RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

 
 
Thread Tools Display Modes
Prev Previous Post   Next Post Next
Old 27-07-2016   #11
Morrison
Πεντάδα
 
Morrison's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 1,852
Liked: 1,936
Likes: 17,374
Default

Θα ήθελα να τιμήσω τον τίτλο "Χουποθητεία" με μια μικρή ιστορία, για τα "έργα και ημέρες" μιλάμε άλλη φορά.

Εξ'αναβολής Ρωσσοπόντιος τύπος έρχεται να παρουσιαστεί και πετάει άμεσα την ατάκα-βόμβα "Θέλω να αυτοκτονήσω"!.
Μου τον φέρνουν (ΟΨΜ εγώ, ο τύπος που σας έπαιρνε συνέντευξη την ημέρα που μπήκατε) για να τον χώσω αναρρωτήριο μέχρι την επόμενη μέρα που θα περνούσε επιτροπή απαλλαγών.

Παρένθεση: το "θέλω να αυτοκτονήσω" πάντα εξασφαλίζει αναβολή σε όποιον θέλει. Σιγά μην κάτσει ο στρατός να ψάξει τι παίζει, αν το εννοεί κτλ. Το θέμα τους είναι απλά να τον διώξουμε από πάνω μας, μην βρούμε κανά μπελά.

Κατά το απογευματάκι έχω αράξει στο σαλονάκι των ιατρείων και βλέπω ΑΕΚ-Ολυμπιακός, χρονιά Γκριρ-Γουντς-Τσακαλίδη.
Γύρω στα τέλη 1ης περίοδου, βγαίνει ο τύπος και με μισή νοηματική - μισά ελληνικά, μου λέει ότι έχει μείνει από τσιγάρα, πού μπορούμε να βρούμε κτλ.
Εγώ με ύφος, δεν μας χέζεις ρε Νταλάρα, βλέπω Θρύλο τώρα, τον στέλνω στο ΚΨΜ αλλά του λέω έλα αμέσως ξέρω'γω, μην σε βλέπουνε γενικώς.

Περνάει το ημίχρονο, πουθενά αυτός. Σκέφτομαι να βγω να δω πού είναι αλλά λέω σιγά μην αφήσω την ομάδα τώρα να ψάχνω...
Λινάκος μεγάλο ματς, Κιντέλ έχει και αυτός τις συνηθισμένες του στιγμές μαγείας. Η ΑΕΚ κοντράρει αρκετά (με Χατζή, Μπάρλο, Δημ.Παπανικολάου) αλλά κερδίζουμε δύσκολα στο τέλος.

Ο "θέλω να αυτοκτονήσω" έχει πάει για τσιγάρα και λείπει καμιά 1.5 ώρα.
Αν το μάθαινε αυτό κανένας από πάνω εκτός ότι θα με πήδαγε ανάποδα, παίζει να έβγαζε ελικόπτερα να τον βρούνε.

Βγαίνω εν τέλει να τον ψάξω, δεν φοβάμαι μην έκανε καμιά βλακεία αλλά το σενάριο μαντραπήδας το βλέπω χαλαρά να έρχεται.
Με τα πολλά πού τον πετυχαίνω;
Τον έχουν τσιμπήσει από το λόχο νεοσυλλέκτων και τον έχουν βάλει να κουβαλάει κρεβάτια! Χαχα, τον είδαν λάσκα και κλασσικά...ούτε τον "θέλω να αυτοκτονήσω" δεν σεβάστηκαν.

Με κοιτάει αυτός με ύφος, σώσε με τι γίνεται εδώ πέρα, και όντως όταν πάω στον διοικητή του λόχου και του εξηγώ ότι αυτός είναι δικός μου, δεν μπορείς να τον τσιμπάς, μου τον αφήνει πακεταρισμένο με κορδέλα φάση πωπωπω ρε αδερφέ πάρτον μακριά.

Χαλαρά ο τύπος την άλλη μέρα πήρε την αναβολή του (ή απαλλαγή, δεν θυμάμαι πραγματικά) και πήγε στην ευχή του Θεού.
Morrison is offline   Reply With Quote
 


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 06:33.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.