RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 02-06-2013   #951
kk_SEF
Πεντάδα
 
kk_SEF's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Athens/Corfu
Posts: 4,525
Liked: 6,572
Likes: 3,108
Default

Μου το έχουν πει αυτό κι άλλοι που τα διάβασαν και αυτό περιμένω (χωρίς να ξέρω συγκεκριμένα φυσικά). Τέλος πάντων επειδή δεν έχετε καταλάβει τι εννοώ Filler και για να μην κάνω spoil τίποτα αναφέρομαι γενικά σε αχρείαστες ρομαντσάδες, γυμνά (όχι ότι με χαλάνε αλλά μερικά δεν κολλάνε το κάνουν απλά για τηλεθέαση) και τέτοια που δεν προσφέρουν τίποτα στην εξέλιξη και αυτό φαίνεται χωρίς να χρειάζεται να έχεις διαβάσει.

Ασχετο αλλά η σειρά που κάηκε εντελώς από το πολύ τράβηγμα από τα μαλλιά είναι το HIMYM. H 8η σεζόν δεν βλέπεται και ακούω ότι πάει για 9η. Ούτε ο Μπάρνι δεν το σώζει.
__________________
...και αν δεν γίνει αυτό...
kk_SEF is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον kk_SEF:
Old 02-06-2013   #952
Virtuosofriend
Πεντάδα
 
Virtuosofriend's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Middle Earth
Posts: 854
Liked: 67
Likes: 1,940
Default

Quote:
Originally Posted by kk_SEF View Post
Μου το έχουν πει αυτό κι άλλοι που τα διάβασαν και αυτό περιμένω (χωρίς να ξέρω συγκεκριμένα φυσικά). Τέλος πάντων επειδή δεν έχετε καταλάβει τι εννοώ Filler και για να μην κάνω spoil τίποτα αναφέρομαι γενικά σε αχρείαστες ρομαντσάδες, γυμνά (όχι ότι με χαλάνε αλλά μερικά δεν κολλάνε το κάνουν απλά για τηλεθέαση) και τέτοια που δεν προσφέρουν τίποτα στην εξέλιξη και αυτό φαίνεται χωρίς να χρειάζεται να έχεις διαβάσει.

Ασχετο αλλά η σειρά που κάηκε εντελώς από το πολύ τράβηγμα από τα μαλλιά είναι το HIMYM. H 8η σεζόν δεν βλέπεται και ακούω ότι πάει για 9η. Ούτε ο Μπάρνι δεν το σώζει.
Επιτέλους και νόμιζα οτι είμαι ο μόνος ο οποίος αισθανόταν έτσι για τον 3ο κύκλο. Έχουν περάσει 8 επεισόδια και η υπόθεση γενικα έχει προχωρήσει πολυ λιγότερο απο όσο πέρσι ή πρόπερσι στο ίδιο χρονικό σημείο. Όταν βλέπεις μια σεζόν, δε γίνεται να περιμένεις στα 2 τελευταία για να έρθουν τα πάνω κάτω και κατα τη διάρκεια της να βλέπεις 90210 ή λεωφόρο του Μελρόουζ απο τα πολλά ζευγαράκια....
Virtuosofriend is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Virtuosofriend:
Old 02-06-2013   #953
kk_SEF
Πεντάδα
 
kk_SEF's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Athens/Corfu
Posts: 4,525
Liked: 6,572
Likes: 3,108
Default

Ετσι έτσι. Δεν ξέρω αν έτσι τα γράφει και ο συγγραφέας (ο οποίος χρωστάει ακόμα βιβλία και κινδυνεύουμε να έχουμε και αντίστροφη επίδραση των βιβλίων από την TV) αλλά αν τα γράφει έτσι είναι κι αυτός κατάπτυστος.

OK βρήκα τρόπο να βάλω ένα μέτριο spoiler, όποιος θέλει να διαβάσει κάνει select το κείμενο, το έχω βάλει σε άσπρο χρώμα ώστε να χάνεται στο background που ελπίζω ότι είναι σε όλους λευκό
<spoiler/>
Μπα άσε μήπως φαίνεται σε κάποιον και με κηνυγάει στο γήπεδο!
</spoiler>

Έχει παραγίνει το κακό, κάθεσαι σε καφετέρια και μπορεί να ακούσεις από δίπλα κάποιον που είναι πιο μπροστά από σένα ή έχει διαβάσει τα βιβλία δε μπορούμε να κυκλοφορήσουμε πια
__________________
...και αν δεν γίνει αυτό...

Last edited by kk_SEF; 02-06-2013 at 12:47.
kk_SEF is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to kk_SEF For This Useful Post:
Old 02-06-2013   #954
Virtuosofriend
Πεντάδα
 
Virtuosofriend's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Middle Earth
Posts: 854
Liked: 67
Likes: 1,940
Default

Το τελευταίο δε χρωστάει; Ε το πιο πιθανό να πάει με το ρεύμα (το όποιο ρεύμα) δημιουργήσει η προβολή της σειράς. Εγώ πάντως φέτος δεν ακούω πολλούς να μιλάνε για την σειρά, ακόμα και μεσα απο την παρέα που είμασταν 3-4 πολύ φανατικοί, έχουμε ξενερώσει απίστευτα με το σούρσιμο που γίνεται.
Virtuosofriend is offline   Reply With Quote
Old 02-06-2013   #955
tt7
Πεντάδα
 
tt7's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 1,993
Liked: 3,786
Likes: 3,974
Default

Δυο ειναι ακόμα και έχει ζαλισει τον έρωτα στο κοινό του...Από ότι μου λένε τα δύο τελευταία είναι πολύ μέτρια σε σχέση με τα πρώτα..ειδικα το προτελευταίο ήταν πολύ κακό
tt7 is offline   Reply With Quote
Old 03-06-2013   #956
Lavor7
Πεντάδα
 
Lavor7's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 2,780
Liked: 7,131
Likes: 11,207
Default

Μετά τον τρίτο τόμο (νομίζω έχει 2 μέρη) κουράζει απίστευτα.
__________________
"Όταν συνεδρίαζε η Ελληνική Χειρουργική Εταιρεία και παρευρισκόταν ο Κόκκαλης οι άλλοι λιποθυμούσαν, τόσο φοβόντουσαν τις παρεμβάσεις του."
Lavor7 is offline   Reply With Quote
Old 03-06-2013   #957
Virtuosofriend
Πεντάδα
 
Virtuosofriend's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Middle Earth
Posts: 854
Liked: 67
Likes: 1,940
Default

Κατάλαβα, αντίο ζωή με αυτή τη σειρά.
Virtuosofriend is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Virtuosofriend For This Useful Post:
Old 03-06-2013   #958
Red Pulse
Πεντάδα
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 5,560
Liked: 14,808
Likes: 19,131
Default

 

Last edited by Red Pulse; 23-03-2019 at 20:05.
Red Pulse is offline   Reply With Quote
Old 03-06-2013   #959
Dark Angel #9
Πεντάδα
 
Dark Angel #9's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Πειραιάς / Επίδαυρο&
Posts: 3,983
Liked: 10,851
Likes: 2,765
Default

το θεμα με το Game Of Thrones ειναι το εξης: ξεκινησε με 3 πολυ καλα βιβλια κ απο κει κ μετα o Martin, εχοντας δημιουργησει ενα ματσο χαρακτηρες, στο 4ο εβαλε κεφαλαια με ολους τους ξεμπαρκους με αποτελεσμα να κοβεις φλεβα. K ενω το 5ο υποτιθεται θα το εβγαζε ενα χρονο μετα, διοτι υποτιθεται το χε ετοιμο καθως τα γεγονοτα εξελισονται ταυτοχρονα με το 4ο, το εβγαλε μετα απο 5-6 χρονια ξερω γω. τωρα για 6ο εχει βγαλει κανα 2 κεφαλαια στο ιντερνετ κ απ οτι ελεγε τελευταια μπορει να παει κ σε 3 ακομη βιβλια για να ολοκληρωθει. καλα κρασια κοινως :P
__________________
The night is darkest just before the dawn. And I promise you, the dawn is coming. - "Harvey Dent - The Dark Knight"
Dark Angel #9 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Dark Angel #9:
Old 03-06-2013   #960
D.Rivers
Πεντάδα
 
D.Rivers's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Switzerland
Posts: 11,704
Liked: 16,722
Likes: 30,032
Default

Φαγωθήκατε με το GoT... Πάρτε σήμερα το καλύτερο επεισόδιο μέχρι τώρα της σειράς και σιωπή


Υ.γ.: Στενοχωρήθηκα γμτ... Δεν έπρεπε να γίνει έτσι!
__________________
D.Rivers is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον D.Rivers:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 06:29.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.