RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

View Poll Results: Η πιο αντιπαθητική &
Σέλτικ 2 8.00%
Σπόρτινγκ Λισαβόνας 0 0%
Μπάγερν Μονάχου 1 4.00%
Παρτιζάν Βελιγραδίου 2 8.00%
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 5 20.00%
Τσέλσι 2 8.00%
Λίβερπουλ 4 16.00%
Ρίβερ Πλέιτ 0 0%
Ρεάλ Μαδρίτης 7 28.00%
Μίλαν 2 8.00%
Voters: 25. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 14-03-2010   #1
Dipolico
Δωδεκάδα
 
Dipolico's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Here, There, Everywhere...
Posts: 283
Liked: 136
Likes: 199
Exclamation Συζήτηση για Ομάδες Εξωτερικού

Επειδή πιάσαμε μια κουβεντούλα σε άσχετο topic και επειδή το θέμα έχει ''ζουμάκι'' προτείνω να τη συνεχίσουμε εδώ μαζί με poll...

Αν είναι εύκολο να μεταφερθεί και η ως τώρα κουβέντα για να ξαναπιάσουμε το νήμα, θα ήταν τέλεια..


Αφορά μόνο ξένα ποδοσφαιρικά σωματεία...
....αλλά ο βάζελος συμμετέχει εννοείται εκτός συναγωνισμού...


υγ. Είναι το 1ο μου poll και περιόρισα τις επιλογές σε 10. Έβαλα αρκετά σωματεία που παραδοσιακά θεωρούνται ''εχθρικά'' προς τον Ολυμπιακό και άλλα που δεν συμπαθώ εγω...
Αν έχετε άλλες προτάσεις ή θεωρείτε πως πρέπει να αυξήσουμε τις επιλογές, πέστε να ξαναστήσω το poll.
__________________


...Μην αφήσεις αυτό που σε τρώει, να χορτάσει...


Dipolico is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2010   #2
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Δεν βλέπω κάποιο poll...Και θα πρότεινα όπως είδες να μιλήσουμε ΓΕΝΙΚΑ για ομάδες εξωτερικού και όχι για το πιο μισητές κτλ...
DON is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2010   #3
μιγάδας
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 12,912
Liked: 2,533
Likes: 34,848
Default

καταρχας οι ομαδες που ειναι στην ψηφοφορια ειναι προσωπικη επιλογη καποιων αρα αυτο δεν ειναι δικαιο....ας πουμε, ειναι η σελτικ και οχι οι ρεϊντζερς.....εγω ομως για παραδειγμα, θεωρω τους ρεϊντζερς ως μια απο τις πιο αντιπαθητικες ομαδες. οποτε λεω να αλλαξουμε την ψηφοφρια και να ψηφιζουμε την αγαπημενη μας ομαδα
μιγάδας is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2010   #4
Dipolico
Δωδεκάδα
 
Dipolico's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Here, There, Everywhere...
Posts: 283
Liked: 136
Likes: 199
Default

Ρε συ μιγάδα, θα με τρελάνεις..?
Δεν θα ήταν στη λίστα η πρασινοφορούσα βαζελίζουσα τριφυλλοφόρος Σέλτικ..? Ήμαρτον...

Ε, τώρα απ΄την άλλη προσωπικό poll είναι.. Δεν πρόκειται να ''πιάσει'' τα γούστα των πάντων... Το μόνο σίγουρο...
__________________


...Μην αφήσεις αυτό που σε τρώει, να χορτάσει...


Dipolico is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2010   #5
μιγάδας
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 12,912
Liked: 2,533
Likes: 34,848
Default

καλα ρε, ειναι σιχαμενη η σελτικ μονο και μονο επειδη φοραει πρασινα και εχει σημα το τριφυλλι;;;; και δεν ειναι σιχαμενη η ρεϊντζερς που φτιαχτηκε απο τα μεγαλα κεφαλια της προτεσταντικης εκκλησιας που αιματοκυλησαν τη μεγαλη βρετανια;;;; χειροτερη και απο τη ρεαλ του φρανκο ειναι μη σου πω......(καλα οχι και τοσο...)
μιγάδας is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2010   #6
*GrimReaper*
Πεντάδα
 
*GrimReaper*'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Ξεσσαλονικη
Posts: 12,853
Liked: 23,868
Likes: 8,267
Default

η πουτανα η τσελσι χαλαρα!
*GrimReaper* is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2010   #7
Wolf7
Εφηβικό
 
Wolf7's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Όπου Λιμάνι & Πατρίς
Posts: 74
Liked: 69
Likes: 49
Default

Ρε παιδιά τη Λίβερπουλ;!;!

Τους Κόκκινους του μεγάλου λιμανιού

Που κάναμε μαζί μνημόσυνο για τους νεκρούς μας

EΛΕΕΕΕΟΣΣΣΣΣ!!!!

You'll never walk alone...
__________________
BΑΛΤΕ ΜΥΑΛΟ ΣΤΗΝ ΠΡΑΣΙΝΗ ΠΟΥΤΑΝΑ...
Wolf7 is offline   Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Wolf7 For This Useful Post:
Old 14-03-2010   #8
Dipolico
Δωδεκάδα
 
Dipolico's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Here, There, Everywhere...
Posts: 283
Liked: 136
Likes: 199
Default

Wolf7 εννοείται συμφωνώ.. Μόνο Λίβερπουλ!
Θεώρησα ''τίμιο'' να τη συμπεριλάβω μιας και η ιδέα ξεκίνησε από μια κουβέντα σχετική με Λίβερπουλ και Μάντσεστερ.. Την παραθέτω έτσι για την ιστορία.


DON
.....ΟΙ ΜΟΝΟΙ που φτάνουν και πλησιάζουν και ίσως είναι ισάξιοι μας είναι οι ΤΗΣ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ και φυσικά του Ερυθρού Αστέρα. ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ και ας είμαι φανατικός manchester united...ΟΠΑΔΙΚΑ respect.

Dipolico
Εντάξει Don, μ' έκαψες το μυαλό... Μ' αρρώστησες νυχτιάτικα..
Λιμανίσιοι, κατακόκκινοι οπαδοί, τρελοί και παλαβοί, ντόμπροι καθαροί και μου 'σαι με το σίχαμα, τη χωρίς πόλη πατρίδα & φύλη, τη Ρεαλ της Αγγλίας?

Με τα διαόλια που 'χουν υπογράψει συμβόλαιο αίματος με το σατανά, έχουν ξεπουλήσει τη ψυχή τους και για αντάλλαγμα σαρώνουν τους τίτλους?
Καζάνια που κοχλάζουν έχουν ήδη καβατζωμένα παίκτες και προπονητές της ''έξω από δω'' - ούτε το όνομα δεν θέλω να λέω...- και πρώτη θεσούλα κόλαση έχουν κλεισμένη και οι οπαδοί της...
Το νου σου... Άλλαξε ομάδα.
Έλα μαζί μας στον παράδεισο του Λίβερπουλ!

DON
Φίλε μου αυτό δεν γίνεται...Αυτό το αποφασίσανε ο Γκίγκς, ο Σκόουλς, ο Κίν, ο Φέργκιουσον όταν μικρός ακόμα έβλεπα την ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ 20ετίας στον ΠΛΑΝΗΤΗ. Την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Η Λίβερπουλ είναι ΜΕΓΑΛΗ-ΜΕΓΙΣΤΗ ομάδα αλλά όσα χρόνια ζω και την βλέπω ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ. Ένα ΞΕΜΠΟΥΡΔΕΛΟ με τις φανέλες μιας τεράστιας ομάδας είναι.ΔΥΣΤΥΧΩΣ.

Dipolico
Δε μπορώ να διαφωνήσω ότι η Μanu είναι μεγαλύτερη ομάδα από τη Liverpool την τελευταία 20ετία.. Σαφώς, οι τιτλοι μιλάνε..
Αλλά επειδή είμαστε η γενιά των πέτρινων χρόνων, αν το κριτήριο ήταν αυτό για να επιλέξουμε ομάδα, τότε θα 'πρεπε εγώ να μουν βάζελος -Θεε μου 'σχωρα με...' και συ χανούμι -σώσε κύριε το δούλο σου...-

Εχει παίξει μπαλάρα η Manu, είχε και έχει παικτούρες, αλλά δεν μπορώ να φανταστώ πιο αντιπαθητική ομάδα στον πλανήτη (ο βάζελος συμμετέχει εκτός συναγωνισμού εννοείται..)
Δεν έχει ρίζες, πόλη, χώμα να τιμήσει. Μιλάμε για την Πολυεθνική του ποδοσφαίρου Ιδεολογικά. Ότι πιο αποκρουστικό σε αθλητικό και οπαδικό ιδεώδες σύμφωνα με τα κριτήρια μου. Για να το κάνω πενηνταράκια, το αντίθετο του Ολυμπιακού στα μάτια μου..
Λίγες ξένες ομάδες αντιπαθώ, καμία άλλη δεν απεχθάνομαι.. Και ομάδα ρε φίλε με σήμα το σατανα? Σοβαρά τώρα.. Και δεν το λέω με κανένα θρησκευτικό πρίσμα ή κόμπλεξ. Μακρυά από μας. Είναι όμως δείγμα και αυτό της αισθητικής και της ιδεολογίας τους. Από που αντλούν τη δύναμη και την ενέργεια τους. Όλα παίζουν το ρόλο τους στις ομάδες..
Εμείς έχουμε το δαφνοστεφανωμένο και καμαρώνουμε, τον αιώνιο έφηβο, τον παντοτινό πρωταθλητή και αυτοί τον πονηρό βελζεβούλη, τον δολοπλόκο δαιμονάκο.. Ε, όχι.. Δεν είναι ομάδα αυτή, εταιρεία είναι.. Και ενίοτε εταίρα...

DON
Εκεί κάνεις το λάθος. ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ να μην έπαιρνε ΠΑΛΙ μαντσεστεράρα θα ήμουν. Γιατί την μπάλα που έχει παίξει η μαν γιουν δεν την έχω ξαναδεί στην ζωή μου ΠΟΤΕ εκτός απο την Ρεάλ του 2000-2002. Τέτοια μπάλα ΚΑΝΕΙΣ. Οι τίτλοι ήτανε απλά κερασάκι.

TT7
eνταξει φιλε μου εχεις δικιο οτι εχει καταντησει πολυεθνικη αλλα ξερεις κανενα κορυφαιο κλαμπ στο κοσμο που να μην εχει δομη πολυεθνικης ???Επειδη στο γηπεδο πανε και τουριστες Κινεζοι , Γιαπωνεζοι κλπ δεν σημαινει κατι για την ομαδα..απλα εχει καλυτερο τμημα μαρκετινγκ απο την Λιβερπουλ...Τωρα σε αυτο που λες οτι δεν εχει πατριδα και πολη εισαι αδικος..ενταξει μπορει στο Μαντσεστερ να ειναι περισσοτερο με την Σιτυ αλλα δεν ειναι και εντελως ουρανοκατεβατη εκει...και μην ξεχνας οτι εχει και ενα μεγαλο κοινο με τον Θρυλο...ειναι και οι 2 ομαδες που εχουν σημαδευτει απο τραγωδιες..ειδικα η Μαντσεστερ αναγεννηθηκε απο τις σταχτες της και αυτο συνεβαλλε στον παγκοσμιο μυθο της..Προσωπικα δεν γουσταρω καθολου την Λιβερπουλ αγωνιστικα σαν ομαδα παρολο που παραδεχομαι οτι εχει πολλα κοινα με εμας σαν σωματειο...Να βλεπω κατι παικτες σαν τον Κουιτ και τον Κυργιακο να φορανε αυτη την φανελα και να την υποστηριζω...χωρια που ειναι η ομαδα του Διακογιαννη και του Σωτηρακοπουλου και οποτε της κανουν μεταδοση κοντευουν να παθουν ονειρωξη...
__________________


...Μην αφήσεις αυτό που σε τρώει, να χορτάσει...


Dipolico is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Dipolico:
Old 14-03-2010   #9
μιγάδας
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 12,912
Liked: 2,533
Likes: 34,848
Default

το οτι ειμαστε οπαδοι της μαντσεστερ, δε σημαινει οτι μισουμε τη λιβερπουλ. εγω προσωπικα παω με τα 1000 τη λιβερπουλ λογω οπαδων και ισοτριας αλλα οπως και να το κανουμε, ειμαι μαντσεστερ...
μιγάδας is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to μιγάδας For This Useful Post:
Old 14-03-2010   #10
redred
Πεντάδα
 
redred's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Μπραχάμι
Posts: 859
Liked: 289
Likes: 569
Default

Εννοειται manure.ΝΑι εχει παιξει μπαλαρα,ναι εχει παικταραδες αλλα...Δεν μπορω να τη βλεπω αυτη την ομαδα.Οταν ολοι διπλα μου διαλεγαν αυτουσ τους σιχαμενους εκανα κ γω την επιλογη μου κ δε μετανιωνω.
YNWA
redred is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον redred:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 13:39.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.