RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-01-2013   #941
waxmaster_c
Πεντάδα
 
waxmaster_c's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Αθήνα, Ίλιον
Posts: 6,300
Liked: 3,214
Likes: 7,578
Default

Quote:
Originally Posted by redglove View Post
Quote:
Originally Posted by waxmaster_c View Post
Αυτό με το Nightwing δεν το είχα σκεφτεί να σε πω την αλήθεια, οπότε μπορεί να έχεις και δίκιο.

Όσο για τον Green Latern πρώτη φορά ένιωσα ότι έχασα την ώρα μου με το να δω μεταφορά κόμικ σε ταινία. Ακόμα και για τον Κάπτεν Αμέρικα που διάβασα από πολλούς τα χειρότερα, εμένα μου άρεσε πολύ και το έχω δει αρκετές φορές.
O Nightwing δεν είναι ο και καλά Batman από τον Krypton; Θα το αλλάξουν για χάρη των ταινιών;
Τι να σου πω. Αν βγει καλό δεν πειράζει. Ποτέ δεν υπερασπιζόμουν το κόμικ και ότι πρέπει να βγαίνει πιστό σε αυτό.

Άλλωστε τέτοιο plot hole που έχουν στο x-men αν δεν το αγαπήσεις, θα πρέπει να το μισήσεις.
__________________
You've still got to remind these dudes from time to time.
waxmaster_c is offline   Reply With Quote
Old 28-01-2013   #942
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,264
Liked: 50,903
Likes: 122,920
Default

Quote:
Originally Posted by redglove View Post
Quote:
Originally Posted by waxmaster_c View Post
Αυτό με το Nightwing δεν το είχα σκεφτεί να σε πω την αλήθεια, οπότε μπορεί να έχεις και δίκιο.

Όσο για τον Green Latern πρώτη φορά ένιωσα ότι έχασα την ώρα μου με το να δω μεταφορά κόμικ σε ταινία. Ακόμα και για τον Κάπτεν Αμέρικα που διάβασα από πολλούς τα χειρότερα, εμένα μου άρεσε πολύ και το έχω δει αρκετές φορές.
O Nightwing δεν είναι ο και καλά Batman από τον Krypton;
Πολυ σωστα.Ο Nightwing εχει εμφανιστει σε πολλες εκδοσεις απο της DC ως "Ο Μπατμαν απο τον Κρυπτον".Ομως σε πολυ νεοτερες εκδοσεις των κομικ (απο το 1990 και επειτα) βλεπουμε τον Ρομπιν να εμπνεεται απο αυτον το χαρακτηρα και να εξελισσεται σαν σουπερηρωας υιοθετωντας την στολη και το ονομα του.Νομιζω μαλιστα οτι εχουν συνυπαρξει κιολλας οταν ο Μπατμαν με τον Ρομπιν πανε στον Κρυπτον και συναντανε τον original Nightwing

Last edited by Eleni7; 28-01-2013 at 19:27.
Eleni7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Eleni7:
Old 28-01-2013   #943
christos
Πεντάδα
 
christos's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 1,190
Liked: 1,786
Likes: 2,519
Default

Quote:
Originally Posted by Eleni7 View Post
Quote:
Originally Posted by redglove View Post
Quote:
Originally Posted by waxmaster_c View Post
Αυτό με το Nightwing δεν το είχα σκεφτεί να σε πω την αλήθεια, οπότε μπορεί να έχεις και δίκιο.

Όσο για τον Green Latern πρώτη φορά ένιωσα ότι έχασα την ώρα μου με το να δω μεταφορά κόμικ σε ταινία. Ακόμα και για τον Κάπτεν Αμέρικα που διάβασα από πολλούς τα χειρότερα, εμένα μου άρεσε πολύ και το έχω δει αρκετές φορές.
O Nightwing δεν είναι ο και καλά Batman από τον Krypton;
Πολυ σωστα.Ο Nightwing εχει εμφανιστει σε πολλες εκδοσεις απο της DC ως "Ο Μπατμαν απο τον Κρυπτον".Ομως σε πολυ νεοτερες εκδοσεις των κομικ (απο το 1990 και επειτα) βλεπουμε τον Ρομπιν να εμπνεεται απο αυτον το χαρακτηρα και να εξελισσεται σαν σουπερηρωας υιοθετωντας την στολη και το ονομα του.Νομιζω μαλιστα οτι εχουν συνυπαρξει κιολλας οταν ο Μπατμαν με τον Ρομπιν πανε στον Κρυπτον και συναντανε τον original Nightwing
χωρις να ειμαι σε εξπερτ λεβελ ειχα την αισθηση οτι ο nightwing ειναι ο ιδιος ο superman και συνεργαζεται με flamebird που ηταν ο "robin" του και ηταν ενας φιλος του απο την εφημεριδα. παιζει να θυμαμαι κ μλκιες γτ τα χω παρατησει τα κομικς πολλα χρονια τωρα
__________________
Αυτή είναι η ευκαιρία μας και το κύπελλο θα το σηκώσουμε σήμερα _Bill

Last edited by christos; 28-01-2013 at 19:43.
christos is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον christos:
Old 28-01-2013   #944
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,264
Liked: 50,903
Likes: 122,920
Default

Και αυτο ειναι σωστο!Σε μια εκδοση των κομικ ηταν ο ιδιος ο Σουπερμαν με συνεργο ως Flamebird τον συναδελφο του στην εφημεριδα τον Τζιμι Ολσεν.Εχουν βγει πολλες εκδοσεις παιδια.Παρα πολλες.Ακομη και η Λοις Λειν ηταν Flamebird καποια στιγμη και συνεργαζοταν με τον Σουπερμαν-Nightwing.Την εκδοχη που χρησιμοποιησαν στο Dark Knight σας την γραφω απο πανω

Last edited by Eleni7; 28-01-2013 at 19:54.
Eleni7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Eleni7:
Old 28-01-2013   #945
deninho
Πεντάδα
 
deninho's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 10,906
Liked: 27,485
Likes: 23,409
Default

Πολύ μπερδεμένα τα πράγματα στα κόμικ...
Καμιά άλλη τέτοια μπαντασς μεταφορά κόμικ σε ταινία έχετε να προτείνετε; Υπ'όψιν, δεν είμαι φαν των κομικ, δε γνωρίζω τίποτα από τα κόμικ. Είτε μάρβελ είτε ντισι.

ΥΓ Δηλαδή Μπατμαν τέλος για τη συγκεκριμένη σειρά;
ΥΓ2 Κατγούμαν έστω;
__________________
προσπάθεια - ενότητα - καμιά δικαιολογία
deninho is offline   Reply With Quote
Old 28-01-2013   #946
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,264
Liked: 50,903
Likes: 122,920
Default

Κατγουμαν εχει γινει με πρωταγωνιστρια την Χαλι Μπερι και σαρωσε στα Χρυσα Βατομουρα χεχεχεχε

Η αληθεια ειναι οτι αν εξαιρεσουμε τον Μπατμαν,μαλλον κακες μεταφορες εχουμε δει.Απο DC-WB εγω θα σου προτεινα να δεις τους Watchmen.To novel τα σπαει.Η ταινια καλουτσικη ηταν.

Απο Μαρβελ παρε αμπαριζα τα Iron Man,Captain America,Θορ και δες και το Avengers.Με την καμια δεν εχουν την ποιοτητα του Μπατμαν,αλλα θα περασει ευχαριστα η ωρα σου.

Μακρυα απο Green Latern ομως!

Το καλοκαιρι περιμενουμε τον Σουπερμαν απο Νολαν-Σναιντερ ενω θα βγει και νεο X-Men καποια στιγμη.Μεσα στο 2013 αναμενεται και το 2ο Wolverine αλλα το πρωτο ηταν μεγαλη πατατα οποτε δεν ξερω τι να περιμενω απο το νεο

Last edited by Eleni7; 28-01-2013 at 20:24.
Eleni7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Eleni7:
Old 28-01-2013   #947
angelman
Πεντάδα
 
angelman's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 6,669
Liked: 7,100
Likes: 20,228
Default

οσο αφορα την DC οι περισοτερες μονο γελιο προκαλουνε γι αυτο κ μας εκανε τοση πολυ εντυπωση το Batman.απο Marvel οπως λεει κ η Ελενη παρτα ολα αμπαριζα.Robert Downey-Ιron man ειδικα μιλαμε για κορυφη της κορυφη καθαρα για την ηθοπoιαρα τον Downey.πιο ταιριαστος ηθοποιος σε χαρακτηρα κομικ δεν νομιζω να ξαναεμφανιστει ποτε

Last edited by angelman; 28-01-2013 at 20:49.
angelman is online now   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον angelman:
Old 28-01-2013   #948
waxmaster_c
Πεντάδα
 
waxmaster_c's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Αθήνα, Ίλιον
Posts: 6,300
Liked: 3,214
Likes: 7,578
Default

Καλά η DC πέρα από το batman, που είπε και ο angelman, ήταν τουλάχιστον για γέλια. Το μόνο που κάνει καλύτερο το batman από τα περισσότερα της Μάρβελ είναι η ενσωμάτωση των nolan brothers που το πήγαν σε άλλο επίπεδο. Στο μπάτμαν έχουν κάνει καλό καστ και έχουν βρει ηθοποιούς κλειδιά(βλέπε Joker). Ωστόσο η Marvel δεν έχει να ζηλέψει κάτι. Ειδικά με το avengers που αν είχε μπει ο Νόρτον να κάνει τον Hulk θα μιλούσαμε για την πιο επική ταινία. Ο Downey αφού ξέμπλεξε από τον κακό του εαυτό μας έχει προσφέρει ταινιάρες.


Τα x-men εμένα όλα μου άρεσαν. Σίγουρα το πρώτο όριτζιν ήταν από την άποψη ότι βγήκε μετά το The Last Stand που ήταν δυνατή ταινία και όταν ξανά σκέφτεσαι ότι βγήκε μετά το First Class που πέσαν τσιμέντα, λες ότι όντως ήταν ψιλό μέτριο. Αλλά περιμένω κάτι καλό. Για αυτό άλλωστε δίνουν και μια δεύτερη ευκαιρία.

Εγώ Gambit θέλω να δω, που τον δείξανε για 3 λεπτά και γάμησε το σύμπαν.
__________________
You've still got to remind these dudes from time to time.
waxmaster_c is offline   Reply With Quote
Old 28-01-2013   #949
SuperSayian
Moderator
 
SuperSayian's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Dreamland
Posts: 5,328
Liked: 22,237
Likes: 8,728
Default

Quote:
Originally Posted by waxmaster_c View Post
Ωστόσο η Marvel δεν έχει να ζηλέψει κάτι. Ειδικά με το avengers που αν είχε μπει ο Νόρτον να κάνει τον Hulk θα μιλούσαμε για την πιο επική ταινία. Ο Downey αφού ξέμπλεξε από τον κακό του εαυτό μας έχει προσφέρει ταινιάρες.
Τωρα sorry κάνεις σύγκριση μεταξύ Μπάτμαν και Avengers?Seriously???? Μέρα με νύχτα..Οι εκδικητές ήταν μια χαλαρή,γεμάτη δράση,σούπερ εφέ και αρκετό γέλιο ταινία αλλά μέχρι εκεί.Γούσταρα την ταινιά και πραγματικά με έσυραν σχεδόν να πάμε σινεμά να την δούμε(γιατί δεν πολυσυνηθίζω να πηγαίνω σε τέτοιες ταινίες) και στο τέλος είπα ευτυχώς που επιμένατε.Αλλά o Dark Knight είναι ενα έπος του κινηματογράφου(κατα την ταπεινή μου γνώμη) ειδικά με την ερμηνεία του Heath Ledger και ολα αυτά που ακολούθησαν(ο φυσικός του θάνατος και ολα αυτά) πιστεύω σε λίγα χρόνια θα θεωρείτε απ τις ταινίες μύθος..Πάντως ο Nolan πολλές φορές έχει ξεκαθαρίσει οτι ο Μπατμαν είναι τριλογία και τέλος οι ταινίες επομένως,τώρα τι να πω?θα ξεπουληθεί και αυτός για τα λεφτά?

Κατα τ άλλα συμφωνώ με την Ελένη οτι αφορά ταινίες Marvel.Χαλαρές ταινίες αλλά περνάει ευχάριστα η ωρα να τις βλέπεις Iron Man,X-men,Thor οι καλύτερες τα τελευταία χρόνια για μένα.Green Landern δεν τρελάθηκα αλλά δεν το θεώρησα epic fail όπως οι περισσότεροι.Captain America έτσι κι έτσι είναι καθαρός φλώρος Αμερικανός σούπερ ήρωας δεν είναι εύκολο να τον συμπαθήσω.The amazing spider-man τι γνώμη έχετε?Εγω το βρήκα πολύ μέτριο,γτπκ ο πρωταγωνιστής, και κατώτερο απ την προηγουμενη τριλογία(ευτυχώς που δεν το είδα σινεμα).Επίσης watchmen δεν ξερω,δεν εχω διαβάσει και το κόμικ,περίμενα να χει μια κορύφωση που δεν την είδα ποτέ και το τέλος,αν και απρόβλεπτο για μένα, δεν με συγκίνησε.Ολα τα λεφτά ο Rorschach πάντως...Όσοι έχουν διαβάσει το κομικ παντως λενε τα καλυτερα για την ταινια.
__________________
SuperSayian is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to SuperSayian For This Useful Post:
Old 28-01-2013   #950
OneOfTheSmurfs
Πεντάδα
 
OneOfTheSmurfs's Avatar
 
Join Date: Sep 2012
Location: Error 404
Posts: 4,053
Liked: 15,166
Likes: 17,545
Default

Πραγματικα απο τη στιγμη που εχει βγει το TDK και το TDKR τι το παλευουμε με ταινιες απο κομιξ? Ολα τα αλλα μπροστα σ'αυτες τις 2 ειναι απλα ταινιουλες της πλακας.....
__________________
Quote:
Originally Posted by Czar View Post
Μπαρτζώκας μέχρι να λιώσει το παρκέ του ΣΕΦ από το ντάπα ντούπα του Γουόκαπ, μέχρι να ξεβάψει το κόκκινο από τις πετσέτες που κουνάει ο Σίκμα, μέχρι να του κάνει ο Τράκης τράκα ψυχοφάρμακα.

Last edited by OneOfTheSmurfs; 28-01-2013 at 22:28.
OneOfTheSmurfs is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον OneOfTheSmurfs:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 14:31.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.