RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 27-09-2018   #7211
nrg15
Πεντάδα
 
nrg15's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 7,460
Liked: 16,068
Likes: 13,914
Default

Ασχετο αλλα κρατουσε λεει τελικα μαχαιρι!!
Και επειδη βαριεμαι τις αρχιδοπολιτικες συζητησεις μη με μπλεξετε με αυτες!!
Δεν προσπαθω να παρω το μερος κανενος αφου ειναι ολοι για τον ΠΟΥΤΣΟ!!
nrg15 is offline   Reply With Quote
Old 27-09-2018   #7212
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,584
Liked: 14,191
Likes: 80,207
Default

Αντιθετως nrg υπαρχει κι αυτο σημερα


Σύμφωνα με σημερινό δημοσίευμα στο "Έθνος", μια υπάλληλος καταστήματος που βρίσκεται κοντά στο κοσμηματοπωλείο στο οποίο κατέληξε ο Κωστόπουλος κατέθεσε στους αστυνομικούς ότι ο 33χρονος είχε αρχικά προσπαθήσει να μπει στην επιχείρηση στην οποία εργάζεται με τρία άτομα να προσπαθούν να τον ηρεμήσουν.

«Μεταξύ 14:20 και 14:40 είδα έναν άντρα (σ.σ. εννοεί τον Ζακ Κωστόπουλο) να φωνάζει έξω από το κατάστημα στο οποίο εργάζομαι. Τρία άτομα προσπαθούσαν να τον ηρεμήσουν. Ο ένας, μάλιστα, μπήκε στο μαγαζί και αγόρασε ένα νερό με σκοπό να του το προσφέρει και να τον βοηθήσει να ηρεμήσει» καταθέτει η κοπέλα και προσθέτει:

«Αρχικά ο άνδρας που φώναζε είχε πάει να μπει στο μαγαζί που δουλεύω. Τελικά δεν το έκανε και μπήκε στο κοσμηματοπωλείο. Δεν ξέρω πώς μπήκε. Μετά τον είδα να κρατάει τον πυροσβεστήρα και να χτυπάει την πορτα του κοσμηματοπωλείου».

----


δεν ξερω τι ισχυει απ ολα, αλλα οι καταθεσεις δειχνουν καποια πραγματα.
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Darkling:
Old 27-09-2018   #7213
karapaparas
Πεντάδα
 
karapaparas's Avatar
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 2,793
Liked: 228
Likes: 8,294
Default

Μαρτυρια του τυπου με την κοτσιδα που ηταν ο μοναδικος που πηγε να τους σταματησει

http://newpost.gr/ellada/695893/mesa...tone-skotwseis

Δευτερη μαρτυρια που λεει οτι ειχε δει τον Κωστοπουλο να φωναζει και να προσπαθουν να τον ηρεμησουν πριν ακομα μπει στο κοσμηματοπωλειο

https://omniatv.com/853443320

Btw νεο βιντεο με τους αστυνομικους.

https://kourdistoportocali.com/news-...se-enan-nekro/

Εχει γραφτει οτι οταν τον πηγαν στον Ευαγγελισμο το προσωπο του ηταν τοσο μπλαβι που μονο οταν σηκωσαν τη μπλουζα καταλαβαν οτι ειναι λευκος κι οχι μαυρος. Περα απ τα χτυπηματα που εφαγε απο τους 2 γνωστους, ειναι δεδομενο οτι εχει φαει παρα πολλες απο τους ζηταδες και γι αυτο και η ερευνα προχωραει με ρυθμους χελωνας οπως λεει η δικηγορος απο κατω

https://omniatv.com/853443303
__________________
Quote:
Originally Posted by Jasone View Post
Karapaparas εχεις παίξει μπάσκετ εστω και σε αλάνα; Αν εχεις παίξει θα ξέρεις πως μετά την σημερινή έδρα, στην Ρωσία θα τους φανεί βόλτα στο πάρκο.

Last edited by karapaparas; 27-09-2018 at 11:38.
karapaparas is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to karapaparas For This Useful Post:
Old 27-09-2018   #7214
Buendia
Πεντάδα
 
Buendia's Avatar
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 933
Liked: 26,930
Likes: 9,379
Default

Quote:
Originally Posted by kseplenhs View Post
(...) Αλλά η πλάκα ήταν πως η πρώτη αντίδραση σας ήταν "ο σκατόψυχος ο κυρπαντελής που σκότωσε στο ξύλο το παλικάρι που πήγε να τον ληστέψει". Με συγχωρείτε αλλά δεν μπορώ να απαιτήσω ανθρωπιστική αντίδραση από κάποιον που δέχεται ληστεία.Το λογικό είναι ή να το αφήσεις να συμβεί ή να αντεπιτεθείς.
Ρε συ πραγματικά το έχεις δει το βίντεο? Γιατί εγώ λέω ότι αποκλείεται να το έχεις δει και να τα γράφεις αυτά.

Δηλαδή για εσένα οι δύο δυνατότητες είναι ή το αφήνω να συμβεί ή μαζί με τον γείτονα κλωτσοπατάμε πάνω σε σπασμένα γυαλιά ένα πρεζάκι που τρέκλιζε, έως ότου να καταφέρει να απελευθερωθεί γιατί αλλιώς θα συνεχίζαμε?

Και ΟΚ δεν σου ζητάει κανείς αυτό που λες «ανθρωπιστική αντίδραση», αλλά ο νόμος το λέει ότι δεν μπορείς να κάνεις αυτό που είδαμε.

Επίσης εκείνο που ξέραμε από τη στιγμή που έκανε το πρώτο ποστ ο Rakos, ήταν ότι οι επίσημες αρχές πήγαν εκεί, σου λέει τι έγινε? ένα πρεζάκι/πουστάρα/κάτι όμως, πήγε να ληστέψει ένα καθωσπρέπει μαγαζί και βρέθηκε μες τα αίματα στη μέση του δρόμου. Βάλτου χειροπέδες, πάρε το ΕΚΑΒ να τον μαζέψει και μάγκας είναι που τα κάναμε κι αυτα.

Έπρεπε να παίξει το βίντεο, να υπάρξει η κατακραυγή, να φωνάζουν τόσοι άνθρωποι ότι είναι αδιανόητο να παίζει λιντσάρισμα μέρα μεσημέρι στο κέντρο της Αθήνας μπροστά στα μάτια τόσου κόσμου 2018, ώστε να πάνε επόμενη μέρα να μαζέψουνε τον ιδιοκτήτη και μετά από τρεις να ανακαλύψουν τον έτερο, που ήταν... ιδιοκτήτης διπλανού.

Γιατί δεν είχαν φροντίσει ούτε μια κατάθεση να πάρουν. Ήταν τόσοι νοματαίοι εκεί πέρα και δεν ρώτησαν έναν τι έγινε δω ρε παιδιά. Όπου φυσικά αποκλείεται να έπαιξε ρόλο ότι ήταν ένα πρεζάκι/πουστάρα/οτιδήποτε αλλά κάτι, που πήγε να ληστέψει και για αυτό δεν έκαναν ούτε τα τυπικά, να αποκλείσουν ρε παιδί μου το μαγαζί και να πάρουν 1-2 αποτυπώματα για τα μάτια του κόσμου.

Όπου αν δεν υπήρχε το βίντεο θα είχε κλείσει η υπόθεση γιατί στη δικογραφία δεν αναφερόταν τίποτα απολύτως για βίαιο ξυλοδαρμό και ζήταγε μετά την κατακραυγή ο ανακριτής να γίνει συμπληρωματική δικογραφία, αλλά εδώ αναφέρεται περίπου ως κατηγορία το «αν δεν υπήρχε το βίντεο δεν είχε ασχοληθεί κανείς σας».

Το οποίο βίντεο παρόλο που είχε παίξει παντού επίσης δεν είχε συμπεριληφθεί στη δικογραφία.

Quote:
Originally Posted by kseplenhs View Post
Επίσης δεν αναιρεί το οτι θα δικαστεί για το ότι αντέδρασε επειδή δέχτηκε ληστεία.Και σε τέτοιες περιπτώσεις πολύ δύσκολα δεν αναγνωρίζεται νόμιμη άμυνα.
Και εμένα τα μάτια μου δεν είδαν καμία «νόμιμη άμυνα». Είδαν λιντσάρισμα σε δημόσια θέα και αν το δικαστήριο αναφερθεί σε «νόμιμη άμυνα» θα είναι δεδομένα σκανδαλώδες.
__________________
Quote:
Originally Posted by redglove View Post
Πήγε και το πήρε ο Αρχηγός. Είπε "Είμαι ο μεγαλύτερος ΝΙΚΗΤΗΣ που είχε αυτή η ομάδα τα τελευταία 20 χρόνια, θέλει κανείς να με ρωτήσει κάτι;"
Quote:
Originally Posted by giovanni10 View Post
Και το δεκαρικο των αφων ειναι απ τον ιδρωτα τους και χωρις ανταλαγμα. Του βαγγελα το αυγατιζουν οι μανατζερζζζ.
Buendia is offline   Reply With Quote
The Following 9 Users Say Thank You to Buendia For This Useful Post:
Old 27-09-2018   #7215
nrg15
Πεντάδα
 
nrg15's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 7,460
Liked: 16,068
Likes: 13,914
Default

Quote:
Originally Posted by Darkling View Post
Αντιθετως nrg υπαρχει κι αυτο σημερα


Σύμφωνα με σημερινό δημοσίευμα στο "Έθνος", μια υπάλληλος καταστήματος που βρίσκεται κοντά στο κοσμηματοπωλείο στο οποίο κατέληξε ο Κωστόπουλος κατέθεσε στους αστυνομικούς ότι ο 33χρονος είχε αρχικά προσπαθήσει να μπει στην επιχείρηση στην οποία εργάζεται με τρία άτομα να προσπαθούν να τον ηρεμήσουν.

«Μεταξύ 14:20 και 14:40 είδα έναν άντρα (σ.σ. εννοεί τον Ζακ Κωστόπουλο) να φωνάζει έξω από το κατάστημα στο οποίο εργάζομαι. Τρία άτομα προσπαθούσαν να τον ηρεμήσουν. Ο ένας, μάλιστα, μπήκε στο μαγαζί και αγόρασε ένα νερό με σκοπό να του το προσφέρει και να τον βοηθήσει να ηρεμήσει» καταθέτει η κοπέλα και προσθέτει:

«Αρχικά ο άνδρας που φώναζε είχε πάει να μπει στο μαγαζί που δουλεύω. Τελικά δεν το έκανε και μπήκε στο κοσμηματοπωλείο. Δεν ξέρω πώς μπήκε. Μετά τον είδα να κρατάει τον πυροσβεστήρα και να χτυπάει την πορτα του κοσμηματοπωλείου».

----


δεν ξερω τι ισχυει απ ολα, αλλα οι καταθεσεις δειχνουν καποια πραγματα.
Ναι απλα στο βιντεο δειχνουν ενα αστυνομικο να κραταει το μαχαιρι! Δε ξερω πραγματικα...
Δε θα βγει ευκολα ακρη γιατι εχει παει αλλου η ολη φαση και οτι αποφαση κ να βγει θα υπαρχουν σκευωριες και αντιδρασεις αναλογα με το που στεκεται ο καθενας!

Το "ωραιο" της υποθεσης ειναι οτι αυτοι που καταδικαζουν τη βια ειναι οι ιδιοι που πετανε πετρες απειλουν κλπ!
nrg15 is offline   Reply With Quote
Old 27-09-2018   #7216
D.Rivers
Πεντάδα
 
D.Rivers's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Switzerland
Posts: 11,704
Liked: 16,722
Likes: 30,032
Default

Ο άνθρωπος πώς κλείστηκε μέσα στο μαγαζί; Εγώ δεν κατάλαβα.
__________________
D.Rivers is offline   Reply With Quote
Old 27-09-2018   #7217
μιγάδας
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 12,916
Liked: 2,535
Likes: 34,875
Default

μάλλον το μαγαζί έχει σύστημα ασφάλειας που κλείνει η πόρτα αν μπει κάποιος μέσα, το οποίο σύστημα ενεργοποιείται λογικά από τον μαγαζάτορα. ο οποίος λογικά το χε βάλει σε λειτουργία όσο άραζε με τον έτερο δολοφόνο.

ο κωστόπουλος λοιπόν μπήκε μέσα (κανείς δεν ξέρει γιατί) σε άθλια κατάσταση, κλείστηκε και μετά προσπάθησε να βγει με τον τρόπο που δείχνει το βίντεο. τα υπόλοιπα είναι γνωστά απ το βίντεο.

κανονικά δεν πρέπει να υπάρχει το παραμικρό ελαφρυντικό για τον μαγαζάτορα.

αλλα ρε πούστη τόσος κόσμος γύρω γύρω, κανείς δεν πετάχτηκε να τους σταματήσει εκεί που τον βάραγαν ενόσω ήταν εγκλωβισμένος στη τζαμαρία; τι απάθεια ρε πούστη μου.
__________________
Quote:
Originally Posted by ΣΦΙΝΑΣΚΑΠΑ
ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΟΥΤ, ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΕ ΝΕΚΡΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ, ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ, ΠΑΝΩ ΑΠΟ 500 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΜΠΑΣΚΕΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟ
μιγάδας is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to μιγάδας For This Useful Post:
Old 27-09-2018   #7218
BabisKyr
Πεντάδα
 
BabisKyr's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Αθήνα
Posts: 9,457
Liked: 9,687
Likes: 37,077
Default

Quote:
Originally Posted by μιγάδας View Post
αλλα ρε πούστη τόσος κόσμος γύρω γύρω, κανείς δεν πετάχτηκε να τους σταματήσει εκεί που τον βάραγαν ενόσω ήταν εγκλωβισμένος στη τζαμαρία; τι απάθεια ρε πούστη μου.
Γιατί εγώ νομίζω ότι το 90% όσων έβλεπαν live τα κλωτσίδια στο κεφάλι γούσταραν κάργα;
BabisKyr is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to BabisKyr For This Useful Post:
Old 27-09-2018   #7219
μιγάδας
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 12,916
Liked: 2,535
Likes: 34,875
Default

καλά, τότε μιλάμε για κτηνώδεις καταστάσεις.

νομίζω περισσότερο ότι ήταν η λογική του "που να μπλέκεις τώρα" χωρίς να υπάρχει συναίσθηση του τι μπορεί να γίνει. απλώς 2-3 μετά από αρκετή σκέψη κατέληξαν στο "ντάξει, φτάνει" και πήγαν αν βοηθήσουν. αφού είχε βγει απ τη τζαμαρία και είχε γίνει το κακό βέβαια.
__________________
Quote:
Originally Posted by ΣΦΙΝΑΣΚΑΠΑ
ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΟΥΤ, ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΕ ΝΕΚΡΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ, ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ, ΠΑΝΩ ΑΠΟ 500 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΜΠΑΣΚΕΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟ
μιγάδας is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to μιγάδας For This Useful Post:
Old 27-09-2018   #7220
nrg15
Πεντάδα
 
nrg15's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 7,460
Liked: 16,068
Likes: 13,914
Default

Quote:
Originally Posted by BabisKyr View Post
Quote:
Originally Posted by μιγάδας View Post
αλλα ρε πούστη τόσος κόσμος γύρω γύρω, κανείς δεν πετάχτηκε να τους σταματήσει εκεί που τον βάραγαν ενόσω ήταν εγκλωβισμένος στη τζαμαρία; τι απάθεια ρε πούστη μου.
Γιατί εγώ νομίζω ότι το 90% όσων έβλεπαν live τα κλωτσίδια στο κεφάλι γούσταραν κάργα;
Οχι ρε παιδια! Τι λεμε τωρα;
nrg15 is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 18:18.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.