RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 12-07-2021   #81
isiah
Πεντάδα
 
isiah's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 5,091
Liked: 54,591
Likes: 14,458
Default

Kopitis μεταξύ μας τώρα, αν το είχε σηκώσει η Αγγλία, πενιά δε θα έδινες για το τοπικ και λογικό. Γράφτηκαν πιο πάνω κριτικές για τον τρόπο που (δεν) επιτέθηκε παρά το ταλέντο που διαθέτει, για το πως επέλεξε να πορευτεί στη διοργάνωση τακτικά κτλ.

Δε μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να κάνεις χουλιαμά σε μια εθνική ομάδα και να προσβληθεί ένας χρήστης

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
__________________
Quote:
Originally Posted by Άγιος Πέτρος View Post
Σπανούλης κουβαλάει τη μπάλα και μαζί τα τελευταία 15 χρόνια της ζωής μου.
Quote:
Originally Posted by amra11 View Post
6)χαϊδέψτε μου το στήθος, ταΐστε με σταφύλι

Last edited by isiah; 17-07-2021 at 13:19.
isiah is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to isiah For This Useful Post:
Old 12-07-2021   #82
jimy
Πεντάδα
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 1,046
Liked: 4,464
Likes: 2,862
Default

Τα forum έτσι λειτουργούν, έχουν τα πάνω τους και τα κάτω τους. Ορισμένα μετά από κάποια χρόνια κλείνουν.

Αλλά ρε kopitis, με το συμπάθειο κιόλας, τι θες να γράψουμε για τους Άγγλους; Ή δεν πρέπει να γράψουμε καθόλου -και στην τελική για ποιο λόγο, επειδή εσύ δε θες; Πέραν όλων αυτών που ανέφερε η Ελένη (100% αληθή όλα) σε έθελξε η Αγγλία στο καθαρά ποδοσφαιρικό κομμάτι και αντιδράς με τόση επιθετικότητα στις παρατηρήσεις μας; Κακά τα ψέματα, η Αγγλία είχε έναν πολύ βατό όμιλο στον οποίο δεν ενθουσίασε, έπαιξε ένα ζόρικο παιχνίδι στους 16 (πάλι εντός συνόρων), στους "8" συνάντησε τον πιο "άκυρο" αντίπαλο που θα μπορούσε να της τύχει και στον τελικό δεν έκανε τελική σε 120+ λεπτά αγώνα (πλην του γκολ). Τι ακριβώς να εκθειάσουμε; Τον άμοιρο Κέιν που έπαιζε μεταξύ σέντρας και ημικυκλίου κι έσπαγε μπάλες δεξιά κι αριστερά περιμένοντας μάταια τους υπόλοιπους να τον τροφοδοτήσουν; Τον Στέρλινγκ που θύμιζε βουτηχτή σε παραλία; Τα "κουλούρια" με τη Σκωτία; Τι ακριβώς θα θυμάσαι από την Αγγλία σε αυτό το Euro; Τα 4 στην Ουκρανία; Σοβαρά μιλάμε τώρα; Θα τους δώσω βέβαια πολλά συν όσον αφορά την αμυντική τους συμπεριφορά. Αρκεί αυτό για να πάρεις euro; Κάποτε έτυχε να αρκέσει - περίπτωση Ελλάδας. Αλλά η Εθνική Ελλάδας είναι ίδιο μέγεθος με την Αγγλία; Η Αγγλία εχθές έπαιξε πιο σφιχτά και πιο μαζεμένα σε σχέση με την Ελλάδα στον τελικό του 2004. Τι να λέμε τώρα;

Η κατάκτηση του Euro από την Ιταλία ήταν απολύτως δίκαιη. Πολύ πιο ισορροπημένη ομάδα με καλύτερη καθοδήγηση από τον πάγκο της.
jimy is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to jimy For This Useful Post:
Old 12-07-2021   #83
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,628
Liked: 14,276
Likes: 80,696
Default

η Ελλαδα το 04, εν τω μεταξυ με εξαιρεση καποια σημεια, εκανε και φασεις, ξαναδειτε τα στιγμιοτυπα.
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Darkling For This Useful Post:
Old 12-07-2021   #84
kopitis
Πεντάδα
 
kopitis's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Anfield road
Posts: 4,730
Liked: 2,657
Likes: 5,238
Default

Quote:
Originally Posted by Darkling View Post
Ποια ειρωνεία, που είδες ειρωνεία, η διαφορετική άποψη είναι ειρωνεία κι από ποτε?
Κοντά και η Λίβερπουλ των Εθνικών στο να σπάσει την κατάρα. Αν εξαιρέσουμε τα πολλά περισσότερα τρόπαια της Λίβερπουλ συγκριτικά με το 1 της Αγγλίας.

Γελάει ο κόσμος, ο κόσμος γελάει.

οχι , να δωσουμε το μουσαντενιο πεναλτι στους κακομαθημενους που παιζουν στην εδρα τους , με δυο μπαλες μεσα και χωρις var review .

It's diving home είπαμε
Εξυγιαντικό πέναλτυ

στον ημιτελικο εκει και μετα κι απο βαρ (λολ) δεν το δινεις. Δηλαδη το δωσες οκ. Απλα λεμε
(δικό σου )

και χθες το γηπεδο θυμισε πλει οφ Ευρωλιγκα στο ΟΑΚΑ επι Τρακη. Ουτε διαδρομος δεν υπηρχε ελευθερος.

Παλι καλα που σε αντιθεση με το 1966, υπαρχει goal line technology. Αλλιως δεν θα ειχαν στον ηλιο μοιρα οι Ιταλοι.

Ηδονη

αντε σε 55 χρονια παλι παιδια


Πότε;
Ποτέ

σιχάματα του αθλήματος, άντε κλέψτε καμιά Νιγηρία στο Παγκόσμιο τώρα να νιώσετε γαμιάδες του σύμπαντος μέχρι την επόμενη ΠΟΥΤΣΑ

FOOTBALL 'S COMING TO ROME

ποτε ποτε ποτε

και φυσικά το κορυφαίο:

Γιατί αν είναι να πιάσουμε και τα άλλα που έχουν γίνει στο Γιουρο, πρέπει να πούμε για τα φασισταρια-ναζιστες τους Ούγγρους, για τους μεθύστακες τους Άγγλους που επί ένα μήνα αποδοκίμαζαν όλους τους εθνικούς ύμνους, έριχναν λέιζερ στον Σμαιχελ στο πέναλτι, έκαναν κορονοπαρτι με τις ευλογίες της κυβέρνησης τους σε όλα τα γήπεδα και όλες τις πόλεις (και τον Αύγουστο θα μας έρθουν εδώ για διακοπές), για το ντου χθες στο Γουέμπλεϊ, για το ξύλο που έπεσε στις εισόδους λες και ήταν τελικός κυπέλλου στο Πανθεσσαλικό, για τον ρατσιστικό οχετό προς τους Ρασφορντ, Σάντσο, Σάκα, για το γεγονός ότι χθες στα social media γυναίκες προσέφεραν στέγη σε άλλες γυναίκες επειδή φοβόντουσαν τους μεθύστακες που θα γυρνούσαν σπίτι.

Άστο καλύτερα να πούμε για τα meme που προσφέρει η Αγγλία από το 1966 και μετά, παρά για μια υποβαθμισμένη διοργάνωση που πλέον τα κακά της είναι πολλά περισσότερα από τα καλά.






Αυτά είναι τα μισά ποστςςςς από όσα γράφτηκαν για όλο το Euro εδώ, τί κουβέντα μπορεί να γίνει;;;;
Ρισπέκτ φυσικά σε αυτά :

ειναι εκπληκτικο το γεγονος οτι πηγαν στα πεναλτυ, ο Πικφορντ αξιουαλλυ (που λενε και στο χωριο τους) επιασε οχι ενα, δυο πεναλτυ κι εχασαν. ( δικό σου )
Γενικά απαράδεκτη εμφάνιση από την Αγγλία. Βάζουν γκολ στο 2', παίζουν εντός έδρας κι επί 120+ λεπτά δεν κάνουν ούτε μία ευκαιρία.

Οι αγγλοι έκραζαν εμάς το 04.....αι είχαν και τον αντίστοιχο Καραγκούνη που ήταν ο βουτας ο Στέρλινγκ.





υγ1) Επειδή απάντησαν έστω κι αργά άτομα καθαρά αγωνιστικά ( αν και λέnε για εμένα # isiah, jimy ) , το αφήνω εδώ....
__________________
Βραδυ αργα, νυσταζανε τα τρενα,
η Αννα ταξιδευε τσαλακωμενη,
πεντε σταθμους πιο κατω κατεβηκε,
τοτε κλαταρε το Πυροβολικο...
kopitis is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον kopitis:
Old 12-07-2021   #85
μιγάδας
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 12,971
Liked: 2,555
Likes: 35,105
Default

αυτό με τον πικφορντ πάντως είναι μεγάλη αλήθεια.

κατά τ άλλα, κλάιν μάιν. ο σχετικός χαβαλές γίνεται αν και φαίνεται ένα μεγαλύτερο από το δικαιολογημένο κόμπλεξ απέναντι στην αγγλία το οποίο δεν καταλαβαίνω από που προκύπτει όλα αυτά τα χρόνια.

φαν στόρι: βλέπω τις προάλλες τον ημιτελικό με την δανία στο καράβι και είναι όλο το κατάστρωμα με τους δανούς. ρωτάω λοιπόν έναν "γιατί είσαι με τη δανία;", "μ αρέσουν τα αουτσάιντερ" μου λέει.
"Ρε", του λέω, "έχεις ιδέα τι πίκρες έχω φάει 20 χρόνια από την αγγλία;;; ποιος είναι το αουτσάιντερ;; η δανία τουλάχιστον το σήκωσε το '92.".
__________________
Quote:
Originally Posted by ΣΦΙΝΑΣΚΑΠΑ
ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΟΥΤ, ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΕ ΝΕΚΡΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ, ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ, ΠΑΝΩ ΑΠΟ 500 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΜΠΑΣΚΕΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟ
μιγάδας is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2021   #86
DCS7
Πεντάδα
 
DCS7's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 5,261
Liked: 7,469
Likes: 17,862
Default

Quote:
Originally Posted by kopitis View Post

Οι αγγλοι έκραζαν εμάς το 04.....αι είχαν και τον αντίστοιχο Καραγκούνη που ήταν ο βουτας ο Στέρλινγκ.
Τωρα σοβαρά δεν μας έκραζαν το 04? Εχω πολλά άτομα που ζουν εκει και μου τα λέγανε-λενε. Ε λοιπόν οι ίδιοι έλεγαν για την τρομερή αμυντική λειτουργία της τωρινής εθνικής τους. Οι ίδιοι, ο Λινεκερ κτλ. ΚΑι ο Στέρλινγκ ναι μου την σπάει, βουτούσε σε κάθε φάση. Μου θύμισε Καραγκούνη. Αυτά είναι σημάδια μικρού παίχτη. Ασε το πέναλτι με την Δανια, χθες έπεσε 2 φορές με την παραμικρή επαφή. Και δεν είναι η πρώτη φορά, παρατήρησε τον παίχτη αυτό, σε όλα τα μεγάλα ματς εξαφανίζεται. Χθές το μάτς ήταν θεωρητικά κομμένο και ραμμένο για αυτόν, προηγείται η Αγγλία νωρίς, και εχει χώρους να αξιοποιήσει και να βγεί μπροστά να κάνει αίσθηση και να κρατήσει τους Ιταλούς αμυντικούς πιο πίσω. Ο Εμπαπε, ο υγιής Εμπαπε έκανε πάρτι σε τέτοιες περιπτώσεις θυμήσου το μουντιάλ της Ρωσιας. Ο Στέρλινγκ για άλλο ένα κρίσιμο μάτς δεν έκανε τπτ. Θυμίσου το γκόλ που χάνει αλλα φετφα με την Δανια πριν την ισοφάριση. Θυμήσου την εμφάνιση με την Σιτι στον τελικό. Και σου επαναλαμβάνω Αγγλία είμαι και πάντα τους γουστάρω. Ούτε το χάρηκα ούτε το πανηγύρισα χτές, το αντίθετο με πείραξε. Αλλά απο την άλλη τα στραβά φαινόντουσαν εδω και καιρό.
__________________
wherever law ends, tyranny begins

Last edited by DCS7; 12-07-2021 at 18:42.
DCS7 is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2021   #87
kopitis
Πεντάδα
 
kopitis's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Anfield road
Posts: 4,730
Liked: 2,657
Likes: 5,238
Default

Quote:
Originally Posted by DCS7 View Post
Quote:
Originally Posted by kopitis View Post

Οι αγγλοι έκραζαν εμάς το 04.....αι είχαν και τον αντίστοιχο Καραγκούνη που ήταν ο βουτας ο Στέρλινγκ.
Τωρα σοβαρά δεν μας έκραζαν το 04? Εχω πολλά άτομα που ζουν εκει και μου τα λέγανε-λενε. Ε λοιπόν οι ίδιοι έλεγαν για την τρομερή αμυντική λειτουργία της τωρινής εθνικής τους. Οι ίδιοι, ο Λινεκερ κτλ. ΚΑι ο Στέρλινγκ ναι μου την σπάει, βουτούσε σε κάθε φάση. Μου θύμισε Καραγκούνη. Αυτά είναι σημάδια μικρού παίχτη. Ασε το πέναλτι με την Δανια, χθες έπεσε 2 φορές με την παραμικρή επαφή. Και δεν είναι η πρώτη φορά, παρατήρησε τον παίχτη αυτό, σε όλα τα μεγάλα ματς εξαφανίζεται. Χθές το μάτς ήταν θεωρητικά κομμένο και ραμμένο για αυτόν, προηγείται η Αγγλία νωρίς, και εχει χώρους να αξιοποιήσει και να βγεί μπροστά να κάνει αίσθηση και να κρατήσει τους Ιταλούς αμυντικούς πιο πίσω. Ο Εμπαπε, ο υγιής Εμπαπε έκανε πάρτι σε τέτοιες περιπτώσεις θυμήσου το μουντιάλ της Ρωσιας. Ο Στέρλινγκ για άλλο ένα κρίσιμο μάτς δεν έκανε τπτ. Θυμίσου το γκόλ που χάνει αλλα φετφα με την Δανια πριν την ισοφάριση. Θυμήσου την εμφάνιση με την Σιτι στον τελικό. Και σου επαναλαμβάνω Αγγλία είμαι και πάντα τους γουστάρω. Ούτε το χάρηκα ούτε το πανηγύρισα χτές, το αντίθετο με πείραξε. Αλλά απο την άλλη τα στραβά φαινόντουσαν εδω και καιρό.
Sorry φίλε αν δεν το κατάλάβες αλλά όταν έγραψα ρισπέκτ σε αυτά τα 3 ποστςςςς ήταν γιατί ήταν τα μόνα που ήταν προς κουβέντα, δεν ήταν ειρωνικό....
__________________
Βραδυ αργα, νυσταζανε τα τρενα,
η Αννα ταξιδευε τσαλακωμενη,
πεντε σταθμους πιο κατω κατεβηκε,
τοτε κλαταρε το Πυροβολικο...
kopitis is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον kopitis:
Old 12-07-2021   #88
jimy
Πεντάδα
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 1,046
Liked: 4,464
Likes: 2,862
Default

Kopitis, μπλέκεις πολλά που δεν έχουν σχέση με το θέμα. Δεν ήταν απαράδεκτη η χθεσινή εμφάνιση της Αγγλίας; Αν έπαιζαν π.χ. τελικό κυπέλλου ο Ολυμπιακός με τον ΠΑΟΚ στο κατάμεστο με Ολυμπιακούς Καραϊσκάκη, βάζαμε γκολ στο 2' και μετά μέχρι το 120' παίζαμε πίσω από την μπάλα και χάναμε το τρόπαιο θα είχαμε κρεμάσει το Μαρτίνς έξω από τη θύρα 22. Βασικά, μπορεί κι εσύ ο ίδιος τότε να έγραφες τρις-χειρότερα από όσα γράψαμε εμείς για την Αγγλία.

Τι ακριβώς να θυμόμαστε από την Αγγλία στο χθεσινό παιχνίδι; Τα τζαρτζαρίσματα του Γουόκερ και του Ράις ή τον Κέιν να μαρκάρει στα 20 μέτρα από την περιοχή της Αγγλίας; Οκ, τους αναγνωρίζουμε ότι κόπιασαν, ότι μόχθησαν, ότι πάλεψαν. Μπάλα δεν έπαιξαν. Πού είναι το ψέμα;

Last edited by jimy; 12-07-2021 at 18:57.
jimy is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2021   #89
kopitis
Πεντάδα
 
kopitis's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Anfield road
Posts: 4,730
Liked: 2,657
Likes: 5,238
Default

Quote:
Originally Posted by jimy View Post
Kopitis, μπλέκεις πολλά που δεν έχουν σχέση με το θέμα. Δεν ήταν απαράδεκτη η χθεσινή εμφάνιση της Αγγλίας; Αν έπαιζαν π.χ. τελικό κυπέλλου ο Ολυμπιακός με τον ΠΑΟΚ στο κατάμεστο με Ολυμπιακούς Καραϊσκάκη, βάζαμε γκολ στο 2' και μετά μέχρι το 120' παίζαμε πίσω από την μπάλα και χάναμε το τρόπαιο θα είχαμε κρεμάσει το Μαρτίνς έξω από τη θύρα 22. Βασικά, μπορεί κι εσύ ο ίδιος τότε να έγραφες τρις-χειρότερα από όσα γράψαμε εμείς για την Αγγλία.

Τι ακριβώς να θυμόμαστε από την Αγγλία στο χθεσινό παιχνίδι; Τα τζαρτζαρίσματα του Γουόκερ και του Ράις ή τον Κέιν να μαρκάρει στα 20 μέτρα από την περιοχή της Αγγλίας; Οκ, τους αναγνωρίζουμε ότι κόπιασαν, ότι μόχθησαν, ότι πάλεψαν. Μπάλα δεν έπαιξαν. Πού είναι το ψέμα;

μάστορα μιλάς σωστά, πάνω σε αυτό μπορούμε να πούμε πολλά, το να λέμε ότι σε αυτό το φόρουμ δεν συζητάμε για το euro γιατί υπήρχαν φαινόμενα βίας και ρατσισμού είναι αστείο, αν είσαι πάνω από 20 χρονών ξέρεις πολύ καλά τι γινόταν τα προηγούμενα χρόνια..
Θα μιλήσουμε για τα αγωνιστικά ή θα λέμε παπαριές για βία και γιούχιες και ντου που έγιναν μόνο σε αυτή την διοργάνωση;
__________________
Βραδυ αργα, νυσταζανε τα τρενα,
η Αννα ταξιδευε τσαλακωμενη,
πεντε σταθμους πιο κατω κατεβηκε,
τοτε κλαταρε το Πυροβολικο...

Last edited by kopitis; 12-07-2021 at 19:14.
kopitis is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2021   #90
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,628
Liked: 14,276
Likes: 80,696
Default

kopitis σορρυ αν τα παιρνεις για καποιο αγνωστο λογο σε μενα στραβα αλλα τα μισα που εβαλες δεν ειναι ουτε 1% ειρωνικα.

στο δικο μου που εβαλες στην λιστα εγραψα :

στον ημιτελικο εκει και μετα κι απο βαρ (λολ) δεν το δινεις. Δηλαδη το δωσες οκ. Απλα λεμε
(δικό σου )


που διαολο ειναι η ειρωνεια εδω, το εννοω 1000% αυτο που εγραψα. Μιλαμε για σφυριγμα υπερβολη σ ολο του το μεγαλειο. Αυτη ειναι η αποψη μου.
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 08:49.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.