RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 10-06-2010   #91
gianna7
Πεντάδα
 
Join Date: Jan 2010
Location: ATHENS/ILIOUPOLI
Posts: 3,518
Liked: 6,922
Likes: 4,321
Default

Quote:
Originally Posted by tc-g6 View Post
στα καταραμενο ματς με τη γιουβε ημουν σε καποια θυρα που την ειχε χωρισει στη μεση η αστυνομια (νομιζω 11). δεξια του διαδρομου εμεις και αριστερα οι ιταλοι.
οταν βαλαμε το γκολ δεν ασχοληθηκαμε καθολου μαζι τους. στο 85' ομως που ο ελε επιασε αερα οι ιταλοι αρχισαν να μας κανουν χειρονομιες. φυσικα αντιδρασαμε. αποκορυφωμα ομως ηταν ενας παππους που τους αρχισε στα ιταλικα για κανα 10λπετο, μεχρι και οι μπατσοι γελαγαν. ρε καθε φορα που τον θυμαμαι γελαω, ειχε ο γερος βγει απο τα ρουχα του, ετοιμος για εγκεφαλικο. εβριζε και εφτυνε ταυτοχρονα!
στο τελος εμεινα στη θεση μου και εκλαιγα μεχρι που καποιο στρουμφ μου ειπε να φυγω αρκετη ωρα μετα το τελος του παιχνιδιου...

αντιστοιχα στο ματς με τον αγιαξ, που οσοι ηταν μεσα θα θυμουνται την απιστευτη ατμοσφαιρα πριν το παιχνιδι αλλα και κατα τη διαρκεια, στο γκολ με επιασε αγκαλια ενας κυριος απο το πισω καθισμα και βρεθηκαμε 2-3 θεσεις πιο μπορστα. για καμια εβδομαδα ειχε ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια και για 1-2 μερες δεν μπορουσα να μιλησω, ειχε κλεισει η φωνη μου. την αλλη μερα δε στο σχολειο καρπαζωσα και τον γιο καποιου πολιτικου που οταν με ειδε με τη φανελα με εφτυσε.

ιστορια τρελας ειναι βεβαια και τα οσα εγιναν μετα το παιχνιδι με τη σαχταρ πριν καποια χρονια. μετα τη ληξη μαζευτηκαμε εξω απο τους επισημους και φωναζαμε, χωρις ομως να ενοχλουμε. μας ζητησαν να παμε πιο πισω και πηγαμε. μετα μας ειπαν να φυγουμε και φυσικα αντιδρασαμε, αυτο ελειπε κιολας. και εκει αρχισαν οι ψιλες απο τους μπατσους και βεβαια τα επεισοδια. πηγα μαυρος απο το ξυλο σπιτι μου.
αρχικα ειχαμε μπει στον συνδεσμο αλλα καποια στιγμη επρεπε να φυγουμε και καναμε ηρωικη εξοδο. ομως η ατμοσφαιρα απο τα δακρυγονο ηταν αποπνικτικη. ευτυχως προλαβα να μπω σε ενα στενακι και εκει επεσα πανω σε καποιον κυριο που εφευγε με τα παιδια του απο το παιχνιδι. αντι να με θεωρησει αλητη ή να αδιαφορησει ηρθε και μου εδωσε ενα μπουκαλι νερο (ενω θα μπορουσε να παρει τα πιτσιρικια και να φυγει) και καταφερα να παω στο redcafe που με περιμεναν καποιοι φιλοι.

Νομίζω ότι ταιριάζει γάντι το "Περασμένα μεγαλεία και διηγώντας τα να κλαίς"
επίσης ευτύχώς που δεν υπήρχε αθλητικός δικαστής στο γήπεδο Με τόσο φτύσιμο, το πρόστιμο θα ήταν μυθικό(σκούντεια ατάκα)
gianna7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον gianna7:
Old 10-06-2010   #92
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Έχω την εντύπωσω πως ο πανικός που έγινε το Γκολ του Γιαννακόπουλου με την Πόρτο στο πρώτο ματς στο ΟΑΚΑ για του Τσουλί ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΠΟΟΟΟΟΟΟΤΕ. Εγώ προσωπικά είχα 3 κοκα κόλες στα χέρια και πήγαινα στην θέση μου...στον διάδρομο με βρήκε το γκολ...Μετά το γκολ βρήκε τις κοκα κόλες χυμένες στους διπλανούς και πάνω μου και κανείς να μην νοιάζετε και εμένα χωρίς το ένα παπούτσι!!!
DON is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to DON For This Useful Post:
Old 10-06-2010   #93
tc-g6
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 5,651
Liked: 4,654
Likes: 3,070
Default

καλα με την πορτο ηταν απιστευτο το συναισθημα με το γκολ απο το πουθενα!
ομως με τον αγιαξ ηταν γιορτη! πριν το παιχνιδι ειχαν σβησει τα φωτα και οταν ειχαν βγει οι ολλανδοι μας κοιταγαν σαν χανοι και μετα ενα γηπεδο να χοροποδαει και στο γκολ μονο που δεν βγηκαν τα λαρυγγια μας να αρχισουν να τρεχουν απο την κακομεταχειρηση.
φανταστικο παιχνιδι ηταν και το 3-3 με τη ρεαλ αλλα το αποτελεσμα ΔΕΝ μου αρεσε καθολου. ηθελα, και ακομα θελω, ο θρυλος να τους κερδιζει ολους παντου και παντα...
__________________
tc-g6 is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to tc-g6 For This Useful Post:
Old 10-06-2010   #94
mpalanter
Δωδεκάδα
 
mpalanter's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Αθήνα
Posts: 260
Liked: 149
Likes: 79
Default

Quote:
Originally Posted by tc-g6 View Post
καλα με την πορτο ηταν απιστευτο το συναισθημα με το γκολ απο το πουθενα!
ομως με τον αγιαξ ηταν γιορτη! πριν το παιχνιδι ειχαν σβησει τα φωτα και οταν ειχαν βγει οι ολλανδοι μας κοιταγαν σαν χανοι και μετα ενα γηπεδο να χοροποδαει και στο γκολ μονο που δεν βγηκαν τα λαρυγγια μας να αρχισουν να τρεχουν απο την κακομεταχειρηση.
φανταστικο παιχνιδι ηταν και το 3-3 με τη ρεαλ αλλα το αποτελεσμα ΔΕΝ μου αρεσε καθολου. ηθελα, και ακομα θελω, ο θρυλος να τους κερδιζει ολους παντου και παντα...
Πράγματι,αυτό με τα φώτα ήταν απίστευτο..Είχαν βγει τα φλωράκια οι Ολλανδοί και μόλις σβήνουν να αρχίσει να παραληρεί ένα ολόκληρο γήπεδο..Εκεί πρέπει να τα έκαναν πάνω τους..(και ταυτόχρονα κάπου εκεί έχασαν και το παιχνίδι )
__________________
''Nothing is as bad as it seems...''
mpalanter is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον mpalanter:
Old 10-06-2010   #95
TT7
Guest
 
Posts: n/a
Default

Quote:
.Μετά το γκολ βρήκε τις κοκα κόλες χυμένες στους διπλανούς και πάνω μου και κανείς να μην νοιάζετε και εμένα χωρίς το ένα παπούτσι!!!
Χαχαχαχα...ελπιζω να μην ηταν ακριβα ΝΙΚΕ..
Ηθελα να ξερα πως εφυγες...
  Reply With Quote
Old 10-06-2010   #96
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by tt7 View Post
Χαχαχαχα...ελπιζω να μην ηταν ακριβα ΝΙΚΕ..
Ηθελα να ξερα πως εφυγες...
ρε ήμουν 12-13 χρονών...και χωρίς ρούχα έφευγα τότε χέστηκα! Αλλά έφυγα με τον αδερφό μου που ήτανε εκεί παρέα με τον σύνδεσμο όλο με πήρε στο κουτσό αγκαζέ!χαχαχα!!!Θυμάμαι είχα βρεί μια νάυλον σακούλα και την έβαλα σαν παπούτσι όπως κάνουν στα παπάκια οι ντελιβεράδες όταν βρέχει!
DON is offline   Reply With Quote
Old 10-06-2010   #97
gianna7
Πεντάδα
 
Join Date: Jan 2010
Location: ATHENS/ILIOUPOLI
Posts: 3,518
Liked: 6,922
Likes: 4,321
Default

Quote:
Originally Posted by DON View Post
ρε ήμουν 12-13 χρονών...και χωρίς ρούχα έφευγα τότε χέστηκα! Αλλά έφυγα με τον αδερφό μου που ήτανε εκεί παρέα με τον σύνδεσμο όλο με πήρε στο κουτσό αγκαζέ!χαχαχα!!!Θυμάμαι είχα βρεί μια νάυλον σακούλα και την έβαλα σαν παπούτσι όπως κάνουν στα παπάκια οι ντελιβεράδες όταν βρέχει!


χα χα χα χα χα
Εμένα το χειρότερό μου παραμένει με την Γιούβε. Επι 10 λεπτά είχα μέινει παγώτο και μόνο όταν άκουσα την κολλητή μου να μου λέει: "άντε ρε μαλάκα ξεκόλλα. σε λίγο θα μπουν οι άνθρωποι να καθαρίσουν", κουνήθηκα.

ΑΧ
gianna7 is offline   Reply With Quote
Old 10-06-2010   #98
TT7
Guest
 
Posts: n/a
Default

Παιζουμε με τον Ηρακλη τελευταιο ματς..Το παιρνουμε και παιρνουμε πρωταθλημα..Επι Μπαγιεβιτς...
Εχουμε δωσει ραντεβου στα Μαλγαρα εξω απο την Θεσσαλονη για να συναντηθουμε με τα λεωφορεια που ανεβαιναν και να μπουμε με τους οργανωμενους στο γηπεδο..

Μιας πιανει μια κωλοβροχη τρελη .....να εχουμε γινει παπι και να περιμενουμε...Τα λεωφορεια να εχουν φτασει να εχουν κατεβασει τους παντες αλλα οι κωλο-μπατσοι να μας εχουν εξω απο αυτα να τρωμε την βροχη ετσι για να μας σπασει ο τσαμπουκας...

Αποφασιζουμε να μπουμε μεσα στα λεωφορεια...Μπαινω εγω μετα απο τρελο σπρωξιμο αλλα βλεπω οτι η παρεα μου δεν εχει μπει και λεω θα μεινυν τα παιδια απ'εξω ..και αποφασιζω να βγω...Με το που βγαινω βλεπω οτι τελικα αυτοι μπηκαν και εγω μεινει εγω απ'εξω!!!!χαχαχαχα.....

Τελικα καταφερνω να ξαναμπω αφου τα παιδια μιλανε στον οδηγο και ουρλιαζουν να ανοιξει η πορτα...αντι να μας πανε γηπεδο μας πανε σε ενα κωλομερος σαν χωματερη για σωματικο ελεγχο...εκαναν τοσο μπαφο μεσα στο λεωφορειο που δεν μπορουσα να αναπνευσω και δακρυζαν τα ματια μου...Μπαινουν μεσα οι μπατσοι μας βγαζουν εξω και αρχιζουν να βριζουν και να απειλουν....

Μετα απο τοσο πρηξιμο μας πανε γηπεδο οπου μπαινουμε λιγο πριν μπει το γκολακι!!!!!

Το τι εγινε μετα και τι καζουρα ριξαμε στο γηπεδο δεν περιγραφεται...Εννοειται οτι το γηπεδο ηταν γεματο με Μπαοκτζηδες και οχι με Γριες...

Τρελα ο Θρυλος!!!!!!

Last edited by TT7; 10-06-2010 at 13:43.
  Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to For This Useful Post:
Old 10-06-2010   #99
mzk7
Δωδεκάδα
 
mzk7's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: alex7polis
Posts: 175
Liked: 62
Likes: 111
Default

Αλεξανδρούπολη..11 Σεπτέμβρη 2001..βράδυ...Εγώ και 3 φίλοι γύρω στις 2 τα ξημερώματα(δηλαδή πλέον 12 Σεπτέμβρη).. περιμένουμε το λεωφορείο από τον Σύνδεσμο της Ορεστιάδας να μας πάρει να κατέβουμε Αθήνα για τον Αγώνα με την μάντσεστερ..
Γύρω στις 12 το πρωί,λίγο μετά την Μαλακάσα νομίζω(?) ακοούμε στο ράδιο ότι λόγω τρομοκρατικου χτυπήματος αναβάλεται η αγωνιστική....

Εννοείται ότι 1 μήνα μετά ξανακατέβηκα για τον αγώνα..
Σιγά να μην είμαι γκαντέμης...
__________________
Κενό μήνυμα στο 54080.. για τον ερασιτέχνη ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
mzk7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον mzk7:
Old 10-06-2010   #100
dora7
Πεντάδα
 
dora7's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Περισσός & Εύβοια
Posts: 21,296
Liked: 61,317
Likes: 23,757
Default

Quote:
Originally Posted by don View Post
Έχω την εντύπωσω πως ο πανικός που έγινε το Γκολ του Γιαννακόπουλου με την Πόρτο στο πρώτο ματς στο ΟΑΚΑ για του Τσουλί ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΠΟΟΟΟΟΟΟΤΕ. Εγώ προσωπικά είχα 3 κοκα κόλες στα χέρια και πήγαινα στην θέση μου...στον διάδρομο με βρήκε το γκολ...Μετά το γκολ βρήκε τις κοκα κόλες χυμένες στους διπλανούς και πάνω μου και κανείς να μην νοιάζετε και εμένα χωρίς το ένα παπούτσι!!!
Εμείς ειμαστε παρέα τρεις γαύροι και δυο Αεκάκια, στο πανω διαζωμα, και μόλις μπηκε αρπάζω την Αεκτζού τη φιλη μου από το μαλλι και χοροπηδούσα και φώναζα σαν τρελή!!!!! Εκείνη μετά αναγκάστηκε να κάνει εμφύτευση!!!!!!!!!!!!

Και μια πολύ παλια ιστοριούλα:

Η βαφτισιμιά μου που γεννήθηκε πριν 18 χρόνια, γαλουχήθηκε απο την πρώτη στιγμή από τη νονά σωστα με τα Ολυμπιακά ιδεώδη. Ενα πρωι λοιπον όταν ήταν τεσσάρων ήταν στο σπίτι με το βαζελο πατερα της και της εδωσε να πιει το γαλα της με το μοναδικό ΠΡΑΣΙΝΟ καλαμάκι που υπήρχε εκεινη την ώρα στο σπίτι. Οπότε γυρίζει και του λεει:"Εγώ με πρασινο καλαμακι ΔΕΝ ΠΙΝΩ γαλα. Η νονά μου έχει πει οτι δεν χρησιμοποιουμε τιποτα πρασινο!!!!!!!!" Τον εστειλε λοιπον να της βρει κοκκινο καλαμακι κι ο βαζελος κουμπάρος μου ακομα με βριζει!!!!!!!!!!
__________________
Live the Life....

Αυτό άλλωστε είναι ο Ολυμπιακός. Κάθε φορά που πέφτεις, να σηκώνεσαι πιο δυνατός
Βασιλης Σπανουλης

Last edited by dora7; 10-06-2010 at 16:48.
dora7 is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to dora7 For This Useful Post:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 23:08.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.