RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 10-05-2017   #15741
Άγιος Πέτρος
Πεντάδα
 
Άγιος Πέτρος's Avatar
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 11,884
Liked: 34,010
Likes: 48,768
Default

Η επίσημη δικαιολογία ήταν οτι έπαιρνε φάρμακο για την τριχόπτωση

Αλλά μάλλον αντί για την καταπολέμηση πήρε αυτό για την ενίσχυση
Άγιος Πέτρος is online now   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Άγιος Πέτρος For This Useful Post:
Old 10-05-2017   #15742
spartan
Πεντάδα
 
spartan's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 3,818
Liked: 10,833
Likes: 6,808
Default

Quote:
Originally Posted by plextis View Post
Quote:
Originally Posted by pl@yer View Post
Quote:
Originally Posted by Lateralus View Post


Εχει φτασει μεχρι τον οισοφάγο τοσα χρονια δεν θα το ξεπερασουν ποτε.
Εν τω μεταξύ άλλος έχει τιμωρηθεί, στο ΝΒΑ κι όλας, για ντοπα, αλλά άλλο αυτό.
Και δεν του έχει μείνει ούτε τρίχα, αλλά μάλον είναι σύμπτωση.
Απο την ψωλη του δεν του εχει μεινει!!! διοτι τους εχει ξεκωλιασει και βλεπουν εφιαλτες.
spartan is offline   Reply With Quote
Old 11-05-2017   #15743
dmy
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,792
Liked: 3,494
Likes: 3,416
Default

Xronia polla stis vazeles eipate simera?

Pagosmia imera koblexismou tous!!

San simera tous egine sourwtiri sti RIZOUPOLI!!

Kati apou allaje oli tin sigxroni istroria tous...������
dmy is offline   Reply With Quote
The Following 14 Users Say Thank You to dmy For This Useful Post:
Old 11-05-2017   #15744
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,584
Liked: 14,191
Likes: 80,205
Default

το αστειοτερο ολων με τον τελικο ειναι εν τελει, οτι προσπαθουν με τον κλασσικο ελληνικο τροπο που κανουν ολες οι ομαδες (Ολυμπιακου συμπεριλαμβανομενου) να υποβαθμισουν τα επεισοδια και να πουν και οτι "δε φταιμε, δεν γινανε και τρομερα", κλπ και απο το καθε βιντεο που κυκλοφορει απο αματερ χρηστες καθε μερα και πιο πολλα, πρεπει να μπαινουν ανετα στο τοπ-3 χειροτερων επεισοδιων εβερ στην ελλαδα.

χεχ.
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Darkling:
Old 11-05-2017   #15745
damianos
Πεντάδα
 
damianos's Avatar
 
Join Date: Apr 2013
Location: Koridallos
Posts: 6,201
Liked: 25,481
Likes: 26,649
Default

Κατι που ειχα κρατησει απ'το λαγουμι. #rip

Στάλθηκε από το Lenovo A7600-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
damianos is offline   Reply With Quote
The Following 8 Users Say Thank You to damianos For This Useful Post:
Old 11-05-2017   #15746
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,584
Liked: 14,191
Likes: 80,205
Default

καλα αυτα ηταν σε ημερησια βαση τα "αποψε παιζετε για το ΚΑΛΟ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΦΩΣ"

λολ
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Darkling For This Useful Post:
Old 11-05-2017   #15747
Chrisk7
Πεντάδα
 
Chrisk7's Avatar
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 10,311
Liked: 6,440
Likes: 29,614
Default

το φως η την πρασινη?
__________________
Seven deadly sins
Seven ways to win
Seven holy paths to hell
And your trip begins
Chrisk7 is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Chrisk7 For This Useful Post:
Old 11-05-2017   #15748
VasilisL7
Πεντάδα
 
VasilisL7's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: Άργος
Posts: 6,330
Liked: 12,882
Likes: 11,748
Default

Ο Γιαννακόπουλος ψάχνει τον Μπαλτάκο!

Αποφασισμένος ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος, προτού κατευθυνθεί στο Αστυνομικό τμήμα για να καταθέσει μήνυση στον Δημήτρη Μπαλτάκο όπως είχε προαναγγείλει, βρέθηκε απροειδοποίητα στα γραφεία του Ερασιτέχνη Παναθηναϊκού για να ξεκαθαρίσει την υπόθεση! Πόσο έκατσε εκεί, ποιους βρήκε, τι έλεγε.

Χοντραίνει με... άγνωστη κατάληξη η κόντρα του ιδιοκτήτη της ΚΑΕ Παναθηναϊκός, Δημήτρη Γιαννακόπουλου, με τον πρόεδρο του Ερασιτέχνη Παναθηναϊκού, Δημήτρη Μπαλτάκο.

Λίγο μετά την ανακοίνωση του δεύτερου, που κάνει λόγο για προσφορά που του έγινε να παραμείνει σε ηγετικό πόστο με αντάλλαγμα να μην προχωρήσει το γηπεδικό, ήρθε η οργισμένη απάντηση του Δημήτρη που ακολουθήθηκε από πρόθεση για μήνυση!

Σύμφωνα με τα όσα μετέδωσε ο Sport24 Radio 103.3, παραλίγο να έχουμε... εκρηκτικό τετ-α-τετ των δυο ανδρών στα γραφεία του Ερασιτέχνη Παναθηναϊκού. Ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος βρέθηκε στην Λεωφόρο Μεσογείων ψάχνοντας τον Δημήτρη Μπαλτάκο και παρέμεινε στο χώρο για περίπου ένα τέταρτο!

Εκεί ζητούσε επίμονα να τον συναντήσει, όμως εμφανίστηκαν μόνο κάποιοι υπάλληλοι του Ερασιτέχνη που δεν γνώριζαν που βρισκόταν ο πρόεδρος. Όπως καταλαβαίνετε, έχουμε ακόμα πολλά επεισόδια στη συγκεκριμένη κόντρα.
__________________
«Εκείνος που τρελάθηκε με την απόφασή μου ήταν ο 7χρονος γιος μου: “Δεν πιστεύω να το λες σοβαρά ότι θα φορέσεις τα πράσινα”. Είχε πλάκα η αντίδρασή του»
VasilisL7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον VasilisL7:
Old 11-05-2017   #15749
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,584
Liked: 14,191
Likes: 80,205
Default

εν τω μεταξυ ο Παρορμητικος δεν μπορει να κρατηθει ουτε μερα, χτες δηλωνε οτι ηθελε να διωξει οσους δεν μπηκαν στο πουλμαν αλλα τους κρατησε λογω του κοσμου.

αν χασουν κι αυτο το πρωταθλημα θα εχει μεγαλο χαβαλε γενικα εκει μεσα.
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
Old 11-05-2017   #15750
VasilisL7
Πεντάδα
 
VasilisL7's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: Άργος
Posts: 6,330
Liked: 12,882
Likes: 11,748
Default

TIK TOK, TIK TOK, TIK TOK

Ομπράντοβιτς: «Έχει την ποιότητα να σκοράρει ο Καλάθης, πάνω από 100 τα συστήματα της Φενέρ»

Ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς υπογράμμισε πως ο Νικ Καλάθης είναι ένας παίκτης που έχει την ποιότητα να σκοράρει, ενώ ανέφερε πως τον «τρελαίνει» όταν οι παίκτες του δεν είναι 100% συγκεντρωμένοι. Τι είπε για τα συστήματα της Φενέρμπαχτσε, τα ματς με τον Παναθηναϊκό Superfoods και τον Τσάβι Πασκουάλ.

Ο προπονητής της Φενέρμπαχτσε παραχώρησε μια ενδιαφέρουν συνέντευξη στο «beIN Sports», λίγες μέρες πριν από τη συμμετοχή της ομάδας του στο Final Four της Euroleague. Μέσω αυτής της συνέντευξης, λοιπόν, ο «Ζοτς» σχολίασε τους αγώνες με το «τριφύλλι», την ποιότητα του Νικ Καλάθη, τις αποδοκιμασίες στο ΟΑΚΑ για τον Πέρο Άντιτς, αλλά και την δουλειά του στους πρωταθλητές Τουρκίας.

Αναλυτικά, ο Ομπράντοβιτς είπε μεταξύ άλλων:

Για το ότι έβαλε στα ηχεία της «Ulker Sports Arena» την ατμόσφαιρα του ΟΑΚΑ για να προετοιμάσει τους παίκτες του πριν από τα πλέι οφ με τον Παναθηναϊκό: «Ήθελα να προετοιμάσω τους παίκτες μου για την ατμόσφαιρα. Ειδικά στην άμυνα υπάρχουν κάποια πράγματα που μπορείς να κάνεις με τα χέρια, σαν σινιάλο για να συνεννοηθείς με τον άλλον, από την στιγμή που μπορεί να μην ακούς πλήρως. Έτσι επικοινωνούσαν σε μεγάλο βαθμό, όχι με το στόμα. Θα ήταν πολύ δύσκολο για τους παίκτες να ακούν ο ένας τον άλλον σε μία τέτοια ατμόσφαιρα, οπότε προετοιμαστήκαμε για τα πάντα σε ό,τι αφορούσε στην ατμόσφαιρα του γηπέδου. Είχαμε σινιάλα για να καταλαβαίνει ο καθένας τι τακτική ακολουθούμε σε άμυνα και επίθεση. Ξαφνιάστηκαν λίγο στην αρχή, αλλά στην πορεία όλοι το αποδέχθηκαν και κατάλαβαν τον σκοπό».

Για τη σημασία της προπόνησης στις ομάδες του: «Έτσι είναι, αν κάνεις κακή προπόνηση τη μία μέρα, δεν μπορείς να παίξεις καλά την επόμενη. Είναι αδύνατο και επιμένω σε αυτό. Ξεκινήσαμε λοιπόν από τα βασικά κομμάτια του παιχνιδιού, λέγοντας ότι δεν θέλω να γίνονται πάσες στήθους, αλλά σκαστές. Όταν λοιπόν βλέπεις ότι κάποιος δεν ακολουθεί, για παράδειγμα, αυτή την εντολή πως να περιμένεις να είναι σωστός σε ό,τι αφορά στα επιθετικά συστήματα; Όταν βλέπεις ότι δεν το κάνει σωστά, σταματάς την προπόνηση και επισημαίνεις το λάθος. Πιστεύω ότι η συγκέντρωση και η καλή προπόνηση είναι τα πάντα».

Για τον Νικ Καλάθη και το γεγονός ότι οι Τούρκοι του έδιναν το σουτ: «Είναι μια δύσκολη συνθήκη, γιατί δεν αφήναμε πάντα ελεύθερο τον Νικ Καλάθη. Έχω συνεργαστεί αρκετά χρόνια μαζί του και ξέρω πως έχει την ποιότητα να σκοράρει. Μπορείς να ακολουθήσεις μια τακτική για να προκαλέσεις τον αντίπαλο να κάνει κάτι από αυτό που θες. Αν αυτό γίνει, τότε ο αντίπαλος θα προσπαθήσει να αντιδράσει. Βλέπεις για παράδειγμα πόσο καλά σούταρε ο Νίκολα (Κάλινιτς) στα παιχνίδια με τον Παναθηναϊκό. Γιατί έγινε αυτό; Γιατί έκανε πολλή δουλειά στο γήπεδο, καθόταν με τις ώρες για να κάνει σουτ μόνος του και να βελτιωθεί. Κι αυτό φάνηκε στα ποσοστά του. Οι παίκτες καταλαβαίνουν πως το μπάσκετ είναι απλό, κι αν είσαι ελεύθερος πρέπει να σουτάρεις. Δεν λέω σε κανέναν παίκτη πως έκανε κακή επιλογή όταν είναι ελεύθερος για να σουτάρει. Το ίδιο στην άμυνα, δεν θέλω να βλέπω κανέναν αντίπαλο να σουτάρει ανενόχλητος».

Για το ότι έκανε το ίδιο με τον Βίκτορ Σάδα και τον Ρίκι Ρούμπιο στο παρελθόν: «Ποιος είναι ο ρόλος του προπονητή; Να βοηθάει τους παίκτες του. Αν δω ότι ένας παίκτης μου μένει διαρκώς μόνος του, θα προσπαθήσω να τον βοηθήσω. Πάντοτε βέβαια επιμένω πως όλα είναι στο μυαλό των παικτών. Πρέπει να καταλάβουν ότι κάποιος τούς προκαλεί. Επίσης δεν είναι θέμα ενός αγώνα ή δύο αγώνων. Πολλές ομάδες αφήνουν το σουτ στον Νίκολα (Κάλινιτς) και τον Γιαν (Βέσελι). Υπάρχουν όμως πολλοί διαφορετικοί τρόποι για να σκοράρει κάποιος, όχι μόνο το περιφερειακό σουτ».

Για το τι τον εκνευρίζει περισσότερο στους παίκτες του: «Βασικά η έλλειψη συγκέντρωσης. Τρελαίνομαι όταν βλέπω ότι οι παίκτες μου δεν είναι "εδώ", γιατί μιλάμε για ένα άθλημα λαθών. Θα χάσεις κάποιες μπάλες, αυτό το δέχομαι, είναι λογικό. Απλά δεν ανέχομαι χαζά λάθη και απώλειες κατοχών, γιατί αυτά προκύπτουν από την έλλειψη συγκέντρωσης. Από εκεί και πέρα μπορεί να εκνευριστώ στη διάρκεια του αγώνα για κάποια πράγματα που γίνονται και άλλα που δεν γίνονται, αλλά αυτό είναι λογικό να συμβαίνει, είναι κομμάτι του παιχνιδιού».

Για τον Τσάβι Πασκουάλ: «Τον σέβομαι απόλυτα, είναι ένας σπουδαίος προπονητής. Ξέρω την ποιότητά του και πόσο δουλεύει για να προετοιμάσει ένα παιχνίδι, όπως ακριβώς κάνω κι εγώ, πόσο σκληρά δουλεύει μέσα στους αγώνες για να διορθώσει πράγματα. Δεν ήταν μια σειρά αγώνων ανάμεσα στον Τσάβι Πασκουάλ και τον Ζέλικο Ομπράντοβιτς, αλλά αφορούσε τις ομάδες. Πάντα συμβαίνει αυτό, ο κόσμος κάνει συγκρίσεις, καταλαβαίνω απόλυτα τον λόγο, αλλά δεν έχει κάποια σημασία για μένα».

Για το πόσα συστήματα χρησιμοποιεί στη διάρκεια της σεζόν: «Δεν έχω ιδέα, είναι τουλάχιστον 100. Δεν ξέρω τον ακριβή αριθμό, πρέπει να ρωτήσω τους συνεργάτες μου. Πριν από κάθε παιχνίδι επιλέγουμε να εστιάσουμε σε κάποια συγκεκριμένα συστήματα, επικεντρωνόμαστε σε περίπου δέκα και κάποιες παραλλαγές τους. Υπάρχουν φυσικά πράγματα που οι παίκτες θυμούνται εύκολα και άλλα που θέλουν λίγη προπόνηση για να τα θυμηθούν. Φυσικά είναι αδύνατο να κρατήσουν "ενεργά" όλα αυτά τα συστήματα στη διάρκεια της σεζόν».

Για τον Πέρο Άντιτς και τις αποδοκιμασίες που άκουσε στο ΟΑΚΑ: «Είναι κάτι αναμενόμενο γιατί έχει παίξει στον Ολυμπιακό στο παρελθόν. Δεν τον συμπαθούν ιδιαίτερα. Είχε πολλή πίεση σε αυτά τα παιχνίδια ο Πέρο. Αν τον χρησιμοποίησα ως μέσο τακτικής για να βοηθήσει την ομάδα μου σε άλλους παράγοντες; Ξεκάθαρα, όχι. Πάντα προετοιμάζω τους παίκτες μου ώστε να μην αντιδρούν άσχημα ή παρορμητικά σε οτιδήποτε συμβαίνει στο γήπεδο. Δεν θέλω να προκαλούν τον κόσμο, θέλω να είναι συγκεντρωμένοι στον αγωνιστικό χώρο και το παιχνίδι. Αυτός είναι ο τρόπος μου. Προσπάθησα να τον ηρεμήσω, ώστε να είναι συγκεντρωμένος στο παιχνίδι».
__________________
«Εκείνος που τρελάθηκε με την απόφασή μου ήταν ο 7χρονος γιος μου: “Δεν πιστεύω να το λες σοβαρά ότι θα φορέσεις τα πράσινα”. Είχε πλάκα η αντίδρασή του»
VasilisL7 is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 17:26.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.