RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13-09-2012   #331
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Η σειρά είναι απόλυτα βασισμένη πάνω στον White όσο και το Dexter στον Dexter...Είναι οι 2 πιο προσωποκεντρικές σειρές που έχουν πετύχει άντε πες και το 24...
DON is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to DON For This Useful Post:
Old 13-09-2012   #332
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,182
Liked: 50,694
Likes: 122,391
Default

Δεν αντιλεγω.Δεν την εχω δει ακομη και προφανως εσυ ξερεις καλυτερα.Την εχω στο προγραμμα μετα την εξεταστικη.Και ο Ντεξτερ αλλωστε οτι μεγαλες βραβευσεις εχει παρει ειναι αυτες του Michael.Εχει και μια Χρυση Σφαιρα στο Supporting Role του John Lithgow.Απλα ολα αυτα ειναι φυσικο επακολουθο οταν ολη η σειρα ειναι ο πρωταγωνιστης της.Επισκιαζει τους παντες και τα παντα.Εχει γινει απειρες φορες στο παρελθον.

Βεβαια αυτα τα βραβεια μερικες φορες δεν ειναι τα εχεις και σε ιδιαιτερη υποληψη.Καποιες φορες απλα σε κουφαινουν.Δεν μπορει πχ ο τεραστιος John Noble απο το Fringe να μην εχει προταθει ΚΑΝ στα 4 χρονια που παιζεται η σειρα.Για 10 σειρες που εχουν δικαιωθει πανηγυρικα (και ευτυχως γι αυτο) εχουν ξεχαστει αλλες 25 για να παρουν την θεση τους παπατζες σαν το Grey's Anatomy (ω ναι,η Κινεζα εχει παρει Χρυση Σφαιρα για την ερμηνεια της στην 2η σεζον!)

Last edited by Eleni7; 13-09-2012 at 16:12.
Eleni7 is offline   Reply With Quote
Old 13-09-2012   #333
angelman
Πεντάδα
 
angelman's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 6,607
Liked: 7,063
Likes: 19,897
Default

Quote:
Originally Posted by natag View Post
Επισης η μεγαλυτερη μαλακια σαν επιχειρημα ειναι να κρινεις μια σειρα ή μια ταινια ή ενα τραγουδι βαση βραβειων...Δε θα μου πει εμενα ενα βραβειο για το ποια σειρα μου αρεσει...Ξαναλεω τα παντα ειναι υποκειμενικα στα ματια και στα αυτια...
συμφωνω.ειναι απιθανο να αρεσει σε μενα σε σενα και σε αλους ποσους το ιδιο πραγμα.τα βραβεια για μενα μετρανε παντως.ειναι επιβραβευση του δημιουργου γι αυτο που φτιαχνει.παντως σ αυτο που λες οτι εχει αργη εξελιξη αν σκευτεις οτι οι 5 season του ΒΒ ειναι ενας χρονος πραγματικης ζωης(το ειδαμε στον 5ο αυτο).δεν ειναι αργη η εξελιξη.

τωρα οσον αφοραν τα βραβεια του Κρανστον κ οχι της ιδιας της σειρας αμα διαβασετε λιγο την ιστορια Γκιλιγκαν(δημιουργος)-Κρανστον για το ΒΒ(που ξεκινησε απ το χ-files μιας κ το φερε η κουβεντα)η ιστορια ειναι ο Κρανστον-Walter White και μεταααααααααααααα ολοι υπολοιποι οποτε οι βραβευσεις του ουσιαστικα ειναι και της ιδιας της σειρας.τελως παντων αρκετα γραψαμε

ΕΛΕΝΗ ΔΕΣ ΤΗΝ

Last edited by angelman; 13-09-2012 at 16:13.
angelman is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to angelman For This Useful Post:
Old 13-09-2012   #334
natag
Πεντάδα
 
natag's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Location: Λαμία-Αθήνα
Posts: 6,458
Liked: 12,589
Likes: 22,381
Default

Επειδη ειπα για ποιους λογους θεωρω το ΒΒ μια απλα καλη σειρα αλλα με αρκετα μειονεκτηματα, θελω με την ευκαιρια να εξηγησω και γιατι θεωρω το Dexter απο τις κορυφαιες για μενα...Περα απο την υποκριτικη καποιων συγκεκριμενων ηθοποιων που παιζουν ή εχουν παιξει σε καποιες σεζον, περα απο την ιδεα, το σεναριο και ολα τα συναφη που δημιουργουν μια ωραια παραγωγη, εγω εχω φαει κολλημα για αλλον κυριως λογο...

Επειδη με ενδιαφερει πολυ ο τομεας της ψυχολογιας, τοσο προσωπικα οσο και στη δουλεια μου, θεωρω οτι το Dexter περναει πολλα σημαντικα μηνυματα στο πως πρεπει να σκεφτομαστε...Μονο και μονο που ο Dexter συζηταει με τον εαυτο του και φανερωνει τις σκεψεις του, δεν μιλαω για τις μαυρες αρρωστημενες σκεψεις φυσικα, εμενα με κανει να συγκρατω πολλες απο αυτες...Για αυτον κυριως το λογο το θεωρω αριστουργημα...Γι αυτο ειπα οτι τετοιες κουβεντες ειναι υποκειμενικες και εξαρταται απο ποια σκοπια το βλεπει κανεις...
natag is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to natag For This Useful Post:
Old 13-09-2012   #335
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,182
Liked: 50,694
Likes: 122,391
Default

Υποκειμενικα ειναι αυτα Natag.Εγω πχ θεωρω καλυτερες σειρες ever τα Χ-Files και Six Feet Under (παιζει ο Hall εκει).Απο κοντα το Firefly που ειναι μια απο τις καλυτερες σειρες που εχω δει ποτε μου και δεν εχω καταλαβει ακομη ΓΙΑΤΙ κοπηκε στο 13ο επεισοδιο.Απο τα μεγαλυτερα εγκληματα που εγιναν ποτε.Αλλα με καθαρα προσωπικα μου κριτηρια ολα τα παραπανω.Ειναι γενικα δυσκολο να πεις αντικειμενικα ποια σειρα ειναι η καλυτερη ολων των εποχων.Καταρχας δεν μπορεις να συγκρινεις καν σειρες διαφορετικων περιοδων.Το μονο σιγουρο (και ελπιζω να συμφωνησετε μαζι μου) ειναι οτι τα X-Files ηταν παρα πολυ μπροστα για την εποχη τους.

Last edited by Eleni7; 13-09-2012 at 16:25.
Eleni7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Eleni7:
Old 13-09-2012   #336
angelman
Πεντάδα
 
angelman's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 6,607
Liked: 7,063
Likes: 19,897
Default

σε συζητησεις παντως σχετικα με τις καλυτερες σειρες ολων των εποχων απ οτι εχω παρατηρησει ολες οι κουβεντες σταματανε πανω στο "ΤHE WIRE" που να πω την αληθεια δεν το χω δει.τα φωτα σας για την σειρα...

Last edited by angelman; 13-09-2012 at 17:08.
angelman is offline   Reply With Quote
Old 13-09-2012   #337
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

συμφωνώ...δεν έχω δει the wire άρα δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.
DON is offline   Reply With Quote
Old 13-09-2012   #338
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,182
Liked: 50,694
Likes: 122,391
Default

Δεν το χω δει το The Wire.Αν και εχω ακουσει τα καλυτερα.Και μονο που ηταν HBO νομιζω λεει πολλα.Αλλα εκει ειναι το θεμα και δεν μπορουν να γινουν αντικειμενικες συγκρισεις.Για να εισαι αντικειμενικος πρεπει να εχεις δει ΤΑ ΠΑΝΤΑ.Μπορει πολυ πολυ ευκολα η καλυτερη σειρα ολων των εποχων να εχει παιχτει μην την εχεις δει καν.


Επειδη δεν το ανεφερα πριν.Η μονη σειρα που καταφερε να επαναλαβει τις βραβευσεις-σπασιμο κοντερ των X ηταν οι Σοπρανος

Last edited by Eleni7; 13-09-2012 at 16:30.
Eleni7 is offline   Reply With Quote
Old 13-09-2012   #339
tt7
Πεντάδα
 
tt7's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 1,993
Liked: 3,786
Likes: 3,974
Default

Sopranos έχω ξεκινήσει να βλέπω μόλις τώρα...

Δεν ξέρω κατά πόσο είστε φαν των ιστορικών σειρών αλλό το Rome, ειδικά ο πρώτος κύκλος είναι καταπληκτικός, με τρομερές ερμηνείες και απίστευτα ωμή παρουσίαση των καταστάσεων...
tt7 is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to tt7 For This Useful Post:
Old 14-09-2012   #340
SuperSayian
Moderator
 
SuperSayian's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Dreamland
Posts: 5,327
Liked: 22,187
Likes: 8,719
Default

Quote:
Originally Posted by tt7 View Post
Sopranos έχω ξεκινήσει να βλέπω μόλις τώρα...

Δεν ξέρω κατά πόσο είστε φαν των ιστορικών σειρών αλλό το Rome, ειδικά ο πρώτος κύκλος είναι καταπληκτικός, με τρομερές ερμηνείες και απίστευτα ωμή παρουσίαση των καταστάσεων...
Sopranos θα σε πωρώσει άσχημα αν μπεις στο κλίμα της σείρας.Είναι τρομερή η σειρά.

Εγω τώρα ξεκίνησα να βλέπω Rome εχω δει τα 5 πρώτα επεισόδια μου άρεσε αλλά δεν πωρώθηκα κιόλας.Αργότερα θα γίνει της ..τανας με τον Πομπηιο και τον Καίσαρα η τσάμπα περιμένω?


Quote:
Originally Posted by Eleni7 View Post
Δεν μπορει πχ ο τεραστιος John Noble απο το Fringe να μην εχει προταθει ΚΑΝ στα 4 χρονια που παιζεται η σειρα.Για 10 σειρες που εχουν δικαιωθει πανηγυρικα (και ευτυχως γι αυτο) εχουν ξεχαστει αλλες 25 για να παρουν την θεση τους παπατζες σαν το Grey's Anatomy (ω ναι,η Κινεζα εχει παρει Χρυση Σφαιρα για την ερμηνεια της στην 2η σεζον!)

Πραγματικά για τον Noble συμφωνώ και εγω 1000% ο άνθρωπος είναι απόλαυση αλλά μάλλον αυτόν τον τρώνε τα νούμερα που κάνει η σειρά δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς.Όσο για το grey's anatomy δεν το συνεχίζω γιατί θυμάσαι πιστεύω την γνώμη μου για την κυρία Γιάνγκ

Γενικά πάντως παιδιά η καλύτερη σειρά/ταινία/τραγούδι ever και τα συναφή αντικειμενική κουβέντα δεν μπορεί να γίνει γιατί αντικειμενικά δεν υπάρχει αντικειμενικότητα σ αυτά τα πράγματα Είναι τόσο χαώδης η ποσότητα υλικού και τόσο ανόμοια πράγματα προς σύγκριση κάτι φορές που η κουβέντα γίνεται μπάχαλο.Προσωπικά πάντως BB>Dexter
__________________
SuperSayian is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to SuperSayian For This Useful Post:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 12:20.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.