RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 18-03-2011   #911
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

ΕΕΕΕΝΑ ΚΑΝΑΠΕΔΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛΑΚΗΔΕΣ δηλαδή τους οπαδούς μιας ΠΡΩΗΝ μεγάλης αγγλικής ομάδας, της σύγχρονης Νότιγχαμ Φόρεστ, τον περίγελο του νησιού, την ομάδα του Σουρωτήρη Κυργιάκου, το μπουρδέλο που σε 180 λεπτά δεν βάζει 1 γκολ στην Μπράγκα δηλαδή τους 5άστερους φαποσυλλέκτες :



και
ΕΕΕΕΝΑ ΚΑΝΑΠΕΔΑΚΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ δηλαδή τους οπαδούς μιας ΑΝΥΠΑΡΚΤΗΣ ιστορικά ομάδας που βρέθηκαν κάτι σαουδάραβες, πακιστανοί και δεν ξέρω εγώ τι με λεφτά να τους θυμίσουν ότι υπάρχουν :



σας χαιρετάει ο ΤΣΙΧΛΑΣ ΕΥΡΩΠΕΟΙ και γελάει μαζί σας ΟΛΗ Η ΥΦΗΛΙΟΣ...Να αποκλείεσαι ρε απο την Μπράγκα του Hugo Viana και την Διναμό Κιέβου του Popov ρε...ΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΠ



Quote:
Originally Posted by red unity View Post
το ίδιο ισχύει και για το μπάσκετ ε;...
Ακριβώς...Στο μπάσκετ πέρσι στον 3ο τελικό έχουμε ξαναπεί ΟΛΟΙ μας πως ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΝΤΟΥΝΤΑ δεν θα έχανε ΠΟΤΕ έτσι...ΠΟ-ΤΕ. Νομίζω σε κάλυψα...ΟΜΑΔΑ είχαμε τόσα χρόνια στο μπάσκετ...Αλλά πάνω απο όλα για να κερδίσεις με κόντρα στραγάλι θέλει @@.

Quote:
Originally Posted by johny b View Post
Ο Κακά έχασε μια χρονιά μπάλας. Συνηθισμένο. Καμμία σχέση με το Ματσιγιάουσκας που σταμάτησε το μπάσκετ. Αν υπήρχε σχέση θα του 'κανε διακοπή συμβολαίου και η Ρεάλ ή πρόταση αναπροσαρμογής. Αστείο ρόστερ η Ρεάλ δεν έχει. Είτε το θες, είτε όχι. Όλοι διεθνείς και βασικοί είναι στις μεγαλύτερες εθνικές ομάδες και πανάκριβοι. Το αν είχε "αστεία" ομάδα είναι άλλο καπέλο.
Κανένας ΠΑΟ δεν ήταν ανώτερος ούτε 3 σκάλες ούτε 3 ανεμόσκαλες. 2 προσωπικότητες είχε που δεν είχε ο Ολυμπιακός, το Ράτζα και τον Μποντιρόγκα. Η ίδια ομάδα ήταν πρώτη με τον βάζελο δεύτερο, η ίδια ομάδα πήγε φάηναλ φορ, η ίδια ομάδα νίκησε το βάζελο 3 φορές εκείνη τη χρονιά. Μην αρχίσω τώρα τις κοινοτυπίες ότι δεν κάνουν οι παίχτες την ομάδα. Και δεν έχασε απ'τα μεγάλα κεφάλια ο Σοφός. Απ'το Νάντο Τζεντίλε έχασε και τον Μπέργκ. Τον νίκησε σε σειρά 5 αγώνων και με πλεονέκτημα έδρας ένας κατώτερος προπονητής.
Ο Ίβκοβιτς πάλι μ'αυτούς που γράφεις δεν το σήκωνε οπότε τί ακριβώς συγκρίνεις. Δεύτερον τη χρονιά του Τζόνσον ο ΠΑΟ είχε πολύ ακριβότερη ομάδα. Παίχτης Βολκόφ δεν έπαιξε στον Ολυμπιακό. Ο Μπέρι έπαθε λέπρα και ήταν σκιά, όσο έπαιξε, του εαυτού του και τη μόνη χρονιά που είχαμε καλύτερη πεντάδα-στα χαρτιά-ήταν με Τάρπλεη-Ζάρκο. Όταν είχε Χόκινς, είχε και Τάρλατς, Φασσούλα, Ρότζερς, Καρνισόβας αλλά αυτοί δε βολεύουν για να αποδείξεις φτωχό ρόστερ. Και δεν αποκλείστηκε απ'τη βαζέλα αλλά απ'τον μΠάογκ με πλέη μέηκερ το Νικολαϊδή απέναντι στο Χόκινς σε σειρά 3 αγώνων και με πλεονέκτημα έδρας. Ο Γκόλντγουάηρ ήταν προσωπική του επιλογή και μάλιστα είχε γίνει σίριαλ η απόκτησή του ένα καλοκαίρι πριν. Ούτε ήταν μεγαλύτερος ο Κόμαζετς απ'τον Έντι Τζόνσον σε ηλικία. Μην πιάνεσαι από οτιδήποτε σε συμφέρει αποκομμένα, ασχολούμαι κι εγώ με την ομάδα. Δυο τρία πράγματα τα ξέρω. Λούτσο τον κέρασε ο Σούμποτιτς το σοφό εκείνη τη χρονιά, λυπάμαι αλλά έτσι είναι. Και σε σειρά 5 αγώνων που λες κι εσύ. Ούτε θυμάμαι κανέναν να τον υπερασπίζεται ότι έχει κακό ρόστερ. Γιατί δεν είχε.
O Kακά επειδή όπως σου είπα ΟΣΤΕΟΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ αλλά βλέπω πίσω απο τις λέξεις δεν θα ξαναπαίξει ΠΟΤΕ μπάλα στο επίπεδο που έπαιζε. ΣΑΚΑΤΗΣ. Δυστυχώς εσύ μπορείς να λες τώρα "έχασε 4 μήνες" δεν είναι μάτσε, μετά "έχασε μόνο 1 σεζόν" δεν είναι μάτσε ε μετά όμως ΘΑ πεις "ε έχασε 1.5 σεζόν" κτλ...Για να δούμε...Μόνο που εγώ στον είπα εξαρχής ΣΑΚΑΤΗ...όχι μάτσε...

Για να δούμε όμως την Ρεάλ με τους βασικούς στις μεγαλύτερες Εθνικές κτλ :

Casillas, Sergio Ramos, Pepe, Carvahlo, Marcelo; Xabi Alonso, Khedira, Di Maria, Ozil, Ronaldo, Benzema

Απο πότε οι Πέπε, Καρβάλιο, Μαρσέλο, Τσάβι Αλόνσο, Ντι Μαρία, Μπενζεμά είναι βασικοί στις μεγαλύτερες εθνικές του κόσμου??? Βασικά σύμφωνα με το τελευταίο ΜΟΥΝΤΙΑΛ το πρόσφατο καλοκαίρι απο την 11άδα της Ρεάλ οι μοναδικοί που παίζουν σε 1 απο τις 4 καλύτερες εθνικές για το 2010 είναι οι

Κασίγιας, Ράμος, Τσάβι Αλόνσο, Κεντίρα, Οζίλ. ΤΕΛΟΣ. Ο Μπενζεμά παίζει στην ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ Γαλλία της 20ετίας που μάζεψε 1 πόντο σε όμιλο Ουρουγουάη, Μεξικό, Νότια Αφρική. Ο Ντι μαρία Βασικός? ΠΟΤΕ? Ο Τσάβι Αλόνσο? χαχαχα! Γελάνε οι πέτρες...Εκεί που κατουράνε τα χαφ της Μπάρτσα και ο Σεσκ βγαίνει αυτός...Τι μένει? Ο ΠΕΠΕ που είναι το 5ο μπακ της Βραζιλίας και ο Μαρσέλο που δεν ήτανε καν στην αποστολή του φετινού Μουντιάλ...Α και ο Καρβάλιο ο αιωνόβιος...ΜΑΛΙΣΤΑ. Σούπερ-ρόστερ. ΓΚΑΛΑΚΤΙΚΟΣ.

Όχι ρε όταν 2 παίκτες στου 5 δηλαδή το 40% μιας ομάδας είναι παίκτες ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ κλάσεως όπως ο Μποντίρογκα και ο Ράτζα δεν είναι μια ομάδα ανώτερη 2 σκάλες. ΟΧΙ. Δεν έχασε απο τον Μπέργκ...Έχασε απο τον Ράτζα που έβαζε μέχρι και τρίποντα απο την σέντρα...ΝΤΙΝΓΚ ξυπνητήρι.

Στα του Ίβκοβιτς τώρα...Ο ίβκοβιτς όσο είχε ΣΟΒΑΡΟ ρόστερ δηλαδή ΣΙΓΑΛΑ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΡΙΒΕΡΣ τα πήρε ΟΛΑ. ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΙΑ. Δεν με αφορά η "ακριβότερη" ομάδα του βάζελου...Εγώ ξέρω ότι είχα τον ΕΝΤΙ ΤΖΟΝΣΟΝ παίκτη που πήρε δαχτυλίδι ΝΒΑ αφού έφυγε απο τον ΟΣΦΠ. Κατανοείς το μέγεθος παίκτη που μιλάμε? Ο Βολκόφ μέχρι πριν την Σαραγόσα που τραυματίστηκε μια χαρά υπήρξε...Επίσης ο Μπέρι τα ΓΑΜΗΣΕ ΟΛΑ στον οσφπ που στο καλό τον είδες σκιά?

Ο Καρνισόβας έπαιξε λιγότερο απο τον Βολκόφ δεν ξέρω αν το ξέρεις...ΣΑΚΑΤΗΣ. Σαν τον Κακά ένα πράγμα...Επίσης ο Παπανικολάου είχε γίνει μπουχός και ο Σιγάλας είχε γίνει Βούκσεβιτς. Όχι ρε...Απο Ρίβερς-Σιγάλα στο Χόκινς-Βούκσεβιτς δεν είναι 3 σκάλες κάτω...ΟΧΙ. Ο ΕΛΜΕΡ ΜΠΕΝΕΤ είχε γίνει σίριαλ όπου και τελικά τον πήρες και απλά τραυματίστηκε και μετά αναγκάστηκες να πας σε Χόκινς και Γκόλντγουαιρ...Δεν τα θυμάσαι καλά λοιπόν. ΑΝ είχες Έλμερ Μπένετ ΑΚΟΜΑ θα έπαιρνες κούπες... Απο τον ΠΑΟΚ αποκλείστηκες απο τον ΠΡΕΝΤΡΑΓΚ ΣΤΟΓΙΑΚΟΒΙΤΣ έναν εκ των ΜΥΘΙΚΟΤΕΡΩΝ ΕΥΡΩΠΑΙΩΝ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ παίκτη απο τους μεγαλύτερους σουτέρ του αθλήματος στην ιστορία. ΚΑΤΑΝΟΕΙΣ ΜΕΓΕΘΗ ΛΙΓΟ? Το ότι είχανε ίδια προχωρημένη ηλικία ο Κόμαζετς με τον Τζόνσον είναι σαν να μου λες "μην γκρινιάζεις ρε ντον αν πάρουμε για 10άρι ένα 35χρονό...και ο ΡΙΒΑΛΝΤΟ 35χρονός ήτανε"

Επειδή εσύ δεν θυμάσαι καλά λοιπόν τι λέγανε τότε ας σου τα θυμίσω εγώ...Όταν χάσαμε το 1999 ο Ίβκοβιτς βγήκε και είπε ότι με αυτά τα υλικά τέτοιο φαί φτιάχνεις και το σύστημα που απαξίωσε τον Μπάγιεβιτς μπήκε σε λειτουργία και έβγαλε προς τα έξω ότι ο ΧΟΥΒΑΡΝΤΑΣ ο Κόκκαλης τα έσκαγε αλλά ο κακός Σέρβος Ίβκοβιτς δεν ήθελε παίκτες γιατί είχε κόμπλεξ με τις βεντέτες και αυτός έδιωξε Σιγάλα κτλ...ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ.

Eδώ όμως ο Ντούντα αποκατέστησε την ΑΛΗΘΕΙΑ όταν ήτανε με την Διναμό Μόσχας, στο 2:40 και μετά :



"Δυστυχώς δεν έπρεπε εκείνη η ομάδα να ΧΑΛΑΣΕΙ, έπρεπε να ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ να παίζει...πολύ καλή έμπειρη ομάδα...τώρααα (αυτό τα λέει όλα νομίζω) "

για το πως εγώ αντιλαμβάνομαι τις ομάδες κτλ άστο έχουμε διαφορετική θεώρηση...
DON is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2011   #912
tc-g6
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 5,651
Liked: 4,654
Likes: 3,070
Default

βαλε εσυ ακομα παγο στη σουφρα σου και μετα μιλα μας για ΠΡΩΗΝ ομαδες. ρε κατεστραμμενε των 5 ηπειρων και των 7 θαλασσων, ακομα και φετος που πας ΧΑΛΙΑ βγαζεις γλωσσα??? το οτι και εμεις παμε επισης χαλια δεν αλλαζει τη δικη σου μιζερια. εμεις ομως αφενος την εχουμε συνηθησει και αφετερου ακομα και χτες φανηκε οτι εμεις συντομα θα βγουμε επιτελους απο αυτη, απλα δεν γινεται απο τη μια μερα στην αλλη...
__________________
tc-g6 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον tc-g6:
Old 18-03-2011   #913
johny b
Πεντάδα
 
johny b's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 5,317
Liked: 4,527
Likes: 16,996
Default

Quote:
Originally Posted by don View Post
Για να δούμε όμως την Ρεάλ με τους βασικούς στις μεγαλύτερες Εθνικές κτλ :

Casillas, sergio ramos, pepe, carvahlo, marcelo; xabi alonso, khedira, di maria, ozil, ronaldo, benzema

Απο πότε οι Πέπε, Καρβάλιο, Μαρσέλο, Τσάβι Αλόνσο, Ντι Μαρία, Μπενζεμά είναι βασικοί στις μεγαλύτερες εθνικές του κόσμου??? Βασικά σύμφωνα με το τελευταίο ΜΟΥΝΤΙΑΛ το πρόσφατο καλοκαίρι απο την 11άδα της Ρεάλ οι μοναδικοί που παίζουν σε 1 απο τις 4 καλύτερες εθνικές για το 2010 είναι οι

Κασίγιας, Ράμος, Τσάβι Αλόνσο, Κεντίρα, Οζίλ. ΤΕΛΟΣ. Ο Μπενζεμά παίζει στην ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ Γαλλία της 20ετίας που μάζεψε 1 πόντο σε όμιλο Ουρουγουάη, Μεξικό, Νότια Αφρική. Ο Ντι μαρία Βασικός? ΠΟΤΕ? Ο Τσάβι Αλόνσο? χαχαχα! Γελάνε οι πέτρες...Εκεί που κατουράνε τα χαφ της Μπάρτσα και ο Σεσκ βγαίνει αυτός...Τι μένει? Ο ΠΕΠΕ που είναι το 5ο μπακ της Βραζιλίας και ο Μαρσέλο που δεν ήτανε καν στην αποστολή του φετινού Μουντιάλ...Α και ο Καρβάλιο ο αιωνόβιος.... Σούπερ-ρόστερ.ΓΚΑΛΑΚΤΙΚΟΣ.
1. H Γαλλία είτε μάζεψε 1 είτε 28 πόντους είναι Γαλλία κι έχει μεγάλη δεξαμενή παιχτών να επιλέξει. Όπως οποιαδήποτε άλλη ιστορική εθνική ομάδα.
2. O tσάβι Αλόνσο-που δεν παίζει εκεί που παίζει ο Φάμπρεγκας-έπαιξε βασικός στο Μουντιάλ. Ο Σεσκ που τον ....κατουράει όχι.
3. Η Ρεάλ έχει 5 νυν παγκόσμιους πρωταθλητές, εκ των οποίων οι 3 βασικοί στο Μουντιάλ, κι απ'αυτούς ο ένας είναι απ'τα μεγαλύτερα τέρματα όλων των εποχών κι ο άλλος απ'τα καλύτερα δεξιά μπακ της Ισπανίας έβερ. Έχει 2 κατόχους χρυσής μπάλας. Έχει το βασικό φορ της Εθνικής Αργεντινής στο Μουντιάλ και το ΝτιΜαρία είναι ημιβασικός. Έχει τον καλύτερο νέο παίχτη της Εθνικής Γερμανίας κι έναν ακόμα βασικό στην ομάδα. Και την καριέρα του Καρβάλιο του....αιωνόβιου 32 αρη θα τη ζηλεύανε όλα τα μπακ στον κόσμο.
Και το συνολικό κόστος της είναι κάπου στα 400 εκατομύρια ευρώ. Τώρα τί ακριβώς θεωρείς εσύ καλό ρόστερ και σε σύγκριση με ποιόν δεν είναι καλό της Ρεάλ δεν ξέρω.

Quote:
Originally Posted by don View Post
Όχι ρε όταν 2 παίκτες στου 5 δηλαδή το 40% μιας ομάδας είναι παίκτες ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ κλάσεως όπως ο Μποντίρογκα και ο Ράτζα δεν είναι μια ομάδα ανώτερη 2 σκάλες. ΟΧΙ. Δεν έχασε απο τον Μπέργκ...Έχασε απο τον Ράτζα που έβαζε μέχρι και τρίποντα απο την σέντρα...ΝΤΙΝΓΚ ξυπνητήρι.

Στα του Ίβκοβιτς τώρα...Ο ίβκοβιτς όσο είχε ΣΟΒΑΡΟ ρόστερ δηλαδή ΣΙΓΑΛΑ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΡΙΒΕΡΣ τα πήρε ΟΛΑ. ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΙΑ. Δεν με αφορά η "ακριβότερη" ομάδα του βάζελου...Εγώ ξέρω ότι είχα τον ΕΝΤΙ ΤΖΟΝΣΟΝ παίκτη που πήρε δαχτυλίδι ΝΒΑ αφού έφυγε απο τον ΟΣΦΠ. Κατανοείς το μέγεθος παίκτη που μιλάμε? Ο Βολκόφ μέχρι πριν την Σαραγόσα που τραυματίστηκε μια χαρά υπήρξε...Επίσης ο Μπέρι τα ΓΑΜΗΣΕ ΟΛΑ στον οσφπ που στο καλό τον είδες σκιά?

Ο Καρνισόβας έπαιξε λιγότερο απο τον Βολκόφ δεν ξέρω αν το ξέρεις...ΣΑΚΑΤΗΣ. Σαν τον Κακά ένα πράγμα...Επίσης ο Παπανικολάου είχε γίνει μπουχός και ο Σιγάλας είχε γίνει Βούκσεβιτς. Όχι ρε...Απο Ρίβερς-Σιγάλα στο Χόκινς-Βούκσεβιτς δεν είναι 3 σκάλες κάτω...ΟΧΙ. Ο ΕΛΜΕΡ ΜΠΕΝΕΤ είχε γίνει σίριαλ όπου και τελικά τον πήρες και απλά τραυματίστηκε και μετά αναγκάστηκες να πας σε Χόκινς και Γκόλντγουαιρ...Δεν τα θυμάσαι καλά λοιπόν. ΑΝ είχες Έλμερ Μπένετ ΑΚΟΜΑ θα έπαιρνες κούπες... Απο τον ΠΑΟΚ αποκλείστηκες απο τον ΠΡΕΝΤΡΑΓΚ ΣΤΟΓΙΑΚΟΒΙΤΣ έναν εκ των ΜΥΘΙΚΟΤΕΡΩΝ ΕΥΡΩΠΑΙΩΝ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ παίκτη απο τους μεγαλύτερους σουτέρ του αθλήματος στην ιστορία. ΚΑΤΑΝΟΕΙΣ ΜΕΓΕΘΗ ΛΙΓΟ? Το ότι είχανε ίδια προχωρημένη ηλικία ο Κόμαζετς με τον Τζόνσον είναι σαν να μου λες "μην γκρινιάζεις ρε ντον αν πάρουμε για 10άρι ένα 35χρονό...και ο ΡΙΒΑΛΝΤΟ 35χρονός ήτανε"

Επειδή εσύ δεν θυμάσαι καλά λοιπόν τι λέγανε τότε ας σου τα θυμίσω εγώ...Όταν χάσαμε το 1999 ο Ίβκοβιτς βγήκε και είπε ότι με αυτά τα υλικά τέτοιο φαί φτιάχνεις και το σύστημα που απαξίωσε τον Μπάγιεβιτς μπήκε σε λειτουργία και έβγαλε προς τα έξω ότι ο ΧΟΥΒΑΡΝΤΑΣ ο Κόκκαλης τα έσκαγε αλλά ο κακός Σέρβος Ίβκοβιτς δεν ήθελε παίκτες γιατί είχε κόμπλεξ με τις βεντέτες και αυτός έδιωξε Σιγάλα κτλ...ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ.
1. Είτε έχει 2 παγκοσμίου κλάσεως είτε 2 παγκοσμίου κλανιάς οι παίχτες δεν κάνουν την ομάδα. Εκείνος ο ΠΑΟ με τους 2 παγκοσμίου κλάσεως δεν πήγε φάηναλ φορ. Πήγε η τιμσύστεμ που τον απέκλεισε 2-0 χωρίς κανένα παγκοσμίου κλάσεως. Και το σήκωσε η ομάδα με τους λιγότερους παγκοσμίου κλάσεως. Μόνο ο Ίβκοβιτς έχασε απ'τους παγκοσμίου κλάσεως. Κι έχασε στον 5ο τελικό, ενώ οι παγκοσμίου κλάσεως βγήκανε δεύτεροι στο πρωτάθλημα και είχανε χάσει ήδη 3 φορές απ'τον Ολυμπιακό ...οι παγκόσμιοι. Κι ο Ράτζα με τον Ολυμπιακό εκεί γύρω στους 10 πόντους εκινείτο γιατί τον έπαιζε σούπερ ο Φασσούλας. Και το τρίποντο απ'τη σέντρα για έηρμπολ πήγαινε, άλλο που το 'κανε φόλοου ο Μπερκ και μέτρησε τρίποντο. Λεκούμι τον κέρασε ο κατώτερος Σούμποτιτς τον Ίβκοβιτς σε σειρά 5 αγώνων και με πλεονέκτημα έδρας. Όπως βέβαια έκανε και με τον Ολυμπιακό στον Ομπράντοβιτς σε 5-6 αγώνες.
2. Το ρόστερ του Ολυμπιακού μια χαρά σοβαρό ήταν όλες τις χρονιές του Ίβκοβιτς. Σε λεπτομέρειες δεν θα μπω, ψάξε εσύ και πες μου γιατί ήταν ασόβαρο το ρόστερ επειδή έφυγε ο Σιγάλας κι ο Ρίβερς. Τώρα αν έφταιγε μόνο αυτός -που έκανε και χοντρές μλκίες με το να'ναι πλακωμένος με τους μισούς παίχτες- ή φταίγανε οι τραυματισμοί δεν ξέρω. Πάντως σε 2 χρόνια όλα τα καθοριστικά παιχνίδια τα 'χασε είτε έπαιζε με ομάδες παγκοσμίου κλάσεως είτε με ομάδες όχι παγκοσμίου κλάσεως. Κι επειδή σ'αρέσουν τα βίντεο ψάξε και βρες εκείνο που έλεγε ο Σιγάλας ότι όσο η ομάδα έπαιζε σύστημα Ίβκοβιτς την πρώτη χρονιά δεν μπορούσε να πάρει τα πόδια της κι έπρεπε να του ζητήσουν να πάνε στο παλιό για να πάρουν μπρος.
Ο Μπέρι έπαθε υπατίτιδα κι έχασε τη μισή χρονιά, όσο έπαιξε ουδεμία σχέση είχε με τον παίχτη που βγήκε πρώτος σκόρερ και ριμπάουντερ στο ελληνικό πρωτάθλημα με τον Ηρακλή.
Ο Βολκόφ είχε σοβαρό πρόβλημα στη μέση και ήταν στο 50/100 οι μέσοι όροι του απ'τον παίχτη που κόντεψε να μας κερδίσει μόνος του την προηγούμενη χρονιά. Γι'αυτό και τον άφησε να φύγει ο βάζελος. Και γι'αυτό όταν καυχιόμαστε εμείς ότι τον πιάσαμε κώτσο έλεγε ο Παυλάρας ότι πήραμε κουτσό άλογο.
Ο Κόμαζετς ήταν 29 χρονών το 99.
Ο Μπένετ ήταν δεύτερη επιλογή πίσω απ'τον Γκόλντγουάηρ κι όχι το αντίθετο. Το καλοκαίρι του 98 το σίριαλ ήταν η μεταγραφή του Γκόλντγουάηρ που τον ήθελε ο Ίβκοβιτς και'θα κανε παπάδες. Αφού έπαιξε επί ενα μήνα το πίσω μπρος, ανακοίνωσε το ΦΩΣ στην πάνω μισή σελίδα που φαινόταν κρεμασμένη πριν την αγοράσεις ότι "ΥΠΕΓΡΑΨΕ Ο ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ" και στην κάτω μισή που φαινόταν αφού την αγόραζες ότι "ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΡΟΤΑΣΗ Η ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΙΑ ΚΙ ΕΜΕΙΝΕ ΣΤΟ ΝΒΑ". Μετά λοιπόν πήγε στο Μπένετ ο Ολυμπιακός που ήταν πιο άγνωστος, κι όταν ατυχώς τραυματίστηκε στο Χόκινς. Και δεν πήγε στο Χόκινς γιατί δεν υπήρχαν λεφτά για άλλο παίχτη αλλά γιατί άρεσε στον Ίβκοβιτς ο πειθαρχημένος αυτός γκαβλιάρης παίχτης. Και θυμάμαι πολύ καλά μουρμούρες του Φασσούλα τύπου "πού τον βρήκε αυτό τον άσχετο"
Κανένα κοκκαλικό σύστημα δεν την έπεσε στον Ίβκοβιτς. Ο Κόκκαλης τον γούσταρε το Σοφό και τον έδιωξε μόνο όταν έγινε της Κορέας στο ΣΕΦ το 99. Παρότι ο κόσμος στο πρώτο του πέρασμα ποτέ δεν δέθηκε μαζί του γιατί αντικατέστησε τον Ξανθό, γιατί είχε πλακωθεί με τους μισούς παίχτες-αυτός έκανε μπουχό τον Παπανικολάου- και γιατί έχασε τα πρωτεία μετά από 5 χρόνια. Κι εν πάσει τα περισσότερα λεφτά για μεταγραφές ο Ντούντα τα ξόδεψε το 90 γιατί τον στήριξε ο Κόκκαλης όσο μπορούσε για να αποδείξει ότι δεν ήταν απαραίτητος ο ξανθός. Τώρα αν πήγε κι έδωσε 1,5 δις για να παίζει πεντάλεπτα ο Ομπέρτο ή αντικατέστησε το Σιγάλα με τον πιο ακριβό Καρνισόβας για να χάσει απ'τον μΠάογκ του παγκόσμιου 20 χρονου Στογιάκοβιτς τί να κάνουμε.
__________________
Θες να σε πάω λίγο στην καλίμπρα να σε ισιώσω το στόμα?
johny b is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2011   #914
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by tc-g6 View Post
βαλε εσυ ακομα παγο στη σουφρα σου και μετα μιλα μας για ΠΡΩΗΝ ομαδες. ρε κατεστραμμενε των 5 ηπειρων και των 7 θαλασσων, ακομα και φετος που πας ΧΑΛΙΑ βγαζεις γλωσσα??? το οτι και εμεις παμε επισης χαλια δεν αλλαζει τη δικη σου μιζερια. εμεις ομως αφενος την εχουμε συνηθησει και αφετερου ακομα και χτες φανηκε οτι εμεις συντομα θα βγουμε επιτελους απο αυτη, απλα δεν γινεται απο τη μια μερα στην αλλη...
Έχεις δίκιο. ΠΑΩ ΧΑΛΙΑ.

Πήρα το Charity Shield.
Είμαι 1ος στην Premier League και πάω για το 19ο.
Αφού σε καρπάζωσα στο Κύπελλο έχω φτάσει Ημιτελικά που παίζω με την άλλη πουτανίτσα μου την Σίτι.
Στο League Cup ατύχησα με απέκλεισε η West Ham...Εσύ βέβαια είχες προλάβει να αποκλειστείς 2 γύρους πριν απο την μυθική Northampton Town F.C. που αγωνίζεται στην Football League 2!!!
Tέλος στην Ευρώπη είμαι στους 8 του ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ Λίγκ.

ΠΑΩ ΧΑΛΙΑ, ΕΙΜΑΙ ΜΙΖΕΡΟΣ, ΕΧΘΕΣ ΠΟΥ ΕΦΑΓΕΣ ΛΟΥΤΣΟ ΑΠΟ ΤΟΝ Hugo Viana και έπαιξες μπάλα απο τα 50's φάνηκε ότι βγαίνεις απο την μιζέρια.

@ Johnyb

πραγματικά η συζήτηση είναι ΑΤΕΡΜΟΝΗ. Εσύ θεωρείς ρόστερ σοβαρό για Ρεάλ τους Κεντίρες και τους Ντι Μαρίες και τον ΣΑΚΑΤΗ Κακά εγώ έμαθα σε Μακελελέ, Ζιντάν, Ρονάλντο, Ραούλ, Φίγκο, Μπέκαμ, Κάρλος κτλ...Απόψεις είναι αυτά...Εσύ θεωρείς σοβαρό ρόστερ ΟΣΦΠ με Χόκινς, Βούκσεβιτς εγώ έμαθα με Ρίβερς, Σιγάλα...Απόψεις είναι αυτά...

Πάω να μάθω οστεολογία...Και για να καταλάβεις γιατί η ΙΝΤΕΡΟΥΛΑ πήγε και άλωσε το Μόναχο :

"Στο β’ ημίχρονο βγήκε πολύ δυνατά η Ίντερ και δικαιώθηκε ο Μουρίνιο, διότι αυτός είχε πει στον Μοράτι να πάρει τον Λεονάρντο στη θέση του Μπενίτεθ. Έχει πολύ καλή σχέση με τον Μοράτι ο Μουρίνιο και με τον Λεονάρντο"
DON is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2011   #915
tc-g6
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 5,651
Liked: 4,654
Likes: 3,070
Default

πας χαλια γιατι σε καθε σοβαρο παιχνιδι εισαι κοκοκο εκτος αν κοιμηθουν οι θεοι ή/και σε σπρωξει ο διαιτητης.
πας χαλια γιατι η μπαλα που παιζεις ειναι ΑΘΛΙΑ και αστεια.
και πας χαλια διαχρονικα γιατι εισαι η ντροπη του νησιου, ο δευτερος που οτι και να κανει δε θα γινει ποτε πρωτος. γιατι ακομα και αν εχεις διπλασιους τιτλους ολος ο ποδοσφαιρικος πλανητης θα θεωρει την λιβερπουλ το μεγαλυτερο ποδοσφαιρικο σωματειο.
__________________
tc-g6 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον tc-g6:
Old 18-03-2011   #916
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by tc-g6 View Post
πας χαλια γιατι σε καθε σοβαρο παιχνιδι εισαι κοκοκο εκτος αν κοιμηθουν οι θεοι ή/και σε σπρωξει ο διαιτητης.
πας χαλια γιατι η μπαλα που παιζεις ειναι ΑΘΛΙΑ και αστεια.
και πας χαλια διαχρονικα γιατι εισαι η ντροπη του νησιου, ο δευτερος που οτι και να κανει δε θα γινει ποτε πρωτος. γιατι ακομα και αν εχεις διπλασιους τιτλους ολος ο ποδοσφαιρικος πλανητης θα θεωρει την λιβερπουλ το μεγαλυτερο ποδοσφαιρικο σωματειο.
ΒΑΖΕΛΙΖΕΙΣ.
DON is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to DON For This Useful Post:
Old 18-03-2011   #917
tc-g6
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 5,651
Liked: 4,654
Likes: 3,070
Default

Quote:
Originally Posted by don View Post
ΒΑΖΕΛΙΖΕΙΣ.
ειπε ο βαζελος του νησιου και πηγε για υπνο...
__________________
tc-g6 is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to tc-g6 For This Useful Post:
Old 18-03-2011   #918
TT7
Guest
 
Posts: n/a
Default

E ενταξει μην το γαματε ρε....οχι και Βαζελος οι Κοκκινοι Διαβολοι...
Αν κανουν αυτα που εχουν υποσχεθει οι νεοι επενδυτες της Λιβερπουλ θα πατε καλα και θα ξεπερασετε την λαιλαπα Μπενιτεθ ο οποιος παρα το Τσαμπιονς Λιγκ εκανε μεγαλο κακο στην ομαδα με ολα τα παλτα που μαζεψε και που παιζουν δανεικοι στις μισες σωρες του κοσμου....

Αλλα λεμε ΕΑΝ....παντως εχετε μαζεψει καλα παικτακια...ειδικα το δεξι μπακ ειναι ταλενταρα...αμα παρετε και ενα πιτσιρικα που θελετε στο κεντρο και ξεχναω το ονομα του θα κανετε πολυ δυνατη ομαδα..

Βεβαια ενταξει αμα ερθει καποια στιγμη ο Εκλεκτος στην Μανου θα ψαχνετε παυσιπονα απο τον ανηλεη πρωκτικο ερωτα που θα σας κανουμε...

Last edited by TT7; 18-03-2011 at 13:44.
  Reply With Quote
Old 18-03-2011   #919
lamar
Πεντάδα
 
lamar's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 7,958
Liked: 2,433
Likes: 38,047
Default

Quote:
Originally Posted by tt7 View Post
Βεβαια ενταξει αμα ερθει καποια στιγμη ο Εκλεκτος στην Μανου θα ψαχνετε παυσιπονα απο τον ανηλεη πρωκτικο ερωτα που θα σας κανουμε...
Μαλλον δεν τα ξερεις καλα. Ο "εκλεκτος" εχει δηλωσει οτι στο νησι γυριζει για να δουλεψει μονο για τη Λιβερπουλ. Οχι πως προκειται να ερθει ποτε, αλλα το εχει πει...
__________________
lamar is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον lamar:
Old 18-03-2011   #920
*GrimReaper*
Πεντάδα
 
*GrimReaper*'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Ξεσσαλονικη
Posts: 12,853
Liked: 23,868
Likes: 8,267
Default

Ρεάλ Μαδρίτης - Τότεναμ
Τσέλσι - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Μπαρτσελόνα - Σαχτάρ
Ίντερ - Σάλκε

ευκολα Ρεαλ-Μπαρτσα-Ιντερ στους 4 (και απο την στιγμη που θα περασει τους 4 η ρεαλ την φοβαμαι και παρα πολυ για τιτλο....)
*GrimReaper* is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον *GrimReaper*:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 02:45.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.