RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 15-12-2012   #871
*GrimReaper*
Πεντάδα
 
*GrimReaper*'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Ξεσσαλονικη
Posts: 12,853
Liked: 23,868
Likes: 8,267
Default

καποιος να την εχει δει σε 3d?... ελα οσο προλαβαινουμε...μην την κανω την μαλακια και το μετανιωνω μετα (και το 3d και τα λεφτα)
*GrimReaper* is offline   Reply With Quote
Old 15-12-2012   #872
Lavor7
Πεντάδα
 
Lavor7's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 2,780
Liked: 7,131
Likes: 11,207
Default

Μάλλον δεν το έγραψα σωστά.Εννοούσα για τις μάχες πως ήταν πολύ απλοποιημένες και χωρίς κανένα σασπένς.Επίσης οι σκηνές τραβούσαν πολύ σε χρόνο,ειδικά εκεί με το Γκόλουμ.Το σενάριo αντιστοιχούσε μάξιμουμ σε 2 ώρες.
Edit:Για τα εφέ ,με εκνεύρισε κυρίως το Χλωμό Ορκ,αλλά αλλά και γενικά σε πολλά σημεία έμοιαζε με animation film.
Γενικά φέτος το φθινόπωρο ήταν πολύ "φτωχό" από καλές παραγωγές.
__________________
"Όταν συνεδρίαζε η Ελληνική Χειρουργική Εταιρεία και παρευρισκόταν ο Κόκκαλης οι άλλοι λιποθυμούσαν, τόσο φοβόντουσαν τις παρεμβάσεις του."

Last edited by Lavor7; 15-12-2012 at 03:47.
Lavor7 is offline   Reply With Quote
Old 15-12-2012   #873
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,255
Liked: 50,843
Likes: 122,782
Default

Εγω παντως οπως ειδα τα πλανα στο 2D θα χρειαστω δραμαμινες για το 3D,δεν παιζει.Στο μεγαλυτερο μερος υπηρχαν γρηγορες και αποτομες εναλλαγες,πανοραμικα πλανα που ξαφνικα κατεληγαν σε γρηγορο ζουμ.Κλασικος Τζακσον δηλαδη.Σαν ποιοτητα θα ειναι καλο το 3D λογικα γιατι η ταινια γυριστηκε με τετοιον εξοπλισμο.Δεν εγινε επεξεργασια εκ των υστερων οπως σε ολα τα 3D που εχουν βγει μεχρι τωρα (πλην Αβαταρ).Αλλα δεν ξερω αν αντεχει το ματι και το κεφαλι 2 ωρες και 45 λεπτα με τοσο εντονες σκηνες.

Εγω θα σου προτεινα να το δεις πρωτα σε 2D για να εχει το κεφαλι σου ησυχο.Εγω μετα τις γιορτες ισως το παω και για 3D

Quote:
Originally Posted by Lavor7 View Post
Μάλλον δεν το έγραψα σωστά.Εννοούσα για τις μάχες πως ήταν πολύ απλοποιημένες και χωρίς κανένα σασπένς.Επίσης οι σκηνές τραβούσαν πολύ σε χρόνο,ειδικά εκεί με το Γκόλουμ.
Λαβορ,οτι ειδες ηταν απο το βιβλιο.Εγινε ακριβης μεταφορα και επειδη το χωρισαν και σε 3 ταινιες δεν θα κοπει σχεδον τιποτα για να βγουν τα λεπτα.Οτι ειχαν να δειξουν,το εδειξαν.Αλλα και γω εχω ενσταση για τις 3 ταινιες.Το βιβλιο ειναι πολυ μικροτερο απο τους τομους του Αρχοντα που βγηκαν επισης σε 3 ταινιες.Θα ηταν πολυ καλυτερο για τον θεατη να το δει σε 2 ταινιες πιστευω.

Last edited by Eleni7; 15-12-2012 at 03:45.
Eleni7 is offline   Reply With Quote
Old 15-12-2012   #874
angelman
Πεντάδα
 
angelman's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 6,654
Liked: 7,092
Likes: 20,130
Default

Quote:
Originally Posted by *GrimReaper* View Post
καποιος να την εχει δει σε 3d?... ελα οσο προλαβαινουμε...μην την κανω την μαλακια και το μετανιωνω μετα (και το 3d και τα λεφτα)
για 12αρι που ειναι το εισιτηριο για το 3d κ για πρωτη προβολη μαλλον δεν αξιζει το ρισκο.με μισο εισιτηριο(1+1) απο καμια προσφορα δεν νομιζω να το μετανοιωσεις παντως,γενικα γραφονται καλα λογια για την 3d version

Last edited by angelman; 15-12-2012 at 03:53.
angelman is online now   Reply With Quote
Old 15-12-2012   #875
OneOfTheSmurfs
Πεντάδα
 
OneOfTheSmurfs's Avatar
 
Join Date: Sep 2012
Location: Error 404
Posts: 4,053
Liked: 15,166
Likes: 17,545
Default

Εγω οταν την δω, κατι μ λεει οτι δν θα μπορω να σταματησω να γελαω με τον Freeman και το makeup.. Τον εχω συνηθισει ως Dr. Watson τωρα πια.. Κανει καλη δουλεια στην ταινια?
__________________
Quote:
Originally Posted by Czar View Post
Μπαρτζώκας μέχρι να λιώσει το παρκέ του ΣΕΦ από το ντάπα ντούπα του Γουόκαπ, μέχρι να ξεβάψει το κόκκινο από τις πετσέτες που κουνάει ο Σίκμα, μέχρι να του κάνει ο Τράκης τράκα ψυχοφάρμακα.

Last edited by OneOfTheSmurfs; 15-12-2012 at 11:16.
OneOfTheSmurfs is offline   Reply With Quote
Old 15-12-2012   #876
dora7
Πεντάδα
 
dora7's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Περισσός & Εύβοια
Posts: 21,296
Liked: 61,317
Likes: 23,757
Default

ρε σας ζηλευω που το ειδατε ηδη αλλα την σημερον 15.30 που θα το δω κι εγω ευτυχως ειναι πολύ κοντα!!!!!!!!
__________________
Live the Life....

Αυτό άλλωστε είναι ο Ολυμπιακός. Κάθε φορά που πέφτεις, να σηκώνεσαι πιο δυνατός
Βασιλης Σπανουλης
dora7 is offline   Reply With Quote
Old 15-12-2012   #877
OneOfTheSmurfs
Πεντάδα
 
OneOfTheSmurfs's Avatar
 
Join Date: Sep 2012
Location: Error 404
Posts: 4,053
Liked: 15,166
Likes: 17,545
Default

Μολις ειδα το Lοoper (http://www.imdb.com/title/tt1276104/).. Πολυ κακο γ το τπτ.. Απλα καλο action/sci-fi.. Χαλαρο σκοτωμα 2 ωρων..
__________________
Quote:
Originally Posted by Czar View Post
Μπαρτζώκας μέχρι να λιώσει το παρκέ του ΣΕΦ από το ντάπα ντούπα του Γουόκαπ, μέχρι να ξεβάψει το κόκκινο από τις πετσέτες που κουνάει ο Σίκμα, μέχρι να του κάνει ο Τράκης τράκα ψυχοφάρμακα.
OneOfTheSmurfs is offline   Reply With Quote
Old 15-12-2012   #878
johny b
Πεντάδα
 
johny b's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 5,317
Liked: 4,527
Likes: 16,996
Default

Δεν κάνει ρε ο Τζάκσον λέμε. Μόνο για τη Χιονάτη και τους 7 Νάνους είναι. Μην του δίνετε τσάμπα τα λεφτά σας κορόιδα.
__________________
Θες να σε πάω λίγο στην καλίμπρα να σε ισιώσω το στόμα?
johny b is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to johny b For This Useful Post:
Old 15-12-2012   #879
deninho
Πεντάδα
 
deninho's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 10,906
Liked: 27,485
Likes: 23,409
Default

Quote:
Originally Posted by *GrimReaper* View Post
καποιος να την εχει δει σε 3d?... ελα οσο προλαβαινουμε...μην την κανω την μαλακια και το μετανιωνω μετα (και το 3d και τα λεφτα)
γνωστός μου που το είδε σε 3D και 48fps, ταύλωσε και καραγούσταρε -για το τεχνικό του πράγματος μιλάμε, δεν τον ρώτησα για την ταινία. περιμένω τον θείο στο λιμάνι-
__________________
προσπάθεια - ενότητα - καμιά δικαιολογία
deninho is offline   Reply With Quote
Old 15-12-2012   #880
dora7
Πεντάδα
 
dora7's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Περισσός & Εύβοια
Posts: 21,296
Liked: 61,317
Likes: 23,757
Default

την ειδα και γούσταρα που ειδα παλιο καλό Τζακσον φαν Τολκιν....
οταν ειχα διαβασει και το βιβλιο το θεωρησα πιο απλοικο σε πολλά επιπεδα απο το επος του Αρχοντα...ετσι και η ταινια για μενα ειναι στο στυλ του βιβλιου, οχι επικη αλλα ομορφη και ενδιαφερουσα....Γκανταλφ - Μακ Κελλεν θα λατρευω παντα, μοιαζει σα να γεννηθηκε ο γκρι μαγος....

το τεχνικο μερος, οι λεπτομερειες, η απόδοση ηταν του επιπεδου του Αρχοντα οπως το περιμενα...

και φυσικα συγχωρω τις ατελειες, εχω εκφερει τη γνωμη μου επ αυτου....
__________________
Live the Life....

Αυτό άλλωστε είναι ο Ολυμπιακός. Κάθε φορά που πέφτεις, να σηκώνεσαι πιο δυνατός
Βασιλης Σπανουλης
dora7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον dora7:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 21:40.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.