RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 26-03-2014   #1281
stefanos
Πεντάδα
 
stefanos's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 3,961
Liked: 19,341
Likes: 12,226
Default

__________________
Θρύλος μέχρι του γκρεμού το χείλος
stefanos is offline   Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to stefanos For This Useful Post:
Old 26-03-2014   #1282
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Γαμώ τις ταινίες... Αδελφοί Κοέν, αρρώστεια.
Dude is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Dude For This Useful Post:
Old 27-03-2014   #1283
Lateralus
Πεντάδα
 
Lateralus's Avatar
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 8,775
Liked: 14,483
Likes: 47,831
Default

Δυνατά Τρέιλερ απο Sin City και X-Men



Lateralus is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Lateralus For This Useful Post:
Old 27-03-2014   #1284
OneOfTheSmurfs
Πεντάδα
 
OneOfTheSmurfs's Avatar
 
Join Date: Sep 2012
Location: Error 404
Posts: 4,053
Liked: 15,158
Likes: 17,541
Default

Quote:
Originally Posted by Dude View Post
Γαμώ τις ταινίες... Αδελφοί Κοέν, αρρώστεια.
Πειραματισμος στα καλυτερα του.. Κωμωδια μιουζικαλ εμπνευσμενο απο την Οδυσσεια..

Οι Κοεν για καποιο λογο μ φαινεται λες και ειναι στην αφανεια παρ'ολο που εχουν κανει ταινιες-θρυλους.. Βγαινει σειρα Fargo για οποιον δν το ξερει btw.. Mε Martin Freeman και Bob Odenkirk..
__________________
Quote:
Originally Posted by Czar View Post
Μπαρτζώκας μέχρι να λιώσει το παρκέ του ΣΕΦ από το ντάπα ντούπα του Γουόκαπ, μέχρι να ξεβάψει το κόκκινο από τις πετσέτες που κουνάει ο Σίκμα, μέχρι να του κάνει ο Τράκης τράκα ψυχοφάρμακα.
OneOfTheSmurfs is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to OneOfTheSmurfs For This Useful Post:
Old 27-03-2014   #1285
Joshua_Grant
Πεντάδα
 
Joshua_Grant's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 2,867
Liked: 8,021
Likes: 9,213
Default

Καθόλου στην αφάνεια.
Joshua_Grant is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Joshua_Grant For This Useful Post:
Old 28-03-2014   #1286
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Συμφωνώ, οι άνθρωποι από το Raising Arizona και το Fargo κατευθείαν έδωσαν το στίγμα τους σαν κινηματογραφιστές, και έχουν πάρει μεγάλο κρέντιτ και από κοινό, και από βραβεία και φήμη. Και εντάξει, παρά το ότι αρκετές ταινίες έχουν χαρακτηριστικές ομοιότητες, ή πιο συγκεκριμένα, παρόμοια οπτική και ρυθμό, έχουν και μεγάλο range στο έργο τους. Προσωπικά δεν έχω δει ταινία τους να μην γουστάρω από πολύ έως πιο πολύ δεν πάει.

Last edited by Dude; 28-03-2014 at 01:54.
Dude is offline   Reply With Quote
Old 28-03-2014   #1287
johny b
Πεντάδα
 
johny b's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 5,317
Liked: 4,527
Likes: 16,996
Default

Το τρου γκριτ. Αχρείαστο
__________________
Θες να σε πάω λίγο στην καλίμπρα να σε ισιώσω το στόμα?
johny b is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to johny b For This Useful Post:
Old 28-03-2014   #1288
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Δεν το έχω δει ακόμα (και θα αργήσει μάλλον). Το "Lost in Translation" πάντως που μου το προτείνατε άπαντες τις προάλλες όταν είχαμε κουβέντα για διάφορα οσκαρικά της δεκαετίας, ναι μεν το είδα ευχάριστα, αλλά μέχρι εκεί. Ψιλοαπόρησα που πήρε και Όσκαρ Σεναρίου να πω την αλήθεια (όχι ότι πρέπει να υπήρχε τη συγκεκριμένη χρονιά ιδιαίτερη σεναριακή έμπνευση στις υποψήφιες ταινίες από ό,τι κοίταξα αργότερα), όπως και απόρησα που στο imdb στην περιγραφή κατηγορίας έγραφε drama. Μήπως πάθατε όλοι ομαδική παράκρουση με το πλάσμα που λέγεται Σκάρλετ Γιόχανσον σε αυτή την ταινία;
Dude is offline   Reply With Quote
Old 28-03-2014   #1289
johny b
Πεντάδα
 
johny b's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 5,317
Liked: 4,527
Likes: 16,996
Default

Quote:
Originally Posted by Dude View Post
Δεν το έχω δει ακόμα (και θα αργήσει μάλλον). Το "Lost in Translation" πάντως που μου το προτείνατε άπαντες τις προάλλες όταν είχαμε κουβέντα για διάφορα οσκαρικά της δεκαετίας, ναι μεν το είδα ευχάριστα, αλλά μέχρι εκεί. Ψιλοαπόρησα που πήρε και Όσκαρ Σεναρίου να πω την αλήθεια (όχι ότι πρέπει να υπήρχε τη συγκεκριμένη χρονιά ιδιαίτερη σεναριακή έμπνευση στις υποψήφιες ταινίες από ό,τι κοίταξα αργότερα), όπως και απόρησα που στο imdb στην περιγραφή κατηγορίας έγραφε drama. Μήπως πάθατε όλοι ομαδική παράκρουση με το πλάσμα που λέγεται Σκάρλετ Γιόχανσον σε αυτή την ταινία;
Μην το δεις. Χαμένοι στη Μετάφραση είναι ψυχαγωγικό δραματικά και κωμικά. Σεναριακά πάντως ήταν πρωτότυπο. Τα όσκαρ είναι της πλάκας
__________________
Θες να σε πάω λίγο στην καλίμπρα να σε ισιώσω το στόμα?
johny b is offline   Reply With Quote
Old 28-03-2014   #1290
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Δεν το συζητώ ότι είναι της πλάκας, απλά μέχρι και πριν 2 βδομάδες που το είδα, από όποιον κι αν είχα ακούσει γνώμη για την ταινία στεκόταν στο πρωτότυπο σενάριο. Εγώ δεν είδα κάτι πρωτότυπο να πω την αλήθεια. Καλογραμμένο και ψυχαγωγικό όπως λες, ναι. Αλλά όταν άκουγα τη λέξη "πρωτότυπο" το μυαλό μου πήγαινε στο ότι θα δω ένα δραματικορομαντικό φιλμ (με σκιές κωμικότητας πιθανά) με σενάριο α λα Τσάρλι Κάουφμαν (όταν ακούω πρωτότυπο προς τα εκεί πάει το μυαλό θέλοντας και μη). Δεν πέρασα άσχημα βλέποντας την ταινία, απλά δεν θεώρησα ότι ήταν κάτι ξεχωριστό.

Αντίστοιχα είδα ευχάριστα το "Walk the Line" (χωρίς να είναι καμιά ταινιάρα), και οι ερμηνείες των πρωταγωνιστών πολύ καλές (δεν περίμενα και κάτι λιγότερο βάσει ονομάτων). Εγώ βεβαια έχω κι ένα θέμα με τις βιογραφικές, τις περισσότερες τις γουστάρω αρκετά.
Dude is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 14:27.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.