RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24-09-2018   #7091
redglove
Administrator
 
redglove's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 21,810
Liked: 78,879
Likes: 59,549
Default

Quote:
Originally Posted by DCS7 View Post
Μπα από πάντα υπήρχε. Απλά η καφρίλα εκφράζεται κομματικά πια. Στο συμβάν σίγουρα έπαιξε ρόλο η ταυτότητα του θύματος. Αν ήμουν εγώ το θύμα δεν θα είχε ασχοληθεί κανείς. Μα κανείς όμως. Ψάχνουμε για ήρωες εκεί που δεν υπάρχουν και δεν βλέπουμε τους ήρωες εκεί που πραγματικά υπάρχουν.

Στο συμβάν με τον ελεγκτή του λεωφορείου τί ταυτότητα υπήρχε;
__________________
Quote:
Originally Posted by Apostolot View Post
παναγία βόηθα
Quote:
Originally Posted by KingJames View Post
Στροματσονι Αλαφουζος Μπογδανος
Quote:
Originally Posted by Sot_7 View Post
αν δεν πατήσει λεγκο και τραυματιστεί
redglove is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2018   #7092
redglove
Administrator
 
redglove's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 21,810
Liked: 78,879
Likes: 59,549
Default

Quote:
Originally Posted by D.Rivers View Post
υ.γ.1: Πώς γίνεται τα αντανακλαστικά του φόρουμ να είναι ΠΑΝΤΟΤΕ αργά στην περίπτωση που ο θύτης είναι ίδιων/παρόμοιων απόψεων με τους έχοντες την ευθύνη επιβολής τιμωρίας (για να μην παρεξηγηθώ, υπάρχουν εξαιρέσεις στο τιμ); Περιμένουμε έξτρα χαρακτηρισμούς πέρα από αυτούς που ήδη ειπώθηκαν ή απλά περιμένουμε να απαντήσει το θύμα, μπας και τότε τους περιποιηθούμε όλους μαζικά; Ρητορικά τα ερωτήματα.

Γράψε για τον Ανσαριφάρντ ή για τον καιρό στην Ελβετία και άσε τις ειρωνίες με τα ρητορικά ερωτήματα.
__________________
Quote:
Originally Posted by Apostolot View Post
παναγία βόηθα
Quote:
Originally Posted by KingJames View Post
Στροματσονι Αλαφουζος Μπογδανος
Quote:
Originally Posted by Sot_7 View Post
αν δεν πατήσει λεγκο και τραυματιστεί
redglove is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to redglove For This Useful Post:
Old 24-09-2018   #7093
DCS7
Πεντάδα
 
DCS7's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 5,255
Liked: 7,464
Likes: 17,849
Default

Quote:
Originally Posted by redglove View Post
Quote:
Originally Posted by DCS7 View Post
Μπα από πάντα υπήρχε. Απλά η καφρίλα εκφράζεται κομματικά πια. Στο συμβάν σίγουρα έπαιξε ρόλο η ταυτότητα του θύματος. Αν ήμουν εγώ το θύμα δεν θα είχε ασχοληθεί κανείς. Μα κανείς όμως. Ψάχνουμε για ήρωες εκεί που δεν υπάρχουν και δεν βλέπουμε τους ήρωες εκεί που πραγματικά υπάρχουν.

Στο συμβάν με τον ελεγκτή του λεωφορείου τί ταυτότητα υπήρχε;
Αντε να το πάω σοβαρά. Δεν ξέρω δεν έχω ασχοληθεί. Τα είδα άσχετο θέμα. Εδώ ξέρω και έχει παίξει ρόλο. Θες να σου κάνω τα quote πόσοι διαφορετικοί εδώ μέσα το έχουν αναφέρει;
__________________
wherever law ends, tyranny begins

Last edited by DCS7; 24-09-2018 at 03:52.
DCS7 is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2018   #7094
redglove
Administrator
 
redglove's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 21,810
Liked: 78,879
Likes: 59,549
Default

Quote:
Originally Posted by DCS7 View Post
Quote:
Originally Posted by redglove View Post
Quote:
Originally Posted by DCS7 View Post
Μπα από πάντα υπήρχε. Απλά η καφρίλα εκφράζεται κομματικά πια. Στο συμβάν σίγουρα έπαιξε ρόλο η ταυτότητα του θύματος. Αν ήμουν εγώ το θύμα δεν θα είχε ασχοληθεί κανείς. Μα κανείς όμως. Ψάχνουμε για ήρωες εκεί που δεν υπάρχουν και δεν βλέπουμε τους ήρωες εκεί που πραγματικά υπάρχουν.

Στο συμβάν με τον ελεγκτή του λεωφορείου τί ταυτότητα υπήρχε;
Αντε να το πάω σοβαρά. Δεν ξέρω δεν έχω ασχοληθεί. Τα είδα άσχετο θέμα. Εδώ ξέρω και έχει παίξει ρόλο. Θες να σου κάνω τα quote πόσοι διαφορετικοί εδώ μέσα το έχουν αναφέρει;

Θέλω αν θες να μου δείξεις ενδεικτικά 1-2 περιπτώσεις στις οποίες κάποιος έδειξε να νοιάζεται για την/ον δολοφονία/θάνατο λόγω ταυτότητας.

Εδωμέσα ε, όχι στο τουήτερ.
__________________
Quote:
Originally Posted by Apostolot View Post
παναγία βόηθα
Quote:
Originally Posted by KingJames View Post
Στροματσονι Αλαφουζος Μπογδανος
Quote:
Originally Posted by Sot_7 View Post
αν δεν πατήσει λεγκο και τραυματιστεί
redglove is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2018   #7095
DCS7
Πεντάδα
 
DCS7's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 5,255
Liked: 7,464
Likes: 17,849
Default

Quote:
Originally Posted by rakos View Post

Το αρχιδι τον Φλωρο και τον Μηλιώνη που συνεχίζει τη ντόλτσε βίτα δεν ειδα κάνα αγανακτισμένο νοικοκυραίο να πάει να τον λιντσαρει. Αλλά αυτοί δεν είναι αδερφούλες πρεζακια και β-ρομα να βγάλουμε τα ψυχανωμαλα κόμπλεξ μας.

Μαλακές κυρ Παντεληδες σιχαματα
Quote:
Originally Posted by lemmy85 View Post
ας πρόσεχε ο πρεζάκιας η αδερφή που πήγε να ληστέψει,γιατί γίνονται αυτά
ας πρόσεχε ο γρηγορόπουλος που πήγαινε στα εξάρχεια,γιατί γίνονται αυτά
ας πρόσεχε ο καναούτης που πήγε και πήρε λεωφορείο χωρίς εισιτήριο,γιατί γίνονται αυτά
Αυτά τα δύο είναι πρόχειρα. Αν και η πρώτη αναφορά μου ήταν γενική προφανώς, οχι για το φορουμ.
__________________
wherever law ends, tyranny begins

Last edited by DCS7; 24-09-2018 at 04:28.
DCS7 is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2018   #7096
redglove
Administrator
 
redglove's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 21,810
Liked: 78,879
Likes: 59,549
Default

Quote:
Originally Posted by DCS7 View Post
Quote:
Originally Posted by rakos View Post

Το αρχιδι τον Φλωρο και τον Μηλιώνη που συνεχίζει τη ντόλτσε βίτα δεν ειδα κάνα αγανακτισμένο νοικοκυραίο να πάει να τον λιντσαρει. Αλλά αυτοί δεν είναι αδερφούλες πρεζακια και β-ρομα να βγάλουμε τα ψυχανωμαλα κόμπλεξ μας.

Μαλακές κυρ Παντεληδες σιχαματα
Quote:
Originally Posted by lemmy85 View Post
ας πρόσεχε ο πρεζάκιας η αδερφή που πήγε να ληστέψει,γιατί γίνονται αυτά
ας πρόσεχε ο γρηγορόπουλος που πήγαινε στα εξάρχεια,γιατί γίνονται αυτά
ας πρόσεχε ο καναούτης που πήγε και πήρε λεωφορείο χωρίς εισιτήριο,γιατί γίνονται αυτά
Αυτά τα δύο είναι πρόχειρα. Αν και η πρώτη αναφορά μου ήταν γενική προφανώς, οχι για το φορουμ.

Σε καμία από τις δύο περιπτώσεις δεν ασχολούνται με το συμβάν λόγω ταυτότητας αυτοί που έκαναν τα ποστ, απλά σχολιάζουν ότι βρήκε ευκαιρία ο άλλος να τον σαπίσει στο ξύλο και το έκανε. Το καταλαβαίνεις αυτό και από την σύγκριση με τον άλλο της Energa, δεν εστιάζει κανείς στην σεξουαλική η άλλη ταυτότητα αλλά στην ομάδα εξουσίας που δεν ανήκει ο Κωστόπουλος (σε αντίθεση με τον Ενέργκα).
__________________
Quote:
Originally Posted by Apostolot View Post
παναγία βόηθα
Quote:
Originally Posted by KingJames View Post
Στροματσονι Αλαφουζος Μπογδανος
Quote:
Originally Posted by Sot_7 View Post
αν δεν πατήσει λεγκο και τραυματιστεί
redglove is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to redglove For This Useful Post:
Old 24-09-2018   #7097
DCS7
Πεντάδα
 
DCS7's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 5,255
Liked: 7,464
Likes: 17,849
Default

Quote:
Originally Posted by redglove View Post
Quote:
Originally Posted by DCS7 View Post
Quote:
Originally Posted by rakos View Post

Το αρχιδι τον Φλωρο και τον Μηλιώνη που συνεχίζει τη ντόλτσε βίτα δεν ειδα κάνα αγανακτισμένο νοικοκυραίο να πάει να τον λιντσαρει. Αλλά αυτοί δεν είναι αδερφούλες πρεζακια και β-ρομα να βγάλουμε τα ψυχανωμαλα κόμπλεξ μας.

Μαλακές κυρ Παντεληδες σιχαματα
Quote:
Originally Posted by lemmy85 View Post
ας πρόσεχε ο πρεζάκιας η αδερφή που πήγε να ληστέψει,γιατί γίνονται αυτά
ας πρόσεχε ο γρηγορόπουλος που πήγαινε στα εξάρχεια,γιατί γίνονται αυτά
ας πρόσεχε ο καναούτης που πήγε και πήρε λεωφορείο χωρίς εισιτήριο,γιατί γίνονται αυτά
Αυτά τα δύο είναι πρόχειρα. Αν και η πρώτη αναφορά μου ήταν γενική προφανώς, οχι για το φορουμ.

Σε καμία από τις δύο περιπτώσεις δεν ασχολούνται με το συμβάν λόγω ταυτότητας αυτοί που έκαναν τα ποστ, απλά σχολιάζουν ότι βρήκε ευκαιρία ο άλλος να τον σαπίσει στο ξύλο και το έκανε. Το καταλαβαίνεις αυτό και από την σύγκριση με τον άλλο της Energa, δεν εστιάζει κανείς στην σεξουαλική η άλλη ταυτότητα αλλά στην ομάδα εξουσίας που δεν ανήκει ο Κωστόπουλος (σε αντίθεση με τον Ενέργκα).
ρε glove φιλε μου, ειπα απλά ότι και εδω μέσα το έχουν αναφέρει, και το έχουν αναφέρει. Γνώμη μου, για να το αναφέρουν, το θεωρούν σημαντικό. Οπως δεν θεωρούν σημαντικό την καταγωγή για παράδειγμα, η την ομάδα του. Εσυ ειπες αν έχουν ασχοληθεί εις βάθος. Να συνενοούμασε. Και γενικά στην κοινωνία έχει παίξει ρόλο η ταυτότητα του θύματος. Θες να το δεχθεις, θες όχι υποκειμενικό είναι. Τι συζηταμε τώρα, εχω βαρεθεί με αυτή την ιστορία, ας ασχοληθούμε με κάτι άλλο.
__________________
wherever law ends, tyranny begins

Last edited by DCS7; 24-09-2018 at 13:42.
DCS7 is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2018   #7098
duda-agelopouloi-v-span
Πεντάδα
 
duda-agelopouloi-v-span's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
Posts: 12,201
Liked: 69,493
Likes: 32,656
Default

Αντε ας τοποθετηθω κι εγω αν και το θεωρω αστειο μην ξέροντας ουσιαστικά κανενα στοιχειό της υπόθεσης

Ο εκλιπών ηταν ληστης;Πιθανοτατα
Οταν διαπράττεις ληστεια ελλοχεύουν κίνδυνοι;Σαφέστατα
Ο καταστηματάρχης ειναι σκατοψυχος;Ναι
Ειναι δολοφόνος;Πιθανον

Τωρα αν ο ζακ μπηκε για να κρυφτει απο καυγα κ εγκλωβίστηκε αλλαζουν τα πράγματα.Οπως αλλαζουν αν κρατουσε μαχαιρι
Για αυτο το πιο λογικο ειναι σε τετοιες ιστορίες να αφήνουμε να κρινουν οι αρμοδιοι
Τα μονα δεδομένα που εχουμε ειναι οτι ο κοσμηματοπωλης παταει στο κεφαλι καποιον που ειναι ανημπορος να αντιδράσει κι οτι ο Κωστόπουλος έχει μπει σε ξενη περιουσια
Σκατοψυχος ο μεν εισβολεας ο δε.Και για να προλαβω δεν τα ζυγιζω λεω οτι ειναι τα μονα δεδομενα τα αλλα θα τα μαθουμε
__________________
Quote:
Originally Posted by iliasp87 View Post
Που να βρίσκεις τις πουτσότριχες του αγραβάνη στο μαξιλάρι σου
Quote:
Originally Posted by Achilles View Post
κλεισαν οι θεσεις στην αδριατικη , πουτανας γιοι παναθηναικοι
duda-agelopouloi-v-span is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον duda-agelopouloi-v-span:
Old 24-09-2018   #7099
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,574
Liked: 14,173
Likes: 80,139
Default

Quote:
Originally Posted by D.Rivers View Post
Ένα άσχετο σκηνικό από πολιτική, αστυνομία κλπ, κατάληξαν πάλι οι γνωστοί άγνωστοι να το πάνε εκεί που ήθελαν και να συζητάμε σελίδες επί σελίδων...

Χαρά στο κουράγιο των παιδιών που μπαίνουν στον κόπο να εκφράσουν μια φωνή λογικής και καπάκι βλέπουν να τους γράφετε στα τέτοια σας, προκειμένουν να συνεχίσετε το βιολί σας.



υ.γ.1: Πώς γίνεται τα αντανακλαστικά του φόρουμ να είναι ΠΑΝΤΟΤΕ αργά στην περίπτωση που ο θύτης είναι ίδιων/παρόμοιων απόψεων με τους έχοντες την ευθύνη επιβολής τιμωρίας (για να μην παρεξηγηθώ, υπάρχουν εξαιρέσεις στο τιμ); Περιμένουμε έξτρα χαρακτηρισμούς πέρα από αυτούς που ήδη ειπώθηκαν ή απλά περιμένουμε να απαντήσει το θύμα, μπας και τότε τους περιποιηθούμε όλους μαζικά; Ρητορικά τα ερωτήματα.
υ.γ.2: Από όταν ήμουν πανεπιστήμιο, θυμάμαι υπήρχαν συγκεκριμένες παρατάξεις που ό,τι κι αν τους έλεγες, ό,τι επιχειρήματα κι αν χρησιμοποιούσες, απαντούσαν είτε με ακατάσχετη μπουρδολογια είτε βάζοντας στο στόμα σου λόγια ελλείψει επιχειρημάτων. Φαντάζομαι συνεχίζει να αποτελεί κυρίαρχη τάση και σήμερα...


Εξαιρετικο ποστ

Καποιοι "γνωστοι αγνωστοι" στο φορουμ, το πανε "εκει που ηθελαν" ενω ταυτοχρονα "καποιοι στο τιμ με ευθυνες επιβολης τιμωριας" τους αφηνουν και ολο αυτο θυμιζει "καποιες παραταξεις" στο πανεπιστημιο.

και ολο αυτο κλεινει με αναφορα σε ακατασχετη μπουρδολογια.

ευγε, λολ.
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Darkling For This Useful Post:
Old 24-09-2018   #7100
kseplenhs
Πεντάδα
 
kseplenhs's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 7,088
Liked: 9,717
Likes: 43,697
Default

Quote:
Originally Posted by Darkling View Post
τι σχεση εχουν τα υποθετικα σεναρια?
μιλαμε για το τι συνεβη προχτες.

"δηλαδη αν ερθει καποιος με μασκα Λουτσεσκου και κραταει πιστολι στον κροταφο του ενος μηνος παιδιου σου, τι θα κανεις?"

οριστε, το προχωρησα λιγο ακομα.
Θα του πείς σε κλίμα αλληλεγγύης οτι έχουν 70 βαθμούς με ένα ματς λιγότερο και θα σου δώσει το μωρό πίσω.

Quote:
Originally Posted by DirtySniper View Post
η ερωτηση εχει σαφη σκοπο:
ειμαστε εναντιων της συγκεκριμενης αυτοδικίας όπως έγινε
η ειμαστε γενικά εναντίων οποιασδήποτε αυτοδικίας γιατι αυτή δεν αρμόζει στη κοινωνία μας
Εξαρτάται.Είμαστε υπέρ της αυτοδικίας που ταιριάζει με τους ιδεαλισμούς μας.Αν ο δράστης της ληστείας ήταν φασιστάκος πιθανότατα θα είχαμε συγκεντρώσεις στήριξης στον αμυνόμενο κοσμηματοπώλη.Τότε δεν θα ήταν ένας σκατόψυχος που θόλωσε.

Επίσης το γεγονός θα είχε πολύ λιγότερη φασαρία αν ήταν ο δράστης κανένας μέσος πακιστανός τοξικομανής άνευ ακτιβιστικής δράσεως.

Quote:
Originally Posted by redglove View Post

Πετάς και ένα «θα το κρίνει η δικαιοσύνη»* και όλα κομπλέ. Για την πρόθεση του «ληστή» δεν χρειάζεται να κρίνει η δικαιοσύνη βέβαια, έχεις κρίνει ήδη εσύ.



* Κοίτα να δεις τώρα, τι μου θυμίζει αυτό το «θα το κρίνει η δικαιοσύνη», τι μου θυμίζει. Σου έρχεται κάτι στο μυαλό μήπως;
Αν προτίθεσαι να αντικαταστήσεις τη δικαιοσύνη,κάντο μπάς και ξελαμπικάρουν λίγο και τρέξουν κάποιες υποθέσεις λίγο πιο γρήγορα.Από εκεί και πέρα το να χλευάζεις το "θα κρίνει η δικαιοσύνη" κάπου οδηγεί.Σκέψου λίγο.Μπράβο...στην αυτοδικία.Η οποία φυσικά κάποιες στιγμές δεν μας συμφέρει.Σε άλλες δεν θα είχαμε πρόβλημα να δούμε κόσμο κρεμασμένο στο Σύνταγμα.

ένιγουέη,το ζήτημα της ιδιοκτησίας όταν αμφισβητείται είναι μια πολύ ρομαντική κουβέντα σε ανάλαφρες περιόδους της ζωής κάποιου.Στην πραγματικότητα όταν αναγκαστείς να μπείς σε διαδικασία παραγωγής, για να καλύψεις κάποια έξοδα τα οποία κανείς δεν προτίθεται να σου καλύψει τότε μπαίνεις σε άλλες σκέψεις.Επίσης γνωρίζεις και κόσμο.Που πιθανότατα δεν θα ήθελες να μοιραστείς μαζί τους ούτε τον πυρετό σου.Πόσο μάλλον μέρος της ιδιοκτησίας σου.
__________________
Quote:
κάθε ματς με τον τραβελοϋπόκοσμο είναι μία αναμέτρηση της ανθρωπότητας με την υποστασιοποιημενη ανωμαλία.

Last edited by kseplenhs; 24-09-2018 at 09:37.
kseplenhs is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to kseplenhs For This Useful Post:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 16:54.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.