RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 17-02-2011   #501
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by zouparos View Post
ΠΕΣ επομένως πως ήταν ΜΙΑ ΜΑΛΑΚΙΑ εκείνο το άρθρο που ούτε την ΕΙΧΕΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ...ΠΕΣΤΟ ΟΜΩΣ...για να μην πω και εγώ πως σας γάμησε.

Α μάλιστα τον ενοχλεί το κλίμα. Μιλάμε για ΦΟΒΕΡΗ ΑΝΑΛΥΣΗ...Σε 7 ματς δεν έχει σκοράρει αλλά ΜΕ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΟΜΑΔΕΣ λίγες μέρες μετά σε άλλο ΓΗΠΕΔΟ τις έχει ξεπατώσει...Ανάλυση ΝΙΚΟΥ ΧΟΡΤΑΡΕΑ...

Χθες είπα πως ήταν χάλια! Δεν το είδες?? Χάλια με ασίστ όμως και ένα πεντακάθαρο γκολ που δεν μέτρησε. Αν μέτραγε δλδ όπως θα έπρεπε θα ήταν mvp με ενα γκολ και μια ασιστ. Τότε δε θα έκανε κακακια ε??? ΑΡΑ δομείς ενα ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ πάνω σε μια λανθασμένη απόφαση κλασμάτων του δευτερολέπτου ενός ανθρώπου ΑΧΑΧΑΧΑ

Καταλαβαίνω πως έχεις βρεθεί σε δύσκολη θέση με ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ επιχείρημα σου για τους 26 πόντους και δεν σε πιέζω άλλο.
Βρε ΜΠΟΥΦΟ εκείνο και ΟΤΙ ποστάρω για τον Φουστέρ είναι ΠΕΙΡΑΓΜΑ ρεεεεεεεεεεεεεεεεεε! Εδώ κάνουμε ΣΟΒΑΡΗ κουβέντα ποδοσφαιρική όμως...ΞΥΠΝΑ και σταμάτα να τρως, συγκεντρώσου εδώ!!! Ο Μέσσι μια μάντρα της έκλασε της Μαν. Γιουν και ΚΑΘΕ Αγγλικής ομάδας. ΤΕΛΟΣ.

ΒΛΑΚΑ δεν ξεπάτωσε ΚΑΜΙΑ Μαν. Γιούν.! 1 γκολ της έβαλε...Με ΟΛΕΣ τις αγγλικές ΑΣΦΑΙΡΟΣ. Περίεργο? ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ αφού είναι ΨΙΨΙΝΕΛΟΣ και αν πήγαινε ποτέ Αγγλία που παίζουν ΑΝΤΡΕΣ θα έκανε ότι και ο Σίλβα. Μια νερό-τρυπα. ΨΙΨΙΝΕΛ. Ότι κάνει και με την Εθνική? ΝΙΑΟΥΡΙΖΕΙ. Τικοιταρεμεσσι???



κοίτα πως κοιτάει ο μοβόρος ο Μέσσι. ΝΙΑΟΥΥΥ!!!

Όσο για το χθεσινό "ΓΚΟΛ" του μέσσι και το mvp...

DON is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2011   #502
zouparos
Banned
 
Join Date: Mar 2010
Location: Νότος Μαγικός
Posts: 5,373
Liked: 1,964
Likes: 5,175
Default

Eυτυχώς που παραδέχεσαι αυτό που λέω και πιστεύω χρόνια. Πως οι Άγγλοι έχουν μείνει στη δεκαετία του '80 που τους απασχολεί περισσότερο ένα τάκλιν που θα σηκώσει στον αέρα τον αντίπαλο παρά ένα εκπληκτικό σλάλομ, μια διείσδυση κάτι.

Έκλασε μια μάντρα της μάντσεστερ αλλά της έβαλε γκολ. Ο φουστέρ που έκανε τα ίδια στον Άρη μα τα ίδια(δλδ ανυπαρκτος αλλα εβαλε γκολ) όχι απλά δεν έκλασε μια μάντρα του Άρη αλλά έγινε ο παικταράς.
Τα 4 γκολ πέρσι επί αγγλικής ομάδας δεν υπάρχουν γιατί δεν ήταν σε αγγλικό έδαφος να υποθέσω προφανώς.

Τα είχα γράψει με τον Σίλβα...Καθήστε επομένως με τον πυγμάχο τον τέβεζ, με το ενιαιο λαιμο-σώμα-κεφάλι ρούνεϊ και τραβήξτε μαλακία με τον παικταρά bale που θα φύγει ωσονούπω αν έχει ΜΥΑΛΟ.

Και όταν φεύγουν και οι ελάχιστοι μη Άγγλοι και μείνετε μόνοι σας ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΦΟΒΕΡΟΙ ΑΓΓΛΟΙ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΤΕ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΙΝΕΤΕ ΜΕ το μουντιαλ του 66 το ασχολίαστο και τα EURO TA 1 ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠ'την Ελλάδα

υ.γ. Αυτό θα στο κάνω κ/π σε κάθε γκολ του Φουστέρ....μα σε κάθε..."ΒΛΑΚΑ δεν ξεπάτωσε ΚΑΜΙΑ "Μαν. Γιούν."! 1 γκολ της έβαλε..." Και θα σου λέω εσύ το είπες στην ποδοσφαιρική συζήτηση..."Ρε ντον ΒΛΑΚΑ κανέναν Άρη δεν ξεπάτωσε ο Φουστέρ! 1 γκολ του έβαλε..." Έτσι δε θα είμαι και εγώ μπουκωμένος και θα ξελασπώνω...

υ.γ.2 Πέστα στο λαμαρ πως στο Φουστέρ το 80% ειναι πλάκα γιατί μου λέει πως δε με νοιάζει τι εννοώ αλλά τι γράφω...Οκ έπαθα βραχυκύκλωμα και είδα αυτογκολ του Βελλίδη...πφφφ έλεος αχαχαχα

Πάμε και κάτι τελευταίο. Επιχείρημα για τον Φουστέρ πως σηκώθηκε μετά απο αγκωνια για νοσοκομείο και έπαιξε...ΛΙΟΝΤΑΡΙ ο κύριος...Τα χιλιάδες ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΑ μαρκαρίσματα στον ΛΙΟΝΕΛ ΜΕΣΣΙ, το καλύτερο ποδοσφιαριστή του ΚΟΣΜΟΥ, που τον έχουν αφήσει έξω το πολύ 3 εβδομάδες!!!!, και δεν τον σκοτώνουν με τίποτα ΔΕΝ τον κάνουν ΛΙΟΝΤΑΡΙ, αλλά ΓΑΤΑΚΙ!!!
τα συμπεράσματα δικά σας...

TO BINTEO AΠΛΑ ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ...Απλά χιλιάδες τα μαρκαρίσματα που βρίσκεις σε αντίστοιχα βίντεος...

υ.γ.3 ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΕΓΑΤΕ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΙΣΠΑΝΙΑΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!! ΜΑ ΤΑ ΙΔΙΑ!!! Σας ξεκώλιασε όμως η μικρή φανέλα και τα παικτάκια και το γυρίσαμε μόνο στο Μέσσι τώρα

Last edited by zouparos; 17-02-2011 at 14:06.
zouparos is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2011   #503
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by zouparos View Post
Eυτυχώς που παραδέχεσαι αυτό που λέω και πιστεύω χρόνια. Πως οι Άγγλοι έχουν μείνει στη δεκαετία του '80 που τους απασχολεί περισσότερο ένα τάκλιν που θα σηκώσει στον αέρα τον αντίπαλο παρά ένα εκπληκτικό σλάλομ, μια διείσδυση κάτι.

Έκλασε μια μάντρα της μάντσεστερ αλλά της έβαλε γκολ. Ο φουστέρ που έκανε τα ίδια στον Άρη μα τα ίδια(δλδ ανυπαρκτος αλλα εβαλε γκολ) όχι απλά δεν έκλασε μια μάντρα του Άρη αλλά έγινε ο παικταράς.

Και όταν φεύγουν και οι ελάχιστοι μη Άγγλοι και μείνετε μόνοι σας ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΦΟΒΕΡΟΙ ΑΓΓΛΟΙ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΤΕ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΙΝΕΤΕ ΜΕ το μουντιαλ του 66 το ασχολίαστο και τα EURO TA 1 ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠ'την Ελλάδα

υ.γ. Αυτό θα στο κάνω κ/π σε κάθε γκολ του Φουστέρ....μα σε κάθε..."ΒΛΑΚΑ δεν ξεπάτωσε ΚΑΜΙΑ "Μαν. Γιούν."! 1 γκολ της έβαλε..." Και θα σου λέω εσύ το είπες στην ποδοσφαιρική συζήτηση..."Ρε ντον ΒΛΑΚΑ κανέναν Άρη δεν ξεπάτωσε ο Φουστέρ! 1 γκολ του έβαλε..." Έτσι δε θα είμαι και εγώ μπουκωμένος και θα ξελασπώνω...
1ον. Έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο για τους Άγγλους τους μακάκες που κολλήσανε το 80 και τους νοιάζουν τα ΑΝΟΥΣΙΑ τους μαλάκες τους τυφλούς. ΜΑΛΑΚΕΣ ΑΓΓΛΟΙ ακούστε Ζουπάκο θα πάτε ομπρώς...

Γι'αυτό άλλωστε έχουν πάει τελικό η Άρσεναλ το 2006, η Λίβερπουλ το 2007, η Τσέλσι το 2008, η Μάντσεστερ το 2009, είχανε κάποιες σεζόν 3 στις 4 φιναλίστ, το κατέκτησαν με Λίβερπουλ, Μάν. Γιουνάιτεντ, έχουν μονίμως 3 ή 4 ομάδες στις 8 κτλ κτλ κτλ. Γι'αυτό πήρε η Λίβερπουλ το ΟΥΕΦΑ το 2001, πήγε τελικό η Μίντλεσμπρο το 2006 και η Φούλαμ πέρσυ και φέτος η Τότεναμ είναι new entry!

ΕΑΜΩΕΤΩΑ με τους Άγγλους δεν κοιτάνε την ουσία οι μαλάκες. ΑΚΟΥΣΤΕ ΖΟΥΠΑΚΟ Αγγλάρες και ίσως παραπάνω απο 6 ομάδες σας παίξουν σε Ευρωπαικό τελικό, οι 4 στο ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ, μέσα στην τελευταία 10ετία. ΒΛΑΚΕΣ ΑΓΓΛΟΙ.ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ. Ε είσαι ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ ρε καμάρι μου....Α ΔΙΑ ΒΑ ΣΤΟΣ.

Ο Φουστέρ έβαλε το ΝΙΚΗΤΗΡΙΟ γκολ στο 1-1 ρε ΑΜΠΑΛΕ όχι το γκολ που έκανε το ματς 2-0. ΜΑ ΠΟΣΟ ΑΜΠΑΛΟΣ ΕΙΣΑΙ θεέ και κύριε?

Ποιός είπε για άγγλους ΠΑΙΚΤΕΣ ρε ΑΜΠΑΛΕ? Για αγγλικές ΟΜΑΔΕΣ είπαμε! ΞΥΠΝΑ!!! Όσο για τα γιούρο και τα μουντιάλ τους και εγώ τους δουλεύω και είμαι και αργεντινή αλλά αν είσαι φαν του ΨΙΨΙΝΕΛ του Μέσσι δεν προκαλείς. ΤΟΥ ΚΑΡΠΑΖΟΜΕΝΟΥ.

υ.γ. ΑΛΛΟ ΤΟ ΝΙΚΗΤΗΡΙΟ ΓΚΟΛ που δεν είναι "ένα γκολ" και άλλο το ΕΝΑ ΓΚΟΛ στο 1-0. ΒΛΑΞ.
DON is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2011   #504
lamar
Πεντάδα
 
lamar's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 7,958
Liked: 2,433
Likes: 38,047
Default

Quote:
Originally Posted by zouparos View Post

Εdit... Πάμε και κάτι τελευταίο. Επιχείρημα για τον Φουστέρ πως σηκώθηκε μετά απο αγκωνια για νοσοκομείο και έπαιξε...ΛΙΟΝΤΑΡΙ ο κύριος...Τα χιλιάδες ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΑ μαρκαρίσματα στον ΛΙΟΝΕΛ ΜΕΣΣΙ, το καλύτερο ποδοσφιαριστή του ΚΟΣΜΟΥ, που τον έχουν αφήσει έξω το πολύ 3 εβδομάδες!!!!, και δεν τον σκοτώνουν με τίποτα ΔΕΝ τον κάνουν ΛΙΟΝΤΑΡΙ, αλλά ΓΑΤΑΚΙ!!!
τα συμπεράσματα δικά σας...
Απλά χιλιάδες τα μαρκαρίσματα που βρίσκεις σε αντίστοιχα βίντεος...

Τι σχεση εχουν τα μαρκαρισματα που κανουν στον Μεσσι, με την αγκωνια που δεχτηκε στο προσωπο ο Φουστερ, ο οποιος εγινε αγνωριστος, απο το ενα ματι δεν εβλεπε και παρολα αυτα επαιξε και εβαλε και το πενταλτι...

ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΟΥΝ???
__________________
lamar is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2011   #505
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by zouparos View Post
TO BINTEO AΠΛΑ ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ...Απλά χιλιάδες τα μαρκαρίσματα που βρίσκεις σε αντίστοιχα βίντεος...

υ.γ.3 ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΕΓΑΤΕ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΙΣΠΑΝΙΑΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!! ΜΑ ΤΑ ΙΔΙΑ!!! Σας ξεκώλιασε όμως η μικρή φανέλα και τα παικτάκια και το γυρίσαμε μόνο στο Μέσσι τώρα
Είσαι τόσο χθεσινός στα αθλητικά που νομίζεις ότι αυτό που περνάει ο Μέσι είναι ξύλο. Ε ΕΙΣΑΙ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΧΘΕΣΙΝΟΣ. ΣΗΜΕΡΙΝΟΣ είσαι.

Aυτό που παίζεται τώρα δεν είναι ΑΜΥΝΑ αλλά σαν το ΝΒΑ. Δεν επιτρέπεται το άγγιγμα πλέον. ΦΡΙΤ ΦΑΟΥΛ. ΑΜΥΝΑ ήτανε ΑΥΤΟ :



Δεν σου βάζω καν τι πέρναγε ο Πελέ τα έχει ποστάρει και ο johnyB. Που θα μιλήσεις για φάουλ. ΑΜΠΑΛΕ.

υ.γ. 3 ΣΕ ΠΡΟΚΑΛΩ να βρεις τι έλεγα για την Ισπανία το καλοκαίρι. ΑΔΙΑΒΑΣΤΕ.
DON is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2011   #506
zouparos
Banned
 
Join Date: Mar 2010
Location: Νότος Μαγικός
Posts: 5,373
Liked: 1,964
Likes: 5,175
Default

Τι μου αναφέρεις τις επιτυχίες τους?
Ως δείγμα τι? πως έχεις δίκιο?

Εδώ είπες να μιλήσουμε για μπάλα!! Όχι για κούπες αλλά για μπάλα!!
Ποια ομάδα από αυτές πλην το 99 θα θυμάσαι μετά από 30 χρόνια για κάτι??
ΚΑΜΜΙΑ!!! Έχουν και μεγάλο ανταγωνισμό οι αγγλικές ομάδας κιόλας ε donako??? Με 70 εκ λίρες μπάτζερ η 10η ομάδα έχουν μεγάλο ανταγωνισμό!! Γαλλία,Ολλανδία,Γερμανία αχαχαχα...Και η Μίλαν το έχει πάρει και η Ίντερ...τι ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ δίδαξαν έ??? Θα το θυμάμαι για χρόνια...Θα αναπολούμε και θα λέμε τι μπάλα είχαμε δει τότε.
ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΕΓΡΑΨΕΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ...Πως κοιτάται μόνο την ουσία, η οποία κατά 80% στο ποδόσφαιρο θα βγει με αυτές τις μεθόδους

Είναι διαφορά νοοτροπίας! Εσύ πορώνεσαι με τον ασθενή κλινική άμπαλο γκατούζο και τον τασο τον πάντο. Ε κάτσε με αυτους αυτοί σου αξίζουν.

Όπως προφανώς σου άξιζε και ο Σέμος...ασχέτως αυτά που γράφεις...μα γιατί ΚΑΥΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟΤΕ??? Δεν έπαιξε δυνατά ρεεε με ψυχή?

έτσι πάμε δείξε μου τον γκοιγκοετσεα...αυτές τις εποχές ΑΝΑΠΟΛΕΙΣ Ε??

Last edited by zouparos; 17-02-2011 at 14:21.
zouparos is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2011   #507
johny b
Πεντάδα
 
johny b's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 5,317
Liked: 4,527
Likes: 16,996
Default

Μήπως, λέω μήπως είσαι υπερβολικός με το Μέσι? Διότι ο καλύτερος παίχτης μιας από τις 3,4 καλύτερες ομάδες όλων των εποχών να αποκαλείται ψιψινέλος είναι κάπως υπερβολικό.
Κι επειδή είσαι και φαν του Ντιέγκο, στην αντίστοιχη ηλικία θα έπρεπε να είναι νιάου νιάου βρε γατούλα ο κοντός με τα κριτήριά σου.
__________________
Θες να σε πάω λίγο στην καλίμπρα να σε ισιώσω το στόμα?
johny b is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2011   #508
lamar
Πεντάδα
 
lamar's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 7,958
Liked: 2,433
Likes: 38,047
Default

Quote:
Originally Posted by zouparos View Post

Είναι διαφορά νοοτροπίας! Εσύ πορώνεσαι με τον ασθενή κλινική άμπαλο γκατούζο και τον τασο τον πάντο. Ε κάτσε με αυτους αυτοί σου αξίζουν.

Όπως προφανώς σου άξιζε και ο Σέμος...ασχέτως αυτά που γράφεις...μα γιατί ΚΑΥΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟΤΕ??? Δεν έπαιξε δυνατά ρεεε με ψυχή?
Βρες μου εναν παικτη που εστειλε για 6 μηνες εκτος γηπεδου ο Γκατουζο ή ο Παντος...και μου τους βαζεις στην ιδια ζυγαρια με τον εγκληματια....Σεμο.

ΕΝΑΝ!!!

Αν δεν βρεις και δεν ζητησεις συγνωμη θα εισαι ο μεγαλυτερος ξεφτιλας που υπαρχει.

Επισης επειδη εισαι παρα πολυ μικρος και δεν εχεις ιδεα. θα σου πω οτι στον Ολυμπιακο οι παικτες που λατρευτηκαν και ηταν σημαιες το 90% τους δεν ηταν τεχνητες αλλα μαγκες που επαιζαν με παθος και δυναμη.

Μονο ο Δεληκαρης ηταν δαντελενιος, αρα εννοειται οτι μου αξιζει ο Παντος και ο Γκατουζο, και οποιος σκιζεται στο γηπεδο.

Αν θες να μαθεις ρωτα τον πατερα σου να σου πει για τους παικτες σημαια του Θρυλου στα προηγουμενα χρονια και ποιο ηταν το χαρακτηριστικο τους.
__________________
lamar is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2011   #509
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by zouparos View Post
Τι μου αναφέρεις τις επιτυχίες τους?
Ως δείγμα τι? πως έχεις δίκιο?

Εδώ είπες να μιλήσουμε για μπάλα!! Όχι για κούπες αλλά για μπάλα!!
Ποια ομάδα από αυτές πλην το 99 θα θυμάσαι μετά από 30 χρόνια για κάτι??
ΚΑΜΜΙΑ!!! Έχουν και μεγάλο ανταγωνισμό οι αγγλικές ομάδας κιόλας ε donako??? Με 70 εκ λίρες μπάτζερ η 10η ομάδα έχουν μεγάλο ανταγωνισμό!! Γαλλία,Ολλανδία,Γερμανία αχαχαχα...Και η Μίλαν το έχει πάρει και η Ίντερ...τι ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ δίδαξαν έ??? Θα το θυμάμαι για χρόνια...Θα αναπολούμε και θα λέμε τι μπάλα είχαμε δει τότε.
ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΕΓΡΑΨΕΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ...Πως κοιτάται μόνο την ουσία, η οποία κατά 80% στο ποδόσφαιρο θα βγει με αυτές τις μεθόδους

Είναι διαφορά νοοτροπίας! Εσύ πορώνεσαι με τον ασθενή κλινική άμπαλο γκατούζο και τον τασο τον πάντο. Ε κάτσε με αυτους αυτοί σου αξίζουν.

Όπως προφανώς σου άξιζε και ο Σέμος...ασχέτως αυτά που γράφεις...μα γιατί ΚΑΥΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟΤΕ??? Δεν έπαιξε δυνατά ρεεε με ψυχή?

έτσι πάμε δείξε μου τον γκοιγκοετσεα...αυτές τις εποχές ΑΝΑΠΟΛΕΙΣ Ε??
E ΠΡΟΦΑΝΩΣ έχω δίκιο ρε ζουπάκο. Πάρε τις κορδελιάστρες και τους Harlems και πηγαίντε σε αγώνες ΕΠΙΔΕΙΞΗΣ. Εγώ θέλω ΚΟΥΠΕΣ και ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ και οι κούπες κατακτώνται απο ΑΓΓΛΙΚΕΣ ομάδες και όλοι οι άλλοι τις ΠΡΟΣΚΥΝΑΝΕ.

Ναι αγόρι μου πορώνομαι απο τον ΓΚΑΤΟΥΖΟ, τον ΠΑΝΤΟ και όλους αυτούς. Με τον Ζιοβάνι δεν πορώθηκα-φανατίστηκ ΠΟΤΕ. Απλά τον ερωτεύτηκα ποδοσφαιρικά, με μάγεψε. Αλλά απο ΟΥΣΙΑ έδωσε 20% απο όσα πληρώθηκε και έπρεπε να δώσει βάση ΑΞΙΑΣ του.

Επειδή μάλλον έχεις παρανοήσει παρερμηνεύσει με ΤΙ καυλώνει ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΟΠΑΔΟΣ να σου πω 4 ονόματα :

ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΟΥ,ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ,ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ,ΣΙΔΕΡΗΣ.

Θες και μπάσκετ???

ΣΙΓΑΛΑΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΤΟΜΙΤΣ, ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ (στο ξεκίνημα του).

Κάτσε να καταλάβεις ΤΙ ΘΕΛΕΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΟΠΑΔΟΣ γιατί εσύ είσαι των Harlems απο ότι βλέπω και θα κατανοήσεις γιατί και εγώ γκαβλώνω με Γκατούζο και με τέτοιους.

ΠΡΟΦΑΝΩΣ λοιπόν αναπολώ τις εποχές εκείνες. ΤΙΣ ΑΝΤΡΙΚΕΣ. Όχι του Γκοικοετσέα και του Μπατιστόν προφανώς αλλά της ΑΝΤΡΙΚΗΣ άμυνας .ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΠΟΡ όχι μόνο στην μπάλα.

Ο Ολυμπιακός είναι ομάδα ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ, ΨΥΧΗΣ, ΜΑΓΚΙΑΣ, ΑΥΤΟΘΥΣΙΑΣ, ΞΥΛΟΥ, ΥΠΕΡΒΑΣΗΣ, η ομάδα που κάνει τον ΜΕΤΡΙΟ σε ΓΙΓΑΝΤΑ όταν φορά την φανέλα του έφηβου. ΜΑΘΕ ΜΠΑΛΙΤΣΑ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ.

το ότι συγκρίνεις τον ΤΙΜΙΟ ΤΑΣΟ και τον ΤΖΕΝΑΡΟ ΓΚΑΤΟΥΖΟ με τον Λάζαρο Σέμο ένα δολοφόνο του ποδοσφαίρου που απλά ήθελε να κόψει την μπάλα του Ζιοβάνι και τον έστειλε 6 μήνες έξω τι να σου πω αγόρι μου... ΕΙΣΑΙ ΑΜΠΑΛΟΣ δεν θα κουραστώ να το λέω τελικά.

και πάρε και ένα bonus track τώρα της μικρής ομάδας του μάτζεστε :



Quote:
Originally Posted by johny b View Post
Μήπως, λέω μήπως είσαι υπερβολικός με το Μέσι? Διότι ο καλύτερος παίχτης μιας από τις 3,4 καλύτερες ομάδες όλων των εποχών να αποκαλείται ψιψινέλος είναι κάπως υπερβολικό.
Κι επειδή είσαι και φαν του Ντιέγκο, στην αντίστοιχη ηλικία θα έπρεπε να είναι νιάου νιάου βρε γατούλα ο κοντός με τα κριτήριά σου.
ΕΣΥ την αποκαλείς 3-4 όλων των εποχών...ΕΓΩ την αποκαλώ 3-4 απο όσα έχω δεί απο το 92 και μετά. Γιατί δεν βλέπω κάτι εξοφρενικά καλύτερο απο τους Galacticos του Zizou και της Ρεάλ, απο την Μάντσεστερ του 1999, απο την Μίλαν των αρχών του 90's κτλ κτλ. ΕΣΥ βλέπεις. ΕΓΩ όχι. Επίσης ΕΣΥ τον χαρακτηρίζεις ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ της Μπαρτσελόνα. Εγώ λέω πως χωρίς Τσάβι-Ινιέστα ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. Αντίθετα αυτοί οι δύο πήρανε το Μουντιάλ.

Τέλος συγκρίνεις ΑΛΛΕΣ ΕΠΟΧΕΣ. Παρόλαυτα όταν ο Ντιέγκο πήγε σε Μουντιάλ 2η φορά ΤΟ ΠΗΡΕ. Ο Μέσσι πήγε 2η φορά και ΤΟΝ ΠΗΡΕ. ΕΠΙΣΗΣ ο Ντιέγκο στα 22 του ήρθε στην Βαρκελώνη και τον έφαγε ο Γκοικοετσέα και πήγε λίγα χρόνια πίσω...Τι να κάνουμε τώρα? ΑΛΛΕΣ εποχές τότε. Ο παίκτης πεταγότανε στην Ευρώπη απο Λατ. Αμερική μετά τα 20 όχι στα 15 μέσω youtube.
DON is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2011   #510
johny b
Πεντάδα
 
johny b's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 5,317
Liked: 4,527
Likes: 16,996
Default

Quote:
Originally Posted by don View Post
ΕΣΥ την αποκαλείς 3-4 όλων των εποχών...ΕΓΩ την αποκαλώ 3-4 απο όσα έχω δεί απο το 92 και μετά. Γιατί δεν βλέπω κάτι εξοφρενικά καλύτερο απο τους galacticos του zizou και της Ρεάλ, απο την Μάντσεστερ του 1999, απο την Μίλαν των αρχών του 90's κτλ κτλ. ΕΣΥ βλέπεις. ΕΓΩ όχι. Επίσης ΕΣΥ τον χαρακτηρίζεις ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ της Μπαρτσελόνα. Εγώ λέω πως χωρίς Τσάβι-Ινιέστα ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. Αντίθετα αυτοί οι δύο πήρανε το Μουντιάλ.

Τέλος συγκρίνεις ΑΛΛΕΣ ΕΠΟΧΕΣ. Παρόλαυτα όταν ο Ντιέγκο πήγε σε Μουντιάλ 2η φορά ΤΟ ΠΗΡΕ. Ο Μέσσι πήγε 2η φορά και ΤΟΝ ΠΗΡΕ. ΕΠΙΣΗΣ ο Ντιέγκο στα 22 του ήρθε στην Βαρκελώνη και τον έφαγε ο Γκοικοετσέα και πήγε λίγα χρόνια πίσω...Τι να κάνουμε τώρα? ΑΛΛΕΣ εποχές τότε. Ο παίκτης πεταγότανε στην Ευρώπη απο Λατ. Αμερική μετά τα 20 όχι στα 15 μέσω youtube.
1. Αν μία ομάδα γούσταρα διαχρονικά αυτή ήταν η Μάντσεστερ του 99. Παρά ταύτα όσο θυμάμαι κι όσο έχω ψάξει και δει πρέπει να πας στον Άγιαξ το 70 για να βρεις ομάδα που να προκαλεί τέτοια συζήτηση περί τακτικής και τέτοιο τρόμο σε οποιονδήποτε αντίπαλο. Να είσαι ας πούμε Ρεάλ με αυτούς τους παίκτες κι αυτόν τον προπονητή, να ξέρεις ότι έρχεται η συντριβή και να μην μπορείς να την αποφύγεις είναι ανεπανάληπτο.

2. Στην ίδια ηλικία ο ένας έπαιξε σε ένα Μουντιάλ κι ο άλλος σε δυο. Λάβε δε υπόψη ότι ο ένας είχε καλό προπονητή κι ο άλλος καθόλου. Ο τραυματισμός του απ'τον Γκοεγκοετσέα αν θυμάμαι καλά ένα δίμηνο τον άφησε έξω. Όταν λέμε καλύτερος παίχτης, υποθέτω, εννοούμε εκείνον που μπορεί να κάνει τα ίδια ή περίπου τα ίδια πράγματα σε όλες τις συνθήκες και με διαφορετικούς συμπαίκτες και προπονητές. Ο Μέσι μπορεί να μην είχε κερδίσει τόσα τρόπαια σε άλλη ομάδα αλλά θα ήταν ένας απ'τους 2,3 κορυφαίους στον κόσμο έτσι κι αλλιώς. Οι Ινιέστα,Τσάβι με τα τεχνικά κι αθλητικά τους προσόντα πολύ αμφιβάλλω αν θα ήταν τόσο σημαντικοί σε οποιαδήποτε άλλη ομάδα χωρίς αυτή τη δομή, την αλληλοκάλυψη, το ρόλο και την εξοικείωση με το σύστημα και τους συμπαίκτες. Δε βλέπω ας πούμε να βελτιώνεται η Σίτυ αν πάρεις τον Τουρέ και βάλεις τον Τσάβι ή αν βγάλεις το Φάμπρεγκας στην Άρσεναλ και βάλεις τον Ινιέστα. Το Μουντιάλ το πήρε η καλύτερη Ισπανία όλων των εποχών. Αν δεν ήταν ο Κασίγιας ας πούμε θα 'το χανε. Και η Ισπανία πήρε το μουντιάλ πειστικά αλλά με 1-0 σχεδόν σ'ολους του αγώνες. Η Μπάρτσα, που είναι η Ισπανία συν Μέσι κατ'ουσίαν, κερδίζει μάλλον θεαματικότερα.
__________________
Θες να σε πάω λίγο στην καλίμπρα να σε ισιώσω το στόμα?
johny b is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 09:43.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.