RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-01-2011   #1031
Phineas_Freak
Πεντάδα
 
Phineas_Freak's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Γαλατσι Athens
Posts: 906
Liked: 320
Likes: 812
Default

Το να λεμε οτι ο αναρχισμος ειναι το ιδιο με τον φασισμο ειναι για τα σκουπιδια.
Ο Ναζισμος πουθενα δεν λεει για σαπουνια κλπ. Αναλυει ομως σαφως την διαφορα μεταξυ φυλων και την κατηγοριοποιηση του καθενος με βαση το γενεαλογικο του δεντρο. Ειναι ιδεολογια μισους γτ απλα διδασκει τον ευγονισμο και τον ρατσισμο.

Ο αναρχισμος σαν λεξη σημαινει οντως την αρνηση οποιασδηποτε μορφης αρχης.Αυτο ομως δεν γινεται επειδη θεωρει οτι ειμαστε ζωα,ζουγκλα κλπ. Απλα αναλυει (κατα βασην) οτι με σωστη παιδεια και σεβασμο των δικαιωματων του απεναντι δεν χρειαζομαι καμια αρχη για να καθορισω την ζωη μου και την εναρμονιση μου μεσα στο κοινωνικο συνολο!
Ουσιαστικα αυτο που λεει ειναι οτι δεν σκοτωνω τον απεναντι μου επειδη φοβαμαι την αστυνομια και στην φυλακη αλλα επειδη σεβομαι και τιμω το δικαιωμα του στην ζωη.

Η εννοια εχει προβοκατοριστει οσο λιγες για 2 λογους. Πρωτον εξαιτιας οτι απο την αρχη του μεσα στο ιδιο το κινημα υπηρχαν βλαμμενες τασεις που μιλουσαν για βιαιες εξεγερσεις αστικο ανταρτοπολεμο και αλλες μαλακιες. Ο δευτερος ειναι γτ απλουστατα ειναι πολυ ευκολο να κατηγορησουμε για ολα τα στραβα του συστηματος τα ατομα τα οποια το απορριπτουν και προσπαθουν να κινηθουν εξω απο αυτο.

Τωρα lamar να λες αυτο που λες οτι αναρχικοι σου σπασανε το μαγαζι κλπ μπορει να ισχυει. Αλλα ειναι στην λογικη του οτι δηλωσω ειμαι. Το να λεει το καθε πρεζακι με τα λεφτα του μπαμπα οτι ειμαι αναρχικος και να παιρνει το καδρονι και να σπαει μαγαζια αυτοκινητα κλπ δεν τον κανει αναρχικο, οπως ακριβως αν εγω ανκωλοφτιαξω το αυτοκινητο μου και αρχισω να μπαινω μονο απο το παραθυρο δεν εγινα οδηγος νασκαρ.


υ.γ.:δεν ειμαι αναρχικος γτ δεν ειμαι τοσο ουτοπιστης (πλεον) αν και σε οπαδικο φορουμ το λογικα απαιτουμενο ειναι να δηλωνεις τι ομαδα εισαι και τπτ αλλο
__________________
When the going gets tough the tough get going
Πολυτεχνιτες και ερημοσπιτες Association !!!!!
Phineas_Freak is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Phineas_Freak For This Useful Post:
Old 05-01-2011   #1032
Red Unity
Πεντάδα
 
Red Unity's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Αθήνα
Posts: 1,875
Liked: 1,184
Likes: 1,551
Default

Quote:
Originally Posted by don View Post
η απάντηση "όταν κάποιος πάει να σου πάρει την γκόμενα σου καλείς τους μπάτσους" είναι υπεραπλούστευση πραγματικά που δεν θέλω να την σχολιάσω. Είσαι ΑΡΚΕΤΑ έξυπνος και το έχεις δείξει πολλές φορές εδωμέσα για να ξέρεις πολύ καλά τι εννοώ.

όσο για τα άλλα αν μου βρείς εσύ μια κοινωνία που ΟΛΟΙ έχουν σπίτι,αμάξι κτλ πάω πάσο. αλλά όταν εγώ θα ΕΧΩ αμάξι αλλά ζάσταβα και θα θέλω την ΦΕΡΑΡΙ σου να δω τι θα κάνεις αν φας 2 φάπες ΕΛΛΕΙΨΗ ΑΡΧΗΣ ΝΑ ΜΕ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ και στην πάρω...

γράψε ότι θες...στον 8rilos δεν ξαναπαντάω...όχι σε σένα...
έεεεελα πλάκα κάνω.

σου είπα ρε συ, μη με κάνεις να γράψω σεντόνι.

πωπω πραγματικά θέλω να σου απαντήσω, αλλά αν ξεκινήσω θα τελειώσω το βράδυ και δε θέλωωωωωωωω.

ίσως να κάνω μια προσπάθεια πιο μετά, άσε με τουλάχιστον να φάω.
__________________

Red Unity is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Red Unity:
Old 05-01-2011   #1033
Red Unity
Πεντάδα
 
Red Unity's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Αθήνα
Posts: 1,875
Liked: 1,184
Likes: 1,551
Default

phineas freak, απλά να πω ότι ο αναρχισμός μιλάει για βίαιες εξεγέρσεις, μην τρελαθούμε.
__________________

Red Unity is offline   Reply With Quote
Old 05-01-2011   #1034
tc-g6
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 5,651
Liked: 4,654
Likes: 3,070
Default

εγω λεω να τις μετρησουμε! (τις ιδεολογιες)

κοιτα παντως να δεις πως εχουμε πλεξει τα μπουτια μας (το γατακι ο don τα ποδαρακια του), ο ΣΥΓΧΡΟΝΟΣ αναρχισμος προηλθε απο τα σπλαχνα του κομμουνισμου, εκφραση του οποιου ειναι ο σοσιαλισμος που οδηγησε στον παρακλαδι του εθνικοσοσιαλισμου.
για τη ρουφιανα τη δημοκρατια στα @@ μας ε?
ουτε ουτοπιες υπαρχουν ουτε ανωτεροι και κατωτεροι παρα μονο ανθρωποι με ισα δικαιωματα και ιδιες υποχρεωσεις που πρεπει αναγκαστικα να συνασπιζονται γυρω απο καποιο συστημα αξιων και μια κρατικη μηχανη που θα επρεπε ομως να δουλευουν για οφελος του κοινου καλου και οχι για τα λαμογια, τους κλεφτες, τους σκοταδιστες και τους ρουφιανους...
__________________
tc-g6 is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to tc-g6 For This Useful Post:
Old 05-01-2011   #1035
magicj
Πεντάδα
 
magicj's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,542
Liked: 1,275
Likes: 591
Default

Ρε παιδιά, προφανώς και όλοι έχουμε τις απόψεις μας πάνω στο θέμα, οι οποίες μπορεί να διαφέρουν πολύ ή λίγο. Άλλα επειδή όπως ήδη είπαν κάποια παιδιά (νομίζω η milos και ο lamar, αν δεν κάνω λάθος), η πολιτική είναι αιτία διάλυσης φόρουμ θα πρότεινα να το κλείσετε εδώ το θέμα.
Όσον αφορά εμένα, δεν τίθεται θέμα σύγκρισης του αναρχισμού με τον ναζισμό. Ίσως αρκετοί από εδώ μέσα να γνωρίζετε τις απόψεις μου. Όμως δεν αξίζει να σφαχτούμε εδώ μέσα για αυτό. Αν κάποιοι γνωριζόμαστε μεταξύ μας μπορούμε να τα συζητήσουμε όσο θέλουμε.
__________________
"I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying." MJ

(ν+2)! χρόνια
magicj is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον magicj:
Old 05-01-2011   #1036
μιγάδας
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 12,915
Liked: 2,535
Likes: 34,865
Default

ΜΑΛΑΚΙΕΣ λετε ολοι :d:d:d:d
βασικα ολοι εχετε καποιες σκορπιες σωστες αποψεις(καποιοι περισσοτερες, καποιοι λιγοτερες) αλλα στη γενικη σας αποψη ειστε εντελως εκτος ουσιας και επιστημονικοτητας των πραγματων(τι λεω παλι ο πουστης)
αυτα και οπως λεει κι ο φιλος μου απο πανω ας μη συνεχισουμε μη διαλυθουμε κιολας

υ.γ: και μη βγει κανεις να μου πει οτι ειμαι παιδακι και δεν ξερω, θα παρει και θα σηκωσει ολο το φορουμ μαζι!!!!! τα οφτοπικ μπροστα σ αυτο που θα γινει θα ναι αθωα.....:d:d
υ.γ1: ενας διας σκοτωσε σημερα ενα τσιγγανακι. και γαμω τις δημοκρατιες εχουμε παντως....
__________________
Quote:
Originally Posted by ΣΦΙΝΑΣΚΑΠΑ
ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΟΥΤ, ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΕ ΝΕΚΡΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ, ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ, ΠΑΝΩ ΑΠΟ 500 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΜΠΑΣΚΕΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟ

Last edited by μιγάδας; 05-01-2011 at 20:52.
μιγάδας is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to μιγάδας For This Useful Post:
Old 05-01-2011   #1037
Red Unity
Πεντάδα
 
Red Unity's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Αθήνα
Posts: 1,875
Liked: 1,184
Likes: 1,551
Default

Quote:
Originally Posted by μιγάδας View Post
υ.γ1: ενας διας σκοτωσε σημερα ενα τσιγγανακι. και γαμω τις δημοκρατιες εχουμε παντως....
το παρέσυρε καμιά 150αριά μέτρα και μετά το παράτησε.

"Μετά την προσαγωγή του στον εισαγγελέα, ο μπάτσος της ομάδας ΔΙΑΣ που σκότωσε την 7χρονη ρομά στο μενίδι αφέθηκε ελεύθερος.

Η αστυνομία θέλει να διαψεύσει τις μαρτυρίες κατοίκων που λένε ότι εγκατέλειψε το τραυματισμένο κοριτσάκι και να το εμφανίσει ως τροχαίο ατύχημα.

Η Εισαγγελία θα διατάξει μια δήθεν εξέταση για τυχόν εμπλοκή του μπάτσου και ποινικές ευθύνες, το πάνε για κουκούλωμα και αρχείο δηλαδή."

"Παροτι οι μαρτυριες των αυτοπτων μαρτυρων ελεγαν οτι ο μπατσος παρεσυρε το κοριτσακι γι'αρκετα μετρα,στη συνεχεια δε σταματησε και εφυγε απο το σημειο.Στη δικογραφια δε μπηκαν καν οι καταθεσεις των μαρτυρων και ο εισαγγελεας αφουγκραστηκε μονο την καταθεση του μπατσου που σκοτωσε το μικρο κοριτσι."

"Το θέμα έχει θαφτεί εντελώς από τα ΜΜΕ. Στα βραδινά δελτία δεν έπαιξε καθόλου."

αυτή είναι η "δημοκρατία" τους...

υγ: αντμίν, προτείνω να έχουμε τη δυνατότητα να σβήνουμε μόνοι μας τα ποστ μας.
__________________


Last edited by Red Unity; 05-01-2011 at 22:59.
Red Unity is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Red Unity:
Old 05-01-2011   #1038
μιγάδας
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 12,915
Liked: 2,535
Likes: 34,865
Default

δεν θελω να το παιξω κακος προφανως αλλα βαζεις την κουβεντα σ επικινδυνα μονοπατια.......πρωτον γιατι ειπαμε δεν φτουραει η πολιτικη κουβεντα εδω(δεν υπαρχει λογος να τσακωνομαστε, φαντασου να τσακωθω εγω πολιτικα με τον peter......ποιος θα με γυριζει σπιτι απο το ΣΕΦ μετα;;). και δευτερον παραθετεις υποκειμενικες θεσεις(βασικα σχολια πανω σε γεγονοτα) για το θεμα......που προερχονται απο την μια πλευρα......δεν εχει νοημα πανω σ αυτη τη βαση να βγει κι η αλλη μερια και ν απαντησει.....
__________________
Quote:
Originally Posted by ΣΦΙΝΑΣΚΑΠΑ
ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΟΥΤ, ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΕ ΝΕΚΡΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ, ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ, ΠΑΝΩ ΑΠΟ 500 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΜΠΑΣΚΕΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟ
μιγάδας is offline   Reply With Quote
Old 05-01-2011   #1039
Red Unity
Πεντάδα
 
Red Unity's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Αθήνα
Posts: 1,875
Liked: 1,184
Likes: 1,551
Default

το ότι ο μπάτσος αφέθηκε ελεύθερος παρ' όλο τις μαρτυρίες των κατοίκων ότι παράτησε το κοριτσάκι, το ότι στη δικογραφία δεν μπήκαν αυτές οι καταθέσεις και ότι το θέμα θάφτηκε εντελώς από τα μμε είναι νομίζω γεγονότα...κατά τα άλλα, οι αηδίας είναι κίνδυνος θάνατος για όποιον κυκλοφορεί με τα πόδια, τρέχουν σαν παλαβοί ακόμα και σε μικρούς δρόμους, αγνοούν φανάρια κτλ. και έχουν κάνει και πεσίματα σε πορείες τραυματίζοντας διαδηλωτές με τις μηχανές τους πολλές φορές....φαντάζομαι το ξέρεις αυτό.
__________________

Red Unity is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Red Unity For This Useful Post:
Old 05-01-2011   #1040
dora7
Πεντάδα
 
dora7's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Περισσός & Εύβοια
Posts: 21,296
Liked: 61,317
Likes: 23,757
Default

παιδιά θα το ξαναπώ κι ας μη με ακούσει κανένας, απλά λόγω μεγαλύτερης εμπειρίας πιστεύω ότι λέω το σωστό....

υπάρχουν τρομακτικά πράγματα που γίνονται έξω απ' αυτό το χώρο που μιλάμε για μπάσκετ και για τόσα άλλα πράγματα σα μια παρέα....στην πραγματική ζωή.....και υπάρχουν και τρόποι να συζητηθούν ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΕΔΩ....

κι εγώ καταδικάζω, φρίτω, εξοργίζομαι....αλλά δεν θεωρώ αυτο το χώρο το κατάλληλο μέρος να τα συζητήσω όλα αυτά....

δεν θα ξανααναφερθω στο θέμα αυτό για να μη γίνω κουραστική... δημοκρατία έχουμε ο καθένας κάνει ότι νομίζει......
__________________
Live the Life....

Αυτό άλλωστε είναι ο Ολυμπιακός. Κάθε φορά που πέφτεις, να σηκώνεσαι πιο δυνατός
Βασιλης Σπανουλης
dora7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον dora7:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 00:10.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.