RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 09-04-2023   #23481
μιγάδας
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 12,974
Liked: 2,556
Likes: 35,111
Default

Ναι, οκ. Βγήκαν οι άλλοι χθες βράδυ στη Βαρσοβία, έγιναν φέσι, πήραν σήμερα το αεροπλάνο για να σφυριξουν την αεκαρα, τα τσουξαν και στο αεροπλάνο και όταν κατέβηκαν άρχισαν να πλακώνουν όποιον υπάλληλο έβρισκαν.

Και ευτυχώς υπήρχε ένας υπάλληλος της αεκ εκεί γύρω και ανακάλυψε το έγκλημα.

Ευτυχώς που υπάρχει η αεκαρα και κρατάει την αξιοπρέπεια ψηλά.
__________________
Quote:
Originally Posted by ΣΦΙΝΑΣΚΑΠΑ
ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΟΥΤ, ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΕ ΝΕΚΡΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ, ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ, ΠΑΝΩ ΑΠΟ 500 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΜΠΑΣΚΕΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟ

Last edited by μιγάδας; 09-04-2023 at 17:09.
μιγάδας is offline   Reply With Quote
The Following 6 Users Say Thank You to μιγάδας For This Useful Post:
Old 09-04-2023   #23482
Lucifer_7
Πεντάδα
 
Lucifer_7's Avatar
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 14,765
Liked: 25,312
Likes: 52,274
Default Κουβέντες για αλλόθρησκους

30 ήττες μες στη σεζόν ο δεκάστερος. Όλες όμως τον έκαναν καλύτερο.

28-30 ρεκόρ.
__________________
Quote:
Originally Posted by Nikaia View Post
Στο κατω κατω της γραφης δεν παμε να σηκωσουμε την ευρωλιγκα αλλα να φτιαξουμε μια ρημαδοομαδα της προκοπης και να παλεψουμε...ασχετως φυσικα που θα τους πηδηξουμε ολους

Last edited by Lucifer_7; 09-04-2023 at 17:52.
Lucifer_7 is offline   Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Lucifer_7 For This Useful Post:
Old 09-04-2023   #23483
Czar
Πεντάδα
 
Czar's Avatar
 
Join Date: Aug 2020
Posts: 2,759
Liked: 2,337
Likes: 10,082
Default

Ότι δηλαδή η ΕΠΟ έπρεπε να φέρει ξένους διαιτητές, βρίσκει κάτι Πολωνούς και καπάκι δημοσίευμα ότι ο πρώτος διαιτητής τα είχε λούσει σε παιχνίδι στην Πολωνία, ανήμερα του αγώνα βγαίνει ρεπορτάζ ότι μπεκροπίναν σε αεροπλάνο, τραμπούκισαν επιβάτες, βγήκαν για μπουζούκια και δεν τους βρίσκει σήμερα η ΕΠΟ(!) και αυτά για κάποιο λόγο τα επιβεβαιώνει το αεκ, άρον άρον η ΕΠΟ τους αντικαθιστά με Έλληνες, και ούτε 2 ώρες μετά μαθαίνουμε ότι οι Πολωνοί δεν πίνανε (επιβεβαιώνει η αεροπορική εταιρεία), δεν τραμπουκίσανε (τους την πέσανε βάζελοι στο αεροδρόμιο), και δεν ήταν εξαφανισμένοι (επικοινώνησαν με πολωνικό μέσο και με άνθρωπο της ΦΙΦΑ).

Και όλο αυτό παρουσιάζεται σαν τρου στόρι. Θα έλεγε κανείς ότι με τόσες πλάτες και τέτοια έλλειψη αντίδρασης η παραμύθα δίνει μια ιλαρή νότα στο αναπόφευκτο. Αν μη τι άλλο ο νιαου κρατάει ζωντανό τον παραγοντισμό των 90s.

Last edited by Czar; 09-04-2023 at 17:52.
Czar is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Czar For This Useful Post:
Old 09-04-2023   #23484
μιγάδας
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 12,974
Liked: 2,556
Likes: 35,111
Default

Quote:
Originally Posted by Czar View Post
Ότι δηλαδή η ΕΠΟ έπρεπε να φέρει ξένους διαιτητές, βρίσκει κάτι Πολωνούς και καπάκι δημοσίευμα ότι ο πρώτος διαιτητής τα είχε λούσει σε παιχνίδι στην Πολωνία, ανήμερα του αγώνα βγαίνει ρεπορτάζ ότι μπεκροπίναν σε αεροπλάνο, τραμπούκισαν επιβάτες, βγήκαν για μπουζούκια και δεν τους βρίσκει σήμερα η ΕΠΟ(!) και αυτά για κάποιο λόγο τα επιβεβαιώνει το αεκ, άρον άρον η ΕΠΟ τους αντικαθιστά με Έλληνες, και ούτε 2 ώρες μετά μαθαίνουμε ότι οι Πολωνοί δεν πίνανε (επιβεβαιώνει η αεροπορική εταιρεία), δεν τραμπουκίσανε (τους την πέσανε "βάζελοι" στο αεροδρόμιο), και δεν ήταν εξαφανισμένοι (επικοινώνησαν με πολωνικό μέσο και με άνθρωπο της ΦΙΦΑ).
Πιο σωστό.

Ε, σε πιάνει μια αηδία.
__________________
Quote:
Originally Posted by ΣΦΙΝΑΣΚΑΠΑ
ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΟΥΤ, ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΕ ΝΕΚΡΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ, ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ, ΠΑΝΩ ΑΠΟ 500 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΜΠΑΣΚΕΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟ
μιγάδας is offline   Reply With Quote
Old 09-04-2023   #23485
Czar
Πεντάδα
 
Czar's Avatar
 
Join Date: Aug 2020
Posts: 2,759
Liked: 2,337
Likes: 10,082
Default

Ε καλά μπορεί και να ήταν της Λεχ Πόζναν χαχαχ
Czar is offline   Reply With Quote
Old 09-04-2023   #23486
μιγάδας
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 12,974
Liked: 2,556
Likes: 35,111
Default

Δλδ πήγε ένας μεθυσμένος βαζελος στο Ελ Βενιζέλος να υποδεχτεί τον διαιτητή του αεκ-Άρης; και του λεγε ξέρω γω ότι "θα σε γαμησω, εμείς είμαστε παναθηναϊκός και δεν μασάμε"; κι όλα αυτά τα είδε και τα βγάλε στη φορα η παε αεκ αλλά ταυτόχρονα το παρουσίασε σαν "μεθυσμένο διαιτητή που την πέφτει σε επιβάτες ";;

Πάντως τέτοιες Κυριακές δεν είχαμε ποτέ. Όχι μόνο μας τις επέστρεψαν, αλλά μας δίνουν και επιπλεον θέαμα.

Σε άλλα νέα, πού στοιχηματιζουμε για πεναλντι της παναθας στο 107' για τζαρτζαρισμα εκτός φάσης;
__________________
Quote:
Originally Posted by ΣΦΙΝΑΣΚΑΠΑ
ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΟΥΤ, ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΕ ΝΕΚΡΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ, ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ, ΠΑΝΩ ΑΠΟ 500 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΜΠΑΣΚΕΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟ

Last edited by μιγάδας; 09-04-2023 at 18:04.
μιγάδας is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to μιγάδας For This Useful Post:
Old 09-04-2023   #23487
Czar
Πεντάδα
 
Czar's Avatar
 
Join Date: Aug 2020
Posts: 2,759
Liked: 2,337
Likes: 10,082
Default

Αν ήμουν σδνα θα έλεγα ότι ήταν ομογενείς φίλαθλοι που γυρνούσαν από εκδήλωση προς τιμήν του Βαζέχα, του Βάντσικ, και του Μανωλάκη του Ολισαντέμπε. Λαλάκη αν διαβάζεις στείλε pm

Last edited by Czar; 09-04-2023 at 18:16.
Czar is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Czar For This Useful Post:
Old 09-04-2023   #23488
Czar
Πεντάδα
 
Czar's Avatar
 
Join Date: Aug 2020
Posts: 2,759
Liked: 2,337
Likes: 10,082
Default

Γίνεται ακόμα καλύτερο.

Quote:
?Ταξιδεύαμε και όλα πήγαν καλά, και δεν υπήρχε κανένα παράπονο από το προσωπικό και τους ανθρώπους που κάθονταν γύρω μας για τη συμπεριφορά μας και γενικά περάσαμε ευχάριστα στην πτήση μας. Έβλεπα ταινία, ο ένας εκ των φίλων μου διάβαζε βιβλίο. Δεν υπήρχε καμία ενημέρωση από το προσωπικό ότι κάτι πήγαινε λάθος. Όταν φτάσαμε στην Αθήνα κάποιος που μίλαγε στα πολωνικά μας είπε ότι είμαστε Παναθηναϊκός και θα σας κάνουμε κακό, θα σας γράφουν οι εφημερίδες και διακορεύετε το σύστημα μας και σίγουρα δε θα ξαναδιαιτητεύσουμε. Κατόπιν μας έβρισε στα πολωνικά και άρχισε να μας επιτίθεται βρίζοντας την οικογένειά μας.

Μετά από αυτό περίμενα τους συναδέρφους μου στο διάδρομο και εκείνη την ώρα μου μίλησε κατά πρόσωπο, πήγα στην αστυνομία γιατί αυτός μου είπε ότι είμαστε μεθυσμένοι, και πήγα στην αστυνομία να τους πω να μου κάνουν αλκοτέστ για να αποδείξω ότι δεν είχα πιεί γιατί συνέχιζε να με κατηγορεί ότι είχα πιει, μου έδωσε μπουνιά κατόπιν στην πλάτη και στο κεφάλι και δεν έκανα τίποτα. Αυτός ο άνθρωπος στην αρχή μου μίλησε κατά πρόσωπο, μετά με χτύπησε και δεν έκανα τίποτα, με έφτυσε. Ο εκπρόσωπος της ελληνικής ομοσπονδίας μας είπε πως θα ήταν καλύτερα να μην πάμε κατευθείαν στην αστυνομία αλλά να πάμε στο ξενοδοχείο να περάσουμε εκεί το βράδυ, γιατί αν πηγαίναμε στην αστυνομία κατευθείαν θα περνάγαμε το βράδυ μας όλο στο αστυνομικό τμήμα. Μετά από αυτό είπα οκ, πάμε στο ξενοδοχείο καλύτερα γιατί είναι αργά.

Στο ξενοδοχείο μείναμε όλη νύχτα στο δωμάτιό μας. Μετά τις 12.00 το μεσημέρι ήρθε ο Μπένετ, συζητήσαμε, μας είπε για την κατάσταση την ώρα του μεσημεριανού, ότι είναι πολύ σημαντική και δύσκολη και θα αντικατασταθώ από Έλληνα διαιτητή.

Ποτέ δεν ήπια όσοι με ξέρουν γνωρίζουν πως είμαι επαγγελματίας. Έχω συμβόλαιο, αν το είχα κάνει θα ήμουν χάλια το πρωί και δεν είμαι ηλίθιος. Είμαι έτοιμος να βρεθώ ενώπιον όλων και να πω την αλήθεια. Στο ξενοδοχείο μπορεί να τσεκαριστεί ότι πέρασα το βράδυ στο δωμάτιο και δεν ήπια τίποτα ούτε εκεί ούτε πήγα σε μπαρ. Πήγαμε στο ξενοδοχείο αργά λόγω καθυστέρησης της πτήσης, παραγγείλαμε σε κάποιον πίτσα και σαλάτα στην πτήση. Ήπιαμε νερό, πήγαμε στο ξενοδοχείο και στο δωμάτιο κατόπιν. Το πρωί όλες τις ώρες είμαστε στο ξενοδοχείο, δεν το αφήσαμε ποτέ. Η ομοσπονδία της χώρας μου με ρώτησε τι έγινε, με υποστήριξε αφού τους είπα την αλήθεια και δεν ξέρω τι άλλο πρέπει να κάνω.?

Νωρίτερα ο Ρατσκόφσκι είχε πει: ?Είναι όλα απολύτως ψεύδη 100%. Δεν είμαστε μεθυσμένοι, δεν επιτεθήκαμε σε κανέναν, εμείς δεχτήκαμε επίθεση από κάποιον στο αεροπλάνο. Μου είπε ότι είναι οπαδός του Παναθηναϊκού και ότι θα με καταστρέψει στα media αύριο. Στη συνέχεια με έφτυσε στο πρόσωπο και μου έριξε μπουνιά στην πλάτη κοντά στο κεφάλι, στο αεροδρόμιο. Οποιαδήποτε πληροφορία έχετε από αυτό τον άνθρωπο δεν είναι αλήθεια. Είμαστε στο ξενοδοχείο στο οποίο μας μετέφεραν απευθείας μετά την πτήση. Φάγαμε βραδινό και πήγαμε για ύπνο. Μείναμε στο ξενοδοχείο, το πρωί είμαστε στο ξενοδοχείο, συναντηθήκαμε με τον επικεφαλής της Ελληνικής διαιτησίας τον κύριο Μπένετ, συζητήσαμε μαζί του, του εξηγήσαμε τα πάντα και είναι απόλυτα ψευδές ότι πήγαμε οπουδήποτε. Συζητήσαμε φυσιολογικά μαζί του. Ότι είμαστε ήρεμοι, ότι δεν είμαστε μεθυσμένοι…?.
Και επίσης:

https://pzpn.pl/federacja/aktualnosc...m-sedziow-pzpn

Quote:
The Chairman of the College of Referees informs that:

– we have not received any official complaint, we rely only on media coverage, and this is too little to draw any conclusions;

– our referees strongly deny the version distributed by the Greek media and claim that they were the victims of the incident on the plane, not the ringleaders. Based on the information gathered so far, we have not the slightest reason not to believe the version of our arbitrators;

– according to verbal information provided to us, there is no evidence that Polish referees were under the influence of alcohol;

the head of the Greek referees gave verbal information that he had no objections to the conduct of our arbitrators, based on, among others, on the liaison officer/judge relationship. He made the decision to remove the Polish referees from the cast due to strong media pressure, wanting to avoid the risk that the situation would affect their work and its perception;

We ask the media to refrain from implicating the referees until the case is investigated, especially since no similar allegation has ever been made against any Polish arbitrator.

Tomasz Mikulski, Chairman of the College of Referees of the PZPN
άρα

- υπήρχε άνθρωπος της ΕΠΟ μπροστά στο περιστατικό του αεροδρομίου και ώθησε τους διαιτητές να μην το καταγγείλουν (και άρα να μαθευτεί), άρα η ΕΠΟ ήξερε από χθες τι είχε συμβεί
- πάει στις 12 στο ξενοδοχείο ο Μπένετ και λέει στους διαιτητές ότι πρέπει να τους ανικαταστήσει, προφανώς γνωρίζοντας όλη την υπόθεση
- βγαίνει σε όλα τα σάιτ από τις 12:40 και μετά η είδηση για πιωμένους Πολωνούς που τους ψάχνει η ΕΠΟ, η οποία ξέρει που είναι και ότι δεν είναι πιωμένοι
- η ΕΠΟ ανακοινώνει την αντικατάσταση των διαιτητών επικαλούμενη τα δημοσιεύματα που βγήκαν 40 λεπτά από τη συνάντηση που είχε με τους δήθεν εξαφανισμένους διαιτητές, στην οποία τους είχε ενημερώσει ότι θα αντικατασταθούν λόγω του δημοσιεύματος που δεν είχε ακόμα δημοσιευθεί


ΕΠΟΣ

Last edited by Czar; 09-04-2023 at 19:13.
Czar is offline   Reply With Quote
The Following 7 Users Say Thank You to Czar For This Useful Post:
Old 09-04-2023   #23489
dio
Πεντάδα
 
dio's Avatar
 
Join Date: May 2016
Posts: 11,330
Liked: 52,345
Likes: 39,746
Default

πω πω πω, ρε τι μαφία είναι αυτοί;
__________________
?\_(ツ)_/?

Quote:
Originally Posted by Czar View Post
οι καράφλες δεν είναι για τιτίκες
dio is offline   Reply With Quote
Old 09-04-2023   #23490
Mits
Πεντάδα
 
Mits's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Ιλιον-Κηφισια
Posts: 4,172
Liked: 18,764
Likes: 8,219
Default

Ξεκαθαρα το εστησε ο Μαρινακης το σκηνικο κατα τους διαφορετικους
Mits is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Mits:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 13:58.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.