RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-12-2015   #131
VasilisL7
Πεντάδα
 
VasilisL7's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: Άργος
Posts: 6,330
Liked: 12,882
Likes: 11,748
Default

Υπάρχουν διαθέσιμα στο youtube

1ος αγώνας


2ος αγώνας


3ος αγώνας

Last edited by VasilisL7; 21-01-2016 at 00:58.
VasilisL7 is offline   Reply With Quote
The Following 6 Users Say Thank You to VasilisL7 For This Useful Post:
Old 11-12-2015   #132
Jasone
Πεντάδα
 
Jasone's Avatar
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 11,777
Liked: 45,919
Likes: 38,021
Default

Βασίλης Δίκαιος. ΕΝΑ ΟΝΟΜΑ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ.
__________________
Quote:
Originally Posted by karapaparas View Post
Τις πουστιες εναντιον του Μπαρτζωκα θα τις πληρωνετε και πληρωνουμε πολυ καιρο
Quote:
Originally Posted by karapaparas View Post
Ο σπαν απογοητευτικος και παλι
Ουτε ασσιστ δε βγαζει πλεον
Jasone is offline   Reply With Quote
The Following 7 Users Say Thank You to Jasone For This Useful Post:
Old 15-12-2015   #133
ΘΡΥΛΙΚΟΣ
Παιδικό
 
Join Date: Nov 2014
Posts: 19
Liked: 7
Likes: 27
Default

Βασίλη σε ευχαριστώ για τις παραπομπές. Έχω μια μεγάλη επιφύλαξη για το you tube ως προς την ποιότητα την οποία μπορείς να έχεις κατεβάζοντας κάποιο ματς. Ειδικά αυτά τα παιχνίδια,που είναι ούτως ή άλλως σε μέτρια ποιότητα, νομίζω θα είναι σε άθλια είκονα τα σχετικά αρχεία. Πάντως, αν ανεβασεις οτιδηποτε κάποια στιγμή, ενημέρωσέ μας, αν θες

Υ: Αν έχει κάποιος υπ`όψιν του κάποιο καλο downloader για το you tube, ας μας πει.
ΘΡΥΛΙΚΟΣ is offline   Reply With Quote
Old 15-12-2015   #134
ΘΡΥΛΙΚΟΣ
Παιδικό
 
Join Date: Nov 2014
Posts: 19
Liked: 7
Likes: 27
Default

Quote:
Originally Posted by kopitis View Post
Ωραίος! Ευχαριστώ, για αρχείο τα θέλω αλλά μαζεύω μόνο τα σημαντικά από κάθε άθλημα.
Για λιμόζ που ρωτάς το 1993 εγώ έχω τον 1ο και τον 3ο αγώνα
Να είσαι καλά! Και εγώ εδώ και λίγους μήνες έχω αρχίσει και ψάχνομαι, δυστυχώς δεν βλέπω να υπάρχουν πολλές επιλογές, ειδικά στο μπάσκετ δεν βρίσκω τίποτα. Δεν συζητώ καν για βολλευ (τα πιο παλιά ψάχνω κυρίως, επι Μοντάλι, κατάκτηση κυπελλου Κυπελλουχων) πολο (πχ τις πρόσφατες κατακτήσεις από τις γυναίκες και τις επιτυχίες των εθνικών) ή και πέραν του Ολυμπιακού (εγώ γουσταρω και στίβο, κολύμβηση, τζουντο κλπ)
ΘΡΥΛΙΚΟΣ is offline   Reply With Quote
Old 15-12-2015   #135
lemmy85
Πεντάδα
 
lemmy85's Avatar
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 1,958
Liked: 4,837
Likes: 9,446
Default

Quote:
Originally Posted by ΘΡΥΛΙΚΟΣ View Post
Υ: Αν έχει κάποιος υπ`όψιν του κάποιο καλο downloader για το you tube, ας μας πει.
http://www.dvdvideosoft.com/

Καλό γενικά...
__________________
...για τα κασκόλ που έχουν παλιώσει και για την τρέλα που ποτέ δεν θα τελειώσει...
lemmy85 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον lemmy85:
Old 15-12-2015   #136
deninho
Πεντάδα
 
deninho's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 10,906
Liked: 27,485
Likes: 23,409
Default

Quote:
Originally Posted by VasilisL7 View Post
Quote:
Originally Posted by VasilisL7 View Post
Quote:
Originally Posted by VasilisL7 View Post
Quote:
Originally Posted by DirtySniper View Post
ok
to brhka ti ua kanoyme ta lefta
θα παρουμε ενα σκληρο 8 γιγα και θα γραψουμε τη συλλογη τυ μπιλλυ
και θα εχουμε προσβαση ολοι και θα τα κατεβαζουμε να γουσταρουμε
Άμα είναι έτσι, θα πρέπει να περάσω και αγώνες των Εθνικών ομάδων


Μια χάρη προς άπαντες.
Ψάχνω πολύ καιρό και δεν βρίσκω ολόκληρο τον τελικό κυπέλλου πρωταθλητριών του 1981 Liverpool vs Real Madrid, όποιος μπορεί να βοηθήσει θα του ήμουν υπόχρεος.
Σε γενικές γραμμές αυτές οι φωτογραφίες απαντάνε στο ερώτημα του τίτλου του θέματος

περίπου πόσοι αγώνες και πόσα tb είναι;
__________________
προσπάθεια - ενότητα - καμιά δικαιολογία

Last edited by deninho; 15-12-2015 at 23:15.
deninho is offline   Reply With Quote
Old 16-12-2015   #137
VasilisL7
Πεντάδα
 
VasilisL7's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: Άργος
Posts: 6,330
Liked: 12,882
Likes: 11,748
Default

Quote:
Originally Posted by deninho View Post
Quote:
Originally Posted by VasilisL7 View Post
Quote:
Originally Posted by VasilisL7 View Post
Quote:
Originally Posted by VasilisL7 View Post
Quote:
Originally Posted by DirtySniper View Post
ok
to brhka ti ua kanoyme ta lefta
θα παρουμε ενα σκληρο 8 γιγα και θα γραψουμε τη συλλογη τυ μπιλλυ
και θα εχουμε προσβαση ολοι και θα τα κατεβαζουμε να γουσταρουμε
Άμα είναι έτσι, θα πρέπει να περάσω και αγώνες των Εθνικών ομάδων


Μια χάρη προς άπαντες.
Ψάχνω πολύ καιρό και δεν βρίσκω ολόκληρο τον τελικό κυπέλλου πρωταθλητριών του 1981 Liverpool vs Real Madrid, όποιος μπορεί να βοηθήσει θα του ήμουν υπόχρεος.
Σε γενικές γραμμές αυτές οι φωτογραφίες απαντάνε στο ερώτημα του τίτλου του θέματος

περίπου πόσοι αγώνες και πόσα tb είναι;
Σε ευχαριστώ για τα καλά λόγια

Στο σύνολο η συλλογή μου έχει 1544 αγώνες μπάσκετ με Euroleague του Ολυμπιακού, Final Four, εθνική ομάδα από αγώνες τουρνουά ολυμπιάδων, παγκόσμια, ευρωπαϊκά, φιλικά, μικρές εθνικές με αγώνες από παγκόσμιο και ευρωπαϊκό, Κύπελλο Κυπελλούχων / Saporta, Korac, Eurochallenge, Uleb Cup, τελικοί Α1, τελικοί κυπέλλου Ελλάδας, αγώνες πρωταθλήματος, κυπέλλου & φιλικά προετοιμασίας

Επίσης έχω συλλογή από αγώνες ποδοσφαίρου 1234 αγώνες με τελικούς Champions League, UEFA, Κυπελλούχων, Super Cup, World Cup, EURO, αγώνες τις Εθνικής ομάδας, αγώνες του Ολυμπιακού στην Ευρώπη, αγώνες πρωταθλήματος & κυπέλλου Ελλάδας, τελικούς κυπέλλου Ελλάδας και αγώνες της ομάδας των πιτσιρικάδων.

Το αρχείο βρίσκετε σε 2 εξωτερικούς σκληρούς των 2 ΤΒ ο καθένας.

Last edited by VasilisL7; 16-12-2015 at 01:54.
VasilisL7 is offline   Reply With Quote
The Following 16 Users Say Thank You to VasilisL7 For This Useful Post:
Old 16-12-2015   #138
lamousis
Πεντάδα
 
lamousis's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 777
Liked: 1,484
Likes: 1,666
Default

Μέχρι τώρα πίστευα ότι είχα αρχείο με αγώνες του Ολυμπιακού σε όλα τα αθλήματα(το οποίο στην ουσία ήταν αγώνες απου είχα βρει από τον dikaios7 κυρίως)
Μπροστά σ' αυτό τι να πω. Υποκλίνομαι!!! Πραγματικά απίστευτο!!
lamousis is offline   Reply With Quote
Old 16-12-2015   #139
VasilisL7
Πεντάδα
 
VasilisL7's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: Άργος
Posts: 6,330
Liked: 12,882
Likes: 11,748
Default

Quote:
Originally Posted by lamousis View Post
Μέχρι τώρα πίστευα ότι είχα αρχείο με αγώνες του Ολυμπιακού σε όλα τα αθλήματα(το οποίο στην ουσία ήταν αγώνες απου είχα βρει από τον dikaios7 κυρίως)
Μπροστά σ' αυτό τι να πω. Υποκλίνομαι!!! Πραγματικά απίστευτο!!
Από πιτσιρικάς μου άρεσε η συλλογή αθλητικών αγώνων γιαυτό όποτε μου δινόταν η ευκαιρία έγραφα στο βίντεο κανά παιχνίδι. Το πρώτο παιχνίδι που έγραψα ήταν ο τελικός Ευρωλίγκας του 1999 και θυμάμαι μάλιστα ήμουν στο φουλ με την Κιντερ να το πάρει γιατί είχα σπαστεί που μας είχαν αποκλείσει οι Λιθουανοί, άσχετα αν αργότερα βλέποντας προσεκτικότερα το παιχνίδι παραδέχθηκα πως μια βδομάδα να παίζαμε, δεν υπήρχε περίπτωση να κερδίσουμε.

Έγραφα κυρίως τελικούς Champions League και κανά Final Four.

Το 2009 είχα κυρίως ευρωπαϊκά παιχνίδια σε μπάσκετ και ποδόσφαιρο του Ολυμπιακού, τους τελικούς όλων των διεθνών διοργανώσεων και αγώνες της εθνικής ομάδας μπάσκετ.

Τα υπόλοιπα μπορώ να πω πως δεν τους έδινα σημασία, αν και ήταν διαθέσιμα στα τότε φόρουμ, όπως το θησαυροφυλάκιο του bwgt & του sportscene. Ακόμα χτυπάω το κεφάλι μου γι'αυτή τη λάθος απόφαση.

Όταν άρχισα να βρίσκω περiσσότερο υλικό και από άλλες διοργανώσεις για τις οποίες είχα ακούσει αλλά ποτέ δεν είχα δει τότε αποφάσισα πως θα έπρεπε να γίνει μια σωστότερη καταγραφή αθλητικών αγώνων και γιαυτό συγκέντρωνα σχεδόν τα πάντα ότι αφορά σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ.

Είχα βρει κιόλας μια σελίδα που ανέβαζε αγώνες ο dikaios7 σε rapidshare.

Είχα κάνει και αρκετές ανταλλαγές με συλλέκτες από το εξωτερικό, όπως ένας φίλος από Κροατία που μου είχε δώσει πολύ υλικό της Εθνικής ομάδας μπάσκετ, αγώνες που δεν υπήρχαν πουθενά, όμως αυτός τους είχε και μάλιστα με ελληνική περιγραφή.

Το σημείο κλειδί όμως ώστε να βρώ τόσα παιχνίδια του Ολυμπιακού σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ, πρωταθλήματος, κυπέλλου, φιλικών, ήταν η επικοινωνία που είχα εντελώς τυχαία με ένα φίλο στο youtube, τον χρήστη GATE7OSFP1000 το 2013

Αυτός με είχε πληροφορήσει πως ο dikaios7 είχε σταματήσει πλέον να ανεβάζει αγώνες λόγω έλλειψης χρόνου.

Του είχα πει πως ψάχνω και δεν βρίσκω πολλούς αγώνες του Ολυμπιακού σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ και μάλιστα είχα και μια λίστα τότε που του την είχα στείλει και μου είπε πως αυτός είχε πολύ υλικό της ομάδας όσον αφορά το ποδόσφαιρο και είχε κάνει με τον dikaios7 αμοιβαία ανταλλαγή, του είχε δώσει τους αγώνες ποδοσφαίρου και ο dikaios7 του είχε δώσει τους αγώνες μπάσκετ.

Από τότε βέβαια έχει εμπλουτιστεί ακόμα περισσότερο αλλά τα θεμέλια τα έβαλαν ο dikaios7 και ο GATE7OSFP1000 που μοιράστηκε μαζί μου το θησαυρό τους και θα τους είμαι ευγνώμων για πάντα γιατί πραγματικά είναι όλη η ιστορία μας σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ.
VasilisL7 is offline   Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to VasilisL7 For This Useful Post:
Old 17-12-2015   #140
D.Rivers
Πεντάδα
 
D.Rivers's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Switzerland
Posts: 11,704
Liked: 16,721
Likes: 30,032
Default

Ρε παιδιά γιατί κάνετε τις εικόνες quote κάθε φορά;
__________________
D.Rivers is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 11:12.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.