RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 12-10-2021   #231
Lucifer_7
Πεντάδα
 
Lucifer_7's Avatar
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 14,639
Liked: 25,020
Likes: 51,726
Default

Α όντως τώρα; Υπάρχουν άτομα που έφαγαν τον παπά περί νεκρού αδερφού; Ποιος νοήμον άνθρωπος μετά από τρεις μέρες που έχει χάσει τον αδερφό του θα έμπαινε σε φόρουμ για μπάσκε και να ασχολείται με αγώνες και μαλακίες;

Προσωπικά του έστειλε μήνυμα και του είπα να πάει να τα πει σε κανένα βαζελάκι αυτά. Δεν είδα ανταπόκριση από τα μέλη και λέω πάλι και δεν τον πίστεψαν τον απατεώνα, αλλά μάλλον έκανα λάθος.
__________________
Quote:
Originally Posted by Nikaia View Post
Στο κατω κατω της γραφης δεν παμε να σηκωσουμε την ευρωλιγκα αλλα να φτιαξουμε μια ρημαδοομαδα της προκοπης και να παλεψουμε...ασχετως φυσικα που θα τους πηδηξουμε ολους
Lucifer_7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Lucifer_7:
Old 12-10-2021   #232
mixalis
Πεντάδα
 
mixalis's Avatar
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 4,285
Liked: 16,554
Likes: 8,879
Default

Όλες οι συνομιλίες με τον ttg_red και τον "αδερφό" του

11.07.2021
Οι φετινοι αγωνες του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ τοσο απο ποδοσφαιρο, οσο και απο μπασκετ θα ειναι φετος επι πληρωμη μεσω paysafe καρτας, με ενα συμβολικο ποσο των 40 ευρω για τον κοπο μου...Για να κατεβασεις ολους τους ποδοσφαρικους και μπασκετικους αγωνες της ομαδας μας θα πρεπει να μου στειλεις στο e-mail που θα σου δωσω μολις αποφασισεις να αγορασεις, τον 16ψηφιο κωδικο της paysafe και απο εκει περα θα μου δωσεις και ενα δικο σου e-mail για να λαμβανεις καθε εβδομαδα τον αντιστοιχο αγωνα απο ποδοσφαιρο και απο μπασκετ...Τα 40 ευρω αφορουν ολη την σεζον...!!!

Και επιλεον επειδη δεν θελω να σε επιβαρυνω σχετικα καθολου, για τους 20 πρωτους που θα στειλουν τον κωδικο της Paysafe μεχρι τις 25 Ιουλιου θα υπαρξει και μια εκπτωση του 15% και ετσι αντι για 40 ευρω θα μπορεις να μου στειλεις μια paysafe των 25 ευρω για να κατεβασεις και να παρακολουθεις τα ματς ολης της χρονιας...!!!

Νομιζω δεν ειναι τιποτα, σε σχεση με αυτα που προσπαθω να προσφερω...!!!

Σκεψου το και ενημερωσε με...!!

Να'σαι καλα, καλη συνεχεια...!!!

Tου είχα δώσει paysafe των 25 ευρώ και έστελνε κανονικά τους αγώνες αυτό το διάστημα ώσπου...

02.08.2021
Καλημερα (οσο καλη μπορει να ειναι, θα καταλαβεις παρακατω...)

Με πονο καρδιας γραφω αυτο το μηνυμα...!!! Θα ηθελα να σου ζητησω μια μεγαλη χαρη η οποια δεν ξερω αν ποτε ξεπληρωνεται...!!! Ολη αυτη την περιοδο προσπαθω να μαζεψω ενα πολυ σεβαστο ποσο για να κανω δωρο στον μεγαλυτερο αδερφο μου ενα λαπτοπ για την γιορτη του που ειναι το Δεκεμβρη, εξ'ου και τα λεφτα για την Paysafe...!!! Χθες το βραδυ ομως ο μικροτερος αδερφος μου, δεν ξερω πως και με ποιον τροπο, μπηκε στο λογαριασμο μου που εχω σε στοιχηματικη εταιρεια και επαιξε ολο το ποσο που ειχα μαζεψει (κοντα στα 800 ευρω) σε εναν αγωνα, και το εχασε ολο...Δεν του κρατω κακια, ηθελε ισως να μου μεγαλωσει κι αλλο το ποσο, εχει καλη ψυχη και ηθελε να βοηθησει, αλλα εμενε αυτο με "σκοτωσε"..Απο χθες το απογευμα δεν εχω φαει, δεν εχω κοιμηθει καθολου, καθως ολο το βραδυ το περασα στο νοσοκομειο, μου εχουν "κοπει" τα γονατα, τρεμω ολοκληρος...!!! Δεν ξερω πως να στο ζητησω, και αν γινεται βεβαια, οπως σου ειπα και παραπανω δεν ξερω αν ξεπληρωνονται τετοιες χαρες...Γινεται να μου αγορασεις μια paysafe των 50 ευρω και να μου στειλεις τον αριθμο της? Στο ζηταω με δακρυα στα ματια γιατι ξερω πως δεν εχεις καμια υποχρεωση απεναντι σε εναν αγνωστο...Αλλα πιστεψε με ολη την ειλικρινεια που με διακατεχει, τα εχω σκεφτει ολα πριν φτασω στο σημειο να σου ζητησω αυτο το πραγμα...Δεν δουλευω για να μπορω να τα βρω απο καπου αλλου, και η μητερα μου με μια συνταξη του Πατερα μου ειναι μονο...Πραγματικα σου ορκιζομαι στα κοκκαλα του πατερα μου, πως μολις διευκολυνθω θα στα βαλω μεσω Τραπεζης σε λογαριασμο που θα μου δωσεις...Θα σε ευγνωμωνω για μια ζωη αν με βοηθησεις σ'αυτο το ανυπερβλητο εμποδιο που μου ελαχε...!!! Σε θερμοπαρακαλω, σκεψου το και απαντησε μου...!!! Τι να πω, δεν μου εχουν μεινει και πολλες δυναμεις...!!! Ειμαι πραγματικα σαν ενα ερειπιο....!!!

Να'σαι καλα...!!!

Αρνήθηκα να του δώσω άλλα χρήματα

Έστω 20-25 ευρώ μου λέει

Δεν του απάντησα

Μου στέλνει τα δύο παιχνίδια με τη Λουντογκόρετς και μετά... πεθαίνει
για να μπει στην εξίσωση ο "αδερφός" του


25.08.2021

Kαλημερα φιλε οπως ειπα και χθες στην ενημερωση που ποσταρα ο θωμακος μας (ttg_red), εδω και 3 μερες εφυγε απο κοντα μας. Αντιμετωπιζε ενα χρονιο προβλημα υγειας το οποιο επιδεινωθηκε πριν απο λιγες μερες και πλεον ειναι στην "Γειτονια των Αγγελων". Το τελευταιο διαστημα μαζευε χρηματα για εναν πολυ συγκεκριμενο σκοπο, εναν σκοπο πολυ προσωπικο και ΙΕΡΟ τον οποιο ειχε πει μονο σε εμενα...Οπως σας ειχε ενημερωσει και ο ιδιος καποια στιγμη ολοι οι φετινοι αγωνες θα ηταν με ενα μικρο χρηματικο ανταλλαγμα, ενα μικρο "συμβολικο"ποσο. Δυστυχως για λογους που σ'αλλους ειναι γνωστοι και σ'αλλους οχι δεν προλαβε να ολοκληρωσει αυτο του το εγχειρημα. Αφησε σε εμενα ομως παρακαταθηκη, αυτη του την αποστολη. Απο εδω και περα, θα συνεχισω εγω το εργο του, οσο δυσκολο κι αν μου ειναι..Ειναι χρεος μου λοιπον και καθηκον μου, πρωτα πανω απ'ολα σε εκεινον, να σας ενημερωσω οτι θα ηταν μεγαλη ανακουφιση για μενα αν αποφασιζατε να βοηθησετε σ'αυτη την προσπαθεια. Θα'θελα να τελειωνω μ'ολο αυτο που αφησε πισω του οσο πιο γρηγορα γινεται, ειναι δυσβασταχτο το φορτιο..Ξερω οτι διανυουμε δυσκολους καιρους, οτι αλλοι μετα βιας, και αλλοι μετα κοπων και βασανων τα φερνετε βολτα, αλλοι δεν καταβαζετε αγωνες, και αλλοι δεν κρατατε αρχειο,αλλα μιλαμε για το τιποτα σε σχεση με αυτο που εκανε εκεινος...

Για την Μνημη του αδερφου μου θα σας παρακαλουσα ομως να κανετε μια εξαιρεση!

Δεν ξερω τι αλλο να πω, σας ευχαριστω πολυ απ'τα βαθη της ψυχης μου!!

Το ποσο ειναι 10 ευρω μεσω paysafe καρτας. Αγοραζεις την Paysafe, στελενεις τον 16ψηφιο κωδικο μαζι με ενα e-mail σου, και μετα το επιβεβαινω και εχεις ολους τους αγωνες...

Η απάντησή μου
Λυπάμαι πολύ για τον αδερφό σου, να ζήσεις να τον θυμάσαι, αλλά έχω πληρώσει για τους αγώνες και θυμάμαι που μου είχε πει πως είχε μαζέψει περίπου 800€ για να κάνει δώρο ένα λάπτοπ στον αδερφό του, πιθανόν είσαι εσύ. Αυτά τα 800€ τα είχε σε στοιχηματικο λογαριασμό από τις paysafe και μου είπε πως ο αδερφός του, δηλαδή εσύ, έπαιξε τα χρήματα και τα έχασε. Ζητούσε μάλιστα να του στείλω μια paysafe των 20€ ή έστω των 10€ και του εϊχα εξηγήσει πως δεν έχω σταθερή δουλειά μιας και δουλεύω σε εποχιακή εργασία και με έχουν απλήρωτο 1 μήνα.


Φιλε μου μην ανησυχεις θα τους εχεις τους αγωνες για φετος...Το βρηκα το e-mail σου απο τις σημειωσεις του θωμα...Ξερω οτι εχεις πληρωσει, σου ειχα στειλει και προχθες μηνυμα και στο mail σου, προφανως δεν το ειχες δει (...Και οχι δεν ειμαι εγω ο αδερφος για τον οποιο μαζευε χρηματα ο θωμας, ο μικροτερος αδερφος μας ειναι...

Έστελνε κανονικά λοιπόν όλους τους αγώνες έως ότου εξαφανίστηκε εδώ και μία εβδομάδα.

Πολύ πιθανόν να εμφανιστεί ο μικρότερος αδερφός αυτή τη φορά...

Last edited by mixalis; 12-10-2021 at 12:17.
mixalis is online now   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to mixalis For This Useful Post:
Old 12-10-2021   #233
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,574
Liked: 14,172
Likes: 80,134
Default

Quote:
Originally Posted by Lucifer_7 View Post
Α όντως τώρα; Υπάρχουν άτομα που έφαγαν τον παπά περί νεκρού αδερφού; Ποιος νοήμον άνθρωπος μετά από τρεις μέρες που έχει χάσει τον αδερφό του θα έμπαινε σε φόρουμ για μπάσκε και να ασχολείται με αγώνες και μαλακίες;

Προσωπικά του έστειλε μήνυμα και του είπα να πάει να τα πει σε κανένα βαζελάκι αυτά. Δεν είδα ανταπόκριση από τα μέλη και λέω πάλι και δεν τον πίστεψαν τον απατεώνα, αλλά μάλλον έκανα λάθος.


για την μια στις 100 περιπτωσεις που ισχυε αυτο, δεν ηθελα να γραψω κατι.
τι πιστευα προσωπικα? προφανως το αλλο 99%

μιλαμε οτι στο μυνυμα για "θανατο" ζηταγε χρηματα για τους αγωνες. Ποιος το κανει αυτο? Κι αν το εκανε και πραγματικα γιατι ειναι ακομα στο φορουμ.

τεσπα.
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Darkling For This Useful Post:
Old 12-10-2021   #234
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,574
Liked: 14,172
Likes: 80,134
Default

Παιδια τωρα διαβασα το απο πανω ποστ


αυτες τις πληροφοριες δεν τις ξεραμε, αυτες δηλαδη :

Λυπάμαι πολύ για τον αδερφό σου, να ζήσεις να τον θυμάσαι, αλλά έχω πληρώσει για τους αγώνες και θυμάμαι που μου είχε πει πως είχε μαζέψει περίπου 800€ για να κάνει δώρο ένα λάπτοπ στον αδερφό του, πιθανόν είσαι εσύ. Αυτά τα 800€ τα είχε σε στοιχηματικο λογαριασμό από τις paysafe και μου είπε πως ο αδερφός του, δηλαδή εσύ, έπαιξε τα χρήματα και τα έχασε. Ζητούσε μάλιστα να του στείλω μια paysafe των 20€ ή έστω των 10€ και του εϊχα εξηγήσει πως δεν έχω σταθερή δουλειά μιας και δουλεύω σε εποχιακή εργασία και με έχουν απλήρωτο 1 μήνα.



Επρεπε να μας στειλετε οτι λεει τετοια να τον μπαναρουμε αμεσα βασικα.
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
The Following 6 Users Say Thank You to Darkling For This Useful Post:
Old 12-10-2021   #235
Villagkouras
6ος Παίκτης
 
Join Date: Jun 2018
Posts: 336
Liked: 144
Likes: 1,075
Default

Γίναμε σοφότεροι. Ειδικά στο σημείο που τα 40€-15%=25€.
Villagkouras is offline   Reply With Quote
Old 12-10-2021   #236
redglove
Administrator
 
redglove's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 21,810
Liked: 78,879
Likes: 59,548
Default

Banned

Quote:
Originally Posted by redglove View Post
Ο ttg_red τιμωρήθημε με ισόβιο αποκλεισμό από το forum.

Λυπούμαστε για όσους την πάτησαν με την περίπτωσή του αλλά ελπίζουμε να καταλαβαίνετε πως, όπως έγραψε και ο Darkling, δεν κάναμε κάτι για την 1 περίπτωση στις 100 όπου όσα έλεγε ήταν αληθή.
__________________
Quote:
Originally Posted by Apostolot View Post
παναγία βόηθα
Quote:
Originally Posted by KingJames View Post
Στροματσονι Αλαφουζος Μπογδανος
Quote:
Originally Posted by Sot_7 View Post
αν δεν πατήσει λεγκο και τραυματιστεί
redglove is offline   Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to redglove For This Useful Post:
Old 12-10-2021   #237
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,574
Liked: 14,172
Likes: 80,134
Default

αυτο που ειναι πιθανοτατα θλιβερο, ειναι οτι επι ενα χρονο περιπου τα εκανε τζαμπα κερδιζοντας τα μπραβο και πιθανοτατα την εμπιστοσυνη της κοινοτητας (της οποιας κοινοτητας, του φορουμ εν προκειμενω)

ειναι τεραστια περιπτωση σοσιαλ χακινγκ και κατι για το οποιο πρεπει οποιοσδηποτε να προσεχει γενικα και καθημερινα.
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Darkling For This Useful Post:
Old 12-10-2021   #238
μιγάδας
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 12,910
Liked: 2,532
Likes: 34,830
Default

δλδ αυτός επί ένα χρόνο και, έκανε τόση δουλειά τζάμπα για να κερδίσει την εμπιστοσύνη της κοινότητας ώστε να μπορεί να αποκομίσει 40 έυρω από κάθε μέλος (καμιά 50αρα μέλη μαξ δλδ);

δλδ επί ένα χρόνο και, έκανε όοοοοοοολο αυτό το πράμα για κερδίσει στην καλύτερη 40*50=2000 ευρω;;

ό,τι να ναι
__________________
Quote:
Originally Posted by ΣΦΙΝΑΣΚΑΠΑ
ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΟΥΤ, ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΕ ΝΕΚΡΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ, ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ, ΠΑΝΩ ΑΠΟ 500 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΜΠΑΣΚΕΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟ

Last edited by μιγάδας; 12-10-2021 at 18:56.
μιγάδας is offline   Reply With Quote
Old 12-10-2021   #239
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,574
Liked: 14,172
Likes: 80,134
Default

Quote:
Originally Posted by μιγάδας View Post
δλδ αυτός επί ένα χρόνο και, έκανε τόση δουλειά τζάμπα για να κερδίσει την εμπιστοσύνη της κοινότητας ώστε να μπορεί να αποκομίσει 40 έυρω από κάθε μέλος (καμιά 50αρα μέλη μαξ δλδ);

δλδ επί ένα χρόνο και, έκανε όοοοοοοολο αυτό το πράμα για κερδίσει στην καλύτερη 40*50=2000 ευρω;;

ό,τι να ναι


μπορει να το εκανε σε αλλα 3 φορουμ και 8 γκρουπακια στο φμπ, ποιος ξερει.
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Darkling:
Old 12-10-2021   #240
Franco Nakic-29
Πεντάδα
 
Franco Nakic-29's Avatar
 
Join Date: Oct 2016
Posts: 1,901
Liked: 414
Likes: 3,695
Default

Τί ένα χρόνο ρε παιδιά, από το 2017 βλέπω ότι το κάνει. Πολύ περίεργη φάση..
Franco Nakic-29 is offline   Reply With Quote
The Following 11 Users Say Thank You to Franco Nakic-29 For This Useful Post:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 13:01.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.