RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 12-10-2021   #241
redglove
Administrator
 
redglove's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 21,810
Liked: 78,879
Likes: 59,548
Default

Από την άλλη παιδιά δεν ξέρουμε τι μπορεί να έκανε αλλού μέχρι τώρα.

Σίγουρα σε άλλο ένα φόρουμ έκανε το ίδιο, πάντως.
__________________
Quote:
Originally Posted by Apostolot View Post
παναγία βόηθα
Quote:
Originally Posted by KingJames View Post
Στροματσονι Αλαφουζος Μπογδανος
Quote:
Originally Posted by Sot_7 View Post
αν δεν πατήσει λεγκο και τραυματιστεί
redglove is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον redglove:
Old 12-10-2021   #242
Speechy
Παιδικό
 
Join Date: Mar 2021
Posts: 9
Liked: 0
Likes: 12
Default

Παιδιά εγώ την πατησα ως εξής!
Λόγω του ότι εχω ένα ρεπό την εβδομάδα και τις υπόλοιπες δουλεύω όλη μέρα , προσπαθώ όλα να τα κάνω εκείνη τη μέρα! Έτσι λοιπόν μπήκα σε άλλο φόρουμ με σκοπό να κατεβάσω κανέναν αγώνα για το αρχείο μου! Χωρίς να ψαχτώ για νεκρούς και χαμένα στοιχήματα από μικρότερους αδερφούς, βρήκα τα ποστ του συγκεκριμένου που ζητούσε για πρώτη φορά κάποια λεφτά! Παλιότερα το ίδιο παιδί με είχε βοηθήσει να βρω κάποια ματς και επίσης με είχε βοηθήσει να γραφτώ κι εδώ γιατί εμφάνιζε κάποιο πρόβλημα στο register.
Του έστειλα λοιπόν την Παρασκευή μήνυμα να μου εξηγήσει τι ποσό ζητάει για τον καλό σκοπό όπως έλεγε κτλ. Μου ζήτησε 20€ και του τα έστειλα με paysafe γιατί και τον «ήξερα» χρόνια από άλλο φόρουμ και αφού είχαμε μια επικοινωνία, πίστευα ότι δεν θα ξηγιοτανε έτσι.

Για κάποιους που λένε ότι πως γίνεται να την πατήσει κάποιος και το 1% κτλ, Νταξει δεν είμαστε όλοι τσάκαλοι με τα φόρουμ…

Είδα παραπάνω τα mail που έστελνε σε ένα παλικάρι για κάτι λαπ τοπ και άλλες τέτοιες ιστορίες! Χαλάλι του το 20αρικο για το μυθιστόρημα ����
Speechy is offline   Reply With Quote
The Following 11 Users Say Thank You to Speechy For This Useful Post:
Old 12-10-2021   #243
Lucifer_7
Πεντάδα
 
Lucifer_7's Avatar
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 14,639
Liked: 25,020
Likes: 51,727
Default

Παιδιά είναι κοινή λογική. Προσωπικά δεν μπορώ να δικαιολογήσω κανέναν να δίνει λεφτά σε κάποιον που παρουσιάζει μια τέτοια ιστορία γεμάτο σεναριακές ευκολίες. Πραγματικά όμως. Δικαίωμα σας να κάνετε ότι θέλετε βέβαια. Είμαι λίγο τσαντισμένος που δεν τα έγραψα δημόσια τότε όλα αυτά μήπως και σώσω κανέναν.

Από τα συμφραζόμενα καταλαβαίνω ότι είναι κάποιος πιτσιρίκος που παίζει και τη μάνα του στο στοίχημα. Μόνο κάποιος πιτσιρικάς θα μπορούσε να εφεύρει τέτοια ιστορία. Η κοινή λογική που ανέφερα, για το ότι άφησε στην άκρη τον «πόνο» του τρεις μέρες μετά την «γειτονιά των αγγέλων» για να τρέξει να ανεβάσει αγώνες κάποιας ομάδας σε κάποιο φόρουμ. Χου κερς;

Κατά 99% είδε ότι το πρώτο παραμυθάκι δεν έπιασε όπως περίμενε και δεν ασχολήθηκε κανένας μαζί του να βγάλει φράγκα και πήγε στο πλαν Β του θανάτου που «πουλάει».

Προσοχή γιατί θα επανέλθει ίσως όχι εδώ μέσα αλλά κάπου άλλου ψάχνοντας για νέα θύματα.
__________________
Quote:
Originally Posted by Nikaia View Post
Στο κατω κατω της γραφης δεν παμε να σηκωσουμε την ευρωλιγκα αλλα να φτιαξουμε μια ρημαδοομαδα της προκοπης και να παλεψουμε...ασχετως φυσικα που θα τους πηδηξουμε ολους
Lucifer_7 is offline   Reply With Quote
Old 12-10-2021   #244
redglove
Administrator
 
redglove's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 21,810
Liked: 78,879
Likes: 59,548
Default

Quote:
Originally Posted by Speechy View Post
Παιδιά εγώ την πατησα ως εξής!
Λόγω του ότι εχω ένα ρεπό την εβδομάδα και τις υπόλοιπες δουλεύω όλη μέρα , προσπαθώ όλα να τα κάνω εκείνη τη μέρα! Έτσι λοιπόν μπήκα σε άλλο φόρουμ με σκοπό να κατεβάσω κανέναν αγώνα για το αρχείο μου! Χωρίς να ψαχτώ για νεκρούς και χαμένα στοιχήματα από μικρότερους αδερφούς, βρήκα τα ποστ του συγκεκριμένου που ζητούσε για πρώτη φορά κάποια λεφτά! Παλιότερα το ίδιο παιδί με είχε βοηθήσει να βρω κάποια ματς και επίσης με είχε βοηθήσει να γραφτώ κι εδώ γιατί εμφάνιζε κάποιο πρόβλημα στο register.
Του έστειλα λοιπόν την Παρασκευή μήνυμα να μου εξηγήσει τι ποσό ζητάει για τον καλό σκοπό όπως έλεγε κτλ. Μου ζήτησε 20€ και του τα έστειλα με paysafe γιατί και τον «ήξερα» χρόνια από άλλο φόρουμ και αφού είχαμε μια επικοινωνία, πίστευα ότι δεν θα ξηγιοτανε έτσι.

Για κάποιους που λένε ότι πως γίνεται να την πατήσει κάποιος και το 1% κτλ, Νταξει δεν είμαστε όλοι τσάκαλοι με τα φόρουμ…

Είδα παραπάνω τα mail που έστελνε σε ένα παλικάρι για κάτι λαπ τοπ και άλλες τέτοιες ιστορίες! Χαλάλι του το 20αρικο για το μυθιστόρημα ����
Σπίτσυ, το 1% που γράψαμε εγώ και ο Ντάρκλινγκ πηγαίνει στην πιθανότητα να είναι αληθινή η ιστορία του.
__________________
Quote:
Originally Posted by Apostolot View Post
παναγία βόηθα
Quote:
Originally Posted by KingJames View Post
Στροματσονι Αλαφουζος Μπογδανος
Quote:
Originally Posted by Sot_7 View Post
αν δεν πατήσει λεγκο και τραυματιστεί
redglove is offline   Reply With Quote
Old 13-10-2021   #245
plextis
Πεντάδα
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 3,152
Liked: 7,530
Likes: 5,823
Default

Ποτέ δεν ξέρεις τι έχει γίνει απλά σε τέτοιες περιπτώσεις που δεν μπορείς να επιβεβαιώσεις το τι έχει γινει προσπερνάς. Μια φορά την πάτησα πιτσιρικάς με φίλο και του έδωσα ενα πεντοχίλιαρο και ακόμα το περιμένω.
Το να πάει να σου προκαλέσει κάποιος ενοχές με βάση το συναίσθημα εφαρμόζεται πολλά χρόνια στον πραγματικό κόσμο.
plextis is offline   Reply With Quote
The Following 7 Users Say Thank You to plextis For This Useful Post:
Old 13-10-2021   #246
Red Addiction
Πεντάδα
 
Red Addiction's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 3,099
Liked: 8,619
Likes: 9,992
Default

Quote:
Originally Posted by Franco Nakic-29 View Post
Τί ένα χρόνο ρε παιδιά, από το 2017 βλέπω ότι το κάνει. Πολύ περίεργη φάση..
Όντως περίεργη φάση γιατί φαινόταν ότι έριχνε πολλές ώρες δουλειά τόσα χρόνια για ότι έκανε και ανέβαζε τα πάντα από αγώνες με πολύ μεράκι βάζοντας μέχρι και πρωτοσέλιδα από εφημερίδες.

Ίσως να είχε μέσα του ένα παράπονο που δεν έβλεπε την αναγνώριση που θα ήθελε καθώς έπαιρνε ελάχιστα ''ευχαριστώ'' για τον κόπο που έκανε και έτσι αποφάσισε ο ίδιος να πάρει την αναγνώριση που επιθυμούσε ζητώντας χρηματικό αντάλλαγμα κάνοντας επίκληση στο συναίσθημα για κάποιον ιερό σκοπό.

Στο τέλος βέβαια αφού είδε ότι ο ιερός σκοπός δεν έφερε τα αποτελέσματα που επιθυμούσε αποφάσισε να τερματίσει τελείως την επίκληση στο συναίσθημα που αν κρίνω από τα email που αντάλλαξε με τον Μιχάλη δεν θα έπειθε για να πάρει τον ρόλο ούτε σε κάστινγκ για τις ''οικογενειακές ιστορίες''
Red Addiction is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Red Addiction:
Old 13-10-2021   #247
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,574
Liked: 14,172
Likes: 80,138
Default

[QUOTE=Red Addiction;704797]
Quote:
Originally Posted by Franco Nakic-29 View Post

Ίσως να είχε μέσα του ένα παράπονο που δεν έβλεπε την αναγνώριση που θα ήθελε καθώς έπαιρνε ελάχιστα ''ευχαριστώ'' για τον κόπο που έκανε και έτσι αποφάσισε ο ίδιος να πάρει την αναγνώριση που επιθυμούσε ζητώντας χρηματικό αντάλλαγμα κάνοντας επίκληση στο συναίσθημα για κάποιον ιερό σκοπό.


ελα παιδια, σοβαρευτειτε.
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
Old 13-10-2021   #248
rakos
Banned
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 6,579
Liked: 714
Likes: 19,727
Default

Τελικά δε κατάλαβα, φέτος δεν έστειλε κανέναν αγώνα σε όσους πλήρωσαν ή μόνο τη τελευταία βδομάδα υπήρξε θέμα;
rakos is offline   Reply With Quote
Old 13-10-2021   #249
Mits
Πεντάδα
 
Mits's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Ιλιον-Κηφισια
Posts: 4,086
Liked: 18,500
Likes: 7,772
Default

Να βαλω και την δικη μου εμπειρια.
Το 16 μου ζητησε βοηθεια στην εγγραφη αγωνων απο την cosmote tv που ειχα τοτε προσβαση.Μου ειχε αναφερει οτι ολο αυτο το κανει για τον πατερα του που ειχε τρελα με τον Θρυλο και ειχε φυγει απ την ζωη.
Λιγο πριν την ιστορια με τον ¨αδερφο" μου ειχε στειλει για να πληρωσω για τους αγωνες αλλα δεν ανταποκριθηκα.
Mits is online now   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Mits For This Useful Post:
Old 13-10-2021   #250
Red Addiction
Πεντάδα
 
Red Addiction's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 3,099
Liked: 8,619
Likes: 9,992
Default

[QUOTE=Darkling;704798]
Quote:
Originally Posted by Red Addiction View Post
Quote:
Originally Posted by Franco Nakic-29 View Post

Ίσως να είχε μέσα του ένα παράπονο που δεν έβλεπε την αναγνώριση που θα ήθελε καθώς έπαιρνε ελάχιστα ''ευχαριστώ'' για τον κόπο που έκανε και έτσι αποφάσισε ο ίδιος να πάρει την αναγνώριση που επιθυμούσε ζητώντας χρηματικό αντάλλαγμα κάνοντας επίκληση στο συναίσθημα για κάποιον ιερό σκοπό.


ελα παιδια, σοβαρευτειτε.
Δεν είμαι ψυχολόγος και για αυτό έγραψα ότι ίσως να είναι και αυτός ένας λόγος.

Κρίνοντας από τα δεδομένα, δεδομένο είναι ότι έκανε από το 2016 πολύ συστηματική και συνεπής δουλειά που περιελάμβανε από φιλικά μέχρι και αγώνες της αναπτυξιακής ομάδας του μπάσκετ.
Δεν ήταν δηλαδή κάποιος κομήτης που μπήκε για λίγο διάστημα με απώτερο σκοπό να ζητήσει στην πρώτη ευκαιρία χρήματα για να κάνει την αρπαχτή και να φύγει.

Εγώ με αυτά που διάβασα από όλη την ιστορία κατάλαβα ότι το πρόβλημα στην συγκεκριμένη περίπτωση έχει να κάνει περισσότερο σαν αυτά τα προβλήματα που χρήζουν συμβουλή ειδικού και λιγότερο σαν τις περιπτώσεις μικροαπατεώνων που προσπαθούν να εξαπατήσουν για κάποιο μικρό κέρδος.
Red Addiction is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Red Addiction For This Useful Post:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 14:12.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.