RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24-09-2018   #7141
dio
Πεντάδα
 
dio's Avatar
 
Join Date: May 2016
Posts: 11,334
Liked: 52,403
Likes: 39,755
Default

Quote:
Originally Posted by Dimaras7 View Post
Από τότε που κρίθηκε προφυλακιστέος ο Ρουπακιάς μέχρι να αρχίσει η δίκη μεσολάβησε η κύρια ανάκριση. 1. Πριν ολοκληρωθεί η ανάκριση δεν μπορούσε να γίνει η δίκη. Αλλά, και αφού άρχισε η δίκη, υπήρχαν θέματα με τις αίθουσες και δεν μπορούσαν να γίνονται οι συνεδριάσεις με τη συχνότητα που έπρεπε. 2. Δε λέω ότι μπορούσε να ολοκληρωθεί σε δύο μήνες, αλλά μιλάμε για τρία χρόνια και πλέον. 3. Και το μόνο βέβαιο είναι ότι δεν μπορούσε να παραμείνει προφυλακιστέος για περισσότερο από 18 μήνες. 4. Άρα τη μομφή στη δικαιοσύνη για το θέμα αυτό δεν τη δέχομαι. Μπορείς να μου πεις ότι η κριτική στην κυβέρνηση είναι υπερβολική και ότι καθυστέρηση θα υπήρχε ούτως ή άλλως. Πες το. Αλλά να κάνει κάτι η δικαιοσύνη για να μην αποφυλακιστεί ο Ρουπακιάς δε γινόταν. Εκτός, αν χωριζόταν η ανθρωποκτονία από τα υπόλοιπα αδικήματα. Αλλά, αυτό δεν το ήθελαν ούτε οι συνήγοροι της πολιτικής αγωγής.
1. Λογικό. Πότε ολοκληρώθηκε η ανάκριση; Πότε ορίστηκε ότι θα πάνε σε δίκη;

2. Ο όγκος της δικογραφίας, και οι συνεχείς προσπάθειες καθυστέρησης από τους συνηγόρους των ναζί (χωρίς να σχετίζονται με τη δίκη, αναγνώστηκαν όλες οι ερωτήσεις που έχει κάνει ο γερμενής στη βουλή...), οδηγούν στο να τραβήξει τόσο πολύ. Απόφαση αναμένεται να έχουμε (βάσει των όσων είπε η συνήγορος της οικ. Φύσσα) προς τα τέλη του 2019, αφού δε γίνεται να υπάρχουν πάνω από 10 δικάσιμες το μήνα (λόγω πλήθους στοιχείων και όγκου δικογραφίας)

3. Κι όμως έμεινε 30 μήνες. Αποφυλακίστηκε το Μάρτιο του 2016.

4. Σε αυτό συμφωνούμε απόλυτα. Στη συγκεκριμένη υπόθεση δεν μπορείς να κατηγορήσεις τη δικαιοσύνη. Υπάρχει πληθώρα άλλων υποθέσεων, που μπορείς να βρεις προβλήματα
__________________
?\_(ツ)_/?

Quote:
Originally Posted by Czar View Post
οι καράφλες δεν είναι για τιτίκες
dio is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον dio:
Old 24-09-2018   #7142
kristensen7
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 935
Liked: 565
Likes: 2,571
Default

Quote:
Originally Posted by karapaparas View Post
Quote:
Originally Posted by kristensen7 View Post

Ο ενας απο τους τρεις ιατροδικαστες βρισκεται στην ερευνα για λογαριασμο της οικογενειας του θυματος.
Λες να τον βρήκε στο 11880 τον ιατροδικαστή η οικογένεια;
Κάποιοι της τον προτείνανε. Το ποιοι είναι αυτοί οι κάποιοι και γιατί της πρότειναν χρυσαυγιτη ιατροδικαστή είναι προφανές. Οι ίδιοι που άφησαν τον ιδιοκτήτη του μαγαζιού να κάνει φασινα και σφουγγάρισμα σε σκηνικό φόνου αλλά μετά από κάποιες ώρες ανακάλυψαν μαχαίρι
Ποιοι ειναι αυτοι οι ''καποιοι'' που τον προτεινανε; Το βαθυ κρατος;

Ολη η αλυσιδα κρατικων λειτουργων που συμμετειχαν στην υποθεση μιλημενοι και συννενοημενοι; Ουτε ενας δεν ηταν εξω απο το κολπο; Και ολα αυτα για εναν random κοσμηματοπωλη;

Και τι στο καλο; Ειδικα το σωμα των ιατροδικαστων ειναι φωλια χρυσαυγιτων;


Αλλα εστω οτι ειναι ετσι που λες. Ολα στημενα και σαπια.
Τι μενει; Ο καθενας παιρνει το νομο στα χερια του, σκοτωνομαστε ολοι στο ξυλο και οποιος επιβιωσει. Με αυτη τη λογικη, λαθος του κοσμηματοπωλη που δεν βαραει ακομα κλωτσιες στο θυμα.
kristensen7 is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2018   #7143
Dimaras7
Πεντάδα
 
Join Date: May 2013
Posts: 9,643
Liked: 18,716
Likes: 22,672
Default

Quote:
Originally Posted by dio View Post

3. Κι όμως έμεινε 30 μήνες. Αποφυλακίστηκε το Μάρτιο του 2016.
Αυτό δεν το θυμόμουν. Προφανώς θα έγινε στο πλαίσιο συμπληρωματικής δίωξης. Κακώς. Το Σύνταγμα λέει ότι απαγορεύεται η διαδοχική επιβολή του μέτρου για τις επί μέρους πράξης της ίδιας υπόθεσης. Εκτός αν επιβλήθηκε για άλλη υπόθεση, που μου φαίνεται απίθανο.
Dimaras7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Dimaras7:
Old 25-09-2018   #7144
redglove
Administrator
 
redglove's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 21,891
Liked: 79,709
Likes: 59,972
Default

Θα απαντήσω αναλυτικότερα στις επόμενες μέρες σε κάποια πράγματα αλλά εκεί που είπατε για ιατροδικαστές και ΧΑ μου ήρθε, τυχαία, αυτό στο μυαλό:

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%93...B4%CE%B7%CF%82

Code:
 Ο Γιάννης Αϊβατίδης είναι Έλληνας πολιτικός και ιατροδικαστής. Εξελέγη βουλευτής Κέρκυρας με την Χρυσή Αυγή στις Ελληνικές βουλευτικές εκλογές Σεπτεμβρίου 2015.
(Ε τι, δεν θα βγάζαμε και στην Κέρκυρα βουλευτή Χρυσαυγίτη; Που λόγω τουρισμού έχουμε τόσα προβλήματα με τους ξένους που έρχονται και μας φέρνουν τις δουλειές και δεν μπορούμε να αράζουμε στις ξαπλώστρες όλη μέρα; Γαμημένοι τουρίστες, γυρίστε στις χώρες σας!)
__________________
Quote:
Originally Posted by Apostolot View Post
παναγία βόηθα
Quote:
Originally Posted by KingJames View Post
Στροματσονι Αλαφουζος Μπογδανος
Quote:
Originally Posted by Sot_7 View Post
αν δεν πατήσει λεγκο και τραυματιστεί
redglove is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to redglove For This Useful Post:
Old 25-09-2018   #7145
μιγάδας
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 12,983
Liked: 2,559
Likes: 35,164
Default

Μάγκες, αν η οικογενεια του θύματος διάλεξε ιατροδικαστή, τελειώνει η κουβεντα. Αν της τον επεβαλαν, αλλαζει το θεμα.

Αλλα αν διαλεξε το να συζηταμε αν ειναι ή οχι χα ειναι σαν να συμφωνούμε ότι κι η οικογενεια γουστάρει τη φαση και την αθώωση του θυτη. Αρα να πουμε οτι τον εφαγε η φασιστικη οικογενεια του, να τελειωνουμε.

Και οοοοοοοολα αυτα που συζηταμε 20 σελιδες τωρα, εχουν στην απεξω ουσιαστικά το πιο σοβαρο. Το πώς αντεδρασε οχι μονο το καθικι ο μαγαζάτορας αλλα και οι γυρω γυρω και η αστυνομία.
__________________
Quote:
Originally Posted by ΣΦΙΝΑΣΚΑΠΑ
ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΟΥΤ, ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΕ ΝΕΚΡΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ, ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ, ΠΑΝΩ ΑΠΟ 500 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΜΠΑΣΚΕΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟ

Last edited by μιγάδας; 25-09-2018 at 00:18.
μιγάδας is offline   Reply With Quote
The Following 7 Users Say Thank You to μιγάδας For This Useful Post:
Old 25-09-2018   #7146
kopitis
Πεντάδα
 
kopitis's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Anfield road
Posts: 4,730
Liked: 2,657
Likes: 5,238
Default

Ρε παιδιά εγώ μια ερώτηση έχω μόνο: Τί σας έχει κάνει να ασχοληθείτε με αυτό το σκηνικό (δεν γράφω για ληστεία ή δολοφονία γιατί ακούγονται πάρα πολλά ) τόσο πολύ; Δηλαδή οι άλλες 15 περιπτώσεις όπου ο ληστής ( αν δεχθούμε ότι υπήρχε ληστεία και δολοφονία )σκότωσε τον ιδιοκτήτη δεν σας έκαναν εντύπωση ; ή επειδή δεν έχουμε βιντεάκια από το πως είναι να μπαίνουν μέσα σε ένα σπίτι και σε φιμώνουν μέχρι να πεθάνεις ή να σε πυροβολούν δεν μετράει; Αυτό το βίντεο για παράδειγμα (αν και δεν υπάρχει δολοφονία, αλλά δεν ήταν και πολύ μακρυά από το να γίνει )δεν είναι γροθιά στο στομάχι σας; Η υπάρχει κανένας από εσάς που αναρωτιέται πως κοιμάται η γυναίκα τα βράδια ή αν τα πιτσιρίκια είναι φυλακή ή αν η αστυνομία κι οι δικαστές έκαναν καλά την δουλειά τους;



υγ1) Ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολη αυτή η κουβέντα μέσω φόρουμ και για αυτό γενικά δεν παίρνω μέρος σε τέτοιες κουβέντες, αλλά θεωρώ κι εγώ αρκετά από όσα γράφτηκαν υπερβολικά...
__________________
Βραδυ αργα, νυσταζανε τα τρενα,
η Αννα ταξιδευε τσαλακωμενη,
πεντε σταθμους πιο κατω κατεβηκε,
τοτε κλαταρε το Πυροβολικο...
kopitis is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον kopitis:
Old 25-09-2018   #7147
DCS7
Πεντάδα
 
DCS7's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 5,261
Liked: 7,471
Likes: 17,863
Default

Quote:
Originally Posted by Buendia View Post
Quote:
Originally Posted by DCS7 View Post
(...) Έλα όμως που έχω στοχοποιήθει από κύκλους.
Τελείωνε μωρέ με τις αηδίες σου. Είσαι και μεγάλος άνθρωπος και δεν ντρέπεσαι να γράφεις σαχλαμάρες. Μυξοκλαίγεσαι και να το παίζεις θιγμένος, ότι σε έχουν «στοχοποιήσει» (τρομάρα σου) και δεν ξέρωγω τι, όταν έχεις γράψει ό,τι έχεις γράψει.

Και για να τελειώνουμε γενικότερα, σε έχουμε ανεχθεί (και εγώ προσωπικά σίγουρα) τουλάχιστον τρεις φορές, σε μια πάγια πρακτική σου. Μπαίνεις εδώ μέσα με ακραίο και μισαλλόδοξο λόγο, εξοργίζεις δυο τρεις κάθε φορά οι οποίοι παραφέρονται και τιμωρούναι εξαιτίας σου και μετά αρχίζεις τα μα δεν είπα εκείνο, εννοούσα το άλλο, ήθελα να πω το τάδε και ούτω καθεξής. Δεν έχει άλλη. Είναι πολλές ήδη.
Ασχολίαστο. Την στοχοποίηση την ανάλυσα στο προηγούμενο πόστ δεν θα σχολιάσω τους υποκειμενικούς χαρακτηρισμούς σου κράτα τους, ουδόλως με ενδιαφέρει πια η γνώμη σου. Απλά να σου πώ ότι αν εχεις πρόβλημα επειδή μπανάρονται ατομα που με βρίζουν, κάνε συστάσεις και μην μπανάρεις. Δεν ζήτησα κανένα μπαν εγώ οκ; Δεν είναι δική μου ευθύνη\. ΠΑμε λοιπόν τις "φορες που γλύτωσα μπαν"

Quote:
Η πρώτη ήταν όταν είχε πει ο Άντιτς κάτι για Μακεδονία και είχες μπει εσύ και ευχόσουν ψόφους. Όπου αντί να σε τιμωρήσω σου είχα στείλει απλώς pm να το κάνεις edit. Τότε που μου κλαψούριζες στα pm λεω, θυμάσαι?
Εχω τα μηνύματα δεν ειναι ναάγκη να θυμάμαι. με κοκκινο εσυ με μπλέ εγώ, τα χρώματα είναι τυχαία.

Φίλε DSC7, θέλω να σου ομολογήσω ότι διάβαζα το ποστ σου στο τρένο και δεν πίστευα στα μάτια μου. Κοίταζα και ξανακοίταζα να δω αν μπερδεύω κάτι και το γράφει κάποιος άλλος.

Δηλαδή ειδικά εσύ, που είσαι φιλελεύθερος άνθρωπος, που σημαίνει κάποιος που υπερασπίζεται στο μέγιστο βαθμό τη δυνατότητα των ανθρώπων να δρουν με τους λιγότερους δυνατούς περιορισμούς, να καταριέσαι λοιπόν και να εύχεσαι το θάνατο σε κάποιον επειδή ασκεί απλώς το δικαιώμα της ελευθερίας να εκφράζει τις απόψεις του, αυτό δεν μπορώ να το δεχτώ.

Πιστεύω ακόμα ότι μόλις σου φύγει λίγο η ένταση θα το αντιληφθείς κι ο ίδιος (που νομίζω ότι έγινε ήδη). Όσο και να διαφωνείς με αυτά που είπε ο τύπος. Αυτό ακριβώς είναι και το περιεχόμενο του δικαιώματος της ελευθερίας του λόγου άλλωστε. Να μπορεί να εκφράζει κανείς πράγματα στα οποία διαφωνούμε. Αν ήταν να περιορίζεται σε όσα συμφωνούμε δε θα ήταν δικαίωμα τότε.

Σόρυ και για την επιπλέον υπόδειξη κιόλας, απλώς επειδή διαφωνώ σε αρκετά πολιτικά μαζί σου αλλά ακριβώς γιατί σέβομαι παραπάνω από ιδιαίτερα τη θέση και τις απόψεις σου, και μου φάνηκε τελείως άκυρο και αντιφατικό.

ΥΓ. Στο ποστ που ακολούθησε μόλις, ΟΚ. ... εντάξει επέστρεψε ο κανονικός DSC7 νομίζω
(που προσφέρει πολλά στο διάλογο εδώ μέσα)


εχεις δίκιο. Πανω στα νευρα μου ξεφυγα τελειώς. Ομως ακριβώς επειδή θεωρώ ότι είμαι φιλελευθερος γιαυτό τον λόγο μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι. Οπως ακριβώς δεν θα ήθελα να βαδίσω με ένα δικό μου στρατό σε μια ξένη γή και να τυραννώ αλλους ανθρώπους, έτσι δεν θα ήθελα να βαδίσει άλλος στρατός στην γή μας και να τυραννάει τους δικούς μου ανθρώπους (stonewall jackson). Γενικά τρελαίνομαι με όποιος προσπαθεί να χωρίσει τους ανθρώπους και τους λαούς υποδαυλίζοντας μίσος και μισαλλοδοξία. Με τον Περο όμως υπήρχε και το συναισθηματικό στην μέση με τον μαλάκα. Εδώ και 5 χρόνια καθόμουν και τον υπερασπιζόμουν σε κάθε φασίστα γιατί δεν ήθελα να τον κρίνουν απο την εθνότητα και απο τις αλυτρωτικές πολιτικές της χώρας του. Και τώρα όλους αυτούς τους δικαίωσε σε ενα δευτερόλεπτο! Παρόλα αυτα η αντίδραση ήταν πέρα για πέρα λάθος και σου ζητώ συγνώμη και προσωπικά που σε έβαλα σε όλο αυτόν το κόπο.

Το κατάλαβα απόλυτα και ήμουν και σίγουρος ότι θα το καταλάβαινες κι εσύ και χωρίς την παρέμβασή μου, απλώς έπρεπε να γίνει για να λειτουργήσει αποτρεπτικά για τους υπόλοιπους.


Το καταλαβαίνω ακόμα περισσότερο και επί του περιεχομένου, γιατί κι εγώ κι αν τον έχω υπερασπιστεί και ειδικά σε αυτό το θέμα.

Ωστόσο η πάγια θέση μου είναι ότι σε όλες τις επιθέσεις μίσου/φασισμού/οτιδήποτε σχετικό, πρέπει να παραμένουμε σταθεροί στα δικά μας πιστεύω και να απαντάμε επιμένοντας με αυτά. Δηλαδή να μη μεταχειριζόμαστε το ίδιο μέσο, γιατί αυτό πολλές φορές θα καθορίσει τελικά και το σκοπό.

Τουτέστιν, η απάντηση -για εμένα- σε οποιαδήποτε επίθεση κατά της ελευθερίας (όπως κάνει αυτός) είναι με περισσότερη ελευθερία.

Πχ. "Μπράβο Πέρο Άντιτς που εκδηλώνεις τα φασιστικά/ιμπεριαλιστικά σου ιδανικά, ώστε να τα γνωρίζουν όλοι που σε παρακολουθούν. Προσωπικά θα σου παρέχω το βήμα με όλες τις δυνάμεις μου για να συνεχίσεις να τα εκφράζεις και το ίδιο θα αγωνιστώ για να μην πραγματοποιηθούν ποτέ"

Κάπως έτσι το προσεγγίζω εγώ.


εχεις απόλυτο δίκιο, ετσι είναι η σωστή προσέγγιση και έτσι θέλω να προσεγγίζω όλα τα θέματα και εγώ. Απλά μιλησε πάρα πολύ το διαολεμένο συναίσθημα εκείνη την στιγμή γιαυτό παραφέρθηκα. Αν πιστεύετε ότι πρέπει να τιμωρηθώ για παραδειγματισμό θα το αποδεχθώ πάντως.

Όχι, εγω προσωπικά δεν το πιστεύω αυτό, άλωστε είμαι και πραγματιστής σε αρκετές καταστάσεις και θεωρώ ότι εδώ η λειτουργία επιτελέστηκε, οι τόνοι έπεσαν ακαριαία, συνεπώς δεν έχει ουσία τίποτα απολύτως περισσότερο.

οκ τοτε ευχαριστώ για την κατανόηση. Και καλή χρονιά να έχουμε


Στο μυξοκλάμα το δικό μου λοιπόν ζήτω μόνος μου να τιμωρηθώ γιατί το αξίζω και μου λές ... ελα μωρέ ενα edit είναι και τέλος. Καλά δεν συζητώ ότι αποδέχθηκες ότι το ποστ του άντιτς είναι όντως φασιστικό και δικαιολογείται η οργή μου, αλλα τελος πάντων. Δεν τον έβρισα επειδή είπε ότι είναι Μακεδόνας που είναι αναφέρετο δικαίωμα του στο κάτω κάτω, τον έβρισα γιατί τραγουδούσε για στρατούς που θα πάρουν την Θεσ/νικη. Οσο για την ευγένεια πίστεψε με υπήρξε σε μια περίοδο που έτρεφα μεγάλο σεβασμό απέναντι σου. Και ίσχυε για ένα μεγάλο διάστημα μέχρι που άρχισες το ποστ χαντ και τις παρερμηνείες και να κάνεις εισηγήσεις για μπαν μόνος σου εφευρίσκοντας ανύπαρκτους κανόνες.

Quote:
Μέτα ήταν όταν μπήκες να κάνεις το ξέπλυμα της χρυσής αυγής. Ξανά μανά τα ίδια όπως τώρα καλή ώρα. "Ναι, μεν, αλλά" και μετά "ναι αλλά αν έκαναν όμως οι άλλοι το τάδε" (λέω τώρα από μνήμης, γιατί θυμάμαι τις αντιδράσεις των παιδιών και σίγουρα υπήρχαν και χειρότερα) και στο τέλος η γνωστή πρακτική, αφού έχεις ανεβάσει την πίεση σε πόσους, α ου, μοντς πού είσαστε, μου επιτίθενται, δεν κάνετε τίποτα κλπ κλπ. Και φύγανε πάλι τα ban σε όσα παιδιά είχαν αντιδράσει.
Ψεμματα. Αν ειχα υπερασπιστεί την Χ.Α. θα είχα μπαναριστεί με συνοπτικές διαδικασίες. Αυτό που έλεγα και το υποστηρίζω ακόμα είναι να μην χαρακτηρίζει κάποιος φασίστα κάποπιον άλλον που διαφωνεί μαζί του. Για αυτό δεν έφαγα μπαν. Με τους mod τον darkling για την ακρίβεια ειχαμε σφαχτεί για τον αν θα έπρεπε να γίνει η όχι. Μπορει να στο επιβεβαιώσει και ίδιος στο κάτω κάτω. Θα σου πόσταρα τα τότε πόστ αλλά διάολε δεν τα βρίσκω πουθενά. Τρανή απόδειξη της συκοφαντίας σου το ότι δεν έφαγα κανένα μπαν και αυτό φαίνεται στον πίνακα των ποινών. Αντε μπράβο.

Quote:
Όπως ακριβώς και στην περίπτωση αυτή. Το έφαγε ήδη ο Rakos. Επειδή σε έχουμε «στοχοποιήσει» μάλλον.
H στοχοποίηση τεράστιε μου γίνεται απο εσένα. Εσυ τράβηξες λάικ ο darkling εκανε το ban. Μιλάς με αρχίδια άλλων ενώ εσύ τα περνας τα ποστ και λές και μπράβο. Αν και γενικά δεν συμφωνώ για μπάν σε τέτοια θέματα, μπορούσαν να γίνουν συστάσεις, και απόδειξη για αυτό δεν ζήτησα μπαν στο δευτερο πόστ του unity. Γκεγκε; Καλα για το δεύτερο μπάν που εισηγήθηκες επειδή μας έβριζαν εμενα και τον antonio ηταν για γέλια. Τσακωθήκαμε για τον σφαιρόπουλο, μας μπινελικώσαν και λές ότι φταίγαμε εμείς. 3 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ!!!!!!! Με κανένα αλλο χρήστη δεν έχει γίνει αυτό παρα μόνο με εμενα. Μαλιστα τότε επειδή είχα μιλήσει με τον σεμπ και απλά μου σύστησε να ρίξω τους τόνους και να επαναδιατυπώσω μια φράση γιατί κάποιοι την πήραν στραβά. Εχω το pm. Αλλά εσυ εκει να επαναδιατυπώνεις τι λέω και να λές τα δικά σου ενώ όλοι οι μοντ 3 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ είχαν δώσει το οκ. ΚΑι την τρίτη φορά; Επειδή πέρσι τέτοιο καιρό έλεγα ότι ο σφαιρόπουλος ουτε θα αξιοποιήσει κανενα πιτσιρικά, δεν θα παίξουμε καλό μπάσκετ και ότι ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΒΑΝΤΑ ΤΩΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΆΦΩΝ. Έβλεπα φαντάσματα και ήμουν εμμονικός σαν τον ρεντ γκας αρα μπαν. Και δεν βρίσκω τα ποστ γαμω τον μπελά μου, δεν ξέρω αν έχουν σβηστεί. Τες πα παμε και στο τελευταίο

Quote:
Κοινή συνισταμένη πάντως σε όλες τις περιπτώσεις, όπως το έγραψα, να εξοργίζεις πόσους κάθε φορά. Με αποτέλεσμα να πρέπει να ψαχνόμαστε να τιμωρήσουμε ανθρώπους που είναι μια χαρά γενικά εδώ μέσα επειδή μπαίνεις εσύ να ξεπλύνεις ό,τι εμετικό υπάρχει και δεν υπάρχει στον ντουνιά.

Από μένα τουλάχιστον δεν έχει άλλο.
Εξοργίζω κάποιους, κάποιοι αλλοι συμφωνούν. Και μπράβο στον μιγάδα (και όχι μονο σε αυτόν αλλά θέλω να κάνω ειδική αναφορά) που κάθησε και διαβασε και είπε ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ. Μπράβο όχι γιατί με στήριξε, στο κάτω κάτω δεν συμφωνεί με όλα, μπράβο του γιατί είχε τα @@ να το πεί τι λέω, (ενώ σιχαίνεται τις πολιτικές απόψεις μου και εχουμε σφαχτεί στο παρελθόν) και δεν είχε κανενα λόγο να το κάνει το αντίθετοι μάλιστα. Και θα ξανασφαχτούμε στο μέλλον, αλλά απο τέτοια άτομα όμως μονο κέρδη μπορείς να έχεις αν σφαχτείς στον διάλογο. Γιατι έχει μυαλό ανοιχτό όχι παρωπίδες να βάζει ταμπέλες και να χωρίζει τον κόσμο. Προτιμώ λοιπόν ενα ανοιχτό μυαλό να με βρίζει, γιατί ακόμα και τότε μονο κέρδη θα έχω, παρά να ανταλλάσσω φιλοφρονήσεις με κλειστόμυαλους. οκ;

Και για να το το κλείσω μακάρι να το τηρήσεις αυτή την φορά ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ! Υπαρχουν τόσοι μοντ χωρίς κόμπλεξ που μια χαρα κουβέντα πιάνουμε και μπορούμε να συνεννοηθούμε. Με εσενα έχω χάσει κάθε ελπίδα συνεννόησης είσαι εγκάθετος μαζί μου.
__________________
wherever law ends, tyranny begins

Last edited by DCS7; 25-09-2018 at 01:19.
DCS7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον DCS7:
Old 25-09-2018   #7148
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,640
Liked: 14,299
Likes: 80,763
Default

τα δυο σκηνικα δεν εχουν καμμια σχεση.
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
Old 25-09-2018   #7149
DCS7
Πεντάδα
 
DCS7's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 5,261
Liked: 7,471
Likes: 17,863
Default

Quote:
Originally Posted by Darkling View Post
τα δυο σκηνικα δεν εχουν καμμια σχεση.
ποια σκηνικά;
__________________
wherever law ends, tyranny begins
DCS7 is offline   Reply With Quote
Old 25-09-2018   #7150
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,640
Liked: 14,299
Likes: 80,763
Default

απαντηση στον kopitis ηταν

οσον αφορα το δικο σου, δεν ξερω πως εννοειτε την στοχοποιηση.
οτι δηλαδη ο buendia δε γουσταρει τιποτα απ οσα γραφεις και διαφωνει με ολα?
οκ, μπορει να συμβει οπως μπορει να συμβει και αντιστροφα.

δεν βλεπω καποιου ειδους στοχοποιηση.
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 13:09.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.