RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 27-09-2018   #7221
BabisKyr
Πεντάδα
 
BabisKyr's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Αθήνα
Posts: 9,481
Liked: 9,704
Likes: 37,235
Default

Quote:
Originally Posted by nrg15 View Post
Quote:
Originally Posted by BabisKyr View Post
Quote:
Originally Posted by μιγάδας View Post
αλλα ρε πούστη τόσος κόσμος γύρω γύρω, κανείς δεν πετάχτηκε να τους σταματήσει εκεί που τον βάραγαν ενόσω ήταν εγκλωβισμένος στη τζαμαρία; τι απάθεια ρε πούστη μου.
Γιατί εγώ νομίζω ότι το 90% όσων έβλεπαν live τα κλωτσίδια στο κεφάλι γούσταραν κάργα;
Οχι ρε παιδια! Τι λεμε τωρα;
Γιατί πέφτεις από τα σύννεφα; Δεν τα έχεις ξαναδεί όλα αυτά χιλιοπαιγμένα στο Ελλαδιστάν;
BabisKyr is offline   Reply With Quote
Old 27-09-2018   #7222
nrg15
Πεντάδα
 
nrg15's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 7,460
Liked: 16,068
Likes: 13,914
Default

Quote:
Originally Posted by BabisKyr View Post
Quote:
Originally Posted by nrg15 View Post
Quote:
Originally Posted by BabisKyr View Post
Quote:
Originally Posted by μιγάδας View Post
αλλα ρε πούστη τόσος κόσμος γύρω γύρω, κανείς δεν πετάχτηκε να τους σταματήσει εκεί που τον βάραγαν ενόσω ήταν εγκλωβισμένος στη τζαμαρία; τι απάθεια ρε πούστη μου.
Γιατί εγώ νομίζω ότι το 90% όσων έβλεπαν live τα κλωτσίδια στο κεφάλι γούσταραν κάργα;
Οχι ρε παιδια! Τι λεμε τωρα;
Γιατί πέφτεις από τα σύννεφα; Δεν τα έχεις ξαναδεί όλα αυτά χιλιοπαιγμένα στο Ελλαδιστάν;
Το 90% οχι ρε Μπαμπη! Δλδ μου λες οτι απο 10 ανθρωπους δικους μου οι 9 θα γουσταραν? Καταλαβαινεις πως το λεω!
Σιγουρα υπαρχουν και ζωα αλλα οχι κ ετσι!

Last edited by nrg15; 27-09-2018 at 15:41.
nrg15 is offline   Reply With Quote
Old 27-09-2018   #7223
sakis777
Εφηβικό
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 85
Liked: 7,541
Likes: 65
Default

Δυστυχως, η απαθεια αυτη ερμηνευεται..

https://en.wikipedia.org/wiki/Bystander_effect

Last edited by sakis777; 27-09-2018 at 22:07.
sakis777 is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to sakis777 For This Useful Post:
Old 27-09-2018   #7224
D.Rivers
Πεντάδα
 
D.Rivers's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Switzerland
Posts: 11,704
Liked: 16,722
Likes: 30,032
Default

Quote:
Originally Posted by μιγάδας View Post
μάλλον το μαγαζί έχει σύστημα ασφάλειας που κλείνει η πόρτα αν μπει κάποιος μέσα, το οποίο σύστημα ενεργοποιείται λογικά από τον μαγαζάτορα. ο οποίος λογικά το χε βάλει σε λειτουργία όσο άραζε με τον έτερο δολοφόνο.

ο κωστόπουλος λοιπόν μπήκε μέσα (κανείς δεν ξέρει γιατί) σε άθλια κατάσταση, κλείστηκε και μετά προσπάθησε να βγει με τον τρόπο που δείχνει το βίντεο. τα υπόλοιπα είναι γνωστά απ το βίντεο.

κανονικά δεν πρέπει να υπάρχει το παραμικρό ελαφρυντικό για τον μαγαζάτορα.

αλλα ρε πούστη τόσος κόσμος γύρω γύρω, κανείς δεν πετάχτηκε να τους σταματήσει εκεί που τον βάραγαν ενόσω ήταν εγκλωβισμένος στη τζαμαρία; τι απάθεια ρε πούστη μου.
Κι αυτός δηλαδή ενεργοποίησε το συναγερμό απ' έξω; Δηλαδή είχε βγει απέναντι με τον άλλο και κουβαλούσε μαζί το μαραφέτι που ενεργοποιεί το συναγερμό και κλείνει η πόρτα;

Αν ισχύει αυτό, οδηγούμαι στον παρακάτω συνειρμό. Μπαίνοντας κάποιος που δείχνει ακίνδυνος στο μαγαζί σου κι όντας εσύ απ' έξω, η λογική δε λέει ότι πας να δεις τι γίνεται και να εξυπηρετήσεις τον πελάτη; Αν έδειχνε δηλαδή ακίνδυνος, τότε με ποια λογική ο άλλος να κλείσει έναν πελάτη στο μαγαζί μέσα;

Το παραπάνω ερώτημα με οδηγεί σε άλλο συνειρμό. Μήπως μπήκε ο άλλος όντως με μαχαίρι κι ο ιδιοκτήτης βγήκε έξω τρέχοντας κι ενεργοποίησε το συναγερμό; Αποκλείστηκε αυτό σαν ενδεχόμενο ως τώρα από τις αρχές;


Προφανώς δεν ξέρω τι έγινε, δεν έχω καταλάβει καν πώς λειτούργησε ο συναγερμός. Ούτε παίρνω την πλευρά του ιδιοκτήτη. Ερωτήματα θέτω επειδή εξακολουθώ να μην έχω καταλάβει τι εγινε.
__________________

Last edited by D.Rivers; 27-09-2018 at 16:50.
D.Rivers is offline   Reply With Quote
Old 27-09-2018   #7225
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,615
Liked: 14,256
Likes: 80,564
Default

αυτες οι αποριες τι σημασια εχουν για το λιντσαρισμα?
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
Old 27-09-2018   #7226
μιγάδας
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 12,955
Liked: 2,549
Likes: 35,029
Default

Καμια. Αφορουν το αστυνομικό δελτίο.

Κατα τ αλλα, δεν ξερω κι εγω πώς κλειστηκε. Στην αρχη θεωρησα οτι ο μηχανισμος ειναι αυτόματος και ειχε ενεργοποιηθεί απο πριν. Αλλα δεν εχει πολυ νόημα αυτο γιατι τότε θα εγκλωβιζοταν ο καθε πελατης που θα εμπαινε ενόσω ελειπε ο μαγαζατορας.

Ο οποιος δεν μπορω να καταλαβω πώς ελειπε απο το μαγαζι του λες και ειναι περιπτερο. Τεσπα.

Τι συζηταμε τωρα....
__________________
Quote:
Originally Posted by ΣΦΙΝΑΣΚΑΠΑ
ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΟΥΤ, ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΕ ΝΕΚΡΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ, ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ, ΠΑΝΩ ΑΠΟ 500 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΜΠΑΣΚΕΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟ

Last edited by μιγάδας; 27-09-2018 at 17:45.
μιγάδας is offline   Reply With Quote
Old 27-09-2018   #7227
t0ny
Πεντάδα
 
t0ny's Avatar
 
Join Date: Sep 2012
Location: Netherlands
Posts: 3,217
Liked: 2,790
Likes: 6,983
Default

To μόνο που έχει σημασία είναι να αποδοθεί δικαιοσύνη αμερόληπτα και να μην φαγωθούμε στο εντωμεταξύ οξύνοντας τα πνεύματα η δίνοντας συνέχεια με έκτροπα πριν έχουμε όλα τα στοιχεία.

Το ότι έρχονται και αλλά στοιχεία συνεχώς είναι θετικό απ τη μια απ την άλλη το να σχολιάζουμε επ αυτών πριν τα δούμε συνολικά και κριθεί η αξιοπιστία τους συνεισφέρει μέν στο να γίνεται συζήτηση χωρίς όμως συμπεράσματα που είναι και το ζητούμενο.
__________________
Είμαι παιδί του πολέμου για αυτο έγινα και πολεμιστής στην καριέρα μου
t0ny is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον t0ny:
Old 27-09-2018   #7228
karapaparas
Πεντάδα
 
karapaparas's Avatar
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 2,800
Liked: 228
Likes: 8,330
Default

Το μαχαίρι αυτο τι ήταν μπούμερανγκ;
Ο δεύτερος μαλακας είπε στη δήλωση του ότι το πήρε απ' τα χέρια του ΖΚ και το πέταξε μέσα στο μαγαζί
Μετά βρέθηκε στα χέρια του αστυνομικού όπως φαίνεται στο τελευταιο βιντεο και μετά ξαναγυρισε στο μαγαζί μεσα
__________________
Quote:
Originally Posted by Jasone View Post
Karapaparas εχεις παίξει μπάσκετ εστω και σε αλάνα; Αν εχεις παίξει θα ξέρεις πως μετά την σημερινή έδρα, στην Ρωσία θα τους φανεί βόλτα στο πάρκο.
karapaparas is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to karapaparas For This Useful Post:
Old 27-09-2018   #7229
redglove
Administrator
 
redglove's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 21,860
Liked: 79,514
Likes: 59,771
Default

Quote:
Originally Posted by karapaparas View Post
Το μαχαίρι αυτο τι ήταν μπούμερανγκ;
Ο δεύτερος μαλακας είπε στη δήλωση του ότι το πήρε απ' τα χέρια του ΖΚ και το πέταξε μέσα στο μαγαζί
Μετά βρέθηκε στα χέρια του αστυνομικού όπως φαίνεται στο τελευταιο βιντεο και μετά ξαναγυρισε στο μαγαζί μεσα
Εξοστρακίστηκε - μα καλά ρε πούστη μου, πώς γίνεται να μην ξέρουμε βασικά πράγματα στη χώρα που γέννησε την επιστήμη της φυσικής; Και άντε στο σχολείο δεν τα μάθατε. Η υπόθεση Κορκονέα δεν δίδαξε τίποτα; Λίγος σεβασμός στους προγόνους ρε!
__________________
Quote:
Originally Posted by Apostolot View Post
παναγία βόηθα
Quote:
Originally Posted by KingJames View Post
Στροματσονι Αλαφουζος Μπογδανος
Quote:
Originally Posted by Sot_7 View Post
αν δεν πατήσει λεγκο και τραυματιστεί
redglove is online now   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον redglove:
Old 27-09-2018   #7230
redglove
Administrator
 
redglove's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 21,860
Liked: 79,514
Likes: 59,771
Default

Quote:
Originally Posted by t0ny View Post
Το ότι έρχονται και αλλά στοιχεία συνεχώς είναι θετικό απ τη μια απ την άλλη το να σχολιάζουμε επ αυτών πριν τα δούμε συνολικά και κριθεί η αξιοπιστία τους συνεισφέρει μέν στο να γίνεται συζήτηση χωρίς όμως συμπεράσματα που είναι και το ζητούμενο.
Σ'αυτήν την πρόταση είναι όλη η ουσία της μανούρας που έγινε εδωμέσα: Κάποιοι έβγαλαν συμπεράσματα χωρίς να έχουν όλα τα στοιχεία. Κι έπειτα τους κακοφάνηκε που κάποιοι άλλοι τους το υπέδειξαν με έντονο τρόπο και αρχίσαμε τα περί γνωστών-αγνώστων, κύκλων και κουκουλοφόρων.
__________________
Quote:
Originally Posted by Apostolot View Post
παναγία βόηθα
Quote:
Originally Posted by KingJames View Post
Στροματσονι Αλαφουζος Μπογδανος
Quote:
Originally Posted by Sot_7 View Post
αν δεν πατήσει λεγκο και τραυματιστεί
redglove is online now   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον redglove:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 18:54.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.