RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-08-2019   #3091
damianos
Πεντάδα
 
damianos's Avatar
 
Join Date: Apr 2013
Location: Koridallos
Posts: 6,203
Liked: 25,501
Likes: 26,655
Default

Από το λίγο τένις που έχω παρακολουθήσει, έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι είναι από τα πιο απαιτητικά σε πνευματικό επίπεδο αθλήματα, και εκεί είναι που πάσχει σοβαρά ο Τσιτσιπάς κατά τη γνώμη μου. Βλέπεις τους big3 και νομίζεις ότι βλέπεις ρομπότ με ρακέτες. Ίσως βέβαια με τα χρόνια να το βελτιώσει το συγκεκριμένο κομμάτι.
damianos is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον damianos:
Old 28-08-2019   #3092
rednorth7
Πεντάδα
 
rednorth7's Avatar
 
Join Date: Jan 2014
Location: Σαλόνικα
Posts: 9,939
Liked: 36,788
Likes: 24,003
Default

Εννοειται οτι ειναι, εννοειται οτι πασχει, εννοειται οτι οι big3 ειναι ρομποτ. Δε νοειται να εισαι σε αυτο το επιπεδο και να λες αρχικα οτι δε βρισκεις κινητρο. Ρε μαλακα πλακα μας κανεις; Ο Φεντερερ τα εχει παρει ολα απο 10 φορες ξερω γω, ειναι 37 χρονων και συνεχιζει να εχει κινητρο.

Δε γινεται να ασχολεισαι με vlog, αυτοκινητα κλπ και να εισαι συγκεντρωμενος στο επιπεδο που απαιτει το αθλημα. Ο Τσιτσιπας ειχε τρομερη συγκεντρωση μεσα στα ματς στο καλο του διαστημα. Μολις χαλαρωσε και αρχισε να ασχολειται με συνεντευξεις, vlogs κλπ αρχισε η κατρακυλα.

Μικρος ειναι, θα το βρει ξανα και ελπιζω να το κρατησει.
__________________
Quote:
Originally Posted by JoeThrylos View Post
Ιδιο χρονο ο Σλουκας με τον παλαιμαχο. [...] Αλλος ειναι αφαντος αλλα πρεπει να παιζει με το ζορι ομως. [...] και τον τυπο που δεν λεει να το κοψει στο παγκο.
rednorth7 is offline   Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to rednorth7 For This Useful Post:
Old 28-08-2019   #3093
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Quote:
Originally Posted by damianos View Post
Από το λίγο τένις που έχω παρακολουθήσει, έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι είναι από τα πιο απαιτητικά σε πνευματικό επίπεδο αθλήματα, και εκεί είναι που πάσχει σοβαρά ο Τσιτσιπάς κατά τη γνώμη μου. Βλέπεις τους big3 και νομίζεις ότι βλέπεις ρομπότ με ρακέτες. Ίσως βέβαια με τα χρόνια να το βελτιώσει το συγκεκριμένο κομμάτι.
Εγώ θα το πάω ένα βήμα παραπέρα και θα πω ότι είναι το πιο απαιτητικό πνευματικά άθλημα, ειδικά αν το κοιτάξουμε στο βάθος μιας αγωνιστικής σεζόν και μιας καριέρας.

Το φοβερό είναι ότι ο Τσιτσιπάς δεν πάσχει σοβαρά σε αυτό που λες.. ίσα ίσα που από τους παίχτες της νέας γενιάς είναι ίσως ο δυνατότερος στο πνευματικό κομμάτι. Απλά οι big3 είναι τόσο αδιανόητα big και πεισματάρηδες στο να είναι συνέχεια παρόντες στην κορυφή, ακόμα και στα 30φεύγα τους, που πάλι μπροστά τους δείχνει - όπως και όλοι οι υπόλοιποι - αδύναμος. Και αυτό όχι τόσο σε ένα μεμονωμένο ματς, καθώς τον έχουμε δει ότι μπορεί να τους ματσάρει (μετράει σημαντικές νίκες εναντίον και των τριών), αλλά στο σύνολο της πορείας μιας σεζόν.. μιας και αυτή η σταθερότητα στην κορυφή, αυτή η κυριαρχία που έχουν επιβάλλει 15 γεμάτα χρόνια τώρα ο Φέντερερ, ο Ναδάλ και ο Τζόκοβιτς πραγματικά δεν έχει ξαναγίνει. Οι τύποι έχουν γκρεμίσει τα όνειρα κάποιων δεκάδων, μην πω εκατοντάδων πολύ ταλαντούχων παιχτών, και συνεχίζουν... Αυτός είναι και ο λόγος που ο Μάρεϋ αξίζει να θεωρείται μεγάλος, γιατί για μια δεκαετία ήταν το 4ο μέλος αυτού του γκρουπ, και έφτασε να βρίσκεται μέχρι και το νούμερο 1 κάποια στιγμή.

Last edited by Dude; 28-08-2019 at 15:07.
Dude is offline   Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Dude For This Useful Post:
Old 28-08-2019   #3094
DCS7
Πεντάδα
 
DCS7's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 5,261
Liked: 7,470
Likes: 17,863
Default

Το πρόβλημα του τσιτσι είναι ότι αντί να παίζει τένις κάθεται και σαλιαριζει με την σακαρη. Από τότε που ξεκίνησε αυτή η ιστορία αυτή ανέβηκε και αυτός έπεσε. Αν σταματήσει να κάνει τον Τέντι μπόι και αφήσει τα κοριτσακια ήσυχα και επικεντρωθεί στο τένις εύκολα το έχει το no5
__________________
wherever law ends, tyranny begins
DCS7 is offline   Reply With Quote
Old 28-08-2019   #3095
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,302
Liked: 51,005
Likes: 123,186
Default

Quote:
Originally Posted by Dude View Post
Quote:
Originally Posted by damianos View Post
Από το λίγο τένις που έχω παρακολουθήσει, έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι είναι από τα πιο απαιτητικά σε πνευματικό επίπεδο αθλήματα, και εκεί είναι που πάσχει σοβαρά ο Τσιτσιπάς κατά τη γνώμη μου. Βλέπεις τους big3 και νομίζεις ότι βλέπεις ρομπότ με ρακέτες. Ίσως βέβαια με τα χρόνια να το βελτιώσει το συγκεκριμένο κομμάτι.
Εγώ θα το πάω ένα βήμα παραπέρα και θα πω ότι είναι το πιο απαιτητικό πνευματικά άθλημα, ειδικά αν το κοιτάξουμε στο βάθος μιας αγωνιστικής σεζόν και μιας καριέρας.

Το φοβερό είναι ότι ο Τσιτσιπάς δεν πάσχει σοβαρά σε αυτό που λες.. ίσα ίσα που από τους παίχτες της νέας γενιάς είναι ίσως ο δυνατότερος στο πνευματικό κομμάτι. Απλά οι big3 είναι τόσο αδιανόητα big και πεισματάρηδες στο να είναι συνέχεια παρόντες στην κορυφή, ακόμα και στα 30φεύγα τους, που πάλι μπροστά τους δείχνει - όπως και όλοι οι υπόλοιποι - αδύναμος. Και αυτό όχι τόσο σε ένα μεμονωμένο ματς, καθώς τον έχουμε δει ότι μπορεί να τους ματσάρει (μετράει σημαντικές νίκες εναντίον και των τριών), αλλά στο σύνολο της πορείας μιας σεζόν.. μιας και αυτή η σταθερότητα στην κορυφή, αυτή η κυριαρχία που έχουν επιβάλλει 15 γεμάτα χρόνια τώρα ο Φέντερερ, ο Ναδάλ και ο Τζόκοβιτς πραγματικά δεν έχει ξαναγίνει. Οι τύποι έχουν γκρεμίσει τα όνειρα κάποιων δεκάδων, μην πω εκατοντάδων πολύ ταλαντούχων παιχτών, και συνεχίζουν... Αυτός είναι και ο λόγος που ο Μάρεϋ αξίζει να θεωρείται μεγάλος, γιατί για μια δεκαετία ήταν το 4ο μέλος αυτού του γκρουπ, και έφτασε να βρίσκεται μέχρι και το νούμερο 1 κάποια στιγμή.
Και ο Στανιμαλ απο διπλα. Σε λιγα χρονια θα ακουν και θα διαβαζουν οι νεοτεροι φαν του αθληματος οτι ενας Στανισλας Βαβρινκα πηρε 3 GS στην εποχη που επαιζαν τα 3 τερατα (+τον Μαρει) και δεν θα το πιστευουν. Μεχρι να δουν φυσικα μερικα στιγμιοτυπα απο το παιχνιδι του.

Last edited by Eleni7; 28-08-2019 at 21:58.
Eleni7 is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Eleni7 For This Useful Post:
Old 28-08-2019   #3096
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Ο Στάνιμαλ είναι μεγάλος, αλλά την κυριαρχία τους συνολικά δεν την απείλησε... μέχρι το νούμερο 3 της κατάταξης κατάφερε να ανέβει, ενώ ας πούμε και ο τίμιος εργάτης Νταβίντ Φερρέρ έχει καταφέρει να φτάσει μέχρι και το νούμερο 2 πάλι μέσα στην εποχή τους.
Ο Μάρεϋ τώρα είναι άλλο καπέλο, σαφώς πιο πάνω σαν καριέρα... και το έχει δηλώσει και ο ίδιος ο Βαβρίνκα, που ήθελε να τους φτάσει σε επίπεδο consistency στην κορυφή, αλλά δεν τα κατάφερε ποτέ. Απλά το 100% του είναι κι αυτουνού εκεί ψηλά.. αδιανόητος καυλέας.

Last edited by Dude; 28-08-2019 at 22:42.
Dude is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Dude:
Old 28-08-2019   #3097
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,302
Liked: 51,005
Likes: 123,186
Default

Κυριαρχια σιγουρα δεν απειλησε, αλλα το να παρει 3 GS σε αυτη την era κατ' εμε αντιστοιχει με 10 GS αλλης εποχης. Τετοιο επιπεδο επιτευγματος.
Eleni7 is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Eleni7 For This Useful Post:
Old 29-08-2019   #3098
adespotos
Πεντάδα
 
Join Date: May 2012
Posts: 545
Liked: 3,739
Likes: 893
Default

Quote:
Originally Posted by Dude View Post
Quote:
Originally Posted by damianos View Post
Από το λίγο τένις που έχω παρακολουθήσει, έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι είναι από τα πιο απαιτητικά σε πνευματικό επίπεδο αθλήματα, και εκεί είναι που πάσχει σοβαρά ο Τσιτσιπάς κατά τη γνώμη μου. Βλέπεις τους big3 και νομίζεις ότι βλέπεις ρομπότ με ρακέτες. Ίσως βέβαια με τα χρόνια να το βελτιώσει το συγκεκριμένο κομμάτι.
Εγώ θα το πάω ένα βήμα παραπέρα και θα πω ότι είναι το πιο απαιτητικό πνευματικά άθλημα, ειδικά αν το κοιτάξουμε στο βάθος μιας αγωνιστικής σεζόν και μιας καριέρας.

Το φοβερό είναι ότι ο Τσιτσιπάς δεν πάσχει σοβαρά σε αυτό που λες.. ίσα ίσα που από τους παίχτες της νέας γενιάς είναι ίσως ο δυνατότερος στο πνευματικό κομμάτι. Απλά οι big3 είναι τόσο αδιανόητα big και πεισματάρηδες στο να είναι συνέχεια παρόντες στην κορυφή, ακόμα και στα 30φεύγα τους, που πάλι μπροστά τους δείχνει - όπως και όλοι οι υπόλοιποι - αδύναμος. Και αυτό όχι τόσο σε ένα μεμονωμένο ματς, καθώς τον έχουμε δει ότι μπορεί να τους ματσάρει (μετράει σημαντικές νίκες εναντίον και των τριών), αλλά στο σύνολο της πορείας μιας σεζόν.. μιας και αυτή η σταθερότητα στην κορυφή, αυτή η κυριαρχία που έχουν επιβάλλει 15 γεμάτα χρόνια τώρα ο Φέντερερ, ο Ναδάλ και ο Τζόκοβιτς πραγματικά δεν έχει ξαναγίνει. Οι τύποι έχουν γκρεμίσει τα όνειρα κάποιων δεκάδων, μην πω εκατοντάδων πολύ ταλαντούχων παιχτών, και συνεχίζουν... Αυτός είναι και ο λόγος που ο Μάρεϋ αξίζει να θεωρείται μεγάλος, γιατί για μια δεκαετία ήταν το 4ο μέλος αυτού του γκρουπ, και έφτασε να βρίσκεται μέχρι και το νούμερο 1 κάποια στιγμή.
Με 2 λέξεις συνέπεια και διάρκεια
adespotos is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to adespotos For This Useful Post:
Old 29-08-2019   #3099
redglove
Administrator
 
redglove's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 21,888
Liked: 79,653
Likes: 59,950
Default

Αν θέλουν οι δικοί του να του φτιάξουν χαρακτήρα για Top3 ας του κανονίσουν του Τσιτσιπά να περάσει κάνα καλοκαιρινό πενταήμερο στο ίδιο μέρος με τον Σπανούλη.
__________________
Quote:
Originally Posted by Apostolot View Post
παναγία βόηθα
Quote:
Originally Posted by KingJames View Post
Στροματσονι Αλαφουζος Μπογδανος
Quote:
Originally Posted by Sot_7 View Post
αν δεν πατήσει λεγκο και τραυματιστεί
redglove is online now   Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to redglove For This Useful Post:
Old 02-09-2019   #3100
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Boom (έστω και με εγκατάλειψη Νόλε)


Ωραίο αντάμωμα στα προημιτελικά μεταξύ Σταν και του αγριεμένου που είναι ο καλύτερος παίχτης φέτος έξω από τους 3

Last edited by Dude; 02-09-2019 at 13:48.
Dude is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Dude For This Useful Post:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 03:21.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.