RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-03-2017   #3981
Άγιος Πέτρος
Πεντάδα
 
Άγιος Πέτρος's Avatar
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 11,898
Liked: 34,103
Likes: 48,836
Default

jammin.gr


Jammin ρε φίλε
Άγιος Πέτρος is offline   Reply With Quote
Old 21-03-2017   #3982
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,633
Liked: 14,277
Likes: 80,727
Default

χαχαχαχα και ειδα τον Παναγιωτοπουλο πριν 3 μερες, σε σταντ απ με Σταροβα.
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Darkling:
Old 21-03-2017   #3983
Chrisk7
Πεντάδα
 
Chrisk7's Avatar
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 10,388
Liked: 6,502
Likes: 30,047
Default

ελα ρε σοβαρα???

που????
__________________
Seven deadly sins
Seven ways to win
Seven holy paths to hell
And your trip begins
Chrisk7 is online now   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Chrisk7:
Old 21-03-2017   #3984
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,633
Liked: 14,277
Likes: 80,727
Default

αντε γεια ρε
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
Old 21-03-2017   #3985
tarlac827
Πεντάδα
 
tarlac827's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Lefkada-Koridallos
Posts: 948
Liked: 3,589
Likes: 2,564
Default

Quote:
Originally Posted by Darkling View Post
Κριμα που πηγε καπως χαμενη αυτη η συναυλια (αν και ηταν πρωτη φορα που εβλεπα Maiden οποτε ΔΕΝ ΕΝΙΩΘΑ), γιατι ειχε εξαιρετικοτατο setlist, προοπτικες να ηταν τρομερα σουπερ.

αλλα ειδικα μετα το φτυσιμο (που ηταν στην αρχη κιολας, καπου 3ο-4ο κομματι), οι Maiden ηταν εμφανως πιο ξενερωμενοι. Επαγγελματιες μεχρι το τελευταιο σεκοντ βεβαια αλλα θα ηταν αλλιως αν.


Στα κους κους της μερας να σημειωσουμε και το απεριγραπτο θαψιμο που ειχε ριξει σ ολη τη συναυλια το Metal Hammer. Κατι ειχε παιχτει εκει 100%, καποια χαρη δε τους κανανε. χαχα.
'Εχοντας μεγαλώσει με τους δισκους των Maiden, αυτή η συναυλία ήταν ορόσημο στο να μην ξανασχοληθώ ποτέ μαζί τους ...
Κάτι ο απαράδεκτος και χαμηλής έντασης!!!! ήχος (δεν άκουγα καμία κιθάρα-ήμουν κερκιδα 30 μέτρα από stage)....
κάτι οι φτυσιές ...
Αλλά περισσότερο γιατί ο απαράδεκτος Dickinson με το ''in my country motherfuckers we...we...we" που με ξενέρωσε γιατί μας τσουβάλιασε όλους για 2-3 μ@λ@κες....και μετά αισθάνόμουν οτι απλώς διεκπαίρεωσε τη συναυλία - χωρίς συναίσθημα..(Καμία σχέση με την επόμενη συναλία στο ελληνικο-που σκίστηκε)...Επαγγλεματίας-Ναι, όχι όμως καλός επαγγελματίας κατ'εμε εκεινο το βράδυ..

Ακόμα και ο Παναγιωτόπουλος στο jamming το είχε θίξει και θυμάμαι να λέει κάτι σαν "έκανε λες και δεν έχει πάει ποτε σε heavy metal συναυλία, πως τέτοια περιστατικά είναι σύνηθες στην Μ.Βρετανία και θα πρέπε να είναι πιο ψυχραιμος και να αφήσει την ασφάλεια να τους απομακρύνει"
tarlac827 is offline   Reply With Quote
Old 21-03-2017   #3986
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,633
Liked: 14,277
Likes: 80,727
Default

δεν μπορω να ξερω τι εγινε τοτε και σιγουρα, την ολη φασαρα. ισως ειναι πιθανο να ηταν ηδη σπασμενοι απ τα καπνογονα, τα οποια ηταν οντως υπερβολικα πολλα. απ την αλλη ηταν πολλα και στη ριζουπολη το 1999 οταν τριτο κομματι του σετλιστ ακουστηκε το αρχικο ριφφ του Μαστερ οφ Παππετς και ο Χετφιλντ δεν εδειξε να ενοχλειται ουτε δευτερολεπτα.

βεβαια στο Περιστερι ηταν τουλαχιστον πενταπλασιο το νουμερο. δεν ξερω.

οντως μετα ηταν διεκπεραιωτικος. Αλλα απο κει και περα σε οσες συναυλιες του εχω παει ηταν πολυ κομπλε.
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Darkling For This Useful Post:
Old 21-03-2017   #3987
tarlac827
Πεντάδα
 
tarlac827's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Lefkada-Koridallos
Posts: 948
Liked: 3,589
Likes: 2,564
Default

Quote:
Originally Posted by Darkling View Post
το αρχικο ριφφ του Μαστερ οφ Παππετς ...
Αφού δε έπαθα τότε καρδιακό επεισόδιο είμαι σε καλό δρόμο....μου είχαν κοπεί ανάσες σφυγμοί.... τα χα δει όλα απ' το κοπάνημα
tarlac827 is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to tarlac827 For This Useful Post:
Old 21-03-2017   #3988
dora7
Πεντάδα
 
dora7's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Περισσός & Εύβοια
Posts: 21,296
Liked: 61,317
Likes: 23,757
Default

Quote:
Originally Posted by tarlac827 View Post
Quote:
Originally Posted by Darkling View Post
το αρχικο ριφφ του Μαστερ οφ Παππετς ...





Αφού δε έπαθα τότε καρδιακό επεισόδιο είμαι σε καλό δρόμο....μου είχαν κοπεί ανάσες σφυγμοί.... τα χα δει όλα απ' το κοπάνημα


Πρώτη μου συναυλία Metallica και ορόσημο για τη μεταλλική ζωή μου πριν και μετά το εγκεφαλικό....τελεια!!!!!! Monster απλά περίμενα να φυγουν χαχαχα
__________________
Live the Life....

Αυτό άλλωστε είναι ο Ολυμπιακός. Κάθε φορά που πέφτεις, να σηκώνεσαι πιο δυνατός
Βασιλης Σπανουλης
dora7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον dora7:
Old 21-03-2017   #3989
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,633
Liked: 14,277
Likes: 80,727
Default

Quote:
Originally Posted by dora7 View Post
Monster απλά περίμενα να φυγουν χαχαχα
παγωμενο το ατσαλι στα σωθικα μου...
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Darkling For This Useful Post:
Old 21-03-2017   #3990
Kharnee
Πεντάδα
 
Kharnee's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 1,377
Liked: 23,030
Likes: 10,618
Default

Quote:
Originally Posted by tarlac827 View Post
Quote:
Originally Posted by Darkling View Post
το αρχικο ριφφ του Μαστερ οφ Παππετς ...
Αφού δε έπαθα τότε καρδιακό επεισόδιο είμαι σε καλό δρόμο....μου είχαν κοπεί ανάσες σφυγμοί.... τα χα δει όλα απ' το κοπάνημα
Κάγκελο από την ώρα που άνοιξαν οι πόρτες, ημιλιπόθυμος μετά το δεύτερο ρεφρέν του Master, έχοντας να πιω νερό από τις 15:00, θυμάμαι να αναρωτιέμαι αν θα το παίξουν όλο ή θα το κόψουν (όπως έκαναν στην προηγούμενη περιοδεία). Δέκα λεπτά μετά ήμουν πάνω(!) σε μία χημική τουαλέτα για να απολαύσω με fresh air την υπόλοιπη συναυλία.

Για Maiden στο Περιστέρι, οι προσδοκίες ήταν μεγάλες (λόγω επιστροφή Ντικινσον και Σμιθ +3 κιθάρες), όπως και η απογοήτευση για τον μπουκωμένο ήχο που είχαν οι κιθάρες, με ένα μπάσο να καλπάζει. Εισιτήριο φωτοτυπία, όλη η παρέα. Κι ενώ όλοι τα ειχαν βγάλει ιδιο χαρτί μπρος πισω, εγώ (ο έξυπνος), θέλοντας να το πετύχω ακριβώς ίδιο, με πιο χοντρό χαρτί, τύπωσα ξεχωριστά το μπροστά και το πίσω. Τα κόλλησα, άνοιξα τις τρύπες της θεώρησης με βελόνα, ΑΛΛΑ, είχα βάλει κόλλα γύρω γύρω στο χαρτί... Αποτέλεσμα, όταν ήμασταν έξω από το γήπεδο, σκίζοντάς το λίγο στην άκρη (όπως κάναμε για να μην μας το πετσοκόψουν όσοι τα έσκιζαν), το εισιτήριο μου άνοιξε στα δύο.... Το κρατούσα με όλη την παλάμη για να μην το καταλάβει ο τυπάς στον έλεγχο... Ε, το κατάλαβε, αλλά του πήρε 2-3 δευτερόλεπτα... ποιος να κάθεται να κυνηγάει τώρα...

υγ Σωστά λέει ο Νταρκ, Slayer κλειστό Περιστέρι, λίγο μετά (Δεκέμβριο αν θυμαμαι καλά), Ντίκινσον σόλο, περιοδεία Chemical Wedding, πάλι στο κλειστό, και μετά επανασύνδεση με Maiden κανα χρόνο μετά στο ανοιχτό.



__________________

Last edited by Kharnee; 21-03-2017 at 11:19.
Kharnee is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Kharnee For This Useful Post:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 20:22.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.