RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 27-09-2019   #6191
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Τελευταία σεζόν και επισήμως, 16 επεισοδίων... 25 Οκτωβρίου το πρώτο μισό, 31 Γενάρη το δεύτερο.
Dude is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Dude For This Useful Post:
Old 28-09-2019   #6192
DESO
Πεντάδα
 
DESO's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 1,675
Liked: 4,453
Likes: 4,390
Default

Quote:
Originally Posted by userNOname7 View Post
Eχει δει κάνεις το Locked up; είμαι ήδη στην τρίτη σεζόν... αρκετά καλό μπορώ να πω

[/url]
Δυνατή η Μισάντει από τα Lidl .
DESO is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to DESO For This Useful Post:
Old 05-10-2019   #6193
duda-agelopouloi-v-span
Πεντάδα
 
duda-agelopouloi-v-span's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
Posts: 12,201
Liked: 69,493
Likes: 32,656
Default

Quote:
Originally Posted by rakos View Post
μπροστα στη τελευταια σεζον του GOT, αυτη του Λοστ θα πρεπε να παρει οσκαρ.
μιας και το τελειωσα χθες το λοστ(νωρις το θυμηθηκα) παιρνω αφορμη απο αυτο το σχολιο να πω οτι δεν με χαλασε τοσο το τελος.Αυτο που δεν μου αρεσε ηταν οτι δωσανε στον καπνο την μορφη του λοκ και ηθελα να ξεκαθαρισουν λιγο παραπανω καποια πραγματα σε σχεση με το τι απεγιναν μετα τον θανατο τζακ οι χιουγκο μπεν αλλα σαν μηνυμα που αφησε δεν με χαλασε
Γενικα σαν σειρα για μενα η κορυφαια που εχω δει(δεν εχω δει και πολλες για να ειμαι ειλικρινης)

επισης got δεν εχω δει αλλα μιλησες στην καρδια μου
Quote:
Originally Posted by LFO View Post
Quote:
Originally Posted by trust in who we are View Post
Μη μιλάτε για το τέλος του GOT .. ΠΟΝΑΕΙ
Δεν καταλαβαινω γιατι δεν σας αρεσε το τελος του GOT.

Ποιος δλδ επρεπε να παρει το πρωταθλημα;

Η Δρακομουνα που πηδηξε κάθε πολεμιστη που βρηκε στο δρομο της για να παρει το know how, μαζεψε ολο το cash flow που ειχαν οι λαοι, εκανε γαματη regular season και μολις μπηκανε τα πλειοφ εχανε από ένα δρακο σε κάθε σειρά αγωνων; Η ΤΣΣΚΑ του Γουεστερος; Δεν νομιζω..

Να το επαιρνε η Σερσι η βαζελα που γαμιοταν με ολους ακομη και με το σοι της και ειχε ρουφιανους και μισθοφορους σε ολη της ομοσπονδιες , που σκοτωνε ολες τις οικογενειες, συγνωμη ομαδες του Γουεστερος αλλα στο κρισιμο ματς της τον φορεσαν μεσα στο σπιτι μεσα στο σπιτακι της; Ετσι θα γινοσουν πρωταθλητρια μαρη; Μεσα στην υπογα χαθηκες μωρη μαλακο που ηθελες και κουπα στο κερμα της Χουντας των Λανιστερ παιδι…

Να το επαιρνε η Σανσα ; Γελαω που το σκεφτομαι και μονο,

Να το επαιρνε η Αρυα; Μα το θεό τους Ουρουγουανους τους αγαπαμε για τα εγκληματα που κανουν στις 4 γραμμες αλλα δεν θελουμε να τους δουμε πρωταθλητες ποτε….

Να το επαιρνε ο Γιαννης ο Σλουκας; Που τον καναμε ανθρωπο, τον αναστησαμε (παικτικα παντα) και στην πρωτη ευκαιρια την εκανε στα ξενα κα την ειδε ηγέτης; Που του τα δωσαμε όλα να γυρισει και να κανει γενικο κουμαντο αυτος αλλα προτιμησε την πλουσια απεναντι , την κορη του τρελου, την φαρμακομουνα; ΒΓΕΣ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΟΙΧΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΠΟΣΟ ΣΕ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΟΙ ΝΤΟΘΡΑΚΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΣΠΙΛΟΙ!!

Να το επαιρναν οι παγοκωλονες του βορρά; Που μαζεψε ο σκυλομουρης κάθε τυχαρπαστο στο δρομο του , τον εκανε σαν τα μουτρα του και τους υποσχεθηκε ότι αν κατεβουν μεχρι το Κινγς Λαντινγκ θα παρουν ολοι δωρο συνδρομη στο PAOK TV?

ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ να το παρει λοιπον ο ΓΑΥΡΑΡΟΣ ο Μπραν , ΛΟ-ΓΙ-ΚΟ-ΤΑ-ΤΟ . ο Μπραν εφαγε ολο το αγγουρι , όπως το ετρωγε ο Ολυμπιακος Μπισι τοσα χρονια μαγκες…το εριξαν κατω και τον διελυσαν, του κλωτσου και του μπατσου, εφαγε χρονια την εξορια να παιζει με κάθε καφενειο με συμπαικτες για τον πουτσο , στα κρυα και στα χιονια του Κορυδαλλου του Γουεστερος, στην πλατη του Γκουλιας όλα αυτά. Και όταν ηλθε η ωρα να σηκωσει κεφαλι ηταν εκει , πηρε την πασα από τον κοντο αλλα με μια πουτσα να σπανουλη της σειρας Τιριον και το καρφωσε στα χασομερια χωρις να προλαβει κανεις να πει κουβεντα, κατω από τα ρανταρ , το underdog της διοργανωσης, ποσο πιο AGAINST ALL ODDS θελετε ρε χουπηδες για να του δωσετε το respect που αξιζε;

(θα πει καποιος ότι παρομοιαζω Μπραν με Πριντεζη αλλα δεν ηθελα να υπονοησω ποτε ότι ο Γιωργαρος παιζει σαν αναπηρος 3 σεζον τωρα, μακρια από εμενα τετοιες σκεψεις…)
__________________
Quote:
Originally Posted by iliasp87 View Post
Που να βρίσκεις τις πουτσότριχες του αγραβάνη στο μαξιλάρι σου
Quote:
Originally Posted by Achilles View Post
κλεισαν οι θεσεις στην αδριατικη , πουτανας γιοι παναθηναικοι

Last edited by duda-agelopouloi-v-span; 05-10-2019 at 05:47.
duda-agelopouloi-v-span is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον duda-agelopouloi-v-span:
Old 09-10-2019   #6194
dora7
Πεντάδα
 
dora7's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Περισσός & Εύβοια
Posts: 21,296
Liked: 61,317
Likes: 23,757
Default

τωρα ειδα το ποστ του LFO

ΓΑΜΗΣΕΣ ΓΙΩΡΓΟ
__________________
Live the Life....

Αυτό άλλωστε είναι ο Ολυμπιακός. Κάθε φορά που πέφτεις, να σηκώνεσαι πιο δυνατός
Βασιλης Σπανουλης
dora7 is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to dora7 For This Useful Post:
Old 31-10-2019   #6195
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

"Bojack Horseman" πρώτο μισό της τελευταίας σεζόν εξαιρετικότατο, μιλάμε για μοναδικά πνευματώδη σειρά που έχει γράψει με χρυσά γράμματα το όνομά της στην τηλεοπτική ιστορία. Μένει μόνο το κερασάκι στην τούρτα πια.. αναμένουμε λίγους μήνες μέχρι Γενάρη.

"The Deuce" όπως λογικά θα περίμενε κανείς τέλειωσε με μελαγχολικό τρόπο. Όλη η σειρά ήταν μια καλλιτεχνία 3 περιόδων στην καρδιά της Νέας Υόρκης από αρχές 70's μέχρι μέσα 80's, με σπουδαίες και γενναίες ερμηνείες από όλο το καστ.

"Better Call Saul" το είδα επιτέλους, και το μόνο που έχω να πω είναι πως είναι απίθανο το πώς κατάφεραν να δημιουργήσουν μία τόσο δυνατή spin-off σειρά με τόσο αιχμηρό γράψιμο και ενδιαφέροντες χαρακτήρες (respect στον μίστερ Gilligan). Χωρίς ίχνος υπερβολής, σειρά αντίστοιχης αξίας με Breaking Bad (διαφορετική από την άποψη ότι έχει περισσότερους σε αριθμό αξιόλογους χαρακτήρες, και λιγότερο δραματική κλιμάκωση), και μένει να δούμε την εξέλιξη.

Όλες οι παραπάνω σειρές καθαρά 10ρια in my book, ενώ απογοήτευση των τελευταίων μηνών θα έλεγα τη δεύτερη σεζόν του "The Terror" (που δεν άντεξα καν να την τελειώσω). Σαν ιδέα δεν φάνταζε άσχημη, αλλά στην εκτέλεση έγινε από νωρίς μονότονη και κάπως κακοφτιαγμένη. Με λίγα λόγια η φάση θύμισε διαφορά σεζόν από σεζόν στο "True Detective".
Dude is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Dude For This Useful Post:
Old 01-11-2019   #6196
bukowski7
6ος Παίκτης
 
bukowski7's Avatar
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 350
Liked: 216
Likes: 1,283
Default

Quote:
Originally Posted by DESO View Post
Quote:
Originally Posted by userNOname7 View Post
Eχει δει κάνεις το Locked up; είμαι ήδη στην τρίτη σεζόν... αρκετά καλό μπορώ να πω

[/url]
Δυνατή η Μισάντει από τα Lidl .
Το έχω τελειώσει, rizos (κατσαρή) θέλω το επόμενο παιδί του Σπανούλη να είναι από σένα (συγγνώμη Ολυμπία)
__________________
"Baby"
I said
"I'm genius but nobody knows it, but me"


"What matters most is how well you walk through the fire"

"Τι είναι ο θάνατος αγόρι μου, μπροστά στην ντροπή;"
bukowski7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον bukowski7:
Old 04-11-2019   #6197
DESO
Πεντάδα
 
DESO's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 1,675
Liked: 4,453
Likes: 4,390
Default

Quote:
Originally Posted by bukowski7 View Post
Quote:
Originally Posted by DESO View Post
Quote:
Originally Posted by userNOname7 View Post
Eχει δει κάνεις το Locked up; είμαι ήδη στην τρίτη σεζόν... αρκετά καλό μπορώ να πω

[/url]
Δυνατή η Μισάντει από τα Lidl .
Το έχω τελειώσει, rizos (κατσαρή) θέλω το επόμενο παιδί του Σπανούλη να είναι από σένα (συγγνώμη Ολυμπία)
Είδα 1η σεζόν (κυρίως για την κατσαρή ). Καλό είναι, σαν prison break - spanish female edition. Ελπίζω να συνεχίζει εξίσου καλά.
DESO is offline   Reply With Quote
Old 05-11-2019   #6198
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Pacino σε σειρά... του Jordan Peele.
Dude is offline   Reply With Quote
Old 05-11-2019   #6199
OneOfTheSmurfs
Πεντάδα
 
OneOfTheSmurfs's Avatar
 
Join Date: Sep 2012
Location: Error 404
Posts: 4,044
Liked: 15,140
Likes: 17,446
Default

Ο Jordan Peele ειναι παραγωγος, η σειρα ειναι του David Weil

https://en.wikipedia.org/wiki/Hunters_(2020_TV_series)

Quote:
The series was created by David Weil who was set to executive produce alongside Jordan Peele, Tom Lesinski, Jenna Santoianni, and Win Rosenfeld. Weil was also expected to write for the series as well.

Last edited by OneOfTheSmurfs; 05-11-2019 at 23:39.
OneOfTheSmurfs is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον OneOfTheSmurfs:
Old 06-11-2019   #6200
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Σωστά, αλλά και το "House Of Cards" λέμε ότι είναι του Fincher κι ας μην είναι, όπως και το "Boardwalk Empire" του Scorsese... Είναι στα βασικά δημιουργικά μυαλά του project τελοσπάντων πιο σωστά.
Dude is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Dude:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 02:15.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.