RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 18-02-2011   #541
*GrimReaper*
Πεντάδα
 
*GrimReaper*'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Ξεσσαλονικη
Posts: 12,853
Liked: 23,868
Likes: 8,267
Default

λοιπον επειδη μου εχουν βγει τα ματια (λογω μεγεθους και οχι λογω περιεχομενου) θα σας πω την αληθεια εγω.

Οποιος δεν βλεπει οτι το ποδοσφαιρο σαν αθλημα δημιουργηθηκε για να βλεπουμε ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ (και οχι μονο, αλλα κυριως) ειναι τυφλος. Πιο υγιες κλαμπ δεν υπαρχει και ουτε υπηρξε ποτε σε αυτον τον πλανητη (και δεν με νοιαζει αν δεν εχω δει οσα εχει δει ο τζονι β η καποιοι αλλοι εδω μεσα).

Επισης ο καλυτερος ειναι ο παμπλο κοντρερας ΑΜΠΑΛΟΙ
*GrimReaper* is offline   Reply With Quote
Old 18-02-2011   #542
johny b
Πεντάδα
 
johny b's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 5,317
Liked: 4,527
Likes: 16,996
Default

Καλύτερος κι απ'το Μαλεζά?
__________________
Θες να σε πάω λίγο στην καλίμπρα να σε ισιώσω το στόμα?
johny b is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον johny b:
Old 18-02-2011   #543
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Επειδή είναι κίνημα στο ποδόσφαιρο η Μπαρτσελόνα των τελευταίων ετών, και επειδή ο Έλληνας φίλαθλος την υποστηρίζει κατά κόρον παραδοσιακά, πείτε μου κάτι ρε παιδιά... ειλικρινά όμως... Δεν βαριέστε το ρυθμό της κατά στιγμές; Δεν λέω ότι δεν είναι τρομερό αυτό που κάνει, μην παρεξηγηθώ. Και για μένα πιθανά να βρίσκεται στις κορυφαίες ομάδες όλων των εποχών, ή να το πώ αλλιώς, στις πιο επιβλητικές και αυτές που έφεραν νέα πράγματα στο σπορ. Όμως δεν βαριέστε; Δεν θέλετε και κάτι λιγότερο PlayStation; Δεν θέλετε παίκτες διαφορετικούς μεταξύ τους που να κάνει ο καθένας και κάτι άλλο, να μην μοιάζουνε; Λίγο Τιερί Ανρί στα καλά του να το πώ; Λίγο Ρονάλντο; Λίγο Αντρέα Πίρλο; Για Ροναλντίνιο δεν λέω καν, στα καλά του (που δυστυχώς κράτησαν λίγο) δεν έχει υπάρξει τίποτα ομορφότερο να βλέπεις.

Θέλεις και λίγο τον αρτίστα με το μεγάλο διασκελισμό, τον αλλο με το σούπερ εσωτερικό φάλτσο, τον έτσι με την επιτάχυνση σε μικρό χώρο, κάτι το διαφορετικό ρε παιδι μου. Όχι συνέχεια αυτό το κοντός, άσπρος Λατίνος που μαρκάρει και δίνει σωστές πάσες, κάνει την έξτρα ντρίμπλα όποτε χρειαστεί, και ξαφνικά τσουπ... κάνει και το πλασέ και γκολ. Δηλ. όσο και να θέλεις να βρείς διαφορές στους Τσάβι, Ινιέστα, Βίγια, Πέδρο (εννοείται ότι υπάρχουν, αλλά από μακριά μοιάζουν για αδερφάκια όλοι), πόσες να βρείς πια; Πόσες; Και ο Μέσι απλά ξεχωρίζει λόγω ταχύτητας, λόγω ότι στρίβει σαν σβούρα παραπάνω από τους άλλους, λόγω αριστερού ποδιού, και λόγω κλάσης.

Γενικότερα, όσο την παραδέχομαι αυτή την ομάδα (και όσο αν και από μικρός ήμουν φαν ας πούμε) άλλο τόσο τη βαριέμαι, για αυτό και δεν μπορώ να συμφωνήσω με την άποψη ότι το ποδόσφαιρο δημιουργήθηκε για να βλέπουμε την τωρινή Μπάρτσα. Άλλωστε πολύ πιο επιβλητικός είναι ένας παίκτης μεσαίων ή μεγάλων διαστάσεων που έχει τεχνική και ξέρει να κάνει παππάδες, παρά ο αντίστοιχος κοντός. Δηλ. το ίδιο είναι να βλέπεις Τζιοβάνι, Ρονάλντο, Ανρί, Φαν Νιστελρόι, Γιαγια Τουρέ (στα καλά τους πάντα, όχι τώρα), με το Βίγια; Δεν λέω ότι δεν είναι παιχταράς, ίσα-ίσα είναι πιστεύω και καλύτερος από κάποιους από τους παραπάνω, αλλά το ίδιο χαίρεται το μάτι σου; Όχι άλλο λατρεία της κλωνοποίησης της ακαδημίας της Μπάρτσα... Μην τους θεοποιούμε... Πάμε ρε Κριστιάνο... γάμησέ τους να γίνει ίντριγκα. Χαχαχαχα!

Υ.Γ.
1) Αν η Μπάρτσα τα επόμενα 2 ή 3 χρόνια κατακτήσει 2-3 ευρωπαϊκούς τίτλους, τότε για μένα μπαίνει στο κλαμπ των σπουδαιότερων κλαμπ έβερ με τη βούλα. Κι αν δεν το κάνει πάντως, εξακολουθεί να βρίσκεται στην κουβέντα λόγω του τρόπου παιχνιδιού της.

2) Θα ήταν ωραίο από τους πιο παλιούς ή πιο ειδικούς σε θέματα ιστορίας του φόρουμ, να μας ενημερώσουν για κάποιες παλιές θρυλικές ομάδες... Πχ ο Άγιαξ του 70 θεωρείται από όσους τον έχουν προλάβει σημείο αναφοράς για την εξέλιξη του ποδοσφαίρου, και το λίγο που έχω δεί από τα αφιερώματα καταλαβαίνω το λόγο. Όμως υπάρχουν και άλλες ομάδες που κατάφεραν να πάρουν επίσης πολλούς τίτλους, για τις οποίες ενώ γνωρίζω κάποιους παίκτες, ούτε έχω δεί να παίζουν ποτέ, ούτε έχω ακούσει και πολλά για τον τρόπο παιχνιδιού τους (πχ Μπάγερν της δεκαετίας του 70, Ίντερ του 60, Αγγλικές του 70 και 80 - Λίβερπουλ και Νότινχαμ Φόρεστ -).
Dude is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Dude For This Useful Post:
Old 18-02-2011   #544
μιγάδας
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 12,908
Liked: 2,532
Likes: 34,816
Default

καλα το ξεκινησες, παλι σε σεντονι το κατεληξες....

δικιο εχεις, ειναι σα να παιζεις προ στο αματουρ......καποια στιγμη βαριεσαι να κερδας καθε ματς 5-0......
__________________
Quote:
Originally Posted by ΣΦΙΝΑΣΚΑΠΑ
ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΟΥΤ, ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΕ ΝΕΚΡΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ, ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ, ΠΑΝΩ ΑΠΟ 500 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΜΠΑΣΚΕΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟ
μιγάδας is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον μιγάδας:
Old 18-02-2011   #545
KingJames
Πεντάδα
 
KingJames's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 7,145
Liked: 13,379
Likes: 18,777
Default

Θα σου πώ Dude εγώ για τη Λιβερπουλ του 70-80.
Τους γ@μουσε όλους.
__________________
Niggas watching the throne, very happy to be you
Quote:
Originally Posted by μιγάδας View Post
τεσπα, βαρεθηκα. θα δω λιγο κάιλ.
Quote:
Originally Posted by kseplenhs View Post
Αλλά απλά κατουράει εντός παρενθέσεως.
KingJames is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον KingJames:
Old 19-02-2011   #546
zouparos
Banned
 
Join Date: Mar 2010
Location: Νότος Μαγικός
Posts: 5,373
Liked: 1,964
Likes: 5,175
Default

ΌΧΙ φίλε δεν την βαριόμαστε γιατί είναι ΜΑΓΙΚΟ,είναι όπως το είπες ΚΙΝΗΜΑ να ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ τους καλύτερους αντί να παίρνεις τους καλύτερους.

Σκέψου το σαν ιδέα...ΠΛΑΘΕΙΣ τους ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ...Δεν τους αγοράζεις
zouparos is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον zouparos:
Old 19-02-2011   #547
TT7
Guest
 
Posts: n/a
Default

Εγω ειμαι προσωπολατρης....χαχαα ειναι θεος ο Χαρυ τον λατρευω...

  Reply With Quote
Old 19-02-2011   #548
*GrimReaper*
Πεντάδα
 
*GrimReaper*'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Ξεσσαλονικη
Posts: 12,853
Liked: 23,868
Likes: 8,267
Default

α μαλιστα...φτασαμε στο αλλο ακρο τωρα!...βαριομαστε κατι τοσο τελειο! Ε τι να πω τωρα εγω? Αυτο που λεει ο ζουπ ειναι....ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΠΑΛΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. ΔΕΝ υπαρχει κατι ΠΙΟ ΤΕΛΕΙΟ απο αυτο!!! (να εχεις στην ιδια ομαδα τον καταξιομενο και παλαιοτερα καλυτερο αμυντικο του κοσμου πουγιολ ο οποιος ειναι 33 χρονων και μπηκε στην ομαδα στα 21 του και να εχεις διπλα του τον πικε εναν απο τους καλυτερους και παλι στον κοσμο ο οποιος μπηκε και αυτον στα 21 του και ειναι 23) Μιλαμε για το ΑΚΡΩΝ ΑΩΤΟΝ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ!! ΜΑΓΕΙΑ!

Τωρα αν ο ενας κι ο αλλος θελουν αλατοπιπερα δεν σημαινει κατι αυτο....Η μπαρτσελονα αγγιζει την τελειοτητα, τοκας σπικινγκ
*GrimReaper* is offline   Reply With Quote
Old 19-02-2011   #549
johny b
Πεντάδα
 
johny b's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 5,317
Liked: 4,527
Likes: 16,996
Default

Eγώ πάντως, που τέτοια επιβολή συνεχόμενα από ομάδα δεν έχω ξαναματαδεί όσο θυμάμαι, τη βαριέμαι και τη σιχαίνομαι. Κι αυτή κι όλη αυτή την κουλτούρα περί παραπάνω από ένα κλουμπ και τα απαυτά μας λουλούδια. Και βέβαια είναι και Ισπανοί γαμώ τη φάρα τους. Μόνο αν ήταν προπονητής ο Αλμοδοβάρ θα μπορούσαν να γίνουν πιο σιχαμεροί γαμώ τον Ενρίκε Ιγκλέσιας.
Όπως και την εθνική τους γαμώ το Ναδάλ. Τη στιγμή που προσγειώθηκαν οι τάπες του ΝτεΓιόνγκ στον Αλόνσο το μουντιάλ άγγιξε την τελειότητα.
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2010/...47_634x722.jpg
__________________
Θες να σε πάω λίγο στην καλίμπρα να σε ισιώσω το στόμα?

Last edited by johny b; 19-02-2011 at 02:49.
johny b is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to johny b For This Useful Post:
Old 19-02-2011   #550
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default


Ψωνάρα, νάρκισσος, αλλά... ΑΡΡΩΣΤΕΙΑ...


Ruuuuuuuuuuuuuud!!!


6ωρο αφιέρωμα στο "Φαινόμενο"... Παραθέτω το 1ο από τα 39 μέρη. Δείτε απλά τι λέει ο Ζιζού στην αρχή.





Dude is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Dude For This Useful Post:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 07:11.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.