RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-03-2011   #801
KonTaz
Πεντάδα
 
KonTaz's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 13,139
Liked: 33,274
Likes: 51,494
Default

Ρε Don σοβαρά το πιστεύεις αυτό τώρα??
__________________
Quote:
Originally Posted by Jasone View Post
ΚΑΙΛ ΧΑΙΝΣ. Γιατί έτσι.
Quote:
Originally Posted by johny b View Post
Μαρκάρει στα πόδια Γιασικεβίτσιους, Διαμαντίδη, κόβει ψηλά το Μπατίστ -τον ισοπεδώνει βασικά. Καρλ Χάηνς Ρουμενίγκε
KonTaz is online now   Reply With Quote
Old 11-03-2011   #802
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,154
Liked: 50,624
Likes: 122,270
Default

Δεν χρειαζονται αναβολικα για να κανει καποιος τα slice και τα backhand που κανει ο Ελβετος.Δεν λεω οτι δεν παιρνει.Ολοι οι αθλητες παιρνουν τις βιταμινουλες τους αλλα οι Ισπανοι εχουν γινει "τερατα" σε ολα τα αθληματα.Και τεχνικη να μην εχουν,εχουν γινει αθληταραδες.Ακομη κ ο Γκαρμπαχοσα που δεν μπορουσε να πηδηξει εφημεριδα και του κοπηκε ο αχιλλειος στο Τοροντο τρεχει σαν εφηβος....

Το ιδιο υποπτη ειναι και η "αθλητικη" βελτιωση των Τουρκων στο φετινο Μουντομπασκετ...
Eleni7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Eleni7:
Old 11-03-2011   #803
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by KonTaz View Post
Ρε Don σοβαρά το πιστεύεις αυτό τώρα??
επέτρεψε μου πλέον να είμαι "πονηρός" φίλε KonTaz. Μου επιτρέπεις να μην θεωρώ ΤΥΧΑΙΑ την ΓΙΓΑΝΤΩΣΗ των Ισπανών ταυτόχρονα σε 4 διαφορετικά αθλήματα, την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ φυσική κατάσταση των Ισπανών παικτών αλλά και των Ναδάλ, Αλόνσο, τους θανάτους, τις παθήσεις, τις πνευμονικές εμβολές, την κατάντια αθλητών όταν φεύγουν απο εκεί κτλ...

ΕΓΩ προσωπικά δεν πιστεύω στα παραμύθια και στην τύχη.
DON is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον DON:
Old 11-03-2011   #804
KonTaz
Πεντάδα
 
KonTaz's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 13,139
Liked: 33,274
Likes: 51,494
Default

Ο κλασικός αδικημένος, πονηρός, συνωμοσιολόγος Έλληνας που βλέπει τα τρένα να περνούν και λέει ότι άλλοι ντοπάρονται...

Στον αθλητισμό ΟΛΟΙ ντοπάρονται.Όποιος έχει κάνει πρωταθλητισμό έστω και στο...πινκ πονκ καταλαβαίνει τι εννοώ
__________________
Quote:
Originally Posted by Jasone View Post
ΚΑΙΛ ΧΑΙΝΣ. Γιατί έτσι.
Quote:
Originally Posted by johny b View Post
Μαρκάρει στα πόδια Γιασικεβίτσιους, Διαμαντίδη, κόβει ψηλά το Μπατίστ -τον ισοπεδώνει βασικά. Καρλ Χάηνς Ρουμενίγκε

Last edited by KonTaz; 11-03-2011 at 21:35.
KonTaz is online now   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον KonTaz:
Old 11-03-2011   #805
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by KonTaz View Post
Ο κλασικός αδικημένος Έλληνας που βλέπει τα τρένα να περνούν και λέει ότι άλλοι ντοπάρονται...
εντάξει πες στο μπάσκετ μπορεί να "κοντράρομαι" μαζί τους και να είμαι "εμπαθής" αλλά μάλλον ναι είμαι αδικημένος στο τέννις και στην φόρμουλα1 και στην μπάλα!!! ΗΜΑΡΤΟΝ. Δεν τις έχω βάλει ΤΥΧΑΙΑ τις ατάκες στην υπογραφή μου πάντως και 1 απο αυτές λέει :

"All great truths begin as blasphemies", George Bernard Shaw

Κάπως έτσι ξεκίνησε και το ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΣΟΥ Π. Γιαννάκη όταν 15.000 φωνάζανε κάνε την ομάδα πρώτη, κάπως έτσι ξεκίνησε και με τον Μίλος όταν "δεν έκανε ούτε για Μπάμπεργκ", κάπως έτσι με τον Ράσο τον γέρο τον ξοφλημένο κτλ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ.

Εσείς πιστέψτε πως όλα έγιναν ταυτόχρονα επειδή έχουν καλούς προπονητές και ταλέντο σε ΟΛΑ τα σπορ και ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ το τονίζω αυτό.

ΕΓΩ έμαθα πως αυτά τα ΜΠΑΜ όπως ας πούμε ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΤΙΒΟΣ 90 και 00 στηρίζονται στην ΝΤΟΠΑ. ΕΜΕΝΑ προσωπικά αυτό που γίνεται με τους Ισπανούς μου θυμίζει ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ, ΕΣΣΔ και ΗΠΑ.
DON is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2011   #806
*GrimReaper*
Πεντάδα
 
*GrimReaper*'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Ξεσσαλονικη
Posts: 12,853
Liked: 23,868
Likes: 8,267
Default

Μλκ ντον μα την παναγια αρχισε παλι να γραφεις στο μπλογκ να εχεις κατι να κανεις!! Μετα τον ζουπαρο λες....μια η λιβερπουλ, τωρα τα βαζεις με την ισπανια και οτι ολοκληρος ο αθλητισμος του εθνους ντοπαρεται...what's next?
*GrimReaper* is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον *GrimReaper*:
Old 11-03-2011   #807
lamar
Πεντάδα
 
lamar's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 7,958
Liked: 2,433
Likes: 38,047
Default

Quote:
Originally Posted by don View Post
Απο πότε εσύ κρίνεις την ομάδα ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ? Έγινες και εσύ ΕΥΡΩΠΕΟΣ στην ανάγκη ε???

Δεν μετράνε μόνο οι κούπες στην Ευρώπη και σε ΠΑΡΑΚΑΛΩ μην μου αναφέρεις το ΟΥΕΦΑ σαν κούπα γιατί η Μαν. Γιούν ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ εκεί για να μπορέσει να το κατακτήσει. ΠΟΙΟ ΟΥΕΦΑ ΤΩΡΑ? Να σου πω και εγώ για το 1991 που το πήρε ο Τσίχλας? ΟΥΔΕΙΣ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ. Δεν μιλάμε για την Σεβίλλη, για την Λίβερπουλ μιλάμε! Να την αναφέρεις σε αυτό και ως επίτευγμα ΤΗΝ ΜΙΚΡΑΙΝΕΙΣ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ.

Ποιά τελευταία 10ετία και κουραφέξαλα ρε??? Απο ΚΑΤΑΒΟΛΗΣ Τσάμπιονς Λίγκ δηλαδή 1992 η Μαν Γιούν έχει 2 κατακτήσεις-το ένα κάνοντας treble, είναι η ομάδα με τις περισσότερες συμμετοχές στην ιστορία της διοργάνωσης (μαζί με μπάρτσα-πόρτο) με 14 χρονιές στους ομίλους μίνιμουμ, 1 τελικό χαμένο και είναι ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ στους 8 ή 4 της διοργάνωσης.

Αυτά που λες για 1 ουέφα και 1 τσ.λ. το έκανε και η ΠΟΡΤΟ. Αυτό την καθιστά ομάδα βεληνεκούς Μαν. Γιούν? ΜΕΓΑΛΟ σε κάνει και σε διατηρεί ΤΟ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΣΟΥ, ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ και τέλος η ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΣΟΥ. Σε 2 απο τα 3 η Λίβερπουλ παίρνει ΠΟΥΛΟ ΧΟΝΤΡΟ και στην Ευρώπη τα τελευταία 21 χρόνια είναι ΚΑΙ ΠΑΛΙ απο κάτω.

ΑΝ θέλεις διαφώνησε αλλά η άποψη μου είναι ΑΥΤΗ και εμένα δικαιώνεται χρόνο με το χρόνο όταν παίζει με σέντερ μπακ τον ΚΥΡΓΙΑΚΟ, παλεύει για τν σωτηρία της μέχρι τον Δεκέμβριο και στο ΟΥΕΦΑ περνάει απο όμιλο με Νάπολι, Στεάουα, Ουτρέχτη με 2 νίκες και 4 ισοπαλίες μετά την Σπάρτα Πράγας με 0-0 και 0-1 και τώρα ήδη χάνει 1-0 στο 1ο ματς και άντε να δούμε και στο 2ο τι θα κάνει.

ΕΠΕΤΡΕΨΕ ΜΟΥ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ top5 συλλόγων στην Ευρώπη στο ΣΥΓΧΡΟΝΟ ποδόσφαιρο που είναι .
Εχεις επηρεαστει απο τον ζουπ και γραφεις και εσυ μαλακιες ε?

Εσυ δεν ειπες την Λιβερπουλ πρωην ομαδα απο το 1990?
Ε πως γινεται ρε, η πρωην ομαδα να σηκωνει Τσαμπιονς Λιγκ το 2005? Πως?

Εννοειται οτι θα βαλω και το Ουεφα, οταν στους 16 αποκλειω την Ρομα στους 8 την Πορτο και στους 4 την Μπαρτσελονα, θα το βαλω ρε φιλε.

Οχι η Πορτο δεν ειναι επιπεδου Μαν Γιου γιατι πολυ απλα εχει αυτα τα δυο και αλλο ενα ευρωπαικο. Δεν εχει 5 Τσαμπιονς Λιγκ που εχει η Λιβερπουλ.

Τα αρχιδια μου τα δυο πηρε ο τσιχλας το 1991. Το αστειο κυπελλουχων πηρε, οχι το Ουεφα. Ξερεις αυτο που ΚΑΤΑΡΓΗΘΗΚΕ γιατι ολες οι ομαδες εγραφαν στα αρχιδια τους τα εγχωρια κυπελλα και εβγαιναν αστειες ομαδες ακομα και ας μην ειχαν παρει το κυπελλο στη χωρα τους.



Στην Ευρωπη μετρανε οι ΚΟΥΠΕΣ!!! Οταν σε δεκα χρονια ενα σωματειο εχει παρει παραπανω απο σενα, ε ΕΙΔΙΚΑ ΕΣΥ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ, να λες αυτην την ομαδα πρωην. Ξεπερασε την και μπορεις να πεις οτι θες.

Αυτο με τα τελευταια 21 χρονια τι ειναι, ο "βαζελικος" τροπος να μετρας διακρισεις? Σαν τα πρωταθληματα της Ελλαδος, που τα μετρανε απο οποτε θελουν.

Αν εσυ εισαι 26 χρονων και θυμασαι μονο τον Φεργκιουσον, εγω ειμαι κοντα 35 και θυμαμαι την Λιβερπουλ να ξεκωλιαζει τον ΚΟΣΜΟ ολοκληρο, αρα δεν θα παμε τα τελευταια 21 χρονια θα παρουμε ολη την ιστορια των δυο ομαδων. ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ?????

Εγω πρωτος απο ολους λεω οτι αυτο το πραγμα δεν ειναι Λιβερπουλ και πραγματικα λυπαμαι που εχουμε καταντησει ετσι....Αλλα πρωην ομαδα απο το 1990 δεν χαρακτηριζεται δεν πα να λες οτι θες.

Επισης η Λιβερπουλ δεν ειναι αναγκη να κανει τιποτα για να γινει μεγαλη, ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΤΕΡΑΣΤΙΑ, Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ ΑΚΟΜΑ!!!!
__________________
lamar is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to lamar For This Useful Post:
Old 11-03-2011   #808
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,154
Liked: 50,624
Likes: 122,270
Default

Δεν νομιζω οτι εχει να κανει με το αν ειμαστε οι αδικημενοι Ελληνες ή οχι.Και οι Αγγλοι πχ ειναι πολυ μπροστα μας σε υποδομες,οπως δεν εχει ειπωθει κατι για αυτους.Το οτι η Ελλαδα δεν εκμεταλλευτηκε Ολυμπιαδα,Γιουρο κτλ ειναι καθαρα δικη μας ευθυνη και ανικανοτητα.Ομως δεν μπορουμε να μην κανουμε μια ευστοχη παρατηρηση.Αλλωστε,και τι δεν ακουσε η Ελλαδα για το Ευρωπαικο του 87 απο του "λατρεμενους" Ισπανους και τους αλλους Ευρωπαιους (για αναβολικα) ή μετα την επιτυχια στο Γιουρο (κλοπη του αιωνα,στημενο)...

edit:Σωστη η επισημανση του DON και για τον περιφημο ελληνικο στιβο...
Eleni7 is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2011   #809
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by *GrimReaper* View Post
μια η λιβερπουλ, τωρα τα βαζεις με την ισπανια και οτι ολοκληρος ο αθλητισμος του εθνους ντοπαρεται...what's next?
Δεν με καθιστά τρελό να πιστεύω ότι μια ομάδα που έχει να πάρει πρωτάθλημα 21 χρόνια έχει ΜΙΚΡΥΝΕΙ. Απλά σαν οπαδοί τις αρνείστε να το δεχθείτε. Εντάξει και έναν ΑΕΚΤΖΗ να ρωτήσεις ακόμα δεν έχει καταλάβει πως η ΑΕΚΑΡΑ του 90 πάει τέλος πλέον είναι ΑΕΚΑΚΙ.

Επίσης δεν με καθιστά τρελό να πιστεύω ότι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΑ η έκρηξη "ταλέντο", "αθλητικών προσόντων" και τα πάντα όλα των ΙΣΠΑΝΩΝ τα τελευταία 5-6 χρόνια ΠΑΝΤΟΥ. Επέτρεψε μου να μην βρίσκω τίποτα το αφύσικο στον θάνατο Πουέρτας, στο ξεφούσκωμα Ροναλντίνιο, στα νεφρά του Γκαλέτι, στο ότι η εθνική Ισπανίας μπορεί να τρέχει 40 μέρες σερί, στο ότι ο Ρούντι Φερνάντεζ καρφώνει σαν ΜΑΥΡΟΣ, ότι ο Ναβάρρο ΞΑΦΝΙΚΑ άρχισε να τρέχει σε 2πλή ταχύτητα, ότι ο Ναδάλ είναι σαν τον Ironman και ότι ο Αλόνσο έχει καλύτερη φυσική κατάσταση απο τον Μίκαελ Σουμάχερ όπως ο ίδιος ο Μίκαελ δήλωσε.
DON is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2011   #810
lamar
Πεντάδα
 
lamar's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 7,958
Liked: 2,433
Likes: 38,047
Default

Quote:
Originally Posted by kontaz View Post
Ο κλασικός αδικημένος, πονηρός, συνωμοσιολόγος Έλληνας που βλέπει τα τρένα να περνούν και λέει ότι άλλοι ντοπάρονται...

Στον αθλητισμό ΟΛΟΙ ντοπάρονται.Όποιος έχει κάνει πρωταθλητισμό έστω και στο...πινκ πονκ καταλαβαίνει τι εννοώ
Καλα ΚονΤαζ ειναι παρα πολλα τα παραδειγματα, ειδικα για το ποδοσφαιρο, και αρκετες οι ομαδες.

Βαλενθια επι Κουπερ.

Σεβιλλη επι Ραμος.

Ντεπορτιβο ΛαΚορουνια επι Ιρουρετα.

Αν εχεις ορεξη σου λεω και για τους παικτες των συγκεκριμενων ομαδων ξεχωριστα.
__________________
lamar is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον lamar:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 02:59.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.