RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 06-02-2011   #341
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Γαμω τις ταινίες το Snatch και μια χαρά πρωταγωνιστικό ρόλο έχει. Και στο Burn After Reading μου άρεσε. Μικρός σε διάρκεια ρόλος αλλά παιγμένος μια χαρά.
Dude is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Dude For This Useful Post:
Old 06-02-2011   #342
Wilt The Stilt
Πεντάδα
 
Wilt The Stilt's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 552
Liked: 446
Likes: 278
Default

Επιτέλους βρήκα κάποιον να του αρέσει και το Snatch και το Burn After Reading. Και στο Inglourious Basterds ήταν πολύ καλός, όπως και η ταινία με Γαλλιδούλα κιόλας όπως μου αρέσει, τη Melanie Laurent!! Μπορεί βέβαια να είμαι υπερβολικός όταν λέω ότι άξιζε Όσκαρ ντε και καλά, αλλά έχει κάνει μερικές πολύ καλές ερμηνείες. Και θα θυμίσω μερικές ερμηνείες του που μου άρεσαν εκτός από αυτές που αναφέρθηκαν. Legends of the fall, Benjamin Button, Babel, The Assassination of Jesse James, Interview with vampire (την έσωσε την ταινία σε σχέση με τον Τομ Κρουζ), 7 χρόνια στο Θιβέτ.

Καλά αυτό με τον Ίαν Μακέλεν είναι από τα τραγελαφικά της Ακαδημίας όπως και με τον Πίτερ Ο' Τουλ, που έχει πάρει ένα τιμητικό Όσκαρ, επειδή κατάλαβαν ότι έκαναν μαλακία που δεν του απένειμαν για κάποια από τις τόσες ερμηνείες που ήταν υποψήφιος.
__________________
"I have come here to chew bubble gum and kick ass....and I'm all out of bubble gum."

http://www.youtube.com/watch?v=OImKPh6N_Lw
Wilt The Stilt is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Wilt The Stilt For This Useful Post:
Old 06-02-2011   #343
TT7
Guest
 
Posts: n/a
Default

Quote:
12 monkeys δεν τα χω δει
Και τολμας να γραφεις εδω???Μπαν μεχρι να το δεις...χαχαχα...σοβαρα δες το αμεσα...
Γενικα και εγω με τον Πιτ ημουν προκατειλημμενος αλλα το απεδειξε οτι ειναι αξιοσεβαστος ηθοποιος...κυριως με ειχε επηρρεασει το συνεντευξη με ενα βρυκολακα που ολα τα κοριτσακια της εοχης τα ειχαν παιξει μαζι τους ενω και αυτος και ο Κρουζ ειναι καθ'ολα αξιοσεβαστοι ηθοποιοι...

Απο τους παλιους ηθοποιους βεβαια ο πιο αδικημενος κατα την γνωμη μου (αν και το ηθελε ελαφρως και ο ιδιος να παιζει σε περιεργους ρολους) ειναι ο Κριστοφερ Γουοκεν...
Ειδικα στην σειρα καλτ ταινιων Prophecy ηταν ολα τα λεφτα ο ατιμος...χαχα...καλα για Ελαφοκυνηγο κλπ δεν το συζηταω καν..
  Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to For This Useful Post:
Old 06-02-2011   #344
Wilt The Stilt
Πεντάδα
 
Wilt The Stilt's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 552
Liked: 446
Likes: 278
Default

Σε όσα λες για τον Κρίστοφερ Γουόκεν, από την αρχή μέχρι το τέλος έχεις απόλυτο δίκιο. Στον Ελαφοκυνηγό σε εκείνη την σκηνή με τη ρώσικη ρουλέτα με το όπλο είναι μοναδικός. Και στο μικρό ρόλο επίσης που έχει στο Pulp Fiction, μόνο και μόνο ο τρόπος που μιλάει στο παιδί λέγοντας όλες εκείνες τις μαλακίες είναι αξέχαστος!
__________________
"I have come here to chew bubble gum and kick ass....and I'm all out of bubble gum."

http://www.youtube.com/watch?v=OImKPh6N_Lw
Wilt The Stilt is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Wilt The Stilt:
Old 06-02-2011   #345
SuperSayian
Moderator
 
SuperSayian's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Dreamland
Posts: 5,327
Liked: 22,169
Likes: 8,719
Default

Έβαλα 12 πιθήκια να κατεβαίνουν..αν το βράδυ έχει κατέβει θα το δω!

Φίλε Wilt σε βλέπω μεγάλο φαν του Πιτ τελικά χαχαχα!Απ τα "Legends of the fall, Benjamin Button, Babel, The Assassination of Jesse James, Interview with vampire" εχω δει μόνο το Μπάτον και επειδή η ταινία στα δικά μου γούστα ήταν ενα ναυάγιο δεν μπορώ να τον ξεχωρίσω!Στους άδοξους μπάσταρδους ήταν καλούτσικος αλλά επουδενί για όσκαρ και πάλι η ταινία με άφησε αδιάφορο!O Christoph Waltz απ την άλλη νομίζω επάξια το πηρε το όσκαρ γιατί πραγματικά ήταν απ τους καλύτερους psycho που εχω δει.


Τώρα περι ακαδημίας τι να πω...?Οχι οτι τους εχω και σε μεγάλη εκτίμηση αλλά μερικές φορές είναι αστείοι.Πρόσφατα είδα και το hurt locker..αν είναι δυνατόν να θεωρείται αυτή η ταινία απ τις καλύτερες war movies ever!Τι να πω,την περιίμενα πολύ ποιο δυνατή!
__________________
SuperSayian is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2011   #346
Wilt The Stilt
Πεντάδα
 
Wilt The Stilt's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 552
Liked: 446
Likes: 278
Default

Αλίμονο, δεν λέω ότι στους Άδοξους Μπάσταρδους άξιζε να πάρει Όσκαρ, αλλά ότι η ερμηνεία του ήταν πολύ καλή. Άλλωστε δεν θυμάμαι την τελευταία φορά που κάποιος πήρε Όσκαρ για έναν ρόλο που να έχει και στοιχεία κωμωδίας.
Αυτό με το Hurt Locker μα τον Θρύλο μου δεν θα το καταλάβω ποτέ, όπως να σου πω την αλήθεια και με το Slumdog Millionaire...Το Hurt Locker πριν 2 μήνες ο είδα και είπα στο τέλος, αλήθεια λέω, "άντε γεια"...δηλαδή το Black Hawk Down έπρεπε να είχε σαρώσει τουλάχιστον τα μισά, για να μην αναφέρουμε πολεμικές ταινίες πραγματικούς μύθους.
__________________
"I have come here to chew bubble gum and kick ass....and I'm all out of bubble gum."

http://www.youtube.com/watch?v=OImKPh6N_Lw
Wilt The Stilt is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Wilt The Stilt For This Useful Post:
Old 06-02-2011   #347
TT7
Guest
 
Posts: n/a
Default

Ελα ρε παιδια δεν καταλαβαινετε τωρα γιατι το πηρε??Μονο το θεμα του να δειτε...
Τωρα το Αδοξοι Μπασταρδοι επρεπε να σαρωσει τα χρυσα βατομουρα...απλα απαραδεκτη ταινια ....ο Waltz σαν την μυγα μεσα στο γαλα..
  Reply With Quote
Old 06-02-2011   #348
Red Unity
Πεντάδα
 
Red Unity's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Αθήνα
Posts: 1,875
Liked: 1,184
Likes: 1,551
Default

το hurt locker είναι ύψιστη ΜΑΛΑΚΙΑ made in usa.....
__________________

Red Unity is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2011   #349
*GrimReaper*
Πεντάδα
 
*GrimReaper*'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Ξεσσαλονικη
Posts: 12,853
Liked: 23,868
Likes: 8,267
Default

to hurt locker ηταν τρομερη ταινια και ελεγα σε φιλους να την δουνε και μετα δικαιωθηκα που πηρε οσκαρ. Την ειχα δει πριν καν βγει στο σινεμα και ειχα παθει πλακα. Το αδοξοι μπασταρδοι και αυτο ταινιαρα!!!! Και οι 12 πιθηκοι επισης ταινιαρα για οσους δεν το εχουν δει!!
*GrimReaper* is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον *GrimReaper*:
Old 06-02-2011   #350
TT7
Guest
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Το αδοξοι μπασταρδοι και αυτο ταινιαρα
Μην με τρελαινεις τωρα.....τι ταινιαρα ρε συ???
Η πιο ακυρη υποθεση πρωτα απο ολα...μην με αναγκασεις τωρα να παω περισσοτερα γιατι μας παρακολουθει ο μεγαλος αδερφος..χαχα..οποιος την εχει δει καταλαβαινει τι προπαγανδα περναει..
  Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον :
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 10:10.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.