RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-02-2010   #1
kk_SEF
Πεντάδα
 
kk_SEF's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Athens/Corfu
Posts: 4,525
Liked: 6,572
Likes: 3,108
Default Καλύτερο ενημερωτικό site (όχι forum) για basket

Επειδή εδώ και καιρό έχω παρατηρήσει ότι οι αναλύσεις του contra.gr μου αρέσουν και με εκφράζουν απόλυτα, αναρωτιόμουν αν συμφωνούν κι άλλοι ή προτιμούν άλλο site για ενημέρωση (basketική πάντα! ). Ευκαιρία να μάθω και κανένα άλλο χαχαχαχαχα!
Και φυσικά δε μιλάμε για blog-forum που ξέρουμε την απαντηση
Για μένα το Contra είναι το πρώτο από τα site του είδους που θα πάω για να διαβάσω ανάλυση.
Ακόμα και για μη μπασκετικά θεωρώ ότι έχει απόψεις που (το λιγότερο) "διαφέρουν" με καλή έννοια.

Last edited by kk_SEF; 05-02-2010 at 08:55.
kk_SEF is offline   Reply With Quote
Old 05-02-2010   #2
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by kk_SEF View Post
Επειδή εδώ και καιρό έχω παρατηρήσει ότι οι αναλύσεις του contra.gr μου αρέσουν και με εκφράζουν απόλυτα, αναρωτιόμουν αν συμφωνούν κι άλλοι ή προτιμούν άλλο site για ενημέρωση (basketική πάντα! ). Ευκαιρία να μάθω και κανένα άλλο χαχαχαχαχα!
Και φυσικά δε μιλάμε για blog-forum που ξέρουμε την απαντηση
Για μένα το Contra είναι το πρώτο από τα site του είδους που θα πάω για να διαβάσω ανάλυση.
Ακόμα και για μη μπασκετικά θεωρώ ότι έχει απόψεις που (το λιγότερο) "διαφέρουν" με καλή έννοια.
Το contra.gr έχει τον Μαγουλά, τον μόνο έλληνα δημοσιογράφο που δείχνει στο ΝΒΑ τον ΣΕΒΑΣΜΟ ΠΟΥ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ και απο μόνος του κερδίζει πόντους. Κατά τα άλλα ενημερωτικά site για μπάσκετ είναι το superbasket.gr το basketblog.gr που είναι αμοιγώς μπασκετικά και καλό είναι το sport24.gr με Μάνο Μίχαλο επίσης. Για τα 2 μπασκετικά εγώ διαβάζω καβαλιεράτο στο superbasket.gr που είναι και ρεπόρτερ μας στην Sportday και ΜΑΚΡΙΑ απο τον ΧΟΝΤΡΟ ΤΟΝ ΣΙΧΑΜΕΝΟ του basketblog.gr. Oλυμπιακός που διαβάζει αυτόν τον τύπο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ολυμπιακός. Επίσης και το redplanet.gr που έχει τον Μελάγιες. Ωραίος!

η κατάταξη μου στο top3 ανάγνωσης είναι

1. sport24.gr (μίχαλος)
2. superbasket.gr (καβαλιεράτος)
3. redplanet.gr (μελάγιες)

Για ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΗ μπασκετική ενημέρωση contra.gr συμφωνώ.
DON is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον DON:
Old 05-02-2010   #3
lamar
Πεντάδα
 
lamar's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 7,958
Liked: 2,433
Likes: 38,047
Default

Το sport24 ειναι καλυτερο φιλε Don, γιατι εκτος του Μιχαλου γραφει ο Φιλερης ο οποιος ειναι ενταξει τυπος, ντομπρος, και ο Στεφανος Τριανταφυλλος που και αυτος εκτιμα πολυ το ΝΒΑ, αν και υποστηρικτης του San Antonio αυτος, για τον οποιο δεν θα πω τιποτα αλλο γιατι με συνδεει στενη φιλια!!!

Εγω λοιπον διαλεγω, sport24, contra, superbasket, και το basketblog το εχω για να γελαω με τον χοντρο τον Κογκαλιδη!
lamar is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον lamar:
Old 05-02-2010   #4
kk_SEF
Πεντάδα
 
kk_SEF's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Athens/Corfu
Posts: 4,525
Liked: 6,572
Likes: 3,108
Default

Quote:
Originally Posted by DON View Post
Το contra.gr έχει τον Μαγουλά, τον μόνο έλληνα δημοσιογράφο που δείχνει στο ΝΒΑ τον ΣΕΒΑΣΜΟ ΠΟΥ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ και απο μόνος του κερδίζει πόντους. Κατά τα άλλα ενημερωτικά site για μπάσκετ είναι το superbasket.gr το basketblog.gr που είναι αμοιγώς μπασκετικά και καλό είναι το sport24.gr με Μάνο Μίχαλο επίσης. Για τα 2 μπασκετικά εγώ διαβάζω καβαλιεράτο στο superbasket.gr που είναι και ρεπόρτερ μας στην Sportday και ΜΑΚΡΙΑ απο τον ΧΟΝΤΡΟ ΤΟΝ ΣΙΧΑΜΕΝΟ του basketblog.gr. Oλυμπιακός που διαβάζει αυτόν τον τύπο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ολυμπιακός. Επίσης και το redplanet.gr που έχει τον Μελάγιες. Ωραίος!

η κατάταξη μου στο top3 ανάγνωσης είναι

1. sport24.gr (μίχαλος)
2. superbasket.gr (καβαλιεράτος)
3. redplanet.gr (μελάγιες)

Για ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΗ μπασκετική ενημέρωση contra.gr συμφωνώ.
Συμπτωματικά ο Μαγουλάς έγραψε ένα ωραίο σήμερα http://www.contra.gr/Basketball/Euro...ue/262716.html

Τον Μίχαλο τον έχω πάρει λίγο στραβά από κάποια σχόλια στο redplanet. Δεν ξέρω αυτή είναι η ιδέα μου.
kk_SEF is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2010   #5
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Εγώ να πω την αλήθεια είμαι ψιλοάσχετος επί του θέματος και γνωρίζω μόνο τους τηλεοπτικούς ρεπόρτερ, νυν ή παλιότερους (οπότε από όσους αναφέρονται παραπάνω γνωρίζω το Μαγουλά - που όντως τα λέει σωστά -, το Μελάγιες, το Φιλέρη και τον Καβαλιεράτο)... Ωστόσο πρέπει να πω ότι παρατηρώ σε πολλά μπασκετικά άρθρα του sport24 μια είδηση να αναπαράγεται με πολύ περισσότερο καλή διάθεση υπέρ του ΠΑΟ (για να μην το πώ αλλιώς, και θυμίσω και το άρθρο των ρεκόρ του Χέισλιπ πριν λίγες μέρες), και αρκετά πιο ουδέτερη για τον Ολυμπιακό. Αντιθέτως, τα άρθρα του sport-fm.gr μου φαίνονται πιο ισορροπημένα μεταξύ των δύο. Για τα υπόλοιπα sites που αναφέρονται δεν έχω ιδιαίτερη άποψη, αλλά από τις λίγες μου επισκέψεις συμφωνώ λίγο πολύ με αυτά που λέτε όλοι...
Dude is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2010   #6
TT7
Guest
 
Posts: n/a
Default

Η αληθεια ειναι πως το contra.gr ειναι πιο ουδετερο και κανει πιο αντικειμενικη κριτικη και στο μπασκετ και στο ποδοσφαιρο..και το sport.24 ειναι ιδιαιτερα αξιολογο..για το sport.fm νομιζω οτι οι ρομποληδες και οι κατσικηδες δεν χαμπαριαζουν πολλα απο το μπασκετ και εχουν μια εκνευριστικα φιλοπαναθηναικη σταση ενω στον Ολυμπιακο ψαχνουν συνεχεια να βρουν προβληματα...για τον Παπαδογιαννη που ειναι και τακτικος ας μην σχολιασω τιποτα καλυτερα..
  Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον :
Old 06-02-2010   #7
kk_SEF
Πεντάδα
 
kk_SEF's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Athens/Corfu
Posts: 4,525
Liked: 6,572
Likes: 3,108
Default

Το contra έχει γενικότερα ένα διαφορετικό πνεύμα και οπτική γωνία που βλέπει τα πράγματα και όπως είπα γι'αυτό μου αρέσει. Όταν δω ένα χαρακτηριστικό τέτοιο άρθρο θα το φέρω για να το κάνω πιο σαφές.
kk_SEF is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον kk_SEF:
Old 07-02-2010   #8
nikolas -7-
6ος Παίκτης
 
nikolas -7-'s Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: ATHENS
Posts: 435
Liked: 129
Likes: 247
Default

απο ενημερωτικης αποψης το σπορτ φμ εχει για ελλαδα καλο υλικο οχι ομως για τα διεθνη γνωμη μου ειναι οτι το σπορτ 24 εχει και πολιτικη επικαιροτητα εχει και το man 24 εχει το φρεντος μακραν το καλυτερο ,το gazzeta ιδιοκτησιας εν μερει δημητρακη ρατζα-γιαννακοπουλου το χειροτερο μαζι με το σπορτοσκυλο οπου στο εν λογω σαιτ εχουν αφησει απο καθε ειδηση να διαβαζεις σχολια αναγνωστων με τον καθε καφρο-βλακα να πεταει οτι του καπνισει...οσον αφορα το βασκετ νομιζω οτι το superbakset ειναι το καλυτερο κυριως διοτι απλα σου παρουσιαζει την ειδηση .τωρα για πααρογιαννηδες συριγους και λοιπους αμπαλους τι αν πεις..

υγ ψηφιστε εδω τους παιχταρδες μας για του καλυτερου παιχτες της ευρωλιγκας συγνωμη δεν το εχω δει σ αλλο ποστ και το παρεθεσα εδω..http://www.euroleague.net/competitio...cade/main-page
__________________
PROUD TO BE RED....
nikolas -7- is offline   Reply With Quote
Old 07-02-2010   #9
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Quote:
Originally Posted by nikolas -7- View Post
υγ ψηφιστε εδω τους παιχταρδες μας για του καλυτερου παιχτες της ευρωλιγκας συγνωμη δεν το εχω δει σ αλλο ποστ και το παρεθεσα εδω..http://www.euroleague.net/competitio...cade/main-page
Η ψηφοφορία που αναφέρεις αφορά στους 10 καλύτερους παίκτες της δεκαετίας στην Ευρωλίγκα και έχει ανοιχτεί και σχετικό thread στην κατηγορία "Ευρωλίγκα" επί του θέματος... Τσέκαρε: http://www.redhoops.gr/forum/showthread.php?t=118
Dude is offline   Reply With Quote
Old 07-02-2010   #10
nikolas -7-
6ος Παίκτης
 
nikolas -7-'s Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: ATHENS
Posts: 435
Liked: 129
Likes: 247
Default

Quote:
Originally Posted by Dude View Post
Η ψηφοφορία που αναφέρεις αφορά στους 10 καλύτερους παίκτες της δεκαετίας στην Ευρωλίγκα και έχει ανοιχτεί και σχετικό thread στην κατηγορία "Ευρωλίγκα" επί του θέματος... Τσέκαρε: http://www.redhoops.gr/forum/showthread.php?t=118
ευχαριστω dude!!!δεν το ειχα δει καθολου!
__________________
PROUD TO BE RED....
nikolas -7- is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 19:05.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.