RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-03-2010   #1
Dipolico
Δωδεκάδα
 
Dipolico's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Here, There, Everywhere...
Posts: 283
Liked: 136
Likes: 199
Unhappy Αναπόφευκτο...

Θα απαντούσα στο γνωστό thread αλλά είδα ότι έκλεισε. Δεν θέλω να δώσω συνέχεια στο θέμα, αλλά επειδή μετά και το τελευταίο μήνυμα του Don, μου έδειξε καθαρά το αφεντικό ότι το RedHoops δεν είναι πια χώρος φιλόξενος για μένα, νομίζω έχω το δικαίωμα να αποχωρήσω με ένα τελευταίο post. Redglove ελέω της δημοκρατικότητας σου ελπίζω σε δημοσίευση και όχι λογοκρισία.

Αρχικά στον Dude. Φίλε μου ωραία τα λές, μακάρι να γίνουν έτσι τα πράγματα, αλλα κράτα και μια μπουκαπόρτα ανοικτή στην ελπίδα, γιατί όσο πιο μεγάλη η προσδοκία τόσο μεγαλύτερη και η απογοήτευση που προκαλεί η διάψευσή της...
Τώρα σχετικά με το υστερόγραφο σου. Αν απαντούσα χθες στη κάθε βωμολοχία του φιλαράκου σου, ακόμα εδώ θα ήμασταν. Αν πάρεις το thread απ΄την αρχή θα καταλάβεις τον ρόλο του στην όξυνση των πνευμάτων. Σε μια μου απάντηση τον αποκάλεσα αγοράκι και τελείωνα μια μου ερώτηση με γκε γκε? μετά από ήδη δικές του προκλητικές απαντήσεις με quote.. Και αυτός... Αν ψάξεις θα δεις. Άλλα τον δικαιολογώ, γιατί όπως έγραψα τα παπαγάλακια μιμούνται το παπαγάλο... Και όταν ο Don μετά από κάθε post που με βρίζαν τους πριμοδοτούσε με thanks, μπράβο και συγχαρήκια, φυσικό ήταν τα χτυπήματα στην πλάτη από τον πρώτο τη τάξει να τους κάναν να νοιώθαν ότι ήταν κάτι σαν ''μπροστάρηδες σε μια ιερή αποστολή''. Με τη συγκατάθεση του γκουρού Don να διαλύσουν τον κατάπτυστο, προδότη Dipolico που τόλμησε να μιλήσει με καλά λόγια για τα Αρειανά...

Πως γίνεται λοιπόν Don, από τη μια να συμφωνείς με το υστερόγραφο του Dude για όχι προσωπικες επιθέσεις και προσβολές κατα πρόσωπο και από την άλλη το τελευταίο σου μήνυμα, υποτίθεται το ειρηνικό να είναι (και αυτό) γεμάτο με προσωπικές επιθέσεις εναντίον εμού και άλλων μελών με τα οποιά έχεις διαφορετική γνωμη... Είσαι φοβερός...

Κάτι για τη φράση μου που άναψε φωτιές...
''Πολλοί απο σας είστε γονιδιακά βάζελοι σε σώμα Ολυμπιακού. Μικρόψυχοι και ανίκανοι να αναγνωρίσουν τα καλά των αντιπάλων. Μικροπρεπείς λαδέμπορες σαν τους βάζελους...''

Έχω φάει πολλά χρόνια σε διάφορα φόρουμ με ένα σωρό δραστηριότητες. Ξέρω καλά τι είναι ''σωστό'' να γραφτεί και τι όχι. Φυσικά και γνώριζα πως το σχόλιο αυτό ήταν πέρα από την ''κόκκινη γραμμή'' σε ένα κοκκινο φόρουμ. Αλλά ο καθένας έχει και την αξιοπρέπεια του. Θα αποχωρούσα έτσι κι αλλιώς μετά τις χθεσινές βρισιές για ασήμαντο για μένα λόγο από 20χρονα προς το προσωπό μου, αν δεν υπήρχε μια κάποια κάλυψη από τους administrators. Ήταν η αντίδραση μου, το σχολιό μου, το ''καρφι'' μου προς αυτούς που δεν τιμούν τον Ολυμπιακό. Τους ταιριάζει περισσότερο η βαζέλικη κουτοπονηριά. Επιμένω τους λείπει η Ολυμπιακή ντομπροσύνη, η περηφάνεια του γαύρου (στη ομηρική γλώσσα, τα αρχαία Ελληνικά γαύρος σημαίνει υπερήφανος, ''ο γαύρος Αχιλλέας'' αναφέρει χαρακτηριστικά ο ποιητής).
Και δεν τους κάνει πιο Ολυμπιακούς αν έχουν παέι 500 ή 3000 φορές κερκίδα. Ή αν βρίζουν πιο δυνατά και ασυνήθιστα που απο ότι βλέπω είναι το μοναδικό τους κριτήριο. Ούτε θα αρχίσω να αραδιάζω τι έχω κάνει, που έχω πάει, τι έχω διαβάσει και τι γνωρίζω για τον Ολυμπιακό, για να αποδείξω ότι παιδιά είμαι και εγώ Ολυμπιακός. Για τον οποίο Ολυμπιακό είναι ο λόγος που έχω κλάψει τις περισσότερες φορές στη ζωή μου και δεν ανέχομαι, φοιτητές στη Θεσσαλονική που γλεντοκοπάν με δωρεάν διαρκείας τη ζωή, τάχα μου Ολυμπιακάρες να μου κάνουν διαδικτυακά μαθήματα Ολυμπιακοφροσύνης και να με βρίζουν αισχρά με τις πλάτες του admin.
Επειδή λοιπον δεν είμαι καμιά ιντερνετική μαζόχα, αλλά εγώ και νοιώθω και είμαι γαύρος Ολυμπιακός, το οφείλω στην τιμή μου να αποχωρήσω.


Το δόλωμα το είδατε όλοι όμως, το αγκίστρι κανείς..?
Όσοι βγήκατε απ' τα ρούχα σας με τη φράση αυτή, έχετε τη μύγα..?
Δεν είδα κανένα σχόλιο πάλι για το ουσιαστικό και αληθές...
''Δεν έχω εγώ το πρόβλημα Don που ''ζηλεύω'' όμορφα μια υγιειή φάση των Αρειανών, αλλά εσείς που δεν έχετε την Ολυμπιακή ντομπροσύνη και λεβεντιά να την αναγνωρίσετε...'' Τεσπα..

Το μόνο που (ξανα)είδα ήταν τον Don να βγάζει απ΄τα μπαλκόνια λόγους περί ''ανώτερης Ολυμπιακής φυλής''. Και το γαμώτο είναι πως δεν διαφωνώ με την ουσία, αλλά πάντα με τον στυλ του. Ναι όντως θεωρώ τον λαό μας τον καλύτερο με διαφορά. Δεν το αμφισβήτησα ποτέ και συμφώνησα μαζί του στο θέμα με τον Dude που είχε προκύψει (όχι όμως με τον τρόπο που και κει είχε χειριστεί την κατάσταση...) Αλλά σε ένα παρειστίκο φόρουμ που περνάω κάποιες ώρες μου και ξοδεύω έτσι χρόνο και ενέργεια, ''απαιτώ'' όταν αποφασίζω να γράψω κάτι που δεν συμφωνεί με τη ''γραμμή'', να μη μου τη πέφτει η αρχηγία και ο συρφετός με τους παρατρεχάμενους. Και δεν γουστάρω τόση ένταση και μπρίζα. Μου φτάνει αυτή της καθημερινής ζωής...

Είναι δυνατόν να γράφω ένα post (ακόμα και τη μεγαλύτερη μαλακία όλων των εποχών να έχω πει...), και στα καπάκια 3 να με βρίζουν και ο admin να πριμοδοτεί με thanks και μπράβο δίνοντας στους άλλους κίνητρα να οξύνουν περισσότερο τη κατάσταση? Δεν το έχω ξαναδεί αυτό. Παιδάκια είναι πολλά.. Ψυχολογία της μάζας έχεις ακουστά..?.. Τι το τραβάς εκεί το σχοινί, τι φέρεσαι και εσύ σαν ανώριμο αμούστακο παιδακι, 28 χρονών άντρας. Είναι δυνατόν..?Προστάτευσε το φορουμ, του φίλους σου, τίμησε την προσπάθεια που κάνετε και πάψε να ρίχνεις τις ευθύνες δεξιά και αριστερά, επιχειρηματολογώντας σαν υπουργός προπαγάνδας και πασπαλίζοντας τες με δήθεν ιδεολογικά υπόβαθρα. Πάψε να είσαι ευθυνόφοβος. Τη μεγαλύτερη ευθύνη του RedHoops δεν μπορεί να την έχεις μόνο στην επιτυχία, αλλά και στην αποτυχία.. Όχι μόνο στα καλά, αλλά και στα κακά.
Αν ψάχνεις λοιπόν χειροκροτητές και παιδάκια με σάλια στο στόμα, δεκάδες στο διαδίκτυο. Τυχερός είσαι, θα τους βρείς και θα κάνεις σύντομα το RedHoops ένα μεγάλο ''Ολυμπιακό'' οπαδικό φόρουμ. Εγώ πάλι δεν είμαι κάνα 16χρονο να σκύβω σβέρκο και να λέω yes Don ότι πεις, επειδή ο αδερφός σου έφαγε ιπτάμενο συφώνι στο Αλεξανδρειο και έκανε 4 ράμματα, ναι ο λαός του Αρη είναι ξεφτιλισμένος και εγώ θα τον βρίζω στο διαδίκτυο για πάρτυ σου..

Τελειώνω. Θαυμάσα στο τελευταίο σου μήνυμα, το υποτιθέμενο ειρηνικό, αυτό που θα έβαζε τελεία στη φάση και θα οδηγούσε στην εκτόνωση. Δυστυχώς το εγώ σου είναι τεράστιο, υπερμεγέθες για έναν admin απέναντι στα μέλη του φόρουμ που σε τιμούν με την παρουσία και τον χρόνο τους. Αντιγράφω και σχολιάζω μόνο μια πρόταση... ''Η Δημοκρατία για μένα δεν ταυτίζεται με την ΑΝΑΡΧΙΑ και την ΑΣΥΔΟΣΙΑ''

Δεν θα κάτσω να πιάσω τι έχει πει το στόμα σου σε διάφορα threads (πιο πρόσφατο και τρανταχτό αυτο του Dude). Όλοι είδαν σε τι άκρα μπορούν να φτάσουν τα ''άκρα'' σου. Αλλά η απόψη σου περί δημοκρατίας για όσους έχουν μνήμη, προκαλεί γέλιο.

Προφανώς για σένα δημοκρατία, είναι το τρίπτυχο...
Εγω έχω το δικαίωμα να γίνομαι άναρχος και ασύδοτος όποτε και για όποιο θέμα γουστάρω, όχι τα άλλα μέλη.
Εγώ έχω το διακαίωμα να βρίζω, να προσβάλω και να αισχρολογώ εναντιών άλλων Ολυμπιακών μελών, όχι τ' άλλά Ολυμπιακά μέλη εναντίων μου.
Εγώ έχω το δικαιωμα να κρίνω τι είναι Δημοκρατία, τι νούμερο κοστουμάκι φοράει και να το ράβω αναλόγως όταν αποφασίζω να το φορέσω, όχι όμως τα άλλα μέλη.


Δεν πρόκειται να ξαναγράψω και φυσικά αν δεν δημοσιευθεί το post δεν θα παραξενευθώ ιδιαίτερα. Η δημοκρατία άλλωστε του Don είναι ιδιάζουσα... Αν βρει το θάρρος πάντως και αφήσει να ακουστεί και η άλλη άποψη, θα ναι μια καλή αρχή για το ''νεο'' RedHoops που σχεδιάζει. Όταν κάτι πεθαίνει, πάντα κάτι γεννιέται στη θέση του. Εύχομαι να βρειτε το δρόμο σας και όλοι αυτοί οι κλυδωνισμοί των τελευταίων ημερών, να ήταν ''απαραίτητοι'' για να μάθετε και εσείς από τα όποια λάθη σας και να οδηγησετε το RedHoops εκεί που του αξίζει. Να ταν ο σπόρος για το νέο που έρχεται..

Λοιπόν, σας χαιρετώ. Χάρηκα ιδιαίτερα για 2-3 από σας που συνάντησα έστω για λίγο. Να είστε όλοι καλά. Υγεία πάνω απ' όλα και δόξα στον Ολυμπιακό σε όλα τα αθλήματα. Κούπα φέτος στο Παρίσι και πρωτάθλημα μετά μέσα στο ΟΑΚΑ. Ξεκίνησε η νέα ερυθρόλευκη δυναστεία.
__________________


...Μην αφήσεις αυτό που σε τρώει, να χορτάσει...



Last edited by Dipolico; 16-03-2010 at 02:12.
Dipolico is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2010   #2
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by Dipolico View Post
εναντίον εμού και άλλων μελών με τα οποιά έχεις διαφορετική γνωμη.. Είσαι φοβερός...

Δεν πρόκειται να ξαναγράψω και φυσικά αν δεν δημοσιευθεί το post δεν θα παραξενευθώ ιδιαίτερα.Αν βρει το θάρροςπάντως και αφήσει να ακουστεί και η άλλη άποψη,
To να δίνεις ΟΣΚΑΡ σε λαό που βρίζει νεκρούς δεν είναι διαφορετική άποψη. Είναι ΝΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ ΤΟΥ. Άποψη είναι και ότι ο έφηβος στο σήμα μας είναι πούστης μήπως αν την γράψει κανείς να την αφήσω? ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΙΖΟΥΝ ΣΥΖΗΤΗΣΕΩΣ.

"και φυσικά αν δεν δημοσιευθεί το post δεν θα παραξενευθώ ιδιαίτερα." φίλε γράψε και βιβλίο για μένα και λέγε ότι θες. Δεν έχω κόψει ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ κάτι στο blog ούτε εδώ ΟΤΙ και αν έλεγε. Δεν θα το κάνω τώρα για έναν τύπο που θαυμάζει τα σκουλικάκια και τους μοιράζει όσκαρ και στους ολυμπιακούς μοιράζει τιμητικούς τίτλους όπως "βάζελοι παγιδευμένοι σε σώμα γαύρου".

"αν βρεί το θάρρος"...δεν χρειάζεται θάρρος φίλε μου με αυτά που γράφεις...απλή αίσθηση του χιούμορ χρειάζεται για αν το αφήσω και δόξα το θεό απο χιούμορ έχω μπόλικο.

υ.γ.1 άραγε ΘΑΥΜΑΣΕΣ εχθές τον "ΥΠΕΡΟΧΟ ΛΑΟ ΤΟΥ ΑΡΗ"??? ΠΟΣΑ ΟΣΚΑΡ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΣΠΑΣΙΜΑΤΑ, ΤΙΣ ΠΕΤΡΕΣ, ΤΟΥΣ ΠΡΟΠΗΛΑΚΙΣΜΟΥΣ, ΤΑ ΜΑΧΑΙΡΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ??? Εγώ του έδωσα ένα. ΤΗΣ ΑΝΟΙΧΤΗΣ ΠΑΛΑΜΗΣ. Λαός του Άρη...ήμαρτον χριστέ μου...

υ.γ.2 αν κάποιος θα σβήσει το thread δεν θα είμαι εγώ για να μην έχουμε άλλα το λέω...
DON is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2010   #3
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Είχα σκοπό να ποστάρω το παρακάτω στο thread "Η σχέση κόσμου με το τμήμα μπάσκετ", αλλά μιας που εκείνο το θέμα κλειδώθηκε και δεν το πρόλαβα, είπα να το αναφέρω εδώ...

ΑΠΟ ΕΔΩ

Ήμουν αρχικά έτοιμος να σπάσω κάθε ρεκόρ () γράφοντας ένα τεράστιο post με το οποίο θα εξέθετα χίλιες και μία απόψεις μου επί όσων θεμάτων θίχτηκαν, αλλά και για να εκφράσω την άποψή μου για το τι θα ήταν καλύτερο να συμβεί για να ξεκολλήσουν τα μυαλά μας από βλακώδεις τσακωμούς σαν αυτούς των τελευταίων σελίδων αυτού και ενός άλλου thread (σε ορισμένες σελίδες στη "Μεταγραφολογία 2010" αναφέρομαι)... Αντί αυτού, θα αρκεστώ να πώ απλώς τα εξής...

Για την παρεξήγηση μεταξύ εμένα και του Don:
Ζούμε την ομάδα με εντελώς άλλο τρόπο, για αυτό και ο καθένας μας είναι ικανός να αρπαχτεί με τον άλλο για ένα ζήτημα που ο άλλος μπορεί να μην το περιμένει... και οι 2 όμως αγαπάμε πολύ το Θρύλο, είτε συμφωνούμε, είτε διαφωνούμε τελείως σε ένα θέμα. Για την ακρίβεια, πιστεύω πως εγώ αυτό που νιώθω για το Θρύλο είναι αγάπη, ενώ αυτό που νιώθει ο Don είναι έρωτας (αυτό λέει πολλά από μόνο του, έστω κι αν ο Don μπορεί να μην συμμερίζεται αυτή την άποψη). Αυτός νομίζω πως καταλάβατε γιατί "τα πήρε" μαζί μου στην αρχή, και προσωπικά κατάλαβα το λόγο, και παραδέχτηκα το αρχικό λάθος μου. Εγώ από τη μεριά μου, "τα πήρα" και χαλάστηκα από την τρομερά πρωτοφανή και λανθασμένη κατ'εμέ αντίδρασή του (για τα δεδομένα του φόρουμ αναφέρομαι, δεν ξέρω τι έχει κανει σε άλλα μέρη που πιθανά να υπάρχουν τύποι που το έχουν σαν τρόπο ζωής να "χώνουν" εξ'αρχής, αντί να μιλάνε πρώτα), καθώς περίμενα να είχε καταλάβει ότι ό,τι λέω το λέω για το καλύτερο της ομάδας μου, και όχι για να προσβάλω τον κόσμο που ακολουθεί την ομάδα, ή κάποιο από τα άτομα εδώ μέσα... Για αυτό και δεν το δικαιολογώ σε τίποτα από τα ακραία πράγματα που είπε (καθώς έτσι τα εξέλαβα), όμως αυτό δεν σημαίνει ότι του κρατάω μούτρα ή του την έχω στημένη στην επόμενη γωνία για να του το ανταποδώσω. Ό,τι έγινε έγινε, μεταξύ μας τα είπαμε και τα συμφωνήσαμε, και αν και συνεχίζουμε να έχουμε διαφορετική ιδεολογία σε κάποια βασικά πράγματα (που αυτό θεωρώ ότι είναι φυσιολογικό και ανθρώπινο να υφίσταται), νομίζω ότι τα βρήκαμε...

Εν'ολίγοις, αν κάποιοι από εδώ που υποστήριξαν τον Don σε θέματα Ολυμπιακότητας, με έχουν στιγματίσει σαν αντιΟλυμπιακή συμπεριφορά, και εξακολουθούν να το κάνουν, απλά επαναλαμβάνω το αυτονόητο: ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙΡΑΞΩ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΑΣ... Είμαι εδώ όμως για να εκφράζω τις απόψεις μου για την ομάδα σε όλα τα επίπεδα, και όταν φτάνουμε στο θέμα κόσμου να μιλάμε για το πώς το πράγμα από κει που είναι μπορεί να γίνει καλύτερο... Γιατί σε ό,τι αφορά το μπάσκετ (που είναι το άθλημα που αγαπώ, ακολουθώ πιστά και που προσωπικά με "καίει", για αυτό και ο σχολιασμός μου γίνεται μόνο πάνω στη σχέση του κόσμου μας με αυτό το τμήμα), όλοι θυμόμαστε ότι από πλευράς κόσμου έχουν υπάρξει καλύτερες μέρες, και θα ήταν πολύ όμορφο να ξαναγυρίσουν αυτές.

Ό,τι σας είπα σας το είπα γιατί δεν θέλω να νομίζετε ότι υπάρχουν μυστικά μεταξύ εμένα και οποιουδήποτε από εδώ (και πιστεύω το ίδιο θα θέλει και ο Don).

Για τις λοιπές παρεξηγήσεις:
Πέρα από το περιεχόμενο των λόγων του καθενός, το πρόβλημα είναι ο τρόπος έκφρασης... Λύση σε αυτό το θέμα θα δώσουν οι κανονισμοί που θα ανακοινωθούν από τους admins σε λίγο καιρό. Μέχρι τότε, απλά ηρεμήστε και προσπαθήστε να επικοινωνήσετε σαν να υπάρχουν αυτοί... άλλωστε λίγο πολύ αυτοί είναι πανανθρώπινοι, και μέχρι και πριν μια βδομάδα τους ακολουθούσαμε όλοι χωρίς να υπάρχουν κάπου γραμμένοι οι κανόνες του φόρουμ.

Για τον kk_SEF:
Με τον άνθρωπο αυτό δεν είχα καμία προσωπική σχέση, απλώς έτυχε να αποφασίσει ο redglove να μας κάνει mods ταυτόχρονα, και έτυχε επίσης να συμφωνούμε σε πολλά. Αρχικά φάνηκε να συμφωνούμε σε τόσα πολλά, που ο redglove επέμενε να μας αποκαλεί κλώνους διαρκώς... Εγώ κάτι τέτοιο δεν το ενστερνίστηκα ποτέ, μιας που με έχω πιάσει να διαφωνώ σε αρκετά πραγματάκια με τον kk_SEF κατά καιρούς... Εκεί όμως που από ό,τι βλέπω σίγουρα συμφωνούμε, είναι στα βασικά... δηλ. στις θεμελιώδεις ιδέες του αθλητισμού, στην αγνή ιδέα του να είσαι Ολυμπιακός, στην εκτίμηση της προσφοράς οποιουδήποτε δουλεύει για την ομάδα, στην αντίθεση σε τραμπουκισμούς και βίαιες συμπεριφορές κλπ... Για αυτό λοιπόν, και επειδή σε αντίθεση με μένα που ζώ μακριά ο άνθρωπος αυτός έχει ζήσει άσχημες καταστάσεις μέσα στο γήπεδο, μην βιαστείτε να κρίνετε αυτά που λέει, και να το στιγματίσετε και αυτόν για αντιΟλυμπιακότητα ή για οτιδήποτε... Και επειδή και αυτός όπως και ο Don πάνω στην έκρηξή του είπε πως θέλει να διαγραφεί από Mod κλπ, απλά να προσθέσω ότι προσωπικά διαφωνώ με αυτή την απόφασή του αν ισχύσει, και απλά τον περιμένω όταν και όποτε θέλει (μιας και τώρα δεν έχει τη δυνατότητα να μπαίνει στο φόρουμ καθημερινά για δικούς του προσωπικούς λόγους) να ξαναμπεί στο φόρουμ και να κάνει αυτό που νομίζει καλύτερο.

Για το redglove:
Απλά μπράβο για τον τρόπο που χειρίζεσαι το θέμα από μένα. 1000000 μπράβο για την ακρίβεια...

Για τον DirtySniper:
Απλά μπράβο που είσαι τρελός, ψωνάρα και τόσο πουτσαράς που δεν σε αγγίζει τίποτα από αυτά που τρελάναν εμάς ... Είσαι ωραίος man!

Για τους υπόλοιπους (που δεν συμμετείχαν σε παρεξηγήσεις)
:
Καλά κάνατε, και συγγνώμη από μένα για ό,τι προκάλεσα... Προσωπικά σας περιμένω ενεργούς σε ό,τι άλλο όμορφο εξελίσσεται στο φόρουμ, όπως πολύ καλά κάνετε από την πρώτη στιγμή που μπήκατε.

ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ

Τώρα, στα του Dipolico... Με λυπεί πολύ το γεγονός που λές ότι προτίθεσαι να φύγεις αγαπητέ... Όπως και στους άλλους 2 που έχουν πει κάτι παρόμοιο, έχω να πώ ξανασκέψου το... Γιατί είναι απλά τα πράγματα, εάν συνεχιστεί αυτό το πράγμα σιγά σιγά οδεύουμε προς την εξαφάνιση του φόρουμ...

Quote:
Originally Posted by Dipolico View Post
Τώρα σχετικά με το υστερόγραφο σου. Αν απαντούσα χθες στη κάθε βωμολοχία του φιλαράκου σου, ακόμα εδώ θα ήμασταν. Αν πάρεις το thread απ΄την αρχή θα καταλάβεις τον ρόλο του στην όξυνση των πνευμάτων. Σε μια μου απάντηση τον αποκάλεσα αγοράκι και τελείωνα μια μου ερώτηση με γκε γκε?..
Σε σέβομαι πάρα πολύ από όσα έχω δεί να γράφεις όλο αυτό τον καιρό, για αυτό και θα σου μιλήσω εντελως ανοιχτά, όπως έπραξες και εσύ. Συμφωνώ με πολλά από όσα αναφέρεις στο μακροσκελές post σου... Παρόλα αυτά, για μένα είσαι λάθος που τον αποκάλεσες "αγοράκι" και που είπες το "γκε-γκε"... Όχι γιατί τυχαίνει το συγκεκριμένο άτομο να το γνωρίζω και να είναι φίλος μου, αλλά γιατί μπορεί να μην βωμολόχισες, αλλά το ύφος σου ήταν παρεξηγήσιμο και λάθος κατ'εμέ... Και πίστεψέ με, αν στο post σου έλεγες ακριβώς όσα είπες χωρίς να υπάρχουν αυτός ο χαρακτηρισμός και αυτή η έκφραση, δεν θα λάμβανες κάποια απάντηση σε τέτοιο ύφος. Τουλάχιστον αυτό νομίζω. Και το λέω επειδή γνωρίζω καλά τον ΤΤ7...

Quote:
Originally Posted by Dipolico View Post
Και δεν γουστάρω τόση ένταση και μπρίζα. Μου φτάνει αυτή της καθημερινής ζωής...
Συμφωνούμε απόλυτα. Δεν μας τιμάει αυτό που συνέβη, γιατί αδικούμε τους εαυτούς μας με το να μετατρέπουμε το φόρουμ σε μέρος μέτρησης εγωισμών και ψευτομαγκιάς.

Quote:
Originally Posted by Dipolico View Post
φοιτητές στη Θεσσαλονική που γλεντοκοπάν με δωρεάν διαρκείας τη ζωή,
Νομίζω ότι και εδώ ξεφεύγεις. Πώς μπορείς να βγάλεις ένα τέτοιο συμπέρασμα όταν τον άλλο δεν το γνωρίζεις; Επειδή διαφωνήσατε σε 2-3 posts; So what; Τελοσπάντων, φαντάζομαι ότι σας ακούγεται φυσιολογικό όταν προσβάλουν έναν πραγματικό φίλο σας να σας βγαίνει η ανάγκη να τον υπερασπιστείτε... Λοιπόν, επειδή τυχαίνει ο ΤΤ7 να είναι εξαιρετικό παιδί και φίλος μου, απλά σε ενημερώνω ότι δεν είναι αυτό που περιγράφεις σε αυτό το quote...

Μην νομίζεις ότι με αυτό που λέω συμφωνώ και σε άλλα πράγματα που λέει. By the way, αυτά τα θέματα ποτέ δεν με απασχόλησαν στη ζωή μου (οπαδισμοί, ποιός την έχει μεγαλύτερη, ο Αρειανός ή ο ΠΑΟΚτζής κλπ), οπότε για τη διαφωνία σας απλά δεν έχω άποψη και πείτε ό,τι θέλετε. Αλλά καθαρά σε αυτή τη φράση σου, σε βρίσκω λάθος, όταν δεν γνωρίζεις ποιός είναι αυτός με τον οποίο μιλάς, διαφωνείς, ή και βρίζεσαι στην τελική...

Σχετικά με όλα τα υπόλοιπα που ανέφερες, συμφωνώ σε πάρα πολλά, καθώς αυτά που αναφέρεις και εσύ και ο kk_SEF είναι τα πράγματα που ενόχλησαν και μένα.

Last edited by Dude; 16-03-2010 at 01:33.
Dude is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2010   #4
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Και κάτι τελευταίο:

@Dipolico

Μιλάς για βαζέλικη κουτοπονηριά... Λοιπόν, παίδες, δεν ξέρω τον τρόπο που σκέφτεται ο καθένας μας, απλά με τον απλό δικό μου τρόπο σκέψης βγάζω το εξής πασιφανές συμπέρασμα... Ούτε όλοι οι γαύροι είναι οι μάγκες, ήρωες και αγνοί φίλαθλοι, ούτε όλοι οι βάζελοι είναι κουτοπόνηροι και λαδέμπορες... Είναι δυνατόν όταν μιλάμε για λαούς οπαδών που απαριθμούν εκατομμύρια ανθρώπους, να μπορούμε να τους βάλουμε όλους στο ίδιο τσουβάλι; Δεν ήρθα εδώ για να κάνω το συνήγορο κανενός, απλώς με ενοχλεί σαν άνθρωπο αυτή η ακατάσχετη κατηγοριοποίηση, που δεν την έχεις κάνει μόνο εσύ, αλλά πάρα πολλοί εδώ μέσα (απλώς επειδή το ανέφερες εσύ τελευταίος μου έδωσες την αφορμή να απαντήσω). Στην τελική εγώ γνωρίζω προσωπικά πολλούς ανθρώπους από 20 έως 60 κάτι χρονών που είναι πολύ ωραίοι φίλαθλοι, οι μισοί εκ των οποίων είναι Ολυμπιακοί και οι άλλοι μισοί Παναθηναϊκοί (από άλλες ομάδες τυχαίνει να γνωρίζω λίγους).

@Don

Εξακολουθείς να λές ότι μερικές απόψεις, όπως η ανωτερότητα των Ολυμπιακών φιλάθλων έναντι των άλλων ελληνικών ομάδων, δεν διαπραγματεύονται και δεν είναι δυνατόν να ακούγονται μέσα σε ένα φόρουμ οπαδών του Θρύλου. Ανεξάρτητα από τα όσα αντιΟλυμπιακά κατά τη γνώμη σου ανέφερε ο Dipolico (στα οποία δεν έχω άποψη και δεν με ενδιαφέρουν), και ανεξάρτητα από το αν συμφωνώ με την ουσία των δικών σου λεγομένων (που αν και δεν έχω προσωπικές παραστάσεις μάλλον συμφωνώ), ΚΑΝΕΝΑΣ δεν μπορεί να απαγορεύσει στον Dipolico και στον οποιοδήποτε Dipolico να αναφέρει οποιαδήποτε άποψη έχει... Κανείς, εκτός από τους ίδιους τους δημιουργούς αυτού του φόρουμ, στους οποίους συγκαταλλέγεσαι, οι οποιοι έχουν την ευθύνη να ξεκαθαρίζουν σε κάθε μέλος από την πρώτη στιγμή που εγγράφεται σε αυτή την ιντερνετική συντροφιά, τι μπορούν να κάνουν και μέχρι τι θέματα επιτρέπεται να σχολιάσουν ή όχι... Εν'ολίγοις, ξαναγυρίζουμε στο θέμα των κανόνων του φόρουμ, που όσο κι αν ακούγεται δευτερεύον και διαδικαστικό, τελικά μόνο τέτοιο που δεν είναι...

Να το πώ κι αλλιώς; Όλοι μας είδαμε πόρτα, χτυπήσαμε και μπήκαμε... Δεν είδαμε πουθενά κανένα ερωτηματολόγιο που να θέλει να τσεκάρεις επιλογές του τύπου "κριτική για τους φιλάθλους της ομάδας μας δεν κάνουμε δημόσια, παρά μόνο σε pm"... Γιατί το όλο ζήτημα αυτό είναι... Αν πχ υπήρχε κάπου αυτό σαν κανόνας (που αυτό είναι δικό σου θέμα και του redglove - κανενός άλλου), θα υπήρχε κανένα μέλος που θα το ήξερε και θα άρχιζε την οποιαδήποτε κριτική; Από τη στιγμή όμως που είμαστε free να λέμε ό,τι πιστεύουμε, τότε ΝΑΙ, και η οποιαδήποτε ηλιθιότητα μπορεί να ακουστεί, ακόμα κι αν στο μυαλό των δημιουργών του φόρουμ κάτι τετοιο δεν θα έπρεπε να γίνεται (και όταν λέω ηλιθιότητα δεν αναφέρομαι φυσικά ούτε στα λεγόμενα του Dipolico ούτε στα δικά σου... πάλι γενικά μιλάω, για να καταλαβαίνουμε ποια λάθη έχουν γίνει και ποιες ελλείψεις υπάρχουν). Ελπίζω να πιάνεις την ουσία των λεγομένων μου. Η διαχείριση του φόρουμ πρέπει να αναλάβει αυτές τις απαραίτητες δράσεις που χρειάζονται για να καταστεί σαφές τι εστί redhoops, ποιοι είναι οι άνθρωποι που το απαρτίζουν, ποιός ο λόγος ύπαρξής του και ποιοι οι στόχοι του.

Τέλος, κάτι πάλι απλό και πασιφανές που επειδή μας βλέπω κατά καιρούς όλους μας να ξεφεύγουμε:
Από πότε ρε παιδιά η οπαδική ταυτότητα κάποιου καθορίζει το ποιόν του ανθρώπου; Είναι δυνατόν να τσουβαλοποιούμε τα πάντα, και να αξιολογούμε κάποιον αν είναι Ολυμπιακός ή όχι; Δηλ. όποιος είναι Αρειανός βρίζει νεκρούς; Όποιος είναι βάζελος είναι κουτοπόνηρος και λαδέμπορας; Είναι ωραίο ας πούμε το θείο μου που είναι άρρωστος βάζελος (για να φανταστείτε όταν παντρεύτηκε, στην τελετή μετά μπήκε μέσα το ζευγάρι με τον ύμνο του ΠΑΟ σαν ηχητική επένδυση ), αλλά το μόνο που το νοιάζει είνα να νικάει η ομάδα του και δεν έχει βρίσει ποτέ ούτε κουνούπι να το λέμε κουτοπόνηρο, μακάκα και κατώτερο; Με συγχωρείτε αλλά αυτό δεν είναι κριτήριο για να αξιολογούμε ανθρώπινες ζωές.

Γενικώς ρε παιδιά, ας μιλάμε και λίγο με θετική διάθεση και ας αφήσουμε τις μηδενιστικές τάσεις για ό,τι δεν μας αγγίζει... Λίγο καλή διάθεση και κλίμα συνεννόησης χρειάζεται...

Last edited by Dude; 16-03-2010 at 03:32.
Dude is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Dude For This Useful Post:
Old 16-03-2010   #5
redglove
Administrator
 
redglove's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 21,790
Liked: 78,815
Likes: 59,511
Default

Dipolico ξέρεις πόσο σε πάω και όλα άλλα δύο πράγματα:

1. Πότε σβήστηκε (non spam) topic για να σβηστεί τώρα; Ή πότε δεν αφήσαμε κάποιον να πεί κάτι;

2. Οκ, έγινε ένα λάθος και δεν μπήκαν κανόνες από την αρχή (που μεταξύ μας, όσων έχουν ζήσει 2-3 φόρουμς δηλαδή, τίποτα δε θα άλλαζαν, απλά θα ανάγκαζαν τους admins και τους moderators να ρίξουν ban). Και στην προκειμένη ο kk_SEF είναι ήδη αηδιασμένος, ο Dude θα διέγραφε πρώτα τον εαυτό του και μετά οποιονδήποτε άλλο και ο DON τα ίδια. Άρα πάλι εγώ θα πλήρωνα τη νύφη που μπήκα μια ωραία Κυριακή μετά από τόόόσο καιρό και βλέπω όλο αυτό το τσίρκο. Δεν βάλαμε κανόνες, και όταν τέθηκε θέμα είπαμε να το συζητήσουμε και με τα μέλη πρώτα (ο Abasketos που δεν μπαίνει και πολύ μπορεί να το επιβεβαιώσει αυτό) γιατί ρε γαμώτο πιστεύαμε ότι μπορύμε να συντηρούμε μόνοι μας αυτόν τον χώρο. Και μέχρι να γίνει ότι έγινε μια χαρά πήγαινε το πράγμα. Αλλά θέλετε με το στανιό κανόνες. Και όχι μόνο κανόνες, θέλετε "πολιτική τοποθέτηση". Να πούμε ότι "το Red Hoops εκφράζει αυτό και αυτό και όποιος μπαίνει εδώ να συμφωνεί κλπ κλπ".

Λοιπόν εγώ το γράφω ανοιχτά και να με συγχωρέσει ο DON που αθετώ τον λόγο μου: Το Red Hoops είναι FORUM. Ούτε σύνδεσμος φιλάθλων, ούτε νεολαία πολιτικού κόμματος, ούτε τίποτα τέτοιο. FO-RUM. Που σημαίνει, 10 μέλη, 32 διαφορετικές απόψεις! Δεν γίνεται να βάλουμε γραμμές και να πούμε "συζητάμε μέχρι εκεί".

Οι γραμμές αν πρέπει να μπουν να μπουν για το ΠΩΣ θα συζητάμε και όχι για το ΤΙ.

Το καταλαβαίνω, κάποια πράγματα για κάποιους είναι πιο ιερά απ'ότι είναι για κάποιους άλλους. Αλλά από τη στιγμή που μπαίνουν προς συζήτηση με σωστό τρόπο (=τέτοιον που ευνοεί την κουβέντα) δεν καταλαβαίνω για ποιό λόγο να αποριφθούν. Εγώ καυλώνω με τον Γκρηρ και θέλω να λιώσω το κρανίο όποιου τον λέει κότα και διστακτικό και το ένα και το άλλο. Αλλά τί να γίνει, να απαγορεύσω τις συζητήσεις για τον Λυνν; Αφού γι'αυτό είμαστε εδώ.

DON, δε θες να ακούς κουβέντα για τον κόσμο του Ολυμπιακού που όπως σωστά λες είναι το σημαντικότερο συστατικό αυτής της ομάδας. Δεκτό. Τί να γίνει όμως που πλην ποδοσφαίρου η συμπεριφορά του δεν είναι ανάλογη; Να μην το συζητήσουμε; Εγώ μπορεί να θεωρώ τον Τόμιτς το απόλυτο σύμβολο της ομάδας. Να απαγορεύσω να αναφέρεται ως τέτοιο ο Καμπούρης ή ο Σιγάλας;

Ξαναλέω, για εμένα δεν έχει νόημα αυτός ο χώρος αν μπουν απαγορευτικά στο ΤΙ αντί στο ΠΩΣ.
__________________
Quote:
Originally Posted by Apostolot View Post
παναγία βόηθα
Quote:
Originally Posted by KingJames View Post
Στροματσονι Αλαφουζος Μπογδανος
Quote:
Originally Posted by Sot_7 View Post
αν δεν πατήσει λεγκο και τραυματιστεί
redglove is online now   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to redglove For This Useful Post:
Old 16-03-2010   #6
tc-g6
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 5,651
Liked: 4,654
Likes: 3,070
Default

καλοι μου ανθρωποι,

ανεξαρτητα απο ηλικια, πεποιθησεις και ιδεες η σοβαρη και κοσμια συζητηση παντα φερνει καποιο αποτελεσμα. τις περισσοτερες δε φορες θετικο.
αυτο που κανετε τωρα ειναι πολυ ουσιαστικο και θα το καταλαβετε στην πορεια. και η συζητηση και ο χαβαλες και η διαφωνια ειναι μεσα στο προγραμμα, αν τα διαχειρηστουμε ολοι (και εμεις τα μελη του forum) σωστα θα βγει κατι πολυ καλο. αρκει να πεσουν οι τονοι και να συνεχισουμε να σχολιαζουμε τα καλως και τα κακως κειμενα ο καθενας απο την μερια του αλλα με σεβασμο προς στους αλλους.

δεν ξερω αν το εχετε συνειδητοποιησει αλλα αυτη η προσπαθεια να μιλησουμε και παλι οι γαυροι για το μπασκετ ειναι ιδιαιτερα σημαντικη και ισως αυριο οδηγησει ολους μας να εχουμε καλυτερη συμπεριφορα προς την ομαδα και πιο συγκεκριμενες απαιτησεις. και οχι μονο στο μπασκετ.
εδω τουλαχιστον γραφουν ατομα που ΔΕΝ πληρωνονται απο παε, καε και λοιπους παρατρεχαμενους για να υπηρετουν καποιους σκοπους. αυτους τους σκοπους που προσωπικα με εκαναν να μην πηγαινω στο σεφ και πλεον ουτε στο καραϊσκακης. μια φορα τσακωθηκα στο γηπεδο και αυτη ηταν με τα τσιρακια του θειου στο σεφ. και επιτελους βρηκα εδω ατομα που ασχετα απο τις διαφορετικες τους αποψεις με κανουν να θελω να ξαναπαω στο παλατακι μας.

μην το χαλατε λοιπον μαγκες, ολα μεσα στο προγραμμα ειναι. ας ριξουμε ΟΛΟΙ τους τονους και μονο κατι καλυτερο θα βγει. οχι μονο δεν πρεπει κανενας να αποχωρησει αλλα μετα τις αμοιβαιες εξηγησεις πρεπει να προσπαθησουμε αυτο το forum να γινει ακομα μεγαλυτερο!

φιλικα
Θεμος
__________________
tc-g6 is offline   Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to tc-g6 For This Useful Post:
Old 16-03-2010   #7
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by redglove View Post
DON, δε θες να ακούς κουβέντα για τον κόσμο του Ολυμπιακού που όπως σωστά λες είναι το σημαντικότερο συστατικό αυτής της ομάδας. Δεκτό. Τί να γίνει όμως που πλην ποδοσφαίρου η συμπεριφορά του δεν είναι ανάλογη; Να μην το συζητήσουμε; Εγώ μπορεί να θεωρώ τον Τόμιτς το απόλυτο σύμβολο της ομάδας. Να απαγορεύσω να αναφέρεται ως τέτοιο ο Καμπούρης ή ο Σιγάλας;
Mε έχεις δει να μην είμαι ανοιχτός σε ζητήματα ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ? Το παράδειγμα για τον Γκρίρ και φυσικά τον Καμπούρη, Τόμιτς κτλ είναι ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ. Το να γράφεται όμως φίλε redglove μέσα σε ολυμπιακό φόρουμ για "βάζελους παγιδευμένους σε σώμα γαύρου", για "όσκαρ στον λαο του άρη" που μαχαίρωσε 3 παοκτζήδες εχθές και βρίζει νεκρούς σε ΚΑΘΕ αγώνα, να συζητάμε ΑΝ στον Ολυμπιακό ο κόσμος είναι το ΚΥΡΙΟ συστατικό του συλλόγου με ΟΛΑ τα καλά και τα κακά του κόσμου αυτού και κυρίως να ΚΡΙΝΟΥΜΕ τον ίδιο μας τον λαό επειδή ΦΕΤΟΣ δεν είναι μέχρι τώρα δίπλα στην ομάδα μπάσκετ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ και ΓΙΑ ΜΕΝΑ δεν πρέπει να τα συζητάμε. Προσωπική μου άποψη είναι πως για τον Χαλπερίν εγώ μπορώ να τον λέω ΟΣΟ ΘΕΛΩ ΓΑΤΟΥΛΗ και ένας άλλος τον Σόφο ΜΠΕΤΟΝΙΕΡΑ. Αλλά να λέει κάποιος τον κόσμο του ολυμπιακού, έστω και ΕΝΑΝ ολυμπιακό μαλάκα,βλάκα,κομπλεξικό,τραμπούκο κτλ κτλ κτλ έτσι ανοιχτά και φόρα παρτίδα μέσα σε forum ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ που είναι και ανοιχτές οι συζητήσεις σε ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΚΑΛΟΘΕΛΗΤΗ ή ΚΑΚΟΘΕΛΗΤΗ-ΑΛΛΟΘΡΗΣΚΟ να μπαίνει και να βλέπει ΟΠΑΔΟΥΣ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ να βρίζονται μεταξύ τους και αν λέει ο ένας τον άλλο ΚΑΦΡΟ,ΠΑΤΑΤΑΚΙΑ,ΚΑΝΑΠΕΔΑΚΙΑ,ΧΟΥΛΙΓΚΑΝΟ κτλ...

Εγώ ας πούμε θα μπορούσα απο την μέρα Νο1 να λέω για ΠΑΤΑΤΑΚΗΔΕΣ, για ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΣ απο το ΣΕΦ, για τύπους που σηκώνομαι να φωνάξω κανα σύνθημα και μου λένε "εεε κάτσε κάτω δεν βλέπω", για άτομα που πάνε ΣΕΦ για να φάνε ΚΑΛΟ ΠΟΠ ΚΟΡΝ κτλ...Αλλά τις ΚΡΙΣΕΙΣ για τον ΛΑΟ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ τις κρατάω για την πάρτη μου. Δεν κάθομαι να ξεκατινιάζομαι σε ένα forum ανοιχτό στα μάτια του ΚΑΘΕΝΟΣ το ξανατονίζω!!! Για να ξεκατινιαστώ με τον KK_SEF για παράδειγμα έχω όσες ευκαιρίες θέλω αφού και στις συναντήσεις του redhoops θα τον δώ και στο ΣΕΦ μέσα και τα πάντα όλα!!!

ΠΡΕΠΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ ΕΔΩΜΕΣΑ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ?
DON is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2010   #8
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Εγώ πάντως βλέπω βελτίωση. Νομίζω πως με τα τελευταία posts γίνονται φανερά τα "θέλω" του καθένα... καθώς και τα αίτια παρεξήγησης εξ'αρχής. Ελπίζω αυτό να μας κάνει όλους να δούμε τα πράγματα λιγότερο καχύποπτα από δω και μπρός, και να σεβόμαστε τη γνώμη οποιουδήποτε, αρκεί να εκφράζεται με σωστό και ανθρώπινο τρόπο.

Quote:
Originally Posted by redglove View Post
ο Dude θα διέγραφε πρώτα τον εαυτό του και μετά οποιονδήποτε άλλο
Συμφωνώ με όλα όσα λές, απλά αυτό δεν το έπιασα. Γιατί να το έκανα αυτό ρε αρχηγέ ; Παραβίασα κάποιον κανόνα;
Dude is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2010   #9
Dark Angel #9
Πεντάδα
 
Dark Angel #9's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Πειραιάς / Επίδαυρο&
Posts: 3,983
Liked: 10,845
Likes: 2,765
Default

Quote:
Originally Posted by Dude View Post



Συμφωνώ με όλα όσα λές, απλά αυτό δεν το έπιασα. Γιατί να το έκανα αυτό ρε αρχηγέ ; Παραβίασα κάποιον κανόνα;
φανταζομαι για να δωσει εμφαση στο οτι δε θα διεγραφες καποιον το εθεσε ετσι ο redglove αντε ρε παιδες να μπαινουμε σιγα σιγα στους νορμαλ ρυθμους κ να ασχολουμαστε με το μπασκετακι μας παρα με τις αψιμαχιες!!!
__________________
The night is darkest just before the dawn. And I promise you, the dawn is coming. - "Harvey Dent - The Dark Knight"
Dark Angel #9 is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Dark Angel #9 For This Useful Post:
Old 16-03-2010   #10
RED DIMITRIS 1997
6ος Παίκτης
 
RED DIMITRIS 1997's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 493
Liked: 186
Likes: 517
Default

ΠΗΓΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ''ΕΜΦΥΛΙΟ'' ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ......ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΡΑΣΑΡΕ Ο browser ....ΚΑΙ ΧΑΘΗΚΑΝ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΓΡΑΦΑ..... ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΑΠΌ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΑΔΙ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΞΕΚΑΘΑΡΟ...ΟΤΙ Ο ΘΕΟΣ ....ΜΕ ΟΔΗΓΕΊ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ....ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΑΠΕΡΙΣΚΕΠΤΟΣ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤΙΚΟ ΕΡΓΟ ΜΟΥ..... ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΠΡΑΣΙΝΗ ΣΑΠΙΛΑ ΤΟΥ ....ΚΟΝΤΟΥ, ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗ ΚΛΠ ΣΥΜΜΟΡΙΑΣ.......

ΑΡΝΟΥΜΕ ΝΑ 'ΧΤΥΠΙΕΜΑΙ' ΜΕ 'ΚΟΚΚΙΝΑ ΑΔΕΡΦΙΑ'' ..... ΠΡΟΤΙΜΏ ΠΟΛΕΜΟ ΧΑΡΑΚΟΜΑΤΩΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΑΣΙΝΟΥΣ ΛΕΓΕΟΝΑΡΙΟΥΣ..............

ΑΥΤΟΕΞΟΡΙΖΟΜΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΙΣΙ ...ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ( ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ''ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΚΑΝΑΝ 'ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ' ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ...ΣΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ....) ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΥ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗΣΕΤΕ ΝΑ ΜΕ ΦΕΡΕΤΕ ΠΙΣΩ ΣΑΝ ΝΕΟ ''ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ'' ....... ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ......ΓΙΑΤΊ ΘΑ ΕΧΩ ΠΙΟ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΆ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΚΑΝΩ....
ΠΟΛΕΜΟ 1 ΗΜΕΡΑΣ ΜΕ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΟΥΣ ΙΣΡΑΗΛΙΝΟΥΣ ( ΜΕ ΙΚΑΝΟΤΑΤΟ ΣΤΡΑΤΗΓΟ ΕΝ ΟΝΟΜΑΤΙ ΠΙΝΙ )

ΚΑΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΝΑ ... ΝΑ ΑΝΑΓΚΑΣΩ ΣΕ 'ΙΣΠΑΝΙΚΗ ΥΠΟΧΩΡΗΣΗ' ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΛΜΗΣΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΤΙΣΤΑΘΟΥΝ .......

ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ..... ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΘΡΙΑΜΒΕΥΤΉΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΙΣΙΑ .... ΟΧΙ ΣΑΝ ΝΕΟΣ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ...... ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΝΕΟΣ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΣ....... ΜΙΑΣ ΚΑΙ Η ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΗΣ ΠΡΑΣΙΝΗΣ ΧΟΥΝΤΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΕΔΩ .... ΘΑ ΣΗΜΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΠΑΝΙΔΡΥΣΗ ΝΕΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ...........

ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΤΕΛΙΩΣΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ....... ΘΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑ ΣΕ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΧΡΥΣΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΙΔΕΑΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ.....ΣΕ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑ ΤΗΣ ΠΙΟ ΠΕΡΗΦΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ......

ΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΕΣΕΙΣ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΝΑ ΜΑΛΩΝΕΤΕ ......ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Η ΟΧΙ.... ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΩΣΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.........ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠ ΟΛΑ .... ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΘΑΥΜΑΖΕΤΕ..... ΟΠΑΔΟΥΣ ΑΛΛΩΝ ΟΜΑΔΩΝ........!!!!!

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΕΙ ΜΥΡΩΔΙΑ.... ΑΛΛΑ Η ΕΧΟΥΜΕ ΟΜΑΔΑΡΑ.... ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ.... ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΠΑΣΚΕΤΑΡΑ........ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΜΕ .....ΜΑΚΑΚΙΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΕΙΘΕΙΤΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ..........

For the love of the game...........ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΧΑΡΑ.... ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΝΩΝΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ..... ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΑΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ........
__________________
Talent wins games, but teamwork and intelligence win championships. - Michael Jordan

Most people have the will to win, few have the will to prepare to win. - Bobby Knight

Approach the game with no preset agendas and you'll probably come away surprised at your overall efforts. - Phil Jackson

Last edited by RED DIMITRIS 1997; 16-03-2010 at 17:27.
RED DIMITRIS 1997 is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 19:42.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.