RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-03-2010   #11
μιγάδας
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 12,898
Liked: 2,526
Likes: 34,780
Default

λοιπον......καταρχας, κοκκινε δημητρη τα λες μια χαρα, συμφωνω απολυτα μαζι σου εκτος απο το σημειο που λες οτι ασχολουμαστε με μαλακιες. κι εγω θεωρουσα στην αρχη μαλακιες αυτα που λεγονταν, ωστοσο μεσα απο ολους αυτους τους τσακωμους βγηκαν πραγματα πολυ ενδιαφεροντα(οχι απαραιτητα καλα ομως...).

2ον, πιστευω οτι μπορουμε να καταληξουμε στο συμπερασμα πως ο καθενας βλεπει διαφορετικα την εννοια ''ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ'' και ολα οσα αυτη εκφραζει. αυτο ειναι αναφαιρετο διακαιωμα του καθενος, αρκει να υπαρχει ο κοινος παρονομαστης που λεγεται: ''αγαπη για την ομαδα''. αυτος νομιζω υπαρχει σε ολα τα μελη του φορουμ.

απο κει και περα, νομιζω πως εχουν γινει ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ παρεξηγησεις....
καταρχας, κανενας δεν μπηκε στο ακυρο για να επαινησει τους αρειανους....ο Dipolico παιρνοντας αφορμη καποια μηδενιστικα ποστ για το λαο του αρη, ειπε την αποψη του. πιστευει οτι το μοντελο της λεσχης του αρη ειναι προς μιμηση και οτι οι αρειανοι δημιουργουν καυτη ατμοσφαιρα στα γηπεδα τους. αυτο. αποψη που πρεπει να ειναι ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΕΒΑΣΤΗ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ. οποιος διαφωνει, μπορει να επιχειρηματολογησει και να κανει μια εποικοδομητικη κουβεντα. αντ' αυτου, δεχτηκε ο φιλος μια αδικη επιθεση γιατι παρεξηγηθηκαν τα λεγομενα του. και ξεκινησε ενα γαϊτανακι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΩΝ χαρακτηρισμων εκατερωθεν..... δε συμφωνω προσωπικα με το γεγονος οτι ο Dipolico αποφασισε να υπερασπιστει τους αρειανους για το μονο λογο οτι ειναι ακυρο σε ενα ολυμπιακο φορουμ να μιλαμε για αλλους φιλαθλους. ωστοσο, αλλο τοσο λαθος ηταν το γεγονος οτι προηγηθηκαν καποια μηδενιστικα σχολια για τους αρειανους. απο τη στιγμη ομως που ο Dipolico αποφασισε να πει τη γνωμη του, ειχε καθε διακιωμα..... αυτα για το θεμα με τους θεσσαλονικεις.... δεν κανω το δικηγορο κανενος, λαθος ηταν κατα τη γνωμη μου και ο Dipolico αλλα μεχρις εκει.....δε σημαινει οτι θα τον στησουμε στον τοιχο σαν να υπεπεσε στο μεγιστο αμαρτημα....

επισης, ΔΟΝ, θα συμφωνησω απολυτα με τον βαζελοπρακτορα dude, ειναι λαθος να χαρακτηριζουμε ανθρωπους με βαση τις οπαδικες του προτιμησεις. ουτε ολοι οι ολυμπιακοι ειναι μαγκες και ψωλαραδες(σορρυ για το αγοραιο υφος) ουτε ολοι οι αρειανοι σκουλικια ουτε ολοι οι βαζελοι φουστηδες. συμφωνω μαζι σου οτι ειναι λαθος να ασχολομαστε σε ενα ολυμπιακο φορουμ για το ποιόν του λαου του θρυλου γιατι μπορει οντως να γινουμε η χαρα του καθε πικραμενου...αυτο δε σημαινει ομως οτι θα τα τσουβαλιασουμε ολα και θα λεμε οτι οσοι ειναι ολυμπιακοι ειναι οι μεγαλυτεροι μαγκες μονο και μονο επειδη ειναι ολυμπιακοι, και οσοι ειναι βαζελοι ειναι σιχαματα επειδη ειναι βαζελοι. απο τη στιγμη που τεθηκε το ζητημα της ''ανωτεροτητας της ολυμπιακης φυλης'', εχουμε το διακαιωμα ολοι οσοι διαφωνουμε μ' αυτο να εκφρασουμε την αποψη μας. και ακομα κι αν υπαρχει καποιος που πιστευει οτι οι παοκτζηδες π.χ εχουν καλυτερο κοσμο, εχει το διακιωμα να το πει απο τη στιγμη που καποιος αλλος λεει οτι εμεις εχουμε τον καλυτερο κοσμο. ολες οι αποψεις πανω σε ενα θεμα ειναι δεκτες αρκει να ακολουθουνται απο τις αγνες προθεσεις ενος εποικοδομητικου διαλογου.
αν εχω παρεξηγησει τα λεγομενα σου και δεν υποστηριζεις το τσουβαλιασμα ολων με βαση τις οπαδικες προτιμησεις, put the blame on me.

τελος, στο θεμα των κανονων, συμφωνω με τον redglove. δεν χρειαζομαστε κανονες για να ελεγχουν τη συμπεριφορα μας. αν καταντησουμε να εχουμε ενα φορουμ που ο καθενας θα εχει απο πανω του το βουρδουλα των κανονων, τοτε βραστα.....οπως οταν βγαινουμε για καφε με τους φιλους μας δεν χρειαζομαστε τυπικους κανονες για να συννενοηθουμε, ετσι δεν χρειαζομαστε κι εδω....γιατι τοτε, θα γινουμε ενα τυπικο φορουμ με εντελως νεκρες αποψεις και χωρις καμια επαφη μεταξυ των μελων. εγω μπηκα σ' αυτο το φορουμ πειραματικα και εμεινα γιατι μου προσφερει κατι πολυ σημαντικο: χαλαρωση τις ωρες που ξεκουραζομαι απο το διαβασμα. η χαλαρωση αυτη ειναι απορρια της ζωντανης επικοινωνιας με αλλους ανθρωπους, που δεν εχω δει ποτε στη ζωη μου, πανω σε ενα θεμα που με ενδιαφερει παρα πολυ. αν χαθει αυτη η ζωντανη επικοινωνια, παπαλα........
ΕΝ ΤΕΛΕΙ, ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΚΑΚΑΛΑ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΒΟΥΡΔΟΥΛΑ ΤΩΝ ΚΑΝΟΝΩΝ Ή ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΛΥΣΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ;;;;
μιγάδας is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to μιγάδας For This Useful Post:
Old 16-03-2010   #12
dora7
Πεντάδα
 
dora7's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Περισσός & Εύβοια
Posts: 21,296
Liked: 61,317
Likes: 23,757
Default

Με αφορμή τα όσα διαβάζω αυτές τις μέρες θα ήθελα να πω κάτι:

Δεν θέλω να την πω σε κανέναν, ούτε να πάρω το μέρος κανενός. Θέλω όμως να επιστήσω την προσοχή όλων στο γεγονός ότι πέραν του ότι έγινε ΧΑΜΟΣ μεταξύ μας ΕΧΟΥΜΕ ΕΚΤΕΘΕΙ και στα μάτια πολλών που μας διαβάζουν μεταξύ των οποίων υπάρχουν κι αυτοί που περιμένουν στη γωνία να μας κράξουν ως Ολυμπιακό μπασκετικό φόρουμ! Κι επειδή εδω μέσα υπάρχει ένα πολύ υψηλο επίπεδο γενικά, ΑΣ ΤΟ ΛΗΞΟΥΜΕ σας παρακαλώ παιδια κι ας ξαναγίνουμε η φοβερή παρέα που είμαστε μέχρι τώρα. Βλέπω ότι σιγά σιγά πέφτουν οι τόνοι .... και ελπίζω σε καλύτερες μέρες!!!!
Αυτά και sorry για την παρέμβαση.
__________________
Live the Life....

Αυτό άλλωστε είναι ο Ολυμπιακός. Κάθε φορά που πέφτεις, να σηκώνεσαι πιο δυνατός
Βασιλης Σπανουλης
dora7 is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to dora7 For This Useful Post:
Old 16-03-2010   #13
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

milos_18, μην τολμήσεις να ξαναπείς sorry! Αυτή τη λέξη αυτές τις μέρες πρέπει να τη λέμε μόνο εμείς που φταίξαμε για αυτή την κατάσταση. Από μένα για πολλοστή φορά λοιπόν sorry σε όλα τα παιδιά... ευελπιστώ στη συγχώρεσή σας και στην παραδειγματική μου τιμωρία στο αντίστοιχο thread ...
Dude is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Dude:
Old 16-03-2010   #14
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by milos 18 View Post
ΕΧΟΥΜΕ ΕΚΤΕΘΕΙ και στα μάτια πολλών που μας διαβάζουν μεταξύ των οποίων υπάρχουν κι αυτοί που περιμένουν στη γωνία να μας κράξουν ως Ολυμπιακό μπασκετικό φόρουμ!
" Αλλά να λέει κάποιος τον κόσμο του ολυμπιακού, έστω και ΕΝΑΝ ολυμπιακό μαλάκα,βλάκα,κομπλεξικό,τραμπούκο κτλ κτλ κτλ έτσι ανοιχτά και φόρα παρτίδα μέσα σε forum ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ που είναι και ανοιχτές οι συζητήσεις σε ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΚΑΛΟΘΕΛΗΤΗ ή ΚΑΚΟΘΕΛΗΤΗ-ΑΛΛΟΘΡΗΣΚΟ να μπαίνει και να βλέπει ΟΠΑΔΟΥΣ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ να βρίζονται μεταξύ τους και αν λέει ο ένας τον άλλο ΚΑΦΡΟ,ΠΑΤΑΤΑΚΙΑ,ΚΑΝΑΠΕΔΑΚΙΑ,ΧΟΥΛΙΓΚΑΝΟ κτλ..."

"ΠΡΕΠΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ ΕΔΩΜΕΣΑ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ?"
DON is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον DON:
Old 16-03-2010   #15
dora7
Πεντάδα
 
dora7's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Περισσός & Εύβοια
Posts: 21,296
Liked: 61,317
Likes: 23,757
Default

Αγαπητέ Dude,

Επειδή παρατηρώ ότι εμφανίζεις έντονες μαζοχιστικές τάσεις !!!! θα εισηγηθώ στον DirtyS να σου επιβληθούν τελικά ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΕΣ ΤΙΜΩΡΙΕΣ!!!! ΚΑΙ το βίντεο του Γιοτάμ (special από μένα!!!!!!!!!)
__________________
Live the Life....

Αυτό άλλωστε είναι ο Ολυμπιακός. Κάθε φορά που πέφτεις, να σηκώνεσαι πιο δυνατός
Βασιλης Σπανουλης
dora7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον dora7:
Old 16-03-2010   #16
RED DIMITRIS 1997
6ος Παίκτης
 
RED DIMITRIS 1997's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 493
Liked: 186
Likes: 517
Default

ΠΑΙΔΙΑ ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ..... ΑΣ ΤΟ ΛΗΞΟΥΜΕ...... ΚΛΕΙΔΩΣΕ ΤΟ ΕΝΑ THREAD.... και το συνεχιζουμε εδω!!!! Ας το σταματησουμε......συμφωνω απολυτα με την αποψη του Don οτι μπενουν αλλοθρησκοι και θα γελανε......

Προτεινω στους ΑDMINS :

1.ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΤΕΤΟΙΩΝ ΣΥΖΗΤΗΣΕΩΝ........

2. ....ΟΣΟ ΧΑΖΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ.... ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΣΒΗΣΤΟΥΝ....ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΦΤΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΛΥΜΠΙΟΚΟΦΡΟΣΥΝΗ ΜΑΣ ΚΛΠ.... Η ΝΑ ΕΙΝΑΙ VISIBLE TO ACTIVE MEMBERS ONLY .... ΓΙΑ ΕΥΝΟΗΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ......
__________________
Talent wins games, but teamwork and intelligence win championships. - Michael Jordan

Most people have the will to win, few have the will to prepare to win. - Bobby Knight

Approach the game with no preset agendas and you'll probably come away surprised at your overall efforts. - Phil Jackson

Last edited by RED DIMITRIS 1997; 16-03-2010 at 21:07.
RED DIMITRIS 1997 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2010   #17
μιγάδας
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 12,898
Liked: 2,526
Likes: 34,780
Default

διαφωνω με την απαγορευση των συζητησεων. ειναι οντως γελειο να ξεκιναμε να μετραμε την ολυμπιακοφροσυνη του καθενος, αλλα ειναι και φασιστικο να απαγορεψουμε καποιες συζητησεις. προτεινω οι συζητησεις του φορουμ να μην μπορουν να διαβαστουν απο μη μελη του φορουμ.
μιγάδας is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον μιγάδας:
Old 16-03-2010   #18
DirtySniper
Πεντάδα
 
DirtySniper's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 14,009
Liked: 117,113
Likes: 72,157
Default

Δεν αντιλαμβάνομαι γιατί να νοιώθουμε πολύ δημοκρατικοί και εντάξει με τον εαυτό μας και
να κάνουμε κρίση στους προέδρους
να βρίζουμε παίκτες όπως τον γατούλη το γιοτάμ
τον 3.5 μυρίων σεκιούριτυ συνταξιούχο Τεό

να ξεσκίζουμε τις σάρκες του προπονητή
να τον κατηγορούμε για πράγματα άσχετα με το μπάσκετ

να κατηγορούμε τον βοηθό του προπονητή επειδή απλά δεν μας αρέσει η φάτσα του

Αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε κρίση
για το πιο σημαντικό συστατικό του Ολυμπιακού
δηλαδή του κόσμου του Ολυμπιακού.

Δηλαδή μας πιάνουν οι ντροπές και οι τύψεις επειδή κάνουμε κρίση στους φιλάθλους μας
επειδή θα τα πάρουν ξένοι πράσινοι πράκτορες
και θα τα χρησιμοποιήσουν εναντίων της ομάδας μας?

Βέβαια είναι πολύ πολύ εύκολο να κρίνεις τον Γιοτάμ και τον κάθε Γιοταμ
αλλά πολύ πολύ δύσκολο να κρίνεις τους οπαδούς σου
δηλαδή τον εαυτό μας........

Τότε μας πιάνουν οι δημοκρατικές υποκρισίες μας και προσπαθούμε να προστατέψουμε την ομάδα μας....
__________________
Ποτέ μην έρθει η στιγμή
να αφήσεις το λιμάνι

θα σε αγαπάμε μια ζωή
Ι Ω Α Ν Ν Ι Δ Η Γ Ι Α Ν Ν Η

Last edited by DirtySniper; 16-03-2010 at 22:40.
DirtySniper is online now   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to DirtySniper For This Useful Post:
Old 16-03-2010   #19
AIIZ
6ος Παίκτης
 
AIIZ's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 428
Liked: 56
Likes: 157
Default

τωρα ανοιξα αυτο το τοπικ ενω δεν εχω διαβασει τι εχει παιχτει. προφανως αντιδικια για χ,ψ λογο. παντως χαιρομαι για μενα που δεν παιρνω στα σοβαρα κανενα φορουμ πια (γραφω σε 2-3 ακομα). ουτε μπαινω σε κοπο να διαβαζω τεραστια ποστ γτ κουραζουν. η πραγματικη ζωη ειναι εξω παιδες και εδω απλα ειναι να περναει η ωρα. δεν υπαρχει λογος να σφαζεστε ειναι μαλακια.
AIIZ is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2010   #20
RED DIMITRIS 1997
6ος Παίκτης
 
RED DIMITRIS 1997's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 493
Liked: 186
Likes: 517
Default

Quote:
Originally Posted by DirtySniper View Post
Δεν αντιλαμβάνομαι γιατί να νοιώθουμε πολύ δημοκρατικοί και εντάξει με τον εαυτό μας και
να κάνουμε κρίση στους προέδρους
να βρίζουμε παίκτες όπως τον γατούλη το γιοτάμ
τον 3.5 μυρίων σεκιούριτυ συνταξιούχο Τεό

να ξεσκίζουμε τις σάρκες του προπονητή
να τον κατηγορούμε για πράγματα άσχετα με το μπάσκετ

να κατηγορούμε τον βοηθό του προπονητή επειδή απλά δεν μας αρέσει η φάτσα του

Αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε κρίση
για το πιο σημαντικό συστατικό του Ολυμπιακού
δηλαδή του κόσμου του Ολυμπιακού.

Δηλαδή μας πιάνουν οι ντροπές και οι τύψεις επειδή κάνουμε κρίση στους φιλάθλους μας
επειδή θα τα πάρουν ξένοι πράσινοι πράκτορες
και θα τα χρησιμοποιήσουν εναντίων της ομάδας μας?

Βέβαια είναι πολύ πολύ εύκολο να κρίνεις τον Γιοτάμ και τον κάθε Γιοταμ
αλλά πολύ πολύ δύσκολο να κρίνεις τους οπαδούς σου
δηλαδή τον εαυτό μας........

Τότε μας πιάνουν οι δημοκρατικές υποκρισίες μας και προσπαθούμε να προστατέψουμε την ομάδα μας....

Ποτε εγω προσωπικά δεν επιδοκίμασα ......... ανουσιες και αδικες κριτικές για παιχτες και τεχνικη ηγεσία......

Αν δεν κάνω λάθος βασικό αντικειμενο του Forum είναι η μπασκετική συζήτηση γύρω από την ομάδα μας.........

Μπορω ευκολα και ειναι απολυτως αποδεκτό να κρίνω πχ τον Χαλπεριν ... που ειναι μαυρη τρυπα για την ομαδα..... φαίνεται μεσα στο γηπεδο......

Μπορώ ευκολα να επιδοκιμασω την τρομερή βελτίωση του Σοφο.... φαινεται μεσα στο γηπεδο........

Μπορω ευκολα να επιδοκιμασω και να αποδοκιμασω τον Γιαννακη για τις επιλογες του........

Και σε ολα τα προηγουμενα....αποδεχομαι αντιθετες αποψεις...αρκει να στηριζονται με επιχειρηματα

Τους οπαδους μας πως να τους κρινω? Με ποια κριτηρια?

Με το ποσο συχνά πανε στο γηπεδο? ( θα κάνω εγω κουμαντο στα οικονομικα τους.... μερες που περναμε....)

Με το ποσο φωναζουν στο γηπεδο?( θα τους κρινω εγω πως θα συμπεριφερονται )

Με το ποσο ασχολουνται με την ομαδα? ( θα κρινω εγω πως καταμεριζουν τον ελευθερο τους χρονο )

Δηλαδή εγω που δεν εχω χασει αγωνα φετος......και βγηκα πρωτος στο προγραμμα επιβραβευσης κατοχων διαρκειας με κανει πιο Ολυμπιακο από τους υπολοιπους 6.000?

Εγω πάλι που πηγαινω στο γηπεδο.....και δεν φωναζω συνεχεια συνθηματα.... ειμαι λιγοτερο καλος Ολυμπιακός από αυτούς στο πέταλο?


Αυτό που θέλω να καταληξω είναι οτι τα κριτηρια όσον αφορά τον κόσμο .....ειναι λιγο συγκεχυμένα ....μην πω ανυπαρκτα......

Τα κριτηρια για την ομαδα...ειναι και πρεπει να ειναι καθαρα αγωνιστηκα.....


Οταν γραφτικα και συμμετειχα πολυ ενεργα σε αυτό το Forum.... το Μπασκετ ηταν η κυριαρχη συζήτηση........καπου τις τελευταιες μερες χάθηκε αυτό και αναλωθηκαμε σε ανουσιες συζητησεις Ολυμπιοκοφροσυνης.......

Ενα μηνα πριν τον τελικό με αφορμες καποιες γκρινιες που υπηρχαν σχετικά με Γιαννακη κυριως...... ειχα γραψει.......ΜΠΕΝΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΤΗΣ ΑΠΟΛΥΤΗΣ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗΣ......... αυτό το τελευταιο ειναι πολυ επικαιρο και τώρα......

ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ......ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ..... ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΜΑΣ!
__________________
Talent wins games, but teamwork and intelligence win championships. - Michael Jordan

Most people have the will to win, few have the will to prepare to win. - Bobby Knight

Approach the game with no preset agendas and you'll probably come away surprised at your overall efforts. - Phil Jackson

Last edited by RED DIMITRIS 1997; 16-03-2010 at 23:51.
RED DIMITRIS 1997 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον RED DIMITRIS 1997:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 23:25.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.