RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 01-05-2020   #21751
Apostolot
Πεντάδα
 
Apostolot's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,096
Liked: 14,816
Likes: 4,276
Default

Στην ψηφοφορία για την καλύτερη πεντάδα τους, ο Λίβινγκστον πήρε για τη θέση 4 τον ίδιο αριθμό ψήφων με το Μαργαρίτη. Στον πάοκ μπισί αυτά. Ηρωίνη λέγεται και είναι σκληρό πράμα.
Apostolot is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Apostolot For This Useful Post:
Old 01-05-2020   #21752
Achilles
Πεντάδα
 
Achilles's Avatar
 
Join Date: Aug 2015
Posts: 7,891
Liked: 31,194
Likes: 31,791
Default

αφου δεν καταφερε να τους μαθει μπασκετ ουτε ο ντουντα , δεν θα μαθουν ποτε . χαμενη υποθεση .
Achilles is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Achilles For This Useful Post:
Old 01-05-2020   #21753
dio
Πεντάδα
 
dio's Avatar
 
Join Date: May 2016
Posts: 11,309
Liked: 52,135
Likes: 39,625
Default

Έχουν ομάδα μπάσκετ;
__________________
?\_(ツ)_/?

Quote:
Originally Posted by Czar View Post
οι καράφλες δεν είναι για τιτίκες
dio is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον dio:
Old 02-05-2020   #21754
Lucifer_7
Πεντάδα
 
Lucifer_7's Avatar
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 14,740
Liked: 25,252
Likes: 52,177
Default

Ο Λίβινγκστον δεν ήταν που είχε κάνει ένα τρομερό κάρφωμα;
__________________
Quote:
Originally Posted by Nikaia View Post
Στο κατω κατω της γραφης δεν παμε να σηκωσουμε την ευρωλιγκα αλλα να φτιαξουμε μια ρημαδοομαδα της προκοπης και να παλεψουμε...ασχετως φυσικα που θα τους πηδηξουμε ολους
Lucifer_7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Lucifer_7:
Old 02-05-2020   #21755
Chrisk7
Πεντάδα
 
Chrisk7's Avatar
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 10,362
Liked: 6,485
Likes: 29,840
Default

Λεβινγκστον, οχι Λιβινγκστον

ειχε τσακωθει με το Ντουντα γιατι δεν τον αφηνε να πινει κοκα κολα
εφαγε καλη πουτσα στον ημιτελικο το 93
__________________
Seven deadly sins
Seven ways to win
Seven holy paths to hell
And your trip begins
Chrisk7 is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Chrisk7 For This Useful Post:
Old 02-05-2020   #21756
Lucifer_7
Πεντάδα
 
Lucifer_7's Avatar
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 14,740
Liked: 25,252
Likes: 52,177
Default

Γέλια
__________________
Quote:
Originally Posted by Nikaia View Post
Στο κατω κατω της γραφης δεν παμε να σηκωσουμε την ευρωλιγκα αλλα να φτιαξουμε μια ρημαδοομαδα της προκοπης και να παλεψουμε...ασχετως φυσικα που θα τους πηδηξουμε ολους
Lucifer_7 is offline   Reply With Quote
Old 02-05-2020   #21757
trust in who we are
Πεντάδα
 
trust in who we are's Avatar
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 10,929
Liked: 68,867
Likes: 26,263
Default

παίζει ακόμα αυτός ?
__________________
AGAINST ALL AND AGAINST ALL ODDS ΠΑ-ΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ!

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

AND NOTHING ELSE MATTERS
trust in who we are is offline   Reply With Quote
Old 03-05-2020   #21758
DCS7
Πεντάδα
 
DCS7's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 5,259
Liked: 7,469
Likes: 17,858
Default

Γιατί πότε τον είχαμε ζητήσει αυτόν και μας απέρριψε; Ειναι σαν να λέω εγω ότι ποτέ δεν θα τα έφτιαχνα με την Ιρινα Σαικ γιατί μου την σπάει η συμπεριφορά της και εγώ έχω ιδανικά και με καλύπτει η μαιρούλα που είναι κυρία.
__________________
wherever law ends, tyranny begins
DCS7 is offline   Reply With Quote
The Following 10 Users Say Thank You to DCS7 For This Useful Post:
Old 05-05-2020   #21759
mixalis
Πεντάδα
 
mixalis's Avatar
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 4,292
Liked: 16,866
Likes: 8,891
Default

Ο Καλαθης δίλημμα....
Οκ.
Και ο Πριφτης εγγύηση.
Τι θα δούμε Χριστέ μου του χρόνου;
Πάμε κατευθείαν Eurocup.

Πρόεδρε πάμε γιουροκαπ, το παίρνουμε και ραβουμε το 7ο αστέρι στη φανέλα αλλά με μπλε χρώμα για να ξεχωρίζει

Καλά, αν πάνε έτσι δεν θα καταλάβουν και την διαφορά μα τα κεκλεισμένων γιατί και με κόσμο περίπου η ίδια ατμοσφαίρα θα είναι

Τι θα δουνε τα ματακια μας παλι φετος...

Πάλι θα δούμε νέους παίκτες τύπου Νέλσον, Σλότερ και τα θηρία Μόργκαν και Κούπερ. Θέλει πλέον γερό στομάχι.

Τοτε ειχες και καποιους παλιους να σουλουπωνουν την κατάσταση. Τωρα δεν υπάρχει κανενας λογος να παρακολουθησει καποιος το εκτρωμα του δπγ77. Να το χαίρεται.

Φετος με 0 διαρκειας και εισητηρια λογω κορονοιου δεν βγενει η "μπιζνα"
ματζαρης και στην καλυτερη ογκαστ...εννοείται η μασκοτ της ομαδας "παππας" αναλαμβανει χρέη ηγετη


μάντζαρης και παππάς μακριά. Ο όγκαστ ωστόσο είχε κάνει κάποια καλά παιχνίδια στους τελικούς του '18, εντυπωσιακά βελτιωμένος από την αρχή της σεζόν που δεν ήξερε που πατούσε.
Είχα ακούσει ότι τα πήγαινε καλά στην τουρκία, δεν θα ήμουν καταρχήν αρνητικός.

Ισχύει για Όγκουστ.
Επίσης καλώς κακώς 2,3 εκ. μπορεί να μην τα αντέχει η τσέπη του με τα νέα δεδομένα. Και έχει υποχρέωση να κοιτάξει πρώτα να είναι συνεπείς στους εργαζόμενους του και μετά όλα τα υπόλοιπα.

ν δειτε τι κανει ο ... παναθηναικαρχης στο ινσταγκραμ καθε μερα θα καταλαβατε οτι τελειωσε ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ της ΚΑΡΔΙΑΣ μας

δεν υπαρχει μελλον

ο ... παναθηναικαρχης ΖΕΙ το σημερα & τα υπολοιπα ας πανε ΝΑ ΓΑΜΗΘΟΥΝ

να ειχα 150.000.000 στην τσεπη μου

ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΤΗΣ ΠΟΥΤΑΝΑΡΑΣ

Αφήστε, πολύ στοχευμένος αυτός ο κορωνοιος
Μόνο ομάδες φαρμακοβιομηχανων πλήττει

Όταν είναι η ομάδα (οικονομικα) στο auto πλήττεται

Για εκεί το πάει
Διοίκησή Αλαφούζου που για μένα είναι η χειρότερη στάση
Πρακτικά έχουμε τελειώσει για 10 χρόνια τουλάχιστον σε όλα τα τμήματα και επίσημα

Τουλάχιστον θα μάθουμε αν ο Καλάθης είναι για 1,5Μ το πολύ και πως θα είναι η ζωη με εσοδα=έξοδα

Δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω η να κλάψω που μέσα σε 1,5 χρονο από τότε που "τους τελείωσα, τους έριξα α2" τα αυγά θα τον έχουν στην φάπα και δυστυχώς μαζί του και εμάς

Προφανώς και θα έχουμε πολύ μικρότερο budget, η ομάδα χάνει τη μεγαλύτερη πηγή εσόδων της (εισητήρια) για την επόμενη σεζόν. Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι τόσο δύσκολο να κατανοηθεί, δεν χρειάζεται να έχεις σπουδάσει χρηματοιοικονομικά στο M.I.T.

Ο Καλάθης πάντως κατ' εμέ πρέπει να μείνει πάση θυσία, χωρίς αυτόν δεν ξέρουμε ... τον πάτο του βαρελιού.

Γιατι ομως? Αφου οποιος εδω μεσα τολμησει να πει οτι ο πολυχρονεμενος ηγετης δεν ματωνει καθε χρονο αλλα κατα βαση εχει την ομαδα ισα βαρκα ισα πανια ειναι αντιπαναθηναικος και ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙΞΕΙ ΤΟΥΣ ΕΠΕΝΔΥΤΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΛΟΙΠΟΝ.


Σωστό, αλλά αυτό λογικά ισχύει και για τις άλλες ομάδες της EL, έτσι;

Του κόσμου γενικα θα έλεγα

Αυτό που πάει να περάσει είναι ότι μόνο στον Παναθηναϊκό θα έχει επιπτώσεις
Και μάλιστα δυσανάλογα μεγαλες, αυτά τα 5-6Μ που έβαζε από τσέπη θα μπουν στο κουβά "απώλειες κορωνοιου" και γεια σας. Βέβαια δικά του είναι , δεν θα τον αναγκάσουμε να τα βάλει, αλλά θα συνεχισει να κρίνεται από το τι αποτέλεσμα είχε για το τμήμα

Και άντε πες Ρεάλ Μπαρτσελόνα Μπάγερν έχουν την μπάλα (που η λογική λέει ότι εκεί θα χτυπηθούν εξίσου και ίσως είναι λογικό ότι το πρώτο που θα κόψουν είναι το ρευστό στο μπάσκετ)

Άντε Τσσκα έχει κρατική στήριξη

Άντε τις Τουρκικές τις στηρίζει ο Ερντογάν (που με τόσο χάλια οικονομία εγώ βλέπω ότι περιορίζεται σε δωράκια τουρκοποισεων και δεν τους κυνηγά για χρέη, δεν δίνει χρήμα)

Άρα μείωση θα έχει η Χιμκι, η Μπασκονια, ο γαύρος, η Αρμάνι, η Μακαμπι, η Ζαλγκιρις σαν και μας λογικά σωστά?
Δεν μπορεί αυτοί να έχουν 20% και μεις 50% λόγω κορωνοιου

Πολλά λέγονται και γράφονται
Δε ξερω αν θα είμαστε ομάδα eurocup ή αν θα μειώσει το μπάτζετ και πόσο (και δικαίωμά του είναι)
Περιμένω πρώτα να δω ποιον προπονητή θα έχουμε.Δεν εχει ξεκαθαρίσει ακόμα αν πηγαίνει για ξένο ή όντως θέλει Βόβορα.

Χαλας λιγο την περιρρεουσα ατμοσφαιρα που "βλεπει" Παναθηναικο κυπελλου κορατς , ετοιμασου...

Kαλά ναι ο καθένας μπορεί να βλέπει ό,τι θέλει
Προς το παρόν δεν έχουμε τίποτα.Μόνο εικασίες.

Αυτο. Λιγη υπομονη και συνεση χρειαζεται δεν νομιζω οτι ωφελει η καταστροφολογια τη στιγμη που χουν ολα παγωσει. Ισως απο βδομαδα να εχουμε εξελιξεις.

Τα λέφτα που έβαζε ο Θανάσης δεν υπάρχουν,ούτε φαίνεται να θέλει να τα αναπληρώσει ο ΔΠΓ,ειδικά φέτος,οπότε κλαίν.

Είναι φανερό πως είχε ήδη αποφασίσει να πάει σε τακτική Αλαφούζου, εσοδα=έξοδα (κάτι που προσωπικά πιστεύω δεν είχε κάνει, δεν έβαζε 10Μ από τσέπη αλλά στάνταρ έβαζε κάποια εκατομμύρια από τσεπη)

Τώρα με αφορμή τον κορωνοιο, θα ρίξει στο σακούλι των περικοπών και αυτά που όντως θα χρειαστεί νανλοψεο λόγω εσόδων και αυτά που μάλλον είχε αποφασίσει να κόψει από μόνος του και θα τα αποδώσει όλα στον κορωνοιο

Όσοι λέτε υπομονή μάλλον δεν έχετε καταλάβει η δεν θέλετε να καταλάβετε πως δουλεύει το πράγμα με τις φιλιππινεζες

Αν πέσει τέτοιο ψαλίδι στο μπάσκετ, ας κοιτάξει λίγο τον ερασιτέχνη που με λίγα λεφτά ανδρικό και γυναικείο βόλλεϋ παίρνουν κούπες από τον γαύρο.

Ναι οκ...
Είναι δουλειά του οπαδού να:
Μας δείξει τον προπονητή,
Μας δείξει τον επενδυτή,
Μας δείξει το 5αρι,
Μας δείξει το πλάνο για το γήπεδο,
Μας δείξει του χορηγούς,
Μας δείξει λύση για την ΠΑΕ,
Να βάλει χρήματα για την ΠΑΕ

Nαι να καταλαβουμε για τις φιλιππινεζες οταν..
δεν εχει ολοκληρωθει η φετινη ευρωλιγκα
δεν εχουμε προπονητη
δεν ξερουμε αν θα παιζουμε του χρονου με κοσμο (το κυριότερο)
δε κουνιέται φύλλο πουθενά αλλα εμεις πάμε για ch l στο μπασκετ απο φήμες και ρεπορταζ ενω ολοι οι αλλοι αυξανουν το μπατζετ και οι απεναντι πανε για σλουκα,ντιλεινι και αλλους
Σωστό.

Οσον αφορα το γαβρο δεν νομιζω οτι θα κανει μεγαλη διαφορα στο μπατζετ του ο κοροναιος, τοσα χρονια χωρις κοσμο παιζουνε.

Αν υπάρχουν τα οικονομικά να μείνουν νικ, παπαπέτρου, παπαγιάννης, μήτογλου δεν βλέπω το λόγο να καταρρεύσει η ομάδα.

Από τους υπόλοιπους ο τόμας μπορεί να λήψει και ο ράις όχι γιατί ήταν κορυφαίος αλλά επειδή ήταν πολύ καλός για τα λεφτά του.

Οι υπόλοιποι αντικαθίστανται από πολύ φθηνότερους παίκτες. Θα πω ένα ακραίο: Δεν είμαι σίγουρος ότι αν έρθει πίσω ο καλαϊτζάκης ή ο λούτζης, στα ΤΕΛΗ της επόμενης σεζόν θα προσφέρουν συνολικά λιγότερα από τον φριντέτ.

Βέβαια αν μείνει παππάς και έρθει μάντζαρης αντί να κρατήσουμε νικ, θα υπάρχει τεράστιο πρόβλημα.

Τέλος αν είναι να φύγει ο νικ, ας πάρει έστω κάποια χρήματα ο σύλλογος. Αν η ρεάλ, ή η τσσκα πχ του δίνουν 7εκ για 3 χρόνια, ας δώσουν και άλλο 1 για μεταγραφή.

ο λουντζης δεν μας ανηκει εδω κ ενα χρονο.
τον αφησε φρι ο πεδουλας.

Αν είναι να φύγει ο Νικ πρέπει να φύγει με ένα καλό buy-out. Κρίσιμο να μείνουν για την επόμενη 4ετία Μήτογλου-Παπαγιάννης-Παπαπέτρου.
Από τους ξένους και δεδομένου ότι ο Ράις σταματάει, δεν έχει νόημα να μείνει κανένας (εξαίρεση ίσως ο Μπεντίλ λόγω προδιαγραφών και μικρής ηλικίας). Όλοι τους soft και άκυροι στην άμυνα. Επίσης αν τον πιστεύουν πρέπει να επενδύσουν στον Καλαϊτζάκη. Είναι πλέον 21 χρονών. Σαν back-up ή του Νικ, αν μείνει, ή όποιου έρθει στη θέση του. Έχουμε ανάγκη από σκληρούς παίχτες που να παίζουν στο 100% κάθε βράδυ. Μακάρι να υπήρχε δυνατότητα να γύρναγε ο Θανάσης.

Εχει φυγει αυτος...
Ολες αυτες οι δημοσιευσεις ειναι μερος σχεδιου, να βαλουν στο υποσυνειδητο του αναγνωστη το ενδεχομενο του να φυγει ο Καλαθης ωστε σιγα σιγα να συνηθισει στην ιδεα, σε λιγο θα ακολουθησουν αρθρα για την δυσκολη οικονομικη θεση της ΚΑΕ και του ευρωπαικου μπασκετ (ηδη αρχισαν) και τον καθιστουν πολυτελεια, καποια ανωνυμα για το οτι δεν εχει σουτ και χανεται στα δυσκολα ή/και οτι του προταθηκε μειωση και αυτος (ο αχαριστος) δεν εβαλε πλατη και αποχαιρετα την Αλεξανδρεια που χανεις. Και μακαρι να παει στην Ρεαλ το παιδι δηλαδη να παρει καμια κουπα παραπανω γιατι ειναι κριμα τοσο καλος παιχτης να μεινει στην μια.

imo "το ανοιγμα του φακέλου Καλάθης" εδώ και μέρες μόνο θετικά αποτελέσματα θα έχει για τον δπγ. Μείνει ή φύγει...
απο τη μία, "δεν κατάφερε να κάνει τη διαφορά" (f4), "ακριβός για το μπάντζετ μας" (ανισομέρεια), κτλ
απο την άλλη "τεράστια επιτυχία-μαγκιά που τον κράτησε ο πρόερδος", "ο πρόεδρος έκανε θυσία", "ο πρόεδρος μπαίνει μέσα για τον Παναθηναικο" κτλ

imo με καθαρό μπάντζετ (μέσα και το προπονητικό τημ) κάτω απο 8εκ, ειναι αδύνατον να μεινει, γιατί εφόσον τα 2εκ πλας μπορεί να τα βρει απο άλλη ομάδα (βασικα Ρεαλ, Μπάρτσα, ΤΣΣΚΑ), εμεις θα πρεπει να παίζουμε με Καλάθη, Παπαπέτρου, Μήτογλου, Παπαγιάννη και στη καλύτερη 1-2 πενταδάτους γιουροκαπ ξένους και οι υπόλοιποι τύπου Μπεντιλ... Στα 9εκ κάτι γίνεται αφού έχει πέσει και η φορολογία.

Άλλη μια ελπίδα είναι να πέσουν αισθητά (>10%) τα συμβόλαια των παικτών τη νέα σεζόν και/ή να αυξηθούν τα τηλεοπτικά (λόγω άδειων γηπέδων, αλλά με την ύφεση δεν το βλέπω να γίνεται).

Γενικά ίσως να φταίνε και οι προβλέψεις για την οικονομία, αλλα δε το βλέπω ως πιο πιθανό να μείνει. 70-30 απο μένα...

Για να δούμε τώρα, θα το χωνέψουν οι κάτσε να δούμε
Το τμήμα πέθανε και αγωνιστικά (διοικητικά είχε πεθανει) πρακτικά 6,5-7Μ ευρώ το μπάτζετ όποτε προφανώς δεν υπάρχει χώρος για κανέναν αξιόλογο παίκτη για πάνω από 1 χρόνια

Θα μας βρει ο Βοβορας ταλέντα με 3 κατοστάρικα

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με το μπάτζετ αυτό που λογικά είναι επιπέδου Βιλερμπαν. Γιατί απλά δεν έχω λεφτά να βάλω παραπάνω και δεν βλέπω κάποιον να έχει διάθεση να βάλει παραπάνω
Αρκεί να γίνει σαφές

- πήρε μια ομάδα κορυφαία και την έχει κάνει πλέον του 3ου ραφιου. Αυτή είναι η σκληρή πραγματικότητα. Μετρηθηκε και βγήκε λίγος.
Δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν προσπάθησε ή δεν ήθελε, αλλά ότι δεν μπορούσε. Όπως
εγώ με 1,85 είμαι κοντός να παίξω μπάσκετ, αυτός δεν έχει τη δύναμη να κάνει ομάδα φ4

- Μην ακούσουμε πίπες για κορωνοιο. Μιλάμε για 50% μείωση μπάτζετ (γιατι πρεπει να βάλεις μεικτο μπατζετ, η εφορια πεφτει σηκαντοκα το 20-21) είναι λόγω κορωνοιου το ίδιο θα δούμε σε όλες τις ομάδες της Ευρωλίγκας
Προφανώς λόγω covid σου λέει τώρα που τα φορτώνουμε όλα εκεί, ρίξε μέσα και τη μείωση που θα έκανα ούτως ή άλλως

- θα έχει πολύ γέλιο που μέσα σε 1 χρόνο από τότε που τους τελείωσε, θα τον ξεφτιλισουν τα αυγά

Και μην ακούσω το "ουρά οι επενδυτες"
Ότι δε υπάρχει κάνεις είναι φανερό
Το ότι δεν μπορεί, είναι επίσης φανερό, δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει το ένα με το αλλο

Αυτό είναι το νόημα ρίχνει κατακόρυφα το μπάτζετ με δικαιολογία τον ιό. Όχι πως δεν είναι θέμα και δεν θα υπάρξουν μειώσεις και αλλού αλλά τέτοια δραματική πτώση δεν βλέπω σε άλλη ομάδα. Θα φανεί επίσης και ότι με έσοδα μόνο (εντελώς μειωμένα) δεν μπορει να τρέξει το τμήμα σε υψηλό επίπεδο. Το να συζητάμε δε για άλλους επενδυτές είναι τουλάχιστον ουτοπικό.

Το ταβάνι το ξέρουμε εδώ κ χρόνια.
Να γαμαμε το γαυρο κ οκτάδα γιουρολιγκ με αποκλεισμό με τον έναν ή τον άλλο τρόπο.
Είτε επειδή είμαστε ανεπαρκείς είτε επειδή πέφτει μπερτομεικο κωλοδαχτυλο είτε κ τα δύο μαζί.

Απλά αν φύγει ο Νικ θα χαθεί πιθανότατα κ η ψευδαίσθηση ότι με μια καλή διασταύρωση ίσως δούμε f4.

Προσωπικά μπορώ να δεχτώ να έχουμε στοχο να γαμαμε το γαυρο σε αντίθεση με κάποιους που δεν τους αρκεί γιατί έχουν μπουχτίσει με τις πολλές πουτσες που του ρίχνουμε στα υπόλοιπα ομαδικά.

Αυτο που μου την δίνει είναι το σανο από τον ινσταγκραμακια κ τους αυλοκολακες.

Ο μκ πρέπει να είναι ο μόνος φαρμακοβιομηχανος παγκοσμίως που πλήττεται από υγειονομική κρίση(και Yπολογιστε πως από το 11 νομίζω είναι και προμηθευτής του WHO)

Το θεμα ποιο είναι..
οτι δε βάζει λεφτά;
ότι δε γουστάρει να βάλει;
οτι σου λέει εγώ μεχρι εκεί μπορώ και θελω;
οτι σου λέει βρες καποιον να ερθει να τα χωσει στην πολύ κερδοφόρα και με εσοδα αγορά του μπάσκετ;
οτι ο κορονοιος ειναι η αφορμή για να χαμηλώσει το μπάτζετ;
οτι οπως λενε ορισμενοι θα γινουμε ομάδα επιπέδου eurocup; (λες κ ειμασταν για ευρωλίγκα στη μετα ζοτς εποχή)
οτι ολοι γκρινιαζουν ουσιαστικά γιατί δεν τα χώνει; (στ'αρχιδια τους το ινστα,ο μπολενοσμπολ και τα κουτσομπολιά αν εφερνε παικταραδες,προπονηταρα και γαμουσαμε οπως καποτε)
οτι θελουν να φυγει αλλα το μετά δε μας το λενε
οτι οι εποχες με ζοτς και αδερφια περασανε,τελειωσανε και δυστυχως δεν ξαναγυρνανε
ολα μαζί;

Προσωπικά μπορώ να δεχτώ να έχουμε στοχο να γαμαμε το γαυρο σε αντίθεση με κάποιους που δεν τους αρκεί γιατί έχουν μπουχτίσει με τις πολλές πουτσες που του ρίχνουμε στα υπόλοιπα ομαδικά.


Νομιζω οτι αυτη η νοοτροπία ευθύνεται σε μεγαλο βαθμο για την παρακμή που βιώνουμε τα τελευταία χρόνια ως σύλλογος. Προς θεού, δεν απευθυνομαι σε σενα satsok, απλά παιρνω αφορμή.

Ο Παναθηναϊκός (δεν πρέπει) να προσδιορίζεται με βαση τον γαύρο, γιατί ο Παναθηναϊκός ειναι πολυ μεγαλύτερος σύλλογος απο τον γαυρο. Εκεινοι θα πρέπει (και εχουν) στοχο απλα να νικανε εμας. Δηλαδή αν ρίχνουμε πουτσες μονο στο μπάσκετ, οπως συμβαίνει τα τελευταία χρόνια, ειναι κανείς ικανοποιημένος? Όχι βέβαια (εξαιρω σκουπιδια τυπου μπαλνεσμπαλ). Αν σταματήσουμε να ρίχνουμε πουτσες και στο μπασκετ, θα αλλάξει κατι? Σε παρακμή βρισκόμασταν σαν συλλογος και σε παρακμή θα συνεχίσουμε να ειμαστε. Η μονη μας σκεψη θα πρεπει να ειναι να ξαναβρει ο σύλλογος την ταυτότητα του και οχι να κρατιόμαστε απο ψίχουλα τυπου "τουλάχιστον γαμαμε στο μπασκετ". Αυτα ειναι για ομαδουλες τυπου αρη.

Δεν ξέρω, μπορει και να είμαι υπερβολικά ρομαντικός, αλλα στενοχωριέμαι αφανταστα οταν ακουω τετοιες κουβέντες.

Δεν κατάλαβες καν τι εννοώ!
Ρεαλισμός λέγεται...
Κάνεις δεν θέλει να είναι κομπάρσος ούτε είναι θέμα νοοτροπίας. Η νοοτροπία ΔΕΝ φέρνει χρήμα ούτε επενδυτές δυστυχώς.
Μέχρι εκεί φτάνουν τα πόδια μας.
Κ αν φτάνουν μέχρι εκεί κάνεις αυτό που πρέπει.
Μπορείς να πάρεις πρωτάθλημα στο βόλεϋ; είναι εφικτό; αυτό θα προσπαθήσεις κοκ.
Κάποτε θυμάμαι σνόμπαραν κ το κυπελλάκι.
Μέχρι που το χάσαμε κ έτσουξε.
Νομίζω κ τώρα μπορεί κάποιοι να σνομπάρουν κ την κούπα του μπάσκετ.
Όταν μας τελείωσει κ αυτό θα φανεί η....οποια αξία της. Εκεί να δεις παρακμή...
Αν πάλι θέλετε να ονειρεύεστε μεγαλεία μπορείτε ελεύθερο ειναι.

Καλά, αλλά για να μην ξεχνιόμαστε και με τον Πούστη να θυμίσω ότι ένα παιχνίδι πήραμε με την ψυχή στο στόμα στον Α γύρο 2π και τον Πούστη διαλυμένο και ήττα στο δεύτερο με το κατόρθωμα των 1/21 3π αν θυμάμαι καλά

Αυτο που λεω, ειναι οτι με το να αρκουμαστε στο να ειμαστε πανω απο τον γαυρο στο μπασκετ (και αυτο οχι τόσο σταθερά πλεον) ή στο οτι νικήσαμε στο βόλεϊ το γαυρο μετα απο δεν ξέρω κι εγω απο ποσα παιχνιδια, γιατί μεχρι εκει φτάνουν πλεον τα ποδια μας, μικραίνουμε το σύλλογο, γιατι ο Παναθηναϊκός πρέπει να στοχεύει στους τιτλους. Οχι στις πουτσες στον γαυρο, γιατι δεν τους βλέπουμε καν.

Αν χρησιμοποιήσουμε την ιδια λογική, μπορούμε να παρακαλέσουμε τους βαρδινογιαννηδες να επιστρέψουν στην ΠΑΕ, για να βολευομαστε με κανα κυπελλακι και καμια πουτσα στο γαυρο. Προφανώς ομως δεν θα το κάνουμε, γιατί αυτο δεν αντιπροσωπεύει τον Παναθηναϊκό και καλως τους διωξαμε πριν 12 χρονια με την ελπιδα για το κατι καλυτερο. Ομοίως και στο μπασκετ, τα κυπελλακια που μας κουναει ο δπγ και οι πουτσες στον γαυρο, ειναι το δάχτυλο και οχι το φεγγάρι, το οποίο ειναι η απίστευτη συρρίκνωση του μεγέθους της ομαδας, κατι που οφείλεται και σε αυτον. Οσο αρκουμαστε στο "ε τουλάχιστον γαμαμε γαυρο", τόσο εκεινος δεν θα ψάχνεται για το κατι παραπάνω στην Ευρώπη και αρα μακροπρόθεσμα κανουμε κακο στη νοοτροπία του συλλόγου.

Δεν συνεννοουμαστε.
Εγω για τίτλους μίλησα οχι για μεμονωμένες νίκες.
Μην βάζεις λόγια στο στομα μου.
Μιλάω για ΤΙΤΛΟΥΣ.
Αν έχει κάποιος αντίρρηση να παίρνουμε τίτλους απέναντι στον πουστη να βγει να το πει.

Κ κατι άλλο αν με καρκίνους είχαμε 20 πρωταθληματα από το 1979 κάνεις δεν νομίζω να είχε πρόβλημα.
Η ατιτλιαση φέρνει την παρακμή.

Ο ψυχακιας από το 2012 έχει 5στα7 η 6στα8 αν τελειώσει το φετινό.
Οι καρκίνο είχαν 7 πρωταθληματα από το 1979 γιατί της πολυμετοχικότητας δεν το μετράω.
Υπάρχει θεωρώ μια εμφανής διαφορά εντός συνόρων.

Καταρχάς, ξαναλεω οτι αφορμή πηρα απο αυτο που εγραψες.

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως κανείς δεν εχει αντίρρηση να παίρνουμε τιτλους απο τον γαύρο. Πώς ειναι δυνατόν να συμβαίνει κατι τετοιο? Αυτο που λεω και ελπιζω να γινω σαφης αυτη τη φορά, ειναι οτι αν στην προκειμένη περίπτωση που μιλαμε για τον Παναθηναϊκό των 6 ευρωπαϊκών, αρκουμαστε στο πρωτάθλημα ή στο κύπελλο επειδη γαμησαμε το γαυρο, έχουμε θεμα νοοτροπίας. Δεν στοχεύουμε στο να γαμαμε το γαυρο, θα έπρεπε να ειναι δεδομένο. Στοχεύουμε στο να γαμαμε τη Ρεάλ ή την ΤΣΣΚΑ, γιατι τους αλλους δεν τους βλέπουμε καν. Και οσο επικροτούμε τον δπγ που ο σκοπός του ειναι να γαμαει τον γαυρο και δεν τον νοιαζει το παραπάνω, μακροπρόθεσμα κανουμε κακο.

Θεωρω οτι σιγά σιγά ξεχνάμε να ειμαστε Παναθηναϊκοι και γινόμαστε πιο πολυ αντιολυμπιλαγοι, ωστε να παίρνουμε καμια χαρα. (Εννοείται δεν πηγαινει σε σενα αυτο, αλλα ειναι γενικοτερος προβληματισμος μου)

Σαν να βιάζεστε μερικοί να βγάλετε συμπέρασμα. Θα γελάσουμε πολύ με τα μπατζετ των περισσότερων ομάδων του χρόνου.

Ετσι στα γρήγορα ήδη ξέρουμε ότι η Μακάμπι έχει προτείνει μείωση στον Tarik Black, ο Ντορσει μάλλον την κάνει για nba και φημολογείται πως υπάρχει δυσκολία να κρατήσει το συμβόλαιο του Wilbekin (2m). Η Εφες ανακοίνωσε πως θα μειωθεί έως και 40% το μπάτζετ της. Η Φενερ έχει να πληρώσει τους παίχτες της από τον Δεκέμβριο και φανταστείτε τι εχουμε να ακούσουμε ακόμα για τις υπόλοιπες ομάδες. Είμαστε μόνο στην αρχή κάντε υπομονή θα δούμε απίστευτα πράγματα φέτος.

Ο άλλος γκρινιάζει στο insta γιατί οι παίκτες θέλουν 80% των χρημάτων Αφού δούλεψαν 65% του χρόνου (πως το μετράει το 65%? Βάζει και τους μήνες που είναι σε διακοπές?)

Καταλαβαίνετε γιατί έχει λυσσάξει να διακοπούν όλα

Για να μην πληρώσει φράγκο

Αλαφούζος με μαλλια

να επιστρεψει στον κοσμο και τα διαρκειας τοτε...ειδαν το 65%


Έτσι ακριβώς

Όπως και τα κανάλια αλλά αφού αυτός το βάζει στα νούμερα, άρα πρέπει να γυρίσει πίσω λεφτά στον κόσμο

Επίσης καταλαβαίνουμε την απώλεια εσόδων. Να δούμε όμως και την απώλεια εξόδων. Δλδ μίνιμουμ 20% στα συμβόλαια, θα γλυτώσει ενοίκιο ΟΑΚΑ, λειτουργικά έξοδα κτλ
Δεν καλύπτεται προφανώς η τρύπα αλλά δεν υπάρχουν μόνο λεφτά που δεν θα πάρει αλλά και λεφτά που δεν θα δωσει

Καλά εμένα γιατί όλα αυτά μου θυμίζουν τον καβούρια. Δεν είναι τυχαίος ο θαυμασμός και τα ..."άρε καπετάνιος που σας χρειάζεται"...

35% έκπτωση στο επόμενο διαρκείας,όταν ξανανοίξουν οι θύρες για τον κόσμο.(clopyright dpg7000 instagram).

Ας του κανουν και οι παίκτες 35% έκπτωση στο επόμενο συμβόλαιο τοτε.

παλι θα κανουν ουρα σοβαροι παικτες και μανατζερ να συνεργαστουν μαζι μας

αλλα θα φταιει το scouting που δεν βρισκουμε

Ε, ας κόψει 35% σε όσους παικτες ανανεώσει, όταν ανανεώσει

Παππάς, Αθηναίου.
Ο Κίτσεν σταμάτησε;

Η πιο κενή υπόσχεση

1. Του χρόνου μάλλον δεν θα υπάρχουν διάρκειας
2. Του παραχρονου θα κάνει μια αύξηση 50% πρώτα, μετά μια έκπτωση 35% και θα έρθει ίσα βάρκα ίσα πανιά

και αν καποιος δεν θελει να παρει διαρκειας για να δει το χωριο του αλαφουζου7000...θα χασει τα λεφτα του??
ενω αυτος θελει ΤΩΡΑ να μην πληρωσει

Ελα ντε. Μπορουν να του κάνουν μια τέτοια εκπτωση και οι παίχτες. Δωσε μας το 100% και αν μας θες σε 2 χρόνια θα συμφωνησουμε με το 65%

Απολυτα λογικο. Αλλα αφου θα κανει έκπτωση του χρονου, και οι παιχτες λογικο να του κανουν 35% εκπτωση του χρονου.

Kαποτε χειροκροτουσαν ορισμενοι την ηττα απο γαυρο επι αλαφουζου στη λεωφορο
ε καιρος να το κανουν και στο μπασκετ

Τι εννοείς; Δεν είναι λίγες οι φορές που έχουμε χειροκροτήσει την ομάδα μπάσκετ μετά από ήττα, και από το γάβρο.

Εννοεί ότι θέλουμε να χάνει για να δικαιωθούμε

Οχι μη το μπερδεύεις με εσένα που ήθελες να χάνει η ομαδα για να φυγει ο πεδουλας
Μη βάζεις πληθυντικό
Και δεν μίλησα συγκεκριμένα για κάποιον.Ασχετα που τσίμπησες.

Δεν είμαι ειδικός αλλά θεωρώ ότι τα συμβόλαια των αθλητών θα συμπεραλαμβάνουν και ρήτρες που θα έχουν να κάνουν με έκτακτες περιπτώσεις όπως πχ φυσικές καταστροφές κλπ. Άλλωστε δεν μιλάμε για μία οποιαδήποτε σύμβαση εργαζομένου του ιδιωτικού τομέα. Εδώ παίζουν από 100άδες χιλιάδες έως κ κάμποσα εκατομμύρια €... Ίσως τα ποσοστά του σκόντου να είναι ρευστά και σε εκείνο το σημείο να παίζει κάποια διαπραγμάτευση και ο δικός μας να πάει να βγάλει από την μύγα ξύγκι..

Τώρα σχετικά με την μείωση του μπάτζετ, θεωρώ όλες οι ομάδες θα το ρίξουν άλλοι λιγότερο, άλλοι περισσότερο. Σίγουρα ο ΔΠΓ πάντως ψαχνόταν και προ αυτής της κρίσης να το ρίξει και μάλλον του έκαστε κουτί. Το πιο πετυχημένο που διάβασα ήταν ότι πρέπει να είναι ο μόνος φαρμακοβιομήχανος παγκοσμίως που τον έχει πλήξει οικονομικά η κρίση λόγω κορονοϊού

Το ρεζουμέ ένα είναι πάντως.. Κλάφτε και την 8αδα που την σνομπάραμε... Σμίκρυνση άνευ προηγουμένου και χωρίς καμία προοπτική..

Epeidi mono gia tous dikous mas diabazo, logika ta kala paidia exoun pliromenous olous tous paiktes tous kai tha plirosoun kai to 100% sto telos

Άσε τι κάνουν ή δεν κάνουν τα καλά παιδιά με τους δικούς τους.Δεν είδα κανέναν αυγουλοματη να βγει να κράξει τους παίκτες του,μονο ο τσιφούτης ο δικός μας βγήκε να κράξει δημόσια και έχει λυσσάξει να μην δώσει λεφτά.

εγω λεω να βαλει κανα πουλμαν να τους παει εκδρομη στα λουτρα της ωραιας ελενης, μη χαλαρωνουμε

Όντως τι μας νοιάζουν τα αυγά...λογικο να ακούς μόνο για μας αφού μόνο ο δικός μας έχει λυσσάξει να κλείσουν μπας και γλυτώσει κάνα ευρο.ινσταγραμ,σδνα ,πρασινη ποαντου έχει βγει και ανοίγει και πόλεμο και με τους παίχτες...Δεν είδα κανένα αυγό να βγει πουθενά να πει τίποτα

σου λεει να γινει φαιναλ φορ ελλαδα και εμεις να λειπουμε? ανευθυνοτητα..

τα παπαγαλακια λενε συνεχεια για νικ..

νομιζω η 1η Ιουλιου ειναι πιο κοντα απο ποτε.

Νομίζω ότι ο μεγάλος του φόβος είναι μην συνεχιστεί η Ευρωλίγκα και βρεθεί ο γαύρος 8ος με όλα τα ματς Ελλάδα

Για τον τρακη αν του εξασφαλισεις 2 πράγματα

- δεν θα πληρώσει από Απρίλη και τους
- ο γαύρος δεν θα πάρει Ευρωλίγκα

Είναι happy, ραντεβού Σεπτέμβρη

ο βεργης τι σχεση εχει με το μπασκετ και εχει αποψη για τον καλαθη?

Καμια αλλα ειναι απο τα πολλα αρθρα που γραφονται ή θα γραφτουν για να δημιουργησουν κλιμα εναντιον του Καλαθη.
Εχουν διπλο στοχο. Απο την μια τον "πιεζουν" (αν υποθεσουμε οτι ενδιαφερεται για το "κλιμα" ο Καλαθης) να μειωσει το συμβολαιο του απο την αλλη εαν δεν δεχθει μειωση και φυγει θα ειναι αυτοματως αυτος ο φταιχτης που δεν δεχθηκε να αναλαβει τις ευθυνες που αναλογουν σε εναν "ηγετη".
Εχουν γραφτει ηδη και τα αρθρα που θα δημοσιευθουν αν φυγει τελικα, για τον αχαριστο, ασουτο, ψυχρο επαγγελματια και φραγκοφονια, Καλαθη.
Να μαστε καλα, θα τα διαβασουμε και εδω μεσα.

Ασχετο αλλα με τρωει καιρο , αυτη η φαση με τα 24 χρονια σερι τιτλους στο μπασκετ και πανηγυρια περσι και τα λοιπα μου θυμισε το ...σωτηριο ετος 1996 με τα "θα το φυλακισω στην Παιανια" και τα "ποτε ξανα πρωταθλημα στον Πειραια"..
Προσωπικα με ζωσανε τα φιδια και λεω να δεις που θα την παθουμε απο καμια αεκ , τελικα την παθαμε απο Προμηθεα στο κυπελλο και απο κορονωιο στα υπολοιπα. Αφου αυτα τα γαυρικα , τα δηθεν , τα σαλια ,τα α και τα ου , δεν μας βγαινουνε γιατι δεν το παμε ομορφα και Παναθηναικα δεν μπορω να καταλαβω.

Ποια 1η Ιουλίου?
Η 1η Ιουλίου θα ήταν το 2nd best scenario

Αλαφουζιαση.

Μπάτζετ 6Μ όσα και τα πάγια έσοδα
Αυτά

Ο Νικ είναι επαγγελματίας. Ότι πράξει καλά θα το πράξει. Θέλει να μείνει με μειωμένες αποδοχές. Καλώς θα κάνει. Θέλει να πάει σε ΤΣΣΚΑ ή Ρεάλ ή Μπαρτσελόνα ή Εφές σε ομάδες που μπορούν να του δώσουν, αν θέλουν και αν τον θέλουν, περισσότερα λεφτά? Καλώς θα πάει. Δεν ακυρώνεται η προσφορά του. Ο Γιαννακόπουλος θα του κάνει προσφορά με μειωμένες αποδοχές. Καλώς θα το κάνει. Αυτός πληρώνει, αυτός είναι ο ιδιοκτήτης, αυτός είναι ο επιχειρηματίας, αυτός βάζει προτεραιότητες. Πρέπει να γίνει κάποια στιγμή κατανοητό ότι αν συμφωνήσουν συνετέλεσαν και οι δύο, αν δεν συμφωνούσαν, κανένα θέμα, προχωράμε.

Έτσι ακριβώς
Μη λες πολλά όμως
Θα κατηγορηθείς για υπέρμαχος του νέου Αλαφούζου όπως λένε.
Όταν το χρήμα ρέει γενικά στην αγορά.

Ωραία όλα αυτά θα ήταν αν δεν είχαν αρχίσει τα δημοσιεύματα που δημιουργούν κλίμα.

έχει πλάκα να κοιτάς το ιστορικό των ποστ.Συνειδητοποιεις ότι οι υποστηρικτές του "να φύγει ο Νικ ,δεν είναι ηγέτης,παίρνει πολλά, ο μκ βάζει τα λεφτά κι ο,τι θέλει κάνει, μπε,μπε κλπ κλπ " είναι ταυτόχρονα κι ένθερμοι υποστηρικτές του εν δυνάμει ηγέτη παππα,που αδικείται από τον Πιτινο που δεν παίρνει τις ευκαιρίες που πρέπει κλπ κλπ

θα επανέλθω με κολάζ να ευθυμησουμε
mixalis is offline   Reply With Quote
The Following 9 Users Say Thank You to mixalis For This Useful Post:
Old 05-05-2020   #21760
Achilles
Πεντάδα
 
Achilles's Avatar
 
Join Date: Aug 2015
Posts: 7,891
Liked: 31,194
Likes: 31,791
Default

Ο Ρικ Πιτίνο αντιμετωπίζει νέες κατηγορίες από το NCAA και απειλείται με νέα τιμωρία που μπορεί να τον αφήσει μακριά από τους πάγκους για αρκετούς μήνες.
Ο Ρικ Πιτίνο επέστρεψε στο NCAA για χάρη του Αϊόνα, αλλά οι αμαρτίες του παρελθόντος (είτε φταίει πράγματι είτε όπως υποστηρίζει ο ίδιος όχι) συνεχίζουν να τον ακολουθούν.

Όπως έγινε γνωστό, το NCAA κατηγορεί εκ νέου τον Ρικ Πιτίνο για την περίοδο θητείας του στο Λούιβιλ για την παράνομη προσέγγιση του Ράιαν Μπόουεν και την κατάθεση ύψους 25.000 δολαρίων στον παίκτη στην προσπάθειά να πειστεί να επιλέξει το συγκεκριμένο κολέγιο.


Σύμφωνα με το κατηγορητήριο, ο Πιτίνο "απέτυχε να δημιουργήσει μία ατμόσφαιρα συμμόρφωσης" στο Κολέγιο, αφού κατηγορείται ότι ενώ γνώριζε ότι υπήρχε παράνομη προσέγγιση του παίκτη από άτομα του Κολεγίου δεν κατήγγειλε αυτό το γεγονός στο NCAA.
Σε περίπτωση που ο Πιτίνο κριθεί ένοχος, τότε η μέγιστη ποινή που μπορεί να του επιβληθεί είναι τιμωρία που θα φτάνει μέχρι το 50% των αγώνων του Αϊόνα. Κοινώς, θα χρειαστεί να μείνει μακριά από τον πάγκο της ομάδας του για το πρώτο μισό της σεζόν 2020/21. Την ίδια στιγμή ωστόσο ενδέχεται να του επιβληθούν και περιορισμοί στον τρόπο που μπορεί να προσεγγίζει παίκτες για να επιλέξουν το κολέγιο του Αϊόνα, αφού θα θεωρηθεί υπότροπος.

Την ίδια στιγμή, τα προβλήματα για το Λούιβιλ ενδέχεται να είναι πολύ μεγαλύτερα. Κι αυτό γιατί με βάση το κατηγορητήριο για το κολέγιο, μία από τις ποινές που εξετάζονται είναι ο αποκλεισμός για 2 χρόνια από την τελική φάση του NCAA, καθώς και ισχυροί περιορισμοί στην προσέγγιση των παικτών.
Υπενθυμίζεται ότι πριν από περίπου έξι μήνες ο Ρικ Πιτίνο ήρθε σε συμβιβασμό με την Adidas στη μήνυση που είχε καταθέσει στην εταιρία για την υπόθεση της παράνομης προσέγγισης του Μπόουεν.


αν δεν ταιριαζανε (τρακης - πιτινο) , δεν θα συμπεθεριαζανε
Achilles is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Achilles For This Useful Post:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 07:17.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.