RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 27-09-2018   #7241
redglove
Administrator
 
redglove's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 21,889
Liked: 79,699
Likes: 59,968
Default

Έχουμε ένα συμβάν που αποτελείται από 10 πράξεις και αναφέρεις την δικαιοσύνη για τις 5. Τί συμπέρασμα βγάζει ο αναγνώστης σχετικά με το τι πιστεύεις για τις υπόλοιπες 5; Να σου πω εγώ, βγάζει το συμπέρασμα ότι δεν θεωρείς απαραίτητη τη δικαιοσύνη γι'αυτές. Βγαίνει λογικά αυτό το συμπέρασμα, δεν χρειάζεται να το γράψεις αναλυτικά.
__________________
Quote:
Originally Posted by Apostolot View Post
παναγία βόηθα
Quote:
Originally Posted by KingJames View Post
Στροματσονι Αλαφουζος Μπογδανος
Quote:
Originally Posted by Sot_7 View Post
αν δεν πατήσει λεγκο και τραυματιστεί
redglove is online now   Reply With Quote
Old 27-09-2018   #7242
DCS7
Πεντάδα
 
DCS7's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 5,261
Liked: 7,470
Likes: 17,863
Default

Μόνο 1/10 λέξεις αφορούσαν το συμβάν. Η συζήτηση είναι με αφορμή το συμβάν. Σου επαναλαμβάνω δεν έχω προσωπικο θέμα με το θύμα ούτε με τον θύτη, ούτε ήμουν αυτόπτης μάρτυρας. Το τι συνέβη θα το δείξει η έρευνα. Και την θέση μου για την βία την έχω αναλύσει πιο πάνω. Άντε να το κλείσουμε να δούμε θρύλο ρε γκλοβ
__________________
wherever law ends, tyranny begins

Last edited by DCS7; 27-09-2018 at 21:51.
DCS7 is offline   Reply With Quote
Old 28-09-2018   #7243
kseplenhs
Πεντάδα
 
kseplenhs's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 7,098
Liked: 9,744
Likes: 43,860
Default

Quote:
Originally Posted by Buendia View Post

Ρε συ πραγματικά το έχεις δει το βίντεο? Γιατί εγώ λέω ότι αποκλείεται να το έχεις δει και να τα γράφεις αυτά.

Δηλαδή για εσένα οι δύο δυνατότητες είναι ή το αφήνω να συμβεί ή μαζί με τον γείτονα κλωτσοπατάμε πάνω σε σπασμένα γυαλιά ένα πρεζάκι που τρέκλιζε, έως ότου να καταφέρει να απελευθερωθεί γιατί αλλιώς θα συνεχίζαμε?

Και ΟΚ δεν σου ζητάει κανείς αυτό που λες «ανθρωπιστική αντίδραση», αλλά ο νόμος το λέει ότι δεν μπορείς να κάνεις αυτό που είδαμε.

Επίσης εκείνο που ξέραμε από τη στιγμή που έκανε το πρώτο ποστ ο Rakos, ήταν ότι οι επίσημες αρχές πήγαν εκεί, σου λέει τι έγινε? ένα πρεζάκι/πουστάρα/κάτι όμως, πήγε να ληστέψει ένα καθωσπρέπει μαγαζί και βρέθηκε μες τα αίματα στη μέση του δρόμου. Βάλτου χειροπέδες, πάρε το ΕΚΑΒ να τον μαζέψει και μάγκας είναι που τα κάναμε κι αυτα.

Έπρεπε να παίξει το βίντεο, να υπάρξει η κατακραυγή, να φωνάζουν τόσοι άνθρωποι ότι είναι αδιανόητο να παίζει λιντσάρισμα μέρα μεσημέρι στο κέντρο της Αθήνας μπροστά στα μάτια τόσου κόσμου 2018, ώστε να πάνε επόμενη μέρα να μαζέψουνε τον ιδιοκτήτη και μετά από τρεις να ανακαλύψουν τον έτερο, που ήταν... ιδιοκτήτης διπλανού.

Γιατί δεν είχαν φροντίσει ούτε μια κατάθεση να πάρουν. Ήταν τόσοι νοματαίοι εκεί πέρα και δεν ρώτησαν έναν τι έγινε δω ρε παιδιά. Όπου φυσικά αποκλείεται να έπαιξε ρόλο ότι ήταν ένα πρεζάκι/πουστάρα/οτιδήποτε αλλά κάτι, που πήγε να ληστέψει και για αυτό δεν έκαναν ούτε τα τυπικά, να αποκλείσουν ρε παιδί μου το μαγαζί και να πάρουν 1-2 αποτυπώματα για τα μάτια του κόσμου.

Όπου αν δεν υπήρχε το βίντεο θα είχε κλείσει η υπόθεση γιατί στη δικογραφία δεν αναφερόταν τίποτα απολύτως για βίαιο ξυλοδαρμό και ζήταγε μετά την κατακραυγή ο ανακριτής να γίνει συμπληρωματική δικογραφία, αλλά εδώ αναφέρεται περίπου ως κατηγορία το «αν δεν υπήρχε το βίντεο δεν είχε ασχοληθεί κανείς σας».

Το οποίο βίντεο παρόλο που είχε παίξει παντού επίσης δεν είχε συμπεριληφθεί στη δικογραφία.



Και εμένα τα μάτια μου δεν είδαν καμία «νόμιμη άμυνα». Είδαν λιντσάρισμα σε δημόσια θέα και αν το δικαστήριο αναφερθεί σε «νόμιμη άμυνα» θα είναι δεδομένα σκανδαλώδες.
Εγώ αυτά που έχω καταλάβει είναι πως ο μπάρμπας έφυγε,η πόρτα κλείδωσε με κάποιο μηχανισμό και γυρνώντας είδε μέσα στο μαγαζί τον ζακ σε πανικό να ψάχνει πράγματα και να τα κάνει γύρω του λαμπόγυαλο.Εν τέλει βγαίνει έξω και από τα νεύρα του ο μπάρμπας τον πλακώνει στο ξύλο με την συμμετοχή και ενός άλλου γείτονα.

Ο μπάρμπας είχε αντίδραση "μου έσπασες το μαγαζί ρε μαλακισμένο τώρα θα δείς".Την πρώτη αυτή αντίδραση θα την είχαν 9 στους 10 μην γελιόμαστε.Το οτι θα οδηγούσε σε θάνατο έχει να κάνει με άλλα πράγματα.Μπαίνει κάποιος στο σπίτι/μαγαζί σου και το κάνει μουνί καπέλο για να το ληστέψει.Τον βλέπεις.Ο εκνευρισμός είναι επόμενο να συμβεί.Το πόσο θα θολώσεις και πού θα οδηγήσει διαφέρει.

Από εκεί και πέρα δεν βλέπω καμιά λογική στο να αναχθεί σε μάρτυρα ο ζακ για όσα έγιναν τότε.Το παιδί πιθανότατα είχε μια δύσκολη ζωή που λόγω της ιδιαιτερότητάς του να αντιμετώπισε πολλούς κοινωνικούς αποκλεισμούς και χλεύη αλλά λόγω μιας ληστείας που έκανε έφυγε.
__________________
Quote:
κάθε ματς με τον τραβελοϋπόκοσμο είναι μία αναμέτρηση της ανθρωπότητας με την υποστασιοποιημενη ανωμαλία.
kseplenhs is offline   Reply With Quote
Old 28-09-2018   #7244
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,639
Liked: 14,295
Likes: 80,761
Default

Quote:
Originally Posted by kseplenhs View Post
αλλά λόγω μιας ληστείας που έκανε έφυγε.


Καλα, κατσε να αποδειχτει κι αυτο.
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Darkling For This Useful Post:
Old 28-09-2018   #7245
karapaparas
Πεντάδα
 
karapaparas's Avatar
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 2,803
Liked: 228
Likes: 8,337
Default

Quote:
Originally Posted by kseplenhs View Post
και να τα κάνει γύρω του λαμπόγυαλο
ενα περιεργο πραγμα ρε παιδι μου

μεσα στο μαγαζι οπου ηταν κλεισμενος ο ΖΚ τα παντα ηταν στη θεση τους ακομα και οι καρεκλες.

Το μονο που εγινε λαμπογυαλο ηταν η βιτρινα. Απο την οποια ειδαμε να πεταει πετρες ο ιδοκτητης και διαβασαμε μαρτυρια οτι πεταγαν καρεκλες στη τζαμαρια απο εξω.

Quote:
Όπως φαίνεται στα παρακάτω καρέ από ρεπορτάζ τηλεοπτικών μέσων, την ώρα που οι αστυνομικοί της ΔΕΕ είναι επιτόπου, τα πάντα είναι στη θέση τους: και η ταμειακή μηχανή αλλά ακόμα και οι καρέκλες στα γραφεία. Μόνο ο πυροσβεστήρας με τον οποίο προσπάθησε να απεγκλωβιστεί ο Ζακ είναι στη μέση της εισόδου.
https://omniatv.com/853443326






Το πως εσπασε το πανω μερος της τζαμαριας μεγαλο μυστηριο κι αυτο ρε παιδι μου.
Προφανως ο ΖΚ που δε μπορουσε καλα καλα να σηκωσει 20 εκατοστα απο το εδαφος τον πυροσβεστηρα σε μια στιγμιαια εκλαμψη εγινε Χουλκ σηκωσε τον πυροσβεστηρα 1 μετρο τον πεταξε στη τζαμαρια και μετα αυτος ξαναγυρισε πισω οπως το μπουμερανγκ μαχαιρι
__________________
Quote:
Originally Posted by Jasone View Post
Karapaparas εχεις παίξει μπάσκετ εστω και σε αλάνα; Αν εχεις παίξει θα ξέρεις πως μετά την σημερινή έδρα, στην Ρωσία θα τους φανεί βόλτα στο πάρκο.

Last edited by karapaparas; 28-09-2018 at 10:03.
karapaparas is offline   Reply With Quote
Old 28-09-2018   #7246
karapaparas
Πεντάδα
 
karapaparas's Avatar
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 2,803
Liked: 228
Likes: 8,337
Default



δεν υπαρχει κανενα τραυμα στο λαιμο

Το κοκκινο ειναι κετσαπ και ο ΖΚ πιανει το λαιμο του επειδη ειχε παθει αυχενικο

εμα τοιμι
__________________
Quote:
Originally Posted by Jasone View Post
Karapaparas εχεις παίξει μπάσκετ εστω και σε αλάνα; Αν εχεις παίξει θα ξέρεις πως μετά την σημερινή έδρα, στην Ρωσία θα τους φανεί βόλτα στο πάρκο.
karapaparas is offline   Reply With Quote
Old 28-09-2018   #7247
karapaparas
Πεντάδα
 
karapaparas's Avatar
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 2,803
Liked: 228
Likes: 8,337
Default

Quote:
Σημερινό αποκαλυπτικό ρεπορτάζ της εφημερίδας «Έθνος» δίνει νέες διαστάσεις στο θέμα με τον θάνατο του Ζακ Κωστόπουλου και στην φερόμενη ως απόπειρα κλοπής του κοσμηματοπωλείου στο κέντρο της Αθήνας.

Αν και αρχικά είχε δει το φως της δημοσιότητας το σενάριο που ήθελε τον 33χρονο να έχει μαζί του ένα μαχαίρι, σε αυτό που βρέθηκε στον τόπο του περιστατικού δεν υπήρξε ταυτοποίηση των αποτυπωμάτων του. Το μοναδικό πράγμα στο οποίο βρέθηκαν τα αποτυπώματα του ακτιβιστή ήταν ένα κομμάτι χαρτί.

Αυτό όμως που έρευνα η Ελληνική Αστυνομία είναι η περίεργη διαδρομή του μαχαιριού, καθώς αρχικά είχε βρεθεί εκτός του καταστήματος, όμως στη συνέχεια κάποιος το πήρε και το πέταξε στο εσωτερικού.

Γενικότερα πάντως υπάρχουν πολλά ερωτηματικά για τον τρόπο που άνδρες της ΕΛΑΣ που βρέθηκαν στο σημείο, χειρίστηκαν την υπόθεση. Και αυτό γιατί δεν απέκλεισαν τον μέρος του περιστατικού, με αποτέλεσμα να αλλοιωθούν πολλά στοιχεία, όπως φαίνεται και από την φωτογραφία που δείχνει τον ιδιοκτήτη του καταστήματος να σκουπίζει το πεζοδρόμιο.

Τέλος, οι αρχές αναζητούν τρεις ανθρώπους που ήταν μαζί με τον 33χρονο μέχρι και λίγα πριν μπει στο κοσμηματοπωλείο.
...

Υπομονη οπου να ναι θα βγουν και τα υπολοιπα βιντεο με το τι εγινε ΠΡΙΝ απο το γνωστο βιντεο και πως εσπασε η βιτρινα και ποιοι την εσπασαν

Αρχιστε να σβηνετε σιγα σιγα τα περι ληστειας
__________________
Quote:
Originally Posted by Jasone View Post
Karapaparas εχεις παίξει μπάσκετ εστω και σε αλάνα; Αν εχεις παίξει θα ξέρεις πως μετά την σημερινή έδρα, στην Ρωσία θα τους φανεί βόλτα στο πάρκο.

Last edited by karapaparas; 28-09-2018 at 10:39.
karapaparas is offline   Reply With Quote
Old 28-09-2018   #7248
nrg15
Πεντάδα
 
nrg15's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 7,460
Liked: 16,068
Likes: 13,914
Default

Αγορι μου εισαι καλα? Υπερασπιστηκε κανεις αυτο τα μπουρδελα τα χρυσαυγουλα; Τι να σβησει κ ποιος?
nrg15 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον nrg15:
Old 28-09-2018   #7249
karapaparas
Πεντάδα
 
karapaparas's Avatar
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 2,803
Liked: 228
Likes: 8,337
Default

Εσυ απο οραση καλα;
Ειπα εγω οτι υπερασπιστηκε κανεις τα χρυσαγουλα;
4 ποστ πιο πανω δε το βλεπεις το ποστ του Ξεπλενη που επιμενει να μιλαει για ληστεια οταν πλεον ολα τα στοιχεια δειχνουν οτι δεν υπηρξε τετοια; Τυφλος εισαι;
__________________
Quote:
Originally Posted by Jasone View Post
Karapaparas εχεις παίξει μπάσκετ εστω και σε αλάνα; Αν εχεις παίξει θα ξέρεις πως μετά την σημερινή έδρα, στην Ρωσία θα τους φανεί βόλτα στο πάρκο.

Last edited by karapaparas; 28-09-2018 at 11:11.
karapaparas is offline   Reply With Quote
Old 28-09-2018   #7250
BigTarp
Banned
 
Join Date: Mar 2015
Location: εδώ γύρω
Posts: 3,020
Liked: 1,685
Likes: 11,632
Default

Η μονταζιέρα είχε πάρει φωτιά μέχρι που εμφανίστηκαν τα βιντεάκια και έστειλαν στον κάλαθο των αχρήστων το αφήγημα γι' αυτό και οι συνεχείς αντιφατικές πληροφορίες από τους θύτες, τα ΜΜΕ και την αστυνομία. Αυτό που μένει να μάθουμε είναι ποιος τον αποτελείωσε μετά τα κλωτσίδια, ποιος του έδωσε τη «χαριστική βολή» κατά πάσα πιθανότητα με το μαχαίρι που φαίνεται να κρατάει ένας μπάτσος την ώρα που του περνούν τις χειροπέδες.
BigTarp is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον BigTarp:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 21:26.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.