RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 22-12-2019   #3271
Radiculus
Πεντάδα
 
Radiculus's Avatar
 
Join Date: Aug 2016
Location: Πειραιάς
Posts: 1,878
Liked: 19,226
Likes: 5,252
Default

Μόλις επέστρεψα απο το Rise of Skywalker. Σε γενικές γραμμές η ταινία είναι οκ προς καλή, έχει μια τάση να πηδάει από σκηνή σε σκηνή και από πλανήτη σε πλανήτη (κυριολεκτικά και μεταφορικά) από την μια στιγμή στην άλλη, κάποιες φορές σου δίνει την αίσθηση ότι την βλέπεις σε fast forward αλλά παρ' όλα αυτά δεν βαριέσαι σε κανένα σημείο της. Οι ηθοποιοί είναι όλοι τους αρκετά καλοί, τα εφέ όπως θα περίμενε κάποιος είναι τρομερά και το τέλος (κατά τη δική μου γνώμη) [spoiler]σου αφήνει πάνω κάτω την ίδια αίσθηση με το τέλος του revenge of the jedi (μέχρι και ewoks έδειξε)[/spoiler]

ΑΛΛΑ

[huge spoiler]ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΣΠΑΝΟΥΛΗ REY SKYWALKER? ΓΙΑΤΙ? Επειδή η Leia ήταν σαν μητρική της φιγούρα και master της (όπως λέει και η ίδια) και ο Luke ο δάσκαλος της για λίγο? Ρε είστε τρελοί ρε? Χίλιες φορές να έλεγε "just rey" ή "rey solo" μιας και στο τέλος μένει μόνη (?) ή ας κράταγε το palpatine και ας προσπαθούσε με τις πράξεις της να το αποκαταστήσει (η σωτηρία του γαλαξία από τον Sheev ήταν ομολογουμένως μια καλή αρχή). Με τον θάνατο του Ben και της Leia θα έκλεινε ιδανικά το όνομα και η πορεία των Skywalker στο σύμπαν του Star Wars, αλλά όχι, πρέπει πάντα να υπάρχει ένας ζωντανός και ας μην είναι αληθινός. Το Star Wars δεν είναι μόνο οι Skywalkers, υπάρχουν και άλλοι χαρακτήρες για να είναι αυτοί πάντα το επίκεντρο.[/huge spoiler]

Σε γενικές γραμμές η τριλογία δεν φτάνει με τίποτα και πουθενά την original, αλλά είναι αρκετά καλύτερη από τα prequels.

Η προσωπική μου κατάταξη έχει ως εξής:
1)Empire strikes back (άνετα)
2)Return of the Jedi
3)A New Hope
4)The Last Jedi
5)Rise of Skywalker
6)Revenge of the Sith
7)The Force Awakens
8)Attack of the Clones
9)Phantom Menace

(Το Rogue One είναι μαζί με το Last Jedi και το Solo είναι ανάμεσα στο Force Awakens και το Attack of the Clones)
__________________
Quote:
Originally Posted by Chrisk7 View Post
θελω να παω στο σεφ να βαλω το μικροφωνο στον κωλο του μαλακα
Radiculus is offline   Reply With Quote
Old 22-12-2019   #3272
Lateralus
Πεντάδα
 
Lateralus's Avatar
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 8,768
Liked: 14,462
Likes: 47,770
Default

Μόνο εγώ βαριέμαι το κόσμο του Star Wars
__________________
You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig.
Lateralus is offline   Reply With Quote
The Following 10 Users Say Thank You to Lateralus For This Useful Post:
Old 22-12-2019   #3273
tsak8
Πεντάδα
 
tsak8's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Athens
Posts: 3,108
Liked: 13,630
Likes: 10,232
Default

Oh no

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
__________________
Quote:
Originally Posted by BabisKyr View Post
Ερωτευμένος με αυτήν την ομάδα, το πεπρωμένο και την τύχη της... ΘΡΥ-ΛΟΣ
Quote:
Originally Posted by giannis7 View Post
Ζω για την στιγμή που παίχτης μας θα μπουκετιασει διαιτητή στην ψυχρα. Δίνω όσο όσο.
tsak8 is offline   Reply With Quote
Old 22-12-2019   #3274
tt7
Πεντάδα
 
tt7's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 1,993
Liked: 3,786
Likes: 3,974
Default

Quote:
Originally Posted by Radiculus View Post
Μόλις επέστρεψα απο το Rise of Skywalker. Σε γενικές γραμμές η ταινία είναι οκ προς καλή, έχει μια τάση να πηδάει από σκηνή σε σκηνή και από πλανήτη σε πλανήτη (κυριολεκτικά και μεταφορικά) από την μια στιγμή στην άλλη, κάποιες φορές σου δίνει την αίσθηση ότι την βλέπεις σε fast forward αλλά παρ' όλα αυτά δεν βαριέσαι σε κανένα σημείο της. Οι ηθοποιοί είναι όλοι τους αρκετά καλοί, τα εφέ όπως θα περίμενε κάποιος είναι τρομερά και το τέλος (κατά τη δική μου γνώμη) [spoiler]σου αφήνει πάνω κάτω την ίδια αίσθηση με το τέλος του revenge of the jedi (μέχρι και ewoks έδειξε)[/spoiler]

ΑΛΛΑ

[huge spoiler]ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΣΠΑΝΟΥΛΗ REY SKYWALKER? ΓΙΑΤΙ? Επειδή η Leia ήταν σαν μητρική της φιγούρα και master της (όπως λέει και η ίδια) και ο Luke ο δάσκαλος της για λίγο? Ρε είστε τρελοί ρε? Χίλιες φορές να έλεγε "just rey" ή "rey solo" μιας και στο τέλος μένει μόνη (?) ή ας κράταγε το palpatine και ας προσπαθούσε με τις πράξεις της να το αποκαταστήσει (η σωτηρία του γαλαξία από τον Sheev ήταν ομολογουμένως μια καλή αρχή). Με τον θάνατο του Ben και της Leia θα έκλεινε ιδανικά το όνομα και η πορεία των Skywalker στο σύμπαν του Star Wars, αλλά όχι, πρέπει πάντα να υπάρχει ένας ζωντανός και ας μην είναι αληθινός. Το Star Wars δεν είναι μόνο οι Skywalkers, υπάρχουν και άλλοι χαρακτήρες για να είναι αυτοί πάντα το επίκεντρο.[/huge spoiler]

Σε γενικές γραμμές η τριλογία δεν φτάνει με τίποτα και πουθενά την original, αλλά είναι αρκετά καλύτερη από τα prequels.

Η προσωπική μου κατάταξη έχει ως εξής:
1)Empire strikes back (άνετα)
2)Return of the Jedi
3)A New Hope
4)The Last Jedi
5)Rise of Skywalker
6)Revenge of the Sith
7)The Force Awakens
8)Attack of the Clones
9)Phantom Menace

(Το Rogue One είναι μαζί με το Last Jedi και το Solo είναι ανάμεσα στο Force Awakens και το Attack of the Clones)
Last Jedi 4o?? Μακραν το χειρότερο από όλα..

Νομίζω ο κοσμος εκτιμησε τα πρικουελ παραπάνω πλέον μετά αυτή την εμετική τριλογία της Ντισνευ...

Ας ελπίσουμε να αναγεννηθεί το franchise γιατί τον κατεστρεψαν με την WOKE agenda τους.
__________________
"If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world. But, sad or merry, I must leave it now. Farewell."
tt7 is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to tt7 For This Useful Post:
Old 22-12-2019   #3275
Radiculus
Πεντάδα
 
Radiculus's Avatar
 
Join Date: Aug 2016
Location: Πειραιάς
Posts: 1,878
Liked: 19,226
Likes: 5,252
Default

Καταλαβαίνω ότι δεν άρεσε σε πολύ κόσμο, αλλά το να την βάζει κάποιος κάτω από το attack και το phantom είναι πολύ βαρύ. Όσο για τις τριλογίες γενικά:
Τα prequels έχουν Jar Jar.
Η καινούρια τριλογία όχι
Άρα καινούρια>prequels
__________________
Quote:
Originally Posted by Chrisk7 View Post
θελω να παω στο σεφ να βαλω το μικροφωνο στον κωλο του μαλακα
Radiculus is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Radiculus For This Useful Post:
Old 22-12-2019   #3276
rakos
Banned
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 6,579
Liked: 714
Likes: 19,727
Default

Quote:
Originally Posted by OneOfTheSmurfs View Post
With that said, ειδα το The Lighthouse νωριτερα και εχω να πω οτι το φετινο τοπ-5 μου αλλαζει τοσο γρηγορα τελευταια οπου δεν εχει καν νοημα να το σκεφτομαι.
Δες και τα άγρια αγορια.
Προσωπικά μ άρεσε περισσοτερο απ' το lighthouse
rakos is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον rakos:
Old 23-12-2019   #3277
OneOfTheSmurfs
Πεντάδα
 
OneOfTheSmurfs's Avatar
 
Join Date: Sep 2012
Location: Error 404
Posts: 4,044
Liked: 15,140
Likes: 17,446
Default

Quote:
Originally Posted by rakos View Post
Δες και τα άγρια αγορια.
Την ειδα νωριτερα, ευχαριστω για την προταση. Μου αρεσε παρα πολυ. Ενα μικρο παραπονο που εχω ειναι οτι προς το τελος [spoilers] εξηγησε ορισμενα πραγματα με πολυ περισσοτερα λογια απο οτι θα ηθελα, ειδικα απο τη στιγμη που ως εκεινο το σημειο επαιζε με πολυ συμβολισμο και ασαφεια[/spoilers]. Αλλα παρ'ολ'αυτα, αφηνει πολυ τροφη για σκεψη και πιανει ορισμενα θεματα απο εναν πολυ ξεχωριστο φακο. Και τεχνικως ειναι σε αλλο επιπεδο. Αν δεν σε χασει ως θεατη στο πρωτο τεταρτο, τοτε εχει πολλα να δωσει και σ'αυτο το κομματι.

Αλλα το The Lighthouse μου αρεσε αρκετα περισσοτερο.

Last edited by OneOfTheSmurfs; 23-12-2019 at 00:57.
OneOfTheSmurfs is offline   Reply With Quote
Old 23-12-2019   #3278
damianos
Πεντάδα
 
damianos's Avatar
 
Join Date: Apr 2013
Location: Koridallos
Posts: 6,201
Liked: 25,481
Likes: 26,649
Default

Νιώθω μεγάλη ανακούφιση που δεν πήγα να δω το Τζόκερ στον κινηματογράφο. Πραγματικά, πέρα από την ερμηνεία του Φινιξ τι άλλο έχει να προσφέρει αυτή η ταινία?

Υγ. Η καλύτερη ταινία του Χοακιν παραμένει το έπος 8mm με Νικόλας Κέιτζ.

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
damianos is offline   Reply With Quote
Old 23-12-2019   #3279
OneOfTheSmurfs
Πεντάδα
 
OneOfTheSmurfs's Avatar
 
Join Date: Sep 2012
Location: Error 404
Posts: 4,044
Liked: 15,140
Likes: 17,446
Default

Ολοι οσοι παιζουν σε ταινια με τον Νικολας Κέιτζ ειναι αυτοματως στην καλυτερη ταινια της καριερας τους.

PS:

OneOfTheSmurfs is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to OneOfTheSmurfs For This Useful Post:
Old 24-12-2019   #3280
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Ο τυπάς έχει παίξει και σε φοβερές ταινίες και φοβερούς ρόλους... Για μένα καλύτερή του ταινία το "Her", και η κορυφαία του ερμηνεία το "The Master" (επίσης ταινιάρα).
Dude is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Dude For This Useful Post:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 19:54.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.