RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 26-01-2012   #141
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,180
Liked: 50,691
Likes: 122,375
Default

Εγω για να πω την αληθεια,το ΑΟ θελω να το παρει ο Μαρει.Δεν τον πολυπαω σαν χαρακτηρα αλλα αντικειμενικα αξιζει ενα Σλαμ.Ειναι καλος παικτης και σιγουρα αν ειχε πετυχει μια αλλη era,χωρις το μυθικο διδυμο Ροτζερ-Ραφα,τα πραγματα θα ηταν καλυτερα για αυτον.Σαν να μην φτανει το διδυμο βεβαια,επεσε και σε μια συγκλονιστικη χρονια του Νολε περισυ,οταν οι αλλοι 2 δεν ηταν και στα καλυτερα τους

Σε αυτο που λες για τον Ναδαλ δεν διαφωνω.Απλα η αποψη μου ειναι οτι σε ΟΡΙΣΜΕΝΑ διαστηματα ηταν Ραφα στα καλυτερα του.Υπηρχαν και σημεια του ματς που δεν ηταν πολυ καλος,απλα ο Φεντερερ δεν ηταν αυτος που θα επρεπε για να το εκμεταλλευτει.Τον περιμενα πιο ετοιμο τον Ελβετο σημερα.Παντως,οντως ορισμενοι ποντοι ηταν βγαλμενοι απο τις καλυτερες στιγμες τους

Last edited by Eleni7; 26-01-2012 at 15:18.
Eleni7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Eleni7:
Old 26-01-2012   #142
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Ναι, δεν διαφωνώ... Απλά τα καλύτερα και των 2 όπως έχω ξαναπεί θεωρώ ότι ανήκουν στο παρελθόν, οπότε εμφανίσεις σαν τη σημερινή είναι πια τα καλύτερα του Ράφα μπορεί να πει κανείς (όπως αντίστοιχα μπορούσε να πει κάποιος το ίδιο για τον ημιτελικό του Ρολάν Γκαρός πέρσι για το Φέντερερ).

Last edited by Dude; 26-01-2012 at 19:01.
Dude is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Dude:
Old 27-01-2012   #143
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,180
Liked: 50,691
Likes: 122,375
Default

Γινεται ΜΑΤΣΑΡΑ στον δευτερο ημιτελικο
Eleni7 is offline   Reply With Quote
Old 28-01-2012   #144
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,180
Liked: 50,691
Likes: 122,375
Default

Μετα απο εκπληκτικη ανατροπη,ο Νολε περασε τελικο οπου θα συναντησει τον Ραφα.Τα σετς ηταν 6-3,3-6,6-7,6-1,7-5.Ο Μαρει για μια ακομη χρονια,αν και ηταν σε ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ κατασταση,δεν θα καταφερει να παρει το ΑΟ που παραδοσιακα ειναι δυνατος.Η προκριση του Σκωτσεζου θα ηταν ιδανικο match up για τον Ισπανο καθως στο συγκεκριμενο στυλ παιχνιδιου ειναι καλυτερος ολων.Τωρα θα παιξει κοντρα στον Τζοκοβιτς που περισυ του πηρε τον αερα και με το παραπανω.Ο Σερβος παντως εχει αρκετα προβληματα στο τουρνουα.Περα απο ενα τραβηγμα,εχει σημαντικο θεμα με τις αναπνοες του λογω μιας αλλεργιας.Αυτο εχει την σημασια του γιατι στα περσινα ματς ηταν μεγαλο πλεονεκτημα για αυτον το γεγονος οτι κοντραρε τον Ναδαλ στα "ποδια".Φετος θα εχει δυναμεις να το καταφερει?




Ο μεγαλος τελικος ειναι την Κυριακη στις 10.30 το πρωι ωρα Ελλαδος

Αυριο την ιδια ωρα ειναι ο τελικος στο ταμπλο των γυναικων οπου θα κοντραριστουν η Σαραποβα με το νο1 την Αζαρενκα

Last edited by Eleni7; 28-01-2012 at 00:05.
Eleni7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Eleni7:
Old 28-01-2012   #145
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Πω, πραγματικά πρέπει να έγινε ματσάρα, κρίμα που το έχασα. Έβγαλε τρελούς πόντους ο Μάρεϋ, αλλά κάπου πρέπει να χαλάρωσε και λόγω κούρασης στο 4ο σετ που θα ήταν και ευκαιρία να τελειώσει το ματς. Το πώς όμως επέστρεψε από το 5-2 στο 5ο και πάλι δείχνει ότι είναι μεγάλος παίκτης και κοντράρει στα ίσια τους άλλους μεγάλους.

Πάντως μπράβο στο νούμερο 1 και νούμερο 2... συνεχίζουν να αξίζουν να βρίσκονται σε αυτές τις θέσεις. Ράφα εναντίον Νόλε για 30η φορά αύριο (Κυριακή).
Dude is offline   Reply With Quote
Old 28-01-2012   #146
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,180
Liked: 50,691
Likes: 122,375
Default

Ηταν εκπληκτικο παιχνιδι.Εμενα μου αρεσε πιο πολυ απο το Φεντερερ-Ναδαλ την Πεμπτη.Αν εξαιρεσουμε το 6-1 στο τεταρτο σετ που πραγματικα δεν καταλαβα τι επαθε ο Μαρει,ολα τα αλλα σετς ηταν "γεματα".Χορτασα τενις.Μου αρεσε παρα πολυ ο Αντι σημερα.Παρα πολυ.Μου εδωσε την αισθηση οτι παει να ανεβει επιπεδο.Δεν ξερω αν ειναι θεμα Λεντλ ή οχι,αλλα παει να γινει μια σημαντικη αλλαγη στο παιχνιδι του.Αν γινει επιτυχως,δεν θα κερδισει απλα ενα GS αλλα πολλα.Αυτη η αλλαγη ειναι η επιθετικοτητα του.Ειναι παικτης που εχει την δυνατοτητα να χτυπησει καλα.Εχει και παρα πολυ καλο μπακχαντ.Απλα για καποιο λογο επιλεγει να παιζει πιο "μαζεμενα".Σημερα ηταν τρομερα επιθετικος για τα δεδομενα του.Εγω προσωπικα δεν τον εχω ξαναδει να ανεβαινει τοσες φορες στο φιλε ή να δοκιμαζει winner στο πρωτο ή δευτερο χτυπημα.Δυστυχως επειδη δεν ειναι συνηθισμενος σε αυτο το στυλ παιχνιδιου εκανε παρα πολλα αβιαστα λαθη.Αλλα να σου πω και κατι?Χαλαλι.Αν μαθει και παιζει ετσι,το χει στο τσεπακι το GS.Μονο με καλο αμυντικο παιχνιδι δεν εχεις τυχη σε μεγαλα τουρνουα.Μονο ο Ναδαλ μπορει να το κανει αυτο αλλα ας μην ξεχναμε οτι εχει και δολοφονικο φορχαντ.Θα σκασω αλλα θα το πω.Ο Μαρει θα παρει GS φετος.Εχει φαει φαπες και φαπες αλλα ειναι μαχητης και δεν το βαζει κατω.Θα τα καταφερει,ειμαι σιγουρη


Ο Νολε παλι, ναι μεν δεν ειχε αναπνοες αλλα μερικα χτυπηματα του ηταν χαρμα ιδεσθαι.Μακραν ο πιο πληρης παικτης μετα τον Φεντ.ΜΑΚΡΑΝ.Θα ειναι στοιχημα για αυτον να ειναι καλα σωματικα την Κυριακη.Αλλα για να πω την αληθεια δεν περιμενα να κερδισει σημερα.Ειχα δει τον Μαρει στα προηγουμενα παιχνιδια και ειχε κανει εντυπωσιακο τουρνουα.Ισως να ηταν και ο πιο φορμαρισμενος απο τους 4.Οποτε η νικη του Νολε σημερα κατι λεει.Για μενα ειναι το πρωτο φαβορι

Last edited by Eleni7; 28-01-2012 at 02:42.
Eleni7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Eleni7:
Old 28-01-2012   #147
kopitis
Πεντάδα
 
kopitis's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Anfield road
Posts: 4,730
Liked: 2,656
Likes: 5,237
Default

για ένα ακόμα τουρνουά Μαρία είσαι νικήτρια στις καρδιές μας......
__________________
Βραδυ αργα, νυσταζανε τα τρενα,
η Αννα ταξιδευε τσαλακωμενη,
πεντε σταθμους πιο κατω κατεβηκε,
τοτε κλαταρε το Πυροβολικο...
kopitis is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to kopitis For This Useful Post:
Old 28-01-2012   #148
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Quote:
Originally Posted by Eleni7 View Post
Θα σκασω αλλα θα το πω.Ο Μαρει θα παρει GS φετος.Εχει φαει φαπες και φαπες αλλα ειναι μαχητης και δεν το βαζει κατω.Θα τα καταφερει,ειμαι σιγουρη
Μαζί σου σε όσα λές παραπάνω, αλλά όπως λέει και ο ΜακΕνρο... Οι Νόλε, Ράφα και Ρότζερ είναι πολύ εγωιστές και τα θέλουν όλα για πάρτη τους... οπότε δεν σου δίνουν πολλές ευκαιρίες. Έτσι αν το δείς ψυχρά έχασε μια ευκαιρία χθες ο Άντυ. Από μένα μακάρι να πάρει από φέτος κάποιο Γκραν Σλαμ, αλλά δεν ρισκάρω να θέσω χρονικά περιθώρια σε αυτό, γιατί η λογική λέει ότι τώρα που δεν τα κατάφερε στο Αυστραλιανό, η επόμενη μεγάλη του ευκαιρία είναι το US Open, και πάλι δεν είναι παραπάνω φαβορί από τους άλλους ούτε εκεί. Πάντως κι εγώ ποντάρω ότι σίγουρα κάποια στιγμή θα πάρει ένα ή παραπάνω Γκραν Σλαμς... τη στιγμή δυσκολεύομαι να προσδιορίσω.
Dude is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Dude:
Old 28-01-2012   #149
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,180
Liked: 50,691
Likes: 122,375
Default

Και στον Wimbledon θα ειχε καλη ευκαιρια αλλα τον "γονατιζουν" οι ιδιοι οι συμπατριωτες του.Πολυ πιεση ρε παιδι μου.
Eleni7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Eleni7:
Old 29-01-2012   #150
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,180
Liked: 50,691
Likes: 122,375
Default

Eleni7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Eleni7:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 20:25.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.