RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 23-05-2015   #3691
dora7
Πεντάδα
 
dora7's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Περισσός & Εύβοια
Posts: 21,296
Liked: 61,317
Likes: 23,757
Default

Quote:
Originally Posted by ΗΛΙΑΣ View Post
Quote:
Originally Posted by dora7 View Post
Quote:
Originally Posted by ΗΛΙΑΣ View Post
Η 30αρα καλο;
υστερικο ανοργασμικο τσουλακι τριτοτεταρτης ποιοτητας και λιγα λεω....
Διακρινω μια αγαπη. Μονο αγαπη
απο αγαπη στην πολυκατοικια μας αλλο τιποτα....
__________________
Live the Life....

Αυτό άλλωστε είναι ο Ολυμπιακός. Κάθε φορά που πέφτεις, να σηκώνεσαι πιο δυνατός
Βασιλης Σπανουλης
dora7 is offline   Reply With Quote
Old 23-05-2015   #3692
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,639
Liked: 14,299
Likes: 80,763
Default

εγω απ ολα αυτα καταλαβα πως αν ειχα σπουδασει νομικη, θα νοικιαζα ενα διαμερισμα στην πολυκατοικια σου.
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
The Following 15 Users Say Thank You to Darkling For This Useful Post:
Old 23-05-2015   #3693
standby25
Πεντάδα
 
standby25's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: athens
Posts: 4,470
Liked: 6,044
Likes: 15,591
Default

πω γαμησε τα. πιστεύω ότι δεν υπάρχει χειρότερο απ το να μπλέξεις με μαλάκα γείτονα. ευτυχώς δε μας έχει τύχει ποτέ.
__________________
kai pοios den exei traviksei gia ti menegaki (JB)

einai krima na einai toso eustoxos kai na mi metafrazetai se kalathia auto

Θα έρθει σαν αστραπή
standby25 is offline   Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to standby25 For This Useful Post:
Old 23-05-2015   #3694
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,311
Liked: 51,037
Likes: 123,269
Default

Quote:
Originally Posted by dora7 View Post
λοιπον βαλτε καφε και ξεκιναω...η κατακοιτη θεια του που εμενε στον τριτο εκανε αυτον και την αδερφη του ιδιοκτητες και αρχικα και οικοπεδουχους...το ευχαριστω ήταν να αγνοει την κατακοιτη θεια και με τον αντρα της αδερφης του επαιξε μπουνιες μπροστα μας σε συνελευση καποια στιγμη τη δεκαετια του 90'...παρανοικος και μεγαλη αποτυχημενη κοινωνικα και επαγγελματικα κομπλεξαρα νομιζε οτι, επειδη στην πολυκατοικια κανεις δεν ηθελε να μπλεξει μαζι του, ηταν ο γαμαω του συμπαντος....το 2009 η αδερφη του με την οποια δεν μιλιουνται και ενω ηταν διαχειριστης αρχισε να καταθετει τα κοινοχρηστα στο παρακαταθηκων και δανειων..εν μια νυκτι αυτος εδωσε τη διαχειριση στον κολητο του και διπλανο μου..4 χρονια αυτος δεν εκανε απολυτως τιποτα....και τα κοινοχρηστα ενα αλλο παιδι απο την πολυκατοικια ερχοταν γιατι δεν εμενε πια εδω και του τα εβγαξε..ουτε ετησια συντηρηση στον καυστηρα δεν εκανε παιζοντας με την ασφαλεια μας...γκρεμισανε και την τσιμεντενια σκαλα που εβγαινε στον ακαλυπτο γιατι δημιουργουσε προβλημα στην αποχετευση κι ουτε μια σιδερενια δεν εβαλε τεσσερα χρονια..και δεν του ειπε κανεις μας τιποτα...

το φλεβαρη του 13 ενα μεσημερι δεν αντεξα αλλο και κατεβηκα κι εκανα παρατηρηση στην τριανταχρονη κορη του που βαραγε ως συνηθως το πιανο (το βιαζε για την ακριβεια) γιατι τοσα χρονια μας ταχανε πρηξει..πηγε και μου εκανε εισαγγελικη παραγγελια και με καλεσανε για συστασεις στο αστυνομικο τμημα οτι και καλα μπουκαρα στο σπιτι του και απειλησα το παιδακι του..οταν εξηγησα στην αξιωματικο γελαγε η γυναικα..παω κι εγω και του κανω εισαγγελικη παραγγελια για το πιανο και του θυροκολω και εξωδικο σην πορτα του....μετα για ενα διαστημα τουμπεκι αυτος...κι εγω πηρα τη διαχειριση με ολα τα μπαλακια που μου πεταξε ο διπλανος μου....

πριν το πασχα ο αποκατω εφερε μια σιδερενια σκαλιτσα απο το μαγαζι του για να τη βαλουμε στον ακαλυπτο αλλα να τη βαλει δικος του φιλος και να του δωσουμε μαυρα λεφτα..εγω αρνηθηκα, πλακωθηκα με την υστερω τη γυναικα του και μετα απο λίγες μερες με βρηκε στην πυλωτη και με απειλησε....εδω και μερες ανταλασσουμε ανακοινωσεις τωρα θυμηθηκε τον κανονισμό της πολυκατοικίας που γενικα τον εχουμε εδω και πολλα χρονια καταστρατηγησει, πηγε διαμερισμα διαμερισμα και ζηταγε να συμφωνησουν να γινει συνελευση και ζηταγε να μου γινει και οικονομικος ελεγχος (ο κλεφτης το ζηταει αυτο ετσι??????) μονο ο μαλακας ο διπλανος μου υπεγραψε`οποτε εχει κομενη την καλημερα απο μενα, και τα υπολοιπα 6 διαμερισματα του ριξαμε πορτα...δεσμευτηκα να κανω συνελευση το δεκεμβρη βασει κανονισμου για αλλαγη διαχειρισης...ααα και η ιδια του η αδερφη μου προτεινε να του κανω ασφαλιστικα μετρα να μην μπορει να με πλησιασει....


σορρυ για το σεντονι αλλα η περιπτωση του πιστευω οτι ειναι μοναδικη στα χρονικα....
Ελα, πες την αληθεια. Ειναι βαζελι και τα εχει παρει μαζι σου απο το 2012 επειδη στο καλαθι του Πριντεζη ειχες ξεσηκωσει την πολυκατοικια.
Eleni7 is offline   Reply With Quote
The Following 8 Users Say Thank You to Eleni7 For This Useful Post:
Old 23-05-2015   #3695
gianna7
Πεντάδα
 
Join Date: Jan 2010
Location: ATHENS/ILIOUPOLI
Posts: 3,518
Liked: 6,922
Likes: 4,321
Default

Δηλαδή εγω που εχω νοικάρα μια γιαγιά που ακουει θορυβους, φωνές και με πιλαλάει οτι θα'ρθει ενας αορατος να με σκοτωσει και να μου παρει το σπίτι, μάλλον καλύτερα είμαι
gianna7 is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to gianna7 For This Useful Post:
Old 23-05-2015   #3696
dora7
Πεντάδα
 
dora7's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Περισσός & Εύβοια
Posts: 21,296
Liked: 61,317
Likes: 23,757
Default

Quote:
Originally Posted by Darkling View Post
εγω απ ολα αυτα καταλαβα πως αν ειχα σπουδασει νομικη, θα νοικιαζα ενα διαμερισμα στην πολυκατοικια σου.
ευτυχως που στον τεταρτο μενει η συνονοματη ξαδερφη μου που ειναι πρωτοδικης κι εχω και το δικαστικο σωμα με το μερος μου!!!!!!
__________________
Live the Life....

Αυτό άλλωστε είναι ο Ολυμπιακός. Κάθε φορά που πέφτεις, να σηκώνεσαι πιο δυνατός
Βασιλης Σπανουλης
dora7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον dora7:
Old 23-05-2015   #3697
dora7
Πεντάδα
 
dora7's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Περισσός & Εύβοια
Posts: 21,296
Liked: 61,317
Likes: 23,757
Default

Quote:
Originally Posted by Eleni7 View Post
Quote:
Originally Posted by dora7 View Post
λοιπον βαλτε καφε και ξεκιναω...η κατακοιτη θεια του που εμενε στον τριτο εκανε αυτον και την αδερφη του ιδιοκτητες και αρχικα και οικοπεδουχους...το ευχαριστω ήταν να αγνοει την κατακοιτη θεια και με τον αντρα της αδερφης του επαιξε μπουνιες μπροστα μας σε συνελευση καποια στιγμη τη δεκαετια του 90'...παρανοικος και μεγαλη αποτυχημενη κοινωνικα και επαγγελματικα κομπλεξαρα νομιζε οτι, επειδη στην πολυκατοικια κανεις δεν ηθελε να μπλεξει μαζι του, ηταν ο γαμαω του συμπαντος....το 2009 η αδερφη του με την οποια δεν μιλιουνται και ενω ηταν διαχειριστης αρχισε να καταθετει τα κοινοχρηστα στο παρακαταθηκων και δανειων..εν μια νυκτι αυτος εδωσε τη διαχειριση στον κολητο του και διπλανο μου..4 χρονια αυτος δεν εκανε απολυτως τιποτα....και τα κοινοχρηστα ενα αλλο παιδι απο την πολυκατοικια ερχοταν γιατι δεν εμενε πια εδω και του τα εβγαξε..ουτε ετησια συντηρηση στον καυστηρα δεν εκανε παιζοντας με την ασφαλεια μας...γκρεμισανε και την τσιμεντενια σκαλα που εβγαινε στον ακαλυπτο γιατι δημιουργουσε προβλημα στην αποχετευση κι ουτε μια σιδερενια δεν εβαλε τεσσερα χρονια..και δεν του ειπε κανεις μας τιποτα...

το φλεβαρη του 13 ενα μεσημερι δεν αντεξα αλλο και κατεβηκα κι εκανα παρατηρηση στην τριανταχρονη κορη του που βαραγε ως συνηθως το πιανο (το βιαζε για την ακριβεια) γιατι τοσα χρονια μας ταχανε πρηξει..πηγε και μου εκανε εισαγγελικη παραγγελια και με καλεσανε για συστασεις στο αστυνομικο τμημα οτι και καλα μπουκαρα στο σπιτι του και απειλησα το παιδακι του..οταν εξηγησα στην αξιωματικο γελαγε η γυναικα..παω κι εγω και του κανω εισαγγελικη παραγγελια για το πιανο και του θυροκολω και εξωδικο σην πορτα του....μετα για ενα διαστημα τουμπεκι αυτος...κι εγω πηρα τη διαχειριση με ολα τα μπαλακια που μου πεταξε ο διπλανος μου....

πριν το πασχα ο αποκατω εφερε μια σιδερενια σκαλιτσα απο το μαγαζι του για να τη βαλουμε στον ακαλυπτο αλλα να τη βαλει δικος του φιλος και να του δωσουμε μαυρα λεφτα..εγω αρνηθηκα, πλακωθηκα με την υστερω τη γυναικα του και μετα απο λίγες μερες με βρηκε στην πυλωτη και με απειλησε....εδω και μερες ανταλασσουμε ανακοινωσεις τωρα θυμηθηκε τον κανονισμό της πολυκατοικίας που γενικα τον εχουμε εδω και πολλα χρονια καταστρατηγησει, πηγε διαμερισμα διαμερισμα και ζηταγε να συμφωνησουν να γινει συνελευση και ζηταγε να μου γινει και οικονομικος ελεγχος (ο κλεφτης το ζηταει αυτο ετσι??????) μονο ο μαλακας ο διπλανος μου υπεγραψε`οποτε εχει κομενη την καλημερα απο μενα, και τα υπολοιπα 6 διαμερισματα του ριξαμε πορτα...δεσμευτηκα να κανω συνελευση το δεκεμβρη βασει κανονισμου για αλλαγη διαχειρισης...ααα και η ιδια του η αδερφη μου προτεινε να του κανω ασφαλιστικα μετρα να μην μπορει να με πλησιασει....


σορρυ για το σεντονι αλλα η περιπτωση του πιστευω οτι ειναι μοναδικη στα χρονικα....
Ελα, πες την αληθεια. Ειναι βαζελι και τα εχει παρει μαζι σου απο το 2012 επειδη στο καλαθι του Πριντεζη ειχες ξεσηκωσει την πολυκατοικια.
κανονικα στο καλαθι του πριντεζη το 12 επρεπε να κατεβω να τον σαπισω στις μαπες για να εκτονωσω ολη αυτη την αδρεναλινη και να με ανακηρυξει και η πολυκατοικια, γειτονια και ευρυτερη περιφερεια εθνικο ευεργετη!
__________________
Live the Life....

Αυτό άλλωστε είναι ο Ολυμπιακός. Κάθε φορά που πέφτεις, να σηκώνεσαι πιο δυνατός
Βασιλης Σπανουλης
dora7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον dora7:
Old 28-05-2015   #3698
rednorth7
Πεντάδα
 
rednorth7's Avatar
 
Join Date: Jan 2014
Location: Σαλόνικα
Posts: 9,939
Liked: 36,797
Likes: 24,003
Default

Ξερω οτι ειστε πολλοι του ειδους εδω μεσα και θα παρω μια απαντηση.

Εβαλα SSD της corsair στο λαπτοπ μου και αφου το πηρα μου εβγαλε κανα δυο φορες σε διαστημα 5 ημερων μπλε οθονη με μηνυμα για kernel.Το ψαξα λιγο και βρηκα σε φορουμ παρομοιες περιπτωσεις που ειχαν ως πηγη προβληματος τον ssd.

Το αναφερω στον καραμητρο που μου το περασε, μου λεει φερτο να το τσεκαρω, μετα απο 4 μερες μου λεει δεν ειδα καποιο προβλημα, ΘΑ (ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΟ) σου κανω ενα φορματ για να δουμε αν ειναι θεμα λογισμικου.

Φυσικα εκανε το φορματ απο την πρωτη ημερα(λες και δε θα φαινοταν ποτε εκανε φορματ απο τους drivers ξερωγω) δεν ελεγξε για τιποτα και ολες αυτες τις μερες το laptop καθοταν στο μαγαζι.

Εχετε καποια γνωμη να μου πειτε;
[Φιλος ειχε θεμα μεγαλο με ssd μεχρι να βρει εναν συμβατο με την μητρικη του(εκνευριστικά πολλες μπλε οθονες στο ανοιγμα του pc).]
__________________
Quote:
Originally Posted by JoeThrylos View Post
Ιδιο χρονο ο Σλουκας με τον παλαιμαχο. [...] Αλλος ειναι αφαντος αλλα πρεπει να παιζει με το ζορι ομως. [...] και τον τυπο που δεν λεει να το κοψει στο παγκο.
rednorth7 is offline   Reply With Quote
Old 28-05-2015   #3699
LFO
Πεντάδα
 
LFO's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 9,739
Liked: 25,181
Likes: 72,681
Default

[QUOTE=rednorth7;337715]Ξερω οτι ειστε πολλοι του ειδους εδω μεσα και θα παρω μια απαντηση.[QUOTE]


Δεν μπορω να σε βοηθήσω, απο αυτή την πρόταση και μετα δεν έχω καταλάβει τίποτα...
LFO is offline   Reply With Quote
The Following 11 Users Say Thank You to LFO For This Useful Post:
Old 28-05-2015   #3700
Άγιος Πέτρος
Πεντάδα
 
Άγιος Πέτρος's Avatar
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 11,903
Liked: 34,118
Likes: 48,864
Default

Το πρόβλημα συνεχίζεται να υποθέσω έτσι;

Για αρχή, θα βοηθούσε πάρα πολύ το μοντέλο του σκληρού, και μια φωτογραφία από τη μπλε οθόνη

Το πιο πιθανό είναι να χρειάζεται upgrade firmware, σχετικά απλή διαδικασία με οδηγίες εδώ

http://forum.corsair.com/forums/showthread.php?t=117994


χωρίς να αποκλείουμε το ενδεχόμενο να φταίει κάποια ram όπου και τρέχεις το memtest

http://www.sevenforums.com/tutorials...memtest86.html




Με μια πρόχειρη ματιά πάντως οι corsair φαίνεται να είναι λίγο προβληματικοί. Αν μπορείς να αλλάξεις το σκληρό με κάποια άλλη μάρκα κάντο (samsung είναι οι καλύτεροι της αγοράς, kingston εναλλακτική φτηνή λύση)
Άγιος Πέτρος is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 09:31.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.