RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 20-07-2011   #2221
zouparos
Banned
 
Join Date: Mar 2010
Location: Νότος Μαγικός
Posts: 5,373
Liked: 1,964
Likes: 5,175
Default

Θέμο γιατι δε μιλάς?? Έχεις πάει στο αττικο πάρκο να παρεις τα ετησια φιδάκια να τα αμολήσεις?
zouparos is offline   Reply With Quote
Old 20-07-2011   #2222
dora7
Πεντάδα
 
dora7's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Περισσός & Εύβοια
Posts: 21,296
Liked: 61,317
Likes: 23,757
Default

Αγαπημένα μου μέρη στην Κεφαλλονια η Ασσος (η θέα απο το κάστρο ασύλληπτη!!!!!!) και το Φισκάρδο....αλλά εχω να παω πολλά χρονια....Μελισάνη και Δρογαράτη απιστευτα μερη....
__________________
Live the Life....

Αυτό άλλωστε είναι ο Ολυμπιακός. Κάθε φορά που πέφτεις, να σηκώνεσαι πιο δυνατός
Βασιλης Σπανουλης
dora7 is offline   Reply With Quote
Old 20-07-2011   #2223
TT7
Guest
 
Posts: n/a
Default

Προφανως δεν εχετε ερθει Κρητη για αυτο τα λετε αυτα...
Τελικα ισως ειμαστε το πιο ωραιο νησι της Μεσογειου..Θαλασσα και Βουνο σε μια θεια αρμονια..

Τοπικιστης-7.
  Reply With Quote
Old 20-07-2011   #2224
dora7
Πεντάδα
 
dora7's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Περισσός & Εύβοια
Posts: 21,296
Liked: 61,317
Likes: 23,757
Default

Quote:
Originally Posted by TT7 View Post
Προφανως δεν εχετε ερθει Κρητη για αυτο τα λετε αυτα...
Τελικα ισως ειμαστε το πιο ωραιο νησι της Μεσογειου..Θαλασσα και Βουνο σε μια θεια αρμονια..

Τοπικιστης-7.
ε πως....στο νομο Ρεθυμνης στη λίμνη του Κουρνά την άπατη κόντεψα να αφανιστώ στα βάθη της και να γίνω ο θρυλος της κυράς με το πιστολάκι που χτενιζεται στην πανσεληνο και φεγγίζεται στα νερά της λιμνης.....
__________________
Live the Life....

Αυτό άλλωστε είναι ο Ολυμπιακός. Κάθε φορά που πέφτεις, να σηκώνεσαι πιο δυνατός
Βασιλης Σπανουλης
dora7 is offline   Reply With Quote
Old 20-07-2011   #2225
red hoopligan
Πεντάδα
 
red hoopligan's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 4,850
Liked: 6,325
Likes: 5,129
Default

Quote:
Originally Posted by TT7 View Post
Προφανως δεν εχετε ερθει Κρητη για αυτο τα λετε αυτα...
Τελικα ισως ειμαστε το πιο ωραιο νησι της Μεσογειου..Θαλασσα και Βουνο σε μια θεια αρμονια..

Τοπικιστης-7.
Mην ανυσυχεις ΤΤ7 και Κρητη εχουμε ερθει...και την εξερευνησαμε απο τη μια ακρη στην αλλη....Δεν υπηρχε σημειο που να μην πηγαμε...
__________________
''It doesn't matter if you win as long as you give everything in your heart.'' ~Michael Jordan~

''Success has been and continues to be defined as getting up one more time than you've been knocked down.''
red hoopligan is offline   Reply With Quote
Old 20-07-2011   #2226
8rilos!!!
Πεντάδα
 
8rilos!!!'s Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 7,006
Liked: 12,553
Likes: 3,407
Default

οταν προσπαθησεις να εγκαταστησεις το java και σου εμφανιζει error 123 τι προβλημα υπαρχει και τι μπορουμε να κανουμε;;

Quote:
Originally Posted by zouparos View Post
Tι δεν κατάλαβες 8ρυλε μου?
μην αρπαζεσαι αμεσως ρε μαν...δεν το ειπα με κακη προθεση και καταλαβα τι ειπες...απλα καποιες φορες παρασυρεσαι απο τον εκνευρισμο σου και τα κειμενα σου ειναι πραγματικα χειμαρρος... αυτο σχολιασα...chill

Last edited by DON; 21-07-2011 at 13:24.
8rilos!!! is offline   Reply With Quote
Old 20-07-2011   #2227
zouparos
Banned
 
Join Date: Mar 2010
Location: Νότος Μαγικός
Posts: 5,373
Liked: 1,964
Likes: 5,175
Default

Δεν αρπάχτηκα, ερώτηση σου έκανα για να διευκρινίσω γιατι με την απάντηση σου ένιωσα πως κατι δε κατάλαβες...
zouparos is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον zouparos:
Old 20-07-2011   #2228
TT7
Guest
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by teodosic 18 View Post
Quote:
Originally Posted by TT7 View Post
Προφανως δεν εχετε ερθει Κρητη για αυτο τα λετε αυτα...
Τελικα ισως ειμαστε το πιο ωραιο νησι της Μεσογειου..Θαλασσα και Βουνο σε μια θεια αρμονια..

Τοπικιστης-7.
Mην ανυσυχεις ΤΤ7 και Κρητη εχουμε ερθει...και την εξερευνησαμε απο τη μια ακρη στην αλλη....Δεν υπηρχε σημειο που να μην πηγαμε...
Μεγαλη κουβεντα αυτη....πιστεψε με εχει μερη που ουτε εγω δεν τα εχω δει...
Παραδεισος ειναι, η χαμενη Εδεμ..χαχα
  Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον :
Old 20-07-2011   #2229
deninho
Πεντάδα
 
deninho's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 10,906
Liked: 27,485
Likes: 23,409
Default

Παίζει να είμαι ο μόνος Κεφαλονίτης, που όταν τον ρωτήσεις για το τοπ 3 των παραλιών ΔΕΝ θα αναφέρει το Μύρτο και στα τοπ 3 αξιοθέατα του νησιού δε θα αναφέρει Φισκάρδο...

(Πλατιά Άμμος, Παραδείσι, Μακρύς Γιαλός & Άσσος, Παναγία της Άτρου για ανατολή, και Μονή Κηπουραίων για ηλιοβασίλεμα, οι προτάσεις μου αντίστοιχα. Μπόνους, για όποιον ενδιαφέρεται, μια βόλτα από τα Κουρκουμελάτα που χτίστηκαν μετά το σεισμό του 1953 από το Γ.Βεργωτή)
__________________
προσπάθεια - ενότητα - καμιά δικαιολογία
deninho is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον deninho:
Old 21-07-2011   #2230
tc-g6
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 5,651
Liked: 4,654
Likes: 3,070
Default

9 και σημερα ωρε!!! και μετα... ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑ!!!

η εισοδος στο σπηλαιο περισυ ειχε 7-8€. πολλα ειναι βεβαια και αυτα αλλα για να πας μια φορα στη μελισσανη ΑΞΙΖΟΥΝ.

ο μυρτος ειναι φανταστικη παραλια αν πας τελη αυγουστου ή στις αρχες του καλοκαιριου, οταν δεν εχει κοσμο και τα κυμματα ειναι τεραστια. εμεις παμε και παιζουμε σαν μωρα παιδια, χοχοχο! κατα τα αλλα συμφωνω με τον deninho, προσθετω βεβαια την παραλια ΞΙ με την κοκκινη αμμο. ολα στο κοκκινο λεμε! επισης, ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΞΕΡΟΥΝ, η παραλια στο κακο λαγκαδι ειναι ΚΟΡΥΦΗ, αλλα πρεπει να ξερεις πως να πας εκει. η αντισαμος ειναι πολυ ομορφη και γενικα το νησι εχει ωραιες παραλιες αρκει να εχεις χρονο και να ξερεις που και πως να πας.

απο αξιοθεατα το φισκαρφο και η ασσος ειναι τα αγαπημενα μου. αξιζει βεβαια να πας και στον αινο οπου αν εισαι τυχερος θα δεις αγρια αλογα και γλαστρες στις κορυφες των ελατων (φανταζεστε τι εχουν μεσα, χοχοχο!). εγω που μενω στον πορο θεωρω οτι εχει μαγικη ανατολη, αν ανεβεις στο μοναστηρι της ατρου (μονο με 4x4).

το κακο ειναι οτι σχεδον καθε χρονο μας βαζουν φωτιες και παλευουμε νυχτα μερα με τις φλογες. απο μικρο παιδι με θυμαμαι να πηγαινω με το ποδηλατο τοτε να βοηθαω. εναν πουτανας γιο θελω να πιασω και θα πληρωσει για ολους. ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ οτι θα παρακαλαει να γλυτωσει.

τα ωραιοτερα νησια που εχω παει ειναι ΠΡΟΦΑΝΩΣ η κεφαλλονια, η ροδος κυριως η παλια πολη και η κρητη (εστω και αν οι κρητικοι δεν ειναι νησιωτες αφου πολλα ομορφα μερη ειναι στα βουνα). οποιος ειναι κοντα στο ηρακλειο να παει βραδυ στην περιοχη "τρεις εκκλησιες"!

ps: ΑΛΛΟ ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΛΗΞΟΥΡΙ. οι κεφαλλονιτες λεμε πολυ σωστα οτι πρωτα εγινε η κεφαλλονια και μετα ο υπολοιπος κοσμος, τα @@ οι ληξουριωτες λενε οτι πρωτα εγινε το ληξουρι, μετα η κεφαλλονια και μετα ο υπολοιπος κοσμος. μα ειναι δυνατον??? δεν εχει καμια επιστημονικη βαση ολο αυτο.
__________________

Last edited by tc-g6; 21-07-2011 at 09:07.
tc-g6 is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to tc-g6 For This Useful Post:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 11:41.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.