RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 22-12-2013   #11
peter
Πεντάδα
 
peter's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: drosia
Posts: 5,176
Liked: 4,878
Likes: 6,327
Default

Εμένα με έκανε ο Παππους ο οποιος ήταν στην Αστυνομική Διευθυνση Πειραιώς και παρόλο που του είχαν κάνει πολλες φορες τη ζωή δύσκολη οι γαυροι είχε όμως την ευκαιρία να νιώσει το μεγαλείο της ομάδας που για αυτόν ήταν και η πολιτικη έκφραση που δεν μπορούσε να έχει.
peter is offline   Reply With Quote
The Following 6 Users Say Thank You to peter For This Useful Post:
Old 22-12-2013   #12
trust in who we are
Πεντάδα
 
trust in who we are's Avatar
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 10,928
Liked: 68,827
Likes: 26,246
Default

Oσο θυμαμαι τον εαυτο μου Ολυμπιακο τον θυμαμαι ! Δεν υπαρχει αιτια, ειναι αυτο που λενε γεννιεσαι με το σαρακι μεσα σου ..
Ο πατερας πιο πολυ Ναπολι παρα Ολυμπιακος και δεν ασχολειτο γενικα..
Εκει που εγινε το μεγαλο κλικ ηταν το 97 με ριβερς ! Εκει εγινα και μπασκετικος !
__________________
AGAINST ALL AND AGAINST ALL ODDS ΠΑ-ΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ!

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

AND NOTHING ELSE MATTERS
trust in who we are is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to trust in who we are For This Useful Post:
Old 23-12-2013   #13
SuperSayian
Moderator
 
SuperSayian's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Dreamland
Posts: 5,327
Liked: 22,169
Likes: 8,719
Default

Οτι είπε ο Johny b χαχα!Μάλλον θέμα τύχης θα έλεγα μιας και ο πατέρας δεν ασχολείται και παρότι ενας κοντινός θείος είναι πορωμένος βάζελος που ήθελε να με επηρεάσει,ο οργανισμός μου όμως αντιστάθηκε και με μεγάλα Ολυμπιακά αντισώματα άντεξα την πίεση!!Το μόνο μου παράπονο απο πιτσιρίκι είναι οτι ζήταγα απ τον πατέρα μου να με πάει γήπεδο και δεν με πήγαινε σχεδόν ποτέ 1-2 φορές στο ποδόσφαιρο και λίγο παραπάνω στο μπάσκετ μέχρι Γυμνάσιο φάση.Αν έρθει κάποτε αυτή η ώρα τον γιο μου θα τον πηγαίνω συνέχεια απο μικρό παιδί,οσο δεν πήγα εγω δηλαδης...και αν είναι κόρη και της περαστεί το μικρόβιο ακόμα καλύτερα,μαζί στο γήπεδο τουλάχιστον μέχρι τα 18 της και στα ντέρμπι μαζί επ άπειρον να την προσέχω.Dirty ελπίζω μην σου βάζω ιδέες για την Στέισι χαχαχα
__________________

Last edited by SuperSayian; 23-12-2013 at 01:16.
SuperSayian is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to SuperSayian For This Useful Post:
Old 23-12-2013   #14
red champion
Πεντάδα
 
red champion's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 5,920
Liked: 11,303
Likes: 7,062
Default

Ολυμπιακος εγινα απο μικρη..κατα βαση με επηρεασε ο πατερας. Μου ελεγε ιστοριες απο οταν πηγαινε με μεγαλυτερα ξαδερφια μου στο γηπεδο κ οταν ακομα το πρωτθλημα ποδοσφαιρου το εδειχνε το κρατικο βλεπαμε καθε κυριακη τα παιχνιδια. Με τα χρονια ατονισε το ενδιαφερον του για τον αθλητισμο, αλλα αντιθετα αυξηθηκε το δικο μου. Μου ειχε περασει το μικροβιο. Με τον ολυμπιακο ασχοληθηκα αρχικα ποδοσφαιρικα αλλα στην πορεια με κερδισε το μπασκετ παροτι η ομαδα οταν αρχισα να την παρακολουθω ηταν στη σκια της μπαναθας. Το μπασκετ το λατρεψα γρηγορα, αρχισα να παιζω κ εγω κ σιγα σιγα αρχισα να παρακολουθω αρκετα παιχνιδια οχι μονο ολυμπιακου ενδιαφεροντος..οι πιο εντονεσ στιγμεσ που εχω ζησει με την ομαδα σε καθε αθλημα ειναι : στο ποδοσφαιρο η εκτος εδρας νικης μας επι βαλβερδε στο καζαν που ακουγαμε μεσα στο μαθημα την περιγραφη απο το ραδιοφωνακι κ η αποτυχημενη προσπαθεια μας να κρυψουμε τη χαρα μας οταν μπηκε το γκολ..κ απο το μπασκετ φυσικα η κατακτηση της ευρωλιγκας στην πολη.απο τη χαρα μου δεν πιστευα τι εβλεπα. Μεχρι κ μαμα μου που ειναι τοσο ασχετη που μπορει να της δειξεις τον σπανουλη κ να μην τον αναγνωρισει συμμεριζοταν την χαρα μου..τρελα εκεινη η νυχτα.
Παραπονο μου οτι πηγαινω σπανια στο γηπεδο κ μαλιστα μονο στο ποδοσφαιρο,σε μια φιεστα κ σε κανα 2-3 παιχνιδια πρωταθληματος..στο
Σεφ δεν εχω παει γτ ουτε ο πατερας ειναι μπασκετικος ουτε η στενη μου παρεα ασχολειται τοσο ενεργα με τα αθλητικα. Ελπιζω βεβαια τωρα που μεγαλωσα να αρχισω τις πιο συχνες επισκεψεις..

Last edited by red champion; 23-12-2013 at 09:28.
red champion is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to red champion For This Useful Post:
Old 23-12-2013   #15
redglove
Administrator
 
redglove's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 21,810
Liked: 78,876
Likes: 59,544
Default

Να αναλάβουν οι χούπισσες πάραυτα, ανεπίτρεπτο!
__________________
Quote:
Originally Posted by Apostolot View Post
παναγία βόηθα
Quote:
Originally Posted by KingJames View Post
Στροματσονι Αλαφουζος Μπογδανος
Quote:
Originally Posted by Sot_7 View Post
αν δεν πατήσει λεγκο και τραυματιστεί
redglove is online now   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to redglove For This Useful Post:
Old 23-12-2013   #16
dora7
Πεντάδα
 
dora7's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Περισσός & Εύβοια
Posts: 21,296
Liked: 61,317
Likes: 23,757
Default

εννοειται!!!! red champion κατεβα σεφ και θα σε αναλαβουμε εμεις!!!!!!! αμα κατσεις και κοντα στη red hoopligan θα καταλαβεις καλύτερα τον αγωνα...
__________________
Live the Life....

Αυτό άλλωστε είναι ο Ολυμπιακός. Κάθε φορά που πέφτεις, να σηκώνεσαι πιο δυνατός
Βασιλης Σπανουλης
dora7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον dora7:
Old 23-12-2013   #17
LFO
Πεντάδα
 
LFO's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 9,723
Liked: 25,094
Likes: 72,453
Default

Δεν μπορώ να θυμηθώ πώς έγινα Ολυμπιακος…θυμαμαι να παιζω στην αυλη με μια πλαστικη αερομπαλα του Ολυμπιακου, δεν ξερω ποιοι τις εχετε προλάβει, αυτές που ειχαν το δαφνωστεφανωμενο πανω σε ένα γαλατί χρώμα πλαστικού και που στα 5 μετρα αλλαζαν 15 φορες κατευθυνση…και να κυλιεμαι στα πλακάκια μεχρι το βραδυ κανοντας τον τερματοφυλακα του Ολυμπιακού και οδηγοντας την μανα μου στην παρανοια….Ο πατερας μου πηγαινε γηπεδο συχνα πυκνα αλλα ηταν του στίβου πιο πολύ,εριχνε δισκο στα νιατα του. Η μάνα μου ηταν από γαυρικη οικογενεια. Ενας θειος μου μακρινος, 2ος ξαδελφος της μανας μου επαιζε και στον Ολυμπιακο. Ηλία Υφαντή τον λένε.

Τα 2 πρωτα πραγματα που θυμαμαι είναι μια Κυριακη βραδυ στημενος μπροστα στην τηλεοραση να περιμενω να αρχισει η Αθλητικη Κυριακη αλλα αντ΄αυτής να εχει εμφανιστει ένα κουαρτετο με βιολια που παιζει και παιζει και παιζει ατελειωτα μια απιστευτα λυπητερη μουσικη. Αυτή η εικονα με το κουαρτετο αυτό μου εχει καρφωθει στο μυαλο σαν μια παλια φωτογραφια. «Πατέρα, γιατι δεν εχει Αθλητική Κυριακή?». Πώς να πεις σε ένα παιδακι 10χρονων που ειχε το πρωι ματωσει τα γονατα από τις βουτιες και ειχε λιωσει πανω στο ραδιοφωνο το απογευμα ότι είναι ημερα πένθους?

Το δευτερο είναι ένα Κυριακατικο μεσημερι, ολη η οικογενεια στο τραπεζι, σαν διαφημιση εποχης….αδελφια, μανα, πατερας, ξαδελφια, θειοι…. «Φαε το φαι σου, μην παιζεις! Αντε, τελειωνε , θα παμε στο Καραισκακη σήμερα». Κοκκάλωσα. Καταπια την σπανακοπιτα όπως καταπινε ο Πολντο τα χαμπουργκερ….2-0 τον ΠΑΣ. Αναστοπουλος και τα 2. Μαγευτηκα, αυτό ηταν.

Life changing event….
__________________
Quote:
Originally Posted by rh7 View Post
....και επιθυμούσε να ανταμειφθεί για την εργατικότητά του με ένα ζεστό πιάτο ψωμί και τετράωρα χάιλαϊτ του Ενός να κάνει τα πάντα εκτός από το να σκοράρει, ή να μοιράζει ασίστ.

Last edited by LFO; 23-12-2013 at 10:09.
LFO is offline   Reply With Quote
The Following 8 Users Say Thank You to LFO For This Useful Post:
Old 23-12-2013   #18
stefanos
Πεντάδα
 
stefanos's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 3,961
Liked: 19,341
Likes: 12,226
Default

μαγεύτηκα οταν πρωτοείδα την ερυθρόλευκη φανελα απο την τηλεοραση,πορωθηκα οταν ειδα τον Ντεταρι(κ αυτογραφο παρακαλω)στη Λιβαδεια σε ενα εξαιρετικο τοτε παιχνίδι(3-4 το σκορ)και ατσαλώθηκα οταν τα σχολικα μου χρόνια (1996 τελειωσα το λυκειο)συνέπεσαν με τα ''πέτρινα''...
__________________
Θρύλος μέχρι του γκρεμού το χείλος
stefanos is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to stefanos For This Useful Post:
Old 23-12-2013   #19
ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Πεντάδα
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,250
Liked: 0
Likes: 4,471
Default

Κυριες/Κύριοι

είναι ΕΥΛΟΓΙΑ να είσαι Ολυμπιακός. Θεία Χάρις, Γκοντ Μπλες.
συγκινητικά όσα έχουν γραφτεί. αυτή η γέφυρα πίσω από την 7 τα κυριακάτικα μεσημέρια να πηγαίνουμε για φαγητό προς παραλία και να ακούω το κλασσικό, ένα μεσημέρι θα σε πάρω να πάμε γήπεδο από τον πατέρα μου. είχα κόψει φλέβα όταν σε γλέντι από βάπτιση ενός 2ου ξαδέλφου ρωτώντας τη μητέρα μου που είναι ο πατέρας μου έλαβα την απάντηση "στο γήπεδο με τα παιδιά" (τους 2 μεγαλύτερους). ΦΑΣΙΣΜΟΣ-ΠΡΟΔΟΣΙΑ.
Τελικά το βάπτισμα το έκανε ο αδελφός μου ο μεγάλος. 2 κολλητά παιχνίδια σε 5 μέρες. Σάββατο κι ευρωπαϊκό Τετάρτη και τα επόμενα ένα χρόνο μετά ήταν μπάσκετ.
δε θυμάμαι πως έγινα (δε νομίζω να είχα άλλη επιλογή...), ίσως τα κοκκινόασπρα πλεκτά κασκόλ της γιαγιάς μου, τα αδέλφια μου, η κουβέντα για τον Ολυμπιακό γενικά στο σπίτι, θυμάμαι ότι πέρασα συμπληγάδες και έχω κάνει την εξής ερώτηση στο μεγάλο αδελφό μου (που μου χτυπάει ακόμα 25-27 χρόνια μετά)

να είμαι και λίγο παναθηναΪκός;

μάλλον μετά τον τελικό του '88 έγινε αυτή η ερώτηση.
σημαντική παραμένει η δήλωση κάπου το 88-89, ότι "θα παντρευτώ τον κοσκωτά γιατί έχει πολλά λεφτά κι έχει τον Ολυμπιακό"
__________________
Be decisive guys
ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ For This Useful Post:
Old 23-12-2013   #20
DirtySniper
Πεντάδα
 
DirtySniper's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 14,016
Liked: 117,186
Likes: 72,178
Default

Δεν ξερω πως έγινα Ολυμπιακος
θυμαμαι ομως τη πρωτη μου φορα στο γηπεδο
1η κοπάνα στο Γυμνάσιο
Πέμπτη απόγευμα
Ολυμπιακός Μπαρτσελόνα στο ΣΕΦ
αυτο

καθαρος χουπης


ατό
__________________
Ποτέ μην έρθει η στιγμή
να αφήσεις το λιμάνι

θα σε αγαπάμε μια ζωή
Ι Ω Α Ν Ν Ι Δ Η Γ Ι Α Ν Ν Η
DirtySniper is online now   Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to DirtySniper For This Useful Post:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 18:36.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.