RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 02-03-2010   #21
Dipolico
Δωδεκάδα
 
Dipolico's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Here, There, Everywhere...
Posts: 283
Liked: 136
Likes: 199
Default

Λοιπόν ιστορία από παιδικό ερυθρόλευκο ημερολόγιο...
Βόλος, σαιζόν 1988-89

Εγώ 9 στα 10, ο Ολυμπιακός Βόλου έχει ανέβει 'Α εθνική και κάθε Κυριακή η πόλη έχει γιορτή.
Λόγω βίσματος τρελού, έχω την ευκαιρία σε κάθε αγώνα εντός έδρας να είμαι είτε ball boy πίσω απ΄την εστία του τερματοφύλακα, είτε να κάθομαι στον πάγκο της φιλοξενούμενης ομάδας...

Είναι η χρονιά που έχει έρθει ο Ντέταρι και όπου παίζει ο Θρύλος, τα γήπεδα κοντεύουν να σωριαστούν απ΄τον κόσμο.. Όταν με ρωτάνε γιατί έγινα Ολυμπιακός ξέρω ότι είναι εξαιτίας του γαύρου πατέρα μου, αλλά όποτε σκέφτομαι το γιατί έγινα ΤΟΣΟ Ολυμπιακός, η απάντηση που δίνω είναι από αυτον τον αγώνα και απο 2-3 ακόμη τέτοιες στιγμές...

Σιγά μη μάζευα τις μπάλες του Ρούφογλου σε αυτό το ματς.. Καθομαι στον πάγκο τέρμα αριστερά δίπλα στον Τάσο τον Μητρόπουλο! Ζει τον αγώνα σαν συνδεσμίτης και πετάγεται κάθε 3 και λίγο από τη θέση του. Πίσω από τον πάγκο είναι τα επίσημα και κάθε φορά που σηκώνεται τον λούζουν με καφέδες, νερά και κάθε λογής βρισιά.. Στα ''πατάρια'' του....
Κάποιο ''μύδι'' αρχίζει και βρίζει μάνες επανελημένως.. Σηκώνεται τρελαμένος, γυρίζει προς το μέρος μιας ολόκληρης κερκίδας και ψάχνει το γατί που φυσικά είχε σιωπήσει..
2-3 γκαρίζουν κάτι γαλλικά ενώ πέφτουν και πάλι καφέδες και ο Τάσαρος που προφανώς έχει κεντράρει το στόχο του, αρπάζει τα κάγκελα και πάει να σκαρφαλώσει και να πηδήξει προς τα επίσημα. Οι άλλοι απ΄τον πάγκο παλεύουν να τον πιάσουν απ΄τα πόδια και μόνο που δεν έχει μείνει με το βρακί. Ο αγώνας συνεχίζεται κανονικά και εγώ αποσβολωμένος αρχίζω να λατεύω τον κόσμο των μεγάλων!! Βρίζει με λέξεις πρωτόγνωρες για τα αυτιά μου, που τις μετέφερα την άλλη μέρα στα τσακαλάκια στο σχολείο και με είχαν για κάνα μήνα για τον ''γιο του Θεού''!!
Με τα πολλά γυρίζει με το μελιτζάνι χρώμα του Ζοτς στο πρόσωπο, κάθεται και ενώ τρέμει όλο το κορμί του συνεχίζει να μονολογεί βρίζοντας μέχρι να ξεθυμάνει.. Μετά από κάνα 10 λεπτο, μου πατάει απαλά το κεφάλι, χαμογελάει και μου λέει κάτι σαν ''Μη δίνεις σημασία. Κάνουμε τέτοιες βλακείες εμείς οι μεγάλοι..''

Στο ημίχρονο κλωτσούσα τις μπάλες στο γήπεδο και ονειρευόμουνα να γίνω Τάσος Μητρόπουλος όταν μεγαλώσω.. Δυστυχώς αποτύχαμε...
Στο τέλος του αγώνα κατέβηκα απ΄τη φυσούνα μαζί με την ομάδα και τους τραβούσα απ΄τα σορτσάκια για αυτόγραφα. Έχω χρόνια να το πετύχω το χαρτί που χαν υπογράψει τα αλάνια, καλή αφορμή να το ψάξω..! Τζίφρες μαζεμένες των Ντέταρι, Τσαλουχίδη, Μητρόπουλου, Αλεξίου, Τσιαντάκη κ.α...

Γιαυτό τον Τάσο, ακόμα και αν φόρεσε την αλογοτροφή και τη γκρινιάρα κότα, πάντα τον σέβομαι και τον αγαπώ γιατί είναι Ολυμπιακάρας και έβαλε το χεράκι του να με κάνει και μένα λίγο πιο άρρωστο με τον δαφνωστεφανωμένο...
__________________


...Μην αφήσεις αυτό που σε τρώει, να χορτάσει...


Dipolico is offline   Reply With Quote
The Following 8 Users Say Thank You to Dipolico For This Useful Post:
Old 03-03-2010   #22
tc-g6
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 5,651
Liked: 4,654
Likes: 3,070
Default

δεν θυμαμαι καν ημερομηνια, ηταν τοτε που ειχαμε για καποιο διαστημα υπηρεσιακο προπονητη τον περσια (!!!) και παιζαμε με το βαζελο την επομενη.

συμπτωματικα βρεθηκα στο ιδιο ξενοδοχειο και πηρα αυτογραφα απο ολους και φυσικα απο το θεο μου, τον ιβιτς! θυμαμαι που εκεινο το βραδυ το εβαλα στο κομοδινο πριν κοιμηθω και το πρωτο πραγμα που εκανα το πρωι ηταν να το κοιταξω για να σιγουρευτω οτι ειναι αληθεια και δεν το ονειρευτηκα!
tc-g6 is offline   Reply With Quote
Old 10-03-2010   #23
tc-g6
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 5,651
Liked: 4,654
Likes: 3,070
Default

πριν 1,5 περιπου χρονο. ειμαι γραφειο και σαπιζω μιλωντας με τον zouparos στο msn, οποτε μας σκαει η ιδεα να παμε στην παρουσιαση του josh!
πρεπει η alfa β-romeo μου να εφτασε στα ορια της γιατι σε χρονο dt πηγα απο τα βριλησσια στο ιντερκοντινενταλ.

δημοσιογραφοι, προεδροι, ο josh και... εμεις! πορωση!!!
tc-g6 is offline   Reply With Quote
Old 10-03-2010   #24
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by tc-g6 View Post
πρεπει η alfa β-romeo μου να εφτασε στα ορια της γιατι σε χρονο dt πηγα απο τα βριλησσια στο ιντερκοντινενταλ.
Oλυμπιακός, βόρεια προάστεια ΚΑΙ alfa Romeo??? Ρε μπας και είσαι εγώ?
DON is offline   Reply With Quote
Old 10-03-2010   #25
tc-g6
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 5,651
Liked: 4,654
Likes: 3,070
Default

Quote:
Originally Posted by DON View Post
Oλυμπιακός, βόρεια προάστεια ΚΑΙ alfa Romeo??? Ρε μπας και είσαι εγώ?
OMG! ολυμπιακος, πολυδροσο και alfa gt! λες να ειμαι εσυ ή να εισαι εγω?
tc-g6 is offline   Reply With Quote
Old 10-03-2010   #26
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by tc-g6 View Post
OMG! ολυμπιακος, πολυδροσο και alfa gt! λες να ειμαι εσυ ή να εισαι εγω?
Alfa GT εσύ, 147 εγώ, πιο πριν 145 κ 155, πιο πριν Alfasud!!!
DON is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον DON:
Old 10-03-2010   #27
tc-g6
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 5,651
Liked: 4,654
Likes: 3,070
Default

Quote:
Originally Posted by DON View Post
Alfa GT εσύ, 147 εγώ, πιο πριν 145 κ 155, πιο πριν Alfasud!!!
κατι παιζει τελικα. πολυδροσο, ολυμπιακος, alfa (ειχα και εγω 147)...
κεφαλλονια παιζει ειπαμε? ή καρδιτσα?
tc-g6 is offline   Reply With Quote
Old 10-03-2010   #28
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by tc-g6 View Post
κατι παιζει τελικα. πολυδροσο, ολυμπιακος, alfa (ειχα και εγω 147)...
κεφαλλονια παιζει ειπαμε? ή καρδιτσα?
Κεφαλλονιά! Έλα b2topic δίδυμε αδερφέ!
DON is offline   Reply With Quote
Old 10-03-2010   #29
tc-g6
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 5,651
Liked: 4,654
Likes: 3,070
Default

αυτα ειναι! γεια σου αδερφε!!!
tc-g6 is offline   Reply With Quote
Old 10-03-2010   #30
zouparos
Banned
 
Join Date: Mar 2010
Location: Νότος Μαγικός
Posts: 5,373
Liked: 1,964
Likes: 5,175
Default

δε μου είχες πεις ρε αλήτη πως έχεις αδερφό
γιατι μας τον έκρυβες?

υ.γ.:παιζανε και κατι φωτο απ το κινητο σου θυμαμαι. τις ειχα και εγω αλλα με τοσα φορματ και τοσα χαμενα-σπασμενα κινητα φυγανε και αυτες

Last edited by zouparos; 10-03-2010 at 15:10.
zouparos is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 01:56.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.