RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-01-2011   #1011
tc-g6
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 5,651
Liked: 4,654
Likes: 3,070
Default

Quote:
Originally Posted by red unity View Post
βασικά δεν ξέρετε τι σημαίνει αναρχισμός και δεν πρόκειται να κάτσω να εξηγήσω σε ένα φόρουμ, οπότε συμφωνώ με τον θρύλο, καλύτερα να σταματήσουμε εδώ.
αν παντως οι κροποτκιν, μπακουνιν, προυντον, γκοντγουιν και φουκω εβλεπαν σε τι εχει μεταφραστει ο αναρχισμος μαλλον θα εραβαν το στομα τους και θα εκοβαν τα χερια τους.

το θεμα δεν ειναι ομως το τι ειναι το καθε πολιτικο ή κοινωνικο συστημα. προσωπικα βρισκω ενδιαφερουσες αποψεις σε αντιθετες πλευρες αλλα και καμια δεν μου κανει απολυτα.
το θεμα ειναι αν μπορει ή οχι καποιος να εκφραζεται στο φορουμ μεσω ενος τραγουδιου που γουσταρει. πιστευω οτι πρεπει να μπορει!
__________________
tc-g6 is offline   Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to tc-g6 For This Useful Post:
Old 05-01-2011   #1012
8rilos!!!
Πεντάδα
 
8rilos!!!'s Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 7,006
Liked: 12,553
Likes: 3,407
Default

Quote:
Originally Posted by don View Post
Μ'αρέσει που :

1. αναλύεις τι θεωρώ ΕΓΩ
2. πιστεύεις ότι είμαι 26 χρονών είσαι 16-17 και ΕΜΕΝΑ μου πλασάρουν τα ΜΜΕ
3. πιστεύεις ότι ΔΕΝ ΞΕΡΩ τι σημαίνει αναρχικός και ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ
4. μου λες έμμεσα μάλιστα τι σημαίνει.
5. αποφασίζεις να σταματήσεις την συζήτηση.

ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ.



ΣΕ ΠΡΟΚΑΛΩ να μου βρείς ΕΝΑ σημείο της ιδεολογίας των Ναζί που λέει κάνω σαπούνια τους Εβραίους. ΕΝΑ.
1ναι γτ αυτο φαινεται απο τα λογια σου
2.δεν ξερω παντως εγω απο τα Μ.Μ.Ε δεν παραπληροφορουμαι γιατι πολυ απλα επιλεγω εγω ποια κομματια θα κρατησω και οχι αυτα που με τοση τεχνη μου πλασαρουν
3.αν λες οτι ο αναρχικος ειναι το αντιστοιχο με τον ναζι...ναι δεν ξερεις...
4.σου ειπα ενα πολυ απλο πραγμα γιατι δεν εχει νοημα να επεκταθω σε ενα οπαδικο φορουμ για την ιδεολογια της αναρχιας
5.ειπα οτι ειμαστε εκτος θεματος και θα ηταν καλο να σταματησει η συζητηση...το ιδιο εχεις κανει στο προηγουμενο κειμενο σου
η ειρωνια υποδηλωνει αδυναμια αναπτυξης των επιχειρηματων και ειναι μια μορφη αμυνας
οταν εχει γινει πραξη απο τους ιδιους,δεν χρειαζεται να ειναι γραμμενο...εκτος εαν θες να μου πεις πως ο χιτλερ και τα ΣΣ δεν ηταν ναζι...
ενω αυτοι που σπανε βιτρινες και αυτοκινητα δεν ειναι αναρχικοι φιλε μου,μαλακες ειναι...αν συναντησεις πραγματικους αναρχικους και αντιεξουσιαστες ρωτα τους αν πραττουν το ιδιο
υ.γ φευγω για φροντιστηριο...θα απαντησω οταν ξαναμπω...
8rilos!!! is offline   Reply With Quote
Old 05-01-2011   #1013
Red Unity
Πεντάδα
 
Red Unity's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Αθήνα
Posts: 1,875
Liked: 1,184
Likes: 1,551
Default

Quote:
Originally Posted by don View Post
ΣΕ ΠΡΟΚΑΛΩ να μου βρείς ΕΝΑ σημείο της ιδεολογίας των Ναζί που λέει κάνω σαπούνια τους Εβραίους. ΕΝΑ.
ρε ντον, ο χίτλερ ήταν ο ιδρυτής του ναζισμού και ο χίτλερ έκανε σαπούνια τους εβραίους. ο αντισημιτσμός είναι ένα από τα βασικά στοιχεία του ναζισμού.
__________________

Red Unity is offline   Reply With Quote
Old 05-01-2011   #1014
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by red unity View Post
βασικά δεν ξέρετε τι σημαίνει αναρχισμός και δεν πρόκειται να κάτσω να εξηγήσω σε ένα φόρουμ, οπότε συμφωνώ με τον θρύλο, καλύτερα να σταματήσουμε εδώ.
βασικά και να ΜΗΝ ξέρεις το λέει η ΛΕΞΗ. Αν= ΑΡΝΗΣΗ -αρχισμός=ΤΗΣ ΑΡΧΗΣ. Αναρχικός=ΑΡΝΟΥΜΑΙ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ. Επειδή λοιπόν εμένα η φύση δεν με έκανε ΓΙΓΑΝΤΑ και ΠΑΝΤΟΔΥΝΑΜΟ σωματικά θέλω να κυκλοφορώ με την γκόμενα μου το βράδυ και να μην περνάει ένας πιο δυνατός να μου ρίχνει μια να την πηδάει και να φεύγει κύριος...Αυτό το γλυτώνω γιατί ΕΧΩ ΝΟΜΟΥΣ. ΕΧΩ ΑΡΧΕΣ. ΕΧΩ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ. ΕΧΩ ΠΟΛΙΤΕΥΜΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ και κυρίως ΟΧΙ ΑΝΑΡΧΙΑ.

Αναρχία=κάνει ο καθένας ότι του καυλώσει, κοινώς Ο ΝΟΜΟΣ ΤΟΥ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΥ ΣΩΜΑΤΙΚΑ γιατί όταν 2 θέλουν το ίδιο όπως ένα πατατάκι ή μια γκόμενα ή ένα αμάξι ΠΑΝΤΑ ο δυνατός θα κερδίσει εφόσον δεν υπάρχουν ΑΡΧΕΣ. Σε όποιον αρέσει αυτός ο τρόπος Η ΖΟΥΓΚΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΑ.
DON is offline   Reply With Quote
Old 05-01-2011   #1015
tc-g6
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 5,651
Liked: 4,654
Likes: 3,070
Default

Quote:
Originally Posted by DON View Post
Δεν σε κάνω ban γιατί χρωστάς λεφτά και θα γίνει ΜΠΟΥΧΟΣ!χαχαχαχαχαχαχα!
δεν χρωσταω παρα μονο της μιχαλους. εκτος βεβαια αν μετα την επεμβαση εγινες η μιχαλου
εσυ χρωστας αραγμα, χοχοχο! τα υπολοιπα ειναι κουμανταρισμενα μωρη λολομπριτζιτα....
__________________
tc-g6 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον tc-g6:
Old 05-01-2011   #1016
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by Red Unity View Post
ρε ντον, ο χίτλερ ήταν ο ιδρυτής του ναζισμού και ο χίτλερ έκανε σαπούνια τους εβραίους. ο αντισημιτσμός είναι ένα από τα βασικά στοιχεία του ναζισμού.
τόσα ξέρεις τόσα λες. συγνώμη λοιπόν. ο χίτλερ ήτανε ο ΕΚΦΡΑΣΤΗΣ του Ναζισμού. Όχι ο ιδρυτής. Δεν έχει ίδρυση. ΕΚΦΡΑΣΗ ΤΟΥ ΦΑΣΙΣΜΟΥ ήτανε ο ναζισμός. όταν είσαι Κουμουνιστής το να είσαι ΛΕΝΙΝΙΣΤΗΣ δεν σε κάνει ΜΗ κουμουνιστή αλλά κουμουνιστή που γουστάρεις ΛΕΝΙΝ. Έτσι και ο Ναζισμός. Δεν σε κάνει ΜΗ φασίστα αλλά φασίστα που γουστάρεις τους ΝΑΖΙ. Απλά πράγματα. Διαβάστε το Mein Kampf και ελάτε να μου πείτε ΠΟΥ ΣΤΟ ΠΕΟΣ ΛΕΕΙ "κάντε τους σαπούνια". ΑΝΤΙΣΗΜΙΤΙΣΜΟΣ δεν σημαίνει κάντους σαπούνια όπως στα βιβλία του μπακούνιν ΑΝΑΡΧΙΑ δεν σημαίνει κάψε την Marfin. ΑΠΛΟ.
DON is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον DON:
Old 05-01-2011   #1017
Red Unity
Πεντάδα
 
Red Unity's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Αθήνα
Posts: 1,875
Liked: 1,184
Likes: 1,551
Default

Quote:
Originally Posted by don View Post
βασικά και να ΜΗΝ ξέρεις το λέει η ΛΕΞΗ. Αν= ΑΡΝΗΣΗ -αρχισμός=ΤΗΣ ΑΡΧΗΣ. Αναρχικός=ΑΡΝΟΥΜΑΙ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ. Επειδή λοιπόν εμένα η φύση δεν με έκανε ΓΙΓΑΝΤΑ και ΠΑΝΤΟΔΥΝΑΜΟ σωματικά θέλω να κυκλοφορώ με την γκόμενα μου το βράδυ και να μην περνάει ένας πιο δυνατός να μου ρίχνει μια να την πηδάει και να φεύγει κύριος...Αυτό το γλυτώνω γιατί ΕΧΩ ΝΟΜΟΥΣ. ΕΧΩ ΑΡΧΕΣ. ΕΧΩ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ. ΕΧΩ ΠΟΛΙΤΕΥΜΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ και κυρίως ΟΧΙ ΑΝΑΡΧΙΑ.

Αναρχία=κάνει ο καθένας ότι του καυλώσει, κοινώς Ο ΝΟΜΟΣ ΤΟΥ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΥ ΣΩΜΑΤΙΚΑ γιατί όταν 2 θέλουν το ίδιο όπως ένα πατατάκι ή μια γκόμενα ή ένα αμάξι ΠΑΝΤΑ ο δυνατός θα κερδίσει εφόσον δεν υπάρχουν ΑΡΧΕΣ. Σε όποιον αρέσει αυτός ο τρόπος Η ΖΟΥΓΚΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΑ.
αναρχία σημαίνει όντως χωρίς αρχές, αλλά όπου αρχές σημαίνει εξουσία.
από κει βγαίνει και το "αντεξουσιαστές". χωρίς εξουσία δηλαδή ανθρώπου πάνω σε άνθρωπο. αν αυτό εσύ το ταυτίζεις με το ναζισμό, μία ιδεολογία με μίσο για το ανθρώπινο γένος, πάω πάσσο.

ντάξει κοίτα άμα επεκτεινόμουν θα μπορούσα να μη σταματήσω να γράφω μέχρι το βράδυ, αλλά δε γουστάρω τέτοιες συζητήσεις σε φόρουμ.
__________________

Red Unity is offline   Reply With Quote
Old 05-01-2011   #1018
lamar
Πεντάδα
 
lamar's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 7,958
Liked: 2,433
Likes: 38,047
Default

Quote:
Originally Posted by 8rilos!!! View Post
ενω αυτοι που σπανε βιτρινες και αυτοκινητα δεν ειναι αναρχικοι φιλε μου,μαλακες ειναι...αν συναντησεις πραγματικους αναρχικους και αντιεξουσιαστες ρωτα τους αν πραττουν το ιδιο.
Θα μου πεις εσυ, ποιοι ηταν αυτοι που εσπασαν το δικο μου μαγαζι, μπροστα στα ματια μου, ενω εσυ ησουν σπιτακι σου, αραχτος στον υπολογιστη σου?

Εισαι με τα καλα σου?

Εγω παντως, οποιον απο αυτους τους βρω μπροστα μου, ουτε το ονομα τους δεν θα προλαβουν να μου πουν, οχι αν πραττουν το ιδιο.
__________________

Last edited by lamar; 05-01-2011 at 16:03.
lamar is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον lamar:
Old 05-01-2011   #1019
Red Unity
Πεντάδα
 
Red Unity's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Αθήνα
Posts: 1,875
Liked: 1,184
Likes: 1,551
Default

Quote:
Originally Posted by don View Post
τόσα ξέρεις τόσα λες. συγνώμη λοιπόν. ο χίτλερ ήτανε ο ΕΚΦΡΑΣΤΗΣ του Ναζισμού. Όχι ο ιδρυτής. Δεν έχει ίδρυση. ΕΚΦΡΑΣΗ ΤΟΥ ΦΑΣΙΣΜΟΥ ήτανε ο ναζισμός. όταν είσαι Κουμουνιστής το να είσαι ΛΕΝΙΝΙΣΤΗΣ δεν σε κάνει ΜΗ κουμουνιστή αλλά κουμουνιστή που γουστάρεις ΛΕΝΙΝ. Έτσι και ο Ναζισμός. Δεν σε κάνει ΜΗ φασίστα αλλά φασίστα που γουστάρεις τους ΝΑΖΙ. Απλά πράγματα. Διαβάστε το mein kampf και ελάτε να μου πείτε ΠΟΥ ΣΤΟ ΠΕΟΣ ΛΕΕΙ "κάντε τους σαπούνια". ΑΝΤΙΣΗΜΙΤΙΣΜΟΣ δεν σημαίνει κάντους σαπούνια όπως στα βιβλία του μπακούνιν ΑΝΑΡΧΙΑ δεν σημαίνει κάψε την marfin. ΑΠΛΟ.
ρε ντον, τώρα μιλάμε για το ναζισμό ή αλλιώς τον εθνικοσοσιαλισμό. ε αυτό το πράγμα δημιούργηθηκε στη Γερμανία από τον Χίτλερ και ένα από τα βασικά στοιχεία του ήταν ο αντισημιτσμός. και ο Χίτλερ, ο εκφραστής του ναζισμού, έκανε ο ίδιος σαπούνια τους εβραίους.

ο μπακούνιν δεν έκαιγε τα αυτοκίνητα. αυτή είναι η αντιστοιχεία.
__________________

Red Unity is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Red Unity:
Old 05-01-2011   #1020
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by 8rilos!!! View Post
1ναι γτ αυτο φαινεται απο τα λογια σου
2.δεν ξερω παντως εγω απο τα Μ.Μ.Ε δεν παραπληροφορουμαι γιατι πολυ απλα επιλεγω εγω ποια κομματια θα κρατησω και οχι αυτα που με τοση τεχνη μου πλασαρουν
3.αν λες οτι ο αναρχικος ειναι το αντιστοιχο με τον ναζι...ναι δεν ξερεις...
4.σου ειπα ενα πολυ απλο πραγμα γιατι δεν εχει νοημα να επεκταθω σε ενα οπαδικο φορουμ για την ιδεολογια της αναρχιας
5.ειπα οτι ειμαστε εκτος θεματος και θα ηταν καλο να σταματησει η συζητηση...το ιδιο εχεις κανει στο προηγουμενο κειμενο σου
η ειρωνια υποδηλωνει αδυναμια αναπτυξης των επιχειρηματων και ειναι μια μορφη αμυνας
οταν εχει γινει πραξη απο τους ιδιους,δεν χρειαζεται να ειναι γραμμενο...εκτος εαν θες να μου πεις πως ο χιτλερ και τα ΣΣ δεν ηταν ναζι...
ενω αυτοι που σπανε βιτρινες και αυτοκινητα δεν ειναι αναρχικοι φιλε μου,μαλακες ειναι...αν συναντησεις πραγματικους αναρχικους και αντιεξουσιαστες ρωτα τους αν πραττουν το ιδιο
υ.γ φευγω για φροντιστηριο...θα απαντησω οταν ξαναμπω...
1. Δεν θα πω τι φαίνεται απο τα δικά σου γιατί απέχουμε 1 δεκαετία και δεν είναι ώρα για κύρηγμα.
2. Ενώ εγώ το πρόβατο ΑΜΑΣΗΤΑ τα έφαγα. ΜΑΛΑΚΑ DON!
3. Ο αναρχικός είναι ΑΚΡΑΙΟΣ. Δεν υπάρχει ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΣ και άλλα τέτοια παραμύθια. ΞΥΠΝΑ. ΑΚΡΑΙΟΣ.
4. Αναρχία-Ιδεολογία...Καλά κρασιά. Όποιος θέλει ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΧΕΣ να πάει στην Ζούγκλα με τον Ταρζάν. ΑΠΛΟ.
5. Η ειρωνία είναι άμυνα μπροστά στο να κάθομαι να κράζω ένα πιτσιρικά που νομίζει ότι έχει πιάσει τον παπά απο τα αρχίδια βασικά. ΑΠΛΟ και αυτό.

υ.γ. "οταν εχει γινει πραξη απο τους ιδιους,δεν χρειαζεται να ειναι γραμμενο...εκτος εαν θες να μου πεις πως ο χιτλερ και τα ΣΣ δεν ηταν ναζι...
ενω αυτοι που σπανε βιτρινες και αυτοκινητα δεν ειναι αναρχικοι φιλε μου,μαλακες ειναι...αν συναντησεις πραγματικους αναρχικους και αντιεξουσιαστες ρωτα τους αν πραττουν το ιδιο
"

1. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΡΧΙΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΕΣ. Ποιός το λέει αυτό? Εγώ ξέρω έναν που αυτοπροσδιορίζεται ΑΝΑΡΧΙΚΟΤΕΡΟΣ ΤΟΥ ΑΝΑΡΧΙΚΟΥ. Κάτσε πάνω τώρα.

2. ΑΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΩ. Δεν έχω συναντήσει ΕΓΩ στα 26 μου και έχεις συναντήσει εσύ στα 16-17 σου...Ε ΑΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΤΙΚΑ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ. ΑΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΑΕΙ ΤΟ ΛΗΓΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ.

Ο 17χρονός που έχει συναντήσει "πραγματικους αναρχικους και αντιεξουσιαστες"...ελπίζω και εγώ μια μέρα να με αξιώθει ο θεούλης να δω έναν απο κοντά!Ένα κουβά παρακαλώ να κάνω εμετό. ΤΟ ΛΗΓΩ ΕΔΩ, αν ξαναποστάρω κάντε με ban!!!
DON is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 07:36.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.