RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 14-04-2010   #111
kk_SEF
Πεντάδα
 
kk_SEF's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Athens/Corfu
Posts: 4,525
Liked: 6,572
Likes: 3,108
Default

Ενδιαφέρον site http://xariseto.gr/
__________________
...και αν δεν γίνει αυτό...
kk_SEF is offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010   #112
*GrimReaper*
Πεντάδα
 
*GrimReaper*'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Ξεσσαλονικη
Posts: 12,853
Liked: 23,868
Likes: 8,267
Default

Quote:
Originally Posted by kk_SEF View Post
Ενδιαφέρον site http://xariseto.gr/
σας παρακαλω κυριε μοντερατορα.... εδω μπαινουν αυτα

http://www.redhoops.gr/forum/showthread.php?t=292

υ.γ ενδιαφερον σαιτ
*GrimReaper* is offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010   #113
kk_SEF
Πεντάδα
 
kk_SEF's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Athens/Corfu
Posts: 4,525
Liked: 6,572
Likes: 3,108
Default

χαχαχα κι εγώ εκεί σκέφτομαι πρώτα να τα βάλω όπως και τα χθεσινά μου αλλά στο εισαγωγικό του post εκεί ο τιτανοτεράστιος ADMIN έχει γράψει "Ποστάρετε ελεύθερα ότι αστείο βρίσκετε και θέλετε να μοιραστείτε!" (το bold δικό μου).
Επειδή λοιπόν δεν τα θεωρώ αστεία (και ειδικά τα χθεσινά) τα βάζω εδώ μέχρι να δώσει άλλη γραμμή!

ΥΓ να βγει ο Redglove στο τηλέφωνο!
__________________
...και αν δεν γίνει αυτό...
kk_SEF is offline   Reply With Quote
Old 22-04-2010   #114
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by *GrimReaper* View Post
Grim Reaper-Annihilator-Crimson Glory- Twisted Sister-Pantera-Black sabbath-Iron Maiden-Q5-hammerfall-megadeath-manowar-motorhead-queenshryche-Rhapsody-iced earth-nightwish-Blind Guardian-Judas Priest-SABATON

ac/dc-deep purple-led zeppelin-guns & roses

και απο ελληνικα εντεχνα-και καμια μπαντα οπως ειπες μιγαδα Ξυλινα σπαθια-τρυπες κτλπ....α και φυσικα την all time classic metal μπαντα τους Εξωριστους

υ.γ μπορει να ξεχναω και κατι
Πειράζει που ακούω τα ΠΑΝΤΑ??? Απο jazz μέχρι μακρόπουλο ανάλογα το μέρος και την διάθεση!?

Μιας και πιάσαμε όμως την μουσική...

Ήθελα να το ποστάρω ΚΑΠΟΥ να το πω σε κάποιον να το ακούσει γιατί εγώ προσωπικά δεν έχω ξαναδεί μεγαλύτερο ΠΟΝΟ σε τραγουδιστή, ΑΛΗΘΙΝΟ ΠΟΝΟ...όπως λέει και ο johny cash "I focus on the pain
the only thing that's real"...Ακούστε το...

Απλά πριν το ακούσετε να σας ενημερώσω πως αυτός ο Bon Iver έγραψε ΟΛΟ αυτόν τον δίσκο όταν ΧΩΡΙΣΕ, ΔΙΑΛΥΘΗΚΕ ΤΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΤΟΥ και διαγνώστηκε με ΜΟΝΟΝΟΥΚΛΕΩΣΗ (http://en.wikipedia.org/wiki/Infectious_mononucleosis) όλα μαζί μαζεμένα...Και πήγε στο πατρικό του στο wisconsin (όποιος έχει ιδέα απο αμερική μιλάμε για το ΑΠΟΛΥΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ) και έκανε 1 χειμώνα στην καλύβα στο αγρόκτημα ΜΟ-ΝΟΣ του και έγραψε ΟΛΟ το δίσκο σε ΚΑΣΣΕΤΟΦΩΝΟ. Μετά απο αυτήν την εισαγωγή ακούστε και ΤΟ τραγούδι και περιμένω feedback. (σας βάζω το live γιατί ΑΥΤΟ αξίζει παραπάνω).


και το δεύτερο καλύτερο του, πάλι live...



υ.γ. ΤΙ ΜΟΥΣΙΚΑΡΕΣ υπάρχουν στην γη γαμώ την Ελλάδα μου και τους αμανέδες...
DON is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to DON For This Useful Post:
Old 22-04-2010   #115
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Ωραίο τα βίντεο... Ειδικά στο πρώτο είναι ακριβώς αυτό που περιγράφεις... Μπορεί εμένα προσωπικά να μην είναι ιδιαίτερα του στύλ μου αυτή η μουσική, αλλά ο τύπος φαίνεται ότι είναι ο μόνος που αυτό το κομμάτι μπορεί να το ερμηνεύσει έτσι...

Στο μόνο που δεν συμφωνώ είναι στον επίλογό σου man... Γιατί σε πειράζουν οι αμανέδες; Αφού τελικά περνάμε ωραία μαζί τους ...

Σοβαρά τώρα, και η Ελλάδα έχει μουσικές που μπορεί να προκαλέσουν συναισθήματα που άλλες μουσικές δεν μπορούν... Ιδού ορισμένα παραδείγματα (παίρνοντας πάσα από σένα τα βάζω και γώ εδώ):




Εδώ είναι λίγο απαράδεκτος ο ήχος γιατί είναι από πανηγύρι, όμως κατά τα άλλα η φωνή και το κλαρίνο λένε άλλα πράγματα...





Υ.Γ. Κάτι εικόνες στο τελευταίο βίντεο είναι ό,τι να'ναι, εγώ απλά για τη μουσική το έβαλα...

Last edited by Dude; 22-04-2010 at 12:13.
Dude is offline   Reply With Quote
Old 22-04-2010   #116
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by μιγάδας View Post
λοιπον, τα πραματα ειναι πολυ σοβαρα.....ΔΟΝ βασιζομαι σε σενα που με καταλαβαινεις.....ΠΟΣΟ ΜΑΚΑΚΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΡΑΦΑΕΛ-ΝΤΙΟΓΚΟ;;;;; οχι πειτε μου....ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ;;;;;;; δικο μας παιχνιδι ρε και καταστρεφεις την ομαδα....ειχε σβησει σ ολο το ματς τον αλ πατσινο και ξαφνικα μου κανει τη μαλακια.....ΕΛΕΟΣ!!!! και δινει αφορμη τωρα στον γκμοχ(στον ποιον;;; ) να κανει κριτικη στον σερ!!!!!!! ΠΟΥ ΦΤΑΣΑΜΕ!!!!! για μια μαλακια του ντιογκο...εμ αγορι μου, με τετοια φατσα που πας;;;;;

υ.γ: τουλαχιστον τωρα θα το παρει σιγουρα η μπαρτσα μεσα στη μαδριτη..ετσι, να τριζουνε τα κοκκαλα του φρανκο και να εξαφανιστει η σιχαμενη ρεαλ......
Αργώ να απαντήσω αλλά ΝΑΙ μας γάμησε ο Ράφαελ...Τι να κάνουμε...μαλακία...shit happens!

Quote:
Originally Posted by dude View Post
[Γιάννης Αγιάννης mode] Γενικώς, δεν βρίσκω κακό το να ακολουθείς τις αρχές σου ακόμα κι αν απέναντί σου έχεις ανθρωπους που κάνουν τα πάντα για να σε κάνουν να τις απαρνηθείς. [/Γιάννης Αγιάννης mode]
ΜΕΓΙΣΤΟΤΑΤΗ ατάκα.

Quote:
Originally Posted by x-ray7 View Post
Κι εγώ ξενέρωσα μόλις το μαθα

Ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάζει..

ΕΣΥ ΕΚΕΙ - "ΠΑΝΤΑ ΕΔΩ" ΜΑΝΟ!
Πήγα Μικρούτσικο-Κούτρα 1-2 μέρες μετά τον θάνατο του και του αφιερώσανε το πρόγραμμα και ένα τραγούδι κιόλας συγκεκριμένα...ΑΝΑΤΡΙΧΙΛΑ
DON is offline   Reply With Quote
Old 22-04-2010   #117
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by Dude View Post
Ωραίο τα βίντεο... Ειδικά στο πρώτο είναι ακριβώς αυτό που περιγράφεις... Μπορεί εμένα προσωπικά να μην είναι ιδιαίτερα του στύλ μου αυτή η μουσική, αλλά ο τύπος φαίνεται ότι είναι ο μόνος που αυτό το κομμάτι μπορεί να το ερμηνεύσει έτσι...

Στο μόνο που δεν συμφωνώ είναι στον επίλογό σου man... Γιατί σε πειράζουν οι αμανέδες;

Σοβαρά τώρα, και η Ελλάδα έχει μουσικές που μπορεί να προκαλέσουν συναισθήματα που άλλες μουσικές δεν μπορούν... Ιδού ορισμένα παραδείγματα
1. Ο τύπος απλά ΠΟΝΑΕΙ. ΠΟΛΥ πόνος φίλε...Απίστευτη ανατριχίλα. Και με τα φάλτσα που κάνει μ'αρέσει ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ απο το "τέλειο" της ηχογράφησης του cd. Αληθινό, ανθρώπινο.

2. Δεν με πειράζουν οι αμανέδες...Με τρελαίνει όμως που η ελληνική μουσική περιστρέφεται πλέον ΜΟΝΟ γύρω απο αυτά τα σαχλά και προβάλονται ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ.

3. Δεν με κατάλαβες...ΤΡΟΜΕΡΕΣ μουσικές υπάρχουν στην Ελλάδα...Απο Ψαραντώνη μέχρι Κώστα Χατζή και απο Βαμβακάρη μέχρι Μικρούτσικο και απο Πάριο μέχρι Αλεξίου και ΔΩΣΕ ΚΑΙ ΣΩΣΕ. Αλλά ΔΥΣΤΥΧΩΣ στο Ελλαδιστάν το σύγχρονο πρέπει να τα ψάξεις με το ΤΟΥΦΕΚΙ όταν άτομα σαν τον Bon Iver στο εξωτερικό τους έχουνε ΘΕΟΥΣ και τους βγάζουν στον David Letterman και εμείς εδώ στον αντίστοιχο (πες χατζηνικολάου) βγάζουμε ΤΟΝ ΣΑΚΗ ΤΟΝ ΡΟΥΒΑ και την ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΒΑΝΔΗ και τέλος. Η Ελλάδα έχει ΤΡΑΓΟΥΔΑΡΕΣ, ΜΟΥΣΙΚΑΡΕΣ, ΠΑΡΑΔΟΣΑΡΑ ειδικά σε ψαγμένους ήχους κτλ...Αλλά προβάλονται όσο και το κανάλι της βουλής. ΜΗΔΕΝ ΑΠΟ ΜΗΔΕΝ ΜΗΔΕΝ.

Πάρε και μερικά απο τα πολύ αγαπημένα ελληνικά τραγούδια...




KAI EΔΩ ΚΛΑΜΑ

DON is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον DON:
Old 22-04-2010   #118
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Quote:
Originally Posted by don View Post
Αλλά ΔΥΣΤΥΧΩΣ στο Ελλαδιστάν το σύγχρονο πρέπει να τα ψάξεις με το ΤΟΥΦΕΚΙ όταν άτομα σαν τον bon iver στο εξωτερικό τους έχουνε ΘΕΟΥΣ και τους βγάζουν στον david letterman και εμείς εδώ στον αντίστοιχο (πες χατζηνικολάου) βγάζουμε ΤΟΝ ΣΑΚΗ ΤΟΝ ΡΟΥΒΑ και την ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΒΑΝΔΗ και τέλος. Η Ελλάδα έχει ΤΡΑΓΟΥΔΑΡΕΣ, ΜΟΥΣΙΚΑΡΕΣ, ΠΑΡΑΔΟΣΑΡΑ ειδικά σε ψαγμένους ήχους κτλ...Αλλά προβάλονται όσο και το κανάλι της βουλής. ΜΗΔΕΝ ΑΠΟ ΜΗΔΕΝ ΜΗΔΕΝ.
Δυστυχώς έχεις τρομερά δίκιο (όσο κι αν δεν μου αρέσει να αφορίζω κανένα, αλλά όπως και να το κάνουμε η ελληνική μουσική δεν είναι ο Ρουβάς)! Γι'αυτό και μόνο το λόγο που περιγράφεις αξίζει να λέμε ένα μπράβο πού και πού σε ανθρώπους όπως το Σπύρο Παπαδόπουλο και την Μπήλιω, που ανεξάρτητα από το αν τους πάει ο καθένας μας προσωπικά σαν προσωπικότητες, καλούν συχνά και καλλιτέχνες που έχουν να πουν κάτι ουσιαστικό στις εκπομπές τους.
Dude is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Dude For This Useful Post:
Old 22-04-2010   #119
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by Dude View Post
Δυστυχώς έχεις τρομερά δίκιο (όσο κι αν δεν μου αρέσει να αφορίζω κανένα, αλλά όπως και να το κάνουμε η ελληνική μουσική δεν είναι ο Ρουβάς)! Γι'αυτό και μόνο το λόγο που περιγράφεις αξίζει να λέμε ένα μπράβο πού και πού σε ανθρώπους όπως το Σπύρο Παπαδόπουλο και την Μπήλιω, που ανεξάρτητα από το αν τους πάει ο καθένας μας προσωπικά σαν προσωπικότητες, καλούν συχνά και καλλιτέχνες που έχουν να πουν κάτι ουσιαστικό στις εκπομπές τους.
Mα ούτε εγώ τον αφορίζω τον Σάκη!!! Τον ακούω μια χαρά και γουστάρω και με τρέλα μερικά τραγούδια του και στην eurovision τον υποστήριζα και τα πάντα όλα. Αλλά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΟΝΟ όπως και δεν είναι μόνη η Δέσποινα και η Έλλη και η Νατάσα...ΜΟΥΣΙΚΗ δεν είναι μόνο αυτά και δυστυχώς ΜΟΝΟ αυτά προβάλονται.

Σπύρο Παπαδόπουλο και Μπήλιω RESPECT.
DON is offline   Reply With Quote
Old 23-04-2010   #120
tc-g6
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 5,651
Liked: 4,654
Likes: 3,070
Default

τι να λεμε, 61 και σημερα και μετα βλεπουμε αν και ποτε θα συνελθω!
__________________
tc-g6 is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 07:38.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.