RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 19-10-2014   #1391
KonTaz
Πεντάδα
 
KonTaz's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 13,147
Liked: 33,301
Likes: 51,562
Default

__________________
Quote:
Originally Posted by Jasone View Post
ΚΑΙΛ ΧΑΙΝΣ. Γιατί έτσι.
Quote:
Originally Posted by johny b View Post
Μαρκάρει στα πόδια Γιασικεβίτσιους, Διαμαντίδη, κόβει ψηλά το Μπατίστ -τον ισοπεδώνει βασικά. Καρλ Χάηνς Ρουμενίγκε
KonTaz is online now   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον KonTaz:
Old 19-10-2014   #1392
OneOfTheSmurfs
Πεντάδα
 
OneOfTheSmurfs's Avatar
 
Join Date: Sep 2012
Location: Error 404
Posts: 4,053
Liked: 15,158
Likes: 17,539
Default

Quote:
Originally Posted by SuperSayian View Post
Quote:
Originally Posted by OneOfTheSmurfs View Post
Quote:
Originally Posted by LFO View Post
Αν και προσπαθώ να αποφεύγω Μπεν Αφλεκ
Γιατι? Αξιοπρεπης γενικοτερα με μερικες αρκετα καλες ταινιες (σκηνοθετικα και ερμηνευτικα).. Τιποτα εξαιρετικο αλλα δεν ειναι και Adam Sandler που δεν γινεται να δεις ταινια του..
Γιατί καλέ τι έχει ο Σάντλερ;Καταρχήν έχει σκηνοθετήσει ποτέ καμιά ταινία;Σ αυτό που κάνει με τις χαζοκωμωδίες-ρομαντικές κομεντί είναι καλός για μένα.Δεν θυμάμαι να χω δει κάτι και να μου φάνηκε εντελώς πατάτα,έχει την κλασσική χαζόφατσα,looser τύπου και ασυναίσθητα προκαλεί γέλιο.Τώρα αν τον έβλεπα ποτέ σε καμιά σοβαρή ταινία δεν ξέρω πως θα ανταποκρινόταν.
Κοιτα, αμα σ'αρεσουν οι ταινιες του Σαντλερ, δν μπορω να πω κατι, κομπλε.. Γουστα ειναι αυτα.. Εγω προσωπικα δν εχω δει ουτε μια καλη ταινια του (εχω δει 6-7 δικιες του). Εχει παιξει σε σοβαρη ταινια και λενε οτι ηταν και καλος, αλλα δν την εχω δει ακομα.

Και δεν ειναι το πως παιζει ο Sandler (που σαν κωμικος μετριος ειναι για μενα), ειναι και το τι ειδους ειναι οι ταινιες. Προβλεψιμες χαζοκωμωδιες εχω βαρεθει να βλεπω εδω και καιρο επειδη ειναι σα να βλεπεις την ιδια ταινια και τα ιδια αστεια ξανα και ξανα και ξανα. Και ο Sandler κανει κατα 99% αυτο το πραγμα.


Quote:
Originally Posted by SuperSayian View Post
Για Άφλεκ συμφωνώ αλλά το αξιοπρεπής δεν σημαίνει οτι δεν έχει κουσούρια.Καταρχήν και στις 2 ταινίες του που εχω δει που έπαιζε και σκηνοθετούσε ARgo και The Town σαν στορυ και ερμηνείες γενικά ήταν καλές.Αλλά και πάλι κάτι τους λείπει,δεν εμβαθύνει αρκετά,θέτει συνειδητά ή υποσυνείδητα πολλά ερωτήματα και δεν καταφέρνει να απαντήσει σχεδόν σε κανένα,χώρια οτι τον θεωρώ αρκετά επιτηδευμένο για τα γούστα μου.Ο Αμερικανός Παπακαλιάτης για μένα.Επίσης σαν ερμηνεία στο Argo ήταν γτπ,επιεικώς.Αυτό το τελευταίο που λέτε δεν το χω δει.
Δεν ειπα οτι δεν εχει κουσουρια, ειπα οτι δν ειναι ηθοποιος/σκηνοθετης που θα προσπαθησεις να αποφυγεις.. Σαν ηθοποιος ειναι σε πολλες ταινιες του μετριος (κυριως στις χαζορομαντικες/χαζοδρασης) και το ταβανι του δεν ειναι το εξαιρετικο, αλλα μιλαμε για τον τυπο που εχει το ονομα του σε ταινιες σαν το Gone Baby Gone, Good Will Hunting, The Town, State Of Play ακομα και το Argo για μενα..

Φυσικα και στις χαζοταινιες ειναι για να τον αποφευγεις, αλλα αυτο ειναι επειδη οι ταινιες ειναι χαζες, οχι επειδη παιζει ο Affleck. Kαι τωρα παιζει σε ταινια του Fincher, τον τυπα που καταφερε τον Eisenberg να βγαλει μια εξαιρετικη ερμηνεια στο Social Network, οποτε το "Ben Affleck" μονο αποθαρρυντικο δν θα επρεπε να ειναι για το Gone Girl (που δν το εχω δει ακομα btw)..
__________________
Quote:
Originally Posted by Czar View Post
Μπαρτζώκας μέχρι να λιώσει το παρκέ του ΣΕΦ από το ντάπα ντούπα του Γουόκαπ, μέχρι να ξεβάψει το κόκκινο από τις πετσέτες που κουνάει ο Σίκμα, μέχρι να του κάνει ο Τράκης τράκα ψυχοφάρμακα.

Last edited by OneOfTheSmurfs; 19-10-2014 at 17:43.
OneOfTheSmurfs is offline   Reply With Quote
Old 24-10-2014   #1393
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Σαν αυθεντικός λιστομανής που είμαι, και μετά από το 2014 movie fever που με έχει πιάσει, κάθησα με υπομονή και έφτιαξα μια λίστα με τις 50 ταινίες που μέχρι στιγμής θεωρώ καλύτερες ταινίες όλων των εποχώνε. Καλώ όλους που έχουν όρεξη να σκεφτούν και να δημιουργήσουν κάτι αντίστοιχο (αν όχι 50, καλές είναι και οι 20), ώστε να μεγαλώσει το δείγμα και να πάρει ο καθένας ιδέες για μελλοντικές προβολές.

Αν γουστάρετε να ακολουθήσετε και τα κριτήρια που αναφέρω στην εισαγωγή της λίστας (όσο γίνεται επιλογές από όλα τα είδη, από όλες τις δεκαετίες του σινεμά, και όχι υπερβολικά πολλές επιλογές του ίδιου δημιουργού, παρά μόνο τις πολύ αγαπημένες σας), ακόμα καλύτερα.

http://www.imdb.com/list/ls077135113/
Dude is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Dude For This Useful Post:
Old 24-10-2014   #1394
*GrimReaper*
Πεντάδα
 
*GrimReaper*'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Ξεσσαλονικη
Posts: 12,853
Liked: 23,868
Likes: 8,267
Default

για να γινει σωστη λιστα πρεπει να γινει πληρης αναδρομη στους 7 fullαρισμενους σκληρους. Θα το κανω καποια στιγμη
*GrimReaper* is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον *GrimReaper*:
Old 25-10-2014   #1395
μπασκετομάνα7
6ος Παίκτης
 
μπασκετομάνα7's Avatar
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 330
Liked: 1,501
Likes: 1,316
Default

Για να γινει σωστη λιστα πρεπει να υπαρχουν τουλαχιστον 5 ταινιες του Κιουμπρικ. Σε αυτη υπάρχει μονο η Οδύσσεια. Προσθετουμε Μπαρυ Λιντον, Το χρημα της οργης,full metal jacket,σταυροι στο μετωπο,λολιτα και για μπονους dr strangelove και ειμαστε ενταξει.
μπασκετομάνα7 is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to μπασκετομάνα7 For This Useful Post:
Old 25-10-2014   #1396
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Έχω 2 στην 50άδα μου (ξέχασες το Dr. Strangelove), πιο πάνω δεν πάει... είναι ένα από τα κριτήρια που έθεσα άλλωστε (όχι υπερβολικά πολλές επιλογές του ίδιου δημιουργού), οπότε για μένα αυτό μεταφράζεται μέχρι 2 για τους αγαπημένους μου, ακόμα κι αν έχουν μεγάλο εύρος όπως ο Kubrick.

Πιστεύω ότι ακολουθώντας τη συγκεκριμένη σύμβαση θα προκύψει τελικά μια πολύ πιο ολοκληρωμένη και ενδιαφέρουσα επιλογή, οπότε θα ήταν καλύτερα (για μένα τουλάχιστον) όποιος έχει όρεξη να κάνει τη δικιά του λίστα, να σκεφτεί κάπως παρόμοια.

Last edited by Dude; 27-10-2014 at 17:38.
Dude is offline   Reply With Quote
Old 26-10-2014   #1397
Joshua_Grant
Πεντάδα
 
Joshua_Grant's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 2,867
Liked: 8,021
Likes: 9,213
Default

Rumble Fish
A Clockwork Orange
Romeo+Juliet
Oldboy
The Double
Big Fish
2001:A Space Odyssey
The Fountain
Following
Mishima:A Life In Four Chapters
Hamlet(2000)
Alfie(1966)
Quadrophenia
Breaking The Waves
The Dark Knight
Pulp Fiction
Fight Club
The Grand Budapest Hotel
Inception
Matrix
The Usual Suspects
Schindler's List
Shutter Island
Stand By Me
Memento
Filth
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind
Trainspotting
Le Notti Bianche
The Hunt
The Graduate
Clerks
Cinderella Man
The Royal Tennenbaums
Surviving Desire
Brazil
Submarine
Dogville
The Seventh Seal
Manhattan
The Man Who Wasn't There
Dead Man
This Is England
Raging Bull
East Of Eden
Only God Forgives
In Bruges
Walk The Line
Only Lovers Left Alive
L'argent


Kαθαρά προσωπική λίστα,χωρίς κριτήρια,απλώς είναι οι οικειότερες.
Joshua_Grant is offline   Reply With Quote
Old 26-10-2014   #1398
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Παραθέτω ενδιαφέρουσες λίστες με τις αγαπημένες ταινίες μεγάλων δημιουργών για όποιον γουστάρει. Πρόκειται είτε για δημοσιευμένες λίστες των ίδιων των δημιουργών, είτε για λίστες που κατέθεσαν σε polls όπως αυτό του Sight & Sound Directors' List, είτε συγκεντρωμένες από σινεφίλ από βιβλία και συνεντεύξεις αυτών.


Last edited by Dude; 26-10-2014 at 20:00.
Dude is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Dude For This Useful Post:
Old 28-10-2014   #1399
Άγιος Πέτρος
Πεντάδα
 
Άγιος Πέτρος's Avatar
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 11,884
Liked: 34,030
Likes: 48,769
Default

What became of your lamb, Clarice?


Κανείς;
Άγιος Πέτρος is online now   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Άγιος Πέτρος For This Useful Post:
Old 28-10-2014   #1400
Joshua_Grant
Πεντάδα
 
Joshua_Grant's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 2,867
Liked: 8,021
Likes: 9,213
Default

Είδα το Bronson χθες με τον Tom Hardy.Tη βρήκα γαμάτη.
Joshua_Grant is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Joshua_Grant:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 12:00.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.