RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 29-08-2015   #3801
Παράγοντας
6ος Παίκτης
 
Join Date: Jul 2011
Location: C:\Program Files
Posts: 490
Liked: 295
Likes: 1,445
Default

Μην προσπαθείς να μπουτάρεις με το CD ακόμα. Μόλις ανοίγει το PC πάτα DEL / F2 για να μπεις bios. Εκεί ρυθμίζεις να διαβάζει πρώτα CD και μετά σκληρό. Μετά restart και boot from CD.

Κάτι τέτοιο ψάχνεις στα bios. Εσύ πρέπει στο 1st boot να βάλεις το CD.


Last edited by Παράγοντας; 29-08-2015 at 18:10.
Παράγοντας is offline   Reply With Quote
Old 29-08-2015   #3802
Virtuosofriend
Πεντάδα
 
Virtuosofriend's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Middle Earth
Posts: 854
Liked: 67
Likes: 1,940
Default

Θα βοηθούσε εαν συγκρατούσες τι λέει το μήνυμα στην μπλέ οθόνη όταν μπαίνεις στα windows. Ειδικότερα ποιός driver κρασάρει και σε πετάει σε μπλέ οθόνη.

Στο επόμενο clear bios που θα κάνεις, μπες στο bios και φτιάξε το boot order των συσκευών σου. Πρώτα θα βάλεις το drive και μετα τον δίσκο. Σώσε τις επιλογές σου με F10, θα κάνει reboot και θα σου ζητήσει να πατήσεις οποιοδήποτε κουμπί για ναξεκινήσει η εγκατάσταση των windows. Δε βλέπω τρόπο να γλιτώσεις την επαναγκατάσταση, το repair σχεδον ποτε δε μου έχει δουλέψει, απλα μην κάνεις φορματ.
Virtuosofriend is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Virtuosofriend:
Old 29-08-2015   #3803
μιγάδας
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 12,975
Liked: 2,557
Likes: 35,112
Default

ε μάικ, μην τους ακούς ρε. βγάλτον απ την μπρίζα και ξαναβάλτον. θα ναι κομπλέ.

σε κοροϊδεύουν, ξέρουν ότι δεν έχεις ιδέα και γράφουν καμιά 10αρια σειρές από ακαταλαβίστικα ο καθένας(ανάθεμα αν καταλαβαίνουν κι αυτοί) για να το παίξουν ειδικοί.

βγάλτον απ την μπρίζα και ξαναβάλτον σου λέω.
__________________
Quote:
Originally Posted by ΣΦΙΝΑΣΚΑΠΑ
ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΟΥΤ, ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΕ ΝΕΚΡΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ, ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ, ΠΑΝΩ ΑΠΟ 500 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΜΠΑΣΚΕΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟ
μιγάδας is offline   Reply With Quote
The Following 7 Users Say Thank You to μιγάδας For This Useful Post:
Old 30-08-2015   #3804
kopitis
Πεντάδα
 
kopitis's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Anfield road
Posts: 4,730
Liked: 2,657
Likes: 5,238
Default

Μετά από 15 ώρες συμπληρωμένες από γαμωσταυριδια μάλλον πρέπει να κλείσουμε το θέμα για να μην σας πρήζω άλλο. Αφού βγάλω την μπαταρία και την ξαναβάλω μπαμ μπαμ με πετάει στην οθόνη με τις επιλογές f1: run system ή f2: load κάτι , αν πατήσω load κολλάει με το που φορτώνει, αν πατήσω f1 μπαίνω στα bios όπου και να ρυθμίσω αυτά που μου λέτε μόλις κάνει restart κολλάει, δεν έχω δηλαδή την επιλογή με τίποτα να το κάνω να διαβάζει από το σιντι.
Από αυτούς που ξέρω και εμπιστεύομαι σε θέμα υπολογιστή μου είπε στάνταρ για μητρική.... η μπλε οθόνη όταν κολλάει σβήνει αμέσως δεν προλαβαίνεις να δεις τίποτα
Τεςπα και πάλι ευχαριστώ για τον χρόνο σας, άκρη δεν βγήκε οπότε μένουμε με το ΠΟΥΤΣΑ ΜΠΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΜΠΑΛΑ!!!!!!

υγ1)μιγάδα όλα καλά; τέλη σεπτέμβρη θα ανέβω...
__________________
Βραδυ αργα, νυσταζανε τα τρενα,
η Αννα ταξιδευε τσαλακωμενη,
πεντε σταθμους πιο κατω κατεβηκε,
τοτε κλαταρε το Πυροβολικο...
kopitis is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to kopitis For This Useful Post:
Old 22-09-2015   #3805
Παράγοντας
6ος Παίκτης
 
Join Date: Jul 2011
Location: C:\Program Files
Posts: 490
Liked: 295
Likes: 1,445
Default

Quote:
Originally Posted by Jasone View Post
παιδιά τα λεφτά δεν πάνε με το τι έχεις καταφέρει ή με το ποιός είσαι. Τα λεφτά πάνε με το πόσο ανάγκη έχεις αυτό που αγοράζεις, τι προοπτικές μεταπώλησης έχεις και πόσα λεφτά διαθέτεις. Είτε μιλάμε για παίκτη είτε για σπίτι. Λέγεται ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΑΓΟΡΑ.


Πάνω από 150% εγκρίνουμε; Το αόρατο χέρι της αγοράς που θέλεις να παίρνει εκείνα τα τελευταία σουτ.
Παράγοντας is offline   Reply With Quote
The Following 7 Users Say Thank You to Παράγοντας For This Useful Post:
Old 22-09-2015   #3806
Jasone
Πεντάδα
 
Jasone's Avatar
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 11,777
Liked: 45,919
Likes: 38,021
Default

jodi graphics. ΛΑΤΡΕΙΑ.
__________________
Quote:
Originally Posted by karapaparas View Post
Τις πουστιες εναντιον του Μπαρτζωκα θα τις πληρωνετε και πληρωνουμε πολυ καιρο
Quote:
Originally Posted by karapaparas View Post
Ο σπαν απογοητευτικος και παλι
Ουτε ασσιστ δε βγαζει πλεον
Jasone is offline   Reply With Quote
Old 23-09-2015   #3807
rednorth7
Πεντάδα
 
rednorth7's Avatar
 
Join Date: Jan 2014
Location: Σαλόνικα
Posts: 9,939
Liked: 36,788
Likes: 24,003
Default

Καλα jodi οτι πιο γραφικο εχει κυκλοφορησει σε γραφικα διαγραμματα.

Παω για υπνο γιατι επεσε πολυ ινσεψιο.
__________________
Quote:
Originally Posted by JoeThrylos View Post
Ιδιο χρονο ο Σλουκας με τον παλαιμαχο. [...] Αλλος ειναι αφαντος αλλα πρεπει να παιζει με το ζορι ομως. [...] και τον τυπο που δεν λεει να το κοψει στο παγκο.
rednorth7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον rednorth7:
Old 05-10-2015   #3808
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Sir Arthur Conan Doyle... sir, όνομα και πράγμα.
Dude is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Dude:
Old 12-10-2015   #3809
SuperSayian
Moderator
 
SuperSayian's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Dreamland
Posts: 5,329
Liked: 22,251
Likes: 8,728
Default

Παίδες τα φώτα σας!Το desktop μου,τίμιος στρατιώτης-περάσαμε πολλά μαζί, μάλλον φτάνει στο τέλος του.

Πριν κάποιες μέρες άρχισε σταδιακά στα καλά καθούμενα να παραμορφώνει την οθόνη(κάποιες φορές την πάγωνε κιόλας,άλλες φορές λειτουργούσε έβλεπα δλδ και την κίνηση του δείκτη του ποντικιού και άλλες παραμόρφωνε την οθόνη έβγαζε blue screen και restart απο μόνο του) έκανε διάφορους κυματισμούς και τρεμοπαίξιμο καθώς και παραμόρφωση του ήχου.Τον έκλεινα απ το ρεύμα και αν τον ξανάνοιγα στο καπάκι συνέχιζε στο ίδιο μοτίβο.Αν τον άφηνα κανα μισάωρο κλειστό να ηρεμήσει λειτουργούσε κανονικά.Αυτά μέχρι προχθές το βράδυ όπου πλέον τον ανοίγω λειτουργεί κανα 5λεπτο και τέλος.Απο χθες το βράδυ με το που τον ανοίγω τρεμοπαίζει.Σκέφτηκα οτι ίσως φταίει η κάρτα γραφικών και αποπειράθηκα να την βγάλω αλλά εχω το εξής πρόβλημα.Η θύρα της μητρικής για την οθόνη είναι αυτή:

Αλήθεια πως λέγεται αυτή η μαλακισμένη θύρα;
Ενω το καλώδιο της -επίσης αρχαίας- οθόνης είναι το κλασσικό VGA


οπότε δεν εχω αντάπτορα ή κάτι τέλος πάντων να συνδέσω την οθόνη πάνω στην μητρική για να δω αν λειτουργεί καλά χωρίς την κάρτα γραφικών.Η κάρτα γραφικών μου είχε θύρα DVI αλλά εχω αντάπτορα γι αυτό,γι αυτή την μαλακία της μητρικής οχι.

Οπότε οι ερωτήσεις μου
1ον)Απ τα λίγα που είπα τι πιστεύεται εσείς οτι φταίει;
2ον)Υπάρχει ανταπτοράκι να συνδέσω μια την οθόνη στην μητρική να δω;
3ον)Αν φταίει η κάρτα γραφικών υπάρχει κανα link να δω ποιές κάρτες υποστηρίζονται απ το chipset της μητρική μου;

Τον εχω απο αρχές 2007 τα έβγαλε τα ψωμιά του απλά στην παρούσα φάση δεν καίγομαι να αλλάξω τώρα το pc για τους επόμενους μήνες οπότε αν φταίει η κάρτα γραφικών δεν λέει τίποτα να δώσω 20-30 ευρώ να πάρω μια άλλη.Αν φταίει η μητρική την γάμησα γιατί άντε να τα αποσυνδέσεις όλα και να τα ξανασυνδέσεις μετά,αποκλείεται να τα καταφέρω μόνος μου και δεν θέλω να σπαταλήσω λεφτά για ενα τόσο παλιό pc.
__________________
SuperSayian is offline   Reply With Quote
Old 12-10-2015   #3810
Chrisk7
Πεντάδα
 
Chrisk7's Avatar
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 10,388
Liked: 6,502
Likes: 30,047
Default

χμ
αυτη δεν ειναι εισοδος για οθονη
ειναι για παραλληλο καλωδιο που ειχαν παλιοι εκτυπωτες

για το προβλημα που εχεις, δοκιμασε να βαλεις καινουργιους drivers Καρτας γραφικων
για αρχη

εγω παντως θα του εριχνα και ενα φορματ
τωρα για καρτες θελει ψαξιμο , ειναι παλιος υπολογιστης δεν ξερω τι μπορει να βρεθει
__________________
Seven deadly sins
Seven ways to win
Seven holy paths to hell
And your trip begins

Last edited by Chrisk7; 12-10-2015 at 19:52.
Chrisk7 is online now   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 01:36.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.