RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-06-2015   #1741
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,558
Liked: 14,159
Likes: 80,035
Default

να συμπληρωσω εδω οτι τα μεταλ αλμπουμ τα εκανε την τελευταια ΟΧΤΑΕΤΙΑ.

μεταξυ 85 και 93 ετων δηλαδη.

πιο μεταλ (δεν) πεθαινεις.
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
The Following 10 Users Say Thank You to Darkling For This Useful Post:
Old 11-06-2015   #1742
*GrimReaper*
Πεντάδα
 
*GrimReaper*'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Ξεσσαλονικη
Posts: 12,853
Liked: 23,868
Likes: 8,267
Default

*GrimReaper* is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to *GrimReaper* For This Useful Post:
Old 11-06-2015   #1743
dora7
Πεντάδα
 
dora7's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Περισσός & Εύβοια
Posts: 21,296
Liked: 61,317
Likes: 23,757
Default

απο τον τοιχο μου στο φβ...

Ηθελες τοσο πολύ να παιξεις στον Αρχοντα των Δαχτυλιδιων (φανατικος οπαδος του Τολκιν γαρ) που οταν το εμαθες εστειλες φωτογραφια στον Τζακσον ντυμενος μαγος...κι ετσι ενσαρκωθηκε ιδανικα ο Σαρουμαν...RIP τεραστιε Κριστοφερ Λη, τωρα θα μπορεις να συνεχισεις να περιδιαβαινεις τη Μεση Γη που τοσο αγαπησες....
__________________
Live the Life....

Αυτό άλλωστε είναι ο Ολυμπιακός. Κάθε φορά που πέφτεις, να σηκώνεσαι πιο δυνατός
Βασιλης Σπανουλης
dora7 is offline   Reply With Quote
The Following 11 Users Say Thank You to dora7 For This Useful Post:
Old 11-06-2015   #1744
DCS7
Πεντάδα
 
DCS7's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 5,255
Liked: 7,464
Likes: 17,849
Default

RIP μεγάλε Κριστοφερ... θα μας είσαι πάντα ζωντανός μεσα απο τις ταινίες σου.

YΓ. καλά ρε αμπαλαουα του σινεμά, βγάλατε δεκαδες ταινίες για 90ς κτλ και δεν βάλατε τα 2 καλύτερα σενάρια της δεκαετίας; τστστστστσ


usual suspects


The Shawshank Redemption
__________________
wherever law ends, tyranny begins

Last edited by DCS7; 11-06-2015 at 21:22.
DCS7 is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to DCS7 For This Useful Post:
Old 11-06-2015   #1745
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Μπα. Το ένα είναι από Stephen King (εξ'ορισμού γλυκανάλατη ή ανούσια παπάντζα δηλ. - ευτυχώς το συγκεκριμένο είναι μόνο γλυκανάλατο, για αυτό έγινε καλή ταινία συνολικά), το άλλο κλασικό θρίλερ, και ελαφρώς υπερεκτιμημένο. Παρόλα αυτά, και για να μην τα αδικώ, μια χαρά ταινίες και οι 2, αν και μάλλον ο Σάγιαν θα τις έχει δει... αφενός το "Shawshank Redemption" είναι μάλλον η καλύτερη ταινία βασισμένη σε βιβλίο του Spielberg της λογοτεχνίας (ταινία του 7-8 για μένα, η τόση αγάπη του κόσμου όπως φαίνεται παντού ιντερνετικά ακόμα παραμένει μερικώς ανεξήγητο φαινόμενο, αλλά μπράβο της), αφετέρου το άλλο την πρώτη φορά που θα το δεις σε ψιλοαφήνει μαλάκα λόγω των καλών ερμηνειών. Με τον καιρό βέβαια νομίζω χάνει τη μαγεία του ελαφρώς.

Last edited by Dude; 12-06-2015 at 03:56.
Dude is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2015   #1746
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,558
Liked: 14,159
Likes: 80,035
Default

Quote:
Originally Posted by dora7 View Post
απο τον τοιχο μου στο φβ...

Ηθελες τοσο πολύ να παιξεις στον Αρχοντα των Δαχτυλιδιων (φανατικος οπαδος του Τολκιν γαρ) που οταν το εμαθες εστειλες φωτογραφια στον Τζακσον ντυμενος μαγος...κι ετσι ενσαρκωθηκε ιδανικα ο Σαρουμαν...RIP τεραστιε Κριστοφερ Λη, τωρα θα μπορεις να συνεχισεις να περιδιαβαινεις τη Μεση Γη που τοσο αγαπησες....
ηταν επισης και ο μονος απ ολους τους συντελεστες που ειχε συναντησει τον Τολκιν.

με βαση το lore του βιβλιου παντως κι ας ηθελε οσο τιποτα να κανει τον Γκανταλφ η φωνη του ηταν καρφι για τον ρολο που επαιξε..
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Darkling For This Useful Post:
Old 12-06-2015   #1747
Jasone
Πεντάδα
 
Jasone's Avatar
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 11,777
Liked: 45,919
Likes: 38,021
Default

Μπα. Το ένα είναι από Stephen King (εξ'ορισμού γλυκανάλατη ή ανούσια παπάντζα δηλ. - ευτυχώς το συγκεκριμένο είναι μόνο γλυκανάλατο, για αυτό έγινε καλή ταινία συνολικά), το άλλο κλασικό θρίλερ, και ελαφρώς υπερεκτιμημένο.

Σόρρυ αναφερόμαστε σε 2 εκ των ΣΤΗΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ 5 καλύτερων ταινιών της δεκαετίας του 90??? Το Usual Suspects συγκεκριμένα είναι ίσως στις top10 καλύτερες όλων των εποχών στο είδος της. Σε ΟΠΟΙΟΑΔΗΠΟΤΕ λίστα είναι μέσα. Υπερεκτιμημένο? και το Shawshank...γλυκανάλατο? Μπουμ σακα λακα.
__________________
Quote:
Originally Posted by karapaparas View Post
Τις πουστιες εναντιον του Μπαρτζωκα θα τις πληρωνετε και πληρωνουμε πολυ καιρο
Quote:
Originally Posted by karapaparas View Post
Ο σπαν απογοητευτικος και παλι
Ουτε ασσιστ δε βγαζει πλεον
Jasone is offline   Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Jasone For This Useful Post:
Old 13-06-2015   #1748
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Το τέλος του "Shawshank Redemption" εσένα τι σου φάνηκε ακριβώς;
α) Έξω από τα αναμενόμενα,
β) ωμός ρεαλισμός-γροθιά στο στομάχι, ή
γ) ένα συμβολικό χάπυ εντ που προέκυψε ωραιότατα βάσει της πλοκής της ταινίας, και βολεύει και στο να είναι αυτή αρεστή;

Εμένα το (γ), και δεν το λέω καθόλου υποτιμητικά. Αν το "γλυκανάλατο" σου κάθεται πολύ σαν χαρακτηρισμός, σόρυ. Επίσης για μένα δεν είναι στις 5 καλύτερες ταινίες της δεκαετίας του '90, και αν θέλεις ευχαρίστως σου παραθέτω και άλλες λίστες που συμφωνούν με αυτή την άποψη. Είναι όμως καλή ταινία, από τα καλά mainstream δράματα της δεκαετίας.

Το άλλο είναι ιδιαίτερο thriller, ξεχωριστό, και μένα στο τοπ20 μου της κατηγορίας μέσα είναι, στο τοπ10 μάλλον δεν χωράει (θέλει λίγο σκέψη βέβαια). Τώρα σε σχέση με την εντύπωση που μου έκανε όταν το πρωτοείδα (όχι μόνο σε μένα, και σε όλους τους γνωστούς μου) βλέπω ότι ήταν και θέμα ηλικίας ελαφρώς, από αυτή την άποψη πάει το "υπερεκτιμημένο". Αντίστοιχο παράδειγμα φοβερής ταινίας, που την είχα θεοποιήσει και την είχα τοπ σχεδόν όλων στο μυαλό μου, αλλά μετά που είδα έναν καταιγισμό ταινιάρων κάπου την κατέβασα από κει, είναι το "Oldboy" (την ξαναείδα ταυτόχρονα κοντινή περίοδο με αντιστοίχων θεμάτων βαρειά-δυνατά δράματα, και μου φάνηκε πιο αδύναμη συνολικά). Με λίγα λόγια πρόκειται για ταινίες που γουστάρω, και που παλιά αν με ρωτούσες τις είχα στο τοπ5 και τοπ10 μου. Τώρα παίζουν μια κατηγορία κάτω (τοπ100 με τοπ200). Παραμένουν πολύ καλές ταινίες πάντως.

Υ.Γ.: Μπουμ σάκα λάκα καθρεφτάκι.

Last edited by Dude; 13-06-2015 at 01:41.
Dude is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Dude For This Useful Post:
Old 13-06-2015   #1749
μπασκετομάνα7
6ος Παίκτης
 
μπασκετομάνα7's Avatar
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 330
Liked: 1,500
Likes: 1,316
Default

Σεπτεμβρης 2007-2008 δε θυμαμαι ακριβως χρονια και δεν εχει σημασια... Σε μεταμεσονυχτιο αφιερωμα στο αττικον(πριν καει και καει μαζι του κι ολη η κινηματογραφικη ζωη της Αθηνας)προβάλλονται οι ταινιες του Κριστοφερ Λι απο την εποχη των στουντιο χαμερ. Στην αιθουσα 20 ατομα το πολυ... Ενας απο αυτους και ο ιδιος ο Λι....Μεχρι να πεθάνω θα θυμαμαι τη στιγμη που βρεθηκα στην ιδια αιθουσα με τον αρχοντα χωρις να το ξερω και χωρις να το επιδιωξω. Εκεινο το βραδυ ηρθε σαν απλος θεατης και εφυγε σαν Θεος.. Αυτο ακριβως που του αξιζε. Κ εγω νιωθω περηφανη που το εζησα
μπασκετομάνα7 is offline   Reply With Quote
The Following 20 Users Say Thank You to μπασκετομάνα7 For This Useful Post:
Old 13-06-2015   #1750
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,558
Liked: 14,159
Likes: 80,035
Default

απ οσα καταλαβαινω, δεν ειχε ανακοινωθει οτι θα ειναι ε?
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 18:03.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.