RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 27-04-2011   #1341
lamar
Πεντάδα
 
lamar's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 7,958
Liked: 2,433
Likes: 38,047
Default

Quote:
Originally Posted by DON View Post

Eντάξει ρε παιδί μου κάνουν ΛΑΘΟΣ ΟΛΟΙ και εσύ έχεις το σωστό κριτήριο βαθμολόγησης. Της 30ετίας στην Ευρωλίγκα είναι ΜΥΘΟΣ. Την πιο μεγάλη της 15ετίας την βγάλανε την βαζέλα και ΚΑΛΩΣ-ΚΑΚΩΣ είναι όταν έχει πάρει τα πάντα εδώ και 5 ευρωκούπες έξω.

Εγώ με ΑΥΤΟ το σύστημα αξιολόγησης λοιπόν και με το γεγονός πως η Μάτζεστε για 20 συναπτά έτη ΔΕΝ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΠΟΤΕ για πάνω απο 2-3 χρονάκια και ΔΥΝΑΣΤΕΥΕΙ το μεγαλύτερο-καλύτερο πρωτάθλημα της ΓΗΣ λέω ΜΑΤΖΕΣΤΕ και όπως σου είπα και απο πάνω ΜΟΝΟ η Μίλαν μπορεί να συγκριθεί.


1. Ρίνους Μίχελς. ΜΕΓΑΛΗ ΜΠΑΛΑ, ΠΟΛΛΟΙ ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ, ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΠΑΡΑΚΑΤΑΘΗΚΗ όπως ακριβώς και ο Σερ Άλεξ Φέργκιουσον αλλά ΣΧΕΔΟΝ ΑΝΥΠΟΓΡΑΦΟΣ και ΛΙΓΟΣ σε διάρκεια. ΟΛΑ του τα τρόπαια δεν φτάνουν μόνο τα ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ του Σερ Άλεξ Φέργκιουσον. ΑΠΟΡΡΙΠΤΕΤΑΙ

2. Έρνστ Χάπελ. ΜΕΓΑΛΗ ΜΠΑΛΑ δεν μπορώ να το πω δεν έχω εικόνα. ΠΟΛΛΟΙ ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ και ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΠΑΡΑΚΑΤΑΘΗΚΗ ναι όπως και ο Σερ Άλεξ Φέργκιουσον αλλά όπως και ο απο πάνω κύριος ΛΙΓΟΣ σε τίτλους και διάρκεια. Σε Φέγενορντ και Αμβούργο έκανε το ΜΠΑΜ 2 φορές αλλά για λίγο...ο άλλος ΑΛΛΑΞΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΓΓΛΙΚΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ. ΑΠΟΡΡΙΠΤΕΤΑΙ

3. Ζοζέ Μουρίνιο. Ίσως αν εφόσον κτλ...Προς το παρόν είναι σαν να συγκρίνεις τον Τζόρνταν με τον Λεμπρόν Τζέιμς. ΚΑΤΣΕ να στεριώσει ο Ζοζέ σε ΜΙΑ ομάδα να αφήσει legacy, να αλλάξει την ιστορία της όλη και της χώρας όλης και τα ξαναλέμε. ΞΕΡΕΙΣ τι εκτίμηση του τρέφω αλλά ακόμα είναι ΤΑΛΕΝΤΟ που λέμε...

Καλα, παρε δω το αρθρο απο το επισημο σαιτ της Ευρωλιγκας που μιλαει για τρεις δεκαετιες, και ασε το δικο μου κριτηριο....

http://www.euroleague.net/final-four.../panathinaikos.

Για τους προπονητες δεν προκειται να σου πω τιποτα αλλο παρα μονο αυτο.

ΕΥΡΩΚΟΥΠΕΣ!!! Οχι εγχωριους τιτλους μεγαλε.

Ο λιγος εχει παρει τρια σερι πρωταθλητριων, ενα γιουρο με διαφορα δεκαοκτω ετων ολα αυτα , επειδη μιλησες για διαρκεια, και αλλαξε το ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ!!! ποδοσφαιρο παιζοντας μπαλα που ηταν 50!!! χρονια μπροστα απο την εποχη του.

Χαπελ πηρε με Φεγενορντ και Αμβουργο Πρωταθλητριων, οχι με την Μαντσεστερ και ο Μουρινιο σε επτα χρονια μεσα, εχει παρει οσα ΤσουΛου εχει παρει ο κυρ Αλεκος σε 24 χρονια προπονητικης στο Ισλαμαμπαντ.... Και με ομαδες κατωτερες!!!
__________________

Last edited by lamar; 27-04-2011 at 16:13.
lamar is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον lamar:
Old 27-04-2011   #1342
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by lamar View Post
Καλα, παρε δω το αρθρο απο το επισημο σαιτ της Ευρωλιγκας που μιλαει για τρεις δεκαετιες, και ασε το δικο μου κριτηριο....

http://www.euroleague.net/final-four.../panathinaikos.

Για τους προπονητες δεν προκειται να σου πω τιποτα αλλο παρα μονο αυτο.

ΕΥΡΩΚΟΥΠΕΣ!!! Οχι εγχωριους τιτλους μεγαλε.

Ο λιγος εχει παρει τρια σερι πρωταθλητριων, ενα γιουρο με διαφορα δεκαοκτω ετων ολα αυτα , επειδη μιλησες για διαρκεια, και αλλαξε το ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ!!! ποδοσφαιρο παιζοντας μπαλα που ηταν 50!!! χρονια μπροστα απο την εποχη του.

Χαπελ πηρε με Φεγενορντ και Αμβουργο Πρωταθλητριων, οχι με την Μαντσεστερ και ο Μουρινιο σε επτα χρονια μεσα, εχει παρει οσα ΤσουΛου εχει παρει ο κυρ Αλεκος σε 24 χρονια προπονητης. Και με ομαδες κατωτερες!!!
Οι άνθρωποι το ΙΔΙΟ λένε απλά με ΛΑΘΟΣ ΤΡΟΠΟ. Τι εννοώ? Βάζουν 3 decades με την λογική ότι ΚΑΜΙΑ ομάδα δεν έχει πάρει πάνω απο τις 5 ευρωκούπες του βάζελου απο το 1980 και μετά. Η Μακάμπι έχει πάρει 4. Αλλά και στην 15ετία να πας το ίδιο βγαίνει αφού ο βαζέλας το πρώτο το πήρε το 1996...άρα να βάζεις το όριο στο 1980 για να πεις "απο τότε έχει πάρει 5" και να τον κάνεις της 30ετίας είναι χαζό.

MOST SUCCESFUL όμως με την λογική που σου είπα ΕΙΝΑΙ αφού παρόλο που 1980 με 1996 ήτανε στο 0 έτσι και 1996-2010 είναι στο 5. Όπως σου είπα όμως και για την Μάτζεστε δεν μιλάω για πιο ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΗ αλλά για ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ που για μένα βάζει ΟΟΟΟΛΕΣ τις παραμέτρους μέσα όπως προπονητική, παρακαταθήκη στο ποδόσφαιρο, διάρκεια, ρεκόρ, απόδοση, παίκτες τα πάντα όλα λέμε.

Ευρωκούπες θες για τους προπονητές? ΤΙ ΛΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ. 3 ο Μίχελς σε 3 συνεχόμμενα χρόνια ε??? Έτσι σου είπε η wikipedia? Είσαι και μεγάλος άνθρωπος πως έκανες τέτοια γκάφα???

Istv?n Kov?cs σου λέει κάτι? Ο ΜΙΧΕΛΣ πήρε μόνο το 1971...1972 και 1973 τα πήρε ο Άγιαξ με τον Κόβατς στον πάκγο...Αλλά ας πούμε ότι ήτανε "έργο μίχελς" αφού εγώ το θεωρώ ΓΕΛΟΙΟ το "ΕΥΡΩΚΟΥΠΕΣ ΛΕΜΕ", και εγώ σου μιλάω για ΜΟΝΙΜΗ παρουσία του Φέργκιουσον 20 χρόνια τώρα στο ΚΟΡΥΦΑΙΟ επίπεδο και 2 ίσως και 3 με το φετινό κατακτήσεις. ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΑ. Με την λογική σου "ΕΥΡΩΚΟΥΠΕΣ" και ΟΟΟΟΛΑ τα άλλα στην άκρη ο ΖΕΛΙΚΟ ΠΑΒΛΙΣΕΒΙΤΣ είναι μεγαλύτερος προπονητής απο τον ΝΤΟΥΣΑΝ ΙΒΚΟΒΙΤΣ.

Όσον αφορά τον Χάπελ δεν ξέρω αν έχεις ενημερωθεί αλλά το Αμβούργο όταν πήγε ο Χάπελ ήτανε φιναλίστ του Τσουλί την προηγούμενη σεζόν και η Φέγενορντ ήτανε πρωταθλήτρια Ολλανδίας 1-2 χρόνια πίσω και στους 4 της Ευρώπης. Δεν πήρε τον Αετο Σκύδρας μην τα μηδενίζουμε όλα! Λες ο φέργκιουσον τα πήρε με την Μαν Γιουν.! Ε ΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΕΦΤΙΑΞΕ ΚΥΡΙΕ?

Ο Φέργκιουσον παρέλαβε μια Μάτζεστε 20+ χρόνια χωρίς πρωτάθλημα, διαλυμένη, ανυπόληπτη, εξαφανανισμένη τόσο πολύ που η τωρινή λίβερπουλ φαντάζει γίγαντας μπροστά της. Τι πάει να πεί τα πήρε με την Μάντσεστερ.

ΕΥΡΩΚΟΥΠΕΣ ΜΕΤΡΑΝΕ. Ο ΖΕΛΙΚΟ ΠΑΒΛΙΣΕΒΙΤΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΙΩΑΝΝΙΔΗ, ΤΟΝ NTOYΣΑΝ ΙΒΚΟΒΙΤΣ, TON ΑΙΤΟ ΡΕΝΕΣΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΒΕΤΙΣΛΑΒ ΠΕΣΙΤΣ

Αλλά και αλλιώς να το πάμε

ΜΙΧΕΛΣ=1
ΦΕΡΓΚΙΟΥΣΟΝ=2
ΧΑΠΕΛ=2
ΜΟΥΡΙΝΙΟ=2

άρα ΠΩΣ ΣΤΟ ΚΑΛΟ δεν τον βάζεις πάνω απο ΚΑΝΕΝΑΝ απο τους 3 άλλους ρε φίλε?
άρα ΠΩΣ ΣΤΟ ΚΑΛΟ δεν βάζεις απο πάνω απο όλους τον 3 φορές κάτοχο του Τσουλί ΠΕΙΣΛΙ?
άρα ΠΩΣ ΣΤΟ ΚΑΛΟ και γιατί βάζεις στην λίστα τον με 1 τρόπαιο Μίχελς και όχι κάποιον εκ των ΑΝΤΣΕΛΟΤΙ, ΜΟΥΝΙΟΖ, ΧΙΤΖΦΕΛΝΤ, ΧΕΡΕΡΑ, ΝΤΕΛ ΜΠΟΣΚΕ, ΣΑΚΙ, ΚΛΑΦ, ΚΡΑΜΕΡ, ΚΟΒΑΤΣ, ΡΟΚΟ, ΓΚΟΥΤΜΑΝ, ΚΑΡΝΙΓΛΙΑ, ΒΙΓΙΑΛΟΝΓΚΑ που όλοι έχουν 2 κούπες?


άρα με ΟΠΟΙΟ κριτήριο και να θες ο ΣΕΡ ΑΛΕΞ ΦΕΡΓΚΙΟΥΣΟΝ είναι στο Top3 (αν όχι στο 1 γιαυτό και είπα συζητήσιμο).



NEVER BEATEN.ALWAYS PLEASURE!

DON is offline   Reply With Quote
Old 27-04-2011   #1343
Airness
Guest
 
Posts: n/a
Default

Μιας και πλησιάζει άλλη μία μαύρη "επέτιος" (4 Μαϊου) είναι ευκαιρία να μάθουν και όσοι δεν ξέρουν, την μεγαλύτερη ομάδα που είχε ποτέ η Ιταλία και σίγουρα μία απο τις καλύτερες τις Ευρώπης. Δυστυχώς τότε δεν υπήρχαν Ευρωπαϊκές διοργανώσεις για να υπάρχει μέτρο σύγκρισης...

Υ.Γ. Δεν είμαι καν Τορίνο στην Ιταλία.

Η τραγωδία της Σουπέργκα και η τελευταία παράσταση της Τορίνο

http://retrosport.wordpress.com/2010...5%CF%84%CE%B1/

Οταν η Σουπέργκα άλλαξε την ιταλική ιστορία...

http://www.contra.gr/Soccer/Italy/Se...no/238017.html
  Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to For This Useful Post:
Old 27-04-2011   #1344
lamar
Πεντάδα
 
lamar's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 7,958
Liked: 2,433
Likes: 38,047
Default

Quote:
Originally Posted by don View Post
Οι άνθρωποι το ΙΔΙΟ λένε απλά με ΛΑΘΟΣ ΤΡΟΠΟ. Τι εννοώ? Βάζουν 3 decades με την λογική ότι ΚΑΜΙΑ ομάδα δεν έχει πάρει πάνω απο τις 5 ευρωκούπες του βάζελου απο το 1980 και μετά. Η Μακάμπι έχει πάρει 4. Αλλά και στην 15ετία να πας το ίδιο βγαίνει αφού ο βαζέλας το πρώτο το πήρε το 1996...άρα να βάζεις το όριο στο 1980 για να πεις "απο τότε έχει πάρει 5" και να τον κάνεις της 30ετίας είναι χαζό.

most succesful όμως με την λογική που σου είπα ΕΙΝΑΙ αφού παρόλο που 1980 με 1996 ήτανε στο 0 έτσι και 1996-2010 είναι στο 5. Όπως σου είπα όμως και για την Μάτζεστε δεν μιλάω για πιο ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΗ αλλά για ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ που για μένα βάζει ΟΟΟΟΛΕΣ τις παραμέτρους μέσα όπως προπονητική, παρακαταθήκη στο ποδόσφαιρο, διάρκεια, ρεκόρ, απόδοση, παίκτες τα πάντα όλα λέμε.

Ευρωκούπες θες για τους προπονητές? ΤΙ ΛΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ. 3 ο Μίχελς σε 3 συνεχόμμενα χρόνια ε??? Έτσι σου είπε η wikipedia? Είσαι και μεγάλος άνθρωπος πως έκανες τέτοια γκάφα???

istv?n kov?cs σου λέει κάτι? Ο ΜΙΧΕΛΣ πήρε μόνο το 1971...1972 και 1973 τα πήρε ο Άγιαξ με τον Κόβατς στον πάκγο...Αλλά ας πούμε ότι ήτανε "έργο μίχελς" αφού εγώ το θεωρώ ΓΕΛΟΙΟ το "ΕΥΡΩΚΟΥΠΕΣ ΛΕΜΕ", και εγώ σου μιλάω για ΜΟΝΙΜΗ παρουσία του Φέργκιουσον 20 χρόνια τώρα στο ΚΟΡΥΦΑΙΟ επίπεδο και 2 ίσως και 3 με το φετινό κατακτήσεις. ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΑ. Με την λογική σου "ΕΥΡΩΚΟΥΠΕΣ" και ΟΟΟΟΛΑ τα άλλα στην άκρη ο ΖΕΛΙΚΟ ΠΑΒΛΙΣΕΒΙΤΣ είναι μεγαλύτερος προπονητής απο τον ΝΤΟΥΣΑΝ ΙΒΚΟΒΙΤΣ.

Όσον αφορά τον Χάπελ δεν ξέρω αν έχεις ενημερωθεί αλλά το Αμβούργο όταν πήγε ο Χάπελ ήτανε φιναλίστ του Τσουλί την προηγούμενη σεζόν και η Φέγενορντ ήτανε πρωταθλήτρια Ολλανδίας 1-2 χρόνια πίσω και στους 4 της Ευρώπης. Δεν πήρε τον Αετο Σκύδρας μην τα μηδενίζουμε όλα! Λες ο φέργκιουσον τα πήρε με την Μαν Γιουν.! Ε ΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΕΦΤΙΑΞΕ ΚΥΡΙΕ?

Ο Φέργκιουσον παρέλαβε μια Μάτζεστε 20+ χρόνια χωρίς πρωτάθλημα, διαλυμένη, ανυπόληπτη, εξαφανανισμένη τόσο πολύ που η τωρινή λίβερπουλ φαντάζει γίγαντας μπροστά της. Τι πάει να πεί τα πήρε με την Μάντσεστερ.

ΕΥΡΩΚΟΥΠΕΣ ΜΕΤΡΑΝΕ. Ο ΖΕΛΙΚΟ ΠΑΒΛΙΣΕΒΙΤΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΙΩΑΝΝΙΔΗ, ΤΟΝ ntoyΣΑΝ ΙΒΚΟΒΙΤΣ, ton ΑΙΤΟ ΡΕΝΕΣΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΒΕΤΙΣΛΑΒ ΠΕΣΙΤΣ

Αλλά και αλλιώς να το πάμε

ΜΙΧΕΛΣ=1
ΦΕΡΓΚΙΟΥΣΟΝ=2
ΧΑΠΕΛ=2
ΜΟΥΡΙΝΙΟ=2

άρα ΠΩΣ ΣΤΟ ΚΑΛΟ δεν τον βάζεις πάνω απο ΚΑΝΕΝΑΝ απο τους 3 άλλους ρε φίλε?
Δεν μιλαω μονο για διασυλλογικες κουπες καπτεν. Οι εθνικες δεν μετρανε? Το Γιουρο του 1988 δεν υπαρχει? Εκει που κερδισε την οικοδεσποινα και μετεπειτα παγκοσμια πρωταθλητρια Γερμανια?
Οσο για τον Αγιαξ ενταξει αν θες δεν το μετραω επειδη δεν ηταν ο χεντ κοουτς της ομαδας, ασχετα που ηταν εκει σαν γενικος γαμαω και ο Κοβακς απλα επαιζε το ποδοσφαιρο του Μιχελς.

Γιατι ρε, ο Φεργκιουσον τι ανελαβε? Την Ιπσουιτς ή την Κρυσταλ Παλας?

Φιλε εγω δεν στο βαζω μονο με κουπες γιατι αν εβαζα κουπες θα σου εβαζα πανω απο τον κυρ Αλεκο τον Σακι που πηρε δυο σερι ΤσουΛου παιζοντας μπαλαρα η ομαδα του, θα εβαζα τον Κρεμερ που πηρε δυο με την Μπαγερν, και βεβαια θα σου εβαζα τον Μπομπ Πεισλι που ξεκωλιασε την ευρωπη για μια δεκαετια. Θες να γραψω τι πηρε ο Πεισλι?

Φιλε, στα χωρια μου στην Τριπολη και τον Πυργο, τρεις δεκαετιες σημαινουν τριαντα χρονια.
__________________
lamar is offline   Reply With Quote
Old 27-04-2011   #1345
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,311
Liked: 51,036
Likes: 123,268
Default

Quote:
Originally Posted by airness View Post
Μιας και πλησιάζει άλλη μία μαύρη "επέτιος" (4 Μαϊου) είναι ευκαιρία να μάθουν και όσοι δεν ξέρουν, την μεγαλύτερη ομάδα που είχε ποτέ η Ιταλία και σίγουρα μία απο τις καλύτερες τις Ευρώπης. Δυστυχώς τότε δεν υπήρχαν Ευρωπαϊκές διοργανώσεις για να υπάρχει μέτρο σύγκρισης...

Υ.Γ. Δεν είμαι καν Τορίνο στην Ιταλία.

Η τραγωδία της Σουπέργκα και η τελευταία παράσταση της Τορίνο

http://retrosport.wordpress.com/2010...5%cf%84%ce%b1/

Οταν η Σουπέργκα άλλαξε την ιταλική ιστορία...

http://www.contra.gr/soccer/italy/se...no/238017.html
respect αν και ειμαι Γιουβε μεχρι θανατου!
Eleni7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Eleni7:
Old 27-04-2011   #1346
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Και για να τελειώνει και η πολύ φιλολογική κουβεντούλα που γίνεται...ο Sir Alex Ferguson είναι ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ γιατί είναι ίσως ο ΜΟΝΟΣ που στο σύγχρονο νεόπλουτο, πνιγμένο στα λεφτά ποδόσφαιρο αυτός επέλεξε την αντίθετη οδό και δικαιώνεται πανηγυρικά με ημιτελικά το 2007, κατάκτηση το 2008, τελικό το 2009, προημιτελικά το 2010, τελικό (ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ) φέτος.

Όλα αυτά όταν

απο το καλοκαίρι του 2006 έχει ΔΙΩΞΕΙ/ΠΟΥΛΗΣΕΙ τους :

Quinton Fortune Kolobea (free, Bolton Wanderers)
Jonathan Spector (?500,000, West Ham United)
Sylvan Ebanks-Blake (?200,000, Plymouth Argyle)
Ruud van Nistelrooy (undisclosed, Real Madrid)
Luke Steele (undisclosed, West Bromwich Albion)
Paul McShane (undisclosed, West Bromwich Albion)
Tommy Lee (free, Macclesfield)
David Bellion (released)
Phil Picken (free, Chesterfield)
David Jones (?1m, Derby)
Timothy Matthew Howard (?3m, Everton)
Floribert N?Galula (released)
Daniel Rose (released)
Giuseppe Rossi (?6.7m, Villareal)
Alan Smith (?6m, Newcastle United)
Ivan Gabriel Heinze (?8m, Real Madrid)
Adam Eckersley (free, Port Vale)
Phillip Anthony Bardsley (?2m, Sunderland)
Ryan Shawcross (?1m-2m, Stoke City)
Kieran Lee (free, Oldham)
Gerard Piqu? Bernab?u (?6m, Barcelona)
Christopher Mark 'Chris' Eagles (?1.25m, Burnley)
Mika?l Silvestre (?750k, Arsenal)
Louis Laurent Saha (undisclosed, Everton)
Carlos Alberto T?vez (released, Manchester City)
Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro (?80m, Real Madrid)
Fraizer Campbell (?3.5m, Sunderland)
Richard Eckersley (undisclosed, Burnley)
Manucho Alberto Contreiras Gon?alves (undisclosed, Valladolid)
Danny Peter Simpson (?750,000, Newcastle United)
Ron-Robert Zieler (free, Hannover 96)
Tom Heaton (free, Cardiff City)
Craig Cathcart (undisclosed, Blackpool)

UNDISCLOSED=Δεν έγινε γνωστό το ποσό ΜΕΤΑΠΩΛΗΣΗΣ του παίκτη.


Σούμα 33 παίκτες ΕΦΥΓΑΝ, εισπράχθηκαν 109.9 εκ. ΛΙΡΕΣ, χωρίς να ξέρουμε πόσα εισπράχθηκαν για τους Cathcart, Manucho, Eckersley, Saha, Steele, McShane, Van Nistelrooy. Φυσικά είχε και τα @@ να αφήσει ΕΛΕΥΘΕΡΟ τον ΚΑΛΥΤΕΡΟ νέο παίκτης της Αγγλίας τον Τέβεζ και δικαιώθηκε ΠΑΝΥΓΗΡΙΚΑ.

Επίσης δεν έβαλα ΚΑΝΕΝΑ δανεισμό παίκτη αφού ούτε τον διώχνει οριστικά ούτε εισπράτει κάτι.

και απο το καλοκαίρι του 2006 έχει ΦΕΡΕΙ/ΑΓΟΡΑΣΕΙ τους :

Michael Carrick (?18.6million, Tottenham)
Tomasz Mirosław Kuszczak (undisclosed, West Bromwich Albion)
Owen Lee Hargreaves (?17m, Bayern Munich)
Lu?s Carlos Almeida da Cunha (?14m, Sporting)
Carlos Alberto T?vez (loan, unattached)
Kieran Edward Richardson (?5m, Sunderland)
Manucho Alberto Contreiras Gon?alves (undisclosed, Petro Athletico)
F?bio Pereira Da Silva (?5.2m combined fee with Rafael Da Silva, Fluminese)
Rafael Pereira Da Silva (?5.2m combined fee with Fabio Da Silva, Fluminese)
Dimitar Ivanov Berbatov (?30.75m + Fraizer Campbell on loan, Tottenham)
Zoran Tošić (undisclosed, Partizan Belgrade)
Adem Ljajić (undisclosed, Partizan Belgrade)
Ritchie Ria Alfons De Laet (undisclosed, Stoke City)
Luis Antonio Valencia Mosquera (undisclosed, Wigan Athletic)
Michael James Owen (free, Newcastle United)
Gabriel Obertan (?3m, Bordeaux)
Mame Biram Diouf (undisclosed, Molde)
Christopher Lloyd Smalling (undisclosed, Fulham)
Javier Hernandez (undisclosed, Club Deportivo Guadalajara)
Anders Lindegaard (from Aalesund)


UNDISCLOSED=Δεν έγινε γνωστό το ποσό ΜΕΤΑΠΩΛΗΣΗΣ του παίκτη.

Σούμα 19 παίκτες ΗΡΘΑΝΕ, πληρώθηκαν 93.5 εκ. ΛΙΡΕΣ, χωρίς να ξέρουμε πόσα πληρώθηκαν για τους Kuszcak, Manucho, Tosic, Ljajic, Tevez, De Laet, Valencia, Diouf, Smalling, Hernandez, Lindegaard.

Επίσης δεν έβαλα ΚΑΝΕΝΑ δανεισμό παίκτη αφού ούτε τον αποκτά οριστικά ούτε πληρώνει κάτι.


ΣΥΝΟΛΙΚΗ απο το 2006 η σούμα

33 έφυγαν
19 ήρθαν
πήρε 109.9 και έδωσε 93.5 χωρίς να ξέρουμε τα ποσά 11 ΑΓΟΡΩΝ και 7 ΠΩΛΗΣΕΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

4 πρωταθλήματα με το φετινό
1 τσουλι, 2 τελικοί με τον φετινό


http://www.mufcinfo.com/manupag/tran..._transfers.htm
DON is offline   Reply With Quote
Old 27-04-2011   #1347
lamar
Πεντάδα
 
lamar's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 7,958
Liked: 2,433
Likes: 38,047
Default

Quote:
Originally Posted by don View Post
Και για να τελειώνει και η πολύ φιλολογική κουβεντούλα που γίνεται...ο sir alex ferguson είναι ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ γιατί είναι ίσως ο ΜΟΝΟΣ που στο σύγχρονο νεόπλουτο, πνιγμένο στα λεφτά ποδόσφαιρο αυτός επέλεξε την αντίθετη οδό και δικαιώνεται πανηγυρικά με ημιτελικά το 2007, κατάκτηση το 2008, τελικό το 2009, προημιτελικά το 2010, τελικό (ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ) φέτος.

Όλα αυτά όταν

απο το καλοκαίρι του 2006 έχει ΔΙΩΞΕΙ/ΠΟΥΛΗΣΕΙ τους :



undisclosed=Δεν έγινε γνωστό το ποσό ΜΕΤΑΠΩΛΗΣΗΣ του παίκτη.


Σούμα 33 παίκτες ΕΦΥΓΑΝ, εισπράχθηκαν 109.9 εκ. ΛΙΡΕΣ, χωρίς να ξέρουμε πόσα εισπράχθηκαν για τους cathcart, manucho, eckersley, saha, steele, mcshane, van nistelrooy. Φυσικά είχε και τα @@ να αφήσει ΕΛΕΥΘΕΡΟ τον ΚΑΛΥΤΕΡΟ νέο παίκτης της Αγγλίας τον Τέβεζ και δικαιώθηκε ΠΑΝΥΓΗΡΙΚΑ.

Επίσης δεν έβαλα ΚΑΝΕΝΑ δανεισμό παίκτη αφού ούτε τον διώχνει οριστικά ούτε εισπράτει κάτι.

και απο το καλοκαίρι του 2006 έχει ΦΕΡΕΙ/ΑΓΟΡΑΣΕΙ τους :

Για πριν το 2000 που ξοδεψε δυο τανκερ λεφτα εχουμε κανα αρχειο ή χτυπησε ο σκληρος???

Επισης γιατι μετρας απο το 2006 και μετα? Τι ειναι αυτο? Ειναι σαν αυτο που μετραγαν οι βαζελοι τα πρωταθληματα απο το 1980 και μετα στην προ Κοκκαλη εποχη?
__________________

Last edited by lamar; 27-04-2011 at 17:14.
lamar is offline   Reply With Quote
Old 27-04-2011   #1348
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by lamar View Post
Καλα, παρε δω το αρθρο απο το επισημο σαιτ της Ευρωλιγκας που μιλαει για τρεις δεκαετιες, και ασε το δικο μου κριτηριο....

http://www.euroleague.net/final-four.../panathinaikos.

Για τους προπονητες δεν προκειται να σου πω τιποτα αλλο παρα μονο αυτο.

ΕΥΡΩΚΟΥΠΕΣ!!! Οχι εγχωριους τιτλους μεγαλε.

Ο λιγος εχει παρει τρια σερι πρωταθλητριων,
Quote:
Originally Posted by lamar View Post
Δεν μιλαω μονο για διασυλλογικες κουπες καπτεν. Οι εθνικες δεν μετρανε? Το Γιουρο του 1988 δεν υπαρχει? Εκει που κερδισε την οικοδεσποινα και μετεπειτα παγκοσμια πρωταθλητρια Γερμανια?
Οσο για τον Αγιαξ ενταξει αν θες δεν το μετραω επειδη δεν ηταν ο χεντ κοουτς της ομαδας, ασχετα που ηταν εκει σαν γενικος γαμαω και ο Κοβακς απλα επαιζε το ποδοσφαιρο του Μιχελς.

Γιατι ρε, ο Φεργκιουσον τι ανελαβε? Την Ιπσουιτς ή την Κρυσταλ Παλας?

Φιλε εγω δεν στο βαζω μονο με κουπες γιατι αν εβαζα κουπες θα σου εβαζα πανω απο τον κυρ Αλεκο τον Σακι που πηρε δυο σερι ΤσουΛου παιζοντας μπαλαρα η ομαδα του, θα εβαζα τον Κρεμερ που πηρε δυο με την Μπαγερν, και βεβαια θα σου εβαζα τον Μπομπ Πεισλι που ξεκωλιασε την ευρωπη για μια δεκαετια. Θες να γραψω τι πηρε ο Πεισλι?

Φιλε, στα χωρια μου στην Τριπολη και τον Πυργο, τρεις δεκαετιες σημαινουν τριαντα χρονια.

Άρα την μια μου λες για προπονητές βάζω ΕΥΡΩΚΟΥΠΕΣ και μου λες για τα 3 του Μίχελς που είναι ΕΝΑ και μετά ΔΕΝ βάζεις μόνο κούπες...Ε ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΣΟΥ λοιπόν γιατί έχεις μπερδευτεί κάπου μου φαίνεται...

Γράψε μου Πέισλι ευχαρίστως. ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ Ο Ferguson είναι στην 3άδα. ΘΕΣ-ΔΕΝ ΘΕΣ δικό σου θέμα. Όσον αφορά το Γιούρο ΕΣΕΙΣ δεν μου μάθατε να μην λαμβάνω υπόψιν "τουρνουά ενός μηνός που το κατακτά και ο Ρεχακλής"???Άλλωστε ο Φέργκιουν ΠΟΤΕ δεν ανέλαβε Εθνική ομάδα για να δούμε τι θα έκανε...Οπότε τι συγκρίνεις? Ξαναλέω ο Φέργκιουσον ανέλαβε μια ΠΡΩΗΝ ομάδα και την έκανε την ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΝΗΣΙ. Θες δεν θες...

Όσο για τα 30 χρόνια μαζί σου και πάλι μαζί σου αλλά σου εξήγησα με απλά ελληνικά πως αυτό το 30 χρόνια είναι ίδιο αν έλεγε 15 χρόνια αφού ΠΡΩΤΗ κατάκτηση είχε το 1996 δηλαδή 15 χρόνια πίσω...Άν ο ΟΣΦΠ πάρει Ευρωλίγκα 2012 με 2017 και φτάσει τα 6 ο ίδιος ΗΛΙΘΙΟΣ αρθρογράφος αντί να γράψει δεκαετία θα γράψει 40ετία...ΛΑΘΟΣ ΣΥΝΤΑΞΗ-ΙΔΙΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ.

Quote:
Originally Posted by lamar View Post
Για πριν το 2006 που ξοδεψε δυο τανκερ λεφτα εχουμε κανα αρχειο ή χτυπησε ο σκληρος???
ποιό είναι το τάνκερ λεφτά? ο σέριγχαμ? ο κόουλ? ο γιόρκ? ο γκίγκς, ο μπέκαμ, ο κιν, ο σκόουλς, ο σμάιχελ, οι νέβιλ, ο καντονά κτλ??? ΑΥΤΟΙ είναι το τάνκερ?

Ρε οι άλλοι παίζανε με μικτές βραζιλιοαργεντινοισπανοιταλίας και αυτός έπαιζε με τα παιδάκια απο τις ακαδημίες του και 2-3 ΚΑΛΟΥΣ παίκτες του Αγγλικού πρωταθλήματος.

ο ΒΑΣΙΚΟΣ κορμός του 20 χρόνια είναι παίκτες με μεταγραφές απο μικρομεσαίες αγγλικές και ευρωπαικές ομάδες και φυσικά οι ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΤΟΥ. ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ φορές έκανε λάθη σε μεταγραφές όπως ο ΒΕΡΟΝ ή ο ΑΝΤΕΡΣΟΝ...

ΟΛΟΥΣ αυτούς τους πήρε ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ ονόματα ή και ανύπαρκτα απο ότι όταν τους ανέλαβε και με σχετικά ΛΙΓΑ λεφτά :

Keane
Bruce
Irwin
McClair
Hughes
Schmeichel
Pallister
Ince
Kanchelskis
Silvestre
Ferdinand
Parker
Vidic
Evra
VDS
Rooney
Ruud
Tevez
Saha
Cantona
Solskjaer
Cole
Yorke
Sheringham
Stam
Blanc
Ronaldo
Park?
Larsson
Johnsen
Sharpe
Ruud
Nani

ΦΥΣΙΚΑ και πατατιές

Kleberson
Miller
Dong
Veron
Hargreaves?
Berbatov?
Cruyff
Manucho
Bosnich
Taibi
Blomqvist
Bellion
Smith?
Carroll
Greening
Poborsky
Dublin
Nevland
McGibbon
Sealy
Coton
Ricardo
Howard
Berg

σίγουρα ξεχνάω παίκτες αλλά μιλάμε για ΜΑΣΤΟΡΑ και ΚΑΜΙΑ σχέση με καράβια λεφτά σε σχέση με όσα ΕΦΕΡΝΕ στην ομάδα.
DON is offline   Reply With Quote
Old 27-04-2011   #1349
lamar
Πεντάδα
 
lamar's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 7,958
Liked: 2,433
Likes: 38,047
Default

Quote:
Originally Posted by don View Post

ΟΛΟΥΣ αυτούς τους πήρε ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ ονόματα ή και ανύπαρκτα απο ότι όταν τους ανέλαβε και με σχετικά ΛΙΓΑ λεφτά :

Keane
Για τα προπονητικα θα απαντησω αλλη φορα γιατι ψιλοκουραστηκα....αλλα προς το παρον μονο αυτο.

Ο Ροι Κιν ηταν η ακριβοτερη μετεγγραφη στην ιστορια του Βρετανικου ποδοσφαιρου οταν εγινε, και εσυ μας λες για σχετικα λιγα λεφτα???
__________________
lamar is offline   Reply With Quote
Old 27-04-2011   #1350
TT7
Guest
 
Posts: n/a
Default

Εστι για να ζεσταθουμε....
Τι γινεται Πεπ εχεις χασει την ψυχραιμια σου???Κοιτα ποσο ηρεμος ειναι ο ''Εκλεκτος''...Και για να μην παρεξηγηθω,φαβορι ειναι η Μπαρτσα αλλα πλεον τους εχει κανει να χασουν τον υπνο τους ''ο κομπλεξικος''!!!!

  Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον :
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 17:20.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.