RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 06-09-2019   #221
DCS7
Πεντάδα
 
DCS7's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 5,255
Liked: 7,464
Likes: 17,849
Default

Quote:
Originally Posted by DCS7 View Post
Αυτά και καλή σεζόν να έχουμε. Τώρα για το αυριανό αγώνα μεταξύ bears - packers στοιχηματικά βλέπω pakers +3.5 (1.85) γιατί δυσκολα το ματς θα ανόιξει. για αυτό πιστευω και το under 40.5 (2.80) αλλά δεν είναι να παίζεις πολλά λεφτά σε πρεμιέρες (ειδικά σε αυτά τα τοπικά ντέρμπι). Για το χαβαλέ περισσότερο το λέω,
τα λέγαμε (δεν τα παίξαμε αλλά τα λέγαμε 2/2). Το πιο εύκολο under στα τελευταία 100 χρόνια. GO PACKS GO.
__________________
wherever law ends, tyranny begins
DCS7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον DCS7:
Old 07-09-2019   #222
Radiculus
Πεντάδα
 
Radiculus's Avatar
 
Join Date: Aug 2016
Location: Πειραιάς
Posts: 1,878
Liked: 19,226
Likes: 5,252
Default

Μακάρι να μην ήταν προάγγελος για το πως θα πάει η υπόλοιπη σεζόν. Τα highlights που είδα ήταν λίγο πιο ενδιαφέροντα από αυτά του Φιλανδία - Ελλάδα...
__________________
Quote:
Originally Posted by Chrisk7 View Post
θελω να παω στο σεφ να βαλω το μικροφωνο στον κωλο του μαλακα

Last edited by Radiculus; 07-09-2019 at 01:19.
Radiculus is offline   Reply With Quote
Old 08-09-2019   #223
Radiculus
Πεντάδα
 
Radiculus's Avatar
 
Join Date: Aug 2016
Location: Πειραιάς
Posts: 1,878
Liked: 19,226
Likes: 5,252
Default

Quote:
Originally Posted by DCS7 View Post
Προς το παρόν γελάμε με τον Αντονιο Μπράουν που απειλεί να μην κατέβει να παίξει επειδή δεν του αρέσει το νέο κράνος (είναι για την δικιά σου ασφάλεια ηλίθιε!).
Λογικά οι Patriots έχουν διαφορετικό κράνος που είναι πιο πολύ στα γούστα του
__________________
Quote:
Originally Posted by Chrisk7 View Post
θελω να παω στο σεφ να βαλω το μικροφωνο στον κωλο του μαλακα

Last edited by Radiculus; 08-09-2019 at 01:19.
Radiculus is offline   Reply With Quote
Old 08-09-2019   #224
DCS7
Πεντάδα
 
DCS7's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 5,255
Liked: 7,464
Likes: 17,849
Default

Quote:
Originally Posted by Radiculus View Post
Quote:
Originally Posted by DCS7 View Post
Προς το παρόν γελάμε με τον Αντονιο Μπράουν που απειλεί να μην κατέβει να παίξει επειδή δεν του αρέσει το νέο κράνος (είναι για την δικιά σου ασφάλεια ηλίθιε!).
Λογικά οι Patriots έχουν διαφορετικό κράνος που είναι πιο πολύ στα γούστα του
ειχα μια σκατομέρα, τιγκα στις ηλίθιες υποχρεώσεις, με πιο διασκεδαστική στιγμή όταν είδα και το μπασκετικό έκτρωμα του μαμρα και είπα να χαλαρώσω να γράψω λίγο για τα αυριανά παιχνίδια του ΝFL αλλά όχι, η ντίβα θα τα κάνει όλα πουτάνα για να ασχοληθώ μαζί της. Well done A.B. πήγες στο οκλαντ, προσγειώθηκες στην πρώτη προπόνηση με αερόστατο δηλώνοντας "once a raider always a raider", και επειδή θεώρησες ότι ήταν πολύ ταπεινο εκ μέρους σου, στην family day έσκασες με ελικόπτερο με τα 3 παιδιά σου απο 3 διαφορετικους γάμους, για να πρήζεις τα @@ στην συνέχεια όλο το στάφ για το κράνος και το γόνατο σου και να σε στείλουν στο διάολο. Κατάφερε να κάνει το όκλαντ που είναι σε απίστευτη απελπισία να ξοδεψει 2 ντραφτ πικ για το τπτ + τα λεφτά που τους έφαγες. Καταπληκτικά, η AFC east ηταν της πλάκας, τώρα θα γίνει παντελώς αστεία. Ενισχύθηκε η αυτοκρατορία της ρώμης στα prime της με τον μαγικό ζωμό του πανοραμίξ και τον κακοφωνίξ. Απλά A.B. ο goat δεν σηκώνει πολλά πολλά αν του γκρινιάξεις επειδή δεν παίρνεις "περισσότερες μπάλες" και πιθανό να μην προλάβει να σε φυτέψει επειδή θα το κάνει ο o.c. Σον Μακβέι. Εκεί δεν γουστάρουν πολλά πολλά, έχε το υπόψιν σου αν αποφασίσεις να πετάξεις ξανα απο τον 14ο όροφο τα έπιπλά σου επειδή δεν έβρισκες τα ψηλά στο κομοδίνο (που ήταν γύρω στα 20.000 δολάρια δλδ όσα βγάζει ετησίως μια οικογένεια χωρίς φόρους). Και πήγαινε μετά να ξανακλαφτείς στον λεμπρόν βαλμένε και να λές για το μικρό σου εγώ. A.B. πάντα στο επίκεντρο αυτός ο καριόλης, ελπίζω να τα κάνει πουτάνα και εκει γιατί αλλιώς θα το κάνει πολύ εύκολο για τους πατς. Παμε να δουμε τα ματς τώρα:

Rams at Panthers

Οι περσινοί φιναλίστ ξεκινάνε με μια δύσκολη έξοδο στην καρολίνα σε ένα ματς που είναι ανοιχτό σε όλα τα αποτελέσματα. Μικρό προβάδισμα στους Ραμς που είναι σοβαρή και δεμένη ομάδα και τα ελαττώματα του ρόστερ τους (μικρό βάθος) δεν νομίζω να φανούν απο τώρα. θα εξαρτηθεί απο τον τραυματισμό τστο πελμά του QB της καρολίνας, της ντίβας νο2 του nfl του καμ νιούτον. Πολύ σημαντικός τραυματισμός γιατί μιλάμε για qb που αντίθετα απο αυτό που πρέπει να κάνουν συνήθως τα qb, αυτός γράφει στα παπακια του τους συμπαίκτες του, σπάνια πασάρει και συνήθως τρέχει με την μπάλα. ο τραυματισμός του μπορεί να τον αναγκάσει να παίξει την θέση κανονικά, θα δείξει.

Falcons at Vikings

Τα γεράκια ξεκινάνε με υγεία με σκοπό να κάνουν μια καμ μπάκ σιζον. Οι σιχαμένοι θέλουν να κάνουν το ίδιο γιατί περσι τα σκάτωσαν και αντίθετα με τα γεράκια αυτοί δεν είχαν δικαιολογία. Για εμένα το καλύτερο παιχνίδι της ημέρας, και παρόλο που οι προβλέψεις μιλούν για ανοιχτό ματς, εγώ βλέπω ευκολη επικράτηση των σιχαμένων που στην preseason ηταν μακράν η καλύτερη ομάδα ενώ με τον καινούργιο o.c. αναμένεται να είναι εκρηκτικοί στην επίθεση. Ερώτημα είναι η Of.Line τους που μακάρι να τα σκατώσει οπως πέρσι και να σακάρουν τον κασινγκς σε κάθε επίθεση.

Titans at Browns

Απο τα πιο ευκολα πικς της ημέρας. Το Κλίβελαντ έχει μαζέψει πολλούς τόνους ταλέντο και ετοιμάζεται να κυριαρχήσει την north. Titans δεν ξέρω πολλά για φέτος, παρα μόνο ότι τους κλέψαμε τον o.c. τους και τον κάναμε πρώτο προπονητή μας. Ειναι ικανοί για το καλύτερο και το χειρότερο παραδοσιακά, το qb τους ο μαριότα είναι υπο αμφισβήτηση, θα μου κάνει μεγάλη εντύπωση αν γίνει ντέρμπι το ματς

Redskins at Eagles

Αυτό είναι ακόμα πιο εύκολο πίκ. Οι αετοί θα πετάξουν και θα κάνουν περίπατο με την προβληματική ουασιγκτον που ψάχνεται και είναι σε φάση rebuilt. H φιλι, σουπερ φαβορί της NFL δεν νομίζω να αντιμετωπίσει πρόβλημα.

Bills at Jets

Ντέρμπι για την δευτερη θέση της AFC east το οποίο θα καθορίσει ποια ομάδα θα παίζει με τα τανκς απο την week2 (ειδικά αν χάσουν οι τζετς). Το μπάφαλο έχει καλύτερη άμυνα και οι τζέτς ενισχύθηκαν επιθετικά και άλλαξαν και προπονητή ενώ εχουν ένα καλό μομέντουμ απο το φινις πέρσι. Ομως στην preseason ο Τζος Αλλεν μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις και ίσως κυνηγήσω μια εκπληξούλα στοιχηματικά (θα τα γράψω πιο κάτω)

Ravens at Dolphins

Ρειβενς πάνε στο Μαιάμι σε ματς must win ακόμα και αν και μιλάμε ακόμα για week 1. Eιναι σε κωλοντιβίζιον με κλιβελαντ και πίτσμπουργκ και πρέπει να πάρουν ότι μπορούν απο τον δρόμο. Υπουλο ματς για αυτούς, παρόλο που το μαιάμι είναι τελείως της πλάκας ομάδα, θα ήταν καλύτερο για τα κοράκια να τους πετύχουν μετά την week 4. Κρύβουν εκπλήξεις κάτι τετοια μάτς, και το QB των κορακιών (λαμαρ τζάκσον) είναι κοψιά καμ νιούτον αν του αφαιρέσεις την μισή μυική μάζα και δυο παλάμες ύψος. Δεν τον εμπιστεύομαι καθόλου.

Colts at Chargers

Νταξ, οι κολτς έχασαν τον παιχταρά τον Λοκ και τώρα προσπαθούν να μας πείσουν ότι ο μπρίσετ (πως λέγεται) είναι καλός, και οτι θα καλύψει την θέση και μπλα μπλα μπλα. Μπούρδες κατα την γνώμη μου, απλά οι τύποι ψάχνουν λόγους για να μην αυτοκτονήσουν. Ναι το ξέρω, η ζωή είναι γλυκιά, και υπάρχουν και άλλες γυναίκες αλλά μόλις σας παράτησε η Μεγκαν Φοξ και πήρε το σπίτι, το τζέτ, το σκάφος και τα παιδιά. Κάτσε τώρα βρές παρηγοριά στην Σουλα που την ξέρεις απο το δημοτικό. Βεβαία το υλικό των κολτς είναι καλό, έχουν καλό προπονητή, και είναι σε αδύναμη division αλλά δεν νομίζω ότι θα πετύχουν πολλά φέτος. Τσάρτζερς έχουν τα δικά τους θέματα, ψάχνουν για οπαδούς, αποδυναμώθηκαν επιθετικά και φέτος τους βλέπω να κάνουν ένα βήμα πίσω. Παρόλα αυτά έχουν εμπειρία και θεωρώ ευκολα δυσκολα θα επιβληθούν στα κουμπούρια.

Bengals at Seahawks

χαχαχαχαχα αλλο ένα ευκολο πικ για σήμερα. Εκτός αν οι μπέγκαλς μεταμορφωθούν με τον νέο κοουτς ξερω γω. Η λογική λέει ότι οι legion of boom θα το πάρει εύκολα, και επιπλέον θα ρίξουν και ένα χερι ξύλο που δεν μπορούσαν να το κάνουν στα φιλικά για να ψήσουν τις ντουλάπες που έχουν στην άμυνα. Ο Καρολ θα συνεχίσει να απολιθώνει την τσίχλα του λες και εξαρτάται η τύχη του σύμπαντος απο αυτο αυτό και οι γλάροι που ουτος η αλλος δεν χάνουν ευκολα εκει μέσα θα περάσουν ένα ήσυχο απόγευμα.

Chiefs at Jaguars

Οι ομάδες του ριντ (τσιφς) παραδοσιακά μπαίνουν με το πόδι στο γκάζι και το ίδιο περιμένω φέτος. Απο τα φαβορί για το superball παίζουν στην τζακσονβιλ που οι πληροφορίες που έχω μαζέψει λένε ότι έκαναν τις μεγαλύτερες κλοπές στα ντραφτ. Δεν νομίζω πάντως να έχουν δέσει από την πρώτη εβδομάδα, και το κάνσας είναι έτοιμη ομάδα απο πέρσι και περιμένω να νικήσει. Από τα παιχνίδια που περιμένω μεγάλο σκορ πάντως.

Giants at Cowboys

Οι καουμπόις υπέγραψαν ζικι, περιμένουν τους άλλους δυο να υπογράψουν για να κάνουν τα κουμάντα τους για το μέλλον. Παιζουν στην γηπεδάρα τους και λογικά δεν θα έχουν πρόβλημα με τους προβληματικούς τζάιαντς εκτός αν ο μπάκλει κάνει τπτ παπαδες. Αλλο ένα ευκολο πικ για σήμερα (γενικά η πρώτη εβδομάδα δεν έχει και πολλές ματσάρες).

49ers at Buccaneers

Ο σχεδιασμός των μπακς για φέτος είναι για γέλια. Οι τυποι αποφάσισαν να ξαναδώσουν ευκαιρία στο αποτυχημένο qb στηρίζοντας μια ηλίθια αποφαση που πήραν στα ντράφτ πριν 3 χρόνια. Ειδικά φέτος που η αγορά των free agents ηταν γεμάτη απο αξιοπρεπή qb αυτοί επιμένουν σε μια λάθος απόφαση. Ελπίζω να χασουν απο το S.F. (απο τις επιλογές μου για σήμερα) που πρέπει επιτέλους να δείξει στο χορτάρι πόσο καλή ομάδα είναι. Προπονητάρα έχει, γεμάτο υλικό επίσης, qb καλό ταλεντάκι (παρολο που δεν έχει δείξει τπτ μεχρι τώρα), αμυνα καλή έχουν, ε πρέπει οι τύποι να κάνουν το στεπ απ που περιμένουμε 2 χρόνια τώρα.

Lions at Cardinals

Μετριο ματς για 2 ομάδες σε φάση rebuilt. Οι Lions αφου πήραν το d.c. των πατς πέρσι, αποφάσισαν να χτυπήσουν και όποιο παίχτης των πατς βγήκε στην αγορά. Προσπαθούν να κλέψουν την ψυχή των New England αλλά αυτά τα πράγματα δεν είναι ευκολα όταν έχεις να κάνεις με την αυτοκρατορία των σιθ. Οι καρδινάλιοι είναι αίνιγμα. Άλλαξαν προπονητή και qb (οχι οτι ο τζος ροζεν είχε ριζώσει εκει, μια σεζον έπαιξε) και πάνε με ενα κοντοπίθαρο no1 στα ντραφτ να παίξουν τερμα κολεγιακά για να φέρουν την επανάσταση στο NFL ξερω γώ. Δεν νομίζω τέτοια πειράματα να έχουν τύχη αλλά θα περιμένω να τους δώ πρώτα. Παντως είναι ματς ο ορισμός του δεν αγγίζεται.

Steelers at Patriots

Το ντέρμπι της ημέρας όσο ντέρμπι μπορεί να θεωρηθεί ενα ματς εναντίων ενός λιονταριού με μια γαζέλα. Ντέρμπι που οι πατς στην εποχή του γκοατ εχουν ρεκορ κατι σαν 15-3 νίκες και έχασαν πέρσι κατα λάθος με μισή ομάδα και σε ματς που δεν καιγόντουσαν. Φετος ομώς οι πρωταθλητές μαθαίνω ότι ξεκινάνε με πολλές απουσίεςστην επίθεση (ίσως για αυτό εκλεισαν την ντίβα) όπότε τπτ δεν είναι δεδομένο. Βλέπω ματς χαμηλού σκορ που να κυριαρχουν οι άμυνες και στο τελος να γίνεται κάτι και να κερδίζουν οι πατς (κλασικό παιχνίδι με στιλερς δλδ)

Texans at Saints

Οι τεξανοί μπορεί να έχουν σοβαρή ομάδα αλλά στο ντοουμ κανεις δεν περνάει καλά. Οι αγιοι θα ξεκινήσουν μια νέα προσπάθεια για να καταφέρουν να φτάσουν στο σουπερ μπολ γνωρίζοντας ότι γερνάνε και ο ντρού δεν έχει πολλά πραιμ χρόνια μπροστά του (αν δεν τα έχει αφήσει ήδη πίσω του). αν έχουν συνέλθει απο το σοκ πέρσι λογικά ευκολα δυσκολα θα το πάρουν.

Broncos at Raiders

Ρειντερς το ανέκδοτο της φετινής σεζόν. Καθε χρόνο το NFL μας προσφέρει μια ομάδα να ρίχνουμε αφθονο γέλιο και να σπάει έτσι η σοβαρετίλα που βγάζουν ομάδες όπως Patriots, Saints, Rams η Chiefs. Το ρόλο αυτό τον είχε παραδοσιακά το κλίβελαντ, πέρσι τους τον πήραν οι στίλερς και φέτος θα το έχουν οι ρέιντερς. Αλλοπρόσαλα πράγματα γίνονται εκει και είναι απορίας αξιο πως το qb τους ο καρ που φαίνεται σοβαρό παιδι δεν την έχει κάνει απο το αυτό το κωλοχανείο που έχουν διώξει ότι καλύτερο είχαν για να το αντικαταστήσουν με πυρηνικές βομβες αποδυτηρίων. Ειναι τυχεροί που οι μπρόνκος χάνουν πολύ απο την δυναμή τους εκτός, αλλιώς δεν θα είχαν καμια ελπίδα. Αν το ματς γινόταν week 5 η 6 το ντένβερ θα κέρδιζε, τώρα πρώτη αγωνιστική στο οκλαντ, είναι επικίνδυνα τα πράγματα. θα δείξει λογικά θα το δώ το ματς επειδή είναι Δευτέρα.


Στοιχηματικά τώρα, τα πικς του κολινς (ποσοστό κοντά στο 60% πέρσι) είναι:

Rams -1.5 (χωρις gulrey αρχιδάτο πικ)
Falcons +4 (!!!!!!)
Colts +6.5(wtFFFFFF)
Steelers +6 (λογω απουσιών μάλλον)
Texans +7 (like it love it)

Δεν ξέρω μη πυροβολείτε τον αγγελιοφόρο. Πέρσι ο πούστης έπιανε τα πάντα μεχρι την week 5 όπου άρχισα να τον ακολουθώ, και φυσικά μετά μας γαμαγε. Εγώ θα πάρω το under 42.5 τνω πατς (3.00) το 49ς -4.5 (2.80) αφου ο κωλοστοίχημαν δεν μου το δίνει στο -2.5 που το έψαχνα, μπράουνς -5.5 (1.93) τσιφς over 53.5 (2.25) και οβερ 47.5 (1.97) οι σιχαμένοι με την ατλάντα. Θα κάνω ένα μικρό συστηματακι και θα τα μπουμπουνίσω και ότι γίνει.
__________________
wherever law ends, tyranny begins

Last edited by DCS7; 08-09-2019 at 05:16.
DCS7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον DCS7:
Old 13-09-2019   #225
DCS7
Πεντάδα
 
DCS7's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 5,255
Liked: 7,464
Likes: 17,849
Default

και ήρθε η ώρα (με αφορμή το σημερινό ματς) να γράψω το κλασικό σεντόνι μου για το αμερικάνικο ποδόσφαιρο (το κανονικό και όχι αυτό που παίζουν οι γυναίκες και κάποιοι λατινοαμερικανοευρωπαικοαφρικανοασιατωκεάνιοι που στην πραγματικότητα ονομάζεται soccer) για τα 3 το πολύ ατομα που θα το διαβάσουν. Καταρχήν επειδή τα παντελονια δεν τα έχουμε για πλάκα αλλά τα τιμάμε θα κάνουμε ενα απολογισμό και την αυτοκριτική μας για να δουμε τι πήγε λάθος στοιχηματικά και όχι μόνο. Ξεκινάμε:

Rams at Panthers είχαμε δώσει ενα μικρό προβάδισμα στους Ραμς. Το είδαμε. Έγινε έτσι; Ναι οι Ραμς κρατησαν ένα προβάδισμα 4-7π σχεδόν σε όλο το ματς. Το παίξαμε; φυσικά και όχι. Το κολλήσαμε σε αυτά που μας έδωσε ο κολλινς ο όποιος μας κουβάδιασε με τις αλλες μαλακίες του με ατλάντα και στίλερς. Και μια και είπαμε ατλάντα, στο Falcons at Vikings το έβλεπα για εύκολη επικράτηση των ακατανόμαστων αλλά παπάρια, επηρεάστηκα απο απο τις προβλέψεις των αμερικανών γερογιοβάισα και πήγα στο over 48. Τι έγινε; οι ακατανόμαστοι διέλυσαν τα γεράκια, ειχαν ενα προβάδισμα 28-0 και έκαναν πλάκα στην τελευταία περίοδο την ίδια ώρα που η άτλαντα γαμήθηκε στην red zone χάνοντας εύκολους για να μου χαλάσει και το οβερ που είχα σε άλλο δελτιο. Τα ίδια και οι πάτς, τελικά οι απουσίες τους ήταν πιο μουφα και απο τους τραυματισμούς του ομπράντοβιτς. Επαιξαν όλοι, οι στίλερς τον ήπιαν και το 33-3 μου έδωσε το αντερ 42.5 σε απόδοση 3. Στο Titans at Browns εφταογα καθαρά εγω, πίστεψα στις μεταγραφές του κλίβελαντ αγνοώντας ότι το κλίβελαντ έχει φανέλα πιο πουπουλένια και απο του ΠΑΟΚ στην ευρώπη. Επαιξα +5.5 και έχασαν με -30, δλδ πόσο πιο χάλια. Και έτσι πιάσαμε 3/5 πιάνοντας αποδόσεις του 3, 2.8, 2.25 και χάσαμε τα 1.93 και 1.97 δλδ τις μικρότερες αποδόσεις!! Κατα τα άλλα, τσιφς περίπατο με ματς που έβγαλε μεγάλο σκορ (το προβλεψα), φιλι ξεκίνησε χαλια αλλά έστρωσε στο β μέρος και το πήρε ευκολα (το προβλέψαμε και αυτό), Μπιλς έκαναν σουπερ ανατροπή και κέρδισαν τους τζετς (το έβλεπα και δεν το έπαιξα γτχμγ!), ρειβενς τρελός περίπατος με Μαϊάμι (δεν το περίμενα τόσο ευκολο, το μαιάμι δεν βλέπεται φέτος θα γελάσουμε με αυτους), Τσάρτζερς στην παραταση λίγησαν τους κολτς (περίμενα να το πάρουν πιο ευκολα), Σιατλ δυσκολευτηκαν πολύ με Σινσινάτι (επισης το περίμενα πιο ευκολο), Καουμπόις περίπατο με τζαιαντς (το είχαμε πει), Ντιτρόιτ στην Αριζόνα δεν αγγιζόταν και όντως ήρθε ισοπαλία (!!!), οι saints στο καλύτερο ματς της εβδομάδας σώθηκαν στην λήξη με ενα field goal απο την σέντρα (εκανε ρεκόρ ο κικερ τους, απίστευτο ματς αν και τους περίμενα να το πάρουν πιο ευκολα οι άγιοι) ενώ οι ρειντερς πήραν ευκολα τους μπρόνκος και ήταν το δευτερο ματς που έπεσα τόσο έξω. πετυχα τους νικητές σε 13/15 ματς και δεν ακούμπησα το ματς που ήρθε ισοπαλία και όμως κατάφερα να μην πιάσω ούτε ένα συστημα!!! Και οκ, τα περισσότερα ματς είχαν ξεκάθαρο φαβορί αλλά φέρθηκα ηλίθια επιλέγοντας τους πουπουλένιους μπράουνς και τους ασταθείς φάλκονς απο τόσα ματς που έβλεπα! Η απλή νικη των μπιλς έδινε πανω απο 2.2 , οι καουμπόις το +7 πανω απο 2 και πήγα και επαιξα τις μαλακίες. Φρόντισα να διπλώσω τους φάλκονς μάλιστα έτσι ώστε αν στραβώσει ενα ματς να γαμηθούν 2 συστήματα. Και γαμώ.

Παμε στο μοναδικό ματς σήμερα. Καρολίνα με ταμπα μπει. Ξεκάθαρο φαβορί οι καρολίνα πανθερς ενάντια σε μια ομάδα που ψάχνεται και δεν έχει ούτε καλή αμυνα ουτε καλή επίθεση. Τις είδα και τις 2 ομάδες την κυριακή, οι πανθερς δεν ειναι τπτ το σπουδαίο αλλά έχουν αυτόν τον μακάφρει στην επίθεση που είναι τρομερό τσιτάκι. Και το qb τους ο καμ νιουτον μπορεί να μην είμαι φαν του, αλλά είναι κανονικό qb και δεν έχει καμία σχέση με τον άχρηστο αντίπαλο qb (ουτε το όνομα του δεν ξέρω γουαιτ, γουαιτμαν καπως έτσι) που θα αντιμετωπίσει. Η καρολίνα έχει έδρα, καλύτερη αμυνα, καλύτερο qb και καλύτερη επίθεση και προπονητή. Για +10 το βλέπω το ματς (α 2.25).
__________________
wherever law ends, tyranny begins
DCS7 is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to DCS7 For This Useful Post:
Old 14-09-2019   #226
Radiculus
Πεντάδα
 
Radiculus's Avatar
 
Join Date: Aug 2016
Location: Πειραιάς
Posts: 1,878
Liked: 19,226
Likes: 5,252
Default

Quote:
Originally Posted by DCS7 View Post
τον άχρηστο αντίπαλο qb (ουτε το όνομα του δεν ξέρω γουαιτ, γουαιτμαν καπως έτσι) που θα αντιμετωπίσει.


Τους γλωσόφαγες τους Panthers...
__________________
Quote:
Originally Posted by Chrisk7 View Post
θελω να παω στο σεφ να βαλω το μικροφωνο στον κωλο του μαλακα
Radiculus is offline   Reply With Quote
Old 15-09-2019   #227
DCS7
Πεντάδα
 
DCS7's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 5,255
Liked: 7,464
Likes: 17,849
Default

Quote:
Originally Posted by Radiculus View Post
Quote:
Originally Posted by DCS7 View Post
τον άχρηστο αντίπαλο qb (ουτε το όνομα του δεν ξέρω γουαιτ, γουαιτμαν καπως έτσι) που θα αντιμετωπίσει.
Τους γλωσόφαγες τους Panthers...

Που να ήξερα ρε συ ότι θα επαιζα αυτό!!!


Γαμώ τον μπελά μου ο καμ νιούτον τα χει χάσει τελείως! Ο τύπος έχει 0-8 και μου εμφανίζεται στην συνέντευξη τύπου με "εκκεντρικές" και καλά στυλιστικές απόψεις! Τι εκκεντρικές γτχ μου γαμώ, αυτό είναι η γιαγιά μου στο κατσικοχώρι της Λιας στα ορεινά Θεσπρωτίας αν τις φορούσα το γαμπριάτικο του παππού μου ανάποδα και τις ραφές έξω! Πήγα και τον έπαιξα +10 ο μαλάκας, καλά να πάθω, μετά απορούσα πως σε όλο το μάτς δεν έβγαλε ένα γαμημένο TD. Είχε 4 ευκαιρίες στο 1 ημίχρονο, όλες κατέληξαν σε FG γιατί έστελνε την μπάλα καμιά 15αρια γιάρδες μακρυά απο τον ρεσίβερ. Έδωσε νικη σε ένα QB με όνομα τσιγάρων, που η καριέρα του είναι για backup, και που έχει περισσότερα INT παρά TD. Περισσότερες φορές έδινε την μπάλα στους αντιπάλους παρά στους συμπαίχτες του να σκοράρουν! Από αυτόν έχασε ο MVP του 15. Κρίμα για τον μακάφρει, ο τύπος είναι παιχτάρα και χαραμίζεται με αυτόν τον κλόουν στην καρολίνα και αναγκάζεται να κάνει διαφημίσεις απορρυπαντικών (κυριολεκτικά). Μου τα θύμισες radi και συγχύστηκα ξανα με τον βλάκα τον καμ. Αντε για να δούεμ τι έχουμε αυτή την εβδομάδα...

Saints at Rams
Οι άγιοι σώθηκαν απο θαυμα, με ενα field goal απο 56 yards στο τελευταίο δευτερόλεπτο. Και δεν έιναι ότι είχαν κανένα κωλοποδά, ατομικό ρεκόρ έκανε ο τύπος. Ντρου συγκινητικός, έδειξε τα @@ του ενώ παλι η διαιτησία πήγε να τους κλέψει το ματς μια φάση πρίν όταν έδωσαν επανάληψη στον έξτρα πόντο. Δεν είμαι ιδιέταιρος φάν της N.O. αλλά με αυτά που τους σφυρίζουν τα κοράκια παίζει να γίνω. Τι στον λούτσο τους έχει κάνει αυτή η ομάδα ρε φίλε και την πάνε έτσι ουτε ο βασιλακόπουλος με εμας να ήταν. Τες πα, παιζει στο L.A. με ραμς (επανάληψη του περσινού τελικού της NFC) θεωρητικά απο τα πιο καλά ματς της ημέρας, και πιστεύω ότι τα κριάρια θα το πάρουν, γιατί έχουν σημαντικές επιστροφές, μη σημαντικές απουσίες και παίζουν καλά εντός.

Patriots at Dolphins
lol, η πατς για κάποιο λόγο τα τελευταία 2 χρόνια χάνουν εκει μέσα, δεν ξέρω ίσως για να κρατήσουν σε ισορροπία κάποιο συμπαντικό κάρμα. Φέτος οι πατς είναι καλύτεροι απο την ομάδα που κέρδισε πέρσι το SB και τα δελφίνα είναι χειρότεροι απο πέρσι που ηταν γτπτ. Η λογική λέει 150-0 αλλά επειδή οι πατς θα βαρεθούν και δεν θέλουν να τους διασύρουν, θα κάνουν απλα ένα περίπατο. Τα δελφίνια απο την week1 εχουν βάλει σοβαρή υποψηφιότητα να γίνουν το σουπερτανκ της σεζόν και να μιμηθούν το κλίβελαντ προ 2ετιας.

Cardinals at Ravens
Καρδινάλιοι επιβεβαίωσαν τις υποψίες μου ότι είναι σε φάση rebuild ενώ τα κοράκια δείχνουν ότι μάλλον είναι η καλύτερη ομάδα της AFC north. Περασαν απο το μαιάμι σαν σιφουνας, και παίζουν ένα ευκολο ματς εντός με την Αριζόνα, οπότε σίγουρος ασσος των κορακιών

Eagles at Falcons
Οι αετοί, απο τα μεγάλα φαβορί για το SB τον επαιζαν και με τα δύο χέρια στο Α ημίχρονο, σοβαρέυτηκαν στην συνεχεια και ευκολα γύρισαν μια διαφορά 17π με τους ερυθρόδερμους. Παίζουν με την ατλάντα που όλοι οι δημοσιογράφοι που μελετάω τα πικς λένε πόσο καλή ομάδα είναι, και πόσο ατυχη, και ο ματ ραιαν (MVP 16) θα ξεσπάσει, και εχουν έδρα και νιανιανιανιανια. Εχω χάσει την υπομονή μου με την ατλάντα, την χανω πάντα στο στοίχημα, ενω αν αληθεύουν ολα αυτά τα καλά που λένε για αυτούς, δεν θα τους έκαναν πλάκα οι ακατανόμαστοι. 28-0 έχαναν τα γεράκια, δλδ πόσο καλοί είναι. Θα πάω με το ένστικτό μου εδώ και οι αετοί θα έχουν ευκολη πτήση.

Cowboys at Redskins
Το ντάλας έδειξε δύναμη στην πρώτη αγωνιστική. Οκ δεν κέρδισε κανένα θηρίο, η νεα υόρκη πάει να ξεπεράσει και την μπασκετική ομάδα σε λουζερίαση, παρόλα αυτά το ντάλας εδειξε σουπερ στην επίθεση και αμυντική συνέπεια. Παζει στην πρωτεύουσα με τους ερυθρόδερμους που εδειξαν καλά στοιχεία με την φιλι, ειδικά επιθετικά. Δεν ξέρω ανοιχτό παιχνίδι, αλλά αν είναι να κλίνω κάπου, θα κλίνω προς ντάλας, βγάζει ωραία plays στο γήπεδο αυτή η ομάδα.

Chiefs at Raiders
Τσιφς ασταμάτητοι στην επίθεση, διέλυσαν τους τζαγκουαρς εκμεταλλευόμενοι το πρόβλημα καινουργιλας που έχουν και τον τραυματισμό του qb τους Νικ Φολς. Συνεχίζουν με 2ο σερί παιχνίδι στον δρόμο, στο οκλαντ οπου οι ρέιντερς τελικά δεν είναι το τσίρκο που περίμενα (αυτό ήταν το μαιάμι τελικά). Οι ρειντερς κερδισαν το ντένβερ αλλά δεν έγιναν ξαφνικά η ομαδάρα που νομίζουν και θα μου κάνει μεγάλη εντύπωση να κερδίσουν έναν απο τους SB contenders όπως το κάνσας. Ακόμα και αν το κάνσας έχασε τον Hill , υπερόπλο επιθετικά, ο mahomes εχει αλλα παιχνιδάκια μπροστά για να καλύψει την απώλεια του.

Vikings at Packers
το αφήνω για το τέλος αυτό είναι δυο ομάδες που τις ξέρω πολύ καλα. Παρα πολύ καλά

Jaguars at Texans
οι ιαγουαριοι έχασαν το βασικό τους qb και για όσους γνωρίζουν το άθλημα αυτό αρκεί στο να σε κάνει απο ομάδα πλει οφ, ομάδα που να παίζει με τα τανκς απο την week1. θα το παλέψουν μερικές εβδομάδες ακόμα μέχρι να το πάρουν απόφαση. Με τους τεξανούς όμως δεν έχουν τύχη, ο γουότσον θα έχει ευκολο απόγευμα. Αρκεί να παίξει περισσότερο μες την τσεπούλα και να μην ρισκάρει κανενα ηλίθιο τραυματισμό, λίγο έλειψε να γίνει η ζημιά με τους άγιους. Εχει αρκετό ταλέντο στο να ρίχνει την μπάλα, δεν χρειάζεται να παριστάνει τον κλόουν της καρολίνας.

Colts at Titans
ότι ίσχύει με τους ιαγουάριους, με την επισήμανση οτι ο φόλς θα γυρίσει, ο Λοκ όχι. Θα παλέψουν μερικά παιχνίδια τα κουμπούρια ακόμα αλλά αργά η γρήγορα θα το πάρουν απόφαση ότι η χρονιά με Μπρίσετ στο qb είναι χαμένη. Οι τιτάνες έδειξαν πολύ δυνατοί στο κλίβελαντ, δεν τους τό χα. Ισορροπημένη ομάδα με καλή άμυνα, την κρατάει πίσω το qb ο μαριότα που είναι απο τα χειρότερα της λίγκας. Εχουν την τύχη όμως να έχουν απο τα καλύτερα υλικά της κατηγορίας ενώ βρίσκουν τρόπο να τρυπώνουν μς wild card στα play off. Λογικά θα νικήσουν τα κουμπούρια στο τενεσι.

Chargers at Lions
Χμ, ανισόρροπα τα λιοντάρια, δραπέτευσαν απο την αριζόνα με το Χ ενώ είχαν ενα μεγάλο προβάδισμα στο q4. Παίζουν στην έδρα τους με τους αποδυναμωμένους τσαρτζερς, και πιστευω ότι θα παρουν το W γιατί δεν έχω καμία εμπιστοσύνη σε ομάδες της δυτικής ακτής όταν ταξιδεύουν βόρεια. Καλό πικ εδω.

Bears at Broncos
Η αμυνα των αρκούδων είχε ευκολο έργο με την ολοκαίνουργια επίθεση της ομάδας μου αλλά η offencive line τους ισοπεδώθηκε απο τους pass rushers μας, έγραψε 3 ποντους και έχασαν στην έδρα τους στο παιχνίδι έναρξη του NFL. Σημαντική λεπτομέρεια είναι και ότι και οι broncos έχουν ακόμα καλύτερη defencive line απο τους πακερς και παίζουν και στην έδρα τους. Αρα αν το NFL ηταν απλά μαθηματικά οι bears θα σκόραραν ακόμα λιγοτερους πόντους και θα έχαναν. Επειδή όμως δεν είναι, και αυτή η αλεπού ο matt naggy θα βρεί πράγματα να διορθώσει, βλέπω ένα παιχνίδι χαμηλού σκορ που θα κυριαρχήσουν οι άμυνες. Ντένβερ το περιμενα καλύτερο με το οκλαντ αλλά με απογοήτευσε. Παρόλα αυτά έχει έδρα και νομιζω ότι το παιχνίδι αυτό "το χει". Δεύτερη σημαντική λεπτομέρεια, σε αυτό το ματς παίζουν οι 2 καλύτεροι παίχτες του NFL αν εξαιρέσεις τα QB, ο Von Miller και Khalil Mack. Τριτη σημαντική λεπτομέρεια ο προπονητής του ντένβερ, ήταν πέρσι ο προπονητής άμυνας του σικάγο, αρα ξέρει τι και πώς...

49ers at Bengals
οι 49ρηδες περασαν εύκολα απο το ταμπα μπει όπως το είχαμε προβλέψει, αλλά δεν έχουν καμια σουπερ ομάδα. Δεν παίζουν και με καμια σουπερ όμως. Οι βεγγανέζοι τα πήγαν πολύ καλύτερα απο όσο περίμενα και έχασαν απιο ενα σφύριγμα που μονο οι πάτριοτς θα το έπαιρναν (η οποιαδήποτε αλλη ομάδα φτάνει να παίζει εναντια στους αγιους). Εδώ στο σινσινάτι δεν είναι εύκολα τα πράγματα και βλέπω ανοιχτό παιχνίδι που μπορέι να πάει σε οποιαδήποτε ομάδα. Αν αφήνω ένα παιχνίδι εκτός την εβδομάδα, θα το κάνω εδώ.

Seahawks at Steelers
Στίλερς διασύρθηκαν απο τους πατς με τέτοιον τρόπο που ακόμα και για τους στίλερς ενάντια στους πατς είναι αφύσικο. Είναι ζήτημα να υπάρχουν 6 ομάδες που να χάσουν από τους πάτς τόσο εύκολα. Και ενώ ολα τα ρεπορτς μου λένε ότι οι στίλερς θα ανασυνταχτούν και τι καλά που θα παίξουν, εγώ βλέπω ότι στα τελευταία 8 παιχνίδια έχουν 6 ηττες και κέρδισαν μόνο το σινσινατι και τους πατς σε αδιάφορα παιχνίδια. Μπιγκ Μπεν έχει παπουλέψει επικίνδυνα, ο τύπος είναι πιο μεγάλος απο τον Τομ Μπρέιντι χωρίς όμως να έχει ίχνος απο την αθλητικότητα του GOAT. Θα πάω με το ένστικτό μου και την απολιθωμένη τσίχλα του Κάρολ που όσο κυλάει η σεζόν τοσο καλύτερα δένει τις ντουλάπες της άμυνας του και να σπάει στο ξύλο τα αντίπαλα QB και running back. Πιστευω ότι οι γλάροι θα κάνουν το μπαμ, και το πιτσμπουργκ θα καταλάβει επιτέλους ότι ο μπιγκ μπεν έχει τελειώσει. Στο μόνο που είναι καλός είναι στο να μας κάνει να γελάμε με τα αποτυχημένα καμάκια στην στόρμι ντάνιελς (λολ έφαγε χιλόπιτα απο πορνοστάρ ο τυπος) μιας και του κόψανε την ραδιοφωνική εκπομπή και δεν ακούμε τα ρουφιανελίκια των αποδυτηρίων.

Bills at Giants
Μπίλς έδειξαν χαρακτήρα και γύρισαν διαφορά -16 απο τους τζέτς. Τελικά αυτή είναι η δευτερη καλύτερη ομάδα της AFC east και η μόνη που μπορεί να κοιτάξει στα μάτια τους πατς (και όταν λεώ στα μάτια εννοώ να χασει κάτω απο 21π). Παίζουν πάλι στην ΝΥ με τους ακόμα πιο προβληματικούς τζάιαντς και εδώ μου μυρίζει εκπληξούλα. Και αυτή την εβδομάδα θα το παίξω και ας τους χάσω.

Browns at Jets
οι πουπουλιένοι παίζουν με τους τζέτς και θεωρητικά έχουν εύκολο έργο. Οχι γιατί εχουν υπερομάδα, με εξέθεσαν την προηγούμενη αγωνιστική, απλά είναι κωλόφαρδοι και οι τζέτς έχασαν το βασικό τους qb για τις επόμενες εβδομάδες. τους άνοιξε η κωλάρα στο κλίβελαντ που τους πέτυχαν χωρίς τον Νταρνολντ, οποτε ακόμα και οι πουπουλιένοι δεν νομίζω να χασουν αυτό το μάτς. Του πούστη δλδ, αν ξαναχάσουν θα πρέπει να απολύσουν τον προπονητή τους και ας τον έχουν 2 εβδομάδες μόνο. Πουπουλιένοι. Εξαιτίας σας έχασα 50 ευρώ γτχγ.

Vikings at Packers

Λοιπόν, απο ολες τις ομάδες τα τελευταία χρόνια, τα περισσότερα ματς που έχω δεί είναι αυτών των 2. Τους πάκερς επειδή είναι ομάδα μου, και των ακατανόμαστων για να τους ρίχνω κατάρες. week2 λοιπόν στο λαμπο όπως πέρσι, έρχονται οι ακατανόμαστοι κομπλεξικοί για να μας σπάσουν την έδρα και να καβαλήσουν την πρωτιά στην NFC north. Δυστυχώς για εμας, έχουν φτιάξει πολύ καλή ομάδα, ικανή ακόμα και για το SB. Είναι από τα πιο δυνατά αουτσάιντερ. Και ακόμα χειρότερα, είναι και σε καλό φεγγάρι χωρίς τραυματισμούς (κατα κύριο λόγο επειδή φροντίζουν αυτοί να σκοτώνουν τους αντιπάλους τους). Εμείς περάσαμε απο το σικάγο, όμως οι ακατανόμαστοι κομπλεξικοί έχουν λίγο χειρότερη άμυνα απο το μπέαρς και πολύ πολύ καλύτερη επίθεση. Και επειδή ο καβλέουρας δεν έχει ρυθμό και είναι σε φάση εκμάθησης των καινούργιων συστημάτων, και γενικά η επιθεση μας είναι αλλου για αλλου, βλέπω τους ακατανόμαστους να περνάνε. Μακάρι να πέσω έξω και να χάσουν 1000-0 αλλά είναι δύσκολο παιχνίδι για τους πακς. για να γίνει αυτό θα πρέπει η αμυνα να είναι σουπερ, να βρεί ένα ρυθμό η επίθεση και να βγάλει κοντά στους 30π και ο κάσινς να παίξει όπως παίζει πάντα σε πανελλαδική μεταδοση (δλδ να πνιγεί απο το άγχος κάπου στην δευτερη περίοδο). ΚΑτι απο αυτά τα 3 να μην γίνουν, οι ακατανόμαστοι κομπλεξικοί θα παρουν το W.

παμε να δούμε λοιπόν τις επιλογές

the herd :
steelers -3.5
Bills -1.5
Broncos +2.5
Rams -2.5 (like it i love it)
Falcons -1.5 (να δω πότε θα την πιάσει ο πούστης)

τα δικά μου τώρα. Titans +3.5 (2.00), vikings -0.5 (2.22) seahawks -2.5 (2.8) lions -1.5 (2.1) broncos under 39.5 (1.95). To προβλημα είναι ότι έτσι διπλώνω τους στίλερς με αντίθετα αποτελέσματα. Οπότε κάτι θα βρώ για να το φτιάξω, ίσως στο live δεν ξέρω θα δώ.
__________________
wherever law ends, tyranny begins

Last edited by DCS7; 15-09-2019 at 04:19.
DCS7 is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to DCS7 For This Useful Post:
Old 22-09-2019   #228
DCS7
Πεντάδα
 
DCS7's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 5,255
Liked: 7,464
Likes: 17,849
Default

NFL week 3 ...

και σιγά σιγά αρχίζουν να ξεκαθαρίζουν καποια πραγματάκια, καθώς και να έρχονται οι πρώτοι σημαντικοί τραυματισμοί που αλλάζουν τα δεδομένα. Εχουμε και λέμε λοιπόν, στην AFC ο περίπατος των pats, chiefs συνεχίζεται και ο πατρικ μαχομς πηγαίνει ολοταχώς για το 2/2 MVP της καριέρας του. Ο τύπος είναι τσιτάκι απο τα λίγα, με απίστευτο ταλέντο και μάλλον θα κυριαρχίσει στην μετα brady εποχή αν μείνει υγιής. Απο τα υπόλοιπα λιμα της AFC μονο οι ravens δείχνουν οτι θα κάνουν κάτι αλλά μεχρι τώρα έχουν παίξει με την αδύναμη αριζόνα και το καφενείο του Μαιάμι. Το μαιάμι το οποίο είναι τυχερό που έχει τους jets στον ομιλό του (με το qb τραυματια) μπας και γλυτώσει την ξεφτύλα του 0-16 και τον τίτλο της χειρότερης ομάδας όλων των εποχών (ανήκει στο Κλίβελαντ και στο Ντιτρόιτ ανάλογα τα κριτήρια που βάζεις). Μαιάμι, Τζετς ... είναι ωραίο να είσαι πατριοτς εν ετη 2019 (και όχι μονο) και να παίζεις με αυτά τα καφενεία την ώρα που οι άλλοι σκοτώνονται. Παλι καλα που υπάρχουν οι μπιλς μπάς ζοριστουν σε κανένα παιχνίδι (δυσκολο). ΚΑτα τα άλλα τραυματιστηκε ο μπιγκ μπεν, το πιτσμουργκ κλαίει αλλά εγώ είδα το αναπληρωματικό qb να παίζει μια χαρά ενάντια στο σιατλ και μάλλον σε καλό θα τους βγεί. Το αντίθετο ισχύει για την νεα ορλεάνη που έχασε τον ντρου μπρίς για τα επόμενα 6 παιχνίδια και που θα τους στείλει πολύ πίσω, ο μπριτζγουότερ είναι πολύ υποδεέστερος του. Στην NFC δεν βγαίνει συμπέρασμα, δεν έχει ξεχωρίσει κάποιος ακόμα γιατί είναι σοβαρή division και παίζουν 10 ομάδες για τον τίτλο, όχι σαν την ΑFC που ξέρουμε το ζευγάρι του τελικού απο τα φιλικά. Στα στοιχηματικά ο herd εδωσε ενα μεγαλοπρεπες 4/5 και έχασε αυτό που του κόντραρα εγώ. Δεν το έπιασα για μισο πόντο και έτσι πήγα με ενα απογοητευρικό 2/5 αν και την Μινεσότα που την έχασα το ευχαριστήθηκα. Παμε να δουμε τα ματς

Πεμπτη (εγινε ήδη) Titans at Jaguars 7-20

Ματς που δεν ασχολήθηκε κανένας. Οι τιτανες αφού γαμισαν το δελτίο μου την πρώτη αγωνιστική χάνουν απο ότι αναπληρωματικο qb έχουν βρεί μπροστά τους. Θύμα τους ενας ρουκι ονοματι μιντσοου ο ΙΙ ρουκι, πικ 5ου γύρου ο οποίος τους πέταξε 2 td, 1FG στο πρώτο ημίχρονο κανοντάς τον να φαίνεται κράμα μπρέιντι ρότζερς η αμυνα του τενεσι. Κατα τα άλλα σκατοματς, μες την βροχή απο ομάδες αδιάφορες στην καλύτερη που δεν θα παίξουν κανένα σοβαρό ρόλο στην AFC

Ravens at Chiefs

θεωρητικά ντέρμπι μιας και οι 2 ομάδες είναι στο 2-0, πρακτικά στο κάνσας οι τσιφς δεν χάνουν. Οσο καλή ομάδα και να έχουν οι ρέιβενς, όσο καλά και να παίζει ο λαμάρ τζάκσον, ο μαχομς θα συνεχίσει να σερβίρει TD με το κιλό στους ρεσιβερς του ειδικά εκει μέσα.

Rams at Browns

Το κλιβελαντ απογοητεύει. Μάλλον έχουν κάνει μαλακισμένη επιλογή προπονητή. Ειναι παντελώς ασόβαροι οι τυποι, ομάδα με τέτοιο ταλέντο θα έπρεπε να λογίζεται για να χτυπάει σουπερμπολ και οι τύποι ζορίστηκαν να καθαρίσουν τους Τζετς που έπαιζαν με το τρίτο τους qb. Θα παίξουν με ραμς και πιστευω ότι θα χασουν, όπως κανουν συνήθως με ομάδες που βρίσκονται με θετικό ρεκορ.

Texans at Chargers

Με προβλημάτισαν οι τεξανοι που ζορίστηκαν να πάρουν τους τζακς στην έδρα τους (βασικά οι τζακς αυτοκτόνησαν γιατί πήγαν για 2ποντο αντί να στείλουν το παιχνίδι στην παράταση). Παίζουν με την ομάδα του σπάνος, οι οποίοι (οπως περίμενα) είναι πεσμένοι φέτος. Ανοιχτό ματς, αν πήγαινα προς κάπου θα πήγαινα με την εμπειρία των τσαρτζερς.

Giants at Buccaneers

Νεα υόρκη κατάλαβε μετα απο 4 σεζόν ότι ο μάνινγκ έχει γεράσει και ο τύπος δεν είναι qb για τέτοιο φραντζάιζ. Τωρα η σεζόν έχει καει και θα πάει για τάνκινγκ και για ψήσιμο του ρουκι qb τζοουνς (νομίζω έτσι τον λένε). Μπακς κέρδισαν τους πάνθερς αλλά δεν τους μετέτρεψε σε καλή ομάδα, μάλλον είδαμε τις πραγματικες τις δυνατότητες της καρολίνας. Παίζουν 2 κακές ομάδες με περιορισμένες δυνατότητες οπου σε λίγο καιρό θα τανκάρουν. Δεν ακουμπώ μαλακίες.

Dolphins at Cowboys

χαχαχααχα , νταξ καουμποις, 150-0 πάμε παρακάτω. Οι ντόλφινς είναι τόσο κακοι που 10 παίχτες ζήτησαν ανταλλαγή απο το πρώτο τους ματς. Πανε να σπάσουν όλα τα αρνητικά ρεκορ με πρώτο αυτό της χειρότερης αμυνας, μέχρι τώρα είναι στα 560 και οι τύποι έχουν δεχθεί σε 2 μάτς πάνω απο 100. ΚΑι το ντάλας είναι καλό επιθετικά, πλάκα θα τους κάνει.

Saints at Seahawks

θα ήταν ντέρμπι αν επαιζε ο ντρου, τώρα σκούρα τα πράγματα για τους άγιους. Πιστευω ότι θα χάσουν απο τον τσίχλα και οι γλάροι θα κάνουν το 3-0.

Bengals at Bills

Σινσινάτι μας εξέπληξε που πάλεψε στο σιάτλ, αλλά αμέσως μετά επανήλθε στα συνηθισμένα του επιπεδα, δλδ να χάνει ευκολα απο σοβαρές ομάδες. Οι 49ρηδες τους κέρδισαν μάλλον ευκολα, και το ίδιο πιστευω ότι θα κάνουν και οι Μπιλς. Οι Μπίλς τι ωραίο πρόγραμμα που έχουν... at jets, at giants, bengals home, γαμάτο, καρφί πανε για wild card μονο και μονο λόγω division και προγράμματος. Αν και για να τα λέμε όλα, κάνουν καλή δουλεια στο μπαφαλο.

Steelers at 49ers

Στιλερς έχασαν μπιγκ μπεν, έχασαν απο τον τσίχλα, και πάνε σαν φραντζίσκο τώρα για να ξαναχάσουν και εκεί. Τα ρεπορτς που έχω τους πιστευουν ακόμα, έγω όχι, είδικα εναντια στον Σανιχαμ που ξεκίνησε με 2-0 στον δρόμο. Οι 49ρηδες θα νικήσουν ευκολα η δύσκολα, τουλάχιστον έτσι πιστευω

Falcons at Colts

Χμμμ, ζόρικο ματς για τα γεράκια. Οι κόλτς μου δείχνουν καλύτεροι απο ότι τους περίμενα, με κουβάδιασαν ήδη σε ενα ματς και γενικά δείχνουν σοβαρή ομάδα. Η ατλάντα χανει καπου στο 80% μακριά απο την έδρα της οποτε μάλλον το ματς θα γυρει προς ιντιανάπολις. Ανοιχτό ματς για προβλέψεις πάντως

Panthers at Cardinals

Πανθερς δεν την ξαναπατάω. Ολη η ομάδα ο απορυπαντικός, ο καμ είναι για κανένα τσίρκο προς το παρόν. Πιο αναξιόπιστο qb στην redzone δεν υπάρχει στο NFL. Στην αριζόνα θα δεινοπαθήσουν απο τους καρδινάλιους παρόλο που είναι σε φάση rebuild. Θεωρώ ότι η αριζόνα θα καταφέρει να κάνει την πρώτη και μια απο τις λίγες νικες της σημερα.

Lions at Eagles

Οι αετοι μέχρι τώρα κάνουν χαμηλές πτήσεις και δεν δείχνουν σε καμία περίπτωση ότι είναι ομάδα για SB. Μπορεί να έχουν απουσίες αλλά έχουν ρωγμές και στην O.L. τους και στην αμυνα. Το ντιτρόιτ έχει φτιάξει καλή ομάδα σε άσχημη εποχή για την division του ομως αφου οι αλλες 3 σκοτώνονται για τα play off. Αυτά είναι όμως, εμεις έχουμε το ντιτρόιτ και αλλοι καλοπερνάνε σε φλόριντα και νεα υόρκη 2 φορες το χρόνο. στο ματς τώρα, θα ζορισουν τους αετούς αλλά τελικά πιστευω ότι θα χάσουν, δεν περνας ευκολα απο την φιλαδέλφια.

Broncos at Packers

Πάμε ρε ομάδα για το 3-0. Ενώ ξεκινήσαμε εκρηκτικά με 3td στις 3 πρώτες επιθέσεις με τους σιχαμένους, κάποιες βλακείες και κάποια μαλακισμένα plays τους ξαναέβαλαν στο παιχνίδι μεχρι το ημίχρονο. Στο β κλασική μινεσότα, σαπισε στο ξύλο 3 παίχτες μας και γύρισαν τούμπα το μομέντουμ αλλά φέτος έχουμε αμυνα και με ενα int του κινγκ δώρο του χεσμένου κασινγκς σφαραγίσαμε την νικη. Τωρα έρχεται το ντένβερ που το λήστεψαν την προηγούμενη αγωνιστική οι ρεφ με το σικάγο και αδικείται απο αυτό το 0-2. Αλλά θα είναι μεγάλη έκπληξη να κάνει την πρωτη του νίκη στο λάμπο και μάλλον θα περιμένει λίγο ακόμα για να ξεφύγει απο το 0.

Raiders at Vikings

Σιχαμένη μινεσότα άρχισε πάλι τις ίδιες μαλακίες παλιοκομπλεξικοί παοκτζίδες των midwest. Ενω το παιχνίδι όδευε για μια ωραία συντριβή άρχισαν το ξύλο και να μας σακατεύουν την άμυνα (+ ενα κτύπημα στον καυλέουρα στο χέρι) για να δραπετεύσουν με το 2πλό απο το λάμπο. Απύθμενο κόμπλεξ απο μια ομάδα που της ηγείται το πλέον χεσμένο qb όλων των εποχών που διεύρυνε το ρεκόρ του σε 5-27 με ομάδες με θετικό ρεκόρ νικών ηττών. Εδω και μια εβδομάδα κοιτούν την πλάτη μας τα κομπλεξικά (2 χρόνια περιμέναμε να γίνει) και έχει και συνέχεια για τους άτιτλους της NFC north. Α ναι, θα κερδίσουν ευκολα τους ρέιντερς, και μακάρι να τους σακατευτεί η μισή ομαδα για να το καταφέρουν

Jets at Patriots

150-0 για τους πατς, δεν ασχολούμαι με μαλακίες. Α και δεν τους χάλασε η αυτό που έγινε με την ντίβα, ε; Πήραν τον τρελό απο το όκλαντ και θα τον έβαζαν στο "new england sustem" και ο μιέλτσεκ ξερει και παπαριές. Μπάβο για την επιλογή σας να του δώσετε και 1 μυριο πριμ υπογραφής, τα πιο ευκολα λεφτά εβγαλε ο Αντόνιο Μπράουν. Ο οποίος δεν φτάνει που κατηγορείται για βιασμό, τραμπούκισε και το θύμα του στο twitter. Μαλάκες ήταν εκει στο πίτσμπουρκ που τον έστειλαν στους ρειντερς για ενα πικ 5 ου γύρου και 2 τυρόπιτες. Φατε τα τώρα, όχι τπτ αλλο, αλλά σας είχα για πολύ πιο έξυπνους. Θέλω να δώ πιο θα είναι το επόμενο κορόιδο που θα τον πάρει.

Bears at Redskins

Εύκολο παιχνίδι για της αρκούδες, αφού λήστεψαν το ντένβερ θα παίξουν στο κοινό τους με τους ερυθρόδερμους που δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. θα το πάρουν το ματς

Παμε στις προβλέψεις για να τελειώνουμε:
κολιν: τσιφς +5 (λογικό), ντιτρόιτ +6 (λόγω απουσιών της φιλι), τζάιαντς +6 (λογικό), στιλερς +6.5 (λόγω διαφοράς, ψιλόδιαφωνώ πάντως), ραμς +3.5 (λογικό)
τα δικά μου, μερακλίδικα με πολλά over under και μιας και συμφωνώ στα περισσότερα με κολιν φροντίζω να μην διπλώσουν πολλά: τζαρτζερς Under 43.5, πακερς under 39.5, τσιφς over 54.5, seattle -7.5 και dallas -27.5 γιατι πιστευω στο μπουρδελο του μαιάμι. Ολα ρισκαδόρικα με αποδόσεις ανω των 2.25 και ότι γίνει.
__________________
wherever law ends, tyranny begins
DCS7 is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to DCS7 For This Useful Post:
Old 27-09-2019   #229
Radiculus
Πεντάδα
 
Radiculus's Avatar
 
Join Date: Aug 2016
Location: Πειραιάς
Posts: 1,878
Liked: 19,226
Likes: 5,252
Default

Ακόμα δεν ξέρουμε αν θα είναι ο goat στο φετινό Super Bowl (θα είναι), πάντως το half time show θα είναι goatικού επιπέδου (τουλάχιστον για εμάς τους άνδρες)

__________________
Quote:
Originally Posted by Chrisk7 View Post
θελω να παω στο σεφ να βαλω το μικροφωνο στον κωλο του μαλακα
Radiculus is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Radiculus For This Useful Post:
Old 29-09-2019   #230
DCS7
Πεντάδα
 
DCS7's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 5,255
Liked: 7,464
Likes: 17,849
Default

week 4...

και μετά την πρώτη ήττα μας απο τους αετούς οι ομάδες που παραμένουν αητητες είναι 6. Κανσας, Πατς, Μπιλς, Ντάλλας Ραμς συνεχίζουν με μόνο νίκες ενώ το ντιτρόιτ έχει μόνο νίκες και μια ισοπαλία. Αν δούμε ότι οι μπίλς παίζουν με πατς, to ντιτρόιτ παίζει με κανσας ενώ δύσκολη έξοδο έχει και το ντάλας οι αηττητες ομάδες θα μειωθούν ακόμα περισσότερο. Ενδιαφέρουσα αγωνιστική με πολλά ματς ανοιχτά αλλά για να πώ την αλλήθεια δεν έχω παρακολουθήσει πολύ τις εξελίξεις αυτή την εβδομάδα λόγω έλλειψης χρόνου. Παρόλα αυτά θα δούμε αναλυτικά τι έχουμε αυτή την εβδομάδα ενώ στο τέλος θα δώσουμε και ότι ξέρουμε απο προγνωστικά. Ενημερωτικά ο κολινς έπιασε 4/5 χάνοντας το τελευταίο για ενα γαμημένο πόντο, που θα μας έδινε ενα καλό κομπόδεμα. Τα ρισκαδόρικα τα δικά μου δεν πλήρωσαν αφού έπιασα 1/5 ενώ στα 4/5 ήμουν πολύ κοντά και ουσιαστικά μόνο ο τσιχλας με τους αγιους μου τα χάλασε. Τες πα άλλοι βλέπουν κουβάδες στο κεφάλι μου, εγώ όμως βλέπω μια στρατηγική υποχώρηση ώστε να μας υποτιμήσουν οι μπούκιδες που τους κάναμε πλούσιους και να σκάσουμε την αντεπίθεση μας μαζικά. Παμε λοιπόν

Cowboys at Saints

Καουμπόις σε εξαιρετική κατάσταση αν και οι αντίπαλοι τους μέχρι τώρα ήταν γτπ. Εχουν το πρώτο σοβαρό τεστ μπροστά τους, ενάντια στους άγιους που ενώ έχασαν τον ντρού μπρίς, το αναπληρωματικό qbτους ο μπρίτζγουότερ τα πήγε εξαιρετικά ενάντια στο σιάτλ και την αμυντική γραμμή του τσίχλα. Θα εμπιστευτώ το Ντάλας όμως με πολύ ρίσκο, μόνο και μόνο επειδή εμπιστέυομαι την O.L. τους ενώ η επίθεση τους έχει πολύ καλό ρυθμό. Ο ντάκ κάνει παπαδες μέχρι τώρα, και η άμυνα της Ν.Ο. είναι αρκετά προβληματική για να βασιστώ πάνω τους. Σκληρό ματς

Browns at Ravens

Οι ρέιβενς δεν τα πήγαν καλά απέναντι στο κάνσας, και απλά στο τέλος μείωσαν ίσα ίσα για να με στείλουν στον κουβά. Παίζουν εντός όμως, με ομάδα της division τους, και το κλίβελαντ ψάχνεται. Αναμένω η αμυνα τους να σταματήσουν τον μεινφιλντ ενώ μπροστά έχουν βρει ρυθμό με λαμάρ τζάκσον και θα βγάλουν τους πόντους που χρειάζονται. Ασσος

Patriots at Bills

Δυο αήττητες ομάδες στην ντιβίζιον αλλά δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους. Ναι μεν έχουν κανει τις νίκες τους με καφενεία, αλλά οι πατς τις εκαναν ευκολα και βαριόντουσαν, ενώ οι μπίλς τα πήραν τα μάτς με πολύ περισσότερο ζόρι. Οι πατς αν είναι σοβαροι και αποφύγουν τα λάθη δεν θα έχουν πρόβλημα

Chiefs at Lions

Τα λιοντάρια κέρδισαν στην φιλαδέλφια κάνοντας πουτάνα 2 division. ΘΕωρητικά είναι αήττητα, πρακτικά δεν το αξίζουν, οπότε εδώ πιστευω ότι θα χάσουν. Αν παρουν τους τσίφς όμως βάζουν τις βάσεις για να διεκδικήσουν με αξιώσεις είσοδο στα πλέι όφ κάνοντας 4 τις ομάδες που θα πάνε για πλέι όφ απο την NFC north. Την ίδια ώρα οι πατς ξεκωλιάζουν κάτι μαιάμι, για μέτρο σύγκρισης ... γττμγ. Τες πα, τσίφς είναι ασταμάτητοι, να χάσουν εκει μέσα; Οχι απίθανο αλλα δύσκολο.

Redskins at Giants

Ναι κυρίες και κύριοι, η πρώτη πραγματική αρματομαχία είναι γεγονός. Δυο κακές ομάδες που δεν πάνε για τπτ θα χτυπηθούν για το ποιά θα χάσει ώστε να πάρει καλύτερο ντράφτ. Η νεα υόρκη παίζει στην έδρα της, και θεωρητικά θα παίξει για το κοινό της, για τις λίγες πιθανότητες που έχει για τα Play off και για να ψήσει το next best project της, τον qb τον jones. Αν επαιζε και ο μπάρκλει θα ήταν πιο σίγουρη η νικη, παρόλα αυτά πιστευω ότι θα νικήσει περισσότερο γιατί νομίζω ότι οι ερυθόδερμοι θα θέλουν να χάσουν.

Panthers at Texans

Βγήκε ο κλόουν απο την εντεκάδα των πάνθερς, και το αναπληρωματικό qb φαινόταν σαν hall of famer. Επαιξε τόσο καλά που η καρολίνα αρχίζει να σκέφτεται αν θα πρέπει να πάρει φανέλα starter ακόμα και αν ο καμ νιούτον επιστρέψει υγηής (αν και προσωπικά πιστεύω ότι είναι σε θέση να παίξει). Παιζουν με τους τεξανούς όμως, στο χιούστον, και δύσκολα θα περάσουν απο εκεί. Δεν είναι αριζόνα οι τέξανς, ούτε κανένας ρούκι ο γουότσον.

Vikings at Bears

Πως να γίνει ρε φίλε να χασουν και οι δύο... Πρέπει αναγκαστικά να υπάρξει νικητής; μακάρι να γίνει ισοπαλία πάντως. Στα αγωνιστικά οι σιχαμένοι μου δείχνουν καλύτερη κατάσταση, οι αρκούδες όμως τους έχουν πάρει τον αέρα απο πέρσι. Παίζουν και στην έδρα τους, έχουν το πλεονέκτημα, εχουν και τους pass rushers για να κορνιοτοποιήσουν την O.L. των απατεώνων. Τα καταφέραμε εμείς με την μισή αμυνα μας να είναι ρούκι, γιατί να μην τα καταφέρει και το σικάγο; Division game είναι και έτσι πουτάνα που έχει γίνει η περιφέρεια, καλύτερα πάντως να το πάρει το σικάγο, δεν είμαστε να γίνονται εκτός έδρας νικες εκεί γιατί θα μπλέξει πολύ το πράγμα

Buccaneers at Rams

Ελα ραμς και ευκολα παμε παρακάτω

Seahawks at Cardinals

Τσιχλας πιάστηκε στον ύπνο απο τον ομόλογό του των αγίων. Μεχρι να καταλάβει τι γίνεται η ν.ο. ήταν μπροστά 20π και το ματσάκι δεν γύρναγε ότι και να έκανε ο ράσον γουίλσον. Τώρα θα παίξουν με τους καρδινάλιους, και εύκολα δύσκολα θα το πάρουν. Εδώ πέρασαν οι πάνθερς απο εκεί, δεν θα περάσει ο τσίχλας; Πιστευω ότι το σιάτλ θα κάνει το ριμπάουντ και θα επιστρέψει στις νίκες

Raiders at Colts

Είναι που είναι οι ρέιντερς γτπ, έχουν και ένα πρόγραμμα, μούρλια. απο την μινεσσότα πάνε τώρα στην ιντιανάπολις. Ωραία. Θα χάσουν και ο κόουτς τους θα μας χαρίσει αφθονες στιγμές γέλιου με τις αναλύσεις του. Ακόμα η ομάδα προσπαθεί να πάιξει ποδόσφαιρο των 90ς για να κάνει νικες, αλλά δεν του κάθεται.

Chargers at Dolphins

Τα δελφίνια συνεχίζουν στον αγώνα για το τιμητικό 0-16 και να σπάσουν όλα τα ρεκόρ τανκαρίσματος. Μεχρι τώρα πανε καλά, καμια αλλη ομάδα στα 100 χρόνια του NFL δεν είχε φάει τόσους πολλούς ποντους και αντίστοιχα δεν είχε βάλει τόσους λίγους πόντους σε 3 εβδομάδες. Μπράβο δελφίνια παμε καλά. Νικη των τσάρτζερς φυσικα

Jaguars at Broncos

Μπρόνκος αδικούνται απο το 0-3. Έπρεπε να είχαν μια νίκη τουλάχιστον, δεν παίζουν κακά, ενώ είχαν και σχετικά δυσκολες αποστολές. Θα σπάσουν το ρόδι αυτή την κυριακή πιστεύω, οι ιαγουάριοι αν και ζημιάριδες, μου δείχνουν ότι φτιάχνουν ομάδα για του χρόνου.

Titans at Falcons

Τιτάνες ο ορισμός της αστάθειας. ΠΑνε κάνουν το μπαμ στο κλιβελαντ week 1, με στέλνουν κουβά, χανουν την επόμενη απο τζάγκουαρς ευκολα στην έδρα τους και με ξαναστέλνουν στον κουβα. Αι σιχτίρ, και παίζουν και με την ομάδα που με κουβαδιάζει παραδοσιακά. θα χασουν στην ατλάντα, αν και δεν τους εμπιστευομαι τους φαλκονς. Βασικα δεν εμπιστευομαι κανένα απο τις δυο ομάδες, αλλά αν ηταν να μου βάλουν το χέρι στην φωτιά, θα πήγαινα προς τα γεράκια.

Bengals at Steelers

τα 2 0-3 της AFC north συγκρούονται σε μια τιτανομαχία. Πελάτες του πίτσμπουρκ το σινσινάτι, ξεψάρωσε και το qb, ευκολα δύσκολα θα το πάρουν οι ατσαλένιοι.

Παμε στα στοιχηματικά τώρα. Ο κολλινς δίνει: Τενεσι +3.5, ρειβενς -7, ρειντερς +6.5 , αριζόνα +5.5, Σειντς +2.5. Οκκκκ θα το τιμήσω σε ενα συστημα, 8/10 έχει ο τύπος τις τελευταίες 2 εβδομάδες αλλά τολμώ να πώ ότι δεν συμφωνώ σε κανένα. Τις προηγούμενες 2 συμφωνούσα, αλλά τώρα... Δεν μου πολύαρέσουν τα πικ του. Εγώ θα πάω με το under 35.5 των αρκούδων, το οβερ 57.5 των τσιφς, αντερ 38.5 των πατς, αντερ 40.5 των κολτς και το οβερ 48.5 των ραμς. Μονο οβερ αντερ, δεν την ξαναπαταω με τις διαφορες όταν οι αποδόσεις είναι τοσο μικρές.
__________________
wherever law ends, tyranny begins
DCS7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον DCS7:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 10:53.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.