RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 10-02-2020   #21531
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,583
Liked: 14,186
Likes: 80,190
Default

Quote:
Originally Posted by C-Webb View Post
Quote:
Originally Posted by Darkling View Post
Quote:
Originally Posted by C-Webb View Post
Αυτον τον πολυ μετριο παοκ βεβαια εχουμε να τον κερδισουμε απο προπερσι
φετος επρεπε να τον κερδισουμε, θεωρω οτι στις λεπτομερειες αδικηθηκαμε και ο Ισπανος που ηρθε να σφυριξει, δε θα σου πω στημενος θα σου πω μιλημενος να προστατευτει ο παοκ. Και αντιρρηση να ειχες -τοτε- αρκει να δεις πως σφυριξαν αλλοι ξενοι τον παοκ και τι ρολο βαραει ο Περειρα.

περσι στο Καραισκακη επρεπε να κερδισουμε αλλα η συζητηση ειναι αμιγως ποδοσφαιρικη εδω. Ειχαμε 200 ευκαιριες, δοκαρι ενω το γκολ που φαγαμε, τελευταια φορα που φαγαμε παρομοιας μαλακιας γκολ ηταν το 2006 στο ματς με Ροζενμποργκ και Ανατολακη-Νικοπολιδη ενω περσι ειχαμε 2018-19.

στην Τουμπα σαφως χασαμε δικαια.
Καμια διαφωνια, καθαρο πεναλτυ στον Ποντενσε δεν εδωσε. Το μονο που δεν ξερω ειναι αν ειχανε σωστη εικονα στο var, γιατι στη νοβα μονο στην τελευταία ληψη φανηκε καθαρα η επαφη.

Απλα η ενσταση μου είναι γιατι να μη γινεται καποιου ειδους κριτικη η παρατηρησεις οπως μολις εκανες σωστα παραπανω για το ματς στο Καραϊσκάκη? Μεταξυ μας τα λεμε, δεν είναι οτι διαμορφωνουμε κλιμα ουτε θεωρω οτι αποπροσανατολιζομαστε απο τα εξωαγωνιστικά αισχη του παοκ. Ας πουμε παραπανω, μετα το ματς στο Καραϊσκάκη που εχασε ενα σωρο ευκαιρίες ο Χασαν και φανηκε οτι χρειαζομαστε εναν φορ το χειμωνα, παμε και φερνουμε Σολδανο με αποτελεσμα να παιζουμε με βασικο φορ Γκερερο στην τουμπα. Δε λεω οτι θα παιρναμε πρωταθλημα, ο παοκ το χε δεμενο απο ολες τις μεριές, αλλα ας επισημαίνουμε τα λαθη οπως και τα σωστα.

Αληθεια, δεν ξερω που ακριβως δεν γινεται κριτικη. Μια χαρα γινεται και μια χαρα λεει ο καθενας οτι θελει και κριτικαρει οποιον θελει. Κι εγω πιστευω πχ οτι ο Μπουχαλακης εχει το συνδρομο του ελληνα μεσου που ταβανιαζει στο 6 με 7μιση (αναλογα το ταλεντο του καθενος) και θελουμε αλλον ενω ο Μπουχαλακης για τον οποιο δεν μπορεις να του πεις οτι δεν προσπαθει ειναι ενας πολυ καλος αναπληρωματικος για την θεση γιατι κακα τα ψεματα, θες και ελληνες.
Απο εκει και περα κριτικη οχι μονο γινεται, αλλα δεν νομιζω οτι πρεπει να εχει και κανεις παραπονο.
Προσωπικα θεωρω οτι στο τοπικ του ποδοσφαιρου χτες απ το 45' ως το 88' εχουν γραφτει τερατουργηματα, αλλα εχουν γραφτει. Ποιος ειπε να μην?
__________________
We re high here, forever.

Last edited by Darkling; 10-02-2020 at 20:23.
Darkling is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Darkling For This Useful Post:
Old 10-02-2020   #21532
C-Webb
Πεντάδα
 
C-Webb's Avatar
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 725
Liked: 10,994
Likes: 2,505
Default

Οταν αναφερομαι σε κριτικη δεν αναφερομαι μονο στον προπονητη, μεγαλο μεριδιο φερει και η διοικηση σαφως. Για τον προπονητη αλλωστε, εχω τοποθετηθει απο περυσι (μπορει να ανατρεξει οποιος θελει σε παλιοτερα ποστ μου) που θεωρω οτι ειχε και μεγαλυτερη αξια να το κανεις, οταν πολλοι πχ μετα τον αποκλεισμο απο τη Λαμια με πρωτη και καλυτερη τη Θυρα 7 ζητουσαν το κεφαλι του. Σιγουρα εχει καποια αρνητικα (ποιος δεν εχει αλλωστε), αλλα πολυ περισσοτερα θετικα και ειναι ενας πολυ καλος προπονητής• τα πες ολα στη δευτερη παραγραφο, δεν εχω να προσθεσω κατι.
C-Webb is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον C-Webb:
Old 10-02-2020   #21533
C-Webb
Πεντάδα
 
C-Webb's Avatar
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 725
Liked: 10,994
Likes: 2,505
Default

Quote:
Originally Posted by Darkling View Post
Quote:
Originally Posted by C-Webb View Post
Quote:
Originally Posted by Darkling View Post
Quote:
Originally Posted by C-Webb View Post
Αυτον τον πολυ μετριο παοκ βεβαια εχουμε να τον κερδισουμε απο προπερσι
φετος επρεπε να τον κερδισουμε, θεωρω οτι στις λεπτομερειες αδικηθηκαμε και ο Ισπανος που ηρθε να σφυριξει, δε θα σου πω στημενος θα σου πω μιλημενος να προστατευτει ο παοκ. Και αντιρρηση να ειχες -τοτε- αρκει να δεις πως σφυριξαν αλλοι ξενοι τον παοκ και τι ρολο βαραει ο Περειρα.

περσι στο Καραισκακη επρεπε να κερδισουμε αλλα η συζητηση ειναι αμιγως ποδοσφαιρικη εδω. Ειχαμε 200 ευκαιριες, δοκαρι ενω το γκολ που φαγαμε, τελευταια φορα που φαγαμε παρομοιας μαλακιας γκολ ηταν το 2006 στο ματς με Ροζενμποργκ και Ανατολακη-Νικοπολιδη ενω περσι ειχαμε 2018-19.

στην Τουμπα σαφως χασαμε δικαια.
Καμια διαφωνια, καθαρο πεναλτυ στον Ποντενσε δεν εδωσε. Το μονο που δεν ξερω ειναι αν ειχανε σωστη εικονα στο var, γιατι στη νοβα μονο στην τελευταία ληψη φανηκε καθαρα η επαφη.

Απλα η ενσταση μου είναι γιατι να μη γινεται καποιου ειδους κριτικη η παρατηρησεις οπως μολις εκανες σωστα παραπανω για το ματς στο Καραϊσκάκη? Μεταξυ μας τα λεμε, δεν είναι οτι διαμορφωνουμε κλιμα ουτε θεωρω οτι αποπροσανατολιζομαστε απο τα εξωαγωνιστικά αισχη του παοκ. Ας πουμε παραπανω, μετα το ματς στο Καραϊσκάκη που εχασε ενα σωρο ευκαιρίες ο Χασαν και φανηκε οτι χρειαζομαστε εναν φορ το χειμωνα, παμε και φερνουμε Σολδανο με αποτελεσμα να παιζουμε με βασικο φορ Γκερερο στην τουμπα. Δε λεω οτι θα παιρναμε πρωταθλημα, ο παοκ το χε δεμενο απο ολες τις μεριές, αλλα ας επισημαίνουμε τα λαθη οπως και τα σωστα.

Αληθεια, δεν ξερω που ακριβως δεν γινεται κριτικη. Μια χαρα γινεται και μια χαρα λεει ο καθενας οτι θελει και κριτικαρει οποιον θελει. Κι εγω πιστευω πχ οτι ο Μπουχαλακης εχει το συνδρομο του ελληνα μεσου που ταβανιαζει στο 6 με 7μιση (αναλογα το ταλεντο του καθενος) και θελουμε αλλον ενω ο Μπουχαλακης για τον οποιο δεν μπορεις να του πεις οτι δεν προσπαθει ειναι ενας πολυ καλος αναπληρωματικος για την θεση γιατι κακα τα ψεματα, θες και ελληνες.
Απο εκει και περα κριτικη οχι μονο γινεται, αλλα δεν νομιζω οτι πρεπει να εχει και κανεις παραπονο.
Προσωπικα θεωρω οτι στο τοπικ του ποδοσφαιρου χτες απ το 45' ως το 88' εχουν γραφτει τερατουργηματα, αλλα εχουν γραφτει. Ποιος ειπε να μην?
Οκ, απ'οτι φαινεται παρερμηνευσα
C-Webb is offline   Reply With Quote
Old 10-02-2020   #21534
tsak8
Πεντάδα
 
tsak8's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Athens
Posts: 3,108
Liked: 13,630
Likes: 10,232
Default

Quote:
Originally Posted by C-Webb View Post
Quote:
Originally Posted by Darkling View Post
Quote:
Originally Posted by C-Webb View Post
Quote:
Originally Posted by Darkling View Post
Quote:
Originally Posted by C-Webb View Post
Αυτον τον πολυ μετριο παοκ βεβαια εχουμε να τον κερδισουμε απο προπερσι


φετος επρεπε να τον κερδισουμε, θεωρω οτι στις λεπτομερειες αδικηθηκαμε και ο Ισπανος που ηρθε να σφυριξει, δε θα σου πω στημενος θα σου πω μιλημενος να προστατευτει ο παοκ. Και αντιρρηση να ειχες -τοτε- αρκει να δεις πως σφυριξαν αλλοι ξενοι τον παοκ και τι ρολο βαραει ο Περειρα.



περσι στο Καραισκακη επρεπε να κερδισουμε αλλα η συζητηση ειναι αμιγως ποδοσφαιρικη εδω. Ειχαμε 200 ευκαιριες, δοκαρι ενω το γκολ που φαγαμε, τελευταια φορα που φαγαμε παρομοιας μαλακιας γκολ ηταν το 2006 στο ματς με Ροζενμποργκ και Ανατολακη-Νικοπολιδη ενω περσι ειχαμε 2018-19.



στην Τουμπα σαφως χασαμε δικαια.


Καμια διαφωνια, καθαρο πεναλτυ στον Ποντενσε δεν εδωσε. Το μονο που δεν ξερω ειναι αν ειχανε σωστη εικονα στο var, γιατι στη νοβα μονο στην τελευταία ληψη φανηκε καθαρα η επαφη.



Απλα η ενσταση μου είναι γιατι να μη γινεται καποιου ειδους κριτικη η παρατηρησεις οπως μολις εκανες σωστα παραπανω για το ματς στο Καραϊσκάκη? Μεταξυ μας τα λεμε, δεν είναι οτι διαμορφωνουμε κλιμα ουτε θεωρω οτι αποπροσανατολιζομαστε απο τα εξωαγωνιστικά αισχη του παοκ. Ας πουμε παραπανω, μετα το ματς στο Καραϊσκάκη που εχασε ενα σωρο ευκαιρίες ο Χασαν και φανηκε οτι χρειαζομαστε εναν φορ το χειμωνα, παμε και φερνουμε Σολδανο με αποτελεσμα να παιζουμε με βασικο φορ Γκερερο στην τουμπα. Δε λεω οτι θα παιρναμε πρωταθλημα, ο παοκ το χε δεμενο απο ολες τις μεριές, αλλα ας επισημαίνουμε τα λαθη οπως και τα σωστα.




Αληθεια, δεν ξερω που ακριβως δεν γινεται κριτικη. Μια χαρα γινεται και μια χαρα λεει ο καθενας οτι θελει και κριτικαρει οποιον θελει. Κι εγω πιστευω πχ οτι ο Μπουχαλακης εχει το συνδρομο του ελληνα μεσου που ταβανιαζει στο 6 με 7μιση (αναλογα το ταλεντο του καθενος) και θελουμε αλλον ενω ο Μπουχαλακης για τον οποιο δεν μπορεις να του πεις οτι δεν προσπαθει ειναι ενας πολυ καλος αναπληρωματικος για την θεση γιατι κακα τα ψεματα, θες και ελληνες.

Απο εκει και περα κριτικη οχι μονο γινεται, αλλα δεν νομιζω οτι πρεπει να εχει και κανεις παραπονο.

Προσωπικα θεωρω οτι στο τοπικ του ποδοσφαιρου χτες απ το 45' ως το 88' εχουν γραφτει τερατουργηματα, αλλα εχουν γραφτει. Ποιος ειπε να μην?


Οκ, απ'οτι φαινεται παρερμηνευσα
Τιναφτορε;
Δεν θα σκοτώθηκε με σεντόνια αλληλοκατηγοριων, ειρωνείες και επιθεσεις και κρυφοβαζελε και τέτοια;
Αυτα τα ιντερνετς θελουμε;

Στάλθηκε από το BAH2-W19 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
__________________
Quote:
Originally Posted by BabisKyr View Post
Ερωτευμένος με αυτήν την ομάδα, το πεπρωμένο και την τύχη της... ΘΡΥ-ΛΟΣ
Quote:
Originally Posted by giannis7 View Post
Ζω για την στιγμή που παίχτης μας θα μπουκετιασει διαιτητή στην ψυχρα. Δίνω όσο όσο.
tsak8 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον tsak8:
Old 11-02-2020   #21535
Lucifer_7
Πεντάδα
 
Lucifer_7's Avatar
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 14,664
Liked: 25,063
Likes: 51,815
Default

__________________
Quote:
Originally Posted by Nikaia View Post
Στο κατω κατω της γραφης δεν παμε να σηκωσουμε την ευρωλιγκα αλλα να φτιαξουμε μια ρημαδοομαδα της προκοπης και να παλεψουμε...ασχετως φυσικα που θα τους πηδηξουμε ολους
Lucifer_7 is offline   Reply With Quote
The Following 11 Users Say Thank You to Lucifer_7 For This Useful Post:
Old 11-02-2020   #21536
antonio108
Πεντάδα
 
Join Date: May 2012
Posts: 3,786
Liked: 35,343
Likes: 15,925
Default

ΝΕ ΤΙ;
__________________
antonio108 is offline   Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to antonio108 For This Useful Post:
Old 12-02-2020   #21537
isiah
Πεντάδα
 
isiah's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 5,075
Liked: 54,121
Likes: 14,379
Default

Μαρούπα πυροβολάει ασύστολα :

«Η απόφαση της επιτροπής (83 σελίδες) δημοσιεύθηκε. Αναλύονται εκεί διεξοδικά τα συντριπτικά στοιχεία που αποδεικνύουν

1) ότι ο κ Καλπαζίδης απέκτησε την ΠΑΕ ΞΑΝΘΗ

2) ότι ο κ Καλπαζίδης είναι παρένθετο πρόσωπο του Ιβάν Σαββίδη.

Παρόλα αυτά με έκπληξη διαπιστώνω ότι πολλοί ακόμα παριστάνουν τους χαζούς ή τους στρουθοκαμήλους. Γι αυτό λοιπόν, Ζητώ από τον κ Ιβάν Σαββίδη να χρηματοδοτήσει μια από τις RFA του, να την «αποκτήσω» χωρίς να την αγοράσω, ούτε να μου την δωρίσει, παρόλο ότι δεν είμαι συγγενής του, να αξιοποιήσω την γνωριμία που απέκτησα μαζί του από το ποδόσφαιρο στην εμπορία καπνού στην οποία δραστηριοποιείται, να κάνω συναλλαγές τουλάχιστον 40-50 εκατομμυρίων ευρώ τον χρόνο με εταιρείες που είναι αποκλειστικά στο όνομα του ίδιου της συζύγου και των παιδιών του.

Να αποκομίζω 6-25 εκ ευρώ τον χρόνο κέρδη από αυτήν και υπόσχομαι σε όλους σας ότι θα έχω αυτεξούσιο, δεν θα του χρωστάω καμία χάρη και στην εταιρεία «μου» θα κάνω μόνη μου κουμάντο! Γιατί δηλαδή; Ο κ Καλπαζίδης είναι καλύτερος στην εμπορία καπνού με έτοιμες δουλειές από τις εταιρείες Σαββίδη; (Αυτά μετά την ακατάσχετη μπουρδολογία που αναπτύχθηκε γύρω από την απόφαση χωρίς καμία αναφορά στην ΟΥΣΙΑ)».


Απαπαπααααα....
__________________
Quote:
Originally Posted by Άγιος Πέτρος View Post
Σπανούλης κουβαλάει τη μπάλα και μαζί τα τελευταία 15 χρόνια της ζωής μου.
Quote:
Originally Posted by amra11 View Post
6)χαϊδέψτε μου το στήθος, ταΐστε με σταφύλι
isiah is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον isiah:
Old 12-02-2020   #21538
redglove
Administrator
 
redglove's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 21,818
Liked: 78,900
Likes: 59,567
Default

Επειδή έχω μπερδευτεί λίγο, η Μαρούπα είναι εκείνη η Χρυσαυγίτισσα που έβγαινε στην Δίκη;
__________________
Quote:
Originally Posted by Apostolot View Post
παναγία βόηθα
Quote:
Originally Posted by KingJames View Post
Στροματσονι Αλαφουζος Μπογδανος
Quote:
Originally Posted by Sot_7 View Post
αν δεν πατήσει λεγκο και τραυματιστεί
redglove is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον redglove:
Old 12-02-2020   #21539
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,583
Liked: 14,186
Likes: 80,190
Default

ΑΝΕΛ, αλλα ναι.
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
Old 12-02-2020   #21540
Άγιος Πέτρος
Πεντάδα
 
Άγιος Πέτρος's Avatar
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 11,883
Liked: 34,003
Likes: 48,767
Default

Απ'το ίδιο βαρέλι
Άγιος Πέτρος is offline   Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Άγιος Πέτρος For This Useful Post:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 00:50.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.