RedHoops

RedHoops (http://www.redhoops.gr/forum/index.php)
-   Άνεμοι και Ύδατα (http://www.redhoops.gr/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Ασχολείται κανείς με σκυλιά? (http://www.redhoops.gr/forum/showthread.php?t=825)

Storm1973 05-04-2011 13:28

Ασχολείται κανείς με σκυλιά?
 
Ασχολείται κανείς με σκυλιά?
Θέλω να βρώ ένα Ντόγκο Αρζεντίνο.Έχω δύο Ποιμενικούς Καυκάσου και ενα Μποσερόν.Για αυτά έχω καλές άκρες απο Ρωσία.
Αν έχει κανείς άκρη για Ντόγκο ας το πεί.

tc-g6 05-04-2011 13:41

για καυκασιο και ελληνικο ποιμενικο μπορω να σου βρω. υποθετω οτι εχεις ΜΕΓΑΛΟ χωρο ε? ειτε μεγαλη αυλη ειτε καποιο κτημα.

εγω εχω ενα μπιγκλ και πριν 3-4 μερες πηρα ενα γαλλικο μπουλντογκ.

αμα θες να βρεις ντογκο (γιατι ρε αδεφρε? με ενα "ι" ακομα και εχεις τον απολυτο ποδοσφαιρικο εφιαλτη) νομιζω οτι πρεπει να ψαξεις μονο τη λυση του ΓΝΩΣΤΟΥ pet-shop, εκτροφεις δεν πρεπει να υπαρχουν στην ελλαδα.

Storm1973 05-04-2011 13:47

Quote:

Originally Posted by tc-g6 (Post 56583)
για καυκασιο και ελληνικο ποιμενικο μπορω να σου βρω. υποθετω οτι εχεις ΜΕΓΑΛΟ χωρο ε? ειτε μεγαλη αυλη ειτε καποιο κτημα.

εγω εχω ενα μπιγκλ και πριν 3-4 μερες πηρα ενα γαλλικο μπουλντογκ.

αμα θες να βρεις ντογκο (γιατι ρε αδεφρε? με ενα "ι" ακομα και εχεις τον απολυτο ποδοσφαιρικο εφιαλτη) νομιζω οτι πρεπει να ψαξεις μονο τη λυση του ΓΝΩΣΤΟΥ pet-shop, εκτροφεις δεν πρεπει να υπαρχουν στην ελλαδα.

kαυκάσου έχω δύο όπως έγραψα και Ελληνικό Ποιμενικο είχα(σκοτώθηκε δυστυχώς απο το αρσενικο Καυκάσου όταν έλειπα,) και έχω και ενα Μποσερόν.
Δεν παίρνω απο Πετ-σόπ σκυλιά ποτέ.
Έχω χωρο ναι.
Ντόγκο Αρζεντίνο έχει κορυφαία εκτροφεία στην Ολλανδία αλλά τρέχα γύρευε.
Τα Καυκάσου τα έφερα απο Ρωσία πήγα ο ίδιος πρίν τρία χρόνια γιατί πλήρωσα αρκετά λεφτά και ήθελα να δώ γονείς.
Ντόγκο θέλω τώρα μήπως απο κανένα άνθρωπο που έχει.

deninho 05-04-2011 13:51

Quote:

Originally Posted by storm1973 (Post 56580)
Θέλω να βρώ ένα Ντόγκο Αρζεντίνο..

Αν ήθελες Ντιόγκο Μπραζιλέρο, νομίζω ότι ο Μαρινάκης θα σε βοηθούσε με ευχαρίστηση.

Storm1973 05-04-2011 13:53

Quote:

Originally Posted by deninho (Post 56586)
Αν ήθελες Ντιόγκο Μπραζιλέρο, νομίζω ότι ο Μαρινάκης θα σε βοηθούσε με ευχαρίστηση.

Εκτός από τον Ντιόγκο υπάρχει και το Φίλα Μπραζιλέιρο.Καλύτερο σκυλί απο τον νυχτοπερπατητή.

Storm1973 05-04-2011 13:57

Quote:

Originally Posted by tc-g6 (Post 56583)
για καυκασιο και ελληνικο ποιμενικο μπορω να σου βρω. υποθετω οτι εχεις ΜΕΓΑΛΟ χωρο ε? ειτε μεγαλη αυλη ειτε καποιο κτημα.

εγω εχω ενα μπιγκλ και πριν 3-4 μερες πηρα ενα γαλλικο μπουλντογκ.

αμα θες να βρεις ντογκο (γιατι ρε αδεφρε? με ενα "ι" ακομα και εχεις τον απολυτο ποδοσφαιρικο εφιαλτη) νομιζω οτι πρεπει να ψαξεις μονο τη λυση του ΓΝΩΣΤΟΥ pet-shop, εκτροφεις δεν πρεπει να υπαρχουν στην ελλαδα.

Ωραιο σκυλάκι το Μπίγκλ.Και διαβολάκι.
Το γαλλικό μπουλντόγκ κλάσης ανώτερο από το άσχημο αγγλικό.

vargas 05-04-2011 14:03

storm , εχω την λυση περιπου. Εχω εναν γνωστο που χαριζει κουταβι dogo argentino απο πατερα dogo bastardino ...:p αν οντως ενδιαφερεσαι μου λες.

Storm1973 05-04-2011 14:06

Quote:

Originally Posted by vargas (Post 56591)
storm , εχω την λυση περιπου. Εχω εναν γνωστο που χαριζει κουταβι dogo argentino απο πατερα dogo bastardino ...:p αν οντως ενδιαφερεσαι μου λες.

Να σαι καλά.
Θέλω γνήσιο.Μπάσταρδο δεν θέλω.
Μου έδινε ένας διασταύρωση Πίτμπουλ με Πρέσα Κανάριο αλλά δεν θέλω.Είμαι και αντι-πίτμπουλ.

tc-g6 05-04-2011 14:08

Quote:

Originally Posted by storm1973 (Post 56590)
Ωραιο σκυλάκι το Μπίγκλ.Και διαβολάκι.
Το γαλλικό μπουλντόγκ κλάσης ανώτερο από το άσχημο αγγλικό.

ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο για το μπιγκλ, ειναι 14ων ετων και ακομα ειναι δαιμονας και ας τραβηξει τα πανδεινα (του ειχαν ριξει φολα και το εσωσα αλλα απο τοτε παθαινει επιληψια γμτ). ο γιατρος του μου ειπε οτι δεν φαινεται πανω απο 10 και ας εχει πλεον και τα θεματακια της ηλικιας (αρθριτικα). απο την αλλη ειναι ΤΡΟΜΕΡΑ σκυλια, μπορει να μην εκπαιδευονται ευκολα αλλα ειναι πολυ πιστα και απιστευτοι συντροφοι.

το γαλλικο το πηρα επειδη μενω σε διαμερισμα και εχει αρκετα θετικα ως χαρακτηρας. πρωτον μπορει να μεινει σε σπιτι (ειναι αδικο για τα μεγαλοσωμα σκυλια να τα περιοριζεις και να υποφερουν), δευτερον ειναι σχετικα ησυχο (οταν βεβαια περασει ο πρωτος χρονος) και τριτον δειχνει σεβασμο στο αφεντικο του.

ενας φιλος θελει τωρα να παρει ενα παγκ. εχει ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ και ειναι πολυ αδικημενος...

Storm1973 05-04-2011 14:17

Quote:

Originally Posted by tc-g6 (Post 56593)
ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο για το μπιγκλ, ειναι 14ων ετων και ακομα ειναι δαιμονας και ας τραβηξει τα πανδεινα (του ειχαν ριξει φολα και το εσωσα αλλα απο τοτε παθαινει επιληψια γμτ). ο γιατρος του μου ειπε οτι δεν φαινεται πανω απο 10 και ας εχει πλεον και τα θεματακια της ηλικιας (αρθριτικα). απο την αλλη ειναι ΤΡΟΜΕΡΑ σκυλια, μπορει να μην εκπαιδευονται ευκολα αλλα ειναι πολυ πιστα και απιστευτοι συντροφοι.

το γαλλικο το πηρα επειδη μενω σε διαμερισμα και εχει αρκετα θετικα ως χαρακτηρας. πρωτον μπορει να μεινει σε σπιτι (ειναι αδικο για τα μεγαλοσωμα σκυλια να τα περιοριζεις και να υποφερουν), δευτερον ειναι σχετικα ησυχο (οταν βεβαια περασει ο πρωτος χρονος) και τριτον δειχνει σεβασμο στο αφεντικο του.

ενας φιλος θελει τωρα να παρει ενα παγκ. εχει ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ και ειναι πολυ αδικημενος...

Μιά χαρά επιλογές.
Γαλλικό Μπουλντόγκ ίσως πάρω στις κόρες μου σε κανα δυο χρόνια.

Το Μπιγκλ ειναι φοβερο οταν σκάβει και χωνει την μουσούδα του.Λαγόσκυλα είναι.
Σε διαμέρισμα δεν μπορείς παρα πάνω.Καλά λες.
Τα Καυκάσου τα έχω σε μεγάλη αυλή και το Μποσερόν το έχω λίγο αδικημένο καθώς ειναι στην πίσω αυλή που είναι πιο μικρή.Δεν γίνεται γιατι άν το βάλω μπροστά θα το σκοτώσει ο άλλος ο αρσενικός ο Καυκασιανός.Δυστυχώς ο Δίας είναι πολύ επιθετικός με τα άλλα αρσενικά σκυλιά.Μου σκότωσε τον Ελληνικο Ποιμενικό.Τραγωδία.
Και γενικότερα ότι κινείται το κόβει.Με τους ανθρώπους ειναι κοινωνικός.Με τα άλλα σκυλία είναι γαμησε τα.


All times are GMT +3. The time now is 11:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.