RedHoops  
--->

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-04-2011   #1
Storm1973
6ος Παίκτης
 
Storm1973's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 348
Liked: 47
Likes: 316
Default Ασχολείται κανείς με σκυλιά?

Ασχολείται κανείς με σκυλιά?
Θέλω να βρώ ένα Ντόγκο Αρζεντίνο.Έχω δύο Ποιμενικούς Καυκάσου και ενα Μποσερόν.Για αυτά έχω καλές άκρες απο Ρωσία.
Αν έχει κανείς άκρη για Ντόγκο ας το πεί.
Storm1973 is offline   Reply With Quote
Old 05-04-2011   #2
tc-g6
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 5,651
Liked: 4,654
Likes: 3,070
Default

για καυκασιο και ελληνικο ποιμενικο μπορω να σου βρω. υποθετω οτι εχεις ΜΕΓΑΛΟ χωρο ε? ειτε μεγαλη αυλη ειτε καποιο κτημα.

εγω εχω ενα μπιγκλ και πριν 3-4 μερες πηρα ενα γαλλικο μπουλντογκ.

αμα θες να βρεις ντογκο (γιατι ρε αδεφρε? με ενα "ι" ακομα και εχεις τον απολυτο ποδοσφαιρικο εφιαλτη) νομιζω οτι πρεπει να ψαξεις μονο τη λυση του ΓΝΩΣΤΟΥ pet-shop, εκτροφεις δεν πρεπει να υπαρχουν στην ελλαδα.
__________________
tc-g6 is offline   Reply With Quote
Old 05-04-2011   #3
Storm1973
6ος Παίκτης
 
Storm1973's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 348
Liked: 47
Likes: 316
Default

Quote:
Originally Posted by tc-g6 View Post
για καυκασιο και ελληνικο ποιμενικο μπορω να σου βρω. υποθετω οτι εχεις ΜΕΓΑΛΟ χωρο ε? ειτε μεγαλη αυλη ειτε καποιο κτημα.

εγω εχω ενα μπιγκλ και πριν 3-4 μερες πηρα ενα γαλλικο μπουλντογκ.

αμα θες να βρεις ντογκο (γιατι ρε αδεφρε? με ενα "ι" ακομα και εχεις τον απολυτο ποδοσφαιρικο εφιαλτη) νομιζω οτι πρεπει να ψαξεις μονο τη λυση του ΓΝΩΣΤΟΥ pet-shop, εκτροφεις δεν πρεπει να υπαρχουν στην ελλαδα.
kαυκάσου έχω δύο όπως έγραψα και Ελληνικό Ποιμενικο είχα(σκοτώθηκε δυστυχώς απο το αρσενικο Καυκάσου όταν έλειπα,) και έχω και ενα Μποσερόν.
Δεν παίρνω απο Πετ-σόπ σκυλιά ποτέ.
Έχω χωρο ναι.
Ντόγκο Αρζεντίνο έχει κορυφαία εκτροφεία στην Ολλανδία αλλά τρέχα γύρευε.
Τα Καυκάσου τα έφερα απο Ρωσία πήγα ο ίδιος πρίν τρία χρόνια γιατί πλήρωσα αρκετά λεφτά και ήθελα να δώ γονείς.
Ντόγκο θέλω τώρα μήπως απο κανένα άνθρωπο που έχει.
Storm1973 is offline   Reply With Quote
Old 05-04-2011   #4
deninho
Πεντάδα
 
deninho's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 10,906
Liked: 27,485
Likes: 23,409
Default

Quote:
Originally Posted by storm1973 View Post
Θέλω να βρώ ένα Ντόγκο Αρζεντίνο..
Αν ήθελες Ντιόγκο Μπραζιλέρο, νομίζω ότι ο Μαρινάκης θα σε βοηθούσε με ευχαρίστηση.
deninho is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον deninho:
Old 05-04-2011   #5
Storm1973
6ος Παίκτης
 
Storm1973's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 348
Liked: 47
Likes: 316
Default

Quote:
Originally Posted by deninho View Post
Αν ήθελες Ντιόγκο Μπραζιλέρο, νομίζω ότι ο Μαρινάκης θα σε βοηθούσε με ευχαρίστηση.
Εκτός από τον Ντιόγκο υπάρχει και το Φίλα Μπραζιλέιρο.Καλύτερο σκυλί απο τον νυχτοπερπατητή.
Storm1973 is offline   Reply With Quote
Old 05-04-2011   #6
Storm1973
6ος Παίκτης
 
Storm1973's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 348
Liked: 47
Likes: 316
Default

Quote:
Originally Posted by tc-g6 View Post
για καυκασιο και ελληνικο ποιμενικο μπορω να σου βρω. υποθετω οτι εχεις ΜΕΓΑΛΟ χωρο ε? ειτε μεγαλη αυλη ειτε καποιο κτημα.

εγω εχω ενα μπιγκλ και πριν 3-4 μερες πηρα ενα γαλλικο μπουλντογκ.

αμα θες να βρεις ντογκο (γιατι ρε αδεφρε? με ενα "ι" ακομα και εχεις τον απολυτο ποδοσφαιρικο εφιαλτη) νομιζω οτι πρεπει να ψαξεις μονο τη λυση του ΓΝΩΣΤΟΥ pet-shop, εκτροφεις δεν πρεπει να υπαρχουν στην ελλαδα.
Ωραιο σκυλάκι το Μπίγκλ.Και διαβολάκι.
Το γαλλικό μπουλντόγκ κλάσης ανώτερο από το άσχημο αγγλικό.
Storm1973 is offline   Reply With Quote
Old 05-04-2011   #7
vargas
Banned
 
Join Date: Jan 2010
Location: ΠΕΙΡΑΙΚΗ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Posts: 1,223
Liked: 947
Likes: 987
Default

storm , εχω την λυση περιπου. Εχω εναν γνωστο που χαριζει κουταβι dogo argentino απο πατερα dogo bastardino ... αν οντως ενδιαφερεσαι μου λες.
vargas is offline   Reply With Quote
Old 05-04-2011   #8
Storm1973
6ος Παίκτης
 
Storm1973's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 348
Liked: 47
Likes: 316
Default

Quote:
Originally Posted by vargas View Post
storm , εχω την λυση περιπου. Εχω εναν γνωστο που χαριζει κουταβι dogo argentino απο πατερα dogo bastardino ... αν οντως ενδιαφερεσαι μου λες.
Να σαι καλά.
Θέλω γνήσιο.Μπάσταρδο δεν θέλω.
Μου έδινε ένας διασταύρωση Πίτμπουλ με Πρέσα Κανάριο αλλά δεν θέλω.Είμαι και αντι-πίτμπουλ.
Storm1973 is offline   Reply With Quote
Old 05-04-2011   #9
tc-g6
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 5,651
Liked: 4,654
Likes: 3,070
Default

Quote:
Originally Posted by storm1973 View Post
Ωραιο σκυλάκι το Μπίγκλ.Και διαβολάκι.
Το γαλλικό μπουλντόγκ κλάσης ανώτερο από το άσχημο αγγλικό.
ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο για το μπιγκλ, ειναι 14ων ετων και ακομα ειναι δαιμονας και ας τραβηξει τα πανδεινα (του ειχαν ριξει φολα και το εσωσα αλλα απο τοτε παθαινει επιληψια γμτ). ο γιατρος του μου ειπε οτι δεν φαινεται πανω απο 10 και ας εχει πλεον και τα θεματακια της ηλικιας (αρθριτικα). απο την αλλη ειναι ΤΡΟΜΕΡΑ σκυλια, μπορει να μην εκπαιδευονται ευκολα αλλα ειναι πολυ πιστα και απιστευτοι συντροφοι.

το γαλλικο το πηρα επειδη μενω σε διαμερισμα και εχει αρκετα θετικα ως χαρακτηρας. πρωτον μπορει να μεινει σε σπιτι (ειναι αδικο για τα μεγαλοσωμα σκυλια να τα περιοριζεις και να υποφερουν), δευτερον ειναι σχετικα ησυχο (οταν βεβαια περασει ο πρωτος χρονος) και τριτον δειχνει σεβασμο στο αφεντικο του.

ενας φιλος θελει τωρα να παρει ενα παγκ. εχει ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ και ειναι πολυ αδικημενος...
__________________
tc-g6 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον tc-g6:
Old 05-04-2011   #10
Storm1973
6ος Παίκτης
 
Storm1973's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 348
Liked: 47
Likes: 316
Default

Quote:
Originally Posted by tc-g6 View Post
ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο για το μπιγκλ, ειναι 14ων ετων και ακομα ειναι δαιμονας και ας τραβηξει τα πανδεινα (του ειχαν ριξει φολα και το εσωσα αλλα απο τοτε παθαινει επιληψια γμτ). ο γιατρος του μου ειπε οτι δεν φαινεται πανω απο 10 και ας εχει πλεον και τα θεματακια της ηλικιας (αρθριτικα). απο την αλλη ειναι ΤΡΟΜΕΡΑ σκυλια, μπορει να μην εκπαιδευονται ευκολα αλλα ειναι πολυ πιστα και απιστευτοι συντροφοι.

το γαλλικο το πηρα επειδη μενω σε διαμερισμα και εχει αρκετα θετικα ως χαρακτηρας. πρωτον μπορει να μεινει σε σπιτι (ειναι αδικο για τα μεγαλοσωμα σκυλια να τα περιοριζεις και να υποφερουν), δευτερον ειναι σχετικα ησυχο (οταν βεβαια περασει ο πρωτος χρονος) και τριτον δειχνει σεβασμο στο αφεντικο του.

ενας φιλος θελει τωρα να παρει ενα παγκ. εχει ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ και ειναι πολυ αδικημενος...
Μιά χαρά επιλογές.
Γαλλικό Μπουλντόγκ ίσως πάρω στις κόρες μου σε κανα δυο χρόνια.

Το Μπιγκλ ειναι φοβερο οταν σκάβει και χωνει την μουσούδα του.Λαγόσκυλα είναι.
Σε διαμέρισμα δεν μπορείς παρα πάνω.Καλά λες.
Τα Καυκάσου τα έχω σε μεγάλη αυλή και το Μποσερόν το έχω λίγο αδικημένο καθώς ειναι στην πίσω αυλή που είναι πιο μικρή.Δεν γίνεται γιατι άν το βάλω μπροστά θα το σκοτώσει ο άλλος ο αρσενικός ο Καυκασιανός.Δυστυχώς ο Δίας είναι πολύ επιθετικός με τα άλλα αρσενικά σκυλιά.Μου σκότωσε τον Ελληνικο Ποιμενικό.Τραγωδία.
Και γενικότερα ότι κινείται το κόβει.Με τους ανθρώπους ειναι κοινωνικός.Με τα άλλα σκυλία είναι γαμησε τα.
Storm1973 is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 05:26.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.