RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 23-01-2010   #1
vargas
Banned
 
Join Date: Jan 2010
Location: ΠΕΙΡΑΙΚΗ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Posts: 1,223
Liked: 947
Likes: 987
Default Aθλητικα παπουτσια μπασκετ

Ποια μαρκα προτιματε κ γιατι ?
Εγω εχω τα nike air max spot-up (nowitzki)
http://kix-files.com/wp-content/uplo...-up-dirk-1.jpg. Ειναι πολυ δυνατα κ στηριζουν καλα το ποδι κ πολυ ελαφρια . Ειχα πριν κ1-Χ αλλα δεν λενε πολλα απο αντοχη ..Εννοειται πω παιζω street-basket κ γι αυτο δεν δινω κ παραπανω απο 100 ευρα για αθλητικο παπουτσι...
vargas is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2010   #2
kk_SEF
Πεντάδα
 
kk_SEF's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Athens/Corfu
Posts: 4,525
Liked: 6,572
Likes: 3,108
Default

Καλή ιδέα vargas! Εχω ένα ζευγάρι nike air jordan (ρετρό-τύπου για σας τα νιούδια)
Τα πήρα πριν 4 χρόνια όταν παρουσιάστηκε ευκαιρία να ξαναπαίξω μετά από χρόνια απραξίας και καθιστικής ζωής. Όταν έψαξα λοιπόν είδα τα σημερινά παπούτσια και απόρησα πως παίζουν αφού χάθηκε το κλασσικό "μποτάκι" που ήξερα στα νιάτα μου Το μόνο ζευγάρι που μου θύμιζε αυτά που ήξερα ήταν αυτό που πήρα. Δυστυχώς μερικούς μήνες μετά τραυματίστηκα αρκετά σοβαρά σε προπόνηση ώστε να το κόψω οριστικά (ποτέ μη λες ποτέ) και τα παπούτσια μου έμειναν σχεδόν καινούργια. Τώρα τα χρησιμοποιώ για το τρέξιμο γιατί έχουν καταπληκτικές σόλες.
Τα παπούτσια έχουν τεράστια σημασία και ειδικά αν παίζεις street όπως λες. Δεν ξεχνάω πόσο καταπόνησα μικρός τα πόδια και τη μέση παίζοντας σε άσφαλτο με ότι παπούτσια τύχαινε να φοράω ως και σαγιονάρες Έγκλημα! Είναι η μόνη επένδυση που δεν πρέπει να διστάζεις να την κάνεις, όλα τα άλλα φόρμες κλπ είναι δευτερεύοντα.
Δεν ξεχνάω ποτέ λοιπόν το πρώτο ζευγάρι πραγματικά αθλητικά παπούτσια μπάσκετ που πήρα με... επιχορήγηση του μακαρίτη του παππού μου και ήταν με αεροσόλες που τότε ήταν σαν να λέμε rocket science. Νομίζω λεγόταν Nike Air Force. Τι μου θύμισες ωραία ιστορία.
kk_SEF is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2010   #3
vargas
Banned
 
Join Date: Jan 2010
Location: ΠΕΙΡΑΙΚΗ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Posts: 1,223
Liked: 947
Likes: 987
Default

Τα θυμαμαι τα air force ....Φιλε μου κ γω 32 ειμαι μην νομιζεις οτι ειμαι κανα νιατο ...
vargas is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2010   #4
redglove
Administrator
 
redglove's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 21,775
Liked: 78,760
Likes: 59,475
Default

Εγώ ήμουνα της Reebok πάντως, σειρά δε θυμάμαι. Τώρα έχω κάτι Nike, πάλι δεν ξέρω σειρά. :P
__________________
Quote:
Originally Posted by Apostolot View Post
παναγία βόηθα
Quote:
Originally Posted by KingJames View Post
Στροματσονι Αλαφουζος Μπογδανος
Quote:
Originally Posted by Sot_7 View Post
αν δεν πατήσει λεγκο και τραυματιστεί
redglove is offline   Reply With Quote
Old 24-01-2010   #5
kk_SEF
Πεντάδα
 
kk_SEF's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Athens/Corfu
Posts: 4,525
Liked: 6,572
Likes: 3,108
Default

Quote:
Originally Posted by vargas View Post
Τα θυμαμαι τα air force ....Φιλε μου κ γω 32 ειμαι μην νομιζεις οτι ειμαι κανα νιατο ...
32?? Από τη γκρίνια σε είχα κόψει για 15-16 :d:d Πάντως εσύ είσα στην αρχή των 30 κι εγώ στο τέλος.
kk_SEF is offline   Reply With Quote
Old 24-01-2010   #6
kk_SEF
Πεντάδα
 
kk_SEF's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Athens/Corfu
Posts: 4,525
Liked: 6,572
Likes: 3,108
Default


Την έχεις ασφαλίσει τέτοια συλλογή;
kk_SEF is offline   Reply With Quote
Old 25-01-2010   #7
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Airness φίλε μου ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΗΣΕΣ. ΦΥΣΙΚΑ και είχα τα pippen και επίσης είχα τα Air Max 180 σε λευκό! Επίσης είχα κάποια jordan που δεν έχεις εσύ ! Δυστυχώς δεν τα βρίσκω να στα δείξω.

Ήτανε μαύρα δερμάτινα με κόκκινη σόλα και χωρίς ΑΕΡΟΣΟΛΑ.

Απο τωρινά ΕΝΑ είναι το παπούτσι για κανονικούς ανθρώπους.


Τόσο σταθερό και ελαφρύ που πραγματικά είναι σαν να παίζει ξυπόλυτος. Το "κανονικούς ανθρώπους" πάει στο ότι αν είσαι γομαράκι ή μπασκετμπολίστας κανονικός σε διάπλαση και βάρος κτλ και μπορείς να φοράς παπούτσια ΓΚΟΥΜΟΥΤΣΕΣ τότε αυτά είναι ΤΡΟΜΕΡΑ :

DON is offline   Reply With Quote
Old 25-01-2010   #8
vargas
Banned
 
Join Date: Jan 2010
Location: ΠΕΙΡΑΙΚΗ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Posts: 1,223
Liked: 947
Likes: 987
Default

Oι λιγο πιο μεγαλυτεροι θυμαστε τα nike air alpa force II του μπαρκλευ?? Τι απιστευτο παπουτσι ...http://images.google.gr/imgres?imgur...N%26start%3D54
vargas is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον vargas:
Old 25-01-2010   #9
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Mοιάζουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ με τα jordan12 του δεύτερου back2back αλλά χωρίς αυτό το κομμάτι δέρμα το μεγάλο το κόκκινο στο μπροστινό μέρος και η κάτω σόλα ήτανε όλη κόκκινη!
DON is offline   Reply With Quote
Old 25-01-2010   #10
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Σεβασμός στον Airness! Ωραία συλλογή... και εγώ από μικρός με Jordan είχα αδυναμία, είχα αγοράσει και 2-3 από αυτά... Πάντως πιστεύω ότι πιο κουλ και ωραίο μπασκετικό παπούτσι από τα Air Jordan 11 (της χρονιάς του 72-10) δεν έχει ξαναβγεί... Τα είχα (σε μαυροκόκκινη έκδοση) και ήταν φοβερή αίσθηση σαν παπούτσι (τουλάχιστον για τα γούστα μου).

Υ.Γ. I'm back, bitches! Έστω και με δανεικό router, είμαι online και πάλι, οπότε θα σας τα πρήζω με άνεση...

Last edited by Dude; 25-01-2010 at 19:43.
Dude is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 14:20.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.