PDA

View Full Version : Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου - Βραζιλία 2014


Pages : 1 2 3 4 [5] 6 7

red champion
30-06-2014, 02:36
κ τον καραγκουνη γτ τον ειχαμε δλδ, για το 6ο ;;

DirtySniper
30-06-2014, 02:39
Πόσοι απο εσάς
Όταν είδατε τον αδαμαστο Φάνη Γκέκα να κανει εκφράσεις άγχους τη στιγμη που στήνει τη μπάλα για το πέναλντυ δεν ειπατε απο μέσα σας
"Παει το έχασε ο μπαστουνοβλαχος γαμω την Τουρκία του"

Lavor7
30-06-2014, 02:40
Μπραβο στο Μανιατη που βγηκε αντρικα αλλαγη και δεν εδωσετο χερι στον πουτανας γιο.

Jasone
30-06-2014, 02:41
γενικά όλα γαμήθηκαν απο τον καλύτερο "χειροτερο" παίκτη μας. Τον Λάζαρο. Δεν έχω ξαναδεί τόσο καλή ατομικά απόδοση στην ζωή μου να συνοδεύεται με τόσο κακή ομαδική απόδοση. Το παλικάρι δεν έκανε ΜΙΑ ΦΟΡΑ σε 120 λεπτά την σωστή επιλογή. Πάσα σε 5 είχε να δώσει πάντα την έδινε εκεί που ΔΕΝ έπρεπε. Εκεί που ΕΠΡΕΠΕ να σουτάρει, γιόμα. Εκεί που έπρεπε να πασάρει ΣΟΥΤΙ.

ΑΛΟΓΟ κανονικό. Δηλαδή ταχύτητα χωρίς καμία λογική.

Eleni7
30-06-2014, 02:42
Ο Γκεκας εχει χασει και κρισιμο πεναλντι το 2004-2005 οταν επαιζε στον Παναθηναικο. Κοντρα στον Αρη αμα θυμαμαι καλα. Το μισο πρωταθλημα ηταν εκεινο το πεναλντι. Ηταν ματς τις τελευταιες αγωνιστικες που γινοταν χαμος τοτε.

D.Rivers
30-06-2014, 02:42
Εδώ έπρεπε να γίνει η δουλειά! Τώρα ό,τι και να πούμε...

http://i.imgur.com/IBO8wLb.png

KonTaz
30-06-2014, 02:44
Καταρχήν δεν έπρεπε να την κουβαλήσει ο Μήτρογλου,αλλά τι να λέμε τώρα

pl@yer
30-06-2014, 02:45
Ta πέναλτυ κορώνα γράμματα είναι οκ, εδώ άλλοι κι άλλοι έχουν χάσει, δεν είναι ο πρώτος ο Γκέκας..Το πριν είναι το κρίμα, είχες το ματς, μιση ώρα να τους πατήσεις και πέρασε έτσι...

Δεν πειράζει, λείπει το κάτι παραπάνω επιθετικά, ώστε να τελειώνεις τέτοια ματς...Από προσπάθεια έστω κανένα παράπονο.

Jasone
30-06-2014, 02:45
Αμανα μπράβο. Ε εκεί ο Λάζαρος κάνει το ΜΟΝΟ που δεν πρέπει. Σούτι πάνω στον Νάβας. Μιλάμε ΜΙΑ ΦΟΡΑ να έκανε το σωστό και τώρα θα είχε περάσει μια ομάδα που ξεκίνησε να την μισεί η μισή ελλάδα (και εγώ) και φτάσαμε να την υποστηρίζουμε γιατί οι συγκυρίες την φέρανε να παίζει όμορφη μπάλα!

Mits
30-06-2014, 02:45
Ενταξει ο Καραγκουνης δεν μπορουσε οχι να περπατησει αλλα να πατησει απο την κουραση γι αυτο θα εκτελουσε πιο μετα απ το 5ο αν φταναμε εκει υποθετω.Αν μπορουσε να εκτελεσει θα χε παει μονος του χωρις καν να ρωτησει.

DirtySniper
30-06-2014, 02:46
Ρε μαλακά Μπαρτζώκα με 10 ηταν οι αντίπαλοι μια ολόκληρη ωρα, ενα σωστο πλέυ δε σχεδιασες

Τρυποκαρυδος
30-06-2014, 02:46
Καρπουζα οσο ηρεμω,τοσο τα παιρνω μαζι σου με ΤΙΣ μαλακιες που εκανες σημερα...

Jasone
30-06-2014, 02:47
To 5o ήταν Σαμαράς. Το είπανε. Επίσης εντάξει ΠΙΟ ΑΣΤΕΙΟ ΓΚΟΛ στο μουντιάλ απο το ΜΗΛΑΡΑΚΙ της Κόστα Ρίκα έχετε δει? Ρε Καρνέζηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

D.Rivers
30-06-2014, 02:48
Κι όπως είπε πριν κάποιος...

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/t1.0-9/10492543_10152532105795185_4215778222546536907_n.j pg

Ο μόνος που μέχρι και απόψε (στα 37 του) μάτωσε για την φανέλα με το εθνόσημο με τόσο μεγάλη διάρκεια, τόσα χρόνια. Κανένας "φίλος του προπονητής" δεν του έκανε την χάρη να τον καλέσει ενώ δεν έπρεπε (όπως συνέβη με άλλους). Κέρδισε άξια με το πάθος του και την ψυχή του την θέση του στην ΕΘΝΙΚΗ όλα αυτά τα χρόνια.

Απόψε ήταν το τελευταίο του ματς με την γαλανόλευκη.
Τον ευχαριστούμε για όλα όσα πρόσφερε στην Εθνική!

Master of disaster
30-06-2014, 02:49
http://i.imgur.com/1xQgWEE.png

'Eλα ρε House.

natag
30-06-2014, 02:49
Ολοι λενε οτι αποχωρει ο Καραγκουνης (ρισπεκτ)...

Μονο;

DirtySniper
30-06-2014, 02:50
Ο Μανωλάς πήρε και το πορτοφόλι του Κάμπελ.
Βαγγελαρε αμα δε πάρεις 20 μύρια μην τον πουλησεις

johny b
30-06-2014, 02:51
Ο Χιού Λόρυ σαν καλός εγγλέζος ταυτίζεται αυτομάτως με όποιονε χάνει στα πέναλτι

Razorblade Fish
30-06-2014, 02:55
Καρνέζη τροχονόμε γαμώ τη βαζέλα σου αστείε τύπε, ΚΑΡΝΑΒΑΛΕ. Συγχαρητήρια σε όλους τους υπόλοιπους και κουράγιο στο Φάνη Γκέγκα που δυστυχώς θα φορτωθεί τεράστιο βάρος χωρίς να φταίει ο άνθρωπος. Απλά δεν έπρεπε ποτέ να επιλεχθεί να εκτελέσει πέναλτι. Γιώργαρε Καραγκούνη ευχαριστούμε ρε ΤΥΠΑΡΑ για όλα.

rednorth7
30-06-2014, 02:57
Κραζουμε Καρνεζη για ποιο λογο;Ολα τα πεναλτυ της Κοστα Ρικα ηταν ψηλα και πολυ δυσκολα να πιαστουν.Ισως εκτος απο ενα, το οποιο ειναι παρομοιο με το πεναλτυ του Χολεβας.

Μην τρελενεστε ρε.Οσο για το Γκεκα ειπαμε.Δεν επρεπε ποτε να στησει μπαλα.

manoskol
30-06-2014, 02:58
Καλα ναι με ρανιερι θα γινουν οι συνταξιοδοτήσεις αυτόματα...παιζει να μην παιζει ουτε ο Σαμαρας...

Jasone
30-06-2014, 02:58
Και 2-3 να πάμε για ύπνο.

Η Ελλάδα με Μανωλά-Παπασταθόπουλο έχει δεδομένα το καλύτερο δίδυμο σέντερ μπακ στον πλανήτη που κοντράρεται μόνο με Σίλβα-Λουίζ και αν.
Η Ελλάδα με Σάμαρη-Μανιάτη-Κονέ-Λάζαρο κτλ κτλ θα παίξει μπάλα. Θα γίνει πάλι συμπαθής.
Η Ελλάδα έχει ΜΗΔΕΝ σέντερ φορ. Είναι στενάχωρο απόλυτα να μου λείπει ο Χαρισιάδης ρε φίλε. ΡΕ ΜΗΤΡΟΓΛΟΥ καμάρι μου, 3 μήνες μπάλα τόσο hype δεν έχω ξαναδεί. Ασταδιαλα πια. Με Κλάους Αναστασιάδη θα είχαμε πάει ΠΟΛΥ καλύτερα. Γενικά.

johny b
30-06-2014, 02:59
Το μόνο που έλειψε σήμερα ήταν καθοδήγηση μετά την αποβολή. Ο Σάντος πρέπει να εξεταστεί για ναρκωτικά. Λογικά κοκαϊνη

Τρυποκαρυδος
30-06-2014, 03:00
Βαρβιτουρικα...

Eleni7
30-06-2014, 03:01
Μια τραγικη εικονα πριν τα πεναλντι ηταν που ο προπονητης της Κοστα Ρικα τους εχει μαζεψει και τους εμψυχωνει ενω ο δικος μας τσακωνεται με τον διαιτητη. Η μονη "εμψυχωση" σε εμας ηταν απο 2 ατομα προς τον Καρνεζη (ο Κατσουρανης μαλιστα τον μπουγελωσε, οτι να ναι δηλαδη). Για κρεμασμα ο Σαντος σημερα.

vaggs7
30-06-2014, 03:01
Ποιον Καρνέζη, σοβαρά τώρα; Στον βάζελο τόσα χρόνια δε θυμάμαι να κανε καμιά τρομερή απόκρουση... Δεν είναι κανάς φοβερός τερματοφύλακας. Απλά έχει σταθερότητα συν την πολύ καλή άμυνα που τον κάνει μάγκα.

ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΕΝΑΛΤΥ δεν ήταν κοντά. Όλο κάτω αριστερά έπεφτε.

Ο Γλύκος, ο Σηφάκης, ο Τζόρβας ξέρω 'γω ίσως πιάνανε...έστω ένα..

Lavor7
30-06-2014, 03:02
Αρχιδια βαρος θα φορτωθει ο Γκεκας.Ολος ο αρδοστρατος θα βγει απ αυριο να τον υπερασπιστει (οχι οτι ειναι και τρομερο αμαρτημα να χασεις πεναλτι,αλλα διαολε αυτος που το χανει ειναι μοιραιος οπως και να το κανουμε).Κατα τ αλλα,η υπερβαση δεν εγινε οπως πολλοι θα πουν/γραψουν .Ενα βημα παραπανω,λογικο με βαση τημπαγκοσμια καταταξη.Το ευχαριστο οτι ειδαμε κανονικο ποδοσφαιρο σε δυο παιχνιδια.

manoskol
30-06-2014, 03:03
Και 2-3 να πάμε για ύπνο.

Η Ελλάδα με Μανωλά-Παπασταθόπουλο έχει δεδομένα το καλύτερο δίδυμο σέντερ μπακ στον πλανήτη που κοντράρεται μόνο με Σίλβα-Λουίζ και αν.
Η Ελλάδα με Σάμαρη-Μανιάτη-Κονέ-Λάζαρο κτλ κτλ θα παίξει μπάλα. Θα γίνει πάλι συμπαθής.
Η Ελλάδα έχει ΜΗΔΕΝ σέντερ φορ. Είναι στενάχωρο απόλυτα να μου λείπει ο Χαρισιάδης ρε φίλε. ΡΕ ΜΗΤΡΟΓΛΟΥ καμάρι μου, 3 μήνες μπάλα τόσο hype δεν έχω ξαναδεί. Ασταδιαλα πια. Με Κλάους Αναστασιάδη θα είχαμε πάει ΠΟΛΥ καλύτερα. Γενικά.

Μια χαρα θα ειμαστε με μητρογλα ρε αυτος μας πηγε εκει ρε λαλακα јаsone...αλλιως θα βλεπαμε λουκακου και ρουμανες ξεκολιαρες ...
Αμα αντι για Γκεκα ειχε αφησει μεσα το Μανιάτη μια χαρα θα μασταν...
Ξεχασες Χαλεβα,και Τορο στα ακρα...

rednorth7
30-06-2014, 03:04
Καλα δε νικησαν χαρη στην προετοιμασια τους.

Κατι τελευταιο που ειναι αποψη μου.Καλος ο Ναβας γενικα.Αλλα οπως ειπα και για τον Οτσοα, η τυχη ειναι πουτανακι του.Οι δυο αποκρουσεις που εκανε,ειδικα η δευτερη ειναι για γελια.Με τον κωλο την εβγαλε.

Πιο πολυ μου εκανε εντυπωση η αποκρουση του Οσπινα στο σουτ του Κονε παρα αυτες σημερα.

Eleni7
30-06-2014, 03:06
Ξεχασες Χαλεβα,και Τορο στα ακρα...

Πλακα-πλακα αυτος ο Τοροσιδης τι σεντραρες εκανε σημερα; Στον Ολυμπιακο τοσα χρονια ουτε μια τετοια δεν ειχαμε δει. Εχει βελτιωθει τοσο πολυ εκει στη Ρομα;

Razorblade Fish
30-06-2014, 03:06
Ότι στο γκολ ας πούμε δε φταίει ο Καρνέζης;;Πλασέ 3 χιλιομέτρων ΕΚΤΟΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ και ο Καρνέζης το κοιτάει από την ΑΝΤΙΘΕΤΗ γωνία...Και τοποθέτηση αστεία και αντανακλαστικά χελώνας. Στους 16 του Μουντιάλ είσαι ρε βαζέλα, ΠΕΣΕ, κάνε προσπάθεια, πήγαινε προς τη μπάλα ρε τροχονόμε. Στα δε πέναλτι πιο κοντά έφτασα εγώ να πιάσω ένα παρά ο Καρνέζης...

DirtySniper
30-06-2014, 03:10
Και 2-3 να πάμε για ύπνο.

Η Ελλάδα με Μανωλά-Παπασταθόπουλο έχει δεδομένα το καλύτερο δίδυμο σέντερ μπακ στον πλανήτη που κοντράρεται μόνο με Σίλβα-Λουίζ και αν.
Η Ελλάδα με Σάμαρη-Μανιάτη-Κονέ-Λάζαρο κτλ κτλ θα παίξει μπάλα. Θα γίνει πάλι συμπαθής.
Η Ελλάδα έχει ΜΗΔΕΝ σέντερ φορ. Είναι στενάχωρο απόλυτα να μου λείπει ο Χαρισιάδης ρε φίλε. ΡΕ ΜΗΤΡΟΓΛΟΥ καμάρι μου, 3 μήνες μπάλα τόσο hype δεν έχω ξαναδεί. Ασταδιαλα πια. Με Κλάους Αναστασιάδη θα είχαμε πάει ΠΟΛΥ καλύτερα. Γενικά.

Για τον Μήτρογλου το γαμησες.
Βασικά τέτοιο σέντερ φορ δεν έχει ξαναβγάλει η Ελλάδα.
Βασικά είναι πιο παικταρας και απο τον Παπανικολάου της Μπαρτσελόνα.
Μονο που ο Μήτρογλου μπορεί να σκάει τη μπάλα

rednorth7
30-06-2014, 03:10
Κραζουμε τερματατζη οτι δε μαντεψε σωστα γωνια.Πρεπει να αναθεωρησω τελικα για το αν ξερω μπαλιτσα.

Κραξτε οσο θελετε για το γκολ.Για τα πεναλτυ ειναι οσο γελοιο, να κραζεις το Γκεκα.

Dude
30-06-2014, 03:12
Για τον Μήτρογλου το γαμησες.
Βασικά τέτοιο σέντερ φορ δεν έχει ξαναβγάλει η Ελλάδα.
Βασικά είναι πιο παικταρας και απο τον Παπανικολάου της Μπαρτσελόνα.
Μονο που ο Μήτρογλου μπορεί να σκάει τη μπάλα

1) Καλά και συ το γάμησες ελαφρώς. 4-5 μήνες σοβαρή μπάλα έπαιξε, και μέχρι εκεί.

2) Λάζαρος και Χολέβας οι καλύτεροι με διαφορά σήμερα. Και ο Κατσουράνης για όσο έπαιξε θύμισε τον κανονικό ποδοσφαιριστή που ήταν κάποτε. Όταν παίζουμε με παίχτη παραπάνω κάνει.

3) Καρνέζης και γω ήθελα τουλάχιστον να μην κοιτάζει από απόσταση 5 μέτρων την μπάλα στο γκολ. Δεν πιστεύω ότι θα την έφτανε (το μυαλό του ήταν να κλείσει τη δεξιά του πλευρά), αλλά ένα πέσιμο απελπισίας να βεβαιωνόμασταν απόλυτα ότι δεν το είχε, καλό θα έκανε. Τώρα στα πέναλτυ εντάξει... Τα 4 από τα 5 των Κοσταρικανών ήταν πεναλτάρες... σε 1 είχε ευκαιρία και την έχασε. Επίσης του Γκέκα το πέναλτυ ιδιαίτερα κακό δεν ήταν, ο άλλος έκανε μεγάλη επέμβαση (οι υπόλοιποι 3 δικοί μας παρεπιπτόντως κάνανε γαμάτες εκτελέσεις). Για μένα έπαιξε ρόλο και το ότι ο Ναβας ήταν ζεστός σε όλη τη διάρκεια του ματς, ενώ ο Καρνέζης απλά δεν ακούμπησε.

Από κει και πέρα, ο μόνος που για μένα είναι άξιος για κράξιμο σήμερα είναι ο Σάντος... όχι για την 11άδα και τις αλλαγές (μια χαρά πήγε προπονητικά σήμερα για τα δεδομένα του - έχουν δίκιο βέβαια όσοι διαμαρτύρονται για τις αποστάσεις των γραμμών), αλλά για το φινάλε και τον εκνευρισμό που μετέδωσε σε όλο το επιτελείο. Ρε μάστορα, μια ζωή αμίλητος με θλιμένο βλέμμα λες και ακούς από μέσα σου φάντο, σήμερα βρήκες να αρχίσεις τα ανώφελα "why", την ώρα που έπρεπε να τους συγκεντρώσεις όλους να δείς ποιοι θα σουτάρουν, και να τους τονώσεις και λίγο την ψυχολογία; Μεγάλο φάουλ για μένα. Και πάλι όμως οριακά κρίθηκε το ματς.

DirtySniper
30-06-2014, 03:12
Ξεχασες Χαλεβα,και Τορο στα ακρα...

Πλακα-πλακα αυτος ο Τοροσιδης τι σεντραρες εκανε σημερα; Στον Ολυμπιακο τοσα χρονια ουτε μια τετοια δεν ειχαμε δει. Εχει βελτιωθει τοσο πολυ εκει στη Ρομα;

Θα στο πω στη γλώσσα σου.
Οι σέντρες του Τόρο ηταν για τον πουτσο σημερα.
Έβγαλε 2 καλες στις 49 που επιχειρησε

Master of disaster
30-06-2014, 03:13
Έχουμε την πρώτη ύλη για το Euro σε 2 χρόνια και αυτό πρέπει να κρατήσουμε.
Όχι άλλη ανημπόρια (Κατσουράνης,Γκέκας,Τζιώλης ο αιώνιος ανήμπορος κ.λ.π) και θα δούμε και στοιχειώδη μπαλίτσα και δε θα αγκομαχάμε με Λιχτενσταιν Λιθουανιες κ.λ.π. Αθανασιάδης,Μήτρογλου είναι αρκετοί αρκεί να είναι καλά.

rednorth7
30-06-2014, 03:13
4-5 μηνες επαιξε μπαλα που δεν ειχε ξαναδει απο επιθετικο η Ελλαδα.Μπαλα εδω και 3-4 χρονια παιζει.

VasilisL7
30-06-2014, 03:16
Ότι στο γκολ ας πούμε δε φταίει ο Καρνέζης;;Πλασέ 3 χιλιομέτρων ΕΚΤΟΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ και ο Καρνέζης το κοιτάει από την ΑΝΤΙΘΕΤΗ γωνία...Και τοποθέτηση αστεία και αντανακλαστικά χελώνας. Στους 16 του Μουντιάλ είσαι ρε βαζέλα, ΠΕΣΕ, κάνε προσπάθεια, πήγαινε προς τη μπάλα ρε τροχονόμε. Στα δε πέναλτι πιο κοντά έφτασα εγώ να πιάσω ένα παρά ο Καρνέζης...

ΕΛΛΑΔΑ Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΑΝΤΟΥ Σ'ΑΚΟΛΟΥΘΩ

ΣΤΗ ΒΡΑΖΙΛΙΑ ΗΡΘΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΕ, ΟΛΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΜΠΛΕ

ΣΤΗ ΒΡΑΖΙΛΙΑ ΗΡΘΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Υ.Γ. ΑΔΕΙΑΣΤΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ ΜΑΓΚΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΕΦΤΑΙΞΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΑΜΕ.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.

ΧΑΘΗΚΕ ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ, ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΑΣ

ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΣΤΟΧΟΣ, EURO 2016

ΕΛΛΑΔΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΠΑΝΤΟΥ Θ'ΑΚΟΛΟΥΘΩ

ΚΑΙ ΣΤΗ ΓΑΛΛΙΑ ΘΑ'ΜΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΖΙΝΤΑΝ, ΘΑ ΓΙΝΩ ΤΑΛΙΜΠΑΝ

ΚΑΙ ΣΤΗ ΓΑΛΛΙΑ ΘΑ'ΜΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΠΕΡΗΦΑΝΟΙ ΩΣ Ε Λ Λ Η Ν Ε Σ

trust in who we are
30-06-2014, 03:16
Πόσοι απο εσάς
Όταν είδατε τον αδαμαστο Φάνη Γκέκα να κανει εκφράσεις άγχους τη στιγμη που στήνει τη μπάλα για το πέναλντυ δεν ειπατε απο μέσα σας
"Παει το έχασε ο μπαστουνοβλαχος γαμω την Τουρκία του"

Φτασατε να δειτε ως εκει ?
Με το που ακουσα το ονομα σηκωθηκα εκανα μια γυρα το σπιτι-ηπια δυο γενναιες γουλιες απο το ουισκι και αρχισα να προσευχομαι για κανα δοκαρι!
Καρνεζης δεν επιανε ποτε πεναλτυ εκτος της ανικανοτητας ηταν τρομερα αγχωμενος-εκανε μπαμ αυτο.

Τιποτα οσο ηρεμω καταλαβαινω οτι ο καρπουζας μας χαντακωσε!
Για κλαους συμφνω και επαυξανω δεν θυμαμαι ποιος το πε, το φωναζα απο το πρωτο ματς χωρις να τον εχω και σε καμια εκτιμηση. Και πηγαν και πηραν τον τζαβελλα αν εχουμε τον θεο μας...

vaggs7
30-06-2014, 03:16
Κραζουμε τερματατζη οτι δε μαντεψε σωστα γωνια.Πρεπει να αναθεωρησω τελικα για το αν ξερω μπαλιτσα.

Κραξτε οσο θελετε για το γκολ.Για τα πεναλτυ ειναι οσο γελοιο, να κραζεις το Γκεκα.

Δεν είναι μόνο θέμα τύχης τα πέναλτι ρε φίλε, πως να το κάνουμε. Ή το 'χεις ή δε το 'χεις είναι.

Eleni7
30-06-2014, 03:19
Παιδια μονο ο Κλαους; Ακομη και ο Παπαδοπουλος θα ηταν αναβαθμιση μπροστα στον Γκεκα.

rednorth7
30-06-2014, 03:20
Η επιλογη γωνιας φυσικα και ειναι μονο τυχη.Το αν θα το βγαλεις, εφοσον εχεις πεσει σωστα ειναι αν το χεις ή οχι.

vaggs7
30-06-2014, 03:22
Η επιλογη γωνιας φυσικα και ειναι μονο τυχη.Το αν θα το βγαλεις, εφοσον εχεις πεσει σωστα ειναι αν το χεις ή οχι.

Είπα ότι δεν είναι ΜΟΝΟ θέμα τύχης, αν το πας έτσι ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΜΑΤΣ χρειάζεσαι τύχη, είτε λέγεται μπάσκετ είτε μπάλα κτλ.

Το πέναλτι που βάρεσε ένας αμπαλάκος στο κέντρο και προς την πλευρά του μπορούσε να το πιάσει. Δεν το κανε.

Ε, κάποιος άλλος έλληνας θα το πιανε.

manoskol
30-06-2014, 03:24
Εντάξει απο την στιγμη που τον πήρε το παλεψε ο Φανης ρε παιδια τοσο μπορει τοσο παιζει...
Ο Σαντος φταιει 100% Επρεπε να παρει και αλλους επιθετικους...
Στο κατω κατω ο Γκεκας κανει την ευκαιρια και παιρνει ριμπαουντ ο Παπασταθο και το καρφώνει...

Joshua_Grant
30-06-2014, 03:24
Και 2-3 να πάμε για ύπνο.

Η Ελλάδα με Μανωλά-Παπασταθόπουλο έχει δεδομένα το καλύτερο δίδυμο σέντερ μπακ στον πλανήτη που κοντράρεται μόνο με Σίλβα-Λουίζ και αν.
Η Ελλάδα με Σάμαρη-Μανιάτη-Κονέ-Λάζαρο κτλ κτλ θα παίξει μπάλα. Θα γίνει πάλι συμπαθής.
Η Ελλάδα έχει ΜΗΔΕΝ σέντερ φορ. Είναι στενάχωρο απόλυτα να μου λείπει ο Χαρισιάδης ρε φίλε. ΡΕ ΜΗΤΡΟΓΛΟΥ καμάρι μου, 3 μήνες μπάλα τόσο hype δεν έχω ξαναδεί. Ασταδιαλα πια. Με Κλάους Αναστασιάδη θα είχαμε πάει ΠΟΛΥ καλύτερα. Γενικά.

To Βαλντέζ έπρεπε να πάρει.

VasilisL7
30-06-2014, 03:25
Ε, κάποιος άλλος έλληνας θα το πιανε.

Ποιον λες;;;;

Μηπως τον Αντωνη;;;;;

Ενταξει, χασαμε, πως κανετε ετσι, φτασαμε στις 16 καλυτερες ομαδες του κοσμου.

vaggs7
30-06-2014, 03:30
Ε, κάποιος άλλος έλληνας θα το πιανε.

Ποιον λες;;;;

Μηπως τον Αντωνη;;;;;

Ενταξει, χασαμε, πως κανετε ετσι, φτασαμε στις 16 καλυτερες ομαδες του κοσμου.

Εγώ δεν κάνω κάπως, χαλαρά είδα το ματς και χάρηκα απ' τη μπάλα που έπαιξε η Ελλάδα. Όλα καλά.

Αλλά είπα, νόμιζω πως είτε Γλύκος, είτε Τζόρβας, είτε Σηφάκης λεγόταν, ένα πέναλτι θα 'πιανε.

VasilisL7
30-06-2014, 03:33
Ε, κάποιος άλλος έλληνας θα το πιανε.

Ποιον λες;;;;

Μηπως τον Αντωνη;;;;;

Ενταξει, χασαμε, πως κανετε ετσι, φτασαμε στις 16 καλυτερες ομαδες του κοσμου.

Εγώ δεν κάνω κάπως, χαλαρά είδα το ματς και χάρηκα απ' τη μπάλα που έπαιξε η Ελλάδα. Όλα καλά.

Αλλά είπα, νόμιζω πως είτε Γλύκος, είτε Τζόρβας, είτε Σηφάκης λεγόταν, ένα πέναλτι θα 'πιανε.

Παντα οσοι δεν παιζουν θα μπορουσαν να κανουν κατι παραπανω απο αυτους που επαιξαν.

Τα ιδια θα λεγαμε αν αποψε ηταν καποιος απο αυτους κατω απο την εστια

JoeThrylos
30-06-2014, 03:37
Ξεχασες Χαλεβα,και Τορο στα ακρα...

Πλακα-πλακα αυτος ο Τοροσιδης τι σεντραρες εκανε σημερα; Στον Ολυμπιακο τοσα χρονια ουτε μια τετοια δεν ειχαμε δει. Εχει βελτιωθει τοσο πολυ εκει στη Ρομα;

Ο Τοροσιδης ανεκαθεν ειχε σεντρα. Σιγα μην βελτιωθηκε στη Ρομα στα 28 του. Την ιδια σεντρα που κανει τοσα χρονια κανει και τωρα. Οταν βρει χωρο ειναι φαρμακερη. Απλα επρεπε να φυγει για να τον εκτιμησουμε γιατι διαβαζαμε οτι πετυχαινει κωλους και πλατες τη τελευταια του χρονια εδω. Παιζαμε με ανυπαρκτα ακρα προσπαθουσαμε να ανοιξουμε κλειστες αμυνες και ολο το βαρος επεφτε σε αυτον. Παλι καλα που ο Σαλινο αμυντικα μας εχει βγει πολυ καλος

Salvador7
30-06-2014, 03:37
Μεγαλο κριμα για την προσπαθεια που κανανε οι διεθνεις. Εγιναν σαφως καποια λαθη ομως.

Εκτος λογικης σχηματα και αλλαγες. Μπροστα οι Γκεκας-Μητρογλου παιζει να μην ειχαν δουλεψει ποτε στην προπονηση. Το σχημα με τους τρεις στο κεντρο θα ειχε αποδωσει καλυτερα μετα την αποβολη. Την πατησαμε οπως στο ματς με την Κολομβια οπου μας ειχαν δωσει χωρο.

Για τις αλλαγες τι να πουμε; Αιφνιδιασμενος ο Σαντος βαζει τους 2 μπροστα και ολοκληρωνει τις αλλαγες με την αλλαγη του Μανιατη. Εκει χαθηκε και το ματς. Χαρακτηριστικη η εικονα με τον Μανιατη να μην δινει καν χερι στον Κατσουρανη και να πηγαινει στο παγκο βριζοντας τους παντες. Απο τον Καραγκουνη δεν εχω παραπονο αλλα δεν γινοταν να βγαλει 120 λεπτα σημερα. Αυτο που ειπε η Ελενη ισχυει, ουσιαστικα χασαμε το πλεονεκτημα στη παραταση.

Η τετραδα της αμυνας μας ειναι οντως εξαιρετικη. Το ερωτηματικο βρισκεται στον τερματοφύλακα που θα τους πλαισιωνει. Ισως λειπει και η εμπειρια, παντως εχουμε θεμα σε αυτη τη θεση. Χρειαζεσαι μια ασφαλεια σε αυτη τη θεση σε επιπεδα Νικοπολιδη.

SuperSayian
30-06-2014, 03:39
Θυμάται κανείς ποτέ τον Καρνέζη να πιάνει πέναλντι;Είτε στην βαζέλα είτε στην εθνική;Ας με βοηθήσει κάποιος με καλύτερη μνήμη.Άσχετα αν ήταν καλοεκτελεσμένο ο άνθρωπος δεν το χει για κανέναν λόγο,οχι απλά δεν έπιασε κανένα αλλά πήδαγε άλλα ντ άλλων.

Τέλος πάντων τελικά το πέρασμα της εθνικής δεν ήταν κακό.Θα μπορούσε να είχε φτάσει ακι μέχρι τους 8,που πριν μια δεκαετία αυτό θα ήταν οχι απλά όνειρο αλλά θα μπορούσε εύκολα να μείνει και εκτός απ τους ομίλους.

Όπως είπε ενα παιδί παραπάνω πρώτη ύλη για στοιχειώδη μπαλίτσα υπάρχει,οχι άλλο τα βύσματα και οι ανήμποροι.

ΥΓ.Ρε γαμημένε Σαμαρά ειλικρινά δεν σε αντέχω ρε φίλε....Ανιωθίλα στο φουλ,ντρίπλες στον εαυτό του και να μην μπορεί να περάσει τύπους που ο Λάζαρος ούτε καν τους έβλεπε...Αν είναι δυνατόν ρε γαμήδι...Χίλιες φορές Φετφα κ ΣΙΑ παρά εσύ.Για Κατσουράνη δεν μιλάω καν.

kd35
30-06-2014, 03:39
https://www.youtube.com/watch?v=Ms9ko1vo0Uo&feature=youtu.be
ρε παλικαρά τελικά τίποτα δεν είναι τυχαίο

Master of disaster
30-06-2014, 03:44
https://www.youtube.com/watch?v=Ms9ko1vo0Uo&feature=youtu.be
ρε παλικαρά τελικά τίποτα δεν είναι τυχαίο

Πρωτοποριακή διαφήμιση ... κάποτε το έχανε ο Μπάτζιο και μετά γινόταν διαφήμιση .. εμείς εδώ πρώτα τα κάνουμε διαφήμιση και μετά τα χάνουμε

Eleni7
30-06-2014, 03:46
https://www.youtube.com/watch?v=Ms9ko1vo0Uo&feature=youtu.be
ρε παλικαρά τελικά τίποτα δεν είναι τυχαίο

Ο Γκεκας δεν αλλαζει ποτε γωνια στα πεναλντι;

Sixama
30-06-2014, 04:00
Τσάμπα τα ακούει ο Γκέκας... Κάποτε έχασε ο Μπάτζιο πέναλντι σε τελικό, ο Γκέκας δεν θα έχανε; Το θέμα είναι γιατί πήγε το ματς στα πέναλντι. Σχεδόν μια ώρα παίζαμε με παίκτη παραπάνω και ο Σάντος δεν βοήθησε καθόλου την ομάδα. Τεράστιες ευθύνες για το σημερινό έχει ο Πορτογάλος. Ντάξει, περηφάνια δεν λέω, μεγάλη υπόθεση να παίξεις στους "16" αλλά σήμερα χάθηκε τεράστια ευκαιρία.

Γενικότερα πάντως η ομάδα έδειξε πως με ορθολογικές επιλογές στο ρόστερ, έχει καλές δυνατότητες. Το δίδυμο Σωκράτη-Μανωλά είναι παγκόσμιας κλάσης, πραγματικά.

Επίσης τα ματς του Λάζαρου απέναντι σε Ακτή και Κόστα Ρίκα δεν υπάρχουν πραγματικά. Τρέχοντας θα τον έπαιρνα αν ήμουν ο Μαρινάκης.

Chrisk7
30-06-2014, 04:02
Το προβλημα με τον Γκεκα μπαη δε γουεη δεν ειναι το χαμενο πεναλτυ. Χεστηκα για το πεναλτυ.

το προβλημα ειναι πως οση ωρα ειναι μεσα ο Γκεκας απο την ωρα που μπηκε, εχει καταστρεψει μεθοδικα, με ζηλο κι αυταπαρνηση καθε επιθεση της ελλαδας που πηρε μερος.

Joshua_Grant
30-06-2014, 04:21
2 ματς του Λάζαρου δε μου λένε τίποτα.Ξέρω τι παίκτης είναι και ποιες είναι οι δυνατότητες του.

3-4 χρόνια είναι ενδεικτικότερα 2 παιχνιδιών.

JoeThrylos
30-06-2014, 04:27
Ο Γκεκας οντως τζαμπα τα ακουει, τα πεναλτι δεν ειναι ευκολη υποθεση, θελει ψυχολογια-εμπειρια-τυχη. Η εκτελεση του ειναι μετρια αλλα και απο τους Κοσταρικανους πολλα ηταν μετρια εκτελεσμενα. Ο κυριος υπευθυνος ειναι ο Σαντος προφανως. Ο τυπος αποδυναμωσε το κεντρο μας οσο δεν πηγαινε. Εβαλε το Γκεκα ενω ειχε και Σαμαρα και Μητρογλου μπροστα. Αν ειχε αλλους 3 επιθετικους και 3 αλλαγες θα παιζαμε με 6 σεντερ φορ στο τελος και γιομα απο Καρνεζη. Ειδικα τον Σαμαρη που ειναι ο καλυτερος τεχνικα στο κεντρο δεν τον βγαζεις. Οπως και δεν αφηνεις το Χολεμπας που ειναι ο καλυτερος δημιουργικα παιχτης σου να γυρναει πισω. Αστονα μπροστα διαολε με ενα επιθετικο παιζανε και εψαχνες την ισοφαριση η τη νικη. Ο Χριστοδουλοπουλος σημερα περνουσε ενα παιχτη και μετα πηγαινε να σουραρει απο τα 35 μετρα με 3-4 αμυντικους μπροστα του. Για τοσο χαζο παιχτη μιλαμε. Περασε τον αντιπαλο του 10 φορες και δεν εκανε μια σοβαρη ενεργεια. Οσο ηταν αριστερα δεν βγαλαμε φαση της προκοπης παρα μονο με Χολεμπας. Οσο ηταν δεξια μας κατεστρεψε τη καλυτερη και κρισιμοτερη φαση του αγωνα. Μαρινακη το νου σου. Τον εχουμε δει τοσα χρονια τον χαζο τυπο στο βαζελο και ειδαμε τι ομαδα ηταν με αυτον βασικο. Παιχτης των 2-3 γκολ τη σεζον με απειρες προσπαθειες. Στην εθνικη με τους υπολοιπους ξυλοκοπους να παιζει γιατι εχει αντοχες και ταχυτητα. Στον Ολυμπιακο ποτε. Με Κλαους θα ειχαμε μιση ελπιδα παραπανω οχι οτι εχει μεγαλη διαφορα με Γκεκα αλλα ο αλλος ειναι πρωην παιχτης.

Γενικα η εθνικη παιχτες εχει αρκει να βρεθει ενας προπονητης να βαλει αυτους που πρεπει. Η 4αδα της αμυνας ειναι πολυ καλη. Μπροστα με Μητρογλου (αποθεραπευμενο),Σαμαρα,Αθανασιαδη δεν ειμαστε ασχημα. Στο κεντρο Μανιατης-Σαμαρης-Κονε-Χριστοδουλ εχουν αντοχες. Ολο και καποιος θα ξεπεταχτει ακομα στα επομενα 2-3 χρονια.

Salvador7
30-06-2014, 04:30
Τωρα ας παμε παλι στο θεμα της 23αδας της εθνικης. Απο την γερουσια και την κλικα οπως λετε πολλοι, εγω θα ηθελα μοναχα τον τιτανοτεραστιο τον Γιωργο τον Καραγκουνη.

Γκεκας, Κατσουρανης, Σαλπιγκιδης και για εμενα και Τζαβελας δεν θα επρεπε να ηταν στην αποστολη. Λυσεις φυσικα και υπαρχουν και αυτο θα ειναι το στοιχημα του νεου προπονητη. Μπορουμε να παιξουμε αμυντικο ποδοσφαιρο που ειναι ομορφοτερο και ποιοτικοτερο ποδοσφαιρικα.

Φοβομαστε να δοκιμασουμε καινουργια πραγματα. Σταφυλλιδης, Φορτουνης, Θανασης Καραγκουνης, Κλαους, ακομα και τους Βελλιο,Μαρινακη, Διαμαντακο θα μπορουσαμε να δουμε στην εθνικη. Καλα καλα δεν τολμαμε να δωσουμε ρολο στην ομαδα σε Κονε-Σαμαρη που ειναι ηδη φτασμενοι. Υπαρχει υλικο παντως και για κατι καλυτερο με διαφορετικο ποσοσφαιρο.

Dude
30-06-2014, 04:38
Ο Salvador7 τα λέει πολύ καλά, και το άβατάρ του παραμένει σταθερά δυνατό.

- Σαλβαντόρ Νταλί, 2014 μ.Χ. (από την κόλαση όπου βρίσκεται)

plextis
30-06-2014, 10:26
Κρίμα ήταν μεγάλη ευκαιρία δύσκολο να σου παρουσιαστεί ξανά.
Το ματσάκι έπρεπε να το καθαρίσουμε από την παράταση μην πω από τον κανονικό αγώνα μετά και ψυχολογικά μόνο είχαν πλεονέκτημα οι άλλοι.

Για τον Γκεκα το κράξιμο δεν έχει κανένα νόημα ξέρουμε ότι είναι κατσίκι και δεν μπορεί να κάνει κοντρολ τι περιμέναμε να μάθει μπαλα στο ημιχρονο χθες; Με κλειστή άμυνα και εμείς πετάμε τον Γκεκα μέσα που αν έχει ενα πλεονέκτημα είναι να βγαίνει στην κοντρα και στην πλάτη της άμυνας.
Λάζαρε οκ είδαμε οτι τους περνάς όλους όπως και όποτε ήθελες δώσε μια γαμημένη πάσα σε όλο τον αγώνα.

Αν ο Μήτρογλας ήταν σε κανονικό mode (οχι το φετεινό τρελο) θα είχαμε περάσει χαλαρά.

Χολέβα σε βρίζω καθε εβδομάδα στο Καραισκάκη αλλά χθες εκτός από 2-3 λαθάκια πίσω ήσουν απιστευτος.

Καραγκούνη κρίμα ρε που στο τελευταίο σου ματς έπρεπε να χάσουμε έτσι.

Τα πέναλτυ ήταν όλα πεναλτάρες αν συγκρίνεις με το άλλο ματς μιλάμε για άλλο επίπεδο.

Ρε τι γκολ φαγαμε;;;;;;

Σάντος ακόμα και ο Σπυρόπουλος κατάλαβε τη μαλακια που έκανες μας έκοψες στη μέση.

pl@yer
30-06-2014, 10:46
Καλές οι επιτυχίες τόσων χρόνων και μπράβο, αλλά επιτέλους σε αυτά τα δύο παιχνίδια είδαμε και μπάλα και ότι μπορούμε να κάνουμε και κάτι επιθετικά..

Επειδή υπάρχουν κάποιοι πάιχτες με επιθετικές αρετές είναι ευκαιρία αυτή οι ομάδα να βρει ξανά υποστηρικτές, που παρά τις επιτυχίες τους είχε χάσει με τον τρόπο που έπαιζε..

Υγ..Χριστοδουλόπουλος του είχε μοιράσει χαπάκια με τις επελάσεις, αλλά ρε φίλε μια σωστή επιλογή δεν έκανε στην τελική..Και μιλάμε είχε τουλάχιστον 4-5 περιπτώσεις ξεκάθαρων ευκαιριών να κάνει πάσα πάρε-βάλε..
Χολέμπας σου έδινε την εντύπωση ότι μπορούσε να παίξει κανα 90λεπτο ακόμα..Κτήνος..

trust in who we are
30-06-2014, 11:32
Ήμουν τόσο σίγουρος ότι θα χάσει το πέναλτι ο Γκέκας που τώρα που ξύπνησα και το σκέφτομαι αναρωτιέμαι μήπως πρέπει να έχω τύψεις που δεν έστειλα θετική ενέργεια!

Κρίμα για την εθνική γιατι μας κέρδισε με τον τρόπο της παρά τις οποίες παραφωνίες οι οποίες έβγαζαν και χθες και σε όλο το τουρνουά μάτι! Το πιστέψαμε πραγματικά και τώρα πονάει ο αποκλεισμός!

Υ.Γ. Να πω την αμαρτία μου στο γκολ του Παπασταθόπουλο ένιωσα ότι μας οδηγεί το ίδιο άστρο με το 2004!

dora7
30-06-2014, 12:28
ηταν πραγματικα ΚΡΙΜΑ να μην γινει το θαυμα...εχω κοιμηθει ελαχιστα, κι ειμαι τοσο βραχνιασμενη, η γειτονια αναστεναξε απ τις φωνες μου νυχτιατικα....αν χαιρομαι για κατι ειναι που η εθνικη καταφερε και κερδισε κοσμο που την απαξιωνε μεχρι προτινος...

υ.γ. παλι καναμε την υφηλιο να μιλαει για μας, ενα τσακ ηταν γαμωτο να τους τρελανουμε τελειως...:(

DirtySniper
30-06-2014, 12:45
H Ελλάδα της Ευρώπης
έχασε απο την Ελλάδα της Λατινικής Αμερικής
με τον ίδιο τρόπο που κερδίζει τα ματς η Ελλάδα της Ευρώπης

Πολλά μπραβο στους "πουτα μαδρε" (Μανωλας 29-6-2014) Κοστορικανους που έπαιξαν με 1 ωρα με παικτη λιγοτερο.

Ο Κάμπελ είναι τεράστια παικτάρα
Ο Μανωλάς είναι απίστευτος.

Βαγγέλαρε φέρε Παπασταθόπουλο δίδυμο με Μανωλά, φέρε και Λάζαρο που έδειχνε να συνεργάζεται καλά με τον Χολέμπας
φέρε και Σάντος να χορτάσουν τα ματάκια μας επιθετικό ποδόσφαιρο.
Εντάξει μη φέρεις Σάντος, αλλά ο Λάζαρος χωράει εκεί έξω αριστερά ή και έξω δεξιά

hellalogh
30-06-2014, 12:54
Αντί όλων αυτών βέβαια θα πουλήσει το Χολέμπας και θα ξεμπερδέψει.

Jasone
30-06-2014, 12:59
Μια χαρα θα ειμαστε με μητρογλα ρε αυτος μας πηγε εκει ρε λαλακα јаsone...αλλιως θα βλεπαμε λουκακου και ρουμανες ξεκολιαρες ...
Αμα αντι για Γκεκα ειχε αφησει μεσα το Μανιάτη μια χαρα θα μασταν...
Ξεχασες Χαλεβα,και Τορο στα ακρα...

ε είπαμε το 3μηνο φορμάρισμα του Μήτρογλου πέρασε. Το παιδι είναι για φαστφουντάδικο πλέον όχι για γήπεδο ποδοσφαίρου. Κατά τα άλλα Χολέβας δεν είναι αριστερό μπακ το παίδι. Με σοβαρούς αντιπάλους γελάει το πανελλήνιο. ΧΑΦ αν θες. Για Τόρο ΚΑΑΑΠΟΤΕ. Αυτός ο Τόρο δεν είναι ούτε το 10% του ταύρου που έπαιζε άνετα και τις 10 θέσεις κάποτε.


Βασικά τέτοιο σέντερ φορ δεν έχει ξαναβγάλει η Ελλάδα.


O Τότο Σκιλάτσι της Ελλάδας. Μιλάμε για μέγιστη απάτη. Εχθες πήγε να κάνει πάλι τα ζογκλερικά του έξω απο την περιοχή, σούταρε και η μπάλα πήγε..πλάγιο. ΗΜΑΡΤΟΝ ΡΕ ΚΙΡΙΖΙ.

DirtySniper
30-06-2014, 13:13
φετος το ιδιο ζογκλερικο
το ειχε καρφωσει στο γαμα
το γου με γαμα

9MCb841WJLs

στο 3.30 το ζογκλερικο

plextis
30-06-2014, 13:25
Την ξέχασε μάλλον την μπαλα ο Μητρογλας από τη στιγμή που μπήκε στο αεροπλάνο για Αγγλιά.
Ας είχε παιχνίδια στα πόδια του και θα βλεπαμε αν ειναι για φασφουντάδικο ή για τυροπιτάδικο.
Αυτές οι υπερβολές είναι απίστευτες ή ο γαμιας του κόσμου ή για τα μπάζα, κάτι ανάμεσα δεν υπάρχει ρε παληκάρια;
Λες και είδαμε τα φοβερα σεντερ φορ στο Μουντιαλ και τρομάξανε μανούλες.

D.Rivers
30-06-2014, 13:32
Σήμερα ξύπνησα πιο ψύχραιμος... Όχι γκρίνιες για αυτή την ομάδα, που για λίγες ώρες-μέρες μας χάρισε ωραίες και περήφανες στιγμές! Ειδικά αυτό, θα έχουμε να το λέμε!


http://i.imgur.com/plD37MR.png

hellalogh
30-06-2014, 13:42
lsV5Xr4VDRA
Μεγάλος Γιώργος Καραγκούνης βουτάει και στους πανηγυρισμούς.
Μου λείπεις ήδη.

rednorth7
30-06-2014, 14:06
O Καρα ηταν στο 5ο πεναλτυ.Λεει ο Σαμαρας ζητησε να μη χτυπησει κανενα.Αν και θεωρω οτι επρεπε να ειναι μεσα στους εκτελεστες δεν τον κατακρινω γιατι δε νομιζω οτι ηταν θεμα ψυχολογικο.Ακομα και με το Σαμ εξω ειχαμε παικτες γαμωτο..Κριμα και για εμας και για τον Γκεκα που θα τον στοιχειωνει καιρο.

Χολεβας,Μανωλας,Κονε,Παπασταθοπουλος,Λαζαρος οτι καλυτερο.Συμφωνω για τις αστοχες τελικες επιλογες, αλλα το παλικαρι εδειξε πολυ καλα στοιχεια.

Djole11
30-06-2014, 14:06
http://9gag.com/gag/a8WZqg3

Jasone
30-06-2014, 14:35
Ρε ντέρτι λες να μην το ξέρω το ζογκλερικό? Αυτό ειπα...Πως έγιναν ΤΑ ΠΑΝΤΑ σε 3 μήνες και πλέον γίνονται τα λογικά. Το παράλογο δεν είναι να πηγαίνει στα πουλιά εκεί αλλά να πάει μέσα.

DCS7
30-06-2014, 14:40
Αντιο Ελλάδα

Αντιο εθνική, δεν θα λείψει καθόλου απο την διοργάνωση αυτό το συνονθύλευμα οπου η μιση τρέχουν ασκοπα, και οι αλλη μιση κοιτάνε να παίξουν για την παρτάρα τους και 9/10 να καταστρέφουν ότι οι αλλοι δημιουργούν. Σε μια χώρα που οι δομές του ποδοσφαίρου είναι της περασμένης 20ετίας η εθνική της έπαιξε ποδόδσφαιρο του 70. Οι μπουκες του Σαμαρά, του Χριστοδουλόπουλου μου θύμησε εποχές του Κοκολάκη και του Κωφίδη, την εποχή που το ποδόσφαιρο παιζόταν ατομικά χωρίς αρχές και τακτική.

Αντιο ανεκδιήγητε μιζαδόρε καρπουζά, δεν θα μας λείψει καθόλου οι καταστροφικές παρεμβάσεις σου απο τον πάγκο κάνοντας αλλαγές 8χρονου που παίζει προ. Του βγαζω το καπέλο μονο και μονο γιατί είναι ότι αριστος επικοινωνιολόγος και για την ρητορική του οπου άγγιζε όρια Παπαφλέσα το 21 σε κάθε διεθνή νική που κάναμε. Απο την άλλη ήταν ότι πιο κλικαδόρικο, μιζαδόρικο, ηττοπαθες, χέσμένο, αναχρονιστικό έχω δει σε πάγκο εθνικής ομάδος. Στο πιο κρισιμο σημείο δε, αντί να ηρεμίσει τους διεθνεις αυτός τσιριζε σαν κοριτσάκι στον διαιτητη επειδή δεν έδωσε 2-3 λεπτά ακόμα καθυστερήσεις. Εγωκεντρικός και απίστευτα κομπλεξικός με τους παίχτες του ολυμπιακού, έχασε κάθε ελεγχο των αποδυτηρίων και οι παίχτες (ειδικά στα χαφ) έφτασαν σε σημείο να αγνοουν κάθε εντολή του και να κανονίζουν μεταξύ τους πως θα παίξουν και τι θα κάνουν (ο μανιάτης επαιξε τον ρόλο του σπανούλη και σε κάθε φάση έδινε οδηγίες στο τι θα κάνουν και στο πως θα παίξουν). Στα τσακίδια λοιπόν καρπουζά και δεν θα κλάψει κανείς για την φυγή σου. Ελπίζω ο επόμενος προορισμός (ΠΑΟΚ..?) να είναι καπου εδω κοντά , να σε βλέπουμε και να γελάμε με την ανικανότητα σου.

Αντιο Κώστα Κατσουράνη, ελπίζω ο ιταλός να σου δώκει ενα τρελό πουλο και να μας απαλλάξει απο την παρουσία σου και ειδικά απο τον σκατοχαρακτήρα σου. Θα σε θυμόμαστε πάντα ως τον πιο ανίκανο αρχηγό εθνικής οπου το μόνο που έκανε ήταν να μανουριάζει με τους συμπαίχτες του και να κρύβεται στα δυσκολα (με αποκορύφωμα το χθεσινό οπου ούτε πέναλτι δεν δέχθηκε να εκτελέσει). Αγωνιστικά κατάφερε όχι μόνο να κάνει λιγότερα σπριντ και απο τα μπάκ αλλα στα παιχνίδια οπου ξεκινούσε βασικός τα υπόλοιπα χαφ να κανουν 50% περισσότερα σπριντ (για να καλύψουν τον κώλο του) και να σκάνε. Η περιβόητη σιγουριά και δημιουργία που σου αποδίδει το ΑΡΔοσυστημα μεταφράζεται σε μακρινές μπαλιές στην αγκαλιά του τερματοφύλακα η πάσες πίσω στα μπάκ. Ο κόσμος όμως βλέπει και 100.000+ χειτερς δείχνει ότι πια δεν μπορεί να μας ξεγελάσεις καόμα και αν ολόκληρο το σύστημα εχει βαλθεί να μας πείσει ότι βλέπουμε κάτι αλλο απο αυτό που βλέπουμε. Ελπίζω να βρεθεις στην κούλα ωστε να κάνεις το 3πιτ στις ομάδες που διαλύεις παλιομπογατσοαδέλφη!

Αντιο συγκινητικέ Καραγκούνη, θα μας λείψουν οι συγκινητικές ατομιστίες σου, οι συγκινητικοι θεατρινισμοί σου, οι συγκινητικες λάθος πάσες σου, οι συγκινητικές εκτελέσεις σου (είτε στα ποδια κ κεφάλι των αντιπάλων ειτε στο 3ο διάζωμα), οι συγκινητικές βλακείες σου με την μπάλα στα πόδια, οι αυγκινητικές επιταχύνσεις σου της τάξης του 0.1 m/s2, η συγκινητική εφυϊα σου, η συγκινητική καταστροφή σε ότι καλό έκαναν οι συμπαίχτες σου, τα συγκινητικά αγγλικά σου, το συγκινητικό κατούρημα στο καμπ-νου και δεν ξέρω τι αλλο συγκινητικό συγκινητικό εχεις κάνει. Το μόνο που σου αναγνωρίζω είναι ότι αυτό ξέρεις, αυτό παίζεις, και ποτέ δεν έκανες κλικες και οπαδικές μανούρες για να γίνεις αρεστός. Αλλά το ελληνικό ποδοσφαιρο θα προχωρήσει μπροστά μόνο μετά απο την αποχώρηση σου.

Αντίο στους μίζαδόρους πρώην αθλητές Τσιόλη και Γκέκα. Ο πρώτος αφού ξεφτιλίστηκε στα φιλικά ανάγκασε τον μανατζέρ του να τον προστατέψει και έκανε δωρεάν διακοπές στην Βραζιλία. Για τον δευτερο είναι θεία δίκη αυτό που έγινε. Αν και ο ίδιος για το πέναλτι δεν φταίει τόσο πολύ αλλα δεν θα ξεχάσω ότι πρίν απο 4 χρόνια αποφάσισε να εγκαταλείψει την εθνική και με το που πήρε η καριέρα του την κατιούσα έκανε καινούργιο ντίλ με τον καρπουζα. Αρκούσε μισό κακό παιχνίδι του Μητρογλου η του Παπαδόπουλου ωστε να τον φορτωνόμαστε στην καμπούρα μας στα υπόλοιπα 10. Η παρουσία του στο Π.Κ. ήταν τραγική και δικαίωσε όλους εμας που τον βρίζαμε μαζί με τον κλικαδόρο και τον καρπουζά. Καλή τύχη στο επόμενο τούρκικο χωριο που θα συνεχίσεις την καριέρα σου.

Καλως ήρθες Κλαούντιο, που αν και προπονητικά είσαι μετριότητα, εδω έχεις την δυνατότητα να χτίσεις την καριέρα σου. Κανε τα φυσιολογικά και τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους. Η ομάδα με τέτοια μπακ και αμ. χαφ δεν κινδυνεύεις παρά μόνο απο παγκόσμιας κλάσης επιθετικούς, οπότε η ομάδα μπορεί να παίξει μπαλίτσα άφοβα.

Καλως ήρθες νέα εθνική, με Μανιάταρο, Χοσέ, Σωκράτη, Μανωλάς, Τόρο, Σαμαρη, Σαλπι, Φετφα, Μητρογλάν + όλους τους αλλους παλιούς και νέους πλιν Σαμαρα. αυτή η ομάδα κατα την γνώμη μου μπορεί να φτάσει ψηλά χωρίς να δυσφημίζουμε το ποδόσφαιρο και να μας βρίζουν όλοι παγκοσμίως. Αντε να δούμε...

plextis
30-06-2014, 14:52
Ποιος το έχει γράψει αυτό;

και μια ερώτηση το καρπουζάς πάει σε όλους τους Πορτογάλους ή μονο σε Σαντος και Ζαρντιμ; πως προέκυψε

DCS7
30-06-2014, 14:57
Ποιος το έχει γράψει αυτό;

και μια ερώτηση το καρπουζάς πάει σε όλους τους Πορτογάλους ή μονο σε Σαντος και Ζαρντιμ; πως προέκυψε

Καρπυζας είναι μόνο ο Σαντος (νομίζω ότι το Εστορίλ, που είναι ο τόπος καταγωγής του έχει μεγάλη παραγωγή καρπουζιών). Ο Ζαρντίμ ειναι κανονικός προπονητής ρε ιερόσυλε, καμία σχέση με εμπόριο καρπουζιών.

EDIT, εγω το έγραψα

tsak8
30-06-2014, 14:58
Ποιος το έχει γράψει αυτό;

και μια ερώτηση το καρπουζάς πάει σε όλους τους Πορτογάλους ή μονο σε Σαντος και Ζαρντιμ; πως προέκυψε

Προέκυψε επειδή είναι καρπουζαδες

plextis
30-06-2014, 14:59
Σε μένα την λες που τον υποστήριζα; αφού όλοι έτσι τον λένε!

Το κείμενο δικό σου; ή από αλλού;

μπασκετομάνα7
30-06-2014, 15:02
αντιο και στους "δημοσιογραφους" και λοιπους παρατρεχαμενους που δε βαζουν το χερι στην τσεπη ουτε για να παρουν τσιχλα ... τελειωσαν οι τσαμπα διακοπες .δρομο ψωμολυσσες

DCS7
30-06-2014, 15:05
Σε μένα την λες που τον υποστήριζα; αφού όλοι έτσι τον λένε!

Το κείμενο δικό σου; ή από αλλού;

δικό μου, για αυτό εχει λάθη στίξης, συντακτικά και ορθογραφικά δλδ είναι επιπέδου Σαμπράκου, Σομογλου κτλ. Μου ήταν πολύ χρονοβόρο να διορθώσω τόσο μεγάλο κειμενο

*GrimReaper*
30-06-2014, 15:31
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t1.0-9/10437770_784346748262621_6765296520771476701_n.jpg

rednorth7
30-06-2014, 15:50
O Σπυροπουλος καπου διαβασα οτι το μισθο που θα επαιρνε τον εδωσε για φιλανθρωπικους σκοπους αν θυμαμαι καλα.Και επισης αν θυμαμαι καλα αυτο βγηκε και το ειπε καποιος της ΝΕΡΙΤ.Τζαστ φορ δε ρεκορντ.

Chrisk7
30-06-2014, 16:06
α και μια που τα πιασαμε ολα αυτα...

Γεια σου RedNorth, τι κανεις??

μεχρι κι ο αιωνιος πολεμιος Jasone, (στα μισα και βαλε απ οσα λεει για αυτη την ομαδα παικτων που απαρτιζουν την εθνικη συμφωνω μεχρι κεραιας), δηλωσε οτι συμπαθησε την ομαδα, που επαιξε τα δυο τελευταια ματς.

Μαντεψε τι μεσολαβησε για κατι τετοιο.

ω ναι, η Ελλαδα χρησιμοποιησε 2-3 χαφ, κατι λιγοτερο απο μετριους σε παγκοσμιο επιπεδο (Κονε, Λαζαρος, Σαμαρης) και εκανε δυο ματς απο καλα ως αρκετα καλα σε σημεια τους, δημιουργικα και επιθετικα. Αυτο σημαινει δηλαδη οτι το ποδοσφαιρο αν το ψαξεις λιγακι δεν ειναι και τοσο δραματικο αθλημα σκακιουουου (τα πολλα ου λογω πορτογαλιας) και οτι και με μετριους δημιουργικους χαφ θα παιξεις και λιγο μπαλα, και οχι το εκτρωμα το οποιο πρεπει να μην μιλαμε ασχημα γι αυτο, γιατι μας πηρε γιουρο, κερδισε στα Δερβενακια, εφτιαξε τον Παρθενωνα, ανακαλυψε την φιλοσοφια.

αυτα ηθελα να πω, σας ευχαριστω, παμε στην Ομονοια.

trust in who we are
30-06-2014, 16:51
Τι κάνει έναν Γάλλο αθλητικό συντάκτη να λατρέψει την Εθνική σε τέτοιο βαθμό ώστε να γράφει... « «Όσο κρατάει το Μουντιάλ έχουμε πάντα δυο ομάδες στην καρδιά μας. Τη μία γιατί είναι η δική μας. Την άλλη γιατί είναι η Ελλάδα».

Πρόκειται για τον Thibaud Leplat, ο οποίος γίνεται έρμαιο των συναισθημάτων του στο άρθο του στην ιστοσελίδα So Foot και γράφει:

«Σε κάθε μεγάλη διοργάνωση παίζεται το ίδιο έργο, οι Έλληνες δεν είναι ποτέ ανάμεσα στα φαβορί. Ωστόσο είναι από τους λίγους Ευρωπαίους που κατάφεραν να φτάσουν στις τελικές δύο οχτάδες. Τότε λοιπόν γιατί; Γιατί κανείς δεν αγαπά την Ελλάδα; Τώρα πρέπει να ζητήσουμε από τον αναγνώστη να περιπλανηθεί στη χώρα των ονείρων. Φανταστείτε ότι γνωρίζετε το αλφάβητό τους και τη γλώσσα τους που είναι οικείο το άκουσμά της —έχει τους συριγμούς των πορτογαλικών, τις αιχμηρότητες των γαλλικών, την ακρίβεια των γερμανικών. Κοιτάξτε τώρα τον κόσμο σαν να είχατε γεννηθεί σ' ένα νησάκι της Μεσογείου. Ζείτε απέναντι στη Λιβύη και στην Τουρκία αλλά είσαστε η καρδιά της Ευρώπης, το συγκινησιακό της κέντρο. Έχετε επινοήσει όλα εκείνα τα πράγματα που αφήνουν αδιάφορους τους εμπόρους της παγκοσμιοποίησης αλλά αποτελούν τα θεμέλια της ανθρώπινης κοινότητας: το θέατρο, τη δημοκρατία, τη φιλοσοφία, τους αγώνες. Κάποιοι τα βλέπουν αυτά αφ' υψηλού όπως βλέπουν αφ' υψηλού και τη μικρή, φτωχή ομαδούλα σας. Λένε και ξαναλένε ότι το μεγαλύτερο κατόρθωμα του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου τα τελευταία είκοσι χρόνια, το δικό σας κατόρθωμα στο Euro του 2004, ήταν ένα από τα περίεργα θλιβερά φαινόμενα της ιστορίας κι ότι το κοντέρ πρέπει να ξεκινήσει απ' το μηδέν. Σίγουρα πήρατε το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα εκείνη τη χρονιά, νικήσατε τους καλύτερους, επιδείξατε μια μοναδική και απαράμιλλη ψυχραιμία. Σίγουρα. Αλλά θα προτιμούσαν να αρχειοθετήσουν αυτό το συμβάν κάτω από μια στοίβα αναμνήσεων ώστε να λησμονηθεί με την πιο συνειδητή μέθοδο αποσιώπησης. Ωστόσο νά που το βράδυ της Τρίτης μας δώσατε ένα μάθημα από κείνα που δεν ξεχνιούνται τόσο εύκολα. Σ' αυτό το Μουντιάλ όπου οι αμυντικές πεντάδες είχαν αποκλείσει κάθε πιθανότητα θεαματικής ανδραγαθίας είχαμε ξεχάσει ότι ο ενθουσιασμός και η αυταπάρνηση μπορούν να κάνουν θαύματα. Τα ευρωπαϊκά έθνη πάτωσαν το ένα μετά το άλλο. Εκτός από την Ελλάδα. Και η Ελλάδα είμαστε εμείς.

Ο Έλληνας Ζλάταν

«Ο μεγαλύτερος κίνδυνος θέλει άντρες με καρδιά», έψαλε ο Πίνδαρος στους Ολυμπιόνικους. Και θέλει άντρες με ασυνήθιστα ονόματα. Η ομορφιά αυτής της ομάδας ξεκινάει από την ποιητική του ρόστερ: Σωκράτης Παπασταθόπουλος, Παναγιώτης Ταχτσίδης, Κώστας Κατσουράνης, Θεοφάνης Γκέκας μας θυμίζουν τους θρυλικούς Άγγελο Χαριστέα, Αντώνη Νικοπολίδη, Θόδωρο Ζαγοράκη, Ζήση Βρύζα. Φοράνε λοιπόν την ίδια άσπρη στολή με το γαλάζιο σταυρό στο στέρνο και ο Γιώργος Καραγκούνης είναι ακόμα εκεί για να κρατάει άσβηστη τη φλόγα των ηρώων του 2004. Δέκα χρόνια πέρασαν κι όμως, όπως τότε μισούσαν τον καταραμένο τον Χαριστέα και το προδοτικό του πρόσωπο, έτσι τώρα σε κανέναν δεν αρέσει ο Γιώργος Σαμαράς, αυτή η διαλυμένη φυσιογνωμία κι αυτό το στιλ να παίρνει την μπάλα με ατσαλοσύνη και να την ξαποστέλνει πάντα με τη χάρη μιας κίνησης όχι πολύ όμορφης, αλλά που ήταν στη δεδομένη στιγμή η μόνη σωστή κίνηση για να αιφνιδιαστεί ο αντίπαλος. Στον Σαμαρά δεν ξέρεις αν πρέπει να επαινέσεις τον μεγάλο τεχνίτη που κατεβάζει μια μπάλα απ' τον ουρανό ή τον μεγάλο κομπογιαννίτη που έχει για ταλέντο την τύχη και την ευκαιρία. Μαζί με τους Πίπο Ιντζάγκι, Νταβόρ Σούκερ ή Μίροσλαβ Κλόζε αποτελούν μια μυστική αδελφότητα παικτών που είναι θύματα της μορφής τους, της φυσιογνωμίας τους. Αν είχε λίγη φινέτσα παραπάνω, θα μπορούσες να τον θεωρήσεις τον Έλληνα Ζλάταν ή ένα είδος μελαχρινού γενειοφόρου Έντιν Τζέκο. Έχει όμως πολύ ψηλά κανιά, πολύ φαρδιά πλάτη και λαιμό υπερβολικά άκαμπτο όταν τρέχει ώστε να τολμήσει κανείς να του αποδώσει την παραμικρή κομψότητα. Ο Σαμαράς είναι σταρ στην Celtic και η φανέλα νούμερο 7 στην Εθνική Ελλάδας. Τελεία και παύλα.

Η σωστή ομάδα

Υπάρχουν όμως ομάδες και παίκτες που η προσωπική τους δυναμική υπερβαίνει κατά πολύ τις ικανότητές τους στο παιχνίδι και το ταλέντο τους. Ακριβώς τότε, όταν λείπει το μπρίο, όταν υφίστασαι αγόγγυστα τις κόκκινες κάρτες, όταν σκοντάφτεις στα τείχη της άμυνας και στα μαρκαρίσματα από αντιπάλους με φονικά πρόσωπα, τότε ακριβώς βρίσκεις το ποδόσφαιρο που έπαιζες στη γειτονιά σου, πάνω στην άσφαλτο, που δε σταμάταγες παρά μόνο όταν έπεφτε το σκοτάδι, εκείνο το ποδόσφαιρο όπου πρέπει να μείνεις όρθιος κινδυνεύοντας να σε καταπατήσει ο πιο ψηλός ή ο πιο μεγάλος. Γιατί λοιπόν αφού μοιάζουμε τόσο πολύ με τους Έλληνες δεν αγαπάμε καθόλου τους Έλληνες στο ποδόσφαιρο; Ίσως γιατί μέσα στις λευκές τους στολές και σ΄ αυτό τον τρόπο που νικάνε μόνο και μόνο γιατί δε θέλουν να πεθάνουν, σε αυτό το πείσμα να μην υποκύπτουν στη μόδα και να ζουν πάντα σε καθεστώς καθυστέρησης, βλέπουμε τον πιο αληθινό μας εαυτό, εμείς οι σωστοί. Η ελληνική ομάδα δε θα μας παρουσιάσει κάτι άξιο ζωηρού θαυμασμού ή επευφημίας. Και μόνο η παρουσία της εκφράζει για μας ένα είδος απειλής για τις άψογες διοργανώσεις μας. Αν κάποιες στιγμές οι άλλες ομάδες με τη χάρη μιας κίνησης, ενός γκολ ή μιας σφοδρής συγκίνησης μας κερνάνε ψίχουλα του απόλυτου ή σπίθες ιδιοφυΐας, η Ελλάδα από τη μεριά της δίνει πάντα αυτό μονάχα που υπόσχεται: την αδιαλλαξία και τη θυσία. Ποτέ δεν είχε άλλες φιλοδοξίες από μια μάχη δίχως έλεος. Δίχως κανένα έλεος για τους άλλους ούτε για τον εαυτό της.

Ο θυμός του Σαμαρά

Δύο τραυματισμοί στα είκοσι λεπτά, δύο δοκάρια οριζόντια, ένα κάθετο, η ισοφάριση από την Ακτή Ελεφαντοστού μέσα σε δέκα λεπτά από τη λήξη του αγώνα, μέσος όρος ηλικίας πάνω από 30 χρόνια: η Ελλάδα πήγαινε στα ίσα για αποκλεισμό. Επιτέλους, τι ανακούφιση. Όμως στο βάθος όλοι ξέραμε. Αυτό το παιχνίδι ήταν δικό τους, η Ελλάδα θα κέρδιζε. Έπρεπε να φτάσουμε στο τέλος, να ακουστεί το «ο κύβος ερρίφθη»! Ενορατικά είχαμε μαντέψει ότι οι συνθήκες αυτής της αναμέτρησης οδηγούσαν στην εποποιία και στην κάθαρση. Όπως στις ραψωδίες του Ομήρου οι θεοί συνεδρίαζαν εκτάκτως και ο Δίας απαιτούσε να μείνουν ουδέτεροι αλλά αυτοί τελικά δεν κατάφερναν να συγκρατηθούν και να μη λάβουν μέρος στη μεγαλειώδη σύρραξη ευνοώντας τους εκλεκτούς τους. Οι Έλληνες θα κέρδιζαν στο τέλος, το ξέραμε. Ένας από μηχανής θεός θα τους λυπόταν στο τέλος αυτής της σκληρής δοκιμασίας και θα κατέβαινε στο γήπεδο στο πλευρό τους. Ήταν ο Δίας. Έλαβε τη μορφή ενός σφυρίγματος. Τότε στο 93ο λεπτό ο Γιώργος Σαμαράς πήρε την μπάλα, την απίθωσε στο σημείο του πέναλτι και ακούμπησε τις παλάμες του στους γοφούς πριν εκτοξεύσει τη χαριστική βολή δίχως ίχνος δισταγμού. Ύστερα σχεδίασε με τα δάχτυλά του το σχήμα μιας καρδιάς για να υπενθυμίσει στο κοινό ότι οι άνθρωποι κερδίζουν τις νίκες κι όχι οι θεοί. Όσο κρατάει το Μουντιάλ έχουμε πάντα δυο ομάδες στην καρδιά μας. Τη μία γιατί είναι η δική μας. Την άλλη γιατί είναι η Ελλάδα».

JoeThrylos
30-06-2014, 17:38
αλλά ο Λάζαρος χωράει εκεί έξω αριστερά ή και έξω δεξιά

Αρκει να ειναι πολυ εξω ομως ε?

Jasone
30-06-2014, 17:41
Λάζαρος, Κονέ μου κάνουν πρόεδρε φέρτους.

Joshua_Grant
30-06-2014, 17:44
Koνέ πολύ καλός,Λάζαρος για τα πανηγύρια.

Jasone
30-06-2014, 17:46
Απο τον Γατονιαουρίδη και τον σακάτη τον Μήτρογλα και κάθε άλλο έλληνα απο αμ. χαφ και μπροστά είναι καλύτερος μαζί με τον Κονέ. Εγώ τον εθέλω. Είναι λίγο χαζός (πολύ) αλλά ο ισχυρός Μίτσελ έκανε ομάδα το μπουρδέλο του Ζαρδίμ, στον Λάζαρο θα κολώσει?

KonTaz
30-06-2014, 18:30
Απο τον Γατονιαουρίδη και τον σακάτη τον Μήτρογλα και κάθε άλλο έλληνα απο αμ. χαφ και μπροστά είναι καλύτερος μαζί με τον Κονέ. Εγώ τον εθέλω. Είναι λίγο χαζός (πολύ) αλλά ο ισχυρός Μίτσελ έκανε ομάδα το μπουρδέλο του Ζαρδίμ, στον Λάζαρο θα κολώσει?

https://38.media.tumblr.com/6f425724fd6a6bf68120e484ba436615/tumblr_n2okq0Y3Kq1sqo08oo1_500.gif

Ρε κοροιδάκι

plextis
30-06-2014, 18:45
τωρά οτι διάβαζω για τον Ζαρτιμ και ακριβώς κάτω από το σπίτι περνάει ο γυφτος και φωνάζει καρπούζια με τη βούλα είναι τυχαίο και συμπτωματικό ή τον έστειλε ο ιασονας;

KonTaz
30-06-2014, 19:13
Jardim Μονακό,πουλάει 25 ευρώ το καρπούζι

rednorth7
30-06-2014, 23:16
http://www.sport24.gr/Columns/longform/h_ntroph_toy_xixon.2873207.html

Aυτες ειναι ομαδες ντροπη για το ποδοσφαιρο(τυχαιο παραδειγμα) κ οχι καποιες αλλες.

Red Pulse
30-06-2014, 23:19
 

manoskol
30-06-2014, 23:29
Αυτη η Αλγερια ετσι οπως παιζει ειναι η χαρα του Αλέφαντου...η Ιδανικη ομαδα... τραχαλαντζηδες παντου... μπορει και να γινει κανα κάζο... αμα δεν σκασουνε οι Αλγερινοι...

D.Rivers
01-07-2014, 00:04
Αυτη η Αλγερια ετσι οπως παιζει ειναι η χαρα του Αλέφαντου...η Ιδανικη ομαδα... τραχαλαντζηδες παντου... μπορει και να γινει κανα κάζο... αμα δεν σκασουνε οι Αλγερινοι...

Βγήκε σήμερα ο υπουργός Θρησκευμάτων της χώρας και ανακοίνωσε ότι αυτοί εξαιρούνται από το Ραμαζάνι και να φάνε κανονικά, ώστε να έχουν δυνάμεις!
Υποθέτω έφαγαν, ήπιαν, πήδηξαν... και τώρα θα πετάξουν έξω τους κωλογερμαναράδες :D

manoskol
01-07-2014, 00:11
Τι τερμα ειναι αυτος ο mboli?

http://en.wikipedia.org/wiki/Ra%C3%AFs_M%27Bolhi
"Ωραιος" Απαιξε σε ολες τις ακαδημιες u17 u18 της Γαλλιας μετα λεει δεν γαμιεστε παω να παιξω στην Αλγερια..αχαχχααχα
Για τερματζης της CSKA Σοφιας καλός ειναι...

stefanos
01-07-2014, 01:41
https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/t1.0-9/10306625_830850253601456_1597440608733524550_n.jpg

Eleni7
01-07-2014, 01:42
Αληθευει οτι ο Σαντος την εκανε λιγο μετα το χθεσινο ματς για Πορτογαλια με τους βοηθους του;

Chrisk7
01-07-2014, 01:58
κι εγω αυτο ακουσα. το ζητημα ειναι αν ηταν ηδη κανονισμενο η εχουν γινει κι αλλα πραγματα γενικα.

Eleni7
01-07-2014, 02:02
Το ρεπορταζ παντως λεει οτι οι παικτες δεν το περιμεναν.

Salvador7
01-07-2014, 02:18
Στην Radio Noticias μίλησε ο Σάντος μετά το πέρας των υποχρεώσεων της Ελλάδας. «Η ομάδα μας είχε καρδιά όμως όχι το μυαλό που έπρεπε στην παράταση. Η φυσική κούραση μας στοίχισε, μην αφήνοντάς μας να γράψουμε ιστορία», επισήμανε αρχικά. Εκτός αυτού τόνισε ότι «νομίζω ότι δεν είχαμε την φρεσκάδα για να νικήσουμε σε αυτό το ματς. Είχαμε και 2-3 ποδοσφαιριστές που ήθελαν πιο πολύ να γίνουν οι πρωταγωνιστές και να πετύχουν ένα ιστορικό γκολ. Τους απασχολούσε περισσότερο να πετύχουν το γκολ της Ελλάδας απ' ό,τι να κυκλοφορήσει η μπάλα και αυτό οδήγησε σε αρκετά λάθη και σε αρκετές απώλειες μπάλας».

Νομίζω άστοχες οι δηλώσεις περί φρεσκάδας, από τη στιγμή που εκείνος δεν διαχειρίστηκε καλά τις αλλαγές.

Chrisk7
01-07-2014, 02:21
Γενικα ο Σαντος εχει λιγες βδομαδες που κανει κατι τετοιες δηλωσεις.

και οι δηλωσεις μετα το ματς με την ακτη οτι "αυτο το δεν παιζω καλα γιατι μου χαλασε η ψυχολογια που λενε οι ελληνες παικταραδες ειναι μια μεγαλοπρεπης μαλακια" (το ειπε με αλλα λογια) και κατι παρεμφερη, συν το οτι ο Σαντος τελικα δεν ανανεωνει αλλα ομαδα δεν βρηκε, με κανουν να πιστευω οτι απλα βαρεθηκε τις μαλακιες εκει μεσα και εκει εξω.

δικιο η οχι ποιος ξερει. αυτος μονο.

rednorth7
01-07-2014, 12:56
O ενας στον οποιο σιγουρα αναφερεται ειναι ο Λαζαρος, αν και παλι μαλακια εκανε που το ειπε.Γενικα βλακα Σαντος, αν ηθελες να εχεις το δικαιωμα να κανεις τετοιες δηλωσεις, επρεπε να δωσεις πουλο απο αρχικη ενδεκαδα στον Κατσουρανη απο το πρωτο παιχνιδι.

Τελοσπαντων, απο οτι ακουσα απο το Γατα στην ΝΕΡΙΤ(ναι ξερω δεν ειναι και τρομερη πηγη), εφυγε για Πορτογαλια πρωτος γιατι ετσι ηταν κανονισμενες οι πτησεις.

D.Rivers
01-07-2014, 13:25
Μιλάμε για χώρες (Βραζιλία-Πορτογαλία), που υπάρχουν ΑΠΕΙΡΕΣ πτήσεις καθημερινά!!!
Απαράδεκτο να μη μείνει λίγο με τους παίκτες, να τους ηρεμήσει, να τους πει 2 κουβέντες, να φάνε μαζί, να αποχαιρετήσει τον Καραγκούνη και την ομάδα όπως έπρεπε...

Και γενικά απαράδεκτα τα πλάνα κι η εικόνα του σε όλη τη διάρκεια του ματς! Πρώτη φορά είδα τόσα πλάνα σε προπονητή να χασμουριέται, να τρίβει τα μάτια του μην κοιμηθεί και στο πιο κρίσιμο σημείο του ματς (που η ομάδα χρειαζόταν ηρεμία) να αποβάλλεται!

plextis
01-07-2014, 13:43
αυτό με τις πτησεις πρεπει να ειμαι μεγαλη παπαρια δηλαδή αν χτυπάγαμε 10 πεναλτυ θα είχε φύγει πριν τα χτυπήσουμε;
καλά δεν λεω αν είχαμε νικήσεις τι θα γινόταν...
μαλλον τα τικετα τα κλεισανε με ταμπλετ στον δρόμο απο τον παγκο μεχρι τα αποδυτηρια οταν έχασε το πεναλτυ ο Γκεκας

μπασκετομάνα7
01-07-2014, 15:00
εξαιτιας σου αποκλειστηκαμε κακομοιρη ...τωρα σου φταινε οι παικτες ;τι ανθρωπακι ! γι'αυτο μονο απο τον Ολυμπιακο δεν περασες ..ουτε μια μερα δε θα αντεχαμε τη μιζερη φατσα σου στον παγκο

DCS7
01-07-2014, 15:29
Ακριβώς αυτό που λέτε. Μαλιστα απο ότι μαθαίνω δεν κάθισε καν στο δείπνο που έκαναν προς τιμή του καραγκούνη, κάτι που σημαίνει ότι ο τύπος ήταν σκασμένος και με κάκιστες σχέσεις με τους παίχτες. Εγώ τα γεγονότα τα ερμηνευω κάπως έτσι: ξεκινάμε απο το ότι σε όλη την προετοιμασία ετοίμαζε την ομάδα με 3 κόφτες και με Χολέμπας - Σαμαρά στα ακρα. Μετα την πλάκα που μας έκαναν οι Κολομβιανοί και ειδικά μετά την αποβολή του Κατσουράνη με την Ιαπωνία την καθοδήγηση των χαφ την αναλαμβάνει ο Μανιάτης και της άμυνας ο Παπασταθόπουλος. Αν παρατηρήσετε αυτοι οι δύο καθε λίγο και λιγάκι μαζεύουν τους συμπαίχτες τους και δίνουν συνεχώς εντολές ενώ ο καρπουζάς βολτάρει αμέριμνος στον παγκο. Στα μάτς με την Ακτή και την Κοστα Ρικα μέχρι το 60 αυτή η τακτική συνεχίζεται (που μου δείχνει ότι τον πορτογάλλο τον γράφουν στα @@ τους ότι και να λέει) μέχρι το γκόλ του ρουίζ. Ο καρπουζάς τοτε θυμήθηκε ότι είναι προπονητής και κάνει την τελείως ακυρη αλλαγή του Σαμαρη. Στην συνέχεια κανει μπαμ οτι ο Μανιάτης εκνευρίζεται (κανει δυο τελείως αβιαστα λάθη που ακόμα και για Μανιάτη ήταν ευκολες μεταβιβάσεις) και ο καρπουζάς βρίσκει την ευκαιρία να τον βγάλει για να βάλει τον κλικαδόρο. Εκει λύνονται όλοι οι κόμποι, ο Μανιάτης κάθεται κατευθείαν στον πάγκο και τον αρχίζει στα μπινελίκια και ο εκνευρισμός δεν περνάει ούτε με το γκόλ του Παπασταθόπουλου. Στην παράταση παίζουμε μπάλα αλάνας, χωρις θέσεις, οπου ο καθένας όντως προσπαθεί να γίνει ήρωας (Χριστοδουλόπουλος, Σαμαράς, Καραγκούνης) με προσπάθειες τραβηγμένες απο τα μαλλιά εκτός αν είσαι ο Ντιέγκο. Οσο δε το παιχνίδι πάει προς τα πέναλτι φαίνεται ότι οι διεθνείς αγχωνονται γιατί δεν έχει γίνει καμία σοβαρή προπόνηση για την περίπτωση αυτή. Τα υπόλοιπα είναι ιστορία. Οπότε ο Καρπουζάς :

1) εχει χάσει τελείως τα αποδυτήρια. Η επιμονή του σε Κατσουράνη, Γκέκα και Σαμαρά όταν κάποιους άλλους τους πετούσε στον πάγκο επειδή έκαναν μισό λάθος έκανε να χάσει τον όποιο σεβασμό του είχαν οι Παπασταθόπουλος, Μητρογλου, Σαλπιγγίδη ενώ ο Μανιάτης ήταν έξαλλος μαζί του. Ο μονος που κράτησε την ομάδα ενωμένη (και παρα του έχω χώσει τα χιλια μυρια αγωνιστικά) είναι ο Καραγκούνης και αν δεν υπήρχε αυτός η ομάδα θα διαλυόταν!

2) Οι παιχτες (ειδικά αυτοι που παίζουν στον ολυμπιακό η στο εξωτερικό σε καλές ομάδες) εχουν συνεργαστεί με προπονητές τοπ κλάσης και δεν είναι ηλιθιοι ωστε να μην καταλαβαίνουν ότι έχουν για προπονητή ένα τυπο που παίζει ποδοσφαιρο περασμένης 20ετιας. Για παράδειγμα πως περιμένεις να αντιδράσουν ο Παπασταθόπουλος και ο Μανωλάς που παίζουν στις ομάδες τους την άμυνα στην σέντρα, και ο καρπουζάς τους δίνει εντολή να μην κατεβαίουν το 1/3 του γηπέδου; Πως περιμένεις να αντιδράσει ο Μανιάτης και ο Κονέ όταν ο καρπουζάς δεν τους δείχνει ενα επιθετικό πλάνο που να συμμετέχουν παραπάνω απο 2 παίχτες; Πως περιμένεις να αντιδράσει ο Χολέμπας όταν βλέπει ενα βλαμμένο να φωνάζει "μπαλα μπαλα μπαλα" και να χτυπάει ολα τα στημένα κατευθείαν στους αντιπάλους και απο τον πάγκο να μην δίνεται η παραμικρή εντολή να αλλάξει κάτι; Με όλα αυτά κάποια στιγμή χανεται όποιαδήποτε εκτίμηση και οι παιχτες σε αντιμετωπίζουν σαν γραφικό, σαν προσωρινό, σαν ασχετο.

Για αυτό εφυγε σαν τον κέφτη, σαν τον κυνηγημένο. Μπορεί να φοβόταν την κριτκή που θα του ασκούσαν οι παίχτες και δυσκολο να έβρισκε συμμάχους ειδικά απο την στιγμή που τα φιλαράκια του δεν τον δικαίωσαν αγωνιστικά. Ριχνει και 2-3 ασαφής μπιχτές για τους παιχτες και προστατευει το όνομα του. Αλλωστε το είχα πει και πιο παλιά, είναι τρομερός στο επικοινωνιακό παιχνίδι.

D.Rivers
01-07-2014, 15:30
"Δεν μπορώ να το πιστέψω αυτό. Και δεν καταλαβαίνω γιατί συμβαίνει. Ολο αυτό είναι ένα μπέρδεμα που με κάνει να στεναχωριέμαι πολύ, και ελπίζω να μη χρειαστεί να δευτερολογήσω πάνω σ' αυτό. Το μεσημέρι του αγώνα, στις 2 το μεσημέρι, ενημερώθηκα από έναν συνεργάτη μου ότι η Ομοσπονδία μας έκλεισε, σε όλους τους Πορτογάλους, εισιτήρια για να φύγουμε – σε περίπτωση αποκλεισμού – αμέσως μετά τη λήξη του αγώνα. Με δυσαρέστησε και που έκλεισαν εισιτήρια για να φύγω αμέσως μετά τη λήξη του ματς και να μην είμαι μαζί με την ομάδα μου το βράδυ, αλλά και που ενημερώθηκα μέσω συνεργάτη και όχι απευθείας. Μίλησα σχετικά με τον Τάκη Φύσσα και του είπα ότι με στεναχώρησε πολύ αυτή η επιλογή.

Στη λήξη του παιχνιδιού βρέθηκα στα αποδυτήρια, σε μια από τις πιο σκληρές στιγμές της καριέρας μου. Αγκάλιασα έναν έναν όλους τους ποδοσφαιριστές μου, για να τους πω “ευχαριστώ” και να τους ευχηθώ καλή επιτυχία. Εναν έναν. Κι ήταν αρκετοί αυτοί που με αποχαιρέτησαν με κλάματα και δάκρυα. Είναι μια από τις πιο συγκινητικές στιγμές στην καριέρα μου, στη ζωή μου. Εκανα το ίδιο με κάθε ένα από τα μέλη της αποστολής. Ολοι αυτοί είναι άνθρωποι με τους οποίους δέθηκα πολύ όλα αυτά τα χρόνια. Τους αγαπώ αυτούς τους ανθρώπους, όπως και τους ποδοσφαιριστές μου, όπως και τους Ελληνες.

Μετά από όλο αυτό ο Φύσσας ήρθε να μου πει “μίστερ θα αλλάξουμε τα εισιτήρια, μη φύγεις”. Ημουν όμως με τις αποσκευές στο χέρι, ήμουν πολύ φορτισμένος, ήμουν απογοητευμένος που δεν προκριθήκαμε, γιατί το είχα πιστέψει πολύ, όπως όλοι μας, και είχα πονέσει πολύ. Ημουν συγχυσμένος. Και του είπα ότι με είχαν στεναχωρήσει που μου έβγαλαν εισιτήριο για να φύγω αμέσως και να μη μείνω με τους παίκτες και ότι τότε ήταν πλέον αργά. Ηταν πολύ σκληρό για μένα που έπρεπε να φύγω αμέσως. Κι όλο αυτό συνέβαινε σε μια πολύ δύσκολη στιγμή. Λέτε να με ένοιαζε αν θα επέστρεφα μια μέρα αργότερα στην Πορτογαλία; Ηταν μια πολύ δύσκολη στιγμή για όλους. Ας την αφήσουμε όμως πίσω. Δεν είναι αυτό το σημαντικό. Τα σημαντικά είναι αυτά που πετύχαμε όλοι μαζί. Αυτά είναι που θα κρατήσω, και όχι το πότε μου έβγαλαν εισιτήριο."


Τα επιβεβαιώνει όλα προς μεγάλη μου λύπη... Δύσκολη στιγμή κι αυτός την έκανε! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ! Επίσης δήλωσε πως τα άσχημα σχόλια και την κριτική την έκανε για το ματς μόνο με Κόστα Ρίκα κι όχι γενικά για την οπρεία της Εθνικής...

DCS7
01-07-2014, 15:54
Με δυσαρέστησε και που έκλεισαν εισιτήρια για να φύγω αμέσως μετά τη λήξη του ματς και να μην είμαι μαζί με την ομάδα μου το βράδυ, αλλά και που ενημερώθηκα μέσω συνεργάτη και όχι απευθείας. Μίλησα σχετικά με τον Τάκη Φύσσα και του είπα ότι με στεναχώρησε πολύ αυτή η επιλογή.

Η δικαιολογία αυτή είναι λες και πήγε σχολική εκδρομή δημοτικού. "Μα μαμα ο δασκαλος με έβαλε σε άλλο πουλμαν και όχι αυτό με αλλα τα παιδια .... :*( Γιααααααατττιιιιιιιιιιιι δεν φταιω ετζωωωωωωωωωω"

Παντως επιβεβαιώνομαι σε αυτό που είπα μόλις σε μερικά λέπτα. ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟΣ ΣΤΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΌ ΠΑΙΧΝΊΔΙ.

plextis
01-07-2014, 16:27
DCS7 όπως έστρωσε να κοιμηθεί, αν όλα αυτά που λες είναι πραγματικότητα καλά του κάναν και τον γραφαν στα @@ τους.
Επειδή φαίνεται πολύ εγωιστής περιμένω οτι σιγά σιγά θα βγάλει και άλλες βρώμες για τα αποδυτήρια.

Αυτοί στην ΕΠΟ είναι ερασιτέχνες κανονικά έπρεπε να μην του βγαλουν τικετα και να του ακυρωσουν την κράτηση στο ξενοδοχείο να δω που θα την έβγαζε το βράδυ.

D.Rivers
01-07-2014, 21:31
Δε γίνονται αυτά ρε φίλε... ΚΑΛΑ ΣΕ ΛΕΝΕ ΠΟΡΝΗ ΜΩΡΗ ΠΟΥΤΑΝΑ!!!

dora7
01-07-2014, 21:43
Δε γίνονται αυτά ρε φίλε... ΚΑΛΑ ΣΕ ΛΕΝΕ ΠΟΡΝΗ ΜΩΡΗ ΠΟΥΤΑΝΑ!!!

αμα η γλωσσα εχει πλουραλισμο....;):p

Red Pulse
01-07-2014, 21:47
 

plextis
01-07-2014, 21:52
Δυο φορές η ίδια πουστιά μωρή πουτάνα Μπραζούκα.

Μα το θεο οταν το διαβασα πρωτη φορα ειδα να γραφει αντι για Μπραζουκα Μπαρζοκα!!

dora7
01-07-2014, 21:58
Δυο φορές η ίδια πουστιά μωρή πουτάνα Μπραζούκα.

Μα το θεο οταν το διαβασα πρωτη φορα ειδα να γραφει αντι για Μπραζουκα Μπαρζοκα!!

στον υπνο, στο ξυπνιο, στο μουντιαλ, παντου Μπαρτζωκας...:p

vaggs7
01-07-2014, 22:06
Λοτζέσκιδες έρχεται η σειρά σας

oeXUFlxgR5Q

plextis
01-07-2014, 22:07
αν παιζει οπως σημερα η αργεντινα ο ματ τους έχει μονος του μαζι με μιραλας

και δωρο λεμονη στον σχολιασμο να μας αναλυει το ματς

Lavor7
01-07-2014, 22:09
Να σαι τωρα πανω απο 20 χρονων και 1/7 απογευμα να πηγαινεις στο αεροδρομιο να φωναξεις "Φανης Γκεκας οεοεοε".Ζουμε σε μια χωρα μαγικη μαλακα Μπαρτζωκα.

KonTaz
01-07-2014, 22:09
USA πάει ημιτελικό.Εδώ το διαβάσατε πρώτοι.

vaggs7
01-07-2014, 22:19
USA πάει ημιτελικό.Εδώ το διαβάσατε πρώτοι.

Για αρχή ας πάει 8αδα που το 'χω παίξει και στοίχημα κι όλα καλά

*GrimReaper*
01-07-2014, 23:22
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10384290_249613535245427_6183147437572224504_n.jpg ?oh=ea1605edd04b3650d269520c53a9f4b5&oe=541930BD&__gda__=1412196961_e4a755e94625136fba6375ed1e1bebe 0

JoeThrylos
02-07-2014, 00:48
Βελγοι καμια 40αρια ευκαιριες ακομα και θα το βαλουμε το γκολ, πατηστε ρε την αμερικανικη βαζελα

red champion
02-07-2014, 00:52
αμα εμπαινε αυτο του βοντολοφσκι πως τον λενε θα επεφτε πολυ γελιο..

Red Pulse
02-07-2014, 00:56
 

Master of disaster
02-07-2014, 00:56
αμα εμπαινε αυτο του βοντολοφσκι πως τον λενε θα επεφτε πολυ γελιο..

Όπως είπαν και στο ράδιο και τι δε θα έδινε ο Κλίνσμαν να ναι στη θέση του να το παστελώσει.

red champion
02-07-2014, 00:58
κ στη νεριτ το ιδιο ακριβως ειπανε..

D.Rivers
02-07-2014, 00:58
Ο Βέλγος ξερνάει κι ο σχολιαστής λέει "εδώ ο Βερτόγκεν πίνει νερό, δροσίζεται και ξεπλένει το στόμα του"...

χαχαχαχαχαχ σε αυτό το Μουντιάλ έχω απολαύσει μεταδόσεις!! :D :D :D


υ.γ.: Ντόπα σύννεφο κλασσικά και στο Μουντιάλ...

JoeThrylos
02-07-2014, 01:02
Ηρθε επιτελους το γκολ, ας ελπισουμε να μπει και 2ο γιατι με το βαζελο δεν παιζεις

vaggs7
02-07-2014, 01:09
Howard με έστειλες ταμείο. 0-0 ακριβές σκορ.

KonTaz
02-07-2014, 01:18
Πάμε μωρή USA

JoeThrylos
02-07-2014, 01:19
Δεν πεθαινουν οι κατσαριδες ρε πουστη μου

KonTaz
02-07-2014, 01:21
USA USA USA USA USA

τε ρε πούστη μπες μωρή

D.Rivers
02-07-2014, 01:26
ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΘΕΪΚΕΣ ΚΟΜΠΙΝΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΠΟΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ (αν όχι η πιο θεϊκή!)!!!!!! ΜΕΓΑΛΟ ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕ...

Lavor7
02-07-2014, 01:27
https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/10462490_745714778829351_4073323135233691179_n.jpg

trust in who we are
02-07-2014, 01:32
Ρε τι μουντιαλ βλεπουμε!

KonTaz
02-07-2014, 01:33
Δεν πειράζει μωρή ομαδάρα.Βέλγιο ξέσκισε την σιχαμένη Αργεντινή

red champion
02-07-2014, 01:34
θα της το κανουν της αρτζεντινα οι λοτζεσκιδες..

stefanos
02-07-2014, 10:45
http://content-mcdn.sentragoal.gr/filesystem/images/20140702/engine/assets_LARGE_t_1041_106305540_type12450.jpg

dora7
02-07-2014, 12:54
τουλαχιστον εμεις αργησαμε και λιγο..ο κριστιανο εχει ηδη λιωσει στην παρο...:p

D.Rivers
02-07-2014, 21:55
Παραλίγο διπλωματικό επεισόδιο Βελγίου - Κολομβίας λέει για αυτή την εικόνα χαχαχαχαχαχαχ :D :D

http://www.sportdog.gr/sites/default/files/miscothers/kolomvianoi-skitso-sniffff.jpg

Lateralus
03-07-2014, 01:10
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t1.0-9/934750_816406571722964_5139432790255938185_n.jpg

D.Rivers
03-07-2014, 10:54
Ρε σεις ο ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ήταν ΚΑΙ ΣΤΗ ΒΡΑΖΙΛΙΑ!!! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

http://www.gazzetta.gr/football/article/629689/o-apostolos-tis-ethnikis-mas

D.Rivers
03-07-2014, 13:12
ΜΕΓΑΛΕ ΜΑΣ ΤΥΠΑΡΑ, ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΟΛΑ ΡΕ ΦΙΛΕ!
Δε με ενδιαφέρει τι ομάδα ήσουν, πού έπαιζες, τα περί κλίκας, διοχέτευση πληροφοριών κλπ... ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΘΥΜΑΜΑΙ, ΓΙΑΤΙ ΗΣΟΥΝ ΚΙ ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΠΡΟΤΥΠΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ Ο ΚΑΘΕ ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΗΣ! Μαζί σου ζήσαμε άσχημες στιγμές, αλλά και τις πιο ωραίες και μεγάλες! Αυτές που θα μοιραζόμαστε μεθαύριο με τα παιδιά μας και δε θα μας πιστεύουν, αυτές που μας τσιμπούσαν για να συνειδητοποιήσουμε ότι τις ζούμε κι ότι δε βλέπουμε όνειρο!
Ωραίο το βιντεάκι κι η ιδέα του, με έκανες και συγκινήθηκα ρε μπαγάσα...

gsHOJ4wVug8

plextis
04-07-2014, 15:55
προβλέψεις για σήμερα; θα τους καθαρίσει η Κολομβία τους Βραζιλιάνους;

angelman
04-07-2014, 16:12
Κολομβια ΜΟΝΟ.Τζειμς Ροντριγκεζ-Κουαδραδο θα τους ξηγησουν τ ονειρο.

Η αμυνα με Γεπες 50 χρονων με τρομαζει λιγο.Xoυλκ-Νειμαρ με μια φαση μονο σ ολο τον αγωνα μπορουν να την κανουν την ζημια.

KonTaz
04-07-2014, 18:04
κολομβία-ολλανδία θέλω.Κάντε το

Master of disaster
04-07-2014, 21:01
Αυτοί οι Γερμανιάρηδες είναι μακράν οι πιο αντιπαθητικές σκατόφατσες.
Έβλεπα τον Μίλερ (για κάποιο λόγο μου θύμιζε τον Martin Kove από Karate Kid και Rambo) και μου ερχόταν να ρίξω μπουνίδι στην τηλεόραση.

lamar
04-07-2014, 21:18
Δινουν πονο για ακομα μια φορα τα παντσερ... Η μεγαλυτερη ευρωπαικη φανελα...

Δεκατρεις φορες στην τετραδα σε εικοσι διοργανωσεις!!!

Dude
04-07-2014, 21:40
Συμπαθείς αγωνιστικά (κυρίως σε προηγούμενες διοργανώσεις, φέτος όχι τόσο), αντιπαθείς στα περισσότερα άλλα, αλλά σίγουρα τεράστια παράδοση. Από κει και πέρα, μεγάλο πράγμα να έχεις πάντα ένα μεγάλο τερματοφύλακα στα γκολ ποστς σου, και διαχρονικά η μόνη που το έχει αυτό είναι η Γερμανία. Προσωπικά πάλι τους βλέπω να παίρνουν τα αρχίδια τους στο φινάλε, αλλά με το Νόιερ νιώθεις ότι ξεκινούν με μια πολύ καλή βάση σε κάθε ματς, συγκριτικά με τον αντίπαλό τους. Πάντως από όλες τις πολύ μεγάλες φανέλες η ιστορία χρωστάει (τρόπος του λέγειν) σε μία: στην πορτοκαλιά.

Rast Low
04-07-2014, 21:52
Δινουν πονο για ακομα μια φορα τα παντσερ... Η μεγαλυτερη ευρωπαικη φανελα...

Δεκατρεις φορες στην τετραδα σε εικοσι διοργανωσεις!!!

μην μπερδευσαι η μεγαλυτερη ευρωπαικη φανελα ειναι αυτη που εχει κατακτησει 4 παγκοσμια τροπαια και μαλιστα το τελευταιο το σηκωσε μεσα στο σπιτι των παντσερ κερδιζοντας τους μαλιστα στον ημιτελικο.
Τα οποια παντσερ τα εχει και πελατη διαχρονικα....Αυτα προς αποκτασταση της αληθειας!

Chrisk7
04-07-2014, 22:16
η μεγαλυτερη ευρωπαικη φανελα βλεπει το μουντιαλ απ το σπιτι της με πατροπαραδοτη Pizza.

KonTaz
04-07-2014, 22:31
Πολλά τα Mundial της Ιταλίας.Είναι πολλά,πάρα πολλά

Master of disaster
04-07-2014, 22:42
As of July 2014, Italy is largely dominant in the head-to-head international matchup, having beaten Germany 15 times in 32 games (with 10 draws and 7 defeats).Moreover, the German team has never been able to defeat Italy in a competitive game. In fact, all Germany's wins over Italy have been obtained in friendly games. The last victory for Germany was on the 21st of June 1995 in Zurich, with the final result 2-0.

Άντε γεια. Πελάτες μια ζωή.

*GrimReaper*
05-07-2014, 00:07
σπρωχνεται λιγο η brazil η μου φαινεται?

trust in who we are
05-07-2014, 00:30
Καυλωσε όλη η ανθρωπότητα με τον πανηγυρισμό του david luiz!
Επιτέλους ένας ανδρικός και όχι καρδούλες κ νερόβραστα!

KonTaz
05-07-2014, 00:31
Τι γκολ έβαλε ρε,ααχαχχαχαχαχαχααχα.

Master of disaster
05-07-2014, 00:38
Την κατάπιε την κόκκινη ο κόρακας.

*GrimReaper*
05-07-2014, 00:48
του κοβει ανετα το μουντιαλ...πιο επιτηδες και στοχευμενο χτυπημα δεν γινοταν...

trust in who we are
05-07-2014, 00:58
Πόσο τεράστιος είσαι ρε Νταβίντ Λουίζ ?!?!?!

Eleni7
05-07-2014, 01:00
Ζει ο Νειμαρ;

KonTaz
05-07-2014, 01:06
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/t1.0-9/10442500_250534678469630_9177678184073340139_n.jpg

Τρομακτικά πράγματα

Eleni7
05-07-2014, 01:07
Παναγια μου. Θα ειχα λυποθυμησει.

Lateralus
05-07-2014, 01:11
James Rodriguez MVP του Μουντιαλ μεχρι στιγμης

lamar
05-07-2014, 01:11
Θα αφήσει εποχή. Εξωφρενικός υπερπαιχταρος!!!

Α, προς αποκατάσταση της αλήθειας. Πιτσαδοροι μακαρονάδες που καυχιεστε για τέσσερα μουντιάλ τα δύο προπολεμικά με όλους τους Αργεντινους μέσα και το ένα,στημένο από τον Μπενίτο, περάστε καμία φάση ομίλων πρώτα και μετά εδώ είμαστε να τα πούμε... Πίτσα και καναπέ...

Master of disaster
05-07-2014, 01:14
Μιλάνε και οι ντοπαρισμένοι της Δυτικής Γερμανίας.

Rast Low
05-07-2014, 01:16
Θα αφήσει εποχή. Εξωφρενικός υπερπαιχταρος!!!

Α, προς αποκατάσταση της αλήθειας. Πιτσαδοροι μακαρονάδες που καυχιεστε για τέσσερα μουντιάλ τα δύο προπολεμικά με όλους τους Αργεντινους μέσα και το ένα,στημένο από τον Μπενίτο, περάστε καμία φάση ομίλων πρώτα και μετά εδώ είμαστε να τα πούμε... Πίτσα και καναπέ...

Ο πελατης εχει παντα δικιο.....

giovanni10
05-07-2014, 01:16
Σελεσαο απο το 70 και μετα θυμισε πρεσβη σε εκτος εδρας ματς με Φελιπαο σε ρολο Σερτζιο Μαρκαριαν.

lamar
05-07-2014, 01:22
Θα αφήσει εποχή. Εξωφρενικός υπερπαιχταρος!!!

Α, προς αποκατάσταση της αλήθειας. Πιτσαδοροι μακαρονάδες που καυχιεστε για τέσσερα μουντιάλ τα δύο προπολεμικά με όλους τους Αργεντινους μέσα και το ένα,στημένο από τον Μπενίτο, περάστε καμία φάση ομίλων πρώτα και μετά εδώ είμαστε να τα πούμε... Πίτσα και καναπέ...

Ο πελατης εχει παντα δικιο.....

O πελατης εχει ημιτελικο να παιξει...


Κατσε εδω τωρα κι απολαυσε

http://cdn.claffisica.org/wp-content/uploads/2014/01/Creative-Sofa-Design-with-Italian-Flag-On-Mini-Sofa-In-Car-Design-Stunning-Minimalist-Interior-Furniture-Give-Best-Comfort-for-Your-Lounge.jpg

KonTaz
05-07-2014, 01:22
Γερμανία πρέπει να τους γαμέψει ανεπανόρθωτα.Δεν γίνεται να πάει τελικό αυτό το πράγμα

lamar
05-07-2014, 01:27
Γερμανία πρέπει να τους γαμέψει ανεπανόρθωτα.Δεν γίνεται να πάει τελικό αυτό το πράγμα

Γερμανια, αν δεν ειχε τον μυξα στον παγκο θα ηταν ηδη τελικο... Η επιμονη ομως στον ντεφορμε Οζιλ και τον Χεβεντες ως αριστερο μπακ καποια στιγμη θεωρω οτι θα στοιχισει...

*GrimReaper*
05-07-2014, 01:29
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/t1.0-9/10442500_250534678469630_9177678184073340139_n.jpg

Τρομακτικά πράγματα

Και πηγε να βαρεσει πεναλντυ με αυτο το τερας πανω του?....Παιζει να του ψυθηριζε κιολας...

http://resources.sport-fm.gr/supersportFM/images/news/14/07/05/011817.jpg

Dude
05-07-2014, 01:33
James Rodriguez MVP του Μουντιαλ μεχρι στιγμης

Καλά τα λες... Αλλά τώρα που έφυγε το ψηφαλάκι πάει σε μένα.
http://www.sofoot.com/IMG/img-coupe-du-monde-la-fiche-des-pays-bas-1401145653_y500_articles-alt-184243.jpg

kseplenhs
05-07-2014, 01:33
Πολύ death metal ομάδα οι γερμανοί για τον κώλο των βραζιλιάνων.Θα πέσει που και ξυ λογικά.

Λεμπρόν τζέιμς της κολομβίας,ασύλληπτο μπαιχτρόνι.Μέχρι τώρα αυτός με αρέσει,ο σακίρι της ελβετίας και ο κατσουράνης.Και ο μεξικάνος μπροπονητής φυσικά

tmac
05-07-2014, 01:37
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/t1.0-9/10442500_250534678469630_9177678184073340139_n.jpg

Τρομακτικά πράγματα

Και πηγε να βαρεσει πεναλντυ με αυτο το τερας πανω του?....Παιζει να του ψυθηριζε κιολας...

http://resources.sport-fm.gr/supersportFM/images/news/14/07/05/011817.jpg

http://i1.ytimg.com/vi/OM0gjZ56_1I/hqdefault.jpg

KonTaz
05-07-2014, 01:38
Γερμανια, αν δεν ειχε τον μυξα στον παγκο θα ηταν ηδη τελικο... Η επιμονη ομως στον ντεφορμε Οζιλ και τον Χεβεντες ως αριστερο μπακ καποια στιγμη θεωρω οτι θα στοιχισει...

Αυτός ο Οζίλ φτιαγμένος είναι?Πως παίζει έτσι.Αγνώριστη η σκατόφατσα

giovanni10
05-07-2014, 01:49
Καλα Λεβ τρελος χομπιστας. Το μοναδικο καθαρο αριστερο φουλ μπακ τον Σμελτσερ της Ντορτμουντ τον εκοψε απο την προεπιλογη για να βαζει αριστερα δυο δεξιοποδαρους στοπερ τον Χεβεντες και τον Μουσταφι. Ανωμαλα πραγματα.

trust in who we are
05-07-2014, 13:51
Κρίμα για νευμαρ! Πολύ σοβαρός τραυματισμός!

manoskol
05-07-2014, 15:22
Ρε τώρα το συνειδητοποιησα οτι ο David Louis ειναι αυτος που τον ειχε κανει το πουτανακι του ο Diogo στο καραισκάκι ... πως εξελίσσονται οι καριέρες.
Fhn-tPf7gX4

Lavor7
05-07-2014, 15:48
Γερμανια δεν τη θες αντιπαλο για κανενα λογο μεχρι και τα προημιτελικα.Μηδενικες πιθανοτητες προκρισης.Απο κει και περα οσα χρονια παρακολουθω μπαλα (χοντρικα απο 2000) βγαζει τρομερη λουζεριαση.
Ιταλια πιο χαλαρη μεχρι να ρθουν τα ζορικα ματς,για αυτο και πολλες φορες την τρωει το πουλι,αλλα απο ημιτελικα και μετα εχει τετοια γουινινγκ μενταλιτυ που μπορει να κοντραρει οποιονδηποτε ακομα και με μικτη Serie B για ροστερ.

Εγω απο 2002 Γερμανια ψιλοστηριζω παντως,αλλα οχι και πολυ παθιασμενα.

*GrimReaper*
05-07-2014, 16:41
του κοβει ανετα το μουντιαλ...πιο επιτηδες και στοχευμενο χτυπημα δεν γινοταν...

εχεις δικιο φιλε....

ζουνιγκα πουσταρα ευχομαι να σταματησει αδοξα η καριερα σου με τραυματισμο...

lamousis
05-07-2014, 21:10
Αυτός ο Παλλάσιoς της Αργεντινής μόνο σε μένα θυμίζει αυτό;;

NCpGCpHfaSs

rh7
05-07-2014, 21:21
Leslie Nielsen και δεν είμαι καλά

eJEmtLxkEoI#t=74

KonTaz
06-07-2014, 00:51
Τι γίνεται ρε πούστη μου.Ό,τι δεν πάει μέσα(να το πιάσει ο Νάβας) πάει στο δοκάρι

Eleni7
06-07-2014, 00:53
Γκολ και φευγουμε για τελικο ειναι η Κοστα Ρικα.

Red Pulse
06-07-2014, 00:54
 

KonTaz
06-07-2014, 00:54
Ρόμπεν καυλιάρη γάμησε τους.

Master of disaster
06-07-2014, 00:56
Περίμενα πως και πως να ρίξω στα knock out σε κάποιον μεγάλο αυτά.
Αν δεν τη φάνε οι Ολλανδοί απόψε μετά τέλος.

http://4.bp.blogspot.com/-CN5Vmt-S3X0/Ue2Bi9cBkSI/AAAAAAAKmVU/8HOWwovf72A/s400/tromaktiko1.jpg

HKTIe6piDOI

Eleni7
06-07-2014, 00:56
Ρόμπεν καυλιάρη γάμησε τους.

Τρομερο πραγμα. Γυριζει στην αμυνα, κοβει και τρεχει το γηπεδο μονος του. Ισως ειναι καλυτερος απο ποτε σε αυτη την διοργανωση.

giovanni10
06-07-2014, 00:58
Να τους το κανουν τωρα οι ολλανδεζες, μη παει μπεναλντι. Αντε να τελειωνουμε με το ανεκδοτο κοσταρικα.

Red Pulse
06-07-2014, 01:00
 

KonTaz
06-07-2014, 01:01
Μπακόπουλος πόσα κιλά ηλίθιος είναι?

Master of disaster
06-07-2014, 01:04
Ενδιαφέρον στατιστικό : Οι Ολλανδοί δεν έχουν επικρατήσει σε παράταση και πέναλτι ποτέ σε παιχνίδι Παγκοσμίου Κυπέλλου.

KonTaz
06-07-2014, 01:32
Ήμαρτον ρε

trust in who we are
06-07-2014, 01:34
Τι αλλαγη εκανε ρεεεε ?

Chrisk7
06-07-2014, 01:35
Βαν χααλ αρχιδαρας οτι κι αν γινει. All in επαιξε.

KonTaz
06-07-2014, 01:35
Συρτή...αλλαγή

kseplenhs
06-07-2014, 01:40
χρήστος αρχοντίδης στο θέατρο των ονείρων με τζαλακώστα και στο τέλος τσάμικο με την κάλτσα του στο χέρι μετά την πρόκριση.

Όχι άλλο κάρβουνο με τους κοσταρικανούς

KonTaz
06-07-2014, 01:47
Βαν Χάαλ σκληρό γαμήσι.

kseplenhs
06-07-2014, 01:48
Φαν γκάαλ,ο ντούντα του ποδοσφαίρου.Δεν υπάρχει όμοιός του πουθενά.

D.Rivers
06-07-2014, 01:48
ΠΟΣΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΦΑΝ ΧΑΑΛ;;; ΠΟΣΟ ΡΕ ΦΙΛΕ;;;

Αποδόθηκε ποδοσφαιρική δικαιοσύνη!!!

trust in who we are
06-07-2014, 01:48
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΕΕΕΣ !


χαχαχααχχααχχαχα Κρουλ τι μουρλος τυπος ειναι αυτος!

Φαν γκαλ ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ !

KonTaz
06-07-2014, 01:49
Συν 4 πεναλτάρες από Ολλανδούς

Red Pulse
06-07-2014, 01:51
 

Eleni7
06-07-2014, 01:53
Η Ολλανδια με τετοια χτυπηματα απλα περιμενε την Κοστα Ρικα να αστοχησει. Πενταλνταρες. Και δυνατα, και σε γωνιες. Δεν ειχε τυχη ο Ναβας. Μονο μην γινοταν καμια στραβη και πηγαινε σε κανα δοκαρι η μπαλα.

Dude
06-07-2014, 01:53
Άντε να δούμε και τα αργεντινάκια. Ντε Μικέλις μάντεψε ποιος σου'ρχεται...

Πλέον οι Ολλανδοί έχουν λύση και στα πέναλτι. Μετά το Ρουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουο υουουουουουουοουουουουουουουουουουουουοουουουουουο υουουουουουουουντ... ο Κρουουουουουουουουουουουουουοουουουουουουουουουουο υουουλλ.

Σοβαρή ερώτηση για τους παλιούς: Τέτοια σαϊτα σαν το Ρόμπεν έχει ξαναϋπάρξει ποτέ; Κι αν ναι, ποιος;

giovanni10
06-07-2014, 01:54
Τζορτζεβιτσιακα πεναλτι οι ορανιε.

spartan
06-07-2014, 01:55
Τωρα σοβαρευουν τα πραγματα κυριοι.Βραζιλια-Γερμανια και Ολλανδια-Αργεντινη.
Πλακα θα εχει να δουμε ευρωπαικο τελικο στις 13 του μηνος(γερμανια-ολλανδια)

Eleni7
06-07-2014, 01:57
Τωρα σοβαρευουν τα πραγματα κυριοι.Βραζιλια-Γερμανια και Ολλανδια-Αργεντινη.
Πλακα θα εχει να δουμε ευρωπαικο τελικο στις 13 του μηνος(γερμανια-ολλανδια)

Και ο Λατινικος θα εχει πολυ πλακα παντως. Θα το ισοπεδωσουν το γηπεδο. Θα δερνονται απο τα κυλικεια μεχρι τα δημοσιογραφικα.

trust in who we are
06-07-2014, 01:58
Το μονο σιγουρο πως ο τελικος θα ειναι nike-adidas! ;)

spartan
06-07-2014, 01:59
Τωρα σοβαρευουν τα πραγματα κυριοι.Βραζιλια-Γερμανια και Ολλανδια-Αργεντινη.
Πλακα θα εχει να δουμε ευρωπαικο τελικο στις 13 του μηνος(γερμανια-ολλανδια)

Και ο Λατινικος θα εχει πολυ πλακα παντως. Θα το ισοπεδωσουν το γηπεδο. Θα δερνονται απο τα κυλικεια μεχρι τα δημοσιογραφικα.

Χαχαχαχαχαχα!!δεν το ειχα σκεφτει αυτο καν ελενη:D

spartan
06-07-2014, 02:04
https://pbs.twimg.com/media/Br0MiUbCQAArt5W.jpg:large

manoskol
06-07-2014, 02:06
Άντε να δούμε και τα αργεντινάκια. Ντε Μικέλις μάντεψε ποιος σου'ρχεται...

Πλέον οι Ολλανδοί έχουν λύση και στα πέναλτι. Μετά το Ρουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουο υουουουουουουοουουουουουουουουουουουουοουουουουουο υουουουουουουουντ... ο Κρουουουουουουουουουουουουουοουουουουουουουουουουο υουουλλ.

Σοβαρή ερώτηση για τους παλιούς: Τέτοια σαϊτα σαν το Ρόμπεν έχει ξαναϋπάρξει ποτέ; Κι αν ναι, ποιος;

Τετοια χαφαρα ηταν ο κροιφ...

Dude
06-07-2014, 02:29
Μωρέ ο Κρόιφ ήταν ανώτερος υπερπαίχτης, δεν σου λέω, απλά μιλάω για αυτό που έχει ο Ρόμπεν που δεν τον κόβεις με καμία Παναγία, και που η γρηγοράδα του και οι ανάσες του δεν σταματάνε ποτέ.

Εν τω μεταξύ πόσο ουσιαστικός και καυλιάρης είναι ο Κάουτ. Όπου το θέλει το βάζει ο άλλος, αρκεί να είναι μέσα. Για το πέναλτι δεν μιλάω καν... Έπεσε τρομερά ο Νάβας μπας και το πιάσει, αλλά δεν γινόταν τόσο τέλειο που ήταν. Όσο για το Σνάιντερ, θέλω με Αργεντινή να ξαναπάρει τα φάουλ και τα σουτ εκτός περιοχής που πήρε σήμερα... δεν γίνεται πάλι όλα να πάνε στη δοκό ρε φίλε. Έλεος.

Τελοσπάντων, πέρασε η ομάδα που έπρεπε να περάσει, όπως λίγο πολύ συνέβη σε όλα τα ματς, είτε με διαιτητική εύνοια είτε χωρίς (για Βραζιλία μιλάω, αλλά να λέμε την αλήθεια δεν ήταν ανώτεροι οι Κολομβιανοί, λιγότερο την ίδρωσαν τη φανέλα). Φουλ ίντριγκα τα ζευγάρια εν τω μεταξύ... Γερμανία - Ολλανδία οι καλύτερες ομάδες ως τώρα, αλλά Βραζιλία - Αργεντινή ονειρικό ενδεχόμενο και για τους 2 λαούς.

marinos
06-07-2014, 03:09
Δεν ξέρω, εμένα μου φαίνεται ιδανικός τελικός το Γερμανία Αργεντινή (παρότι είμαι παραδοσιακά με τους Ολλανδούς), παραπέμπει άμεσα σε Μεξικό το 86 και θα έχει πολύ εμδιαφέρον να δούμε τον αντιπαθούκλα τον Λιονέλ να πρέπει να επαναλάβει το κατόρθωμα του Ντιέγκο

lamar
06-07-2014, 09:02
, απλά μιλάω για αυτό που έχει ο Ρόμπεν που δεν τον κόβεις με καμία Παναγία, και που η γρηγοράδα του και οι ανάσες του δεν σταματάνε ποτέ.



Oλεγκ Μπλαχιν

μπασκετομάνα7
06-07-2014, 11:45
καρπουζα βλεπεις πως κανουν αυτοι που δε φορανε παμπερς στον παγκο ;; ο αρχοντας δεν κωλωσε να αλλαξει τερματοφυλακα στο 120' κι εσυ φοβοσουν να βγαλεις τον Κατσουρανη...

*GrimReaper*
06-07-2014, 15:08
Τωρα σοβαρευουν τα πραγματα κυριοι.Βραζιλια-Γερμανια και Ολλανδια-Αργεντινη.
Πλακα θα εχει να δουμε ευρωπαικο τελικο στις 13 του μηνος(γερμανια-ολλανδια)

Και ο Λατινικος θα εχει πολυ πλακα παντως. Θα το ισοπεδωσουν το γηπεδο. Θα δερνονται απο τα κυλικεια μεχρι τα δημοσιογραφικα.

aj380P5kmQo

trust in who we are
08-07-2014, 23:08
Τι κάνει η καλαμαρια στον ημιτελικό του μουντιάλ? :-o

BabisKyr
08-07-2014, 23:24
0-3 στο 24...

edit: 0-4 στο 25

Σοκ και δέος.

trust in who we are
08-07-2014, 23:25
Σπέρνει δυνατά η καλαμαρια!

Mits
08-07-2014, 23:25
Ο Ρ Γ Ι Α

trust in who we are
08-07-2014, 23:26
Τι λέει ο βλαξ μωρε

air josh
08-07-2014, 23:27
Απομακρυνεται τα γυναικοπαιδα απο τη τηλεοραση

manoskol
08-07-2014, 23:28
αχχααχχααχ τι φιασκο αχχαχααχαχαχα

giovanni10
08-07-2014, 23:28
Ανελεητο ξεκωλιασμα στους φερομενους ως βραζιλιανους απο νατσιοναλμανζαφτ

manoskol
08-07-2014, 23:29
ρε παιδια ασαλιωτη πουτσα σε σημειο εμετου τα παιδακια στις κερκιδες κλαινε με λυγμους...
5!!!!

BabisKyr
08-07-2014, 23:29
χαχαχαχαχαχαχα 5

Dimaras7
08-07-2014, 23:29
Δ Ι Α Κ Ο Ψ Ε Τ Ο!

trust in who we are
08-07-2014, 23:30
Η μεγαλύτερη διακηνηση χαρτομαντιλων στην ιστορία!

Προσοχή μην αρχισουν να πηδάνε!

Chrisk7
08-07-2014, 23:31
μετα το 1-0 τρεμαν τα ποδια τους φαινοταν


αλλα αυτο δε νομιζω να το περιμενε κανεις

trust in who we are
08-07-2014, 23:31
Απο τις εξέδρες απο τα μπαλκόνια κτλ μην πάει αλλού το μυαλό σας!

Eleni7
08-07-2014, 23:32
Εχει ξαναγινει τετοιο πραγμα; Τι βλεπουμε; Η Βραζιλια δεν θα συνελθει ποτε μετα απο αυτο.

BabisKyr
08-07-2014, 23:34
1 ακόμα και η Βραζιλία θα γίνει κούλα....

ΗΛΙΑΣ
08-07-2014, 23:34
Η μαλακια ειναι οτι οι πουστηδες οι Γερμανοι δε σταματανε. Λυπαμαι τους Βραζιλιανους.

Chrisk7
08-07-2014, 23:36
Γερμανοι πιεζουν ως το τερμα στο 0-5.
λογικο εχουν δυνατο ματς την κυριακη.

spartan
08-07-2014, 23:38
Αλλαξτε καναλι η πουτσα ειναι μεγαλη.

Laokoontas
08-07-2014, 23:39
IiLfUMRUOXE

BabisKyr
08-07-2014, 23:40
Από twitter: Όποιος πήγε για χέσιμο στο 23 έχασε 4 γκολ. χαχαχαχα

Lateralus
08-07-2014, 23:42
Δεν βλέπεται η Γερμανία στα τελευταία 5 λεπτά. Δεν έχει βάλει ούτε ένα γκολ.

manoskol
08-07-2014, 23:44
Δεν το εχω ξαναπει ποτε αυτο... ΜΠΡΑΒΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ....
ξεφτυλισε τους...καντους να βγάλουν τις φανέλες...αμα αυτη η τραβεστι ομάδα ειναι η Βραζιλια εγω ειμαι η Μερκελ...
Ενας παιχτης υπηρχε που επαιζε jogo bonito ο Νευμαρ ,,,τελος...
Σκολαρι εξαφανισου απο το παγκοσμιο χαρτη αυτο που εκανες ξεπερασε και τον τελικο του 50 στο Μαρακανα....
Ντροπή σας....Γαμησατε ενα λαο αποψε...Τοσα δις...πεταμένα για αυτη την ξεφτιλα...

OneOfTheSmurfs
08-07-2014, 23:44
το redtube σκεφτεται να βαλει live stream

plextis
08-07-2014, 23:52
4 γκολ σε 6 λεπτα ουτε στο 5χ5 δεν γινονται αυτα, εκει θα αλλαζαμε ομαδες και θα το ξεκιναγαμε απο την αρχη
τι αλλο θα δουμε

Master of disaster
08-07-2014, 23:53
Οι Γερμανιάρηδες ας χαρούν το σήμερα αλλά ως εκεί ... γιατί το μέλλον τους μπορεί να γίνει τόσο δυσοίωνο όσο το παρών των Βραζιλιάνων.

http://olympiada.files.wordpress.com/2013/04/flag_holland.jpg

http://macanbola.com/foto_berita/77Robben-belanda-888.jpg

spartan
08-07-2014, 23:56
Από twitter: Όποιος πήγε για χέσιμο στο 23 έχασε 4 γκολ. χαχαχαχα

Ο αδελφος μου εχασε το 5ο λογο χεσιματος.:p

Lavor7
08-07-2014, 23:57
Βραζιλια πρεπει να βαλει στην εντεκαδα πεντε εξι μεταναστες η καναν πειναλεο μπαλαδορο απ τις φαβελες για να μην ιαοπεδωθει απο τη μεγαλη νασιοναλματσαφ

Red Pulse
08-07-2014, 23:57
 

manoskol
08-07-2014, 23:58
Ρε φιλε... δεν ξέρω... θελω να το πάρει η Ολλανδια...αλλα μην κάνουν πάλι choke οπως πάντα...
Τεσπα δεν ξέρω...
Οποιος και να το πάρει ...να μην το πάρει η Γερμανια... Αλλα να παιξουνε...
αυτο που ειναι στο γηπεδο ειναι οχι το φαντασμα,,,αχαχχααχα ουτε το
φαντασμα της Βραζιλιας ρε καραγκιοζη σκολαρι δεν θα ετρωγε 5 στο ημιχρονο!

Eleni7
09-07-2014, 00:06
Ειναι ασχημο θεαμα παντως να βλεπεις τοσο κοσμο να κλαιει στην κερκιδα. Την ευθυνη φυσικα την εχει ο Σκολαρι με αυτους που διαλεξε. Και κυριως με το πως τους προετοιμασε. Στον υπνο πιαστηκε η Βραζιλια. Ανεπιτρεπτο για ημιτελικο παγκοσμιου κυπελλου.

spartan
09-07-2014, 00:09
Μουρίνιο: «Η Βραζιλία θα πάρει το Μουντιάλ»
Μεσα επεσες μεγαλεεε.:p